STADSNIEUWS. ~BRGERLIJKE STAN]S Uitslag Veiling, PERSONALIA. LAATSTE TELEGRAMMEN. Gemengd Nieuws. verstoorbaarelk jaar vermeerderen de kosten voor de duinbeplanting en elk jaar vermindert de beplante oppervlakte. De Minister trachtte er zich af te maken, maar de heer Schaper sprong den Alkmaarder afgevaardigde bij en meende dat men zich van deze critiek niet met dansjes moet afmaken en geen misbruik mag maken van de weinige parlementaire ervaring van den heer v. Foreest. Het begon te spannen. Handeldrijvende en Industrleele middelstand. Verschenen is thans het volledige rapport van de com missie. benoemd door het bestuur van den »Ned. Ëond van Vereenigingen van den Handeldrijvenden en Indus- triöelen Middenstand", om in nadere onderhandeling te treden met de directie der H. IJ. S. M. in zake de ver houding van genoemde directie tot de coöperatieve Ver- bruibsinstelling van het personeel der Mij. en donjdaaraan verleenden steun. Het aan de leden verzonden rapport iB begeleid van een schrijven, volgens hetwelk het bestuur van den Bond meent, dat, waar door de H. IJ. S. M. op bevredigende wjze opheldering gegeven is van de werke lijke verhouding, waarin de Maatschappij tegenover de verbruiksinstelling staat, hiermede de bemoeiingen van den Bond geëindigd zijn. Hen gedenkteeken. Te Bovenkarspel en in aangrenzende gemeenten heeft zich een commissie gevormd met het doel, een gedeak- teeken te plaatsen op het graf van wijlen dr. J. Broek op de algemeene begraafplaats te Utrecht. Dr. Broek was geneesheer te Bovenkarspel en verwierf zich in de jaren, dat hij zjn praktijk uitoefende, aller achting en sympathie. He werkstaking der glasblazers. Naar gemeld wordt, heeft de conferentie, die Dinsdag plaats had tusschen de heeren Hovy, mr. Schölvinck en mr. Trenb en leden der Vereeniging van glasfabrikanten in Nederland, zonder een oplossing van het geschil direct te hebben veroorzaakt, toch een basis opgeleverd, waar over verdere onderhandelingen hangende zijn en waar omtrent vermoedelijk eerst op het eiude vau deze of in het begin der volgende week een beslissing zal kunnen genomen worden. IJlt Helloo schrijft men ons Evenals vorige jaren stalt men ook thans pogingen in het werk om de Ned. Herv. kerk en het gebouw voor In- tn Uitwendige zonding alhier met Kerstmis a s. weder met een kerstboom te doen versieren. Tal van bijdragen daartoe zijn reeds ingekomen, zoodat men hoopt op die feestdagen vele kinderharten te verblijden met de ver rassingen, hangende aan dien boom. Voorzeker een uit stekende maatregel tot bevordering van het getrouw be zoek der Zondagsschool. Thaus nu men met renzenschreden het einde nadert van de voltooiing der goederenloods aan de spoorlijn al hier, hoopt men, dat het weldra seheidende jaar ook den sedert jaren bestaanden onbehagelijken toestand op han delsgebied met zich moge voeren en onze nieuwe levens gezel by zjjne intrede getuigen moge: Het oudeisvoor- bjgegaan en ziet het is alles nieuw geworden. MannenvereenigSng te Oost-Uratfdjjk. Den 13en herdacht de Mannenvereeniging »Uw konink rijk koma" te Oost-Graftdijk haar éénjarig bestaan door het honden van een openbare vergadering in de Ned. Herv. Kerk aldaar, welke voor dit doel door kerkvoogden bereidwillig was afgestaan. Als sprekers traden in deze vergadering oe de heeren: Ü3. Röier te West Graftdjk, voorzitter der vereeniging en Ds. Creutzberg van Wjjk aan Zee. De vergadering ward met gebed geopend en gesloten Kaasfabrlek. Door eenige veehouders van de Starnmeer is besloten aldaar een kaasfabriek op te richten, welke aan den Graftd jkerweg gebouwd zal worden. In aansluiting aan het onlangs gemelde bericht, dat de heer G. W. Melchers, lid van de Tweede Kamer, in 1905 geen