Openbare Verkooping Openbare Verkooping B O E L H ÜÏS BINNENLAND. ADVERTENT IE N. Openbare Verkooping, N ieuwst ij dingen. Gemengd Nieuws. Boeren- en Landbouwgereedschappen. ieder, die kaartjes bij den rijkskanselier heeft afgegeven, en er maar eventjes door kan, krijgt toegang tot de viergroote ontvang-avonden. Vooral onder graaf von Bülow is het aantal hier wonenden, die zich tot de uitverkorenen meenen te kunnen rekenen, zeer toegenomen. De rijkskanselier maakt het een ieder gemakkelijk en staat a l'instar van den president der Fransche republiek den geheelen avond handjes te gevenzijne vrouw, eene Italiaansche, markiezin di Campareale, lacht om de ongenaakbare stijfheid van menige Duitsche rijksgravin, en deelt naar alle richtingen beminnelijke knikjes en vriendelijke woorden uit. Graaf l'iickler zou zich op zoo'n avond terdege kunnen ergeren, aangezien de zonen en dochteren van het oude Volkrijk vertegenwoordigd zijn en een Oostersche prach aan edelgesteenten tentoonspreiden. Gedanst wordt er in het algemeen bij graaf von Bülow maar weinigop de groote ontvang-avonden heelemaal niet. Ook de staatssecretarissen en de Pruisische ministers zijn verplicht te representeeren. Tot dit doel is op de jongste begrooting voor iederen minister 14000 Mark gebracht, een heel sommetje wanneer men in aanmerking neemt, dat het tractement reeds 36000 Maik bedroeg en ieder minister over eene dienstwoning beter gezegd paleis kan beschikken. Deze huizen zijn in hoofdzaak gemeubileerdtapijten, gordijnen, spiegels, verlichtings- ornamenten, noodzakelijke meubelen enz., behooren aan het rijk. De nieuw benoemde titularis behoeft slechts datgene, wat de woning gezellig maakt les mille petits riens medetebrengen, wat bij de grootte van de dienstwoningen nog genoeg in zich heeft. Om U een denkbeeld van zulk een dienstpaleis te geven diene, dat bijv. de president van den Pruisischen Landdag over meer dan 50 kamers beschikt. De woning van den president van het lieerenhuis is als pendant van de voorgaande gebouwd en bestaat uit een gelijk aantal kamers. «-ij Het paleis van den president van den Rijksdag stelt de anderen echter nog in de schaduw. Ook de hoogstgeplaatste generaals en ambtenaren beschikken over dienstwoningen, waarvan men ten uwent geen begrip heeft. Al zijn deze nu ten deele ingericht, zoo zijn ze voor menigeen toch een groote last. Alvorens ze gezellig zijn, heeft men er uit eigen kapitaal ook gewoonlijk nog een heel sommetje in moeten steken voor onderhoud vereischen ze een uitgebreid personeel. De meeste hooggeplaatste ambtenaren kunnen hier dan ook maar weinig sparen en sterven ze, dan zijn vrouw en kinderen te beklagen. Aan eene grootsche omgeving, veel luxe en talrijke bediening gewoon geraakt, zijn zij plotseling genoodzaakt zich naar alle richtingen te bekrimpen, de zoo gevierde generaals- of ministersdochter is opeens de dochter eener Exellenz-Wittwe geworden en als zoodanig althans bij gemis aan eigen vermogen niet meer in te deelen onder de gewenschte, de goede partijen. Ik overdrijf niet. De representatie-eischen verslinden hier bijna allestraktement, dikwijls een aanwezig kapitaaltje en zeer zeker altijd den gezelligen omgang met goede vrienden, die niet tot den kring behooren, aan wier spits men staat of waartoe men behoort. De ialrijke ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken, die aan binnenlandsche, de