Openbare Verkooping Openbare Verkooping aan de Bierbottelarij je Oiter", aankomend Kantoorbediende, Boerenplaats, POSITIE, STADSNIEUWS. ADVERTENTIE N. te SCHAGEDST, H. DOGGENAAH, Paasch-Cadeaux. met of zonder servies. H. W. M. RIJKS, een flinke DIENSTBODE, A. VAN DIJK, Gevraagd een Jongen Toorenburg 12. KAPITAAL 2 Timmerlieden gevraagd J. de Lange Corns. Johs. Zn., M ARKTBERICHTEN. KOEGRAS, te ALKMAAR, Drie Heerenlmizeii, Bloemenmagazijn. Bloemisterij. Aan de Geest. Billijke prijzen. Nette bediening. Kok en Banketbakker. UEVKAAGD 1 Hel Langestraat, boek Pastoorsteeg, zijn de elegantste en nieuwste modellen voorradig. Heerlijk Delicieus Vraagt prijsopgave aan uwen winkelier of direct aan de Jamfabriek te Princenhage, bij Breda. Agentessen door geheel Nederland gevraagd. beschikbaar op één borg, Op een HANDELSKANTOOR kan direct geplaatst worden een Kassier en Commissionair in Effecten, H. W. NI. RIJKS, Aangezien een bnrgerljjk algemeen armbestnnr geen dbilantropische instelling is en zjjne verplichtingen by de wet zijn geregeld, zal van de nitvoering van dat denkbeeld wel weinig komen. Bljjkens oene advertentie in dit nnmmer is de heer J. R. Meyer, kantoor hondende HoDttil hoek Langestraat, benoemd tot agent voor Alkmaar en Omstreken van de Overjjselsche Hypotheek bank, gevestigd te Deventer. Jnist dezer dagen heeft deze Maatschappij hare jaar vergadering gehouden, bij welke gelegenheid bleek dat op 31 Dec. 1904 bij baar aan leeningen nitstond voor een bedrag van f 1.169.335.71. De Directie kon tevens mededeelen, dat hot nieuwe jaar zich gunstig had doen kennen aan de Maatschappij. In het laatste nummer van het Weekblad »De Prins der geïllustreerde bladen" komt een foto voor van het bestuur en de leden van de kegelclub «De Burg'' alhier. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is, met ingang van 1 Juni 1905, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan P. B. Plasmeijerals ama nuensis aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Alkmaar. De Junl-verkiezlngen. Naar aanleiding van een schrijven van eenige afge vaardigden van vrijzinnige kiesvereenigingen te Alkmaar aan de commissie van advies der Manifest-liberalen waarbij voor de candidatuur van den heer van Foreest in Alkmaar steun werd aangeboden op voorwaarde dat, hetzij te Deventer, hetzij te Groningen de liberale can didatuur zou vervallen, is door de commissie van advies het volgende geantwoord: Aan het Centraal Comité der afgevaardigden van vrijzinnige kiesvereenigingen in het district Alkmaar, secretaris A. H. Bjjleveld, te Alkmaar. Mijne heeren 1 In de commissie van advies is uw geacht schrijven van 10 April j.l. besproken. Onze commissie heeft de eer u op dat schrijven te antwoordendat wij geen vrijheid gevoelen met uw comité over het denkbeeld in uw brief geuit, van ge dachten te wisselen. Het is ons niet bekend of uw comité tot den Vrijzinnig-Democratischen Bond of de Liberale Unie in betrekking staat of bij een dier lichamen is aangesloten, maar hoe dit ook zij, het ligt niet op onzen weg, om, waar het de algemeene leiding der verkiezingen betreftmet anderen dan met de hoofdbesturen dier lichamen in besprekingeh te treden. De Commissie van advies, (w. g.) M. TYDEMAN Jr., Voorz. TER SPIL, Secretaris. Naar aanleiding hiervan schrijft de Haagsche Nieuwe Ct.-. Dit antwoord komt ons volkomen correct voorja het eenige dat in het onderhavige geval te geven was. Een voorstel tot samenwerking van alle vrijzinnigen, hetzij te Deventer, hetzij te Groningen, in ruil voor een dito samenwerking te Alkmaar, kan zoo al door de liberalen in de twee eerstgenoemde plaatsen - onder de gegeven omstandigheden zeker niet door de Com missie van advies als een op zichzelf staand geval be oordeeld worden. Het houdt noodzakelijkerwijze verband met «de algemeene leiding der verkiezingen" en zou dus, werd het door de vertegenwoordigers van een der drie vrijzinnige groepen gewenscht, door deze aanhangig gemaakt moeten worden als onderwerp van bespreking tusschen de hoofdbesturen van de Liberale Unie en van denVr|jz.