BINNEN LAND. STADSNIEUWS. Veiling van vaste goederen. Gevonden Voorwerpen. Nationale Militie. Nieuwst ij dingen. Gemengd Nieuws. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. "BURGERLIJKE STA ND- niet definitief op haar plaats lagen, de straat niet her steld kon worden. De heer Vonk herinnert er nog eens aan, dat er een plan bestaat ter reorganisatie van de Meisjes- en de Burgerschool. De Voorzitter zegt, dat hjj een sectievergadering over dat plan heeft gehad den1 21 Februari, dat de bij eenkomst der andere secties is vertraagd door de onge steldheid van den burgemeester. Daar niemand meer het woord verlangt, wordt de openbare vergadering gesloten. Sinds eenigen tijd is de heer O. V. Gerritsen, te Am sterdam die te Den Helder als Kamerlid is gekoztn, ongesteld. Thans meldt men, dat zijn ongesteldheid een ongunstige en ernstige wending genomen heeft, zoodat een lang ziekteproces verwacht wordt. Ëjj de verkiezing voor één lid vau de Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Zaandam vacature-J. A. Laan, thans lid van de Eerste Kamer) werden 4987 geldige stemmen uitgebracht. Hiervan kregen de beeren D. van Legden (lib.), Krom menie, 2281, G. C. Kampbuys (kathZaandam, 1882 en mr. M. Mendels (S.-D.), 1364 stemmen, zoodat her stemming moet plaats hebben tueschen de heeren van Legden en Kamphuys. Het aantal kiezers bedraagt 7686. Van den heer mr. L. E, van Pettersom Ramring. kan tonrechter te Schagen, is, ter plaatsing aan boord van de torpedoboot der Konink'jjke marine Christiaan Cornells, ten geschenke ontvangen het portret van Christiaan Cornelis, in 1794 matroos op de kof de Vriendschap, naar wien gemelde torpedoboot is genoemd. Aan den schenker is de dank der regeering betuigd. Het bestuur der Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam bericht, dat ingevolge het besluit van de buitengewone algemeene vergadering, Zaterdag 24 dezer als Beursvacantiedag zal worden beschouwd. Watergebrek te Ichagen. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad der gemeente bracht bij de rondvraag de heer P. Buis Jz. het watergebrek, dat er in die gemeente heerscht, ter sprake. Do Voorzitter stelde voor, een wagon met water uit Amsterdam te laten komen en dan iemand aan te stellen, die voor een luttel bedrag per emmer het water aan de burgers zou verkoopen. De heer Bais zeide, dat de opzichter De Beurs hot plan had, met een wagen waarop vaten, water te halen eiken dag uit Schoorldam. Het idéé van den Voorzitter vond evenwel de algemeene instemming, zoodat daarvoor aan B. enW. een blanco ere diet werd gegeven. Loterij zwendel. Onlangs werd door de politie te Alkmaar een man gearresteerddie loten tracht te verkoopenten bate van een blinden inrichting van zekeren Postma in de Van Ostadestraat te Amsterdam. Men twijfelde n.l. of de verkregen gelden wel aan bedoelde blinden ten goede kwamenwelke twijfel gegrond bleek. De loten werden in beslag genomen. Thans schijnt de ondernemer dezer „blindeninrichting" in 't Gooi te trachten zijn loten aan den man te brengen. De Gooi- en Eemlander schrijft n.l De Burgemeester van 's Graveland waarschuwt tegen het koopen van loten in eeno zoogen. werkverschaffing aan blinden welke loten zijn geteekend C. Postma te Amsterdam. Bij het aanbieden dezer loten wordt een brief van Z.Exc. den Minister van Justitie als aanbeveling vertoondwaarbij wordt bericht dat deze instelling niet door de politie is belasterd, en voor tusschenkomst der regeering geen aanleiding bestaat. Brand. To Zuid-Scharwoude is het onbewoond staande R. K. Armhuis algebrétd. Ook een nabjjliggende woningen wagenhuis