PERSONALIA. ¥u~RGEHilJ KE STAND. LAATSTE TELEGRAMMEN. BEURSBERICHTEN* Gedeputeerde Staten medegedeeld wordt; krachtens hetwelk het bestuur gevoerd wordt door 4 regenten die in Maart hunne rekening over het vorig jaar en in Juli hunne begrooting voor het volgend jaar ter goed keuring door den gemeenteraad inzenden Benoeming van een derden opzichter by de gemeentewerken voor het toezicht op dc naleving der Houw- cn Woningverordening. Bij de behandeling der begrooting voor 1905 werd besloten een bedrag van f 800bestemd om als jaar wedde te worden toegelegd aan een te benoemen derden opzichter bij de gemeentewerken, meer in het bijzonder belast met het toezicht op de naleving der Bouw en Woningverordeningvoorshands over te brengen naar den post voor onvoorziene uitgaven. B en W. hebben de vraag overwogen of aan den wenschdoor eenige Raadsleden uitgesproken, om een van den gemeente architect onafhankelijken woning inspecteur te benoemen zou kunnen worden voldaan. Zij blijven echter bij hunne meening, dat die vraag in ontkennenden zin moet worden beantwoord en stellen den Raad voor te besluiten, B. en W. uit te noodigen ten spoedigste aan den Raad eene aanbeveling te doen toekomen ter benoeming van een derden opzichter bij de gemeentewerkenals hierboven bedoeld ITitkeerlng aan ïtcgentcii van het tiroot Burgerweeshuis te Kampen. Regenten van het Groot Burgerweeshuis te Kampen hebben zich bij adres d.d. 5 Mei 1.1. tot B. en W. gewend met het verzoek om de couponwelke zou verschenen zijn op 1 April 1905, groot f 17.50, be- hoorende bij de obligatie No. 31 der geldleening groot f 210.000 van 1892 alsnog te doen uitbetalenzijnde deze obligatie in Mei 1904 uitgeloot en aflosbaar gesteld. Het is duidelijkzeggen B. en W., dat dit verzoek •niet voor inwilliging vatbaar is Volgens de duidelijke bewoordingen van het leeningsplan werpen uitgelote obligatiën geen rente meer af. Bovendien moet de coupon waarvan alsnog uitbetaling wordt gevraagd gehecht blijven aan de uitgelote obligatiewelke waardeloos gemaaktbij de gemeente rekening over 1904 wordt overgelegd. B. en W. stellen er intusschen prijs op, hierover het oordeel van den Raad te leeren kennen Hot geldt zoo zeggen zij hier een onwillekeurig verzuim van het bestuur van een weeshuis en hoezeer er alleszins redenen bestaan om de regenten en niet de gemeente de gevolgen van dit verzuim te doen dragen zou het nochtans kunnen zijn, dat eene meerderheid uwer ver gadering op de uitbetaling van de hierbedoelde f 17.50 prijs stelde. Pe opening van den trata Alkmaar - Egrnond Bergen. De opening van dezen tram is een zoo belangrijke gebeurtenis, niet alleen voor Egmond en Bergen, maar ook voor onze stad, dat 't wel zeer goed is gezien van ,,Alcmaria," Vereeniging tot Bevordering van Vreem delingenverkeer, om dit feit met diverse feestelijkheden te vieren. Waar zoolang reikhalzend naar die tram verbinding is uitgezien zal de verwezenlijking* van dezen wensch de ingezetenen van Alkmaar in de rechte stemming brengen om van hun kant alles te doen tot het welslagen van deze feesten. Naar wij vernemen zijn 3 en 4 Juli gekozen voor de uitvoering v n het feestprogramma. Voorloopig is dit als volgt vastgesteld: 3 Juli. Wielerwedstrijd. Kermesse d'été. 4 Juli. Bloem-encorso. Voortzetting van de Kermesse d'été. ■Voor den wielerwedstrijd worden uitgeloofd zeven