advertentien- I Hoofdprijs f 50,000 PERSONALIA, Verzuim niet BESLIST GOEDKOOPSTE LOTERIJ. Kantongerecht te Alkmaar. NEDERL. EFFECTENLOTERIJ. Geheel Lot f 10, Half Lot f 5, Kwart Lot f 2,50. Verkrijgbaar bij VAN DUIJSEN Co., Risico hoogstens f 10, f 5 of f 2,50. Ni V. Boek- en Handelsdrukkerij vlh HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, Alkmaar. No. laf 3,75 No. 2 f 2,50 No. 3 a f 2,50 Voor alle nummers is gelegenheid tot aansluiting. KCJNg T~ MARKTBERICHTEN, l&alezers -= *35 u o p 535 P to Maandag 1® Juli a.s. Voorts prijzen a i 5000,—, f 3000,—, f 2500,—, f 2000,—, f 1500,— f 1000-, f 500,-, f 300,— enz. H P CfQ ES p M- AT T T? IQ T 't? T Ja. Xd. JLa Jca Xx. Xn JtÜa. Tevens wordt om de 14 dagen een ROMAN ver strekt terug zullen schepen in telegraphische gemeenschap met het vasteland zijn. Met den aanleg wordt reeds de volgende week begonnen. „Hulp In Nood" te Bergen. In de vergadering van »Hnlp in Nood" op 2 Juli te Bergen gehouden, waren 65 van de 202 leden tegenwoordig. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. Meijer, Jb. Min en P. Hilbrand. Aan zieken was van 1 Januari tot 1 Juli f 629 uitgekeerd. Het totaal der bezittingen der vereeniging bedraagt f 1586,04. De heer G. H. Heilsman, te Schagen, heeft ontslag genomen als directeur van het fanfarecorps „T. O. N. I. D. O.," te Barsingerhorn in diens plaats is tot directeur benoemd de heer J. Koelemeij te Schagen. Voor de opengevallen betrekking van kapelmeester der militaire muziek te Batavia hebben zich 33 gegadig den aangemeld, welke een enmen zullen afleggen voor eene commissie, bestaande uit luit.-kol. Hoogenboom, van het reg. grenadiers en jagers mr. H. Viotta, direc teur van het Kon. Conservatorium voor muziek te 's Gra- venhage, en luitenant Bouwman, directeur der Kon. Mil. Kapel. Aan het einde van het studiejaar 1903/1904 van het Conservatorium der afdeeling Amsterdam van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst werd aan de volgende leerlingen een eindgetnigschrift uitgereikt: Aan de dames Ada Hugenholtz, Margaretha Jonkers en Virginia Slijper, voor zang; Elisabeth Enderlë, H:n- riötte Reerink en den heer Willem Dehé, voor piano de heeren Willem de Boer, G. Hop Jr., Abraham Mendes en Tobias Wilhelmi, voor viool en de heeren Gerrit Budelman, A. J. C. Mooij, Egbert Veen en Wouter Wester- houd, voor orgel. Henrl de Vries te Londen. Over onzen Hollandschen acteur Henri de Vries, die te Londen optrad met Hegermans' «Brand in de Jonge Jan'', schrijft de Times o.a. Het spel van den heer De Vries is meer dan een «light- ning-change-artist"-voordracht. Elk karakter wordt door hem met juistheid weergegeven en tot in de finesses ge personifieerd. Al de door hem gegeven types staan levend voor u; en al verstaat ge ook geen woord Hollandsch, zoo zult ge alleen door een ijverige bestudeering van De Vries' mimiek en ledematen, toch bijna alles begrijpen wat hij u voor wil stellen uit het leven van dit vreemde, ruwe, grotesque en tragische volk. Onze eenige acteur, die met den heer H. de Vries ver geleken zou kannen worden, is Albert Chevalier. Hij heeft dezelfde gave een karakter uit te beelden, hetzelfde krachtige realisme en dezelfde bekwaamheid, zich geheel in te leven in den uit te beelden persoon. Toch meen ik, dat ook Chevalier nog de mindere is van den heer De Vries. Ook komt, een woord van lof toe aan den heer M. Kluizenaar, die op buitengewoon goede wijze de rol van den kantonrechter vertolkte. De geheel verschillende wgze, waarop hij met eiken getuige omsprong, was in één woord schitterend. Tot directeur-leeraar Zaandam is met S. Franco, te Amsterdam. de burger-avondschool te stemmen benoemd de heer De minister van