Openbare Yerkooping Openbare Verhuring. Boerderij te koop, ROLPENS aanvrage Vergunning Rolpens en Pekelstukjes BUITENLAND," BINNENLAND. Gevonden %foorwerpen. ADVERTENTIE N. 1. Een Huis en Erf, 2. Drie perceelen Bouwland, Kantoorbediende. jongste Bediende, Kruger's Vulpenhouder. Jb. DE VRIESHekelstraat. J. F. VAN DER OORD, Gemengde Mede deelingen. Nieuwst ij dingen. Gemengd Nieuws. INGEZONDEN STUKKEN. te Heer-Hugo waard, J. VAN VEEN, uitstekend WEILAND, Prijs f «%50. Vanaf heden verkrijgbaar v./h. Herins. Coster Zoon, De nieuwe formulieren voor verkoop van sterke dranken, alcohol houdende en alcoholvrije dranken. vanaf heden verkrijgbaar bij Hofleverancier. De Justitie vond natuurlijk geen termen tot vervolging en naar Batavia gekomen om de zaak nader toe te lichten, maakte ik op de aangenaamste wijze kennis met den heer Bhemrev, den officier van justitie aldaar. In bovenstaande regelen heb ik de zaak. naar ik ver trouw, voldoende uitgelegd, om voor goed een einde te maken aan al die verschillende on dit's, die misschien nog over mij in de wandeling zijn. Natuurlijk heb ik een en ander ook uitvoerig in de Indische bladen beschreven en was 't eerst mijn plan een overdruk dier artikelen naar Holland op te zenden. Na lezing en herlezing besloot ik ze echter te wijzigen, daar het origineel meer geschikt is voor menschen, geheel op de hoogte met de Indische toestanden. Soerabaja. Lt. Olockenek Bbousson. b.d. Krijgsgevangen Rnssen in Japan. De Ras- sische krijgsgevangenen in Japan moeten herhaaldelijk pogingen tot vluchten hebben gedaan en men heeft daar nu eene reeks bepalingen gemaakt, waarin dergelijbo po gingen met strenge straffen worden bedreigd. De. aan- leggers van gewelddadige bomplotten tot ontvluchting kunnen in zekere omstandigheden zelfs ter dood veroordeeld worden. Prinses Louise van Kobnrg. Het Berliner Tageblatt meldt dat koning Leopold de jaarlijksche apanage voor prinses Louise van Kobnrg van 30,000 frs. tot 50,000 frs. heeft verhoogd. De kosten van het onderzoek naar den toestand der prinses worden uit den door den curator beheerden boedel bestreden. Een Duitsch blad, dat niet tot de vrienden van de prinses behoort, zegt dat in het vroeger rapport van de deskundigen, waarbij de prinses zwakhoofdig verklaard is, de aandacht gevestigd werd op hare verzamel-manie. Zij verzamelde advertenties, teekeningen uit geïllustreerde tijdschriften en zelfs vieze dingen zooals bloederige watjes en afgeknipte nagelranden. Ook heerschie er in hare ver trekken de grootste wanorde en onzindelijkheid. De katoenmarkt te New-York. Onlangs is aan de katoenbeurs te New York een zitplaats verkocht voor 8600 dollars. Vijf jaar geleden bracht zulk een plaats slechts 800 dollars op. Het groote verschil vindt zijn verklaring in de enorme uitbreiding welke de katoen markt van New-York in de laatste jaren heeft gekregen, doordat de grootste speculanten zich aldaar hebben ge vestigd. De vrouwen en de oorlog. Op de Vredescon ferentie te Boston blijkt eon der leden, de heer Burrows, o. a. te hebben gezegd »De vrouwen meeuen, dat zij, wat de oorlogen betreft, niet verantwoordelijk zijn. Maar hare verantwoordelijkheid is grooter dan die der mannen. De vrouwen zijn te zeer verzot op uniformen, op schitterende epauletten en sporen. En de vereering van de uniformen drijft tot militairisme en bloedigen strijd." Beleediging van een telefoonjuffrouw. Het Hof van Appèl te Parjjs heeft thans een vonnis van de Seine-Rechtbank, waarbij een abonné van de telefoon was veroordeeld wegens beleediging van telefoonjuf frouwen, vernietigd, op grond, dat die juffrouwen niet te beschouwen zijn als