STADSNIEUWS. Gemengd Nieuws. veroorzaakte de aanhoudende droogte in het buitenland een totaal misgewas, waardoor de vraag naar groennte steeds groot was. Den geheelen zomer ea najaar werden er beste prjzen bedongen, vooral witte kool was het gohoele najaar een gewild artikel. Door dien gewilligen handel is dezen winter niet zooveel kool in de opslagplaatsen geborgen als vorige jaren en betgeen nog is geborgen voor den winter, wordt nu al weer met veel winst van de hand gedaan. Vele akkerbouwers te St. Pancras koopen in hot najaar op andere plaatsen te veld staa de winterkool op, en hoewel de inkoopprijzen hoog waren te noemen, zjjn er toch al voordeelige zaken mede gedaan, er zjjn al part jen van de baud gedaan met" 100 °/0 winst» dns hoewel het winterkool opleggen en bewaren nog al veel arbeid ver eischt, is het met deze prijzen ruim loouesd Het jaar 1904 makt voor da kooiboawers aan den Langedjjk en omstreken ia vele cpzichten goed wat 1903 heeft bedorven. Het ongezonde weer. Uit Oterleek schrijft men ons Onder de schooljeugd lijden de laatste dagen velen aan keelontsteking en andere aandoening der adamhalingsor genen. Thans doet zich een geval voor van de zoo ge vreesde diphtbeiitie. Verpachting te Heer Hugowaard. De jaarlijkeche verpachting van het grasgewas langs djjken en wegen van don polder heeft opgebracht f 7842, het vorig jaar f 6758, dus f 1089 meer. De drie jaar- lijkscbe verpachting van bouwland bracht op f 587, de vorige maal f 546 Door den heer A. Totineinan Jr. werd op 22 en 23 1.1. te Haarlem het diploma behaald voor Slöjd, karton en klei. Verordeningen voor het Stedelijk Muziekkorps en de Stedelijke muziekschool. De commissie van toezicht op het stedelijk muziekkorps heeft aan B. en W. verzocht het reglement voor het stedelijk muziekkorps en de instructie van den stads- muziekmeester en kapelmeester van het stedelijk muziek korps aan eene herziening te onderwerpen. Daaraan willende voldoen bleek het aan B. en W., dat het reglement voor genoemd korps nimmer door den Raaddoch zoowel in 1867 als in 1893 door het college van B. en W. is vastgesteld. Wijl het aan B. en W. juister voorkomt, dat de regelen, naar welke het genoemde korps zal worden bestuurddoor den Raad worden vastgesteld, bieden zij dit college eene ter zake ontworpen verordening ter vaststelling aan. De instructie voor den stads-muziekmeester en kapel meester van het stedelijk muziekkorps is wel door den Raad vastgesteld, doch deze is verouderd. Het is wen- schelijk voorgekomen haar in te trekken en in de plaats daarvan vast te stellen eene Verordening houdende bepalingen omtrent de stedelijke muziekschool. Omtrent beide ontwerpen is de commissie van toezicht over het stedelijk muziekkorps gehoord, die verklaard heeft zich daarmede ten volle te kunnen vereenigen. Alle artikelen te vermelden van de voorgestelde ver ordeningen is moeilijk overeen te brengen met onze beperkte plaatsruimte. Daarom vermelden wij slechts de volgende A. S t e d e 1 ij k Muziekkorps. Art 5. De directeur geniet eene jaarweddedooi den Raad te bepalen. Hij houdt met het muziekkorps de voorgeschreven oefeningen en bestuurt de uitvoeringen. Hij is gehouden de voor de concerten in den Stads Hout uit te voeren muziekstukken ter goedkeuring voor te dragen aan de commissie van toezicht. Hij is verplicht ieder jaar vier muziekstukken te arrangeeren en deze aan de commissie van toezicht ter beoordeeling en goedkeuring in te zenden. Hij mag geene concerten of uitvoeringen geven of doen geven zonder medeweten en toestemming van de commissie van toezicht. Hij is verplicht eene lijst aan te houden, vermeldende de namen van alle leden van het stedelijk muziekkorps. De daarin maandelijks aan te brengen veranderingen wor den door hem aan de commissie schriftelijk medegedeeld. Hij is verplicht op te treden als kapelmeester, als het muziekkorps dienst doetbij de oefeningen van de schutterij. Art. 6. De leden van het stedelijk muziekkorps worden als zoodanig aangenomen door den directeuronder goedkeuring van de commissie van toezicht. Jongelieden kunnen op dezelfde wijze als leerlingen bij het korps worden aangenomen. De leden worden, naar gelang van bekwaamheid, door den directeuronder goedkeuring der commissiein klassen verdeeld en genieten, in