Openbare Verkooping^ Spiegels, Schilderijen, B li" I TENÏ, A N D- "BINNENLAND. ADVERTENTIE N. Openbare Verkooping De kapitale Huismanswoning Staalgravures ETSEN van beroemde meesters, SPIEGELS Tegelschilderijen en Aquarellen. J. 1TAHT BIJH. VEEïtf, Openbare Verkooping Drie Huizen en Erven, Gemengde Mededeelingen. Nieuwst ij dingen. Gemengd Nieuws. TE KOEDIJK, met BOET, EEF, BOUWLAND en WEILAND De Denrwaarder H. J. HAASBROEK zal op Maandag 17 October 1904, des voormiddags 10 nnr, in bet locaal „de Harmonie," van den Heer W. DE LANGE, te Alkmaar, pnbliek op crediet verkoopen: Eene groote aanzienlijke partij in massief eiken en gebeeldhouwde lijsten» waaronder zich bevinden die bekroond zijn te Dnsseldorf. Betaaldag 1 Febrnari 1905. Te bezichtigen Zondag 16 October 1904, van 12—5 nnr van den mazikalen Radhen Mas Sasra Margansa, schoon zoon van den Rijksbestierder. Dirigent is M. Titi Siooro. Ik hoorde in Indië nog nooit zoo heerlijk mooi spelen en het iB zeker het eenige goede orkest vat we hier hebben, en zou zelfs in Enropa, volgens de kenners, uit stekend voldoen. De tijd vliegt intusschen bij den Rijksbestierder om, men zou zoo graag nog een paar uur langer blijven, doch om half negen slaat 't klokje van gehoorzaamheid. Een vlotte nitsmjjtmarsch en met een buiging en handdruk nemen de gasten afscheid van het nobele echtpaar en hunne sympathieke familieleden. Solo. Lt. Clockener Bboüsson. b.d. Frederik de Groote te Washington. Het programma voor de onthulling van het standbeeld van Frederik den Groote, door keizer Wiihelm aangeboden, welke den 19en November te Washington zal plaats heb ben, vermeldt dat de feestelijkheden geopend worden met een gebed door den leger-geestelijke. Aan het leest zullen deelnemen de leden van het kabinet en het corps diplo- mat'que, de hoogste rechterlijke autoriteit, de comman- dcerende admiraal, de chef van den generalan staf, de officieren van leger en vloot-, die van Duitsche afkomst zijn. De echtgenoote van den Duitschen gezant, Freifrau Von Sternberg, zal hot standbeeld onthullen, terwjjl de gezant het met een korte rede zal aanbieden aan presi dent Roosevelt, die in een langjj, feestrede zal antwoorden. Na hem spreekt nog de minister van oorlog namens het leger. Het standbeeld is reeds te Baltimore aangekomen. Prinses Louise van Koburg. De Neue Freie Presse verneemt, dat prinses Louise zou worden toege staan baar geestestoestand door Fransche psychiaters te laten onderzoeken. De prinses wil zelve, dat alle vormen in acht genomen zullen worden, zooals de Oostenrijksche wet die voorschrijft. Op het eind van de week zal de advocaat der prinses de namen van de door baar gekozen deskundigen bekend maken. Dezen zullen zeker geaccep teerd worden, daar de prinses slechts mannen uitzoekt, die in de psychiatrische wetenschap algemeen bekend zjjn. Veevoeder in Hongarije. De Hongaarsche minister van landbouw heeft in het Huis van Afgevaar digden medegedeelddat het verbod van uitvoer van veevoeder, in Augustus uitgevaardigd, tot in hot voor jaar van kracht zal blijven. Het gebrek is in den lande niet zoo groot, althans niet zoo algemeen als men meent. Waar de nood het hoogst is, zorgt de regeering, dat er tegen gewone prjjzen voeder te krijgen is. Het is om strategische en hygiënische redenen, dat het verbod vooreerst gehandhaafd wordt. Torpedo's voor Japan. Te Fiume zjjn drie Japansche officieren aangekomen, om daar bestelde tor pedo's te beproeven. Japan heeft er zooveel besteld, dat de fabriek aldaar er twee jaar lang de handen mee vol zal hebben. De verzending zal bij gedeelten geschieden. Na de werkstaking te Marseille. DeAlge- meene Raad van het Departement, waartoe Marseille be hoort, heeft na een heftig debat besloten 50,000 francs beschikbaar te stellen voor de slachtoffers der thans ge ëindigde staking onder de