Boelhuis te LIMMEN Opta Vergaflering, Openbare Verkooping Zomersproeten, "GELDLIÉNINGËN Bouquetbinderij. ¥i^n¥nl"a n d. SENA TORIO, HOUTSNIJDEN, HOUTBRANDEN, FIGUURZAGEN W. Nederkoorn. €re vonden W oor werpen. Kantongerecht te Alkmaar. ADVERTENTIE N. Een puik beste stalvee, Boeren- en bouwgereedschappen, groote collectie nieuwe voor werpen ontvangen in de I«an- gestraat» Harmonie te Alkmaar. 1. Een Huis en Erf, 2. Drie perceelen Bouwland, Stokpaardjes-Leliënmelkzeep „MERCURXUS", P. J. VAN KESSEL, Kweerenpad. Chrysanthemums aanbesteden: Nieuwst ij dingen. BURGERLIJKE S TAN te Heer-Hugo waar d fijne kleuren, extra soorten. Het wasschen van en het doen van herstellingen aan lijt- en linnen goederen ten behoeve der Cadet ten in gebruik. onverschillig blijven tegenover dit wreede schouwspel en er niet in slagen het met elkaar eens te worden over een machtige algemeene poging om aan dezen oorlog een einde te maken." De Paus sprak den wensch, uit dat de Voorzienigheid zoo spoedig mogelijk dezen bloedigen strijd zal doen eindigen. Een strooptocht van de Japanners. De correspondent van de Daily Mail te Hakodate bevestigt dat daar een aantal Japansche schoeners met een buit van meer dan 3 millioen gulden aan robben vellen en otterbont zijn teruggekeerd van een strooptocht naar Kamsjatka, de Ochotsk-zee en de naburige eilanden. De bemanning van de schepen heeft herhaaldelijk verwoede gevechten met de Russen geleverd, een paar schoeners zijn door de Russen vermeesterd, maar het meerendeel is topzwaar van buit in behouden haven aangekomen. De Japanners hebben, den buit niet medegerekend, nog voor millioenen schade aangericht op de Russische factorjjen. Engelscbe officieren. Onder de officieren van het Britsche leger gaat een verslag rond over de examens, die er jaarlijks voor de bevordering van officieren gehouden worden. De bladen geven er uittreksels van, en het is voor den Engelschen patriot zeker droevige lectuur. Vele officieren kunnen niet behoorlijk Engelsch schrjjven, zich niet behoorlijk uitdrukken, hetgeen voor het opstellen of uitbrengen van rapporten zeker bedenkelijk isvan de verschillende legerorders en bevolen hervormingen wordt maar gesn kennis genomen men kan niet behoorljjk een kaart raadplegenvele luitenants hadden geen begrip van de bewegingen van bereden voetvolkde meesten honden den vijand al voor bijzonder domde vragen worden slecht gelezen enz. De Louise-vereoringinSaksen. De nieuwe Koning van Saksen, Frederik August, heeft doen verklaren, dat hij zijne weggeloopen vrouw niet meer terug kan nemen. Daarvoor was er te veel gebeurd, vond de Koning. De verklaring des Konings, hoe stellig zij ook moge klinken, heeft niet belet, dat men zich te Dresden aan een openljjke Louise-vereering overgeeft. »Geef ons onze Koningin terug I" wordt op straat geroepen. De politie heeft gemeend, te moeten optreden. Een nummer van de Dresdener Rundschau waariu de vraag van den terug keer van de vroegere Kroonprinses wordt besproken, mag niet openljjk verkocht worden. Verder hebben de win keliers aanzegging gekregen, om prentbriefkaarten met de beeltenis van de gravin van Montignoso uit hun uitstalkasten te verwijderen, aangezien deze afbeeldingen bjj de Koningsgezinde burgers aanstoot, opschudding en ongei natheid wekken." De straffende