verband met deze klassen- indeeling, eene geldelijke tegemoetkoming wegens verzuim iu hunne burgerlijke betrekkingen. Zij zijn verplicht den directeur te gehoorzamenbe houdens beroep op de commissie van toezicht. Zij worden, desverkiezende, van gemeentewege voorzien van uniformkleeding. Art. 7. De benoodigde muziekinstrumenten worden door de gemeente verstrekt. Het gewone onderhoud der instrumenten is voor rekening der gebruikers, met uitzondering alleen van tromvellen, bekkens en schellen, waarvan het onderhoud voor rekening der gemeente blijft. Het is aan de leden verboden buiten dienst de instru menten te gebruikentenzij met toestemming van de commissie van toezichtop verbeurte eener boete van een gulden voor elke overtreding. Jaarlijks, in het begin der maanden Mei en October, worden de instrumenten door de commissie van toezicht aan een inspectie onderworpen. Indien het daarbij blijkt dat de instrumenten zijn verwaarloosd, kan de eventueele schade op de gebruikers worden verhaald. Art. 8. De gewone repetitiën zullen steeds op Maandag eri Donderdag van iedere week, van des nam. 8 tot 10 uurin een van gemeentewege te verstrekken lokaal gehouden worden. Deze repetitiën zijn uitsluitend be stemd tot het instudeeren van de muziekstukken, "welke op de van gemeentewege te geven concerten ten gehoore zullen worden gebracht. In bijzondere gevallen zal met toestemming van de ommissie van toezicht, de gewone repetitie op een enderen avond gehouden mogen worden, aVoor buitengewone uitvoeringen moeten extra-repetitiën gehouden worden, indien de commissie van toezicht dit noodig acht. Een half uur na het eindigen van elke repetitie moet het lokaal ontruimd zijn, Art. 9. Van Mei tot en met September wordt iedere week van gemeentewege eene muziekuitvoering gegeven op tijd en plaats door de commissie van toezicht, in overleg met Burgemeester en Wethouders te bepalen. Burgemeester en Wethouders kunnen bovendien in bijzondere gevallen eene uitvoering gelasten, zullende het totaal uitvoeringen van gemeentewege te geven 25 niet te boven gaan. Art. 10. Buitengewone uitvoeringen, hetzij in deze gemeente of eldersmogen door het muziekkorps niet gegeven wordentenzij na verkregen toestemming van de commissie van toezicht. Na afloop van elke buitengewone uitvoering doet de directeur of een door het korps daarvoor aangewezen lidrekening en verantwoording aan de commissie van toezicht. De geldelijke tegemoetkomingen van directeur en leden, voortvloeiende uit de opbrengst van buitengewone uitvoeringen worden door den directeuronder goed keuring der commissie, vastgesteld. Art. 11. Aan den directeur kan, indien hij niet over eenkomstig deze verordening handelt of in zijne ver plichtingen tekort schiet, door de commissie eene boete worden opgelegd tot een bedrag van hoogstens f 25, behoudens beroep op burgemeester en wethouders. Over schorsing en ontslag van den directeur beslist de raadop schriftelijk voorstel van burgemeester en wethouders, de commissie van toezicht gehoord. Art. 12. Aan de leden van het muziekkorps die zonder toestemming van de commissie, niet bij repetitiën of uitvoeringen tegenwoordig zijn, kan eene boete worden opgelegdin te houden op hunne geldelijke tegemoet komingen, als volgt: die bij den aanvang der repetitie niet tegenwoordig is verbeurt eene boete van tien centen; die een half uur na den aanvang komt of vóór het eindigen vertrekt, eene van vijf en twintig centen; die in het geheel niet verschijnt eene van vijftig centen; die eene openbare uitvoering verzuimt, eene van twee gulden en vijftig centen. Bovendien wordt aan den directeur het recht toegekend om onwillige of weerspannige leden te beboeten tot een bedrag van hoogstens een gulden. De beoordeeling omtrent aangevoerde redenen van verschooning berust bij de commissie van toezicht. Art. 13. De leden, die bij herhaling hun plicht niet nakomen, worden door de commissie van toezicht be houdens beroep op Burgemeester en Wethouders, ont slagen, zonder betaling van eenige tegemoetkoming over de maand waarin het ontslag gegeven wordt. Art. 14. Het rooken gedurende de repetitiën en uitvoeringen is, zoowel aan den directeur als aan de leden verboden. ▼oor kennisgeving aan te nemen en hiervan aan het bestuur dier school mededeeling