candidatuur meer zal aanvaarden, meldt men aan de N. Ct. dat hij zich eerstdaags hier ter stede metterwoon zal vestigen, waarschijnlijk in verband met de bevordering van de propaganda voor zijn partij in dit district. Bij een kegelwedstrijd, gehouden in café Georg, Prins Hendrikkade te Amsterdam, heeft in den korpswedstrijd „Victoria" te Alkmaar den 9en prijs en „Koekoek' mede alhier, den 14en prijs behaald. Oozc gasverlichting. Werd in den laatsten tijd meermalen geklaagd over de slechte gasverlichting onzer stad, gisteravond was daartoe meer reden dan anders. Lantaarns brandden treurig, enkele winkels waren geheel in duisternis gehuld of moesten het met één droevig brandende pit doen. Ook de avondscholen hadden een sobere verlich ting en gedurende eenigen tijd kon men niet dan met moeite zien te lezen. 't Was of Alkmaar in plotselinge rouw gedompeld was 't Kan anders zoo 's avonds nog wel eens een paar uurtjes echt bedrijvig in onze strat n zijn, maar zooals gisteravond, als daar geen vrooljk licht schjnt uit breede winkelramen, dan wordt 't triest en somber. Urocvig ongeval. In den vroegen morgen van Maandag den 12 dezer had op het Groot .Noordhollandsch Kanaal, onder de gemeente Warmenhuizen, eene aanvaring plaats tusschen de motor-marktschuit van schipper den Das van Koegras en een met briquetten beladen houten vlet van Öden brandstoffenhandelaar D. Visser, alhier, waarbij Jan Slot, wonende aan de Noorderkade, ten huize zjner ouders, een der opvarenden van de vlet, overboord sloeg en verdronk. Het Ijk werd naar hier overgebracht on> ua toestem ming daar oe van de Justitie, ter aarde besteld. De ongelukkige, slechts 27 jaar oud, was een oppassende jongen. Bouw- en Woning verordening. In de Raadsvergadering van 10 Augustus 1.1. werd om bericht en raad in handen der Commissie voor het ont worpen van verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd, gesteld een schrjven van H.H. Ged. Staten, geleidende een nota van bemerkingen op de bouw- en woningverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 2 Jnni 1904 No. 1. Behalve de wijzigingen, naar aanleiding der opmerkingen van H.H. Ged. Staten wenscheljk geacht, kwam het der commissie bovendien nuttig voor, alsnog enkele artikelen eenigszins te herzien. Een desbetreffend voorstel is thans opgenomen in de Bjlage tot het verslag der handelingen van den Gemeente- raad. Verdeeling van den Haad ln afdeellngen benoemingen en aanvulling van commlsslën voor 190&. B. en W. stellen den Raad voor lo. tot verdeeling van den Raad in afdeelingen voor 1905, en tot benoeming voor 1905 van 2o. vier leden der commissie voor het ontwerpen van ver ordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester krachtens art. 166 der Ge meentewet, voorzitter is. De commissie bestaat uit de heeren 0. Bosman, Mr. H. Boelmans ter Spill, Mr. J. P. Kraakman en Mr. K. A. Cohen Stuart. 3o.vijf leden, waarvan een tot Voorzitter, der commissie tot de belastingzaken en eenige andere onderwerpen van financieelen aard. De commissie bestaat uit de heeren: J. de Lange C.Jz., Voorzitter, Mr. H. Boelmans ter Spill, J. F. Moens, H. J. Vonk en J. M. de Sonnaville. 4o. drie leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud der plaatselijke werken en eigen dommen. De commissie bestaat uit de heerenG. de Groot Jz., H. J. Vonk en M. Uitenbosch. Tot voorzitter voor het jaar 1905 is door B. en W. aangewezen de Burgemeester. 5o. drie leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de be planting van straten, wegen en pleinen der gemeente. De commissie bestaat uit de heerenG. T. M. van den Bosch, J. F Moens en Mr. K. A. Cohen Staart. Tot voorzitter voor het jaar 1905 is door B. on W. aangewezen de heer Mr. H. Boelmans ter Spill, wethouder. 