Tram-omnibusdienst ALKMAAR - OUDKARSPEL. Groote PrpeiiiÈrig deNatuur-Wollen Ondergoederen J ADVERTENTIE N. BURGERLIJKE STA ND» LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTE N. Heden Beursvacantie. 11. K eesen Fabrièks- Merk IMfllJLSEN HOIJER, Paygiop 18. Mej. M. SCHRIEKE. de Nachtegaal en na alloop daarvan per spoortrein huis waarts te keeren. Daar het heerlijke zomerweder den tocht alleszins begunstigde en een prachtige zonneschijn alles kleur en leven gaf, vertrouwen wij, dat onze bezoekers een gun- stigen indruk van het bezochte en geziene ontvangen hebben. Zij zullen daarvan wel uiting geven in een der haarlemsche bladen, en wij zullen dan niet verzuimen om onze lezers mede te deelen hoe deze bewoners van Kennemerland's eerste stad over de tweede oordeelen. Nieuwe politic-petten. Onze politie-mannen hebben nienwe uniform-petten gekregenmodel landmacht. De oude petten zullen dee nachts nog gedragen worden. Droevig ongeluk. Donderdagavond, dus nog vóór de eigenlijke dienst op den tramweg AlkmaarEgmond een aanvang had genomen, heeft vlak bij liet station te Egmond aan Zee, een ernstig tram-ongeluk plaats gehad. Omstreeks 10 uur kwam van Alkmaar een tram aan rijden, een locomotief en twee wagons, die bestemd waren om Vrijdagmorgen als eersten tramtrein uit Egmond te vertrekken. Op de locomotief bevonden zich een opzichter, de heer G. P. Nauwen, een machinist, de heer J. A. van Heijningen, en een stoker A. Hols- mann; de beide laatsten waren hier reeds werkzaam sinds den tijd, dat de baan berijdbaar is. Zij hadden dienst gedaan bij het aanvoeren van het zand voor de ophoogingen. Behalve de drie personen op de locomotief bevonden zich in het rijtuig, dat daar aan was vast gekoppeld, nog een stoker en een poetser, terwijl als passagiers meereden de heeren dr. P. W. Schipper en Gouda van Egmond aan Zee. Bij den eersten wissel voor het station Egmond aan Zee, stootte de locomotief op iets en vloog uit de rails. Waarschijnlijk hebben kinderen met den wissel gespeeld en er daarna steentjes tusschen geworpen. De machinist, den schok voelende, begreep wat gebeurde en meende dat hij, door van de locomotief te springen, nog aan het gevaar kon ontkomen. Het ongeluk wilde echter, dat de machine kantelde, juist naar den kant waarheen de machinist was gesprongen. De ongelukkige geraakte er onder. De beide andere personen werden door den schok ook neergeworpen en deden ernstige brandwon den op aan handen en voeten. Een der beide wagens, de voorste, liep tegen de locomotief aan, de verbin ding met de locomotief werd verbroken, en het voorste gedeelte van den wagen beschadigd. Allen, die zich in dezen wagen bevonden, werden niet gewond. Het|eerste, waar aan men na het ongeluk dacht, was om den machinist onder de machine weg te halen. Dit gelukte na eenige in spanningde man was bewusteloos. De heerdr. Schipper kon den ongelukkige niet weder bij kennis brengen hij moest ten slotte den dood constateeren. De