handvandeDuitschers. De Duitschers hebben een strafexpeditie uitgerust tegen de inlanders van Nieuw-Pommeren (Bismarck-archipel), die zich schuldig maakten aan moord op een aantal Duiteche zendelingen en geestelijke zusters. Het Daitsche regeeringsvaartuig »Seestern" is naar Nieuw-Pommeren geweest en heelt daar 70 inlanders, die aan den moord medeplichtig waren, doodgeschoten en 14 gevangen ge nomen. De gevangenen zjjn ter dood veroordeeld. De »Seestern" keerde naar Sydney terng, maar liet een afdeeling achter tot verdere tuchtiging der inlanders. Zoo althans melden Engelsche bladen. De Duitschers in Kameroen. In weerwil van de logenstraffingen, die van ambtswege beproefd zijn, lijdt het weinig twijfel dat ook in Kameroen stammen in opstand zijn. Volgens in Dnitschland ontvangen brieven uit die kolonie, welke van 10 October gedagteekend waren, bevonden de Bafoe ten de om het station Bamenda wonende stammen zich toen op het oorlogspad. Zij vielen ter sterkte van 1000 gewapende krijgslieden luitenant v. Putlitz van de politie-troepen aan en dwongen hem tot den aftocht, toen bij over een brug tegen hen wilde oprukken. Verder moeten verscheidene karavanen op weg naar Babi aangevallen en beroofd zijn. Smokkelaars. Aan het station to Morteau, op de Fransch-Zwitsersche grens, stapten dezer dagen een paar bjjzonder welgedane passagiers, man en vrouw, uit een trein. Zij hadden, zoo verklaarden zij bij de visitatie, niets aan te geven. In hun handkoffertje, zoo zeiden ze, was slechts wat linnengoed en eenige kleine benoodigd- heden. Maar toen de beambten het koffertje openden, bleken die kleine benoodigdheden te bestaan nit een ver zameling horlogebestanddeelen en horlogemakersgereed schap. Nu vond men ook da zwaarlijvigheid dor beide echtgenooten verdacht. Men verzocht hun beleefd zich te ontkleeden en nn bleek, dat de heer een zeer dik vest aan had met een groot aantal zakjes, welke alle waren volgepropt met gouden en zilveren horloges. De dame droeg een breede ceintuur, welke ook vol horloges zat een en ander voor een waarde van duizenden francs. De contrabande werd verbeurd verklaardde smokkelaars werden in verzekerde bewaring genomen en zij konden eerst na 't betalen van 1000 francs boete hun reis ver volgen. Moezel-wijn. De nieuwe most is in rijkeljjke hoe veelheid langs de geheele Moezel aan het gisten, en de wijngaardeniers vieren met vroolijke feesten het gezegende wijnjaar 1904. Daar er weinig ziekte in de wijnstokken geweest is en de oogst vroeg kon binnengehaald worden, zijn hoeveelheid en hoedanigheid bevredigend uitgevallen. De wijn van dit jaar zal wel niet op kannen tegen dien van 1884, 1893 en 1895, maar is toch, evenals die van 1900, meer dan gewoon goed. Door de bank heeft men van 1200 stokken een voer wijn gewonnen, en op sommige plaatsen had dit nog meer kunnen zijn, wanneer de wijn bouwers hun druiven niet overrjjp hadden moeten laten worden, omdat het hnn volgens de wettelijke voorschriften nog verboden was met het lezen een begin te maken. Intusschen is het een vergoeding voor hen dat de prijzen van den nieuwen most al zeer goed zijn. V erdraagzaamheld. Te Anna Paulowna, waar de groote meerderheid der bevolking Protestantsch is, heeft dezer dagen het Ge meentebestuur eene eigenaardige hulde gebracht aan