STADSNIË UW S. lUISFIfl E T T EREN- Crevonden ¥oorwerpeii. Hinderwet. PERSONALIA. BEURSBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. der gemeente Haarlemmermeer zal het wel eveneens zoo zHn gebrek aan goed drinkwater. Valt er niet spoedig regen dan zal men zjjne toevlucht moeten nemen, in den uitersten nood, tot de vaarten, wat echter niet wensohe- Te 8 Hoofddorp is een geval van typhus geconstateerd. Van wege het Witte Kruis, wordt thans te Kolhorn duinwater aangevoerd. Al weken werd door velen putwater gedronken. Zelfs voor zieken was geen regenwater te verkrjjgen, niettegenstaande de beheerder van den Wiffte Kruis-bak, dagelijks water bezorgde aan niet-zieken. Een sterke oppositie was hiervan het gevolg. Eenigen wilden bedanken als lidanderen wilden af scheiding van Barsingerhorn; en derden wilden onmiddel lijke vervanging van 't Bestuur te Kolhorn. Nu door de vereeniging flinke maatregelen zgn genomen, is alles weer t reine en betere contröle te Kolhorn zal het eenige in en goede gevolg zgn. Uit Limmen wordt ons geschreven De droogte, het mooie weer, zoo aangenaam voor hen die uitgaan, heeft hier zoowel als elders reeds zulk een invloed op het grasgewas uitgeoefend, dat enkele boeren er over beginnen te denken aan het einde dezer week hun vee te stallen. Aan regenwater is gebrek, dit is echter hier niet zoo erg te bemerken omdat het pompwater, dat hier over 't algemeen zeer goed mag genoemd worden, meestal wordt gebruikt en nog voldoende aanwezig is. Bekroning. Aan de inzending der stoomzuivelfabriek te Bathmen (bg Deventer) viel op de groote Internationale Landbouw tentoonstelling te Zutphen de hoogste onderscheiding ten deel, n. L een groote zilveren medaille. Ken arme Jongen. Zaterdagavond werd te Callantsoog door den jachtop ziener Kos een jong persoon (13 jaar), welke daar liep te dwalen, aangehouden, na eerst een verwoeden wedloop gebonden te hebben. Bjj onderzoek bleek, dat de knaap woonachtig was te Den Helder en van daar des middags was weggeloopen zonder geld op zak, met het doel naar Amsterdam te gaan. Spoedig bleek, dat zgn geestvermogens niet normaal waren. Toen het gelukte zgn naam en juiste adres van hem te vernemen, werd onmiddellgk naar zgn ouderlijk huis getelefoneerd. Door den kastelein Vos. werd den jongen dien nacht onderdak verleend. Den volgenden morgen werd hij door zgn patroon, voor wien hg nogal respect scheen te hebben en die inmiddels was overgekomen, naar Den Helder teruggebracht. Zooals de jongen zelf verklaarde, had hg uit een kippenhok een paar eieren weggepakt, omdat hij zoo'n honger had j juist toen hg daarmede gereed was, werd hg door den jachtopziener gegrepen. Schag. Gt. heelmeesters, vroedmeesters, vroedvrouwen enz., het ge raamde bedrag van f '2200 geneesmiddelen voor behoef- tigen, het geraamde bedrag van- f 5544,48kosten van vervoer en van verpleging van, mitsgaders geneeskundige hulp aan arme en zieke, doortrekkende reizigers, geraamd op f 50, f29,17) kosten van verpleging van arme krank zinnigen, geraamd op f 5470, f 5902,88subsidiën aan armbesturen, geraamd op f 14400, f 14189,60.'en subsidiën aan Godshuizen, het geraamde bedrag van f 12292. Hoofdstuk VIII vermeldt renten en aflossingen, ge raamd op een totaal-bedrag van f 45509 en bedragende f 44410,65). Hierbij worden genoemd renten van geld- leeningen, geraamd op f 17434, f 16849,16)aflossing van geldleeningen, het geraamde bedrag van f 27000; rente der kasleening, geraamd op f 900, 1487,77renté en provisie, wegens voor de Gemeente betaalde coupons en obligatiën, geraamd op f 175, f 73,72. Hoofdstuk IX noemt de uitgaven voor pensioenen en wachtgelden, totaal geraamd op f 3145,39, bedragende f 2900,39. Die uitgave voor pensioenen bedroeg f 1605, geraamd op f 1608die voor de wachtgelden was ge raamd op f 1537,39 en bedroeg f 1295.39. Slot volgt.) Ons werd verzocht mede te deelen dat er Zondag a.s. geen dienst is in de Evang.