werden door het vuur vernield. Paardenmarkt te Schagen. De Juni-paardenmarkt te Schagen, dit jaar den 19den gehouden, mocht zich verheugen in een druk bezoek en flinken aanvoer. Een kleine 300 paarden, waarvan 20 luxe- 70 slacht- en een paar honderd werkdieren bleken te zijn, brachten een levendigen handel te weeg, vooral omdat den laatsten tijd zooveel jonge goede dieren ons land zjjn uitgevoerd. Tot f 500 werd voor luxe-paarden besteed. Slachtpaarden werden verhandeld voor gemiddeld f 75*'en werkpaarden brachten van f 90 tot f 140 op. Van de gebruikelijke vechtpartijtjes op dezen Sehager kermisdag was niet veel te zien de menschen drinken heel wat minder. Alleen 's avonds had er een klein klop partijtje by het raadhuis plaats met het gebruikelijk ge volg dat er eon paar werden opgepakt. Schoolfeest te Uolhorn. Den 20scen was het voor de schoolkinderen te Kolhorn een feestdag. Onder de muziek van het fanfarecorps, werd een rondgang door het dorp gemaakt, daarna naar het feestterrein even bniten het dorpwaar allerlei volks- en kindervermakeijjkheden werden gehouden; ten slotte was er prjjsuitdeeling in de kolfbaan. Tot het einde werd het feest door de fanfare opgeluisterd. Aan kinder- tractatiön en versnaperingen was eveneens gedacht. Met de hoogste klasse werd den 21 sten een reisje naar het Gooi gemaakt. Ook dit zal wel aan de hooge verwach tingen der knapen en meisjes beantwoorden. Door de ruime bjjdragen der ingezetenen was deze feestviering mogeljjk. Ansjovis. Men schrijft ons: De meeste ansjovisvisschers te Kolhorn hebben hunne netten weer opgeborgen de vangst bleef dit jaar gering. Enkele zijn nog visschende. 't Zjjn meerendeels degenen, die nog geen ander werk hebben, want de schaduwzijde der vissoherjj door werklieden isde polder is ruim voorzien van Belgische en Zuidhollandsche arbeiders, het land moet worden bewerktdus arbeiders moesten er zjjn, en zjj kwamen. Vroege tulpen. Het rooien van de vroege tulpen is te St.-Pancras in vollen gang. De opbrengst valt algemeen mede en men hoopt goede prijzen voor de bollen te zullen maken. De lust voor aanleg van tulpenvelden neemt meer en meer toe. Vroege aardappelen. Aan de afslagmarkten te St. Pancras en den Langedjjk neemt de aanvoer van vroege aardappelen al weer meer toe. De opbrengst valt anders over het algemeen tegen hiervan is oorzaak de sterke nachtvorst van onlangs en de nu zoo sterk heerschende droogte. De aanvoer van aardappelen is nu dan ook veel kleiner dan het vorig jaar om dezen tijd. Kcrkbel astlng. Een deurwaarder uit Amsterdam heeft (ingevolge vonnis van het kantongerecht) beslag gelegd op huisraad en inboedel van 5 leden der Ned. Herv. gemeente te Durgerdam. Zij waren nalatig gebleven in het betalen der kerkeljjke belasting. den dankbetuiging. In de plaatselijke bladen van het district Sittard leest men de volgende advertentie: Mijn besten dank aan de heeren Kiezers, die hunne stem op mjj dutfden uitbrengen, zoowel als ik de boel aandurfde, trots die wjjnbom van den oudemarkt, dien zwarten scbümpsteen uit den vuilen crater van den Mont Pelé, J. J. AUG. KAMPS, »Alte" De dienst in de Evang.