-Dem. Bond en de Liberale Commissie van advies. Voorzoover gezegd kan worden dat tusschen die drie colleges overleg tot nog toe is gepleegdheeft dit tot niets anders geleid dan tot het bekende advies van het hoofdbestuur van den Vrijzinnig-Dem. Bond, om overal waar dit (naar het oordeel der vrijzinnig democraten) zonder «clericaal gevaar" kan geschieden candidaten tegenover of »naast" de aftredende )>oud"- liberale Kamerleden te stellen. Dit advies is gevolgd door de verklaring van het hoofdbestuur der Unie, waarin den bij haar aangesloten kiesvereenigingen gera den werd de aftredende »oud"-liberale Kamerleden te steunen. De commissie van advies eindelijk heeft zich van het aangeven eener algemeene gedragslijn ten aan zien van de aftredende vrijzinnig-democratische Kamer leden onthoudenmaar naar ons gevoelen spreekt het vanzelf, dat er voor haar na het besluit van den Vr ij z.- D e m. Bond allerminst reden bestaat om haar geest verwanten in die districtenwaar het locaal initiatief krachtig genoeg is om een liberalen candidaat met eenige kans van slagen en zonder «clericaal gevaar" tegenover een aftredend vrijzinnig-democraat te stellen, een optreden in dien zin te ontraden. Naar ons voorkomt, heeft dus de Commissie van ad vies zeer w(js gehandeld door niet, op het verzoek van een «centraal comité" van zuiver localen aardhaar geestverwanten in een der twee genoemde districten te adviseeren in tegenovergestelden zin als deze zei ven hebben aan den dag gelegd. Daargelaten toch de vraag, of zoodanig advies in die districten zou zijn opgevolgd daargelaten ook of de voordeelen van den voorgestelden «ruil voor beide partijen tegenover elkander zouden opwegen is het duidelijk dat het welslagen der Alk- maarsche motie niet de geringste verandering zou brengen in de van vrijzinnig-democratische zijdeop officieel advies van het hoofdbestuurtegen de »oud"-liberalen geopende en levendig voortgezette actie. Of dat advies van het hoofdbestuur nog voor herziening vatbaar is wij betwijfelen het sterk. Maar in elk geval zou dat de vraag zijnwaar het in dezen alléén op aankomt en die kan noch door de bemoeiing van een Alkmaarsch comité noch door een eenzijdig optreden van de Com- misrie van advies worden uitgemaakt. Het Liberale verkiezingscomité in het district Deventer heeft aan het Vrijzinnig verkiezingscomité alhier bericht, dat het vooralsnog geen termen vindt tot intrekking der candidatuur van mr. J. W. Muidér in het district Deventer op de voorwaaiden, aangeboden bij de bekende motie te Alkmaar door de vrijzinnigen aldaar aangenomen. Voetbal. Op bet terrein der Cadettenschool zal Zondag 16 April een voetbalwedstrijd plaats hebben tnssoben R. A. P. II nit Amsterdam en de Cadettenvoetbalclab. De strijd neemt ten 1 nar een aanvang. Dlligentla. Vrijdagavond was voor de drie laatste dagen van den kegelwedstryd alles weder keurig in orde. De tnin, woer verfrischt en hier en daar van nienw groen voorzien, had weder druk bezoek en onder de aanwezigen, voor 't mee- rendeel jongelui, heerschte een prettige geest. De mnziek van den Heer W. Crefeld vond weder veel bijval en aan het doel voor dien avond n.l. eon wedetrjjd voor Kegel clnbs te Alkmaar, werd door alle bier gevestigdo-clabs deelgenomen. Van de tien, die naar de uitgeloofde kunst voorwerpen gooiden, werd de le prjjs behaald door:»de Bnrg" met 304 honten en de tweede door Victoria met 287. Zaterdagavond en Zondag, den laatsten dag, verwacht men weder veel bezoek en zeker groote deelneming aan 't laatste gedeelte van den wedstryd. Predikbeurten te Alkuaar, De rredikbeorten hier ter stede zullen Zondag 16 April als volgt worden vervuld: Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke, Bediening van het H. Avondmaal2 uur, De Vinke Bediening van den H. Doop. Kapel, 10 nnr, Ds. Gnldenarm j 6 nur, Ds. van Leenwen, Dankzegging. Evang.-Luthersche Kerk10 uur, Ds. Ternooy Apél, Be vestiging van nieuwe leden. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. Glasz, Avondmaal. Remonstrantsch-Gerefoimeerde Kerk, 10$ uur, Ds. de Regt, Bevestiging van nieuwe leden. Gereformeerde Kerk, 10 nur, Ds. Wechgelaer Ljj densstof. 