6o. twee leden der commissie van bijstand voor de gemeente lijke gasfabriek. De commissie bestaat uit de heeren: C. Bosman en J. de Lange O.Jz. Tot voorzitter voor het jaar 1905 is door B. en W. aangewezen de Burgemeester. Voorts noodigen B. en W. den Raad uit om over te gaan tot do benoeming van 7°. een lid der commissie van toezicht op het stedelijk museum, tot 1 Januari 1908, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer G. W. Bruinvis, van welke commissie de Gemeente-secretaris ambtshalve lid is. Door de commissie is de volgende aanbeveling in gezonden O. W. Bruinvis en Dr. H, E. van Gelder. 8o. een lid van het burgerlijk armbestuur, tot uit0 December 1908, wegens periodieke aftreding van den heer L M. J. Paleari. Door bedoeld bestuur is de volgende aanbeveling ingezondenL. M. J. Paleari en Mr. A. Dorbeck. B. en W. maken geen gebruik van hunne bevoegd- beid, aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen. 9o. twee regenten van het burgerweeshuis tot alt0 December 190ö, wegens periodieke aftreding als zoodanig van de heeren S. do Lange P.Bz. en Mr. B. van der Feen de Lille. Door het college van regenten zjn de volgende aanbevelingen ingezonden: Vacature S. do Lange P.Bz.: S. do Lange P.Bz en Dr. D. M. Kooj. Vacature Mr. B. van der Feen de Lille: Mr. B, van der Feen de Lille en J. Veenenbos. B. en W. maken geen gebruik van hunne bevoegd heid, aan deze aanbevelingen nog twee personen toe te voegen. IOo. een regent van het stads-ziekenhuis tot uit0 December 1909, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer Mr. A. Dorbeck, die verzocht heeft voor sene herbenoeming niet in aanmerking te komen. Door het college van regenten is de volgende aan beveling ingezonden: A. A. J. Bosch en L. M. J. Paleari. B. en W. maken geen gebrnik van hnnne bevoegd heid, aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen. Ho. een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs tot uit0 December 1909, wegens periodieke altrediijg als zoodanig van den heer Mr. N. H. de Lange, die verzocht heeft voor eene herbenoeming niet in aanmerking te komen. Door de commissie is de volgende aanbeveling in gezonden Mr. J. W. Mulder en Mr. J. Brnjn. 12o. een lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs, tot alt0 December 1912 wegens periodieke af treding als zoodanig van den heer Mr. M. Büehner. Door de commissie is de volgende aanbeveling in gezonden Mr. M. Büehner en Dr. Z. Th. Diehl. B. en W. maken geen gebruik van hunne bevoegd heid, aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen. 13o. een lid van het college van curatoren over het gymna sium, tot uit0 December 1909, wegens periodieke af treding als zoodanig van den heer Mr. A. Dorbeck. Dopr het college van curatoren is de volgende aan beveling ingezonden: Mr. A. Dorbeck en A. M. Oonjn. Wijziging verordening op het heffen van haven- en kaalgelden. Ba?L8°HVen,Van,3OoNo70mb9r Ll- deelt d° Voorzitter van de Gedeputeerde Staten aan B, en W. mede, dat er bg den Minister van Binnenlandsche Zaken bezwaar bestaat K «en het tarief van de bj raadsbesluit van 12 October 1.1. vu8tf?estelde verordening op het heffen van haven- en kaalgelden, bernstende op den inhond der vaartuigen in kubieke meteGS terwjl bj het in art. 4 dier verordening aangehaald Koni'niljk beslnit het laadvermogen in kilo grammen als maatstaf wordt aangewezen. Naar 's Mi nisters oordeel moet het tarief naar dit laadvermogen worden geregeld of wel worden aangegeven hoeveel kilogram laadvermogen met een kubieken meter inhoud wordt gel jk- gesteld. Nadat de gewenschte wijziging zal zijn aangebracht moet het besluit opnieuw in viervoud worden ingezonden, vergezeld van eene verordening op de invordering in twee- vond. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor te besluiten de bewuste Verordening te wjzigen als volgt: in art. 4 wordt als 3de alinea eene nieuwe zinsnede ingelascht van den volgenden inhoud: »Elke knbieke meter inhond van de vaartnigen wordt >als 1009 kilogram laadvermogen aangemerkt." Benoeming van eene onderwijzeres aan de 3e Gemeenteschool. Voordracht voor onderwjzeres aan de 3e Gemeenteschool 1. Mej. A. G. Keizer, onderwjzeres te Heerhng >waard 2. Mej. G. Krujt, onderwjzeres te Bodegraven; 3. Mej. L, Hannema, onderwjzeres te Firdgum. B. en W. stellen den Raad voor den datum der infunctie treding te bepalen op 1 Mei 1905, Aangereden. De lOjarige Cornelis Bruin, wonende in de Nieuwstraat alhier, werd Maandagnamiddag, toen hij zich met meerdere jongens, met wie hij te Hoorn voor de keuring van de nationale militie was geweest, op den Stationsweg bevond, zoodanig door een wagen van de fabriek »Ken- nemerland" aangereden, dat zijn kleederen gescheurd en hij op meerdere plaatsen pijnlijk werd verwond. Van het voorgevallene werd bij de politie een klacht ingediend. GETROUWD 14 Dec. Johannes Cornelis Hendricus van den Steen oven en Maartje Schoen. 15 Riuse Pieter de Groot en Johanna Cornelia Liotart. GEBOREN 12 Dee. Antonius Johannes Wilhelmusz. van Gerrit Theodoras Petrus de Swart eD Alida Boersen. Cornelia, d. van Jonannes Cornelis Bom en Hillegonda Anna Strooker. 15 Johanna Margarethad. van Daniel Waostra en Elisabeth van Dam. Rokesked. van Arend Buisman en Anna Maria Monthaan wonende te Deventer. OVERLEDEN 12 Dee. Jan Slot. 27 j., overleden te Sehoorl. 13 Anna Alida Theodora, d. van Cornelis de Haan en Petronella Bes, 1 j. en 6 m. 14 Margaretha Schipper, echtgen. van Cornelis Schouten, 54 jaar, wonende te Ursem. gehouden door Notaris Mr, A. P. H. DE LANGE op Dinsdag 13 December 1904 in 't Café van den heer J. van Tellingen, aan de Nieuwesloot te Alkmaar: 1. Woon- en winkelhnis met pakhuis en tuinaan de Boterstraat, groot 2 aran 64 centiaren. a. het Noordeljkste gedeelte uitmakende winkelhnis, pakhuis en erfter grootte van pl. m. 1 are 27 cen tiaren. Str. J. Mujs f 3105, b. het Zuideljkst gedeelte uitmakende winkelhuiserf en tuin ter grootte van pl. m. 1 are 37 centiaren. Str. F. H. Ringers 3405, 2. Het HeerenhuÏ3 met erf en tuin aan de Noordzjde van de Oudegracht, ter grootte van pl. m. 1 are 92 centiaren. Str. D. Raat 6500, De afslag en combinatie zal plaats hebben ter plaatse hierboven vermeld op Dinsdag 20 December 1904, 's avonds 6 nur. Benoemd tot onderwjzer te Wieringerwaard de heer J. Hop te West-Graftdjk. De kerkeraad van de Ned.-Herv. gemeente te Graft heeft tot regent van het Weeshuis aldaar benoemd, de heer C. Pik en zulks in de plaats van den heer P. Schuur man, die te kennen gegeven had voor een herbenoeming niet in aanmerking te willen komen. Tot regentes van het Weeshuis werd herkozen mej. G. Besse—Bakker. Iu de Woensdag gehouden raadsvergadering te Pnrmerend werden benoemd tot ambtenaren van den bnrgerljken stand (onbezoldigd) de heeren C. L. W. van IJsendjk Burgemeester; L. Koning en C. de Goede Hz., Wethou ders en J. B. M. Brantjes lid van den Raad en (be zoldigd) de heeren J. Worp, gemeente-secretarisen J. P. Vis, commifS tor secretarie, op eene jaarwedde van f 250,— ea f 100,—. Tweede Hamer. DEN HAAG, 15 December. Bj de heden in de Tweede Kamer voortgezette behandeling van de Be grooting van Waterstaat werd verworpen met 39 tegen 34 stemmen het amendement-Van Foreest tot schrapping van den post voor de uitbreiding van het aantal meer palen in het Grootnoordhollandsoh kanaal. Zonder stemming werd aangenomen eene motie van

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 3