binnenlandsche zaken heeft alsnog benoemd tot lid der commissie, welke in 1904 is belast met het afnemen der examens middelbaar onderwijs in land- en tuinbouwkunde eu houtteelt en lager onderwijs in land- en tuinbouwkundeS. Koenen, rijkslandbouw- leeraar, te DeventerC. Nobel, igkslandbouwleeraar, te Schagen. Nemen wij als voorbeeld eens de Kamer der Volks vertegenwoordiging, tot welker verkiezing geet enkeln vrouw heeft mogen meêwerken, laat staan ziting ien die Kamer nemen. Alleen het mannelijke geslacht wordt als kiezer en gekozene toegelaten; toch is al wat wij daar noemden: Kamer, verkiezing, vertegenwoordiging, zitting, van het vrouwelijk geslacht. Evenzoo de vergadering, waarin de discussie wordt gehouden. Hetzelfde geldt van iedere stemming, elke conclusie, iedere motie. Alles is vrouwelijk, gelijk de Grondwet zelveevenals de sectie of afdeeling, bestemd voor gedeeltelijke samenkomst; zelfs de griffie, de por tefeuilles en de tafel der Regeering en de banken der afgevaardigden. Waar eenig lid door studie, wetenschap of goede methode van redeneering of door welsprekendheid uitblinkt, of met gratie de quintessence zijner politiek of polemiek ontwikkelt, voor iedere uitdrukking moet de hulp van het vrouwelijk geslacht worden ingeroe pen. Het eenige wat niet vrouwelijk is, dat is het lid, 't welk zijne zienswijze ontwikkelt. En ook dat is nog niet eens mannelijk 1 Eéne zaak, welker naam ook vrouwelijk is, wordt echter nimmer in de Kamer toe gelaten eene sigaar. Gaat men andere corporatiën na, bij welker samen stelling geen vrouw geduld wordt, ook daar heerscht het vrouwelijk geslacht schier onbeperkt. Men denke aan de armee, de infanterie, de cavalerievoorts aan de marine, de politie, enz. Hetzelfde geldt van alle vereenigingen, iedere ven nootschap, van de Ned. Bank, van de Beurs, waar slechts mannen komen, en voorts van de school, de kerk, de stad, de gemeente, de maatschappijja de aarde, de zee, de geheele wereld is vrouwelijk. Evenzoo de maan, de sterren, kometen en planeten, en ook die boven alles mannelijke verschijning, vroeger Phoibos Apollon geheeten, de zon. En wie denkt zich de Godheid niet als een mannelijk wezen Toch zijn al hare eigenschappen vrouwelijk. Niet alleen de zachtere, als goedheid, liefde, genade, ontferming, maar ook haar macht en haar kracht. Doch genoeg. En dan klaagt men dat het vrouwelijk geslacht wordt achtergesteld Alkmaar, 4 Juli. Aangevoerd 14 koeien en ossen f 180 a 250,229 vette kalveren f 40 a 88, per P. 80 a 90 ct., 30 nuchtere kalveren f 12.a 22, 511 vette schapen f 18 a 28.—, 0 lammeren a 240 vette varkens, per P. 34 a 44 ct., 18 magere varkens f 14 a 16, paarden f 0 Amsterdam 4 Juli. De prjjzen der Aardappelen «varen heden als volgt: Geld. Kralen f 3.— a 3.60, Katwijker Zand f 3.50 a 4.70, IJpolder muizen fj 2.60 a 3.-, Andijker Muisjes f 2.60 a 3.20, Westlandsche Kleimanden f 3.a 3.70, dito Zand f 4.20 a 5.25, nieuwe Malta 5 a 10 ct. per kilogram. Amsterdam, 4 Juli. Ter veemarkt waren aanvoer en prjjzen255 runderen, vette Ie qual. f 0.70 a 0.72, 2e qualiteit 64 a 68 c., 3e qualiteit 58 ct. en votte ossen a ct. per K G., 185 melk- en kalfkoeien f 130 a 290, 0 graskalveren, 61 nuchtere kalveren f 8 a 16, 2 schapen f a lammeren f 0a 577 vette varkens 36 a 38 ct., Overzeescbe 37 a 39 ct., Rijnkan- ters 39 a 41 ct. Kampen, 4 Jali. Boter. Aangev. 360/8 v. van 20 kg., 90.16 v. van 10 kg. en 400 stukken van Kg- samen rnim 8300 Kg. Ze gold per Vb vat f 21.— a a 23.-, per */ie vat f 10,50 a 11,50 por kg f 1,15 a f 1.25. VfilJMtl a.s., tnsschen 11 en 4 unr, gratis inlichtingen te vragen aan het Kantoor der Eerste Nederl. Spaarkas voor Kunsttanden en Gebit ten in goud gezetmet driejaar ga rantie, op zeer gemakkelijke wijze te betalen. Verdronkenoord D 36, ALKMAAR. Hoofdkantoor Geldersohekade 98 b/d Nienwmarkt. Amsterdam. 