buitenland. BINNMLAO, STADSNIEUWS. Gemengde Mededeelingen. Gemengd Nieuws. Nieuwstijdingen. 't Was mooi werk van Amy Grothe-Twiss, de vrouw die deze opvoering van Zondag 1.1. leidde en zelf de woor den schreef, 't I s mooi werk. Werk waar 'n mooie kin- der-ziel in leeft, 'n Kinderziel, kan ik mooiere aanduiding geven van deze pure ziel die Liefde 'n hooglied zingt, die aan 't einde jubelzingt ter eere van Liefde en Waarheid, van vrede en eensgezindheid? 't Is alles zoo zuiver-mooi, heelemaal buiten het brute werkersleven, leven van onver schilligen, die rnw en woest door 't leven gaan, zooals 'n ruw mensch in 'n bloementuin de bloemen vertrapt. En om die overal nit opstijgende zuiverheid van ziel, die als 'n bloemgeur van het werkje uitgaat, daarom danken we de schrijfster voor wat ze gaf aan hen, die haar be- grjjpen. Men zon weer kind willen zijn, om met de kinderen mede te kunnen zingen en juichen Iedereen is niet zoo gelukkig znlk 'n intiem geluk te smaken als schrijfster, die haar eigen werk kon opvoeren met eigen krachten en voor hen, die zij goed oordeelde. Haar droom want 'n droom blijft 't, zoowel de grond idee als de uitvoering kon zjj buiten 't bereik van schennende handen houden, die naar «atjjl'' zochten, of naar »compositie'' of naar «woordkunst", doch die niet 'n artistiek werk kunnen beoordeelen naar het gevoel, het sentiment van degene die 't werk schreef, naar de ziel die zich uitte. Zoo was 't ook met de uitvoering, wat er aan man keerde vergoedde Swawa zelf èn Mechteld èn muziek èn zang èn de mooie kern rijkelijk. Moge het boekje «Herinneringsdag'' in veler handen komen, van ouden en jongen opdat zij genieten zoo zij dat nog kunnen van iets moreel hóógs, in mooie klanken meest uitge- proken. Heil Swawa, heil! Bergen, 15 Juli '04. SCH. Keizer Wilhelm. De Dnitsche Keizer is met zijn jacht »Hohenzollern" Woensdagochtend van Bergen ver trokken, na den avond te voren den beroemden compo nist Grieg met zijne echtgenoote, den Duitschen consul en echtgenoote en eenige aanzienlijke Noren aan zijne tafel genoodigd te hebben. In honderden booten omwe melden de inwoners der stad het keizerljjk jacht, waarop de muziek zich deed hooren. Het gejuich ter eere des Keizers hield niet op, vooral toen het jacht, de kruiser «Hamburg" en de torpedoboot «Sleipner" op éénmaal in al den glans hunner electrische verlichting straalden, ItaliB en Zwitserland. Woensdagavond is te Bome het nieuwe handelsverdrag tusschen Italië en Zwit serland onderteekend. Met het oog op de met andere landen aan den gang zijnde onderhandelingen over han delsverdragen hebben beide regeeringen zich verbonden het verdrag geheim te houden, tot het aan de parlemen ten van beide landen is voorgelegd, d. w. z. tot November, Tot het inwerkingtreden van het nieuwe tarief, dat niet zal zijn vóór Juli volgend jaar, blijven de tegen woordige tarieven van kracht. Westersche hervormingen en... be zuinigingen in China. Bjj besluit van de Kei zerin van China worden alle feestvieringen, ter gelegen, heid van den 70en verjaardag der Keizerin-Tante, verboden, wegens den oorlog. Den onder-Koningen en Gouverneurs is last gegeven, geen geschenken te zenden naar Peking maar hun aandacht te wijden aan de invoering van Westersche hervormingen en bezuinigingen, waartoe alle overtollige posten afgeschaft moeten worden. Een dure begrafenis. De begrafenis van Koning Norodom van Cambodja blijkt niet minder dan ongeveer f 600,000 te hebben gekost. Maar Koning Norodom is dan ook met geborduurde kleederen aan, bezet met edelgesteenten, gewikkeld in een doodskleed van zeer kostbare stof met robijnen ver sierd