bekleed met een soort van openbaar gezag- 't Staat nu vast dus wordt uit Schwerin aan het N. v. d. D. geschreven dat Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik ditmaal geen bezoek aan Schwerin zullen brengen, maar tot den dag van vertrek te Dobbin zullen bljjven, waar H. M. dagelijks geniet van de mooie, ge zonde omgeving. Maandag bracht H. M. den Prins naar het station Krakow, vanwaar Z. K. H. met den gewonen trein van halfdtie naar Geldensande vertrok. Daar werd do Prins te halfzeven aan het station ontvangen door Forstmeister Von Oertzen, bij wien Z. K. H. ook intrek nam. Donderdag werd de laatste lading herten, 9 stuks, die in de Dobbinerbosschen zijn opgevangen, naar Nederland verzonden. Vanwege de »Vereeniging van Dijkgraven, Voorzitters en Secretarissen van de Waterschappen in Noord-Holland" zal, bij genoegzame deelneming, de le.-ering van steen kolen voor de verschillende stoomgemalen coöperatief worden aanbesteed. 11e schippers en de marine. Van het eiland Texel wordt geschreven De Texelsche visschera zijn voornemens een adres te richten tot de Tweede Kamer met de vraag of de Ma rine-autoriteiten de bevoegdheid hebben midden in een druk bevaren vaarwater een hinderlijk voorwerp neer te leggen en daar ook 's nachts dat voorwerp onbeheerd te laten liggen. Deze vraag zal geschieden naar aanleiding van 't verdrinken van een Texelschen visscher, die 's nachts op dat voorwerp, een zwaar schietvlot, voor en met zijn schuitje in de diepte verdween. Alle vertoogen bij den gem'enteraad en bij de marine-autoriteiten gedaan, hebben tot niets geleid. Het oogsten en bewaren van tafelfrult. Ean onzer deskundige medewerkers schrijft ons Wie in don winter fijne vruchten op tafel wil hebben, moet niet alleen de aan te planten boomen met zorg kiezen en ze later op deskundige wyze snoeienenz maar hij moet ook weten, dat de wijze van oogstea van grooten invloed is op de kwaliteit der vruchten die op tafel verschijnen. Fijne vruchten moet men in den vroe gen morgen plukkenvoordat de zonnestralen den dauw doen opdrogen de natte vruchten mosten daarna in de schaduw te drogen gelegd worden. Voor het overige moet de oogst bij droog weder geschieden d. w. z. ais het niet regent en niet mistig is. Wanneer men hieraan denkt bij het oogsten, draagt men er veel toe by weinig van het aroma den heerlijken geur der vrnehten en de frischheid der klenrea te doen verloren gaan. Verder moot men bij fijne tafelappels het tijdstip der ryphoid met juistheid weten te bepalen. Overrijpe appels bederven licht. Wordt de vrucht daarentegen te vroeg geplukt dan rimpelt de schilhet mooie uiterlijk gaat verloren en de duurzaamheid wordt in sterke mate benadeeld. Het tijdstip waarop geplukt moet worden kan men bepalen door den appel aan den boom met de band aan ta pakken en zonder inspanning deze een halven cirkel om te draaien. Laat de appel van den boom los, dan is hij geschikt om goplukt te worden. Is het tegenoverge stelde het gevaldan late men hem nog wat hangen. Hieruit volgt dat men niet altijd alle appels van een en denzelfden boom tegelyk zal kunnen plukken. Na tuurlijk brengt dit meer werk mede dan wanneer de boom opeens in zijn geheel wordt afgeoogst, maar dit is voor fijn tafelooft geen bezwaar, daar de meerdere duur zaamheid die een hoogere opbrengst ten gevolge heeft, gemakkelijk tegen de kosten van do meer omslachtige wijze van oogsten opweegt. Wat de beste wjjze van bewaren betreftzijn meer malen wetenschappelijke proeven genomen waaruit ge bleken is, dat koele, maar droge, liefst tegen het Noorden gelegen roimten, waarin de temperatuur 4 9° Celsius 39 a 48° Fahrenheit