Openbare Verkooping Openbare Verkooping mond- en I: il. BINNENLAND. ADVERTENTIE N. te SCHAGSM 1. Een Huis en Erf, 2. Drie perceelen Bouwland, Alkmaarsche Teercapsules, (jéraudel pastilles, Poncelet pastilles, J. SCHOUTEN Co., Nieuwstijdingen. Gemengd Nieuws. MARKTBERICHTEN. Weil., Bouwl. en Houtaanplanting, 2. Een Boerenhofstede te Heer-Hugo waard ji HET BESTUUR. Zullen wij ook onzen gelukwensch richten tot de burgerij Ja, stellig doen wij dat, ook al weten wij, dat som migen dien met gemompel zullen beantwoorden. Wij gelooven, dat het Woensdag genomen Raadsbesluit tot heil zal zijn van de stad onzer inwoning. Nu nog wordt het Abattoir door sommigen met een boos oog aange zien, maar wij vertrouwen, dat op den duur ook bij dezulken een andere opvatting zich baan zal breken. En thans wordt van kracht wat wij in een vorig nummer schreven.™ De slagers hebben den strijd ver loren; nu is 't zaak te zorgen, dat hun bedrijf geen schade lijdt en dat tegenover de plichten, hun opgelegd, ook staan de reeds elders toegepaste maatregelen om de nadeelige gevolgen van het nieuw in te voeren régime tegen te gaan. De heer J. Pierson te Parijs heeft een inschrijving opengesteld om President Steijn een automobiel aan te bieden die hem bij zijn moeilijk gaan in Znid-Afrika van groot nnt zon wezen. Bij het Bureau van het Nederlandsche Landbouw- Comité is van den heer C. H. Wessels telegrafisch bericht nit Port-Elizabeth ontvangen, dat de tweede zending vee in goede conditie is aangekomen. De heer Wessels had zich van uit Bloemfontein daarheen begeven, teneinde het vee in ontvangst te nemen. Tweede Kamer. In de Donderdag gehouden zitting was aan de orde het opmaken van eene nominatie voor de vacature van een Raadsheerplaats in den Raad ontstaan door het eervol ontslag, verleend aan den Raadsheer Mr. A. J. Clant van der Myll. Op de ljjst van^aanbeveling, door den Hoogen Raad der Tweede Kamer aangeboden, kwamen voor lo. Mr. S. Gratama, rechter in de arrond.-rechtb. te Rotterdam. 2o. Mr. A. J. L. Nypels, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem. 3o. Mr. J. H. van Goor, raadsheer in hst gerechtshof te Amsterdam. 4o. Mr. P. C. 't Hooft, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem. 5o. Mr. J. O. de Vries, advocaat bij het gerechtshof en de atr.-rechtb. te Amsterdam. 60. Mr. I. de Greove, raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden. De voorzitter benoemt tot leden van het bureau voor de stemopneming de heeren Lucasse, Ketelaar, De Klerk en Janssen. Eerste stemming le candidaat. Uitgebracht 63 stemmen. Hiervan verkregenMr. Gratama, 53 stemmen, Mr. Nypels, 8 stemmen en Mr. De Greeve, 1 stem en 1 stem blanco, zoodat eerste candidaat is Mr. Gratama. Eerste stemming 2e candidaat. Uitgebracht 62 stemmen. Hiervan verkregenMr. Nypels, 32Mr. v. Goor, 14Mr. 't Hooft, 10, en Mr. Do Greeve, 3 stemmenMr. De Vries, 1 stem, blanco 1 biljet, zoodat tweede candidaat is Mr. Nypels. Eerste stemming 3e candidaat. Uitgebracht 65 stemmen. Hiervan verkregen Mr. Van Goor 57, Mr. De Greeve 3 en Mr. De Vries 2 stemmen. Blanco 3 biljetten, zoodat Mr. Van Goor 3e candidaat ie. De voorzitter deelt mede, dat het zijn voornemen is, de Kamer den 8en November weder bijeen te roepen. Verschillende wetsontwerpen zullen alsdan inl de af- deelingen onderzocht moeten worden 0. a. de wet tot herziening van het lager onderwijs en die betreffende het Technicom. De vergadering wordt gesloten. Be Carnegle-Sticlitlng. Naar uit den Haag wordt gemeld is het terrein voor de Carnegiestichtingbenoorden Houtschen en Wasse- naarschen Weg, 6 hectaren groot. Het