officieren, gewoonlijk korpsgewijze, de Universiteits professoren, meestal naai de faculteiten, vormen afzonderlijke groepen, die elkander onderling moeten bezoeken en inviteeren, waarbij men de anderen wil overtreffen en waarbij au fond genomen zich iedereen verveelt. De oflicieren noemen deze feesten schamper: Kommisspekko." Waar veel jongelieden samenkomen wordt bijna altijd gedanst en zijn onder zulke omstandigheden de woningen nogal eens dikwijls te klein, zoodat de gasten buitenshuis worden geïnviteerd. Doch ook zij, die over tamelijk ruime huizen kunnen beschikken, volgen dit voorbeeld, opdat zij er met een groot feest af zijn. En hierbij ziet men, dat zelfs groote dienstwoningen niet in staat zijn alle gasten op te nemen, zoodat o.a. de generaal von Bülow, commandant van het derde legerkorps, die in eene vorstelijke dienstwoning in de Hardenbergstrasse te Charlottenburg huist, in dit seizoen zijn verplicht bal in een der eerste Berlijnsche hotels gaf, wat hem rond genomen 10,000 Mark heeft gekost. Doch niet alleen dat het geven van feesten hier schatten kost, ook het gevolg geven aan uitnoodigingen brengt de meesten op hooge kosten. Het is in de laatste jaren meer en meer mode geworden gecostumeerde bals te geven. Ook de Keizer gaf onlangs tot besluit van het dansseizoen een maskerade. Nu bepaalt men zich niet meer tot een allegaartje, doch er wordt een bepaald costuum voorgeschreven vandaag in rococo, morgen als Alpenbewoner of Bergbeklimmer, dan weer in Japansche kleeding. Minder duur zijn de feesten in boeren- of in bedelaarscostuum. Ook kinderbals voor groote menschen wat een dollen aanblik levert - zijn zeer in de mode. Ten deele tracht men Parijs na te volgen, de feesten »a tète," bals roses en blancs vindt men op invitatie-kaarten aan oneven, zonder dat men er zich om bekommert dat de Irianschen onder »bal blanc" eene danspartij van jongelieden, onder «bal rose' een feest van jonge eclitpai en verstaan. De zucht naar dansen is hier zoo algemeen, dat zelfs de Vereeniging van Pensionhoudsters' nu en dan een bal organiseert. Wanneer de meeste Berlijnsche pensions hun inhoud in de balzaal loozen, zijn de dames zeer in de meerderheid. Om nu het evenwicht eenigszins te herstellen, behoeven dansende heeren slechts 1 Mark te betalen, terwijl voor ieder ander bezoeker de entrée-prijs op 5 Mark is gesteld. Het resultaat schijnt bevredigend te zijn, want tal van misses uit Engeland en Amei ika of meisjes van het land knoopten aldaar banden aan die ze aan Berlijn deden trouw blijven. Het meest meldenswaardige uit dit seizoen is het gecostumeerde feest dat door den Verein der Künstlermnen uitsluitend voor leden van het zwakke geslacht wei d gegeven. Tusschen de 3 en 4-006 dames, tot de toonaangevende kringen behoorende, stroomden in verschillende zalen der Philharmonie samen. Bijna allen waren gecostuineerd, zeer velen in lieerencostuum. Ofschoon de feestcommissie aan den ingang zeer streng controleerde, rees er nu en dan over een der aanwezigen twijfel, wat aanleiding gaf het twijfel-objekt in de bestuurskamer te noodigen, waar legitimatie-bewijzen verlangd werden. Slechts in één geval vond men »den richtigen Mann.Het korte hoofdhaar zeide reeds veel, doch nog niet genoeg, de vorm der duimen w&s ook ten n&deele van den als Chinees vermomde, doch toen een der commissieleden zich verstoutte langs de wangen te