bedraagt, deu besten waarborg bieden voor de duurzaamheid van het ooft. Het is er echter niet alleen om te doen de vruchten lang, tot laat in het voorjaar, te bewaren, maar ook om ze zoo weinig mogelijk te doen veranderen. Het rotten wordt in geschikte bewaarplaatsen reeds tot een minimum beperkt. Anders echter is het met het krimpen en rim pelen der appelswelke in de vrije lucht spoedig een aanvang nemen. Ook hiertegen heeft men op verschil lende manieren trachten raad te schaffen o. a. door de appels van de lucht af te slniten. Men heeft ze in zand, zaagsel, haksel, turfmolm enz. gelegd, zóó, dat de vruchten elkaar niet raakten en ze zelfs afzonderlijk in watten of zijdepapier gewikkeld en op planken of ramen van latten gelogd waren. Het laagsgewijs inpakken der vrnehten met zand in kisten of vaten bleek zeer goed te zjju en kan mits dien aanbevolen worden. Men moet er echter by het in pakken op lettendat de latere soorten onder en de vroegere boven komen te liggen. Minder goed voldeed het bewaren in zsagsel en haksel wel bleven de appels hun mooi uiterlijk behouden, maar zij kregen een min of meer maffen of doffen reuk. Voor de allerfijnste tafelappels is het aan te raden zo in watten of zijdepapier te wikkelen eu op planken te leggen. Ter onderscheiding van de soorten kan men dun papier van verschillende kleur gebruiken. Zóó bewaarde appels blijven dikwjjls tot in den volgenden zomer goed. Fijne tafelvrachten verzendt men het best in vaten. Op den bodem hiervan legt men wat papiersnippers en bij het inpakken der vrnehten strooit men onder licht schudden van het vat gerstekaf er tusschen. Bovenop legt men weder een laagje papiersnippers. Zoo ingepakt, kunnen de vruchten ver getransporteerd worden. Veel beter, maar meer omslachtig is het inpakken der afzonderlijke vruchten in papier. Hoofdzaak isdat het vat volkomen vol is, zóó, dat het deksel er met een wemig geweld op gedrukt moet worden. Deze manier vau bewaren en verzenden is alleen loo- nend voor vruchten die in den debiethandel per stnk verkocht worden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Schilderspatroons. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke s. v. p. een plaatsje in Uw veel gelezen blad voor den Bond van Nederl. Schilderspatroons opger. 31 Jan. 1880laatst goedgek. by Koninkl. besl. van 5 Jan. 1903. Stbl. no. 8. De afd. Alkmaar heeft gemeend, naar aanleiding van het genomen besluit op de vergadering van 6 en 7 Sept. 1.1. te Hilversum gehouden, 't welk gepubliceerd is in de Alhn. Cour., de zaak nader toe te lichten, 't Doel van het voorstel der afd. Alkmaar is van zeer groot nat voor hel Schildersvak zelve, voor den schilder in 't algemeen, en voor den werkgever in het bijzonder. Wat toch is het geval bij eventueele aanbestedingen in de eerste plaats, de te korte tijdsbepaling, om het schilderwerk, volgens den eisch van het vak te kunnen uitvoeren en ten tweede het niet naar behooren afmaken der werkzaamheden die den Schilder moeten voorafgaan, waardoor de Schilder in zeer veel gevallen met kunst middelen of te veel arbeidskrachten het werk toch maar op tijd moet zien klaar te tooveren. Maar o je I dan koenen na een niet lang tijdsverloop klachten (legio) over de slechte afwerking van het werk, terwijl vroeger nooit klachten werden gehoord en het werk steeds goed werd uitgevoerd. Hoe menigmaal ziet men niet dat een cliënt van een der schilder spa troons laat bouwen waar een andere schilder het werk verricht, en waarom Er is gespeculeerd met het werk, en de Bchilder van weleer durft de verant woordelijkheid van het werk niet op zich te nemen, hij moet om zijn