medailles, waaronder één gouden als le prijs. Aangiften voor dezen wedstrijd kunnen tot den 3en Juli s mor gens 10 uur, gedaan worden bij den heer A J. Stikkel, Verdronkenoord 64. Voor de Kermesse d'été is reeds nu veel animo. De commissie voor het organiseeren daarvan bestaat uit de heeren J. Cock, J. J. Krijns, J. Lutterot, P. J.Preijer, en G. W van der Veen, die gaarne alle inlichtingen verschaffen en aanmeldingen in ontvangst nemen. En dan het veelbelovende bloemen-corso. Reeds wer den een aantal toezeggingen gedaan, die de verwach ting wettigen, dat ook dit nummer goed zal slagen. Hoe grooter de deelname echter is, des te bezienswaar diger wordt het geheel. Daarom wijzen wij erop, dat men zich nog tot den 24en Juni voor dit nummer kan aanmelden bij den heer H. van den Berg, den secreta ris van „Alcmaria." Voorts bestaat de commissie voor het corso, behalve uit deti heer van den Berg, uit de heeren A. Fortuin, C. Koster, H. P. Kluitman en A. J. Stikkel Fraaie kunstvoorwerpen zullen als prijzen wor den uitgeloofd. Coöperatieve Volksbank. Den 18en dezer maand hield de Coöperatieve Volksbank (Hof 3) hare jaarvergadering, waarop het verslag over 1904 werd uitgebracht en da balans met winst- en ver liesrekening werd overgelegd. Het jaarverslag memoreerde als een goede verbetering de verplaatsing van het kantoor naar de geriefelijke lokalitei ten aan het Hof, waardoor tevens een uitbreiding der kan tooruren en andere wijzigingen ton gerieve der cliënten mogeljjk werden. De balans vermeldt een totaal aantal leden 'van 462, die op hun te storten aandeelen ad f 100 reeds hadden gestort f 24467.83. Het cjjler der uitstaande vorderingen beliep f 294.499.52.—, dat der deposito's f45315.67, terwjjl op het waarborg-kapitaal van f 200.000 door het plaatsen van nieuwe aandeelen gestort was f 18700.Aan Intrest werd ontvangen 1 19.315.32, en uitbetaald f 12.727.79'. Aan discontokosten, administratie en onkosten moest deze brutowinst met f 5.396.205 worden verminderd, ttrwjjl aan bjjzondere en toevallige onkosten f900 moest worden afgeschreven en aan andere baten f492.64 kon worden bjjgevoegd. De winst werd door dit laatste badrag beperkt tot f 783.96, terwül zjj anders aan die van vorige jaren zon hebben geljjk gestaan. In verband met het bestuursvoorstel, dat tevens aan de orde gesteld werd, om de coöperatieve vereeniging te liquideeren, werd besloten dit winstcijfer geheel bjj de reserve te voegen. Breedvoerig werd het voorstel tot liquidatie toegelicht. Moge bet stelsel van coöperatieve credietverstrekking goed werken in den kleinen kring van ééne gemeente waar de leden elkaar en eikaars soliditeit kennen, bij eene uitbrei ding van zaken als die der Volksbank werd de coöperatieve vorm een lastige belemmering. Bleak het reeds on mogeljjk om het bedrijf te voeren met het door do leden zelf gestort kapitaal, zoodat in 1901 tot vorming van een buiten de coöperatie staand kapitaal van f 200.000 werd overgegaan, ook het voldoen aan al de bij de wet gestelde eischen begon bjj de groote uitbreiding van het ledental groote bezwaren te ondervinden. Nu hier tegenover stond dat de voordeelen voor de crediettrekbenden niet'aan de oorspronkelijke ver wachting beantwoordden en in elk geval ook op andere wijze zouden kunnen worden in het leven geroepen, meende het bestuur te moeten voorstellen de coöperatie te