- Luthersche kerk. Gymnasium te Alkmaar. te Utrecht gehouden staatsexamen tot toela de Universiteit slaagden de twee toehoorders klasse van het gymnasium alhier, nl. de heer J. Mol voor de faculteiten der geneeskunde enz., de heer B. 0. van Veen voor de faculteiten der godgeleerd heid enz. Bjj het ting aan van de 6e Oud-Inrichting Hooger Onderwijs. Het laatste jaar werd het onderwijs nog met 4 leer lingen voortgezet, die vroeger reeds eindexamen H. B. S. hadden afgelegd. Dr. G. Blokhuis, de rector van het gymnasium alhier, had de groote welwillendheid zjjne medewerking te verleenen door het Grieksch op zich te nemen. Mejuffrouw F. Beek uit Hoorn, de heer J. L. Adriani uit Wester-Blokker slaagden voor het Staats, examen A in de oude talen, mejuffrouw A. van Kleeff uit Grootebroek en de heer A. Houdjjk uit Hoorn voor dito-examen B. Hat getal leerlingen heeft gedurende het bestaan der Inrichting bedragen 109. Van deze slaagden 28 tot de universiteit, 26 voor verschillende klassen van gymnasia, 6 leerlingen deden het Staats-examen na één jaar studie aan de universiteit. Van de overigen waren er verscheidene, die van de Inrichting veel profjjt hadden voor hun toe komstige betrekkingen als arts en apotheker, enz. Be Cokes-gasfabriek. Wij hebben nog eens een kijkje genomen bjj de wer ken aan de nieuwe cokes gasfabriek. Men vordert daar flink met den arbeid. Wij vernamen dat men met het afbreken der bestaande kuip geheel gereed is. Voorts is de steenen vloer van de oude kuip uitgebroken eu is men met de uitgravingen, die moesten geschieden, klaar. In plaats van de aarde, die is uitgegraven wordt duin zand aangebracht, waarop de nieuwe vloer en de funda menten komen te ruslen. Dit zand wordt met schepen aangevoerd van IJmniden en Hargen, gemeente Schoorl. Reeds een vijftal scheepsladingen zgn in de pntgebracht, zoodat nog slechts weinig zand noodig is om de put tot de vereischte hoogte te vullen. In het laatst van deze week zal men waarschijnlijk met de metaalwerken be ginnen. De twee werklieden, die onlangs bg het ongeluk nabjj de gasfabriek gekwetst werden, tengevolge waarvan zij moesten worden opgenomen in het stads-ziekenhuis, zijn zoover hersteld dat zjj het ziekenhuis hebben kunnen ver laten. Beiden zijn weder in staat te loopen, maar wer ken kunnen ze nog niet. MUNK aldaartot het oprichten van een banketbak kerij in het perceel Mientwjjk C, Nr. 7, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie B, No. 385. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 15 Aug. 1905. L. VAN DER VEGT, 1°. Secretaris. De Gemeente-rekening. Hieronder volgt nog het een en ander uit de Gemeente rekening. Hoofdstuk VI vermeldt de uitgaven voor het onder wijs, geraamd op een totaal-bedrag van f 91564,20, op de le suppletoire begrooting f 2715 en op de 2e supple- toire begrooting f 11336,18s, bedragende f 98891,06°. De 1ste afdeeling van |dit hoofdstuk, uitgaven voor- het Lager Onderwijs, vermeldt voor jaarwedden der onderwijzers, een bedrag geraamd op f 52265, van f 50312,76svoor vergoeding aan onderwijzers aan het hoofd van scholen staande, wegens gemis van vrije woning, geraamd op f 3000, een bedrag van f 2558,33 voor toelagen en bijdragen tot opleiding van onder wijzers, geraamd op f 5874, een bedrag van f 3356,14) voor belooning van directeuren en leeraren aan den Gemeentelijken Hoofd-cursus, geraamd op i 600, een bedrag van f 140,25voor kosten van het herhalings- onderwijs, geraamd op f 1700, een bedrag van f 1170,95; voor kosten van het instandhouden van school lokalen en onderwijzerswoning, geraamd op f 2049, een bedrag van f 2151,88voor kosten van het aanschaffen en onderhouden van schoolmeubelen, geraamd op f1469 en op de le suppletoire begrooting f 2715, een bedrag van t 4200,55; voor kosten van het aanschaffen en onder houden der schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften. geraamd op f 2400, een bedrag van f 3295,99voor kosten van verlichting en verwarming en van het schoon houden der schoollokalen, geraamd op f4350, een bedrad van f 3904,59; voor kosten van het plaatselijk school toezicht, het geraamde bedrag van f 100; voor ko'sten van de commissie tot wering van het schoolverzuim; het geraamde bedrag van f 250voor kosten van de vergelijkende examens, geraamd op t 100, een bedrag van f 39,42 en voor kosten van de schoolbibliotheken geraamd op f 150, een bedrag van f 72,94. Het totaal der 1ste afdeeling was geraamd op f74307 en op de le suppletoire begrooting f 2715 en bedroeg f 71553,81. De 2e afdeeling omvat de uitgaven voor het Middelbaar en Hooger Onderwijs. Deze warende' kosten van het Hooger Onderwijs, geraamd op f 3750 en op de 2e suppletoire begrooting t 11336,15), f 13782,30)de kosten van de Burger avondschool, geraamd op f 7957,20, f 8004,95de kosten van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs, het geraamde bedrag van f 50de kosten der Ambachtsschool, het geraamde bedrag van f3000; sub sidie aan de Huishoud- en Industrieschool, het geraamde bedrag van f 2500. Het totaal der 2e afdeeling, geraamd op f 17257,20 en op de 2e suppletoire begrooting f 11336,18), bedroeg f 27337,25). Hoofdstuk VII, kosten van het armwezen, mitsgaders subsidiën en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen, was geraamd op een totaal bedrag van f 39956,48, en bedroeg f 40158,13). Hierbij worden genoemdbelooning van doctoren AMSTERDAM, pCt 16 Aug. 17 Aug. Op den Waag tor en. Een niet-Alkmaarder, die dezer dagen onze stad bezocht en ook Vrijdag 1.1. onzen Waagtoren beklom, zond ons hiervan de volgendejindrukken Vrijdag dat is voor vreemdelingen in Alkmaar dè dag. Er ligt een groote bekoorlijkheid in de kaasmarkt- drukte. Komend van den Voordam, haan je je met groote moeite een weg door den chaos van koopers en ver- koopers, toeschouwers en leuk-dribbelende, schreeuwende kaasdragers plotseling aan de Mientzijde ben je buiten de drukte Dan naar boven, den toren in l Eerst gaat het goed ijzeren treden en leuningen, maar als eenmaal de deur naar het heiligdom achter je gesloten is, dan wordt het als in de meeste torensnauwe duistere trappen, uit gesleten treden, vettig touw of gladde leuning, onver wachte portaaltjes ot breede treden, enz. Deze dingen zijn altijd iets speciaals van een toren. Hier is het niet zoo schrikwekkend als bij den Wester toren in onze hoofdstad, waar je naast je aldoor een duistere, ijle ruimte voelt