Etablissement TICTOS C0N2AEL, DE PARIS, M. DE WILD, BIW ÏOfN k A WD. gTAPgNIKUW& ADVERTENTIES- Egmond-Schoorl. Dunlop PneuEnglebertf. Continental )an( 6,1 Bakker bevonden Voorwerpen. MAHKTBEHXCHTEN- Afdeeling RIJWIELEN. Rijke keuze Rijwielen, lampen, bellen, banden enz. Uitsluitend prima goederen. Billijke, doch vaste prijzen. W. KERKMEER. Gemengde Mededeelingen. Gemengd Nieuws. De opperhofmeesteres, vorstin Galitzin, hield den troon opvolger in de armen, terwjjl een detachement van het Ljjfgarde-Ataman kozakkenregiment het rjjtnig escor teerde. De kerk is niet groot en er was das geen sprake van, allen gasten een plaats te geven, zoodat velen in de aangrenzende vertrekken moesten blgven. De keizer met de keizerin-moeder betraden het eerst de kerk, gevolgd door de leden van het keizerlijk hnis en daaronder de jonge grootvorst, gehuld in een wolk van kant. Keizer Wilhelm was vertegenwoordigd door prins Heinricb, koning Edward door den prins van Battenberg, koning Christiaau van Denemarken door prins Christiaan. Per soonlijk aanwezig waren de groothertog van Hessen, prinses Victoria van Groot Britanniö, grootvorst Alexis, grootvorstin Alexandra Josissowna, grootvorst Michaël Nikolajewitsch. De doop werd toegediend door den biecht vader van het keizerlijk echtpaar, Janischew. Te St. Petersburg luidden alle klokken en door de vesting werden 300 schoten gelost. De Gzar legde per soonlijk zjjn zoon het lint van de Andreas-orde om den hals. De kleine grootvorst werd daarop naar zjjn moeder in het Alexandrapaleis teruggebracht, terwijl de Gzar en de keizerin-moeder de gelukwenschen in ontvangst namen, 's Avonds waren Peterhof en St. Petersburg prachtig geïllumineerd. De kleine grootvorst heeft natuurlijk van al zijn peten geschenken ontvangen. Keizer Wilhelm heeft hem gelukkig gemaakt met een van massief goud ver vaardigden bokaal in Romeinschen stijl. Op een aan de voorzijde aangebracht twee mark-stuk van goud prijkt de beeltenis des keizers. Op de achterzjjde zijn de datum en het jaartal gegraveerd. Daar de bokaal eerst drie dagen geleden besteld werd, heeft prins Heinrich hem niet mee kunnen nemen. Het kostbare geschenk is door een hof koerier over gebracht en aan het keizerlijk paleis bezorgd. Een onderhoud in zake den'Russisch Japanschen oorlog. De heer Kurino, gewezen Japansch gezant te St. Petersburg, heeft met den Temps- berichtgever te Tokio een gesprek gevoerd over den oorlog. De oud-gezant verklaarde, dat hjj, ondersteund door den Mikado zeiven, die zijne inzichten deelde, alles had gedaan om dan oorlog te vermijden. Het zou niet tot een oorlog gekomen zijn, ais hij alleen met Graaf LamBdorfi te doen had gehad. Maar admiraal Alexejeff en de oorlogszuchtige militaire partij bedierven alles. Kurino is evenals Markies Ito zeer bekommerd over den oorlog. Hij ziet in, hoe groote moeiljjkheden zijn te wachten als de oorlog van eenigszins langen duur is, wat schier onvermijdelijk mag heeten. De beide tegen standers hebben elkaar onderschat. Beiden hebben spjjt, naar 't schijnt, dat het tot veehten is gekomen. Zij vreezen, dat zij, na langen strijd uitgeput, in de macht zullen komen van een andere mogendheid, die haar voor deel wil doen met dezen oorlog. »0, had Rusland maar geweten wat Japan werkelijk is riep Kurino uit. Het »gele gevaar'' noemde hij een belachelijk verzinsel. Wat China betreft, stemde Kurino toe, dat men aan het Hof te Peking ietwat Japanecbgezind is. Maar het Chineesche volk, zeide hij, zou nooit met Japan willen samengaan. De verpleging der Japansche gewonden. Een Amerikaansche dokter roemt den ijver, waarmede de Japanners hunne gekwetsten verzorgen. Op het Blagveld wordt hun een voorloopig anti-septisch verband aangedaan en dan worden zij terstond naar de lazaretten achter de gevechtslinie en vandaar met de ziekenschepen naar de hospitalen in het vaderland vervoerd. De ver pleging is zoo uitstekend, dat er op een schip, waarmede 2000 gewonden werden overgebracht, geen eikel sterf geval voorkwam. Op de 100 gekwetsten, die met een anti-septisch verband in het hospitaal aankomen, sterven er doorgaans slechts drie. Dit gelukkig