liquideeren. Nu eene combinatie van aandeelhouders bereid werd bevonden over te gaan tot oprichting eener Naamlooze Vennootschap die het gansche bedrijf kan overnemen en dit nog bovendien belangrgk zal kunnen uitbreiden, stuitte dit voorstal dan ook bij de leden niet op tegenstand en werd het den 25 op een bjj de statuten geeischte speciale vergadering met algemeene tegen 3 blaneo stemmen aangenomen. Muziekuitvoering. Door het Stedelijk Muziekcorps, onder directie van den heer J. M. Otto, zullen op Zondag 28 Mei 1905, des avonds 7 uur, in den Stadshont, de navolgende stukken worden uitgevoerd 1. Confraternité, Marche Militaire van J. Steenebrugen. 2. Louise, Ouverture de Concert L. Canivez. 3. Ein Walzer ist main Leben, Walzer van Rob. Vollstedt. 4. Fantaisie sur des motifs de l'opéra »Lakmé" van Léo Délibes, 5. Patria, Grande Marche van E. Mullot 6. La Montagnarde, Ouverture de Concert van F. I. Sohweinsberg. 7. a. Frühlingserwachen Romanze van E. Bach. b. Aimons nous, Valse de Concert van M. Leoocq. 8. Fantaisie sur des motifs d'un Ballet v. L. MÖntagne. Onweer. Vrijdagmorgen tegen twaalven. Boven Alkmaar pakken zich zware, donkere wolkgevaarten samen op alles drukt een doffe loomheid. Soms gaat er even nog heel in de verte een zacht gerommel, trillend door de lucht. Dan even later klinkt het luider, nu wat dichter bij. Tot plotseling snel een bliksemflits door het zwerk schiet gevolgd door dofdreunende schokkende donderrommeling. 't Kwam onverwacht en in de straten om de Kaasmarkt zweeg alles even, als wachtend op een tweeden donderslag. Daar klinkt na de stilte dubbel luid geroep van: „De Waag." De Waag getroffen? En in snellen pas gaat het naar de Kaasmarkt toe. Het eerste oogenblik was het daar bijna een paniek geweest, nu stonden allen er te kijken naar omhoog, daar waar het haantje op den Waagtoren prijkt. En waarlijk, de bliksemafleider stond scheef de blik sem was ingeslagen. Men tuurt naar boven verbaasd dat het plotseling zoo dicht bij was. Daar klinkt het: „brand, een brandjeDe menigte wordt ongerust. „Waar, zeg, waar is de brand?" Men kijkt van het Waagplein het Luttik Oudorp op,er is geen twijfel meerer is brand op het Heiligeland of ergens in die richting. En heel de stroome volks draaft wild het Fnidsen in een klein gedrang. Zoo komt men op het Luttik Oudorp aan ja, bij de vlotbrug, kolos saal, wat een rook. Men loopt wat men kan. Van uit de zijstraatjes komt steeds meer volk de vrouwen komen buiten van haar werk en vragen wat die drukte moet. „Ja, mensch, er is brand!" „Brand?" „Zie je die rook dan niet!" „Ja, 't is zoo guns, buurvrouw er is brand! 't Was me ook een slag!" Meer menschen snellen nog steeds toe het Luttik Oudorp op. Tot dicht bij de Bierkade de grootste massa stil staat als teleurgesteld en dan terugkeerend brommend: „allemaal niks." Wat was de brand Een boot die wegvoer, groote rookpluimen uit haar stoompijp puffend deze rook, met de dreigende lucht in die richting, had de menigte beetgenomen. Ken feest van het Leger des Hells. Men deelt ons inade, dat vanwege de afdeeling van het Leger des Heils te Amsterdam op den 2den Pink sterdag een groot muziek- en zangfeest zal gegeven wor den. Het feest zal plaats hebben in »Ter Conlster", te Heiloo, het landgoed van den heer mr. B. van der Feen de Lille, door dezen voor die gelegeuheid welwillend afge staan. De afdeelingen van het Leger des Heils te Don Helder, Alkmaar, Hoorn, Zaandam en zeven der Amster- damsche korpsen, zullen met hare muziekkorpsen en zang brigades aan het feest deelnemen. Alleen van Amsterdam komen met twee salonbooten een vgfhonderdtal officieren en soldaten van het Heilsleger. In 't geheel zullen onge veer drieduizend personen het feest bjjwonen. Zoaer-hoden. Vrjjdag werden op de afslag markt de eerste Meirapen aangevoerd door den heer Bleeker vau St.