IUJ WIELEN. Hoofdagent. M. DE WILD. Alkmaar. IMitsÉ Kamers gevraagd. De Stuif kalkfabriek Heerenhuis te koop, BOELHUIS Nieuwe Malta. Kantongerecht te Alkmaar. PERSONALIA. ADVERTENTIE N. 15 Kalf koeien, Mr. A. 1». H DE LANGE, H. DOGGEIVAAR. „Perry" 1905 compleet f 95. „Splendid1905 85. J. A. NETTEN. Gr. W. V. d. POL, KAMERS GEVRAAGD. W. F STOEL A ZOON, te Alkmaar, MARKTBERICHTE N. nabij Burgerbrug, gemeente de Zijpe, ten huize van MejuSronw de Wed. C. GUTKER, op Uinsdag II April 1905, des morgens 10 uur,'van: N.B. Op de plaats is geen gelegen heid totfstalling. Bloemenmagaztj n. Bloemisterij Aan de Geest. Adres voor modebloemwerken, Kamer planten enz. Nikkelen velgen, 2 remmen door het stuur, kogel vrij wiel enz. 13 maanden garantie. )veral verkrijgbaar. Laat A 167, Het eenig adres der beroemde a 12 et per ons is Confiseur. Appelsteeg 1. Telefoon 147. Sehoutenstraat A 14. Verschenen bij de De geschiedenis der Latijnsche School te ALKMAAR, Alom verkrijgbaar. overeenstemming met de conclusie van den procureur- generaal Polis werd hij echter in het ongelijk gesteld. Wellicht is 't voor sommigen onzer lezers niet zonder belang dit arrest te kennen, waarom wij 't hier laten volgen De Hooge Raad enz. Overwegendedat als middelen van cassatie zijn aan gevoerd I. Schending en verkeerde toepassing van art. 38 der Onteigeningswet, omdat bij voormeld vonnis niet is toe gewezen de vordering van den eischer in cassatie, strekkende tot algeheele overname door gedaagde in cassatie van het kadastrale perceel sectie C no. 321, waarvan een deel bij voormeld vonnis wordt onteigend II. Schending en verkeerde toepassing van art. 39 der Onteigeningswet, omdata. bij voormeld vonnis bij de berekening van den schadepost 6 van het vonnis geene rekening is gehouden met aard en waarde van het daarbij bedoelde grondstuk in zijn vollen omvang, door ten onrechte uit te maken, dat bedoeld grondstuk sedert de nederlegging, in art. 7 of 12 der Onteigenings wet bedoeld, van aard en bestemming is veranderd, en zoodoende den eischer in cassatie diens conclusie tot toewijzing van een bedrag van f7000, als waarde van het zand zich bevindende op de in dien post begrepen gedeelten kadastrale nummers, niet toe te wijzen; b. mede door niet als schadevergoeding, overeenkomstig de taxatie der deskundigen, vast te stellen de betaling van een bedrag van f2450, doch slechts f1250, terzake van schadesnijding; O. ten aanzien van het eerste middel, dat dit be trekking heeft op zeker gebouwtje aanwezig op het tot onteigening aangewezen gedeelte van perceel C. no. 321, waarvan blijkens het vonnis door de onteigening zal worden afgesneden een klein gedeelte, naar het gevoelen der taxeerende deskundigen slechts noodig makende wegneming van een deel van het dak en verplaatsing van een deur, welk een en ander de Recht bank voldoende vergoed acht met het daarvoor door deskundigen uitgetrokken en bij het vonnis den eischer toegewezen bedrag van f150. dat van wege eischer bij de toelichting van het middel is verklaard dat de bedoeling daarvan is te klagen dat, in strijd met de Onteigeningswet, de verweerster niet gehouden is geoordeeld om op zijne vordering dit ge bouwtje over te nemen in zijn geheel O. dat de Rechtbank in hare 21e overweging eischer niet ontvankelijk heeft verklaard in gezegd verlangen op grond der feitelijke, in twee voorafgaande over wegingen vermelde bevinding, dat hij zelf erkend heeft geene hiertoe strekkende vordering