plan is het paleis te bon wen met het front naar het Haagsche Bosch en met de hoofdentrée tegenover de tweede laan, doorsneden door den Leidschen straatweg. Een wedstrijd zal worden uitgeschreven. Drinkwaterleiding en ozonlsatle. Bij den raad der gemeente Edam is ingekomen eene aanvrage om concessie voor den aanleg en de exploitatie eener drinkwaterleiding van de Maatschappij »Hudor" te Amsterdam. De aanvrage is in onderzoek. Bjj den Gemeenteraad van Hoorn is eene aanvraag ingekomen van de Naamlooze Vennootschap »Hndor", Maatschappij tot het zuiveren van drinkwater, gevestigd te Amsterdam, met het voorstel om haar op nader over een te komen voorwaarden concessie te verleenen voor den aanleg en exploitatie van eene ozonwaterleiding. Deze aanvraag werd gesteld in handen van Borg. en Weth., om praeadvies. Ken Russisch kolenstation in onzen Indlschen Archipel. De Nowoja Wremja betoogt de noodzakelijkheid van een Russisch kolenstation in den Archipel bij Achter- IndiSin verband met den aanstaanden tocht van het tweede Stille Oceaan-eskader. «Beziet men de kaart, dan vraagt men zich onwille keurig af", aldus het Russische blad, «zou het werkelijk niet mogelijk zjjn de Hollandsche regeering zich bereid te doen vinden, ons een der iallooze Soenda- eilanden of Molnkken, tnsschen den Noordwest-hoek van Sumatra en het Hollandsch-Portngeesche eiland Timor liggend, af te staan en, zoo niet een geheel eiland, dan toch minstens een baai op een der groote eilanden, waar wij een haven, met een dok, werkplaatsen en een kolen station inrichten knnnen De Nederlandsche regeering zou ons waarschjjnljjk voor een zekere som een geschikte plaats afstaan. Wij hebben wel onze Rassisch-Amerikaansche bezittingen aan de Ver- eenigde Staten afgestaan en een of andere baai zon men naar verhouding veel goedkooper kunnen verkrijgen. Nn zal voor de versterking van onze vloot eene in schrijving geopend worden. Het zon zoo kwaad niet zijn, wanneer wij tegelijkertijd ook voor het verkrijgen van een haven en een kolenstation in de nabijheid van Straat- Soenda, zorg droegen. Dat zon ons betere diensten be wijzen, dan alle neutrale havens, die voor ons in oorlogs tijd zoo goed als gesloten zijn.'' De Tarlcfwet. Omtrent de bij het onderzoek der Tariefwet in de afdeelingen der Tweede Kamer gevoerde beschouwingen verluidt nog, dat geen der leden der rechterzijde, die aan dit onderzoek deelnamen, het wetsontwerp principieel van het vrijhandelsstandpnnt heeft bestreden. De opmerkingen van leden der rechterzijde zonden slechts betrekking hebben gehad op de al of niet wenschelijkheid van ver hooging van bepaalde posten van het tarief of de mate dier verhooging, zoomede de vraag of bij deze gelegenheid niet tevens andere bedrijven, met name de landbouw, beschermd hadden behooren te worden. Kit flclloo. Mochten wjj onlangs mededeelen, dat de bloembollen- kweekers als om strijd hun best deden tot het gereedmaken ter ni planting van hnn kleinood, zorgvuldig beschermd in hnnne scharen, thans, na het droge en schoone weer den nijveren landman sedert eenige dagen de behulpzame hand heeft geboden, ziet men velen de reeds ontbolsterde vrnchten in de daarvoor aangelegde bodden aan den schoot der aarde toevertrouwen, in de hoop in het voorjaar niet alleen een prachtig, ongekunsteld bloementapijt te mogen aanschouwen, maar ook door de verveelvoudiging en vergrooting dier vrnchten rnimschoots vergoeding te mogen verkrijgen voor hnn zorg en arbeidzaamheid. Ofschoon de mist j.l. Donderdag deed vermoeden, dat de door eenige heeren te honden jachtpartij in de bosschen alhier, gedurende