6 uur, Ds. Weohgel&or, LjjdensBtof. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Pool. Goede Vrijdag 10 uur, Ds. Pool, Bevestiging van nieuwe leden, 6$ nur, Ds. PoolAvondmaal. Alkmaar 15 April. Aangeroerd 1 Paarden f 80a0 Venlens f 0.a 0.23 Koeien en ossen f 80 a 210, Vette kalveren f 0.a -, per K.G. a ct., 211 Nnchtere kalveren 17a 18, 234 Magere sohapen f 12 a 28,—, Vette id. f a per K G. a ct., 67 Magere varkens per ctuk f 15 a f 22, 218 biggen, 10 w., f 8 a 14.7 Bokken en geiten f 3 a 7 5 kleine Bokjes 150 a 2,— ot., Boter, hoogste prijs 57*/3 ct., middelbare 55 ct., laagste 50 ct.., aanv. 5172 K G., Eendeieren f 3.50, Kipeieren f3.a 3.50 per 100, 3 lammeren f 6 a 8. op Donderdag SO April 1905 by opbod, en op Donderdag 37 April 190S bij afslag en combi natiën, telkens des morgens 11 nur, in het Koffiehuis Cérès, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van de kapitale bestaande nitflinke Hulsmanswoning, Tuin en nitmnntond WEIIiAHID, te gomeente Helder, te veilen als volgt 1. Eene Huismanswouing met Weilaud en Tuin, kadas ter Sectie C No. 5864 en een WesteJjjk, op het lerieiu aangegeven gedeelte van no 5865, samon groot ongeveer 7.75.80 H.A( 2. Weiland, kadaster Sectie C, uitmakende een Wet telijk, op het terrein aangegeven gedeelte van no. 5661, groot pl.m. 8.02.90 H.A. 3. Weiland, kadaster Sectie C, uitmakende een Wes- teljjk, op het terrein aangegeven gedeelte van no. 5660, groot pl.m. 3.14.35 H.A. 4. Weiland, kadaster Sectie C, uitmakende een Ooste lijk, op bet terrein aangegeven gedeelte van no. 5660, groot pl.m. 1.95.75 H.A, 5. Weiland, kadaBter Sectie C, uitmakende een Ooste lijk, op het terrein aangegeven gedeelte van no 5661, groot pl.m. 5.20.75 HA. Eigendom van den heer A. ASJES Ez.. De perceelen zjju dadelijk na den verkoop te aanvaarden. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden Notaris aan de Breedstaat te Alkmaar. op Dinsdag #5 April 1995 bij opbod en op Dinsdag 3 Hel 1995 by afslag, telkens des avonds 6 uur, in »H*t Noordhollandsch Koffiehuis" van den beer A. M. HAZES aan het Luttikoadorp, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van aan den Geestersingel te Alkmaar, en wel 1. Een nieuw Koepelhuls met steeg groot 48 centi aren, berattei.de beneden twee kamers en suite, keukan, boven twee kamers en ruimen zolder. 2. Een dito Hoepelliuls, gelegen ten noorden vanen gelijk aan bet vorige perceel, groot 46 centiaren, bevattende 5 kamers, waarvan beteden twee en suite, koukrn en ruimen zolder. 3. Een dito Roepelbuls, gelegen ten noorden van en gelijk aan het vorige perceel, groot 46 centiaren, bevattende 4 kamers, waarvan bensden twee en snite, kenken en ruimen zolder. De poiceelen zijn voorzien van ga?- en waterleiding en te aanvaarden bjj de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven door den heer M. Kz. JONGES aan den Kennemerstraatweg en door voornoem den notaris ten zjjuen kantore aan de Breedstraat A 48 te Alkmaar. Hulm voorzien van P. G., loon elf gulden per maand en verval. Adres v. REE Station, wachtk. 3s klasse. IV DBN Aanbevelend ROTTIER. Voor het bebeeren eener Instelling, ten doel hebbende het verstrekken van Hypotheken en Voorschotten wordteen Vertrouwd Persoon gevraagd om aan 't hoold van een Bijkantoor te staan. Brieven fr. lett. G 3 bureau dozer Courant TAPIJTEN. R. KEUTER Az H HU BW 1, MTV. ACHTER DE VISCHMARKT I BEHAVGEH1 J. STOFFEERDER!J. le eu 3e Hypotheken, Erfenissen en verderen waarborg. Strenge geheimhou ding en gemakkelijke Conditiën. Brieven fr lett. H 3 burein dezer Courant. Brieven franco onder leb. L 3 bureau dezer courant. voor gerulmen tijd. Adres A. VOS, Konings weg B 7 Alkmaar. belast zich met het koopon en verkoopeu van ettecten, inwisselen van coupons, het sluiten van beleeningen en prolongatlën, het incasseeren van wissels op het binnen- en buitenland, neemt gelden a deposito enz Kantoor PASTOORSTEEG. KOK en BANKETBAKKER heeft plaatsing voor een net JOVOHESISCH als leerjongen. Drukkery v. Herms. Coster Zoon, Alkmaar*

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 14