-Pancras. Heden morgen werden de eerste bloemkool van den kouden grond en aardbeien uit den kouden bak door den Heer D. Schipper te Alkmaar aangevoerd. Kooper van de aard beien was de Heer W. Buddendorf, en van de bloemkool de heer H. Vasta, beiden alhier. De eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond, door J. Kloosterboer te St. Panera» alhier ter markt aangevoerd zijn aangekocht door L. Jansen, Kooltuin, alhier. Diefstal van een Rijwiel. Een paar weken geleden is ten nadeele van den rijwiel handelaar C. B,, aan de Vlietkade no. 66 te Rotterdam, een Cleveland-rijwiel verdaisterd. Hieraan maakte zich een*jongmensch sohuldig, dat z-cb Bonman noemde. Bij onderzoek bleek zjjn ware naam J. J, to zijn an kwam uitdat bij in de Lange Frankenstraat te Rotterdam logeerde. Thans bevindt bjj zioh wegens diefstal hier ter stede in hechtenis. Het verduisterde rgwiel werd door hem te Amsterdam beleend en het beleenbriefje aldaar verkocht. ONDERTROUWD: 24 Mei. Jacob Blitz, te Weesp, laatst te Amsterdam, en Saartje Keesje, alhier. Cornelis Pieter Asjes, alhier, en Maria Carolina Kat, te Wie- ringen. 25 Johannes Cornells Volkers en Neeltje Bjjl. Gosewinus Stavenuiter en Margaretha Antonia ten Pas. GEBOREN: 25 Mei. Nicolaas Jacobus, z. van Antonie Hardorff en Jannetje Porck. Elisabeth, d. van Hendrik Jan Wansink en Elizabeth van Stuyvenberg. OVERLEDEN: 26 Mei. Bernardus Winkel76 j. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor can- didaat-secretaris en ambtenaar ter secretarie zjjn o.a. geslaagd de heeren H. H. de Carpentier te Sehagen en J. Laars te Purmerend. De Russen te Woesoeng. LONDEN27 Mei. Aan de Standard wordt uit Shanghai geseind, dat de berichten over een zeeslag on gegrond zijn. De kruisers Rion en Smolensk geleidden de Russische transportschepen in de haven van Woesoeng. Do officieren van deze schepen verklaarden, dat de Rus sische oorlogsschepen in een goede gevechtsconditie zjjn, en dat de verhalen omtrent Rodjeatwensky's ziekte groo- teljjks overdreven zjjn. Bevechten ln Mmntsjoerije. PETERSBURG, 27 Mei. Generaal Linjewitsj seinde Woensdag aan den Czar: De eavalerie-afdeeling onder bevel van generaal Mitsjenko, naderde den 17 Mei den vjjand en drong hem terng naar het zuiden bij Sinloent- schoean. Den 18an Mei gelukte het aan de eskadrons der voorhoede van deze afdeeling den straatweg van Takoemen te bereiken, waar zij een goederenbergplaats verbrandden, en over grooten afstand de telegraafleiding vernielden. Den 19 Mei kwam de afdeeling op den straatweg die van Takoemen naar Shifoeidzy voert, waar de Japanners, op de hoogten ton zuiden van Takoemen gelegen, een met revolverkanonnen gewapende sterke afdeeling, uit linietroepen en gardetroepen bestaande, hadden opge steld. De Russen vielen de Japanners aan, vernietigden twee compagnieën, namen een derde compagnie met de oificieren gevangen