machinist is daarna naar het lijkenhuis gebracht te Egmond aan Zee, hij laat een vrouw en zes kinderen na. De beide andere gewonden werden in het Wertheim- Paviljoen te Egmond aan Zee opgenomen. Vrijdag nacht is men nog begonnen om de gederailleerde locomo tief weder in de rails te brengen. Uit den aard der zaak kostte dit nog-al moeite. Dien morgen gingen velen naar Egmond aan Zee om iets meer van het ongeluk te vernemen. Van de trams die uit Alkmaar daarheen vertrokken werd druk gebruik gemaakt. Door het dienstbaar personeel werd zorg gedragen, dat geen nieuwe ongelukken konden gebeuren. Vooral bij de wissels werd steeds acht gegeven, dat alles in orde was. De toestand van de beide gekwetsten, was Vrijdag bevredigend. Hedenmorgen vernamen wij dat de stoker A. Hols- mann, weder naar zijne woning alhier is teruggekeerd. Ook de toestand van den opzichter is bevredigend. Predikbeurten te Alkmaar. De predikbeurten hier ter stede znllen op Zondag 23 Jali a s,, alsvolgt vervuld worden: Groote Kerk, 10 uur, Db. Vinke. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal; 6 uur, Ds. van Leeuwen Oatech. Zond. 35. Evang.-Luth. Kerk 10 uur, Ds. A. D. Wempe, Pred. te 's Gravenhage. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. S. Lulofs, Doopsgez. Pred. te 's Gravenhage. Remonstr.-Gereform. Kerk, 10è uur, Db. De Ragt. Gereformeerde Kerk, 10 uur, Ds. Wechgelaer; 6 uur, Ds. Wechgelaer, Cathech. Zond. 50. Herv. Gem. te Ondorp, 10 uur, Ds. Pool. Muziekuitvoeringen. Door het Stedelijk Muziekcorps zal Zondag 23 Jali, des avonds ten 7 uur, eene uitvoering worden gegeven in den Stadshont, waarvan hei programma luidt als volgt 1. The Liberty Bell, Amerikanischer Marschv. I. C. Souza. 2. 2e Grande Ouverture de Concours L. Langlois. 3. a Bertlhmtes Largo G. Fr. HSndel. b. Polish Dance No. 1 X. Scharwenka. 4. Fantasia op motieven uit de Opera LohengrinR. Wagner. o—o 5. Der schneidige Marine-lieutenant, Militaire MarschHugo Kloss. 6. Ouverture opus 24, ltii'Harmonie Musikv. T. Mendelssohn Bartholdy. 7. Lustige Bruder, Walzer Robert Volstedt. 8. Musikalische Reise dutch Europa A. Oonradi. 1. Einleituug. 2. Eiaenbahn Gtlopp. 3. Oesterreich. 4. Abreise mit der Post. 5. Steiermark. 6. Tyrol. 7. Sohweiz. 8. Italien.9. Frankreich. 10. Spanien. 11. Abreise zur See. 12. England. 13. Russland. 14. Polen. 15 Krakao. 16. Ungarn. 17. Riickkehr nach Berlin. 18. Prenssen. 19. Holland. - Heden-avond wordt een muziekuitvoering gegeven op het terrein van de Cidettenecbool. Alkm. Bad- en Zweminrichting. In de week van den 15 tot en met den 21 zjjn de volgende baden genomen: door heeren 370, dames 18, weezen 6 en onvermogenden 146. Drukste dag den 15 met 195 baden. Hoogste temperatuur van het water 76°, laagste 68°, ONDERTROUWD 17 Juli Lukas Krjjff alhier en Sophia Wilhelmina van Seters, te Njjmegen. 20 Jali Joseph Bak en Joanna Maria Gertrudis Eliza- oeth Krekelberg, beiden alhier. 