en waar je aan nog meer verrassingen blootstaat. Je dankt soms den Hemel, dat je niet geweldig cor pulent bent, want dan bestond alle kans, dat je ergens tusschen hemel en aarde bekneld raakte. Door een kabouterpoortje komt men te Alkmaar op den eersten omloopde tegenstellingde heldere dag hier en het donker binnen, is verrassend. Men heeft hier een mooi uitzichtde kaasmarkt met de goudgele kazen in rechthoekige stapels en daartusschen de menschen. Op den volgenden omgang heeft men een prachtig schoon vèrgezicht, dan »immer hüher'' en de klimpartij begint weer, tot waar de musicus Crefeld troont. Hanebalken en stutbalken zijn hier rondom, vóór de pedalen, de heer Crefeld flink er op los slaand en trap pend, alzoo de hefboomen van zijn rijk in beweging brengend en vóór, achter, om hem de metalen draden van de »ton" beneden. Uit dit mysterieuse kamertje kan men, na de noodige buigingen voor de stutbalken buiten op den omgang binnen. Het vèrgezicht is schoon Beneden de kaasmarkt, als een mierennest, degrach ten, groene goten, de huizen, roodbruine massa's, tamelijk regelmatig door rechte straten doorsneden, hier en daar afgewisseld door de boomen, als groene eilandjes in een zee van daken, waarboven de groote kerken en enkele torens uitsteken. Verderop het kanaal, breed -bij de stad, zich kron kelend door en langs de groene weiden, met een enkel zeil op het even glinsterend water. In de weiden molentjes, rijen boomen, met in de verte een enkel stuk bosch en aan den horizon de duinen in een waas waaruit soms een torentje opsteekt. Typisch klein, de tram naar Bergen in de verte. Velen hebben hier natuurlijk weer als herinnering hun naam gegrift op de leien en op het zink der ba lustrade. Dan weer naar beneden. Eerst je wringen tusschen de draden door, waar de heer Crefeld zich in 't zweet zit te slaan"Dan verder naar beneden. Steeds lager tot je weer op straat staat. En als dan de klokken boven haar tonen doen klinken, dan werp je onwillekeurig een blik van verstandhouding naar boven, alsof je wilt zeggenJullie heb ik wel van dichterbij leeren kennen. Plotselinge dood. Den vrachtschipper tusschen Alkmaar en Amsterdam Joh. Borst, is gistermorgen te Amsterdam een ongelnk overkomen, hetgeen den dood tengevolge had. Borst is daar omstreeks half twaalf op de straat plotseling ineen gezakt. Op verzoek van een agent van politie werd ten spoedigste een dokter gehaald, de heer Vasbinder, maar deze moest, na onderzoek, den dood constateeren. Het lijk werd door den knecht van Borst, D. Melens, naar de schnit gedragen. Met die schuit ia he lijk naar hier overgebracht. GETROUWD: 16 Aug.Gerardes Beuedictns Maria Worm eu Alida Maria Hennek". 17 Wilhelmus Luiks en Cornelia Catharina de Graaf. Klaas Netel en Trijntje Ploeger. GEBOREN 15 Aug.Barbem Catharina, d. van Franeiscus Hazes en Maria Johanna van Westerop. OVERLEDEN 13 Aug. Theodora Elisabeth Leger, wed. Johannes Bezaan, 62 j., overleden te Amsterdam. Benepen iso niet erger t Onder dit opschrift komt in de N. R. Gt. van de hand van haar Amsterdamschen correspondent een artikeltje voor, waarin dingen, die werkelijk wel eens gezegd mochten worden. Het artikeltje luidt Louis Bouwmeester gaat ons voor eenigen tijd veria ten om zijn fortuin te beproeven in onze Indiën. Deze tijding beeft in sommige couranten beschouwingen uitgelokt, die ons diep hebben bedroefd en waartegen wij de behoefte gevoelen een woord van ernstig verzet