en veroverden twee revolverkanonnen. De Russen kwamen nu op een straatweg op den rech teroever van de Liaoho, joegen bjj Shifoeidzy een zeven kilometer lang transport, met rijst, thee, conserven en vruchten, uiteen en vernielden de telegraafverbinding. Nadat de Russische afdeeling nog enkele gevangenen had gemaakt en ongeveer honderd paarden had bnit gemaakt, werd de terugtocht aanvaard, waarbij eenige Tsoengoe- zenbenden uiteengedreven werden. De Rassen hadden 234 gevangenen gemaakt, onder wie vijf officieren, AMSTERDAM, pCt 26 Mei. 27 Mei. Cert N. W. Schuld, dito Nederland dito, dito, Oblig Oostenrijk Obl. in pap. fl. 1000 Febr.-Aug. dito, dito April-Oct.. dito, Kronen 2000 bel vrije(Kronenr.) if ei-No t. dito, dito 2000 bel.vrije(Kronenr.) Jan.-Juli Portugal le ser. 3°/0 20-100 dito, 3e id. Amert. Schuld 3% francs 500 Rusland, Iwang. Dombr. Oblig., dito, Binnenlandsche 1894 dito, 1880 geeons. Z. R. 125-63513 Mei-Nor. dito, 1889 l»&2eser.l Jan. 1 Apr. 1 Juli lOct. dito, 1894, Donetz-Spocrrr dito, 1867/69 20-100 Mei-Nor dito, Groote Spw. Oblig. 1861. dito, dito, Z. R. 500 1898 dito, Transc. Spw. Oblig. Z. R. 126 626. dito, Zuid-VV. Spw. Oblig. Z. R. 625 dito, 18893 dito, in goud 1884, 13 Jan. 13 Juli5 SpviijeObl. Buit. Perpetuele. 4 Turkije, geprir. Conr. leening 18904 Recep. geünificeerde schuld fres. 500-2500.. 4 figypte, Obl, ieening 1876..4 slexieo, Obl. Binn. Sch. aflosb. oblig5 üto dito 1899 5 eiezuela Obligatiën 18814 V. V. Noord-Holl. Grond-Crediet. Pandbr.. 4 N W. 4 Pae. Hyp. Pdbr Nederland, Guit. Maatsch. d. Vorstel. Aand. dito, «ito, dito, dito, dito, Koloniale Bank Aandeelen Ned. Ind. Handelsb. Aand Kon. Ned Mij. t. expL petr. br.A. Mij. SuHiatra-Palembang A. Petr. Aand Ned. Ind.Expl.Mij Amerika, New Orleans Railw. C. Cert v gew. Aand United States Steel Corp. Peru. Peruvian Corporation Cert v. Aand.., v. Pref. Aand. Nederlani, Expl. St. Spw. Aand..... dito, Ned. Centr. Spoorw. Aand. f 260 dito. N.-Brab. Boxtei.W. Aand. 1875/80 gest. italie, Spoorwegleening 1887,893 dito, Zuid-Ital. Spoorweg-Obl3 Polen, Wars.-Weenen Aandeel tusland,Wladik. 1885 a Z.R. 625 Oblig,... 4 merika, Atchison Topaka Cert. r. Aand. dito, Alg. Hyp. Obl4 Rock Island conip. Cert. r. gew. Aandeelen. dito, Denr. Rio Grande gew. Aand dito, Erie Spw. Mij gew. Aandeelen dito, Illinois Cert. r. Aand dito, Kansas City South. Railw. Aand... dito, Miss. Kans. Texas Cer v. Aand.. dito, dito, le Hyp Norfolk Western Cert. v. gew. Aandeelen dito, Oregon Calif, goud le hyp5 dito, South. Pacific, gew. Aand dito, Southern Railway gew. Aand dito, Union Pac. Hoofd. C. r. A Union Pac. Convert Gold. Bond4 dito Wabash Ct. r. pref. Aand IsderlandStad Amsterdam f 1003 iongarije, Theiss Loten4 lostenrijk Staatsl. 186»-5 dito dito 186« iusland Staatsleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito.5 Turkije Spoorwegleening 78+5, 94+4 93+ 101 101* 101 100 TB 67A 64A 94* 83* 84* 84 79f 89J 82+5, 86+s 71 84J 68| 93* 83* 95+4 84 1052 48f 103 43A 100 96* 692 29 412 642 190 19| 26+f 10 39| 114 32 96 69+5, 69+5, 1312 882 80+2 101* 26* 26* 39| 157* 24 A 25+j, 1001 772 102* 602 282 118+4 1172 42 108* 171 160* 299 376 288 31* 78* 93* 045 100* 64* 94* 84* 85* 68* 48* 44* 96* 129 410 19* 26+5, 10A 40 31 69+5, 126* 80* 101| 25* 27 39* 24 25* 100* 77* 61 28* 118* 108+2

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 2