begraven in een doodkist van louter goud. Een stad zonder courant. De te Wladiwo. stock verschijnende courant heeft opgehouden te ver schijnen bij gebrek aan papier. In den laatsten tjjd werd het blad "steeds op grauw pakpapier gedrukt, maar de voorraad hiervan schijnt thans ook uitgeput. De heer Mouthaan stelde de vraag of Ged. Staten hebben overwogen of het tijd werd dat subsidie in te trekken, Spr. meende van wel, en stelde nu deze vraag, opdat men er over drie jaar rekening mee kan houden. De heer Van Tienen antwoordde, dat dit op dit oogen- blik nog niet overwogen is en meent dat thans hiervoor het oogenblik ook nog niet gekomen is. Spr. wijst op de onmiddellijk te voren genomen beslissing in zake de paardenfokkerij. De heer Mouthaan komt op tegen deze gelijkstelling. De paardenfokkerij is in deze provincie nooit een inheemsch en loongevend bedrijf geweest, dat was de veefokkerij wel, en daarom zou spr. zeer betreuren, indien Ged. Staten bij hunne overweging bij deze gelijkstelling bleven. De heer Kool betreurt zeer de door den heer Mouthaan verdedigde meening. Hij herinnert aan de geschiedenis van het ontstaan dezer subsidiën. Spr. leest een rapport voor, waaruit blijkt, dat de veefokkerij veel te danken heeft aan het provinciaal subsidie. Daarom zou hg zeer betreuren, indien Ged. Staten nu reeds gingen overwegen of intrekking dezer subsidie noodig is. De heer Zijp vestigt er de aandacht op, dat men in den laatsten tijd voornamelijk zich toelegt op rasverbetering, en dat is niet het werk van één dag. Gaat men op deze wijze door en men gaat jarenlang door steun te geven aan vereenigingen die onder leiding van deskundigen werken, dan bewijst men de veefokkerij een onschatbaren dienst. Doch dan moet raen daarmee nu niet eindigen. De heer P. Wonder Azn. sluit zich hierbij volkomen aan. Hij meent dat men pas aan het begin van de zaak aan. Hot voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Aan het slot der zitting bond de heer Zur Mühlen een debat aan over de mishandeling die de trekhonden hadden verduren, vooral in de buurt van IJ muiden en vroeg hij aan Gedeputeerden bij motie tegen die mishandeling in het algemeen, maatregelen te treffen. Jhr. Boreel van Hogelanden viel hem daarin bij, doch raadde evenals mr. Oaroli aan, dit liever na niet, op het eind der zitting, by motie te doen, doch liever daarom trent een voorstel aanhangig te maken. De heer Zur Mühlen nam dien raad ter harte en trok zgn motie in. Voor den trekhond werd aldus nu toegestaan het ge bruik van een andere dan de ijzeren muilkorf en wel een van het Amsterdamsche model. De heer Hubrecht verzocht zgn interpellatie over de onderhandelingen met het Kijk over den toestand van het heemraadschap AmBtel en Nieuwer Amstel te mogen honden in de najaarsvergadering, doch dan liefst aan het begin der zitting. Dit zal zoo geregeld worden. Daarna werd de zomervergadering in naam van H. M. de Koningin te 4'/2 uur ge:loten. Ken Gngelsch jacht. Op verzoek van den eigenaar van een stoomschelp- zuiger te Nieuwediep is Woensdagavond door een deur waarder beslag gelegd op het Engelsche jacht »Jason'" dat tjjdeljjk te Amsterdam vertoeft. De «Jason" heeft nl. te Nieuwediep aan den grond gezeten en riep toen om weer vlot te komen de hulp in van den atoom- schelpzuiger. Deze verleende de gevraagde assistentie en eischte, hoewel ze zonder gevolg bleef (het jacht werd later afgesleept door de firma Zur Mühlen) een schade vergoeding, die naar het oordeel van den kapitein der •Jason" véél te hoog was en welke hij dan j>ok weigerde 10 Prinses Charlotte, Eig. 11 Yum-Yum, 12 Don Juan, 13 Ussanna, 14 Chilouez, 15 