gedaan te hebben bij zijne conclusie van antwoord en dat de door hem voor dit verzuim aangevoerde aanleiding zich niet heeft voorgedaan O. dat dientengevolge, daargelaten of acht zou kunnen worden geslagen op boven vermelde buiten den tekst van het middel omgaande verklaring omtrent de strekking daarvan, de aangevallen beslissing der Rechtbank in volkomen overeenstemming is met het le lid van art. 38 der Onteigeningswet, zoodat het middel moet worden verworpen O. ten aanzien van het tweede middel van cassatie, dat met betrekking tot het daarin bedoelde op ont eigenden grond aanwezige en met f7000 te vergoeden zand door 's rechters feitelijke beslissing vaststaat, dat ingevolge hem in het najaar van 1902 verleende ver gunning, toen in Juni bevorens de bij art. 12 der wet bedoelde nederlegging van onteigeningsbescheiden was geschied, op een niet in de onteigening begrepen, thans als C no. 642 bekend terrein van den eischer door hem is gesticht eene kunstzandsteenfabriek, waar voor hij het zand betrekt uit zijn daaromheen gelegen grondcomplex, waaronder in de onteigening vallende gedeelten daarvan, zulks met behulp van ook over die gedeelten gelegde werksporen, en dat de Rechtbank met het oog op art. 39 der Onteigeningswet heeft ge oordeeld dat eischer ten onrechte de aanwezigheid dezer industrie op perceel 642 met daarbij behoorende werk sporen op het aangrenzend terrein wil doen gelden als een factor van schadeloosstelling dat de Rechtbank, de hiertoe strekkende vordering afwijzende, feitelijk nog heeft uitgemaakt dat de even- bedoelde te onteigenen terreinen tot op het oogenblik van oprichting der fabriek uitsluitend als weiland waren gebezigd en hun waarde voor afzanding en verdere febrieksexploitatie uitsluitend hebben ontleend aan de totstandkoming der fabriek zelve, waardoor de grond eerst zijn waarde als zoodanig waarmede dus de Rechtbank te kennen geeftals voorwerp van industrieele exploitatie kreeg; dat voormelde in cassatie onaantastbare beslissingen rechtvaardigen de daarop in het vonnis gebouwde uit spraak dat aan de onteigende, het bewuste zand be vattende gronden eene veranderde en meer waardevolle bestemming is gegeven door des eischers na de neder legging ter onteigening verrichte handelingendat het in dier voege bestemmen van terrein, tot nog toe alleen aan landbouwdoeleinden dienstbaar, voor industrieel gebruik moet worden aangemerkt als eene aan dat goed gemaakte „verandering'' bedoeld bij art. 39 der Ónt eigeningswet en hieruit volgt de juistheid der in het vonnis gegeven beslissing „dat aan gedaagde voor hetgeen hij van deze terreinen moet afstaan een cijfer voor waardeverlies en schade moet worden toegekend, gegrond op den aard en beteekenis van dat land uit sluitend als weiland" O. voorts, dat de Rechtbank, al heeft zij dienten gevolge bedoelden grond uitsluitend naar gezegden maatstaf geschat, de vergoeding voor die terreinen heeft toegekend als vergoeding voor het onteigende in zijn geheel, alzoo óók voor het hierin aanwezige zanddat daarom de feitelijke grondslag ontbreekt aan onderdeel o van het middel, voor zoover daarin volgens de mon delinge toelichting ook vervat is de klacht, dat de Rechtbank, aldus taxeerend, den eischer vergoeding zou hebben onthouden voor hetgeen dit weiland in houdt aan zand O. ten aanzien van onderdeel b dat, blijkens de 26e en 27e overwegingen van het vonnis, de Rechtbank een bedrag van f1225 wegens schadesnijding als