BUITENLAND, STADSNIEUWS. ADVERTENTIE N. Openbare Verkooping De kapitale Huismanswoning mët 'BOET, ERlTWüWLANÏÏën WEILANI) Openbare Verkooping v./li. Herms. Coster Zoon, (Akersloot, Koedijk en Noord schermer-Schermerliorn-W e stmij zen), Gemengde Mededeelingeu. TB KOEDIJK, C. W. BRUINVIS, zuinig en practisch beheer die toestand geheel veranderd de Pangeran dubbel en dwars millionair. Solo. Lt. Olockener Bbousson. b.d. De vrouwen van Port-Arthur. Te Alexandrië, Egyptezijn vier Russische civiel ingenieurs aangekomen, die den 13en Augustus 1.1. uit Port-Arthur ontkwamen en thans op weg naar St.-Peters- burg zijn. Zij verhalen, dat tien dagen vóór hun vertrek uit de vesting generaal Stössel's echtgenoote bij het ver binden van de gekwetsten midden in den strjjd door een granaatscherf aan 'don schouder gekwetst werd. Het ge rucht van haar dood verspreidde zich in een oogwenk en bracht algemeene ontsteltenis te weeg. Want alle soldaten zagen in deze edele vrouw de schutsengel, de talisman als 't ware, van vesting en garnizoen. Men aanbad haar. Geheele companieën knielden nader als zij voorbij kwam en men zag soldaten de slippen van haar kleed kussen en zelfs de sporen van hare voetzolen. >Nn zijn wij verlorenzij is niet meer," klaagden de manschappen. Maar gelukkigzg ?was niet dood. Dan volgenden dag was zij, niet lettend op het gevaar voor hare gezondheid er niet af te brengen om e6U ronde door de forten te doen en den soldaten te laten zien, dat hun beschermengel nog leefde. En nog had de wonde aan haren schouder zich niet gesloten, of zij verliet het hospitaal voorgoed en keerde tot hare vkinderen" terug. De vrouwendie nog in Port-Arthur gebleven zjjn, volgen het nobele voorbeeld van de kleine, edele gene- raalsche en wijden hare teederste zorgen aan de zieken en gewonden. De oorlog, het werk der mannen, is vol van afschuwlijkheden, maar de vrouwen van Port-Arthur zullen de geschonden eer der humaniteit redden. Do begrafenis van den Koning van Saksen. Woensdagavond om 8 uur is het stoffelijk overschot van Koning George in de Roomsch-Katholieke Hofkerk te Dresden ingezegend en bijgezet. Do met rood fluweel bekleede kist stond op een hoogen katafalk onder een zwart baldakijn. Officieren en hooge ambtenaren hielden de wacht bij het lijk. Het schip van de kerk was gevnld met eea uitgelezen verzameling van rouwdragendende Keizer, de ministers, een deputatie uit Bondsraad en Rijksdag, het diplomatieke korps, de Aartshertogen Frans Ferdinand en Karei van Oostenrijk, de Hertog van Genua, Prins Hendrik der Nederlanden, Prins Albert van België, de Groothertogen van Saksen, Mecklsnbnrg-Schwarin en Strelitz, de Prins-Regent van Bronswijk, Prinses Frederik Leopold van Pruisen en en Aartshertog Otto van Oostenrijk. Nadat het koor het miserere had gezongen, hield de hofgeestelijke Kummor de lijkrede, waarin hij gewaagde van de geloofskracht en het ljjdensgeduld des overledenen. Toen het lijk was ingezegend, daalde de kist in het graf. Onrust in Znid-Afrika. Onder de arbeiders in Zuid-Afrika heerscht blijkbaar groote onrust. Er dreigt vooreerst een spoorwegstaking eu voorts meldt de Mor ning Post bijzonderheden over ongeregeldheden onder de Chineesche mijnwerkers. De koelies van de Anrora-mijn weigerden dezer dagen aan den arbeid te gaan zij eisch- ten hooger loon De directie weigerde. De koelies ver braken toen do afsluitingen en verlieten het werk, waar heen zij door de politie werden teruggebracht. Op de onderneming »Geduld" weigerden de