20 Juli Jan Hoek, wednr. van Henderika Maria de Brujjn te Hei en Boeicop en Petronella Hen- drika de Rover alhier. Jacob Greeuw, wednr. van Catharina Bakker alhier en Trjjntje Dalen- berg te Sint-Maarten, onlangs alhier. 21 Jali Johannes Maria Henricus Jacobns Gerolt te Utrechtonlangs alhier en Jaantje Annetta Vogelvang te Utrecht, GEBOREN: 19 Juli Marie Johanna d. van Willem Kerkmeer en Guurtje Oojjevaar. 21 Juli Jan z. van Pieter van Stipriaan en Maria van Koot. Barnardus Petrns z. van Pieter Mulder en Marijtje Noordman. OVERLEDEN 21 Jali Josephas Petrus Sanders, 68 jaar. Jan z. van Pieter van Stipriaan en Maria van Koot, 1 dag. 22 Grietje Smit, wed. Hendrik Bonman, bjjna 93 jaar. Warmenhulzen. Juni. Getrouwd. Paulus Cornelia Nicolai, te Alkmaar, en Gnurtje Palenstein. Klaas Kuiper, 's Gravenhage, en Louiza Francina Liekeles Oebles. Jan de Gens te Hoorn en Elisabeth Hart. Cornells Hopman, te Noord- scharwoude en Bregje Otto. Geboren. Grietje, d. van Engel Paarlberg en Naatje Frans. Anna, d. van Pieter Mosch en Grietje Groen. Catharina, d. van Pieter Scheid en Antje Bakker. Gerrit, z. van Willem Vreesman en Dirkje van Stipriaan. Overleden. Cornelia Hendricusz. van Hendricns te Buck en Elisabeth Helder, 11 m. Simon Johannes z. van Johannes Adrianna Groot en Maarlje Kaandorp, 3 j. Pieter, z. van Jacob Delver en Grietje van der Steen, 8 w. Pieter, z. van Pieter Koorn en Reusje Snip, 9 j. Oude Nledorp. Ondertrouwd 2 Juni en getrouwd 14 Juni. Jacobus van der Linden te Heer Hngowaard en Aagje van Velzen. Geboren. 1 Juni. Adrianns, z. van Jacob Dikstaal en Neeltje Kampers. 5 id. Margaretha, d. van Willem Konijn en Wilhelmina Alida Godijn. 13 id. Johannis, z. v. Dirk de Groot en Marjjtje Komen. 22 id. Anna, d. van Hendrik MoraB en Trjjntje Kiezeling. Overleden. 11 Juni. Neeltje de Boer, wed. van Jan Nagelhout, 71 j. Haringkarspel. Ondertrouwd en getrouwd, 17 Juni, Jacob Bruin wednr. van Gerritje Entesalhier, en Marjjtje Engeringh, wed. van Jacob Stoop, te O. Niedorp. Cornelia Obdam en Therisia Maria Bruin, alhier. Getrouwd, 10 Juni, Wouter Spaans alhier en Trijn tje Koop te Apeldoorn. Geboren, 1 Jnni, Plonntje, d. van Cornelia Bakker en Maartje Slikker. 4 id. Nicolaas, z. van Hendrik Koomen en Jantje Koemoester. 6 id. Maria d. van Franciscns Barnardus Josephas van Straaten en Ariaantje Jansen. 8 id. Rens z. van Pieter Borst en Antje Frans. 7 id. Geertruida d. van Machiel Pancras en Aafje Jonker. 14 id. Cornelis Petrns, z. van Johannes Hen- drikus Theodorus Baas en Maria Groot. 15 id. Ca tharina, d. van Pieter Stroet en Stjjntje Tesselaar. 19 id. Cornelia d. van Jacob Blankendaal en Catharina Weel. Overleden, 5 Jnni, Johannes Roozendaal, 6 j. 21 id. Lambertus Bierboom, echtgen. van Trjjntje Meiten, 60 jaar. Boni. AMSTERDAM, 22 Juni. De correspondent van De Telegraaf te Weltevreden seint Een gevangen Boniër heeft luitenant G. Kepper licht gewond. De „Poltawa." TOKIO, 22 Juli. Officieel wordt meegedeeld dat het Russische slagechip Poltawa, voor Port-Arthur gezonken, gisteren weer vlot gemaakt is. Hen scheepsramp. SAN DIEGO (Californië), 22 Juli. Vastgesteld is, dat, ten gevolge van de stoomketelontploffing aan boord van de krniser Bennington 39 man zijn gedood. 