den pastoor aldaar, den Heer J. P. R. Ramaker, bij gelegenheid van diens 25-jarig priesterschap. Van genoemd bestuur ontving de jubilaris een album in roodleeren band, aan de hoeken met zilveren plaatjes gemonteerd en in het midden der voorzijde voorzien van een zilveren schild met de datums 15 Augustus 1879—15 Augustus 1904. Op het tweede binnenblad staat gecalligrapheerd in fraaie letters «Hulde aan den zeer eerw. Heer pastoor J. P. R. Ramaker, ter gelegenheid van de viering van zijn 25- jarig priesterschap® en daaronder «Aangeboden door het gemeentebestuur van Anna Paulowna«. Op elk der volgende bladzijden staan achtereenvolgens de namen der Raadsleden Het geheel is zeer net uitgevoerd. Nu de heer Ramaker de gemeente voor eene andere heeft verwisseld, zal dit geschenk voor hem eene aangename herinnering blijven aan zijn ruim zevenjarige werkzaamheid aldaar. Inenting tegen miltvuur. Onlangs werd uit Edam melding gemaakt van een paar gevallen van miltvuur onder het rundvee aldaar en te Middelie. Thans meldt men dat, nadat men de inënting heeft toegepast, geen ziektegevallen meer zijn voorgekomen. Aanbesteding, Door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland is bij enkele inschrijving aanbesteedde verzwaring van den buitenduinregel tusschen de strandkilometer- palen no. .15 en 18 in de gemeenten Callantsoog en Petten, behoorende tot de werken tot verdediging der Noord zeekust in de provincie Noord-Holland, ingevolge de wet van 15 Juli 1898, (Staatsblad no. 187). (Raming f 40.000). Minste inschrijver J. J. Schralen te Warns en G. Bleeker te Stavoren voor f 36.222. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgens tusschen 9 en 12 uur E»n Pransch leesboek, een koperen rjjtuigmoer, een zwarte ceintuur, een portemonnaie, een duimstok, een boekje (Bjjbelsche geschiedenis) een kinderzikjevier theedoeken, een,' zwarte ceintuur, een gouden oorknopje, een bus met petroleum, een stukje van een gouden hor logeketting, een huissleutel, een jong konijntje, een da- mesparaplnie, een zilveren oorknopje met rood steentje, een witte wollen deken en een zakje met vleesch, een lot der verloting van de Huishoudschool. Alkmaar, Da Commissaris van Politie, 4 Nov. 1904. S. M. S. MODDERMAN. Zitting 4 November 1904. J. N. S., J. T., T. G. L, S. en B. H., Alkmaar, D. H., Uitgeest, en C. do B., Oudorp, overtreding politie verordening, de le 3 maal f 1 boete of 3 maal 1 dag hecht., de 2e f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 3e f 3 boete of 2 dagen hecht,, de 4e en 6e ieder f 1 boete of 1 dag hecht,, de 5e f 1.50 boete of 1 dag hecht. J. H. J. E., Egmond aan Zee, overtreding provinciaal reglement, f 0.50 boete of 1 dag hecht. J. H., Alkmaar, overtreding art. 459. W. v. S., f 1 boete of 1 dag hecht. K. de B., zonder bekende woonplaats, en W. A. P. P. L. de W., Alkmaar, straatschenderij, de le f 4,50 boete of 3 dagen hecht,, de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht* P. D., Bergen, J. C. G. R. en C. K., Alkmaar, dron kenschap, de le f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 3e f 4 boete of 2 dagen hecht Koedijk. Geboren: 2 Oct. Tennis, z.v. Cornelis Goet en Elisabeth van Dijk. 4 Catharina, d. v. Dirk Buisman enCatharina Bleeker. 9 Trijntje, d. v. Willem Moerbeek en Aaltje Rampen. 