Chineezen eveneens aan het werk ta gaan, indien hun geen betere kleeding werd verstrekt. De directeur werd beleedigd en mis handeld. De politie kwam ook hier tusschenbeide. Zij maakten gebruik van haar vuurwapens en vijf koelies wer den gewond. Eindeljjk nog weigerden 700 koelies bij de Claim-deep af te dalen, ten gevolge van een abuis bij de uitbetaling. Ook zij waren rumoerig ten slotte werd het geld uitbetaald en werden de aanvoerders der koelies gevangen gezet. Engeland en Thibet. De Thibetanen verklaren, dat zij niet in staat zijn, de hun opgelegde schadever goeding binnen den vastgestelden tijd van drie jaar te betalen. Daarom is het voorstel gedaan, dat, tot de som was afbetaald, het Tschumbi-dal zou bezet blijven. De Thibetanen zonden het daarmede eens zijn. Wat het ver drag betreft, zijn er bezwaren gemaakt. Men weet nu, dat deze van den kant van China komen. De Amban, die Engeland tot dusver ondersteund heelt, verklaaide plotseling, dat het verdrag niet genoeg rekening hield met de souvereiniteit van China. Vreemde invloed zou China aanleiding gegeven hebben tot deze houding. Men denkt, dat de Taotaï van Tientsin naar de Thibetaansche hoofd stad Lhassa gezonden is om de onderhandelingen slepend te houden. In Londen hebben met den Chineaschen gezant geen onderhandelingen plaats gehad, wel met de ver tegenwoordigers van andere mogendheden. Rijwiel-industrie. De Enfield-rijwielenfabriek heeft it het jongst verloopen jaar meer rijwielen verkocht dan ooit te voren. Met een kapitaal van 125,000 pd. st. behaalde de maatschappij in acht jaren tjjds een zuivere winst van 90,000 pd. st. De spoorwegen in Zwitserland. Het vorige jaar hebben de Zwitsersche Bondsspoorwegen 50,363,677 reizigers vervoerd. Daarvan zijn by spoorwegongelukken 18 om 't leven gekomen en 70 gewond. Van het spoor wegpersoneel, voor zoover het met den eigenljjken dienst te maken heeft, 19,862 man sterk, zijn 691 meer of minder ernstig gewond en hebben 16 het leven verloren. Straffen van misdadigers in China. In de Echo de Chine kwam onlangs het volgende dramatische verhaal voor Een beruchte Chineesche baudiet, die, met verscheidene anderen de omstreken van Shanghai onveilig maakte, was te Soochow gevat. Hij werd voor de rechtbank te Shanghai gebracht en na verhoord te zijn veroordeeld tot de doodstraf door marteling. Hij werd rechtop in een soort van kooi gezet, zóó, dat alleen zijn hoofd er boven uitstak, terwjjl de halsin een nauwen jjzeren band werd geperst, in weike houding hij zich niet kon bewegen zonder hevige aan zijn pijnen hals te lijden hij kreeg geen voedsel en moest aldus den dood afwachten. Onder zjjn voeten werden steenen gelegd, die afwisselend nu een dag voor 't rechter- en dan een dag voor 't linkerbeen werden weggenomen. Dan miste de ongelukkige zijn steunpunt on daar hij niet beide beenen op den overblijvenden steen mocht zetten, zakte hij in den loop van den dag langzaam onder vreeselijke pijnen naar beneden. Een oude stroohoed werd hem op 't hoofd gezet, niet zoozeer om hem voor de felle zonnestralen te beschermen, dan wel om hem de spottende nieuwsgierigen die den geheelen dag om zijn kooi liepen, niet te doen zien. Van zjjn gezicht kwam hierdoor niets anders te zien dan zijn mond, waaruit steeds aangrijpende kreten van pijn en angst werden vernomen. De handen klemden zich krampachtig om do jjzeren staven, waardoor hjj te ver geefs trachtte het langzaam maar zeker zakken te beletten De ongelukkige moest daarbij aanhooren de spotkreten