dien dag zou moeten worden uitgesteld, bleek het toch, dat de jagerslnsten, na optrekking van het gordijn, dat do langooren beschermde, niet waren gekoeld. Onder geklop en geschreeuw zag men al spoedig, dat het vliegend en springend gedierte werd verdreven het verliet holen en legerplaatsen, vloog door en boven bet kieupelhout en werd neergelegd. Wanneer men meer malen aldus optreedt tegen de schadelijke woudbewoners zal de landbouwer geen verzuchting meer behoeven te slaken bij het aanschouwen zijnor anders vernielden, in kwijnenden toestand verkeerende vruchten. \a de kermis te Zaandam. Men zal zieh herinneren dat op den eersten September, tijdens de kermis aldaar, het treurige feit plaats had dat een 13-jarige jongen, J. van den Nieuwendijk, door een jongmonseh, dat in een tent «de negerin van Cuba" vertoonde, werd doodgeschoten of eigenlijk zoo ernstig werd geraakt dat hij dienzelfden dag overleed. De dader van dit misdrijf, geqaalifieeerd als het door schald ver oorzaken van den dood, de zestienjarige G. Schaap, had zich voor dit feit Donderdag voor de Rechtbank te Haar lem te verantwoorden, doch was niet verschenen. In de instructie had de beklaagde verklaard dat bij op de kermis stond met een tent, waarin door hem met allerlei met losse patronen geladen wapenen op de zoogenaamde «Negerin van Cuba" werd geschoten. Daaronder was ook een roestige revolver, afkomstig van zjjn broer hij poetste het ding op en vond er drie patronen in, die hjj voor losse aanzag, omdat zijn broer ook geen andere gebruikte. De twee patronen, door den beklaagde, blykens het ge tuigenverhoor, in Zaandam gekocht, waren los en zjjn dienzelfden avond op de «Negerin" afgeschoten. Toen echter gebeurde het feit, waarvoor bekl. terecht stond. Een aantal kormisgangers keken door een scheur in het tentzeil naar binnen, waarop Schaap dreigde te zullen schieten, een bedreiging die hjj uitvoerde met het bekende noodlottig gevolg. Een bezwarend getuigenis was dat van den knecht De Bies, die den beklaagde gewaar schuwd had dat de revolver scherp geladen was. Bekl. moet toen gezegd hebben, dat hjj dat niets erg vond, want dat het in Zaandam znlk lastig volk was. Het O. M. echter geloofde, afgaande op de eerste en later door bekl. niet weersproken verklaringen, door hem afgelegd, dat bekl. in gemoede overtuigd was dat de revolver niet scherp geladen was, dat hem dus niet moord, maar veroorzaken van eens anders dood door schuld moest worden ten laste gelegd, en eischte deswege 7 maanden gevangenisstraf. Alkmaar 21 Oct. Aangevoerd 335 stapels, wegende 130897 kilogrammen. Kleine kaas f 30.commissie f 32,Middelbare f 33. Alkmaae,^21 Oct. Aangev. 3226 mudden Tarwe f 7.15 a 8.—, rogge f 5,50 a 6.—, gerst (chev.) f 5.40 a 5.50, haver f 3.45 a 3.625, paardeboonen f 6.20 a 6.50, br. id. f 11.50 a 12.50, citroen id. f 14,50 a witleid. f 16.59. kanariozaad f 15.50 a rood mosterdz. f a karweizaad f 10.25 ablauwmaanzaad f 12.25 a erwten: groene f 8.a 16.grauwe f 11,75 a 17.—, vale f 10.all.—. Amsterdam 21 Oct. De prijzen der Aardappelen waren heden als volgt Geldersche borgers f 0.a 0. dito blauwen f 2.20 a 2.25, Geldersche gieltjes f 2.20 a 2.30, IJpolder Jammen f 2.30 a 2.40, Friesche borgers f 1.90 a 2.10, Friesche bonten f 2.— a 2.30, id. blauwe f 2.20 a 2.30, Zeeuwsche bonten f 2.50 a 2.60, id. blauwe f 2.50 a 2.60, id. Eigenheimers fjl.50 a 2.60 Zand Thomassen f 3.75 a 4.25, Friesche Bonten f 2.a 2.30, Beverwjjker Jam men f 0.a 0.Zand Eigenheimers f 2.a 2.10. Aanv. 2 ladingen. Hoorn, 21 Oct. Aangev. 367 vette schapen f 20 a 28, lammeren f 15 a 20 per stnk. Handel ving. Leeuwarden 21 Oct. Boter. Aangev. 