De Boerenplaats '"PERSONALIA. ADYERTENT1EN- f deNatuur-V/ollen 1 Ondergoederen Openbare Verkooping ALKMAAR. Notaris M. GOUVERNE Openbare Verkooping BOERENPLAATS BUHGrERLXJKK STAND. KAATSTE TEKEGKAMMKN- Premie voor de geabonneerden op de Alkmaarsche Courant. Heden Beursvacantie. MAHCTBË^ëHTEN- Fabneks- H0IJER V00RL00PIGE AANKONDIGING. Mr. A. P. H. DE LANGE te Alkmaar BoerenwoningHuis Erf en Weiland Muziekuitvoering. Zondag, 28 Aug., des namiddags ten 2* uur, zal door het Stedelijk Muziekkorpsonder leiding van den heer J. M. Otto in den Stadshoutde volgende uitvoering gegeven worden 1. »De vrolijke intocht van Prins Carnaval", Polka-Marsch v. E. Wessly. 2. »Thalia", ouverture de concert, imposée au Concours International de Tilbourg (1888)N. A. Bouwman. 3.a, >LaManola",sérénadeespagnole v R. Eilenberg. b. »Waffenruf des Kaisers", Air MilitaireR. Clarens. 4. Fantaisie sur des motifs de l'opéra »La Bohémienne"G. Balfe, o 5. Ouverture »zum Frühlingsfest'' v. C. Reinbardt. 6. »Feest aan Boord' Fantasie a In zee b. Appèl voor de ma trozen c. Dans der matrozen d. Feestzang, e. Couplet van den scheepsjongen Dans finale 7. »Les patineurs", ooncert-walzer 8. »Erinnerungsblatter", Potpourri J. Heijmans. E. Waldtenfel. L. Stetefeld. Predikbeurten. De Predikbeurten hier ter stede zullen Zondag, 28 Aug., als volgt worden vervuldGroote Kerk, 10 uur Ds. ten Kate, pred. te Rotterdam. Kapel 10 uur, Ds. Guldenarm6 uur, Ds. Crentzberg Pred. te Wjjk aan Zee. Evang-Luth Kerk, 10 uur, Ds. J. T. Tenthoff, Pred. te Hoorn. Doopsgez. Kerk10 uur Ds. Scbuurema, Doopsgez. Pred. te Westzaan. Rem.-Geref. Kerk, 10* uur Ds. de Regt. Geref. Kerk 10 uur en 6 uur Ds. Wechgelaer. „Liefdadigheid naar Vermogen". In de op 24 Aug. 1.1. gehouden gewone vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen,'' is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 98. ONDERTROUWD 25 Aug. Frederik Sophines Willem Verschuur en Dina Maria Hulst. Albert Hofstee en Aeltje de Graaff. - Tennis Veen, wednr. van Elisabeth Musman en Neeltje Maria Spierdijk, wed Cor nelia Kaai. Cornells Kuiper, te Broek op Langedjjk, onl. te Znidscharwoude, en Trijntje Blom, alhier. Lambertns Visser, alhier, en Johanna Maria Blom, te Hoorn. Pieter Smit, laatst gescheiden tchtgen. van Lnmmigie Schoon hoven, alhier, en Impje Schoemaker, wed. Jacob Poatema, te Graft. Heindricns Petrus Burger, te Wijk aan Zee en Duin, en Geertruida Anna Maria Buiteman, alhier. GEBOREN: 25 Aug. Anton Stephan Gerardns Cornell's, z. van Dirk Gnstaaf Weisenborn en Grietje Evers. OVERLEDEN 26 Ang. Frederikns, z. van Hendricus Jacobns Vaske en Hendrina Catharina Wilhelmina Veer, 10 m. Wilhelm, z. van Lambertus Fehres en Johanna Barendina van der Waal, 18 dagen, Aangenomen naar de Doopsgezinde Gemeente te Apel doorn ds. E. M. ten Oate te Monnikendam. Beroepenbij de Ned.-Herv. Kerk (toez.) te Hoorn op Texel F. A. Visser, cand. te Utrecht. Bedanktvoor de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Koedijk ds. S. J. Piso te Twisk voor die naar Znid-Scharwoude door ds. A. Kabel, te Kedichem. De heer J. J. Baale, onderwijzer aan de openbare lagere school te Schagen, deed den 26 met gunstig ge volg examen voor de akte Fransch lager onderwijs. Te 's Gravenhage slaagde voor het Fransch, L. O., onder meer mej. J. H. Klant te Hoorn. Bij het te Wageninpen gehouden akte-examen Land bouwkunde is o. a. geslaagd de heer H. van Ree te Aardswoud. De heer B. J. Timmerman, candidaat-notaris te Wie- ringerwaard, is benoemd tot notaris te St.