13 Dirkje, d. v. Pieter Blokker on Cornelia Batter. 16 Wilhelmus, z. v. Willem Hes en Sophia Maria Stroomer. 26 Cornelia Theodora, d. v. Johannes Megering en Trgntje Stroomer. Harlngcarspel. Vau 1—31 Oot. 1904. Ondertrouwd en Gehuwd: 29 Oct. Simon Slikker oud 26 j. te Purmerend en Jansje Bas 25 j. alhier, onlangs te Sohagen. Geboren: 12 Oct. Grietje, d. v. Cornelis van Buaren en Martha Bakker. Overleden: 18 Oct. Pieter van der Stoop, oud 3 mnd. 23 Klaas Meurs, oud 58 j. echtg. van Elisabeth Boskamp, eerder weduwn. van Neeltje Stip. 30 Elizabeth Veldboer, ond 1 j. 31 Pieter Veldboer, oud 6 mnd. p do plaats »Spoorzicbt" aan den Westerweg, bewoond geweest door Mej. de Wed. W. KRAAKMAN Jzn., op Woensdag 9 November 190A, des morgens lO uur, van bestaande ia 11 kalfkoeioD, 3 geldekoeien, 5 vaarzen, 4 kalveren, 1 venlmerrie (gelijktands), 1 zeng met biggen en 1 drachtige zeng. waarbjjkapwagen op veeren, boerenwagen, driewieldc kar mot ierbak, wijders 40 kippen, ongeveer 65000 halve kllogr. best hooi, bloembollenstelling, kruiwagen, brand hout en wat meer zal worden aangeboden. Op de plaats is gelegenheid tot uitspanning. G. H. A. TJEENK WILLINK, Notaris ie Wormerveer. P. J. C. VAN TOORNENBURGH, Notaris te Alkmaar. MINZAAM AANBEVELEND, op SEaandag November 1904. 's avonds 8 uur. Spreker: De hter C. A. ZELVELDER, Districts schoolopziener te Heerenveen. Onderwerp: Volksonderwijs en de nieuwe regeeringsvoorstellen." Volksonderwijs. Nederlandsch Onderwgzers- Genootschap. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. op Woensdag 9 November 191)4, des middags 12 uur, in de herberg »De Hengstman", van den heer HOF DIJK, ten overstaan van den te Alkmaar geveetigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGEvan gelegen aan T e r d i e k, gemeente Nieuwe Niedorp, kad. sectie C, no. 525, groot 3 aren. Bewoond door Mej. J. KIND. Eigendom van de Onderlinge Noord-Hollandsche Brandwaarborg-maatschappij, opgericht 1816 te Ondkarspel. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. in het Waarland te Harenkarspel, kadaster sectie E, nos. 1301 Bouwland, groot 0,59,20 H.A. 1303 0,19,80 1305 0,35,00 Te zamen groot 1,14,00 H.A. Eigendom van don heer G. EECEN, te Ondkarspel. Te aanvaarden Kersttijd 1904. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van genoemden Notaris. Pulsten, Bloedvlekjes, Vetwormpjes, verdwijnen bij een geregeld gebruik van van BERGMANN Co., Radebeu 1, echte fabrieks merk „Stokpaardjes" a ÖO ets. per stuk. Verkrijg baar bij LKO BIJLOOS, Langestraat. met 1 2 borgen zonder levensverzekering. Iste en 2de Hypotheken met voldoende overwaarde. Billjjke voorwaarden en gemakkelijke aflossing. Door onze tusschenkomst tot stand gebracht vanaf 1 Jannari 1904 tot 1 October 1904 f 763200 aan leeningen. Inlichtingen Kantoor van Vaste Hoederen enz. Mauritsstraat 139 ROTTERDAM. Int. Telefoon 3768. Hroote voorraad Beleefd aanbevelend. De DIRECTEUR der CADETTENSCHOOL zal op Donderdag 17 November 1904, des middags ten 12 uur, ten zijnen bureele in het openbaar De voorwaarden liggen des morgens van 1012 uur ter lezing op het bureel van den Commandant der Cadet ten Compagnie. Alkmaar, den 2 November 1904. De Luitenant-Kolonel, Directeur van gemelde school, DE LILLE HOGERWAARD.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 6