te doen hooren. Wij laten de omstandigheden, die dezen kunstenaar tot zijn besluit nopen, onbesproken. Louis Bouwmeester is man genoeg om van die omstandig heden, verband houdende met zijn afscheiding, een paar jaar geleden, van de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel, zelf de verantwoordelijkheid te aanvaarden en te dragen. Dat men hem ongaarne ziet heengaan daarin ligt eene waardeering besloten van zijn groote talenten, die den kunstenaar niet onwelgevallig zijn zal. Maar hoe hooger wij hem vereeren hoe gelukkiger hebben wij ons te achten, dat hij de blijde boodschap zijner geniale kunst nu zoovelen staat te brengen, die ons lief zijn, aan gene zijde van den evenaar, waar ook het hart klopt van ons vaderland. En dit nu heeft ons zoozeer bedroefd, in menige verzuchting, die over Bouw meesters voorgenomen vertrek geslaakt is, dat er over onze Indiën bij geoordeeld wordt, als over een vreemd land waarmee wij eigenlijk niets hebben te maken en waaraan wij misgunnen, dat het nu eens zal kunnen genieten van het beste, wat wij in het moeder land bezittenEr is in een der bladen zolfs een oproep verschenen bezitten, om alle krachten in te spannen, teneinde Bouwmeester „voor Nederland te behouden en den ramp op het gebied der kunst voor Nederland te voorkomen", die het gevolg heet te zijn van de verwezenlijking van zijn voornemen. In zulk weegeroep is iets grievends gelegen voor ons Grooter-Nederland Het maakt den indruk, alsof Bouw meester zich naar Indië inschepende, daar aan de hei denen s'taat te worden overgeleverd. Naar Indië, waar er zeker niet het minste maar in menig opzicht het beste deel van onzen stam, gevaren trotseert, zich ongerief laat welgevallen, met derving van oneindig veel, dat s, rondom Moeders pappot hokkenden, een dagelijksche verheuging is, arbeidt aan de welvaart onzer natie en aan ons kleine land een waarde en beteekenis verleent, die er het gewicht van, in de oogen van ons zelf en van den vreemdeling, zoozeer verhoogen Indië is ons lief. Het is een deel van ons eigen Wij verheugen ons over het kunstgenot, dat er ten- gevolge van Bouwmeesters komst onzen broeders en zusters en zonen en dochteren, staat te wachten. Wij leven in gedachten mede de sterke, verheven emoties, die zijn kunst in hen zal wekken. En hemzelf, die door zijn daad een blijk geeft van die zelfde geest- en wiskracht, welke aan zijn kunstcrea ties een zóó indrukwekkend karakter plegen te ver leenen, wonschen wij alle heil toe op zijn mannelijk voornemen. Oert Nederland, N. W. Schuld.2 ditodito3 dito, Obiig3 OostenrijkObl. in pap. fl. 1000 Febr.-Aug. 6 dito, dito April-Oct.. 5 dito, Kronen 2000 bel.vrije(Kronenr.)Mei-NoT. 4 dito, dito 2000 bel.vrije(Kronenr.) Jaa. Juli 4 Portugal le ser. 3°/0 20-1003 dito, 3e id. Amert. Schuld 3°/0 francs 500 4 Rusland, Iwang. Dombr. Oblig..4) Terug te bekomen aan het Commissariaat van Politie op alle werkdagen voor des middags 12 uur: Een fantasiebroche, een zilveren dameshorloge, i rijtuigring, twee huissleutels, een dameshandschoen, twee damesparaplcies, een kinderarmbandje, een jachthond, een nikkelen heerenhorlogeketting, een bengeltaechje, een kinderzak, een blanwkoralen armband, een gonden ring een portefeuille met waardelooze papieren, drie plumeau's een gemerkte gonden ring, een knipmes, een knipmes een halsband, een rozenkrans, een portemonnaie met geld portret en een paar vreemde muntstukjes. Alkmaar, De Commissaris van Politie, 11 Aug. 1905. S. M. S. MODDERMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ingevolge art. 8 der Hinderwetter algemeene kennis dat zij bg besluit van heden nr. 152onder voorwaarden vergunning hebben verleend aan Ph. P, DE 48) 95 dito, Binnenlandsche 1894t' dito, 1880 gecona.Z.B.. 155-82513 Mei-Nov. 4 dito, 18891» At 2e ser. 1 Jan. 1 Apr. 1 Juli lOct. 4 dito, 1894, Donetz-Spoorw4 dito, 1867/69 20-100 Mei-Sov4 dito, Groote Spw. Oblig. 