wDc Vierkleur** C. HULST, voorbeen H. STIKKEL. D L L I* geurig. J) 0LIJ Cz. De groote verdienste enormen omzet. B ADVERTEWT1EN- HOF B 13. Telephoon 146. EENIG. EENIG. Ritsevoort 14. W. KERKMEEB. Manufacturen. Alkmaarsche Juffrouw. „De Vierkleur" te 's Gravenhage. Vertegenwoordiger voor ALKMAAR, VAN AL.Kj\/r Langestraat B 94. PITTIG. BORNEO 2 CEBITS SIGAAR- der blijkt uit den Vertegenwoordiger Het regent tevredenheidsbetuigingen van dames- en heeren-'V ier- kleur-berijders. Met elke post komen ze in, en de eene is al vleiender dan de andere. Men vrage maar eens de geïllustreerde prijscourant der rijwielfabriek te 's-Gravenhage, en men zal verbaasd staan over het groote aantal SCHITTERENDE ATTESTEN. Geen Nederlandsch fabrikaat, dat van alle zijden zóó geprezen wordt als het Vierkleur-wiel. Geen rijwiel- fabriek ook, waar met meer nauwgezetheid gewerkt wordt, en waar men tot voor de kleinste deelen zulk beslist PRIMA MATERIAAL verwerkt, als in de rijwielfabriek Yandaar dat meer en meer de beste en soliedste rijwielbandelaren het agentschap dezer fabriek aanvragen. Sigarenmag» zfj31 Uit Beverwijk. Nog steeds houdt de inbewaringneming van den in alle kringen der Beverwijksehe samenleving geachten notaris de gemoederen in spanning. Uit een persoonlijk ingesteld onderzoek is ons gebleken, dat de menschen, die iets weten kunnen, absoluut en eenstemmig weigeren te gelooven aan de geruchten over eenige gepleegde fraude. Personen, die jaren lang met den heer M. zaken deden, hebben ons verzekerd, dat zij niet slechts nooit eenige fraude of misbruik van vertrouwen hebben geconstateerd, maar dat de notaris op hen steeds den indruk heeft gemaakt van iemand, tot oneerlijkheid ten eenenmale onbekwaam.^ Eigenaardig is dan ook te Beverwijk de sympathie met de familie M., met haar leeft als 't ware de geheele bevolking mede. „En als onze notaris terugkomt, aldus een welgesteld en enthusiast winkelier, dan halen we hem met een koets met vier paarden het dorp binnen en krijgt hij 's avonds een serenade met fakkels.'' Men kan ook wel zeggen dat den dorpelingen in deze zaak niet veel ontgaat. Voortdurend houden groepjes belangstel lenden het oog op het kantoor in de Hoofdstraat, het bekende kantoor voor welks deur Maandag het rgtnig met twee paarden en den veldwachter stil hield en waarin de heer M. anderhalf uur later werd weggevoerd, het kantoor waar men zeker verwacht, hem in de laatste dagen der week, men spreekt algemeen van Zaterdag, weer in triomf te zien binnengaan. Ook richten vele wandelaars de schreden naar het buitengoed Kinhei m langs den weg naar Wijk aan Zee, waar de familie woont en wacht. Voor zoover echter den heer M. iets ten laste worde aelegd en ook hierin stemmen onze zegsmannen eigen aardig overeen, spreekt men algemeen van een zekere stijfhoofdigheid om zich in zaken door iets of iemand te laten leiden. Deze karaktertrek, zonder twgfel volkomen begrijpelijk in iemand van 's heeren M.'s positie die wel medebrengt dat hem in menig opzicht naar de oogen wordt gezien, heeft echter waar het aankomt op zaken doen een zeer bedenkelijke zjjde. Volstrekt niet uit non chalance, zooals in deze dagen vaak werd beweerd, maar eenvoudig omdat bij de zaken afdeed als hij zulks goed vond, werd de behandeling van dikwerf zeer dringende affaires op belangrgke wijze vertraagd. De algemeen. indruk is dan ook deze, dat de niet-afdoenmg der zaak, welke thans tot het optreden van den officier aanleiding heelt zegeven, haar reden vindt in een zekere koppige stijf hoofdigheid om zich eenvoudig met te«storen_aan de aanmaningen, die hem sedert voorjaar 1903 na het toen gesloten hnwelgk van den heer T. Kr, met mej. H. te dezer zake bereikten, aanmaningen, die trouwens nog niet eens juist de fondsen betroffen van het aan