dokwerkers, daarbjj de hoop uitsprekend, dat de fiegeering een gelijk bedrag beschik baar stellen zal. De reeders schijnen vast besloten, de slachtoffers tege moet komende, de leiders der staking niet meer in dienst te nemen. Men verwacht in verband hiermede nog wel eenige moeielqkheden. Jaloezie van een kind. Ia een gezin te Now- York vertoonde een jongetje van ruim twee en een half jaar verschijnselen van jaloerschheid jegens zijn pasge boren zusje, en menigmaal hoorde men hem wensohen, dat »baby" maar weer weg zou gaan. Een paar maal had het kind de zuigeling reeds geslagen en verleden Zaterdag sloeg de jeugdige woesteling zijn zusje met een koperen borstbeeld zoodanig op het hoofd, dat de schedel gebro ken werd en het kind overleed. De Coroner verklaarde den jongen wegens diens jeugdigen leeftijd niet verant woordelijk voor zjjn vreeselijke misdaad. Een drama. Aan het spoorwegstation te Samara, zoo verhaalt de Peterburger berichtgever van het Berliner Tageblatt, nam dezer dagen een jong Russisch officier, die naar den oorlog moest, afscheid van zjjne vrouw. Het jonge vrouwtje hield haren man snikkend vast, alsof zij hem nooit weder wilde loslaten. De cffieier had blijkbaar moeite zijn tranen te bedwingen maar hij hield zich goed. Daar klinkt een schel gefluit van de locomotief. Zij moeten scheiden. De officier maakt zich los uit de armen zijner vrouw maar bij zakt ineen en valt op den grond. Zijn hart was tegen die heftige aandoeningen niet bestand geweest en de toesnellende geneesheer kon slechts den dood constateeren. De jonge vrouw werd bewusteloos weggebracht en toen zij thuis weder tot bewustzijn kwam, bleken hare geest vermogens gekrenkt te zijn. Dinsdag begint in alle afdeelingen der Tweede Kamer de overweging van de tariefwet. Is deze geëindigd, dan verwacht men nog eene oproeping der Kamer in open bare vergadering ter behandeling van het noodwetje voor de Overijselsche kwestie, als het in staat van wijzen is, en van nog enkele andere ontwerpen. Uit Saandam wordt aan De Telegraaf geschreven Allen, die deze gemeente ooit hebben bezocht, is het zeker opgevallen, dat zij in tegenstelling met andere gemeenten van gelijke, meerdere en zelfs van mindere grootte heel weinig van een stad weg heeft. De oorzaak daarvan ligt hierin, dat Zaandam in hoofdzaak is ge bouwd langs de Zaan. Daardoor is deze gemeente zeer nauwkeurig in twee deelen te verdeelen, die slechts door den Dam en twee bruggen met elkander verbonden zijn. 't Gevolg is dus, dat, wie van het eene deel naar het andere moet, somwijlen een kolossalen omweg moet maken. Vooral geldt dit voor de bewoners van het zui delijk deel. hetwelk zijn armen in de richting van Am sterdam uitbreidt. "Wie b.v. nabij de kalkovens woont en eene boodschap heeft bij een der officieren der artillerie-inrichtingen is mogelijk hemelsbreed hoogstens 550 M. verwijderd van zijn doel, doch hij mag blij zijn, als hij er na een uur loopens is aangekomen. Nu heeft daar een particulier wel met een roeibootje een veerdienst geopend, maar dit is en blijft toch altijd een gebrekkig hulpmiddel, dat bovendien lang niet in alle gevallen kan voorzien. 't Is daarom niet te verwonderen, dat door de be woners van de buurt Zuiddijk, bij het gemeentebestuur is aangevraagd, deze beide stadsgedeelten te verbinden. Burgemeester en Wethouders echter antwoorden, dat deze verbinding in de allereerste plaats moet geacht worden een zaak van algemeen rijksbelang te zijn, waarom zij adressafiten aanraden, zich te wenden tot den mi nister van Waterstaat, Handel en Nijverheid en tot diens ambtgenoot van Oorlog, tot laatstgenoemden mi nister met het oog op de aan de eene zijde gelegen rijksinrichtingen en magazijnen. Verschenen is verder het afdeelingsverslag, omtrent liet onderzoek der gemeente-begrooting. Dit is echter zeer mager en bevat slechts 