-Annaland (Zeeland). De brand te Antwerpen. AMSTERDAM 27 Augnstns. Het Handelsblad ont vangt het volgende particuliere telegram uit Antwerpen: Tot nog toe zijn er drie lijken gevonden. Men gelooft, dat het aantal slachtoffers groot is. Een vronween tiental kinderen en zeven werklieden worden nog vermist. De brand wordt op een ontzaglijken afstand waarge nomen. Politie en marechanssée handhaven de orde tnsschen de duizenden nieuwsgierigen die zich op de plaats des onheils verdringen. Heden worden nog 12 millioen liter petroleum verwachtdie door twee schepen moeten worden aangevoeld. De ontzetting is vreeselijk. Ken onderzeeschc boot. LONDEN, 25 Aug. Men meldt uit New-York aan het Laffan-agentsehap, dat bij de marine-manoeuvres te New port (Rhode-Island) een der onderzeesche booten de opdracht kreeg zich op twintig voet beneden de opper vlakte der zee te begeven Hieraan werd voldaan. Doch door een gebrek aan da machines zakte de boot steeds meer naar de diepte, totdat zij zich eindelijk bevond op den bodem der zee. ta,De drukking van het water was hier zóó groot, dat elk oogenblik een noodlottige afloop was te vreezen. De bemanning spande zich echter in met de kracht der wanhoop en ten slotte mocht 't haar toch nog gelukken de boot weer aan de oppervlakte te brengen. Bij den dood van President Kruger is gebleken, hoe groot hier te lande nog steeds de belangstelling is voor alles, wat tot Zuid-Afrika in betrekking staat. Trouwens, de 'geschiedenis van de Boeren-republieken zal nergens beter begrepen en gewaardeerd worden dan in het stamverwante Nederlandde zaak der Boeren is voor een belangrijk deel ook die van ons volk. Daarom verheugt 't ons zeer, dat wij in de gelegen heid zijn aan onze lezers, by wijze van premie, een Standaardwerk aan te bieden, waarin de historie van het Afrikaner volk door volkomen bevoogde hand is ge schetst. Dit werk, algemeen door de Nederlandsche en Afrikaansche pers geprezen, heet J. F. Van Oordt, Panl Krnger en de opkomst^der Zuid-Afrikaansche Republiek. Dit werk, ruim 900 bladzijden groot, 4° formaat, met portret van Panl Kruger, is in prachtband gebonden en bieden wij thans onzen lezers aan tegen den aanzienlijk verminderden prijs van f2.50 (de gewone prijs is f9). Het boek mag in geen gezin ontbreken, waar de ouderen voor de zaak der Boeren sympathie koesteren en waar de jongeren ook met graagte zullen kennis nemen van de roemvolle daden van het nn, helaas, geknechte heldenvolk. Er spreekt uit deze historie een geest van energie, die voor de vorming van het opkomende geslacht niet anders dan heilzaam kan zijn. Ingevolge de overeenkomst, die ons in staat stelt tot dit voor onze lezers zeer mooie aanbod, geldt het voor slechts enkele weken. Daarom is 't raadzaam zoo spoedig mogelijk tot ons de bestellingen te richten op onder staand biljet. Alkmaar, De üit86VerS 15 Aug. 1904. van de AlkmaarBche Courant. De ondergeteekende teverzoekt franco toe zending van het als premie door de Alkmaarsche Courant uitgeloofde Standaardwerk: J. F. van Ooedt, Panl Krnger en de opkomst der Zuid- Afrikaansche Republiek, tegen betaling van f 2.50. Woonplaats en datum Naam Weerbericht van heden. Opgemaakt aaD de Filiaal-inrichting te Amsterdam van het K. N. Meteorologisch Instituut. PLAATSEN Barometer. Wind. Toe stand van de lucht. Temperat. Verande ring in stand sedert gisteren. Richting In Fah- renh. gra den. Ver schil met norm. temp. Groningen hooger 0.7 wzw. betr. 58 1 Helder hooger 1.4 nw. z. bew. 61 4 Amsterdam hooger 1.6 wnw. bew. 61 3 Utrecht (B) hooger 12 west 60 3 Vlissingen hooger 2.5 1. bew. 63 0 Maastricht hooger 2.6 wzw. z. bew. 62 - 0 Grootste verschil in t Yorigen-avond 7 u. M. 3.5 G. Barometerstand: Heden-morgen 8 V. 3.0 G. Verwachting windWest tot Z.W. Beurs te Londen van heden. Atohison Topeka821 Erie271 Union Pacific1011 U. S. Steel Common12* Stemmingtraag. Alkmaar, 27 Ang. Aaugev. 