mevr T. Kr. toebehoorende kapitaal, waarvan reeds een be langrijk bedrag moet zgn afbetaald, maar shichts de bewijzen van stokken grond in de buurt van Beverwijk liggende, hypothecaire acten en dergeigke. Men weet en omdat men het thans algemeen weet zijn onze mede- deelingen geen onbescheiden snuffelen in andermans zaken, dat bij den dood der ouders van de tegenwoordige mevr T. Kr., de heer M. voogd werd over de toen minderjarige en een oom van vaderszijde toeziende voog Vóór den dood der ouders was du heer M. reeds administrateur geweest van haar vermogen. Toen mevr. T Kr. nu door haar huwelgk meerderjarig was geworden, w'as de voogdij geëindigd en moest rekening en verant woording worden gedaan en overlegging der bescheiden. Intnsschen de fonten, indien ze zoo genoemd mogen worden, in des heeren M. karakter waren zoo, dat zgsamen- hangen met iemands geheele positie en persoonlgkheid. Sommige mensehen moet de wereld nemen zooals ze zgn En al geeft men nu ook toe, dat ze voor een notaris al zeer ongelegen komen en zich met in zaken mogen do gelden, beschouwt toch heel Beverwgk de straf, als geen andere feiten zijn gebeurd, als een zeer zware en zou men niets liever willen dan den notaris spoedig weer behouden en wel in den kring zijner familie te zien terugkeer™. Hoever de officier van justitie gaan kan als onmiddel lijke chef van den heer M., immers, de notarissen oefenen tot op zekere hoogte bunne functie uit onder toezicht van den offic. v. j. der rechtbank van bet arrondissement waarin hunne standplaats is gevestigd, is met met zekeiheid te zeggen. Verwaarloost een notaris zgn ambtsplichten dan volgt in den regel eerst eene berisping van de rechtbank, daarna schorsing van 3 tot 6 en van maanden, of ook ontzetting uit zijne fonot». Tot bewaarder der minuten is aangesteld notaris Don ker te Beverwgk. De heer mr. M., candidaat-notans, op het kantoor zijns vaders werkzaam, krggt hoogstwaarschgn- Igk procuratie om de zaken, die niet vertraagd kunnen worden, af te wikkelen. Ziedaar in hoofdzaak wat we te Beverwgk vernamen. HaarlCt.) IEMAND, van middelbaren leeftijd een goede hand schrijvendebekend met een- voudige administratiezoekt een voor hem passende betrekking; uitstekende referentiën staan hem ten dienste. Brieven letter G 2 bureau van dit blad. In eene courante ManufactunrïBaak te ALKMAAR wordt gevraagd een Zjj die eenigzins bekend zijn met het vak, hebben de voorkeur. Te bevragen aan het bureau dezer courant. en trok de stoet voort langs de rg van nieuwsgierige geurende dorpelingen. En na 'n half uurtje was de laan weer in breede rust van zware boomen en donker-koe- PelMadar8nn was 't feest begonnen voor de dorpsmenschen, was de danspartjj begonnen in de verschillende cafés, was 't feest in de kolfbaan, waar in nevels van warrelend stof, om rossig- wgfel-brandende lampen de paren draaiden op de tonen van twee violen en een clarinet. En tot laat duurde de pret, trilde boven het anders rustige dorp een rumoer van feestherrie, dat echter hoe later langza merhand verstierf. u *m„oif En toen de kerkklok hoog over het dorp heen zgn twaalt slagen den stillen nacht indreunde, schorde hier en daar nog een enkele zangschreeuw, doch was de rust teruggekeerd in het groene plaatsje, dat als een donkere vlek te slapen lag onder de zilver-wit donzige maanbetinte wolken die het ver aan alle kanten omsloten. Een kleine humoreske van volksuiting heb ik nog vergeten, het was bjj de harddraverij om den Bergen-prijs, dat twee mededingers op een alleronnoozelst sukkeldrafje achteraan kwamen zenlen. En heel lacomsch kwam he toen uit den mond van 'n vlakke-veld toeschouwer Zeg, zou je eerst niet 'es opsteke?" Het regent Bergen, 27 Juni. SOH. JDPITGR-R1JWIELEN

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6