20.4, 7.8 en 3.16 vaten. Prijs"f 52.— Fabrieks-aanvoer 97.3 en 17.6 v. f 41.50 a 53.commissie f 52.50. Kaas. 16889 Kg. Nagel f 30.a 36.—. na Bekomen rechterlijk bevel, te KIMMKNop DISSELDORP, in da herberg van N. KROON, op Haandag 31 October 1904, des morgens 10 unr, ten overstaan van P. J. C. VAN TOOHNKNBKRGH, Notaris te Alkmaar, 1. Van de kapitale Boerenplaats, genaamd SPOOR- ZICHT, te Limmen aan den Westerwegbestaande in BOERENWONING, BOET, ERF, TÜIN en diverse perceelen nitmnntend Wel- en Bouwland, aan en bij elkander gelegen in den Groot Limmerpolder gemeenten Limmen en Castricnm samen groot 15 H.A. 43 A. 66 e.A., behoorende tot de nalatenschap van Mej. de wed. W. KRAAKMAN Jz. te Limmen. 2. Van drie perceelen uitmuntend Welland, te Kimmen, in den Groot Limmerpolder, aan de Molonsloot en aan het Slikkerdiekadaster sectie A, No. 477, groot 1 H.A.. 70 e.A.; 486 groot 12 A. 60 c.A.; sectie G, No. 342, groot 58 A. 50 c.A., behoorende tot de nalatenschap van Mevr. de wed. J. F. NAGELHOUT te Alkmaar. III. Een perceel nitmnntend Welland, in de Ruige- waard te Limmen kadaster sectie A, No. 511, groot 82 A. 90 c.A. Eigendom van A. ADMIRAAL Klzn. te Haarlem. Alles breeder bij billetien en kaarten vermeld. Aanvaardingde BoerenwoningBoet en Erf 1 Mei 1905, het Bouwland dadelijk en het Weiland 25 December 1904. Meerdere inlichtingen geven voornoemde Notaris en ten aanzien van de sub 1 vermelde plaats ook de Heer G. H. A. TJEENK WILLINK, Notaris te Wormerveer. De Notarissen C. L. VAN DEN BERGH te Schagen en G. STAMMES te Den Helder, zullen voor den eigenaar, den Heer P. LOOPUIJT, in veiling brengen en verkoopen bij inzet, op Woensdag 9 November 1904, in het «Noord-Holl. Koffiehuis", 6n bjj afslag, op Woensdag 1G November 1904, in het lokaal iCérès", telkens des voormiddags ten 9 ure: 1. Rnim 32 H.A. uitmuntend benevens (wee ARBKIDKRSWONINGBN en WA- TJEBMOKBN, aan ot nabij den zoogenaamöen Zanddjjk met nitmuntende Wellanden, Tuin en Wa termeien, aan en nabij den Middenvliet, groot 31 H.A. 13 A. 75 c.A., alles gelegen in Het Koegras, onder de Gemeente Den Helder, en breeder bij biljetten en notitiën om schreven. Inlichtingen worden verstrekt en notitiën en kaarten zijn te verkrijgen ten kantore van genoemde Notarissen en door en bij den Heer J. VAN DER VEER, landman te Koegras. Aanwijzing op het terrein geschiedt, de Zondagen uit gezonderd, door gsnoemden Heer Van der Veer, na daartoe 3 dagen te voren bjj hem gedane aanvrage. op Woensdag 9 November 1984, des middags 12 nnr, in de herberg «De Hengstman", van den heer HOF DIJK, ten overstaan van den te Alkmaar govestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGEvan gelegen aan T e r d i e k, gemeente Nieuwe Niedorp, kad. sectie C, no. 525, groot 3 aren. Bewoond door Mej. J. KIND. Eigendom van de Onderlinge Noord-Hollandsche Brandwaarborg-Maatschappijopgericht 1816 te Ondkarspel. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. in het Waarland te Harenkarspel, kadaster sectie E, nos. 1301 Bouwland, groot 0,59,20 H.A. 1303 0,19,80 1305 0,35,00 Te zamen groot 1,14,00 H.A. Eigendom van den heer G. EECEN, te Ondkarspel. Te aanvaarden Kersttijd 1904. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van genoemden Notaris. Tentoonstelling van de door de leerlingen van boven genoemde Inrichting vervaardigde voorwerpen, waaronder de prjjzen voor de verloting, op Woensdag 26 Oct. 2—4 en 7 IO en Donderdag 27 Oct. ÏO—12 en 2—ft. tegen hoest en verkoudheid. VERKRIJGBAAR BIJ DE FIRMA A IK M AAR.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 10