Nella, Wave Queen-prijs. (21I2 uur). Wedren op de vlakke baan voor van 3 jaar en ouder. Gewicht volgens schaal, overwicht voor iedere f 500 gewonnen in 1904. Ie Prijs f 500, 2e prijs f 100. Afstand 2300 Meter. S. Witteveen. J. B. Ljjnkamp. K. F. W. van Luyken. A. A. v. d. Berg. A. A. v. d Berg. H. Schaap. paarden Vi Kg. Inleg geld f 20. Eig. H. F. Bultman Hzn. H. F. Bultman Hzn. S. A. F. Baron Creutz. S. A. F. Baron Creutz. Jhr. C. de Pesters. R. Graaf van Bylandt. W. Jochems. W. Jochems. Don Qniehotte-prjjs. (3 uur). Harddraverjj. Handicap, voor Nederlandsche paarden met geen beter record dan 1.51. Minimum afstand 1800 Meter. Winners na 15 Juli 20 M. meer. Prijs f 350, waarvan f 250 den tweede en f 25 voor den Inleggeld f 10. Consort, Chiselhampton, Valentine, Marked Man, Aemilia, Timeserver, Madame Danglars, Lyndon Green, voor den eerste, f 75 voor derde. Krnger, Haliograaf, E K. G. v. d. Veen. A. H. v. Wickevoort Crommelin. J. A. Geersen. H. K. Glas Jzn. J. G. de Wilde. J. Roodenbnrg. Tj. Witteveen. Tj. Witteveen. Stal V. V. V. S. Witteveen. Stal F. A. de Ridder. A. de Ridder. J. B. Lijnkamp. K. F. W. van Lnyken. A. A. v. d. Berg. A. A. v. d. Berg. H. Schaap. H. Schaap. Wi H. J. Brom. n e - p r jj s. erjj ('2 maal winnen). Haa- Meter. Winners na 15 Juli 3 Tjibbe, 4 Marie IV, 5 Antoinette, 6 Elsje, 7 Graaf Jan, 8 Miss Maggie, 9 Jan de Wit, 10 Gretchen, 11 Louise, 12 Anna III, 13 Apollo, 14 Prinses Wanda, 15 Don Juan, 16 Ohilonez, 17 Mascotta, 18 Nella, 19 Jonge Krnger, 20 Czarina, C o 1 o m b (31/2 nnr). Heat-Harddra dicap, voor alle paarden. Minimam afstand 1700 15 M. meer. Prijs f 450, waarvan f 350 voor den eerste en f 100 voor den tweede aankomende in de beslissende heat. Wanneer meer aullen de prjjzen verminderd. Inleggeld f 15. 1 Held, dan twee heat3.moeten worden geloopens voor iedere heat meer, met f 50 worden» te betalen. Na het stellen van derdagmorgen het beslag opgeheven een cautie werd Don- Provinciale Staten van Woord-Molland. In de Donderdag gehouden zitting zgn goedgekeurd do rekening van de enkel provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven over 1902. Alle voorgestelde subsidies werden goedgekeurd. Vast gesteld en goedgekeurd werden rekeningen 1903, «supple- toire begrooting 1904" en ontwerpbegrooting 1905 voor «Meerenberg." Goedgekeurd werd het voorstel tot het verleenen van een bijdrage van f 150.000 voor den bouw van een Centraal Israëlietisch krankzinnigengesticht te Amsterdam idem om het oude jongensweeehuis van de Diaconie te Amsterdam voor f 8000 te huren om tjjdelijk te voorzien in de behoefte aan plaatsruimte voor arm lastige krankzinnigen. Goedgekeurd werd het voorstel omtrent het toekennen van reis- en verblijfkosten aan de leden der commissiën uit de Provinciale Staten te benoemen. Aan »Meerenberg" werd f 33.100 voorschot verleend. Vastgesteld werd het voorstel tot heffing van opcenten over 1905, en de hoofdsommen der belasting van de ge bouwde eigendommen en ongebouwde eigendommen en die van het personeel. Afwijzend beschikt op het adres van het bestuur van bet ambacht van West-Friesland, genaamd Geestmerambacht, om vermindering van den omslag van het Hoogheemraad schap der Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West- Friesland. Eveneens omtrent een adres van de besturen der polders Oostzaan en Westzaan en van den Assendelverzeedijk, houdende verzoek om wijziging van het reglement, vast stellende het toezicht op het onderhond van den Noorder Y- en Zeedijk. Bieren-mishandeling. De kanonnier van S. te Arnhem, die eene kat op zoo danige wijze mishandelde, dat dit dier moest worden afgemaakt, is