19 opmerkingen en geen enkel voorstel. De opmerkingen luiden meerendeels in dezen geestKan het drukwerk niet wat goedkooper Is het niet mogelijk de verwarming der schoollokalen wat goedkooper te doen plaats hebben en dergelijke. Voor de werklieden bij den reinigingsdienst willen enkele leden het loon verhoogen, of hun oliejassen en waterlaarzen verstrekken. Maar de meerderheid wenscht te wachten tot eene afdoende regeling bij de behandeling van het in bewerking zijnde werkliedenreglement. Zaandam is gedwongen wil het geen gymnasium stichten den leerlingen voor die onderwijsinrichting de gelegenheid te openen, een gymnasium in eene na burige gemeente te bezoeken, door het meerdere school geld aan de ouders te vergoeden. Ter zake heeft deze gemeente een contract met Amsterdam. Stemmen gingen op, om te onderzoeken, of Alkmaar ook goedkooper contracteeren wil. Het antwoord van Burgemeester en Wethouders is natuurlijk ook heel dun. Van een contract met Alkmaar willen zij niet weten, omdat de spoorverbinding voor schoolgaande kinderen treurig is en wat het loon van de werklieden bij den reinigingsdienst betreft, houden zij het met de meerderheid, om te wachten op het werkliedenreglement. Kloosterman voor de SSeclitbank. Donderdag had zich voor de rechtbank te Haarlem te verantwoorden Engelbertus Kloosterman, 29 jaar, boekhandelaar, wonende te Alkmaar, ter zake dat hij op den 13den Aug. op de Ged. Oude Gracht te Zaandam, ter plaatse waar toen markt werd gehouden, en een volksmenigte om hem heen geschaard stond, opzettelijk de eer en den goeden naam van G. Th Dijkgraaf, werkman te Delft (waar deze lid is geweest van de vrije socialistengroep), heeft aangerand. Een en ander, door nadat hij beklaagde luide geroepen Rad Is Dijk graaf er en een bevestigend antwoord had gekregen, met het kennelijk doel om ruchtbaarheid te geven aan het volgende bepaalde feit aan die volksmenigte op luiden toon mede te deelen, dat er te Delft een tekort was geweest in de kas van de vrije socialistengroep, hij Dijkgraaf, daaraan schuldig was en het geld ten eigen bate had gebruikt bij gelegenheid van de aanneming zijner dochter, althans, woorden denzelfden zin en strekking hebbende. Aan bekl. wordt recidive ten laste gelegd. De beklaagde is het met het bij dagvaarding ten laste gelegde niet eens. Hij verklaart dat hij Dijkgraaf f 10 heeft aangeboden om met hem in een openbare vergadering te debatteeren te Zaandam, dan zou Kloosterman hem bewijzen wat hij beweerde. De woorden welke hij te Zaandam gebruikte zijn anders dan die, welke in de dagvaarding staan. Hij zeide Dijkgraaf heeft een rare manier met het geld om te springen, wat wij in gewoon Hollandsch zouden noemen diefstal plegen. De beklaagde verzoekt dat hem zal worden toegestaan het bewijs te leveren van de waarheid van 't geen hij heeft beweerd. De getuige Dijkgraaf verklaart dat hij eerst penning meester is geweest van de Vrije Socialistengroep, dat hij later is geworden lid van den R.-K. Volksbond. Nadat Kloosterman in eene vergadering in den «Stads Doelen" te Delft heeft verklaard dat Dijkgraaf een tekort heeft gehad in de kas der. Vrije Socialistengroep, is later in de Vrije Socialist een stukje verschenen van zekeren Meister en Jonkmans, met het opschrift«Waarheid bovenalwaarin is gezegd dat Dijkgraaf's kas wel in orde was. Kloosterman zegt dat Meister en Dijkgraaf tot op zekere hoogte onder één hoedje speelden. Zij hebben samen geknoeid. De getuigen De Mooy en Clink, die nu worden ge hoord, hebben woorden gehoord in den geest als ze in de dagvaarding staan vermeld. De Pres.Het is toch je bedoeling geweest Dijkgraaf te beleedigen Kloosterman zegtNeen, geenszins. Ik heb de be doeling gehad de arbeiders in te lichten omtrent den persoon van Dijkgraaf. Hij is een «stukje leider" der R.