strijken, werd niet meer getwijfeld en moest de indringer er met een hoeraatje uit. Echter; niet elk stoppelveld behoort den man, en zoo moeten er dames, ouderen van dagen, geweest zijn, die groot gevaar liepen den Chinees te volgen. Het gelukte haar tenslotte toch haar geslacht aantetoonen, zoodat zij verder konden deelnemen aan de feestvreugde der Berlijnsche dames, die, waar ze ook kwamen, zich overal meesteressen van de omgeving voelden. Wilt ge namen Uit de aristocratie waren o.a. de prinsessen Reuss verschenenuit de wetenschappelijke kringen: Gabriele Reuter, Frau von Leijden, Cornelie van Oosterzee, Anna Piothors van kunstenaressen zag men Tilly Koenen als Zweedsche boerin en Miss Duncan, voor het eerst in een niet-Grieksch gewaad. Óver het algemeen waren de costumes prachtig en enkele groepen zeer goed geslaagd. Alleen eene Leda met tien zwanen werd algemeen voor eene ganzenhoedster aangezienhet was eene parodie op een der nieuwste schilderijen van Heimione von Preuschen, die echter niet tot haar recht kwam. Ik moet met mijne mededeelingen karig zijn, want ook ik behoorde tot de hekleden, die door nieuwsgierigheid gedreven, toch iets van de verboden vrucht willen genieten, zich voor den ingang van het gebouw posteeren, iederen dames-avond mantel met vorschende blikken trachten te doorboren en een bescheiden huldebetuiging uitbrengen indien zij onder uit den bontrand van dit omhulsel een militaire pantalon of een paar toreador-beenen zien uitsteken. Doch, ik heb nog meer gezien en wel de feestbepalingen. Punt 16 luidt: er mag alleen in de bovenzalen gerookt worden. In allen ernst gesproken, het feest moet buitengewoon geslaagd zijn en het laat zich best begrijpen, dat vele dames, die in de gemengde balzaal geen succes hebben, bijzonder ingenomen zijn met een feest, waar ze niet van de willekeur en de nukken der heeren afhangen, of zij zich wel zullen amuseeren. Ditmaal geen vrees om voor muurbloempje- te moeten spelen, het sterkere geslacht was er nu eens niet om zijne meerderheid te toonen. Ik heb alweder over de mij toegestane ruimte beschikt over het «dansende Berlijn' zou ik U anders nog heel wat kunnen berichten. Misschien kom ik er latei nog wel eens op terug, of zijn er feesten in het zicht, zoo typisch, zoo eenig Berlijnsch, dat ze de beschrijving nog wel waard zijn. Uit den Uaad van Purmereud. Ia de Woensdag gohonden raadsvergadering werd een verzoek van de Feestcommissie om voor het op 11 en 12 Juni 1905 Ie honden conconrs van Harmonie-en Fanfare corpsen in deze provincie, een crediet toe te staan van f 400, gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. Vastgesteld werd een nieaw reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad. Op het verzoek van vele bezoekers van de veemarkt om aan de uiteindeu van de parken van die markt ijzeren leuningen aan te brengen, werd gunstig beschikt. Aan de vereeniging tot het houd- n van de Paaschieutoon- stolling van vee werd met het oog op de feesleljjke her denking van hot 10-jarig bes-taan een crediet verleend van f 300, alsmede een zilveren medaille. Besloton werd een geld leen iug aan te gaan tot een b-drag van f 12000, tot dekking van de kosten voor de nionwo teekenechool, het invoeren van mnntgasmateis, vorbetering marktterrein en andere kleine uitgaven. Aan de adressen van de gecombineerde vakvereening »St. Joseph en do timmerlieden vereeniging van