deswege door den krijgsraad veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 14 dagen. Wedrennen te Bergen. Zondag 24 Juli geeft de Kennemer Sportclub weder een meeting te Bergen. Het programma ziet er naar uit, dat men mooie courses mag verwachten. Ziehier eene opgave van de verschillende nummers met de ingeschreven paarden Rex-prijs. (l^j uur). Wedren op de vlakke baan, voor inlandsche paarden van 2 jaar. Gewicht volgens schaal. Ie Prjjs f 500, 2e prijs f 100. Afstand 1100 Meter. Inleggeld f 20. Eig. 1 Goudgeld, Eig. Jhr. L. Boreel. 2 Gelukster, G. J. v. d. Vliet. 3 King Edward, A. van Hoboken van Hoedekenskerke. 4 Reseda, A. van Hoboken van Hoedekenskerke. 5 Zeeland, A. van Hoboken van Hoedekenskerke. Chilouez-prijs. (2 uur). Amateurs-harddraverij. Handicap, voor alle paarden, gereden door beeren die aan geen openbaren wedstrijd tegen beroepsrjjders hebben deelgenomen. Het Harddraverij-Comité behoudt zieh het recht voor, om zonder opgaaf van reden te beslissen of een rijder voor dezen wedstrijd gekwalificeerd is of niet. Minimum afstand 1800 Meter. Prjjs f 300, waarvan f 200 voor den eerste, f 75 voor den tweede en f 25 voor den derde. Inleggeld f 10. Ingevolge Art. 119 van het Reglement, is voor dsaen wedstrgd geen rijvergunning noodig 2 de Lnitenaut, 3 Waschfran, 4 Dobrina, 5 Abdnl Ameer, 6 Ward, 7 Phyllis, 8 Albertine, 9 Achilles, 10 Confidence, 11 Uckfield, 12 Robert See Steele, 13 Julia Bel, 14 Belle Bay, 15 Troubadour, 16 Isabelle, 17 Cyclone, Eig. A. H. v. Wickevoort Cromraalim* J. Koster. H. K. Glas Jzn. H. K. Glas Jzn. J. W. Schujjl. J. W. Schujjl. H. de Goede Azn. P. Schönrock. v Tj. Witteveen. Stal Avanti. s> S. Witteveen. Joh. de Mol. Joh. de Mol. W. A. Ockhorst. W. A. Ockhorst. A. A. v. d. Bergi A. A. v d. Berg. Go u d mjjn-prgs. (4 nur). Recordharddraverij, voor Nederl. paarden. PaaTden met een record van f 1,52 ol slechter, starten op 2500 M., voor iedere betere reoordsecondo 20 M. meer. Prjjs f 400, waarvan f 300 voor den eerste, f 75 voor den tweede en f 25 voor den derde. Inleggeld f 10. 1 Held, Eig. A. H. v. Wickevoort.Oromms'dn. 2 Jonge Wilkes, 3 Ducaat, 4 Controleur, 5 Debutant, 6 Continent, 7 Don Carlos, 8 Don Quichotte, 9 Yum-Yum, 10 Ussanna, 11 Cyclone, Belle Eig. A. R. v. d. Hilt. A. R. v. di Hilt. H. K. Gla3 Jzn. A. de Koning» H. Schaap» Stal Avanti. Joh. de Mol. J. B. Ljjnkamp. A. A. v. d. Berg. A. A. v. d. Berg. B a y - p r jj s. 3 jaar Van de gevoerde discussies vermelden wjj die naar aan leiding van het voorstel tot het verleenen van subsidie len behoeve van den aankoop van fokvee. Krnger, Jonge Wilkes, Ideaal, Dobrina, Antoinette, Phyllis, Vogel, 8 Miss Maggie, 9 Moquette, Eig. K. G. v. d. Veen. A. R. v. d. Hilt. J. A. Geersen. H. K. Glas Jzn. J. G. de Wilde. H. de Goede Azn, J. Zwart. Tj. Witteveen. Stal Unitas. (4'/2. uur.) Harddraverjj, voor paarden onder. Handicap. Minimum afstand 3200 Meter. Winners na 15 Juli 30 M. meer. Als minste snelheid wordt L45 aangenomen, Prjjs f 550, waarvan f 400 voor den eerste, f 100 voor den tweede en f 50 voor den derde. Inleggeld f 15. 1 Eddallah, 2 de Luitenant, 3 Nettie Brnen, 4 Anselor, 5 Ulpia, 6 Dncaat, 7 Abdnl Ameer, 8 Ward, 9 Tenebreux, 10 Vauban, 11 Continent, 12 Dops, 13 Don Quichotte, 14 Julia Bel, 15 Belle Bay, 16 Troubadour, 17 Isabelle, 18 Cyclone, Stal Opja. J. Koster. Joh. v. d. Bergh. Joh. v. d. Berg. H. K. Glas Jzn A. R. v. d. Hilt. J. W. Schujjl. J. W. Schujjl. W. Jochems. Joh. J. Boelstra. H. Schaap. Stal Avanti. Joh. de Mol. Joh. de Mol. W. A. Oekhorst. W. A. Ockhorst, A. A. v. d. Berg. A. A. v. d. Berg,

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 10