het lachen en schetsen der menigte, terwijl Boldaten en politie de handen vol hadden ora te beletten, dat men zjjn lijden nog zou verergeren. Dat is nu de zoogenaamde Chineesche beschaving 1 Courses te Bergen. Den 30en October is er te Bergen voor het laatst van dit seizoen weder rendez-vous voor de liefhebbers van paardensport. Werkt 't weer wat mededan zal behalve het goed verzorgde programma do bekoring van een dag in de opwekkende najaarslucht en van bet aanschouwen der mooie najaarstinten zeker er toe bjjdragen om de courses druk te doen bezoeken. Wjj laten hier de verschillende nummers volgen 13 uur. Berthus-prijs. Wedren op de vlakke baan, voor inlandsche paarden van 3 jaar en oader. Gewicht volgons schaal. Voor iederen gewonnen ren in 1904, 1 KG. overwicht. Ie prjjs f 300.2e prijs f 50. Afstand 1800 meter. Inleg f 10. 1. Valerie, Eig. S. A. F. Baron Creutz. 2. Freule, Jhr. L. Boreel. 3. Flonkel, S. A. F. Baron Creutz. 2 uur. Sterneburg-prjjs. Harddraverij. Handicap voor alle paarden van 3 jaar en ouder. Als minste snelheid wordt 2 min aangenomen. Afstand 2000 meter. Prijs f 300.—, waarvan f 200.— voor den eerste, f 75. voor den tweede en f 25.voor den derde. Inleg f 10.—. 1. D. D., Eig. L. van Hemmen. 2. Caïd, Stal Minerva. 3. Emmy, D. Bolman. 4. Mascotta, Stal Opja. 5. Ussanna, denzelfde. 6. Prinses Wanda, B. J. Alkemad9. 7. Napoleon, K. G. van der Veen. 8. Ynm-Yum, J. B. Lijnkamp. 9. Tabori, J. Spaans. 10. Liberty, H. K. Glas Jz. 11. Auteur, denzelfde. 12. Polkan, Stal Avanti. 13. Doortje, Tj. Witteveen. 14. Miss O' Brien, denzelfde. 15. Achilles, denzelfde. 16. Ktylatina, Joh. de Mol. 17. Blondie, S. Witteveen. 18. Abdul Ameer, J. W. Schnyl. 19. Troubadour, W. A. Ockhorst. 20. Nella, H. Schaap, uur. Messaline-prijs. Verkoopswedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en onder, die te koop gesteld zjjn voor f 500. Gewicht volgens schaal. Voor iederen gewonnen ren in 1904 i K.G. overwicht. Ie pry's f 300.2e prijs f 50. Alstand 1800 meter. Inleggeld f 10.—. 1. Marked Man, Eig. S. A. F. Baron Creutz. 2. Lady of the Lake, denzelfde. 3. Intrepid, Jhr. C. de Pesters. 4. Lord Kyle, W. Jochems. 5. Vanstella, denzelfde. 6. Mob Orator, denzelfde. 7. Stargazer, H. F. Bultman Hz. 8. Chiselhampton, denzelfde. 9. Milkyway II, denzelfde. 3 uur. Lippe-prijs. Record-harddraverij voor Nederl. paarden van 3 jaar en ouder, met geen beter record dan 1.45. Paarden met een record van 1.55 of slechter starten op 2400 meter, voor iedere betere record seconde 20 meter meer. Zij die in 1904 geen eersten prijs wonnen 20 meter en geen eersten of tweeden prijs wonnen 40 meter onthelfiag, met dien verstande, dat de minimum-afstand 2400 meter blijft. Prijs f 350.waarvan f 250 voor den eerste, f 75.— voor den tweede en f 25.— voor den derde. Inleg f 10. 1. D. D., Eig. L. van Hemmen. 2. Ussanna, Stal Opja. 3. Mascotta, denzelfde. 4. Yum-Yum, J. B. Ljjnkamp. 5. Cyclone, B. J. Alkemade. 6. Kruger, K. G. van der Veen. 7. Prinses Wanda, B. J. Alkemade. 8. Tj.bbe, J. A. Geersen. 9. Chilonez, P. Schönrock. 10 Miss O' Brien, Tj. Witteveen. 11. Don Carlos, Stal Avanti. 12. Krylatina, Joh. de Mol. 3j du. Valentine-prijs. Wedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Gewicht volgens schaal. Voor iederen gewonnen prjjs in 1904 KG. overwicht. Ie prijs f 400.2e prijs f 60.3e prjjs f 25. Afstand 2300 meter. Inleggeld f 15. 1. Kilt II, Eig. S. A. F. Baron Creutz. 2. Porcelain, denzelfde. 3. Marked Man, denzelfde. 4. Aemilia, Jhr. C. de Pesters. 