cliënt niet te verliezen, in de meeste gevallen van dat werk afzien en ten derde zal hier duidelijk blijken, dat de belangen der eventueele aanbesteders hiermede in nauw verband staan. Besteedt dus, indien U toch wil besteden het schilder werk afzonderlijk aan, dan kan U eischen dat het bedrog dat U betaalt ook wordt, verwerkt, dan zijn besteder en schilder-aannemer directe belanghebbenden, dan kan,danzjl er gewerkt worden op het behonden of winnen van een cliënt. Dankzeggend voor de verleende plaatsruimte afd. Alkmaar v/J Bond van Nederl. Sehilderpatroons. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tnsschen 9 en 12 uur Een zwarte doeehond, een zilveren potloodhouder, 4 strenge roode wol, een fietspomp, een zwarte ceintuur, een gedeelte van een zilveren armband, een vronwe boeze laar, een rozenkrans in étui, een gouden medaillon, een paraplnie knop, 2 ceintunrs, een hooivork, een zilveren remontoir horloge, 5 zakken haver, 2 paar zwarte kousen, een portemonuaio met eenig geld, een portemonuaio met geld, een zwarte rozenkrans, een potloodhouder, een zil veren bedelketting, een doosje met 2 rozenkransen, een kinderspeentje. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 8 Oct, 1904. S. M. S. MODDERMAN. Bij op den zevenden April 1904 door de Rechtbank te ALKMAAR gewezen en sedert in kracht van gewysde gegaan vonnis is tusschen de echtelieden JOHANNA MARGARETHA NELISSEN te Alkmaar, en BERNAR- DUS HELLEMAN, voorheen te Alkmaar, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, uitgesproken de schei ding van tafel en bed. Hetwelk certificeert De Procureur der Eischeresse, Mr. A. DORBECK, Adv.-Proe. op Woensdag 9 Kovenber 1904:, des middags 12 uur, in de herberg »De Hengstman", van den heer HOF DIJK, ten overstaan van den te Alkmaar geveetigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, vau gelegen aan T e r d i e k, gemeente Nieuwe Niedorp, kad. sectie C, no. 525, groot 3 aren. Bewoond door Mej. J. KIND. Eigendom van de Onderlinge Noord-Hollandsche Brandwaarborg-Haatschappijopgericht 1816 te Oudkarspel. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. in het Waarland te Harenkarspel, kadaster sectie E, nos. 1301 Bouwland, groot 0,59,20 H.A. 1303 0,19,80 1305 0,35,00 Te zamen groot 1,14,00 H.A. Eigendom van den heer G. EECEN, te Oudkarspel. Te aanvaarden Kersttijd 1904. Inlichtingen worden gegeven teD kantore van genoemden Notaris. Motaris te Alkmaar, is voornemens, ten verzoeke van het College van Regenten van het Gasthuisfonds te EGJSOXD AAA KKU, op Donderdag JLO November 1991, des voormiddags te ÏO nar, in het Haadhuis aldaar, voor den tjjd van 9 achtereenvolgende jaren, ingaande Kerstmis 1904, in het openbaar te verhuren: twee aanéén liggende perceelen in den Wimmeuummerpolder, aan de Wimmenummer- vaart, kadastraal bekend gemeente Egmondbinnen, sectie E nummers 92 en 379, samen groot 10 hectaren, 17 aren, 40 centiaren, aan te bieden in 3 perceelen. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voor noemden nofaris aan het Lnttik Oodorp, nummer 85. Op een Handelskantoor, alhier, wordt gevraagd een eenigszins bekend met de moderne talen. Aanvangsalari f 150,— ft f 200,-. Brieven onder lett. G5 aan het bureau van dit blad. Verkrijgbaar bij de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Hernis. Hosier Zoon, Alkmaar. op uur afstand van Apeldoorn, met, 9£ H.A. bes bouw- en welland zeer gesehikt voor m e 1 k e r ij Koopsom f 8500,-. Brieven aan den eigenaar L. VAN BOCHOVE, Apel doorn. N./V. Boek- en Handelsdrukkerij, te ALKMAAR. V erkrijgbaar: Bezegeld en ongezegeld.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6