80 man zjjn gewond, van wie 24 ernstig; 21 man worden vermist. Het schip is zoo gehavend, dat het waarschjjnlijk ge heel verloren is. Alkmaar 22 Juli. Aangevoerd 2 Paarden f 130 a 150, Veulens f 0.a 0.33 Koeien en ossen f 130 a 270, Vette k-lveren f 0.a -, per K.G. a ct., 30 Nuchtere kalveren f 8 a 24, 14 Magere schapen f 10 a 20,0 vette varkens f a per K.G. 0 a 0 ct., 20 Magere varkens per stak f 15 a f 17, 191 biggen, 10 w., f 8 - a 12.3 Bokken en geiten f 3 a 62 kleine Bokjes f 1,50 a 2,— ct., Boter, hoogste prijs 70— ct., middelbare 65ct., laagste 60 ct., grasboter ct., aanv. 4261 K.G. Esndeieren f 3.75, Kipeieren f 3.50 a 4.per 100, 41 lammeren f 10 a 14. Hoorn, 22 Juli. Tarwe f 6.50 a 8.50, rogge f 0.a 0.gerst f 4.75 a 5.haver f 3.50 a 4.25, witte erwten f 0.a 0.—, groene dito f a— granwe f a vale t 8.a 9.bruine boonen f 8.50 a 9.karweizaad f 14.75, mosterdz. f 4 paarden f 50 a 150, 10 koeien f 150 a 200, 14 schapen t 20 a 25, 0 lammeren f a 4 kalveren f9 a 17, 0varkens f 0 a 0 zengen f 0.—a 0, 39 biggen f 6.a 10.kipeieren f 3.25 a f 3.50, 3000 kop boter 60 a 625 ct. per kop. Den 27 Jnlf a.s. herdenkt den dag, dat hij 85 jaren in onze Schilderszaak is werkzaam geweest. Door tronwe en eeiljjke plichtsbetrachting, heeft hjj zich gedurende dien tijd steeds onderscheiden. Alkmaar. J. F. Wlgmsn Zoon. Ondertrouwd: JOSEPH BAK en JOANNA M. G. E. KREKELBERG. Alkmaar, 20 Jnli 1905. Ondertrronwd: J. TWISK Sr., Weduwnaar van M. v. D. Meer en C. DEUGD, Weduwe van C. de Waal. Alkmaar, 13 Jnli 1905. Heden overleed zacht en kalmna een langdurig, doch geduldig ljjden mijne innig geliefde echtgenoot, de beer DIRK HDi, in den ouderdom van 79 jaren en 8 maanden. Koedjjk, 18 Jnli 1905. NEELTJE GEUS, Wed. D. Kos. De heer en Mevrouw BOSMAN—van der Sldis be tuigen hun dank voor de bljjken van belangstelling, ont vangen bij de geboorte van hnn Dochter. Bezoeken worden bjj voorkeur afgewacht 24 en 25 Juli tusschen 2J en 4 nnr. Moffle licht of donker naar keuze S2| 35, 40 45 50 en 55 ets. p. pond. Thee 11, 12, 14, 16, 20 en 25 ets. p. ons. Keen cadeaux. Waar vooi 't geld. C. e. HOAltt Hz. Houttll. I tyn verkrggbaar bg» HAAT 67. WOEKII1AG 26 JULI. Van OUDK ARSPEL 8.16 voormiddag. ALKMAAR 7.— namiddag. mMPK Een der oudste en eerste Sigaren- en Tabaksfabrikanten wenscht met H.H. Winkeliers ln verbinding te treden om op eenvoudige en voordeellge wijze die artikelen ln dépdt te geven. Slechts soliede winkeliersook zjj die tot nog toe niet bovengenoemde waren verkochtenkomen in aan merking. Br. fr. letter N, boekh. NEDERKOORN, Langestraat, Alkmaar. van alle ZOMHRART1KH1.HN Blouses Lustre Moirée en Katoenen Bovenrokken Kinderhoedjes, Kicdermantels, Dassen, Kragen, enz.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 3