te doen. Begrooting Burgerweeshuis dienst 1905. Door Regenten van het Burgerweeshuis wordt ingevolge art. 7 van het reglement voor die inrichting eene begroo- ting ingezonden der vermoedelijke inkomsten en nitgaven van het Weeshuis voor het jaar 1905. Bij het onderzoek dier bsgrooting door de commissie voor de belastingzaken enz. bleek al aanstonds dat do inrichting der begrooting en de omschrijving van de posten op dezelfde wjze is geschied als op die voor 1904, toen bjj den Raad daar tegen bezwaren bleken te bestaan. Deze bezwaren werden ter kennis van regenten gebracht. Blijkens da thans in gediende begrooting hebban regenten bjj het opmaken daarvan met 's Raads gevoelen geea rekening gehouden. Bovendien wordt do begrooting zeer sober toegelicht in een begeleidende memorie, welke o. a. omtrent het aantal verpleegd wordende weezen, een zeer voorname factor bij de beoordeeling van de gegrondheid der voorgedragen cjjfers, gsan licht verspreidt. Tevens ontbreekt een berekening van het bedrag der verplegingskosten in het afgeloopen jaar. Het bovenstaande noopt voormelde commissie den Raad voor te stellen te besluiten de begrooting van het Burgerweeshuis voor het jaar 1905, met begeleidende memorie van toelichting, aan regenten van deze installing terug te renden, onder uit- noodiging bjj het opmaken eener opnieuw in te zenden begrooting met memorie van toelichting en berekening der verplegingskosten en begrooting der schadeloosstelling, rekening te houden met 's Raads besluit van 18 November 1903 No. 6. De Stedelijke Muziekschool. Het toezicht op de stedelijke muziekschool B. Art. 1 is opgedragen aan de commissie van toezicht over het stedelijk muziekkorps. Art. 2 De directeur geniet een jaarwedde van f500. Art. 3. Tot de zorg van den directeur behoort al hetgeen kan strekken om de beoefening der muziek in deze gemeente te bevorderen. Hij is verplicht aan minstens zes jongelieden kosteloos muziekonderwijs te geven op blaas- en slaginstrumenten. Overigens is hij gehouden een geregelden cursus voor muziekonderwijs op te richten en te onderhoudentot het bijwonen waarvan hij van eiken leerling een school geld mag heffen van f 6,'s jaars. Art. 4. De jongelieden die voor kosteloos muziek onderwijs in aanmerking komen, worden op voordracht van de commissie van toezicht door Burgemeester en Wethoudei-s aangewezen. De jongelieden die den geregelden muziekcursus wenschen te volgen tegen een schoolgeld van f6's jaars, melden zich daartoe aan bij den directeur, die hen echter niet tot de lessen mag toelaten dan na verkregen toestemming van de commissie van toezicht. Art. 6. Het staat den directeur vrij onderwijs in de muziek tegevenaan particulieren, tegen een door hem, in overleg met de belanghebbenden te bepalen ver goeding. Art. 8. De directeur mag zich zonder toestemming van de commissie van toezicht, door niemand laten vervangen of langer dan tweemaal 24 uren de gemeente verlatenterwijl hij zich overigens gedraagt naar de voorschriften van de genoemde commissie, behoudens beroep op Burgemeester en Wethouders. Begrootiug huishoud- en Industrieschool, dienst 19G5. Door hot beBtuur oer Huishoud- en Industrieschool alhier, werd, ter voldoening aan hot bepaalde sub 2a van de voorwaarden, verbonden aan de subsidie ten be hoeve dier school, vastgesteld bjj raadsbesluit van 18 December 1901 No. 10, aan dan Raad da begrooting voor het, dienstjaar 1905 gezonden. Een onderzoek daarvan heeft aan da commissie tot do belastingzaken enz. doen zien, dat aan snbsidiöa wordt uitgetrokken een bedrag van f 9000, n.l. f 5000 van het Rijk, f 1500 van de Provincie en f2500 van deze gemeente. Aan bijdragen van een 11-tal omliggende gemeenten is f 215 goraamd, voor school gelden is f 3400, voor contribntiöu f 450, voor uaai- loonen f 150 en voor andere ontvangsten f 90 uitge trokken. Wegens tjjdelijke opname van geld komt thans op deze begrooting onder do ontvangsten een bedrag van f 3000 voor, welk bedrag onder do uitgaven weder voor aflossing wordt geraamd. De uitgaven, waaronder, blijkens overgelegde specifi catie, aan salarissen oen bedrag van f 9100 voorkomt, zjjn verder geraamd als volgtRente en aflossing 1 1262, dienstpersoneel en schoonhouden i 750, meubilair en huishondelpe uitgaven f 300, onderhoud