waar van dit onderdeel gewaagt heeft toegekend, schattende den hinder in het gebruik der niet onteigende gronden, en daarbij als hinder in het vervoer over den dwars daar doorheen gaanden spoorweg uitsluitend in aan merking heeft genomen het vervoer van vee, mest en weideproducten, dus bij beschouwing van die gronden als weilanddat nu bij de toelichting van onderdeel b is gesteld en door de verweerster niet is weersproken dat de som van f2450, bij dit onderdeel verlangd, over eenkomt met eene op daartoe aan hen gedaan verzoek, gegeven taxatie van de deskundigen voor het geval, dat de schadelijk doorsneden gronden te beschouwen waren als af te zanden ten behoeve van de nabijgelegen zandsteenfabriek van den eischer in cassatiedat dien tengevolge onderdeel b op denzelfden grondslag berust als het beklag van onderdeel a dat alzoo indien al laatstbedoelde niet in het vonnis vermelde taxatie in aanmerking kon komen de eischer, ten deze toekenning van f 2450 verlangend, wil dat de Rechtbank, in strijd met art. 39 der Ont eigeningswet, bij de berekoning der schadeloosstelling zou hebben moeten letten op eene „verandering," ge maakt na de nederlogging van onteigeningsbescheiden in art. 12 bepaald, en daarom ook dit gedeelte van het tweede middel is onaannemelijk Verwerpt het beroepen Veroordeelt den eischer in de kosten van cassatie. Zitting 7 April 1905. K. R., Heer-Hugowaard, T. Z., Egraond aan Zee, P. S„ en J. V., Alkmaar, O. V. en M. A. B., Bergen, dronken schap, de le en 2e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 3e en 5e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e en 6e ieder f 3 of 3 dagen hecht. C. B. L'.., L. G. Hz., C. Z. Ez., J. de G. Jz., C S. Jz., T. G. Pz., E. v. P. Az. en J. G. Lz., Egmotd aaD Zee, loopen over verboden grond, de le en 3e ieder f 1 boete of 2 dagen hecht,, de 2e, 4a, 6e en 8e ieder f 2 boete of 2 dagen hecht., de 5o f 3 boete of 3 dagen hecht., de 7e f 1.50 boete of 2 dagen hecht. J. de G. Jz., W. de G. Jz., W. Z. Tz. en E. de G. Jz Egmood aan Zee, konijnendelven, de le ea 2e ieder 2 maal f 2 boete of 2 maal 2 dagen hecht., de 3e f 3 en f 2 boete of 2 maal 2 dagen hecht., de 4e f3 en f 2 boete of 3 en 2 dagen hecht. T. B. Lz. en C. B. Lz., Egtnond aan Zee, strooperij, de le f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 2e f 1 boete of 2 dagen hecht. J. D. Pz., Egmond aan Zee, overtreding provinciale verordening, f 1 boete of 1 dag hecht. P. W., Rijp, T. de W. en A. K., Alkmaar, J. Z. Ez., A. K. Az. J. Z. Ez. en W. K. Az., Egmond aan Zee, jachtwet-overtreding, de le f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 2e en 3e vrijgesproken, de 4e f 1.50 boete of 2 dagen hecht., de 5e f 3 boete of 3 dagen hecht., de 6e en 7e ieder f 2 boete of 4 dagen hecht. P. G. en H. J., Alkmaar, L. B. E., Amsterdam, en W. G. Jz., Markenbinnen, straatschenderij, de le f 1 boete of 1 dag hecht., do 2e, 3e en 4e ieder f 3 boete of 2 dagen hecht. H. B. en T. J. H., Alkmaar, H. P., Heer-Hugowaard, en J. S Schoor), overtreding provinciaal reglement, de le en 4e it der f 1 boete of 1 dag hecht., de 2e en 3e ieder f 1.50 boete of 2 dagen hecht. J. R., Akeisloot. W. N., Castricum, L. S. en G. V., Uitgeest, M. C. K., N A. B J. K., D. W. J. ten H., A. P. H. de L., J. K., B. K. eu J. G. E., Alkmaar, overtreding politie verordening, de le, 2e, 3e, 6e, 7e, 8e en 10e ieder f 1 boete of 1 dag hecht., de 4e f 2 boete of 1 dag hecht., de 5e f 3 boete of 2 dagen hecht., de 9e, 11e en 12e ieder f 0.50 boete of 1 dag hecht. Ds. H. Witkop te Noord-Schar wonde komt voor op het twaalftal voor predikant bjj de Ned. Hervormde Gemeente te Winschoten. Dr. R. J. van der Heyde te Hem heeft eervol ontslag aangevraagd als gemeente-geneesheer der gemeente Venhuizen. Tot directeur van de gemengde zangvereeniging »Ea- phonia'te Sohagerbrugis benoemd de heer G. A. Kronenburg, aldaar. 