Parmerend en om streken om in de bestekken van alle gemeentewerken bepalingen op te nemen, betreffende minimum loon en m ximum-aibeidsduar werd in zooverre tegemoetgeko men, dat zulks voortaan zal geschieden bij de buiten gewone werken, dus niet by de gewone onderhoudswerken. Ezn verordening, regelende het vergunningsrecht, werd, gewjjrigd overeenkomstig het veriaogen van Ged. Staten cn den Minister van Binnenlandsche Zaken, vastgesteld IJlt den Raad van Schaden. Den 'ilsten vergaderde te Schagen de voltallige raad der gemeente. De heer Welling berichtte dat hij den löden April zijne betrekking als onderwijzer hoopt te kunnen aanvaarden. Van Ged. Staten was de goedkeu ring ingekomen op de suppletoire begrooting voor de gasfabriek en op de onderhandsche aanbesteding van hare installatie. Aan de Alkmaarsche huishoudschool zal nog voor 1904 een subsidie van f 10 worden ver leend. De laatste kasverificatie wees een ontvangst aan van t 45350,09 bij een uitgaaf van f 39487,40", kasgeld f 5862 68s. Het jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim noemde slechts 3 gevallen van rela tief schoolverzuim. Het kohier van de hondenbe asting werd vastgesteld op f 299. Öp het verzoek van de ver eeniging «Vergunning" om ontheffing van de drankwet bepaling betreffende het niet toelaten in cafés van personen beneden 16 jaar zonder geleide werd goed gunstig beschikt. Den heer J- de Boer te Leeuwarden zal het boren van een diepwelput worden opgedragen (kosten ongeveer f 1500). Op deze put zal de pomp V i n .1jj /«Anlnntof wnri maatregelen genomen. Zoo zal sehipper De Waard o.a. de kaas per wagen naar Schngerbrug rijden, waar ze in zijn motor zal worden overgeladen. Schipper De Waard vaart voor den heer Keg van de Zaan, die bijna den ge heelen winter de markt bezoekt en te kennen heeft ge geven dit verder elke week te willen doen. Als nu boe reu en fabrieken maar voor een Hinken kaasaanvoer zorgen Kloosterman. De Haarlemsche Rechtbank heeft tegen den bekenden colporteur E. Kloosterman, die niet verschenen was, wegens verzet tegen en beleediging van de politie 3 weken gevangenisstraf geëiecht. 11 aiffeisen-bank. Te Akersloot is na eene lezing van den heer van der Hork, nit Utrecht besloten tot het oprichten van eene Ra ffeisen-bank. Aanvankelijk zijn 26 personen als lid toegetreden. te Eginond aan Zee, op Woensdag 29 Maart 1905, des middags 12 nur, in het hotol »Zeezicht" aldaar, van 1. Een Huls en Mrf, waarin V e r g n n n i n g" met Schuur te Egmond aan Zee, aan de Voorstraat, sectie A 1016, groot 3 aren 56 centiaren. (Van dit perceel behoort 1 are 80 centiareu in eigendom ea 1 are 76 centiaren in erfpacht). 2. Een lluts en Hrf, naast het vorige peiceel aldaar, sectie A 480, groot 1 are 48 centiaren. (In dit perceel bevindt zich een antieke schoorsteenmantel en antieke tegels). 3. Een Schuur, achter perceel 2, met het recht van erfpacht van den grond van Egmond aan Zee, sectie A 1017, groot 35 centiaren. 4. Een Schuur, achter perceel 3, met het recht van erfpacht van den grond van Egmond aan Zee, seotie A 1018, groot 1 are 38 centiaien. 