5. Madame Danglars, W. Jochems. 6. Snuff Box, denzelfde. 7. Wisp, dezelfde. 8. Stargazer, E.'g. H. F. Bultman: 9. Gretchen, denzelfde. 10. Friars Wash, Henri Rougemont. 4 nur. Studler van Surch-prijs. Harddraverij. Handicap voor alle paarden van 3 jaar en onder. Als minste snelheid wordt 1.46 aangenomen. Afstand 3200 meter. Prijs f 500.waarvan f 350.voor den eerste f 100.voor den tweede en f 50.voor den derde. Inleg f 15.—. 1. Caid, Eig, Stal Minerva. 2. Anselor, Joh. van den Bergh. 3. Isabella, Stal Opja. 4. de Luitenant, J. Koster. 5. Auteur, H, K. Glas Jz. 6. Waschfrau, denzelfde. 7. Cyclone, B. J. Alkemade. 8. Continent, H. Schaap. 9. Sierra, Stal Avanti. 10. Nerva, W. Jochems. 11. Robert See Steele, Joh. de Mol. 12. Don Quichotte, denzelfde. 13. Vauban, J. Joh. Boelstra. 14. Uckfield, S. Witteveen. 15. Linsca II, denzelfde. 16. Abdul Ameer, J. W. Schnijl. 17. Uncle Sam's Pride, Stal Comercio. op Maandag 34 October 1004 bij opbod en op Maandag 31 October 1904 bij afslag en combinatiën, telkens des morgens 9 uur, in de herberg van C. MAN, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van: van bijzondere goede hoedanigheidzeer geschikt voor de bouwerij, te Koedijk, Oudkar- spel, Noordscharwonde en Schoorlsamen groot 24.89,55 H.A, te veilen in 69 perceelen, als volgt: 1. WEILAND Heinstolle, te Oudkarspel, groot 2,80. H.A., in 8 perceelen. 2. WEILAND de Sijmensweidete Oudkarspel, groot 2.11.20 H.A., in 6 perceelen. 3. WEILAND de Meer, te Oudkarspel, groot 2.89. H.A., in 9 perceelen. 4. BOUWLAND en WATER de Akker, te Noordschar wonde, groot 0.33.80 H.A, 5. WEILAND de Lageweide, te Koedijk, groot 3.34.90 H.A., in 11 perceelen. 6. WEILAND de Koekebakker, te Koedijk, groot 2.28.20 H.A., in 6 perceelen. 7. WEILAND het Kleine Weidje, te Koedijk, groot 0.15.70 H.A. 8. WEILAND de Binnenweide, te Koedijk, groot 2.18.70 H.A., in 6 perceelen. 9. WEILAND de Zuiderweide, te Koedijk, groot 2.81.10 H.A., in 6 perceelen. 10 WEILAND de Bullenweide, te Koedijk,groot 2.83.10 H.A., in 6 perceeleD. 11. WEILAND de Noorderweide te Koedijk, groot 2.76.05 H.A. in 7 perceelen. 12. HUISMANS WONING met BOET en ERF te Koe dijk, groot 0.11.10 H.A. 13. BOSCHGROND 't Boschje, te Schoorl, groot 0.26.70 H.A. Eigendom van de heeren C. J. en J. J. BLA AUBOER en Mejuffrouw M. G. BLAAUBOER. De perceelen zjjn te aanvaarden het huis, boet en erf 1 Mei 1905 en alle overige perecelon 15 November 1904. Inlichtingen en teekeningen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris, aan de Breedstraat te Alkmaar. te AbkMAAR, op Zaterdag 29 October 1904 bij opbod en op Zaterdag 5 November 1904 bij afslag en combinatiën, telkens des morgens 11 uur, in de herberg »het Paardshoofd'', van den heer C. Kramer aan don Dijk ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE van bestaande nit M ulsmanswonlng Boet, Schuur Boomgaard Hrff en uitmuntend Welland aaneen gelegen in de Schermeeraan den Oostdijk gemeente Zuid- en Noordschermer groot 24,30,80 H.A. Te aanvaarden het land Kersttijd 1904 en het huis en ert 1 Mei 1905. Eigendom van den heer K. SMIT Cz. Op deze Plaats kan f S5000.a 4'/, °/0 als le hypotheek gevestigd blijven. Be kosten dezer hypotheek zjjn onder de vellingskosten begrepen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris aan de Breedstraat te Alkmaar. Verschenen bij de N./V. Boek- en Handelsdrukkerij, te ALKMAAR 1730-1855, d o o a Archivaris der gemeente Alkmaar. PRIJS 40 et.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6