verschijnsel spruit ook ten deele voort uit de matigheid van den Japanner, zjjn oenvoudige en gezonde voediDg, waarin bjjna nooit vleesch voorkomt, maar dat schier uitsluitend bestaat uit rijst en visch. Zoo houdt de Japanner zijn lichaam zuiver en is een kogelwond voor hem zoo gevaarlijk niet. Men kan dan ook wel zeggen oordeelt de Amerikaan sche dokter dat elke Japansche soldaat, die slechts gewond is, groote kans heeft om later den krijgsdienst te kunnen hervatten. Werkstakingen in Amerika. Uit New York wordt gemeld, dat alle vereenigingen van werklieden in de bouwvakken besloten hebben, zich aan te sluiten bij de staking van hun beroepsgenooten. Er hebben al 30,000 arbeiders het werk neergelegd, 24,000 zullen volgen. Het bouwen van 65 scholen staat stil. Volgens de New York Times staken ook de werklieden van twee groote staalfabrieken enz. in Pennsylvanië. Men vreestdat deze staking zich evenzeer zal uitbreiden. De Grimsel1' verkocht. Hst aantal van hen, die den Grimsel overgetrokken zijn, is legio en velen zai het interesseeren te vernemen, dat de geheele Grimsel, welke tot nu toe behoorde aan de gemeenten Meiringen, Schattenaib, Innerkirchen, Gnttaner en aan eenige par ticuliere bezitters, sedert eenigen tijd aan den tegenwoor- digen hotelhouder op den Grimselhofspitz in eigendom overgegaan is. Het komt in Zwitserland niet heel veel voor, dat een gebied, dat aan uitgestrektheid het kanton Zug en Baselstadt overtreft, in eens verkocht wordt. De grenzen van dit terrein strekken zich uit in het hooggebergte tot de Nagelisgiatli, waarover in 1799 de verrader NUgeli de Franschen onder Lecourbe zoo geleid heeft dat zij de Oostenrijkers op de Grimselhöhe in den rug konden aanvallen. Dan loopt de grens over de Grim- selpasshöhe naar de Saas en de Gletscher alpen en tot de Totensee aan de grenzen van het kanton Bern en van het kanton WallÏB. De Totensee zou in 1799 de in de gevechten gevallen soldaten opgenomen hebben en vandaar den naam ontvangen hebben. In zuidelijke richting loopt de grenB over den Obere Aareal naar den Sidelhorn en de grenzen van het kanton Wallis, in het Westen over het Giindelwald naar den Finsteraarhorn en de Schreck- hörner, naar B»chli, Kessibidmeer en Sommeregg, en in het Noorden langs de Ganlibergen over den Ratichsbo- denalp naar den N&geliagtatli. Losgeraakte onderzeesche mijnen. In Mei werden er bij Plymouth van wege het departement van oorlog oefeningen met onderzeesche mijnen gehouden. Een of ander schip rukte drie dier mijnen van hun anker en zij gingen verloren. Eerst in de laatste weken is dat bekend geworden, en het gerucht maakte er van, dat de Dnitsche oorlogsschepen, die van den zomer Plymouth hebben aangedaan, ze stilletjes weggenomen hadden. Het departement van oorlog deelt daarom nu de ware toe dracht mede. Tentoonstelling te Schermer horn. Vanwege de Tuinbouw-vereeniging »Schermerhorn en Omstreken'' zal Zondag te Schermerhorn een tentoon stelling gehouden worden van tuin- en boomvruchten. Daar het aantal tuiniers groot is, is te verwachten, dat er veel inzendingen zullen komen. 's Middags zullen er feestelijkheden plaats hebben, waarvoor fraaie prjjzen zijn uitgeloofd. Veetentoonstelling te Purmerend, De te Purmerend gehouden veetentoonstelling door de afd. Beemster, Purmerend en Omstreken van de Maat schappij van landbouw, slaagde uitmuntend. Vele prachtige exemplaren waren tentoongesteld. Bij deze gelegenheid werd tevens eene harddraverij gehouden, met de volgende uitslag le pr. f 200, Egbertine, van Bolsman en v. d. Akker van Hazerswoude, ber. v. d. Akker2e pr. f 100, Sador II, van H. K. Glas van Hoppersum, ber. J. Ensing 3e pr. f 75, Phyllis van H. de Goede Az. te Beemster, bar. G. de Goede; 4e f50, Fanny van De Goede, Purmer. Een prachtig vuurwerk besloot dezen dag. Biet West-rnmlet. Sedert eenige weken wordt op de Effectenbeurs te Amsterdam een proef genomen met westrumiet, schrgft het N. v. N. Door het onophoudelijk heen en weer geloop in het doorgaans propvolle lokaal, ontstond er tot dusver gaandeweg eon stofwolk, die de ademhaling bemoeielijkte en de kleeren met een grijze laag overdekte. Na