5. Een stuk Hulngrond, met het recht van erfpacht van Egmond aan Zee, sectie A 826, groot 10 centiaren. Behoorende aan Mej. de Wed. P. CONIJN-Schong en te aanvaarden bjj de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden verstrekt door den te Bergen gevestigde. TOP. van «Algemeen Belang" geplaatst worden. Den heer Oudenhoven werd eervol ontslag verleend als telephoon- houder. Nog enkele andere minder belangrijke zaken werden behandeld, waarna de raad in comité ging. HarddraverlJ-vereenlglng „West-Friesland' Deze week vergaderde in het lokaal ,,De Benrs le Schagen bovengenoemde vereeniging. Het ledental der vereeniging is thans 104 met 94 donatonrs. De ontvang sten hadden in 1904 f 580,78s bedragen, de uitgaven f576 55, voordeelig slot i4,235. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Govers, penningmeester, en Dr. A. C. Melchior, commissaris. In de maand September zal weer eene harddraver^ worden gebonden. He sluis aan de Zes Wielen. Uit Schagen wordt ons geschreven: Da stremming in het vaartverkeer door het lydelyk sluiten van de slnis aan de Zes Wielen zal geen nadeeh- gen invloed uitoefenen op het vervoer van kaas van de Schager kaasmarkt naar verder dan Alkmair gelegen plaatsen. Door de Bchippers zijn iu deze reeds de noodige te ALKMAAR, op Zaterdag 1 April 1905, des middags 12 uur, in de herberg-van M. BREGMAN bij de Friesche brug ten overstaan van den notaris Mr. A P. H. DE LANGE, van Eene kapitale BOKHMNPKAATS in de SCHEE MEER, aan den Westdijk, gelegen een half uur van Alkmaar, onder de gemeente Oudorp, bestaande uit flinke Siuismanswonlug, Schuur, Mrf, Arbeiderswo ning, Tuin, Boomgaard en diverse perceelen uit munténd Welland, alles aaneengelegen, groot 21.35.40 H.A., beweid met 22 koeien jongveeschapen en paarden. Eigendom van den heer D. GOVERS Wz. Te aanvaardende gebouwen en erf 1 Mei 1905, het land dadelijk. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden notaris, aan de Breedstraat te Alkmaar, en ten kantore van de firma PLUIM GRAAFF Co., Appelsteeg, aldaar. op Honderdag den 6 April 1905, des morgens 9t/s uur, op de plaats van den beer D, GOVERS Wz., in de Scheemeer nabjj Oadorp, ain den Westdijk, van 33 Koelen, waaronder 18 die gekalfd hebben of op kalven staan, 3 zomerkalvers en 3 geldekoeien, 4 hok- kciingen en eenige knikalveren, 11 jonge varkens, zeug n et biggen, 13 oonschapen en 3 Jammeren 5 ganzen en 1 gent, met hokken, boerenwagen, bakwagen, driewielde kar met ierbak, melkwagen, een hsnd, kippenhok met loop, twee karneD, kaaspers, melk- en weivaten, kaasweker, boterteinen, kaastobbe met zinken bak, inhoudende 350 liter, emmers, melk- bakken, roomvaten, botermouten met stelling enz. Voorts eeu party riet. stroo, hooi, tuigen en verder Alles op den verkoopdag te zien. Mr. A. P. H. DE LANGE, Notaris. Op de plaats is geen gelegenheid tot uitspanning te Heer Hugowaard in bet Café Nnuw Halfweg op Honderdag B April 1905 des avonds 6 nnr, ten overstaan fan P. J O. VAN TOORNENBURGH, notaris te Alkmaar, van lo. de nienw gebonwde boerenwoning me. boo.,crl en diverse akkers uitmuntend wei- en bouwland aan en hg elkander gelegen aan den Jan Glgnisweg te Heer Hugowaard, samen groot 2 H.A. 67 A. 90 c.A. 2o. Twee nieuwgebouwde woningen onder één dak mei 3 akkers uitmuntend bouwland naby den Middenweg ts Heer Hngowaard, samen groot 91 A. 10 c,A. Aanvaarding: land Kerstmis 1905, hnizen 1 Mei 1906. In diverse perceelen en akkers, zooals op kaartjes vermeld staat. Eigendom van den Heer J. ZUURBIER, te Heer Hngowaard. Inmiddels nit de band le koop. Meerdere inlichtingen zoomede kaartjes der peroeelen verkrijgbaar bij den notaris.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 6