7 April Groentemarkt wortelen f roode kool gele witte ien bisten koolrapen te Broek of La koedijk, 1.50 a 1.75 per 50K.G. 11.— a 23.100 stuks, 10.a 18. 12.a 21 8.50 a 9.— 50 KG. 10.a 12.— 1000 stuks. 2.50 a 3.100 Zwolle, 7 April. Op de heden gehouden Veemarkt zijn aangev. 1869 Btnks als848 runderen, 142 kalveren, 83 schapen, 67 lammeren, 585 varkens eu biggen. Handel in alles traag, varkens voor Londen vlag. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien f 100 a 255 di. Vaarzen en Schotten f 100 a 110. Gust- koeien voor de votweide of stal f 80 a 170 di. Vaarzen f 70 a 165, voorjaarkalveren Koeien f 75 a 170 Ossen voor de vetweide f 100 a 185, 1 '/a jarige Springstieren f 50 f 95, l'/ï jarige Pinken f 80 150, jonge Pokkalveren f 30 a 80 nuchtere Kalveren f 6 a 21, vette Koeien Ossen aan bouten i 57 a 74 di. Stieren f 0,50 a 0,63 per KG. diso kalveren f 0.70 a 0.83. dito Schapen f 0.40 a 0.60, Lammeren f7 a 16, 6-weakeche Biggen f 7 a 11, 10- weeksche id. f 12 a 18, drachtige Varkens f40 a 65, magere idem f 32 a 55 per stuk, vette di. 1 0,49 a 0,50, dito voor Londen f 0.40 a 0,42 par K.G. TIPWÏBX. K g. MlüCTKB Az. HG ACHTER DE H VISOHM AKKT I BHHANGHR1J. STOFFUilRDBRU. I die p kalven staan of nog moeten kalven, waaronder 4 Vaarzen, 4 Hokkelingen, 1 zwart Merriepaard (geljjktands), 7 Oonschapen mot Lammeren, 10 Kippen met Haan 13 Eenden met een Woerd, 1 Jachtwagen en 2 Boerenwagens met 'uigen, Driewielde Kar met lerbak. Hondenkar, Ha; k machine, 2 Ploegen met Tnigen, Eg, Voerkist, Zout- kistm, Kaastobbes, Melkvaten, Melkbus, Waaivaten, K .-makers, kleine en groote Zetters, Botermoud met stellen, 5 Boterteinen, Kaaspers, Melkschotels, Mestplanken, Spatschutten en eenig Hnisraaü, enz. enz. Notaris. Verzending naar alle plaatsen in ons land. Puik beste nieuwe M iLTA-AARVAPPKIiUN TE KOOP, a Aft Cent de 5 Hop. Verkrijgbaar bjj Gehuwde lieden, middelbaren leeftijd, zonder kindereu, vragen ongemeubilcerde ZIT- en 9L AA P- H AMUR, Park Kennemerstraatweg cf nabjjheid met of zonder pension tegen Mei aanstaande. Br. fr. lett. E 2bureau dezer Courant. Een Heer, in het bezit van eigen ledikant met toebe- hooren, vraagt eene zeer goed gemeubileerde zitkamer met frlssche slaapkamer, volledig pension en vuur en licht tegen pl.m. f ÏO.per maand. Voor wascli- en strijkgoed behoeft niet te worden gezorgd. Brieven met volledige inlichtingen onder lett. X 2 aan het bureau dezer Courant. vau levert tegen concurreerenden prijs zeer fijne en witte fiTUlFHALK. AL/V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h HHBJHs. COITMtt A ZOON te Alkmaar r door Br. H. E. VAN GELDER, Adj. Gemeente-Archivaris. 163 bladz. Prjjs f l,ftO. 8 t e r k hoekhuis 1 j. oud 6 kamers, w.v. 2 en suite, 4 x li M; vestibule, gang, corridor, zolder, binnen plaats, voortuin, vrijst. kantoor en bergpl., gas- en wa terleiding. 1/2 Koopsom als le Hyp. d, 4'/4 °/o gevestigd big ven. Fr. br. letter B3 bureau van dit blad. Drukkerjj v.* Herms. Coster Zoon, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 14