- Luth-gemeente alhier zal Zondag worden vervuld door Ds. Eilerts de Haan, pre dikant te Heiloo. In de Doopsgezinde kerk is Zondag geen dienst. Onze stadgenoot de heer J. A. Driessen, Rijksklerk ten hypotheekkantore alhier, is met ingang van 1 Juli a.s. als zoodanig overgeplaatst naar Leiden. Zooals wij "reeds meldden is ook te Alkmaar te ver vullen de betrekking van secretaris bij den te vestigen voogdijraad. Aan de betrekking is verhonden een salaris van 1600 tot f 1200 naar gelang van den vermoedelijken omvang van het werk. Sollicitanten gelieven zich vóór 10 Juli a.s. bij geze geld adres te wenden tot H. M. de Koningin, onder overlegging van stukken, welke tot aanbeveling kun nen strekken. Bij beschikking van den minister van oorlog is met ingang van 1 Juli 1905, benoemd tot vasten knecht bij het departement van oorlog de korporaal van het 7de regiment infanterie I. Hendrikse, gedetacheerd bij de Cadettenschool. Eerlijk 1 Onder dit opschrift lezen wij in de Nieuwe Rotterdam- sche Courant Uit Alkmaar deelt men ons mede, dat men iets der gelijks als men hier ter stede in district IV voor de candidatuur-Voorhoede heeft uitgehaald, daar voor de candidatuur-Blum heeft gedaan. Na een aanbeveling om op den heer Blum, den ker- kelijken candidaat, te stemmen, volgt dan de mededee- ling, dat het stemmen, (let wel niet het stemmen op den heer Blum, maar »het" stemmen) geschiedt door het vierkantje, dat vóór den naam van J. H. Blum staat, geheel zwart te maken. Terwijl echter hier ter stede anonymi op deze wijze te werk gingen, geschiedde het te Alkmaar in een strooi biljet, onderteekend met de namen van de besturen der Centrale R. K. en A. R. ICiesvereenigingen. Concert Buitensocietelt. -J!' Zeer voel menschen had het concert van de Amster- damsche Sehutterjjkapel gisteravond naar den Hout gelokt en even als bij vorige uitvoeringen had de heer Wolters ook nu weer succes. Het programma bestond wel uit wat te veel nummers die hier verleden jaar reeds door hetzelfde korps waren gespeeld, (de marsch Willem Teil, prélude Bach,Gounod, Hongaarsche dans, Ouv. Frau Luna, La Housarde), maar de correcte, duidelijke, door en door muzikale uitvoering dier stukken doet er toch met aandacht naar luisteren en de wij ze,waarop een stuk wordt ten gehoore gebracht, is en blijft toch maar de hoofdzaak. Eene aparte ver melding verdient de prachtige vertolking van de „Danse Macabre" van Saint Saens. Ongeluk. Gisteravond geraakte op het Verdronkenoord voor de woning van bakker Eickhalt, toen de heer W. op zjjn fiets daar kwam aanrijden, een meisje dat zich te ver op den kant waagde op den kant waagde in 't water. Door de hnlp van den heer W. was de drenkelige spoedig weder op het droge. Uitslag velling door Notaris STEEN. Afslag op Dinsdag 20 Jnni j.l., des avonds om 6 nnr in het hotel »Wjjokamp" aan de Paardenmarkt te Alkmaar. Da perceelen van mej. de wed. BuismanWit zijn op 13 dezer ingezet als volgt: Het huis op Zevenbuizen met erf en grond door den heer M. Bregman op f 3590. By den afslag verhoogd door den heer C. Kieft met f 200,-. De twee woningen onder één dak met grond aan het Oudorper dijkje door den heer A. J. Jonker op f1995. Bij den afslag verhoogd door den heer C. Kieft vd. met f 110, Een Jeugdig frissche teint. De huid van het menschelijk gelaat, bestaat zooals bekend is, uit kleine cellen, die in de onderste lagen zacht en doorschjjnend zjjnals bovenste laag echter afbladeren nadat ze tot schilvertjes zijn opgedroogd. Zoodra dit gebeurt ziet de huid er hard en als eelt uit, ze verliest hare doorschjj» nendheid en wordt vlekkig, in 't kort, er doen zich ver schijnselen voordie aan de huid een slechte, onzuivere, ongezonde teint geven. Volgt daarop een verstopping der vetkliertjes, dan ontstaan puisten, vinnen, vetwormpjes, in ergere gevallen zelfs gezwellen. Dit kwaad kan alleen worden tegengegaan door eene behandeling, die met het aanbrengen van bet noodige vet, tegeljjk de aangetaste huiddeeltjes geneest en zoodoende de ontsteking tegengaat. Door middel van Stokpaardjes Lelienmelkzccp, uitgevonden door de Firma