-K. arbeiders door zijn mede-redacteurschap van het weekblad Christelijke Actie. Beklaagde houdt verder vol dat Dijkgraaf een tekort heeft gehad, al is dat tekort dan ook later weer aangevuld. Hijjwil Dijkgraat bekend maken, want zoo goed als Dijk graaf ten opzichte van de socialistische arbeiders bedrog pleegde, zal hij het ook doen ten opzichte van de R. K. arbeiders. De subs.-officier van justitie meent, dat de manier van optreden voor Dijkgraaf zonder twijfel beleedigend is geweest. Kloosterman heeft niet gehandeld in het alge meen belang. Hij zegt zelf dat hij in 't belang van zijn partij handelde. Beklaagde is volgens 't O. M. schuldig aan smaad. De eisch luidt een week gevangenisstraf. Beklaagde meent dat het anarchistisch beginsel staat ten dienste van de geheele menschheidwaar hij dit beginsel verdedigde, meende hij te handelen in het al gemeen belang. De uitspraak in deze zaak wordt bepaald op over 14 dagen. op maandag 34 October 1904 bij opbod en op maandag 31 October 1904 bij afslag en combinatiën, telkens des morgens 9 uur, in de herberg van C. MAN, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van: van bijzondere goede hoedanigheidzeer geschikt voor de bouwerij, te Koedijk, Ondkar- spelNoordscharwoude en Schoorlsamen groot 24.89.55 H.A., te veilen in 69 perceelen, als volgt: 1. WEILAND Heinstolle, to Ondkarspel, groot 2.80. H.A,, in 8 perceelen. 2. WEILAND de Sijmensweidete Oudkarspelgroot 2.11.20 H.A., in 6 perceelen. 3. WEILAND de Meer, te Ondkarspelgroot 2.89. H.A., in 9 perceelen. 4. BOUWLAND en WATER de Akker, te Noordschar woude, groot 0.33.80 H.A, 5. WEILAND de Lageweide, te Koedijk, groot 3.34.90 H.A., in 11 perceelen. 6. WEILAND de Koekebakker, to Koedijk, groot 2.28.20 H.A., in 6 perceelen. 7. WEILAND het Kleine Weidje, te Koedijk, groot 0.15.70 H.A. 8. WEILAND de Binnenweide, te Koedijk, groot 2,18.70 H.A., in 6 perceelen. 9. WEILAND de Zuideriveide, te Koedijk, groot 2.81.10 H.A., in 6 perceelen. 10. WEILAND de Bullenweide, te Kcedjjk,groot 2.83.10 H.A., in 6 perceelen. 11. WEILAND de Noorderweide te Koedijk, groot 2.76.05 H.A, in 7 perceelen. 12. HUISMANSWONING met BOET en ERF te Koe- djjk, groot 0.11.10 H.A. 13. BOSCHGROND 't Boschje, te Schoorl, groot 0.26,70 H.A. Eigendom van de heereu C. J. en J. J. BLAAUBOER en Mejuffrouw M. O. BLAAUBOER. De perceelen zjjn te aanvaarden het huis, boet en erf 1 Mei 1905 en alle overige perecelen 15 November 1904. Inlichtingen en teekeningen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris, aan de Breedstraat te Alkmaar. Notaris to ALKHAAB, is voornemens op Oinsdag 18 öctober 1904, 's middags 12 uur, in hes koffie huis van den heer C. Helder, te Schoorldam, in het openbaar te verkoopen 1. twee perceelen Weiland, te Schoorldam onder de gemeente Sehoori, kadaster seciio D nos. 649 groot 74 A. 50 c.A. 650 groot 73 A. 35 c.A. samen groot 1 H.A 47 A. 85 c.A. zeer geschikt voor bouwland. Te veileu in 4 perceelen. Deze peiceelen behooren tot de nalatenschap van wijlen den heer F' RAVEN, in leven veearts te Alkmaar en zijn verhnnrd tot Kerstmis a. s. aan den heer Jb. van Essen. 2. Een perceel Bouwland, nabij de Oude Wal, in de gemeente Warmenhuizen, kadaster sectie D no. 725, groot 63 A. 20 c A. Tot Kerstmis 19C4 verhnnrd aan den heer O. Kooij, Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van ge noemden Notaris en, wat de perceelen sub 1 aangaat, bovendien door den beer C. H. Molenaar te Schoorldam. te ALKMAAR, in het Café »Lievendag'', op Maandag 17 October 1994, bij opbod en op Maandag 34 October 1904, bij afslag, telkens 's avonds 7 uur, van aan de Westzijde van de Bloemstraatte Alkmaar, sec tie B 1661, 1662, 1663 en 1664, samen groot 1 are, 43 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen wordee verstrekt te Bergen ten kantore van Notaris L. TOP.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6