tweemaal de vloer met westrumiet bewerkt te hebben, is, nu reeds gedurende veertien dagen, van stof geen spoor meer te bekennen. Het middel is echter vrij duur, zooals men weet. Het zal nu afhangen van den duur van het gunstig resultaat, dat men verkregen heeft, of men het geregeld kan blgven toepassen. Ken droeve dood. Men schrijft uit Beverwjjk Mevrouw N. alhier, die in den Haag gelogeerd was, is op treurige wijze omgekomen. Door het openen van een verkeerde deur, viel zij in een kelder, kwam op het hoofd terecht en was onmiddellijk dood. Ken rectificatie. Het Vad. geeft de volgende verbetering »Wij schreven dat vijf marine matrozen, die de kies rechtmeeting te Rotterdam bijwoonden, door de politie werden genoteerd. De zetter maakte ervan gearresteerd.'' Nu wij deze rectificatie lezen begrijpen wij niet, waarin het belang van het bericht schuilt. De zetter, die^ er iets van maakte, dat der vermelding waard was, is bljjkbaar iemand, die niet geheel van journalistiek gevoel verstoken is. Ook kunst. Naar men zegt, is voor de te Franeker te honden tentoonstelling van Friesche kunst o.a. een partij Frie- sche kunstboter aangegeven, maar heeft de commissie die inzending geweigerd. Tentoonstelling van fruit. In de Bangert (W.-Blokker) zal in September eene tentoonstelling van fruit worden gehouden door de ver- eeniging »De Proeftuin". Ons wordt verzocht de aandacht erop te vestigen, dat Zondagmorgen in de Evang. Luth. Kerk de dienst zal worden vervuld door ds. J. T. Tenthoff, predikant te Hoorn. Bad- en Zweminrichting. In de week van 20 Aug. tot en met 26 Aug. zijn in de Bad- en Zweminrichting alhier genomen 265 baden: door heeren 165, door dames 11, door weezen 0 en door on- vermogenden 89. Hoogste temperatuur van het water 64° Fahr., laagste 61° Fahr. Drukste dag den 20 Aug. met 176 baden. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur Een zwarte jas, een gouden oorknopje, een damespara- pluie, twee huissleutels, een roodkoralen armbandje met gouden slootje, een bril in étui, een zilveren armband, een rijtuigmoer, een scheermes in étui, een mand met peren, twee boorden, een vermoedelijk zilveren tabaksdoos, een zilveren dameshorloge, een gouden kruisje, twee poppen in een wagentje, eon gouden damesring, een medaillon met portret, een schuiertje, een dasspeldje, een porte- monnaie met enkele centen, een muilkorf en een bloed koralen armbandje. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 27 Aug. 1904.S. M. S. MODDERMAN Jr. Zwolle, 26 Aug. Boter.Kg., waarvan 359 8 en 132.16 v. enstokken. Prijs per kg. f 1.15 a 1.30, per 1.8 vat van 20 kg. prima f 24.50 a 25,af wijkende f 23.50 a 24.2e soort f 22,a 23—, per >45 vat f 11.— a 12.50. Kipeieren f 4.— a 4.50 per 100, rogge f 5.20 a 5.50. Aardappelen f 2 20 a 2.60 per Hl. Koehuiden 20 a 21 ct., pinkenvellen 22 a 23 ct., stie ren velleu 17 a 18 ct., vette kalfsvellen 27 a 28 ct., nuchtere kalfsvellen f 2.a 2.20, paardenvellen met haar f 11.a 11.50. geitenvellen f 1.50 a 1.80. Handel Btil. voor soliede personen van een gemakkeljjk te plaatsen artikel voor dagelijksch gebrnik. Adres bureau dezer Courant onder lett. H3, Zomer 1905. Wordt gevraagd voor de zomermaanden van 1905 in de streek van Egmond tot Schoorl (Heiloo, Wimmenum Bergen c. a.) een beknopt Huls of kleine Villa, liefst gemeubeld. Fr. brieven met prijsopgaaf onder lett. S. L. D., Alg. Adv. bureau NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. Ondergeteekende bericht door deze aan het geachte Publiek van Alkmaar en omstreken, dat hij dit jaar weder op de Alkmaarsche Kermis geplaatst is met zijn bjj- zonder net, naar de eischen des tjjds ingericht Ktablls- sement, bekroond op de Tentoonstelling te Brussel 1897 met het Diplöme d'Honneur. Kxtra geëngageerd Het If aliaansche Concertgezelschap alt Milaan. TEBALDO TOCI, bariton en CONSTANTINO GRANDILLO met de DAMES NOTA. Minzaam aanbevelend VICTOR CONSAEL. STANDPLAATS: Op de STEENENBRUG (Znidzijde) vóór de Apotheek van Mevr. de Wed. MOLENAAR. WIRF.LESS EOGE5 DUNLOP BARTLETT RM ALKMAAR. Aanbevelend, II1T8EVOOKT 14.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 10