van het ge bouw f 350, leer- en hulpmiddelen f 601, vunr sh licht f 550, waterleiding en assurantie f 75, drnk- en adver- tentiobosten f 200, onvoorziene uitgaven f 118, benevens het bovengenoemde bedrag van f 3000 wegers aflossing der tijdeljjke kasleening. De begrooting sluit in ontvang en uitgaaf op een be drag van f 16395. Voormelde commissie stelt den Raad voor, do begrooting Toonkunst. De openbare le3 van leerlingen der muziekschool van Toonkunst werd, zooals gewoonlijk, door een zeer talrijk publiek bezocht, dat met belangstelling naar het gebodene luisterde en dikwijls door krachtige bjvals- betuigingen ingenomenheid te kern en gaf met wat door de jeugdige uitvoerders gegeven werd Ditmaal bevatte het programma ook een paar num mers voor twee klavieren, 4 handig en één de Jubel- ouverture" van von Weber voor twee klavieren 8 handig. Het overige was als voorheen, n m. nummers voor klavier, quatre-mains, viool, solo's en zangstukken. De talrjk bezette zangklasse van mej Weber zong alleraardigste fragmenten uit „Zonneklaartje' van Peter van Anrooy en natuurljk liedjes van de dames van Tussenhroek en van Rennes want waar kinderen in 't openbaar zingen, worden de namen dezer com ponisten niet, misschien nooit op een programma gemist. De heer Oushoorn, tevens directeur der school, liet een paar lieve duetten van Abt, twee van Mendelssohn en een driestemmig lied van Pache zingen en bracht evenals mej Weber eenige pianisten voor 't voetlicht. De heer Springer had vooral succes met de leerlinge, die het derde vioolconcert van Seitz speelde. „Ta! ma." De Tooneelvereeniging „Talma" geeft een uitvoering op den Tweeden Kerstdag in het lokaal „Diligentia." Opvevoerd wordt het drama in negen tafereelen „Onder Valsche Vlagvan Ch. E. Stein Jr. In de pauzen zal zich een orkest doen hooren onder leiding van den heer J. M. Otto. Na afloop van de voorstelling is er bal. Aanbesteding. Door het Provinciaal Bestuur van Noordholland is onder meer aanbesteed Het onderhoud van de duinen en zanddjken onder de gemee ten Callantsoog en Petten, gedurende de jaren 1905, '06 en '07. Raming f5000 per jaar. Laagste insehrjver M. Daalder, Alkmaar, voor f4730. Het onderhoud der duinen op het eiland Texel en aan den vasten wal van Noordholland gedurende 1905, '06 en '07, in 3 perc. Raming 1ste perc. f7000 2de perc. f14 000; 3de perc. f 14,000, alles per jaar. Laagste insehr jver: 1ste perceel J. Burger Wz., Texel, voor f6,077; 2de perceel M. Daalder, Alkmaar, voor f12,983 3de perceel M. Daalder, Alkmaar, voor f12,700. 35 Jarig -Jubileum Den lsten Januari a. s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de agent van politie J. K. P. Kraan, hier ter stede in dienst trad. Predikbeurten. De predikbeurten hier ter stede zullen 25 en 26 Dec., als volgt worden vervuldGroote Kerk, 10 uur, Ds. van Leeuwen, 6 uur Ds, Vinke. (Engelenzang Tweede Kerst dag 10 uur, Ds. Haksteen, Emer. Pred. Kapel, Eerste Kerstdag 10 uur, Ds. Guldenarm. Tweede Kerstdag 10 uur, Ds. Vinke Evang-Lnth. Kerk. Eerste Kerst- d g 10| uur, Ds. Ternooy Apèl. Daopsgez. Kerk. Eerste Kerstdag 10J uur,, Ds. Glasz. Tweede Kerstdag 10^ uur Kinderker k, Mej, J. Mossel van Amsterdam. Remonstr.-Geref. Kerk. Eerste Kerstdag 1QJ uur, Da. de Regk Tweede Kerstdag geen dienst. Gerof. Kerk. Eerste Kerstdag 10 uur, Dj. Wechgelaer, 6 uur Ds. Wechgelaer. Tweede Kerstdag 10 uur Ds, Wechgelaer 4J uur Ds. Wechgelaer. Zoudagsschool-feest. Hervormde Gemeente te Oudorp. Eerste Kerstdag 10 uur Ds. Pool. Tweede Kerstdag geen dienst, 's Avonds te 6! uur feest- veiring voor de kinderen. Hen goede vangst. Het is de Alkmaarscbe politie weder gelukt de hand te leggen op beruchte inbrekers (Th, E. H. en J. v. O.), allen wonende te Rotterdam. Na alhier eene poging tot inbraak te hebben gepleegd, werden zij denzelfden nacht door de politie in een tram wagen gearresteerd. Thans bijkt, dat zij zeer vermoedeljk ook de daders zjn van de inbraken gepleegd te Delft en te Voorburg. Zj zjn dus niet, zooals enkele couranten meldden, na hun slag te Delft te hebben geslagen naar Antwerpen gevlucht. Voetbal. Woensdag 28 Dec. speelt op het terrein van H. V. V. een gemengd H. V. V.-elftal tegen een cadetten-elftal nit Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1904 | | pagina 2