3D Door den heer J. R. Kist is, wegens verandering van woonplaats, aan H. M. de Koningin een eervol ontslag verzocht nit zijne betrekking van burgemeester van Baren. Zitting van 1 Juli 1904. E. C., zonder bekende woonplaats, overtreding wapen wet, f 5 boete of 3 dagen becht. J. T. P., Urk, het wettelijk als getuige opgeroepen, wederrechtelijk wegblijven, f 3 boete of 2 dagen hecht. A. Z., Egmond aan Zee, overtreding drankwet, f 10 boete of 5 dagen hecht. C. J. V., Ondcarspel, overtreding boterwet, f 1 boete of 1 dag hecht. M. v. W., Alkmaar, overtreding leerplichtwet, i 1 boete of I dag hecht. P. C. S. en C. v. L., Alkmaar, overtreding spoorweg wet, de le vrijgesproken, de 2e f 1 en f 2 boete of 1 dag en 2 dagen hecht. K. K. Az., E. S. Ez., J. Z. Es. en E. de G. Jz., Eg- mond aan Zee, jachtwetovertrediug, de le f 1 boete of 2 dagen hecht., de 2e en 4e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 3e 6 dagen hecht. P. P. Dz., E. S. Kz. en W. P. Dz., Egmond aan Zee, strooperg, de le en 3e ieder 3 dagen gev., de 2e f 1.50 boete of 3 dagen hecht, F. S., Castricum, J. v. K E. D. en F. M., Limmen, J. de G. Jz., S. W. Phz., N. v. P. Az., W. G. Ez. en J. K., Egmond aan Zee, N. P., C. v. Z. en A. K., Alk maar, dronkenschap, de le f 4 boete of 2 dagen hecht, de 2e en 4e7e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 3e en 12e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 8e 2 msal f 3 boeten of 2 maal 2 dagen hecht., de 9e f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 10e f 1.50 boete of 2 hecht., de lie f 1 boete of 2 dagen hecht. ns ip P N p—i F® Reeds over 18 dagen begint de trekking (Derde Verlating) Trekking volgen s de aanwgzing der Staatsloterij. werkelijke waarde. Totaal 1©Ö®3 prijzen ter waarde van f 173830. IiOtcn voor Alil.JN klassen geldig. Franco toezending na ontvangst van postwissel. Tonssaintkade 1819 Den Haag. Voor Alkmaar verkrijgbaar bij den heer G. MIJLHOFF, Ged. Nieuwesloot. i-s per l-M« £S c©: P P I-S p erg ert- CTQ 5C De overheerschlng van bet vrouwelijk geslacht in de Nederlandsche taal is een zeer opmerkelijk verschijnsel. LSCHA per kwartaal, (Nalezers f l,?®)» bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Eigen Haard. Revue des Deux Mondes. Illustration. Tour du Monde. Magasin d'Education. Nord und Siid. Illustrirte Zeitung. Gartenlaube. Fliegende Blatter. Cornhill Magazine. Graphic. per kwartaal, (Nalezers f 1,2®), bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Holl. Revue. Nederland. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Bliitter. Gartenlaube. Ueber Land und Meer. London News. per kwartaal, (Nalezers f 1,2®), bevat Gids. Elsevier's Maandschrift. Onze Eeuw. Tijdspiegel. Humoristisch Album. Eigen Haard. Fliegende Blatter. Gartenlaube. Ueber Land und Mee., Illustration. worden ten allen tijde aangenomen. Voor hen, wien het er niet aan gelegen is of zij de tijdschriften wat later ontvangen staat TBS ALLES TIJDE de gelegenheid open eene portefeuill e te ontvangen met de tijd schriften en romans No. 1 if 1,75 en met die van Ns. 3 en 3 if 1,3® per kwartaal. Voor geabonneerden bul ten de stad kanzoo noodig, de verwisseling van deze portefeuille op Zater dag worden Punch. voor No. 1 in de 4 moderne talen, voor Nos. 3 en 3 alleen Hollandsche. Het aantal lezers is in de Ns. 13 en 3 tot twintig beperkt en verdeeld in vier serlen, zoodat vijftal lezers eenvierdedeel der tijdschriften het eerst ontvangt. De verwisseling der tijdschriften heelt des WOENSDAGS plaats.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 8