Berg- nann ét Co. te Radebeul-Dresden (wettig gede poneerd) wordt vorenstaande uitwerking verkregen. Deze zeep is van absoluut zuivere bestanddeelen ver vaardigd en de hoeveelheid Borax welke zjj bevat werkt de zichtbare teekenen der ontsteking op de doelmatigste wjjze tegen. Tegeljjk verkrijgt men een bjjna onmerkbare afschilvering van de onzuivere bovenste huidlaag, waar door zomersproeten en huidvlekjes verdwjjnen en men bjj een voortdurend geregeld gebruik een zacht rose fris sche gezonde teint behoudt. Stokpaardjes Lellenmelkzeep is bjj de meeste Drogisten, Parfumerie- en Coiffeurszaken ver- krjjgbaar 50 cent per stuk. Alkmaar. GETROUWD 22 Juni. Johannes Nicolaas Hendrikus de Jong en Geertje Koster. GEBOREN 20 Juni. Pieter Johannes, z. van Tjerk Willems en Trjjntje Bleeker. 21 Elisabeth Maria Petronellad. van Hendrik Nicolaas Jacobus ten Rouwelaar en Pieternella Stoffels. Elisabeth Agatha, d. van Arie Ruiter en Geertruida Obdam. Jacobus Johannes, z. van Oornelis Kramer en Cornelia Groot. 22 Willem Johannes, z. van Willem Johannes de Vries en Jannetje Gorter. Obdam. Getrouwd: 1 Mei. Bernardus Bonenkamp en Trjjntje Mooij. 5 Nicolaas Duin en Maartje Huiberts. 17 Cornelis Henselmans en Jantje Dekker. Geboren: I Mei. Maria, d. v. Pieter Schouten en Maria Panne keet. 22 Johannes, z. v. Pieter van der Gracht en Ca- tharina Appelman. 27 Ida Johanna, d. v. Martinus Wilhelmus Vleugel en Neeltje de Boer. Koedjjk. Getrouwd: 4 Mei. Cornelia de Majjer en Neeltje Duif. 5 Cornelis de Waal en Maartje Hart. 12 Willem Strujjf en Catharina Brouwer. Geboren: 1 Mei. Christiaan, z. v. Johannes Duinmejjer en Grietje Schouten. 12 Jacobus, z. v. Johannes van Baar en Aafje Langedjjk. Overleden: II Mei. Catharina Obdam, oud 14 w. 22 Neeltje Bakker, geh. met Dirk Kramer, oud 32 j. 30 Wilhelmus Hes, oud 32 w. ©terleek. van 1—31 Mei. Getrouwd: Jan Klaver, te Oterleek en Anna Johanna Tak, te Haringcarspel. Jan Kalis, te Schermerhorn en Saartje Bakker, te Oterleek. Geboren: Aagje, d. v. Frans Vergaajj en Maartje Hartog. Te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen des morgenB tusschen 9 en 12 uur Een zilveren bedelstukje, een broche, een portemonnaie met eenig geldeen ring met sleuteltjes, een Zeeuwsche knoop, een band van een flets, een kruiwagen, een com missiekaas, een zwarte hond, een borst van een jongens pakje, een lederen sigarenkoker met pjjpje, een fantasie- hoed, een grjjze pet, een lorgnet in étui, een heerenportret, een gouden oorknopje, een heerenhandschoen, een eieren- kiBt, twee huissleutels, een postduif (gemerkt), twee kin derschopjes, een roodkoralen armbandje, een blauwe hals ketting, een paar schoenen, jas en overhemd. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 22 Juni 1905. S. M. S. MODDERMAN Jr. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR gelast, krachtens bekomen aanschrjjving, de onderstaande verlofgangers, om zich ter bijwoning der herhalings oefeningen, 's namiddags vóór 4 ure, bij hun korps te vervoegen 4e Regiment Vesting-artillerie, lichting 1898, garnizoen te Helder: 5 Juli 1905: ABRAHAM DE VRIES. Regiment Grenadiers en Jagers, lichting 1902, garni zoen te 's Gravenhage 8 Augustus 1905: SIMON FRAIJ. 4e Regiment Vesting-artiilerie, lichting 1902, garnizoen te Helder 10 October 1905CORNELIS LANGENBERG. De opgeroepenen hebben, zoo noodig, recht op vrjj trans port naar hun korps en daggeld, dat tef gemeente-se cretarie der woonplaats tjjdig kan worden aangevraagd. Alkmaar, De Burgemeester van Alkmaar, 21 Juni 1905. JAN DE WIT Dz., lo. Burg.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 7