6 paarden f 100 a 300, 77 koeien en ossen f 140 a 280, 35 nuchtere kalveren f 10 a 20, 385 magere schapen f 12 a 25, 47 magere varkens f 13 a 15, 178 biggen f 6.— a 9.14 bokken en geiten f 3 a 7, boter, laagste prijs 55 ct., middelbare 60 ct., hoogste 70 ct., aanv. 5214 Kg., kipeieren f 3.75 a 4.50, eenden dito f 0.per 100. Hoorn, 26 Ang. Aangev. 620 vette schapen f 23 a 29 per stuk. Handel vlug. Afslagvereeniging Beemster, Pcrmerend en Omstreken. Marktbericht bericht 25 en 26 Aug. 1904. 1706700 slaboonen f 0.76 a f 0.97 per 1000. 1.50 a 0.80 a 0.26 a 0.06 a 0.06 a 0 60 a 0.70 a peren appelen gr. augurken bloemkool savojje kool bieten spruitjes Handel vlug. Hoorn, 27 Aug. Tarwe f 8.a 8.50, rogge i 0.— a 0.gerst f 4.25 a 4.75, haver f 3.50 a 4.witte erwten f 0.a 0.groene dito f 10.a 13.grauwe f 14.a 17.vale f 9.— a 15.bruine boonen 2.- 1.80 0.29 0.8* 0.9* 0.- 0.— mand. mand. dnbb. mand. stuk. 100. dubb. mand. f 13.a 14.50, karweizaad f 10.25, mosterdzaad f 19.25. 24 paarden f j.90 a 2C0, 17 koeien f 180 a 210, 51 schapen f 22 a 28, 0 lammeren f a 5 kalveren f 10 a 19, 0 varkens f a 0 zengen f 0.— a 0. 103 biggen 6.9.kipeieren f 4.a 4.25, 1700 kop boter 625 a C5 ct. per kop. G ANTONDSTEPHAN gerardus cornelis, zoon van DIRK GUSTAAF WEISENBORN en GRIETJE EVERS. Alkmaar, 25 Aug. 1904. De Heer en Mevronw KLUITMANTELJER betuigen hierbij hun dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bjj do geboorte van hunne dochter. Alkmaar 26 Ang. 1904. Voor de menigvuldige blijken van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van mjjne gefielde echtgenoote AALTJE OE TlilEi, betuig ik mija hartelijken dank. Alkmaar. W. A. TIMMER en kinderen. Voor de vele bewijzen van deelneming en hulp, onder vonden bij het ODgelnk en overljjden van onzen lieven jongen DIHH JA V betuigen wij onzen hartelijken dank. H. WOLZAK Mz. lkmaar. E. WOLZAK—Koper. Voor de talrijke blijken van belangstelling en deelne ming ons betoond tijdens da ziekte en bij het overlijden van onzen beminden echtgenoot en vader, betnigen wij onzen innigen dank. Uit aller naam Bergen Wed. P. HILBRAND Aug. 1904. Staadegaabd. krugba te WARMHNHUIKEN op Woensdag 4 October 1904, des avonds 5* uurin de herberg van H. MORSCHvan met zeer vruchtbaar WEI- en BOUWLAND, gelegen aan het Zuideinde te Warmenhuizen, groot ruim 14 hectaren. Te veilen in perceelen. Eigendom van den beer N. J. BERGER. Notaris. zal verkoopen op Dinsdag 13 September 1904 bjj opbod en Dinsdag 20 September d a.v. bij afslag telk nmale des avonds zes nur, in het Café »de Nederlanden" 1. Het Winkel- en Woonhuiste Alkmaar, aan de Achterstraatwijkn. 24 waarin het Bestelkan- toor der Holl. IJzeren Spoor, gioot 37 centiaren. 2. Het Winkel- en Woonhuis, te Alkmaar, aan den Kooltuin, met nitgang aan de Sliksteegwijkn. 5, waarin Brood- en Koekbakkerijgroot 2 aren 52 centiaren. 3. Het Winkel- en Woonhuis, te Alkmaar, aan de St. Annastraat wijkno. 2, groot 60 centiaren. in de herberg »d e Hoop", aan het Waagplein, op Maandag 19 September 1904 bij opbod en Maan dag 26 September 1904 bij afslag en in combina tiën beide dagen 's voormiddags ten half elf nre, van eene bestaande in gelegen in de ZIJPE, bij de Pettemerkluft groot 30 hectaren 28 aren 62 centiaren met uitzon dering van de Arbeiderswoning, in hunr bjj den heer P. Breed en uitvoeriger in biljetten omschreven. Heze perceelen zijn Inmiddels UIT H K HAND TH HOOI*. Te bevragen bij den eigenaar, den heer L. SCHER- MERHORN te Akersloot en ten kantore van den Notaris P. A. DE GELDER te Stompetoren.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 3