18614 dito, dito, Z. R. 500 18984 dito, Transc. Spw. Oblig. Z. R. 125/625. 3 dito, Zuid-W. Spw. Oblig. Z. R. 625.... 4 dito, 1889..3 dito, in goud 1884, 13 Jan. 13 Juli5 Spanje, Ubl. Buit. Perpetuele4 furkge, gepriv. Cout. leening 1890..4 Recep. geünificeerde schuld fros. 500-25004 iSgypte, Obl. leening 18764 fêexico, Obl. Binn. Sch. aflosb. oblig5 dito dito 1899 5 Vsnezaela Obligatiën 1881...4 S. Y. Noord-Holl. Grond-Crediet. Pandbr.. 4 V. W. At Pac. Hyp. Pdbr. Nederland, Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aand. dito, Koloniale Bank Aandeeien èito, Ned. Ind. Handelab. Aand....... dito, Kon. Hed Mij. t. expl. petr. br.A. dito, Petr. Mij. Sumatra-Palembang A. dito, Aand. Ned. Ind.Expl.Mij Amerika, New Orleans Railw. C. Cert v gew. Aand- United States Steel Corp. Peru. Peruvian Corporation Cert v. Aand.., v. Pref. Aand. Nederland, Expl. St. Spw. Aand dito, Ned. Centr. Spoorw. Aand. f 250 dito, N.-Brab. Boxtel.W. Aand. 1875/80 geat. [talie, Spoorwegleening 1887/893 dito, Zuid-Ital. Spoorweg-Obl3 Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland,Wladik. 1885 k Z.R. 626 Oblig.... 4 kmerika, Atchison Topeka Cert. v. Aand... dito, Alg. Hyp. Obl4 Rock Island comp. Cert. v. gew. Aandeeien. dito, Denv. Rio Grande gew. Aand dito, Erie Spw. Mij gew. Aandeeien dito, Illinois Cert. v. Aand dito, Kansas City South. Railw. Aand... dito, Miss. Kans. Texas Cer v. Aand.. dito, dito, le Hyp4 Norfolk Western Cert. v. gew. Aandeeien dito, Oregon Calif, goud le hyp5 dito South. Pacific, gew. Aand dito, Southern Railway gew. Aand dito, Union Pac. Hoofd, C. v. A ünion Pac. Convert Gold. Bond4 dito Wabash Ct. v. pref. Aand Sederland, Stad Amsterdam f 1003 Rongarije, Theiss Loten4 OostenrjjkStaatsl. 186b5 dito, dito 1864 iusland Staatsleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito5 Turkije Spoorwegleening 79) 79) 92) 92)) 94A 94) 101A 101) 100 y 100)§ 101 69 69) 65) 65) 85 841 85) 85 80 89 88) 84) 83) 71) 71-A 85) 84) 351 59) 18A 35f 14A 46) 29 f 68| 69 li 131| 75A 134) 356 33| 33f 47! 28 33 A 85) 60) 35) 132) 130) 109 H 167) 159) 95, 18ft 35ttt 14-nr 46f 132) 89 H 34A 35) 48 30 33| 101) 85 )f 103 671 35) 135) 132)1 44) 109) 307 Bedanktvoor het beroep naar de Evang. Luthersohe Gemeente te Weesp (toez.) ds. O. de Meijere te Hoorn, Voor het akte-examen Franscb (L.O.) is te 's-Gravenhage o. a. geslaagd mej. E. Th. Struyk te Limmen. R. Kaan te Schagen is benoemd tot tjjdeljjk klerk ter secretarie te Zjjpe. Taatste be richten. Hof-bericht. 's-GRAVENHAGE, 17 Augustus. Het bericht uit Apeldoorn in sommige bladen, dat H. M. de Koningin Zaterdag voor een tiental dagen naar Oldenbnrg vertrekken zal is geheel uit de lucht gegrepen en van allen grond ontbloot. Hare Majesteit heeft geenszins het voornemen in Augustus het land te verlaten. Eveneens is het Apel- doornsche bericht omtrent de komst van den Sbah van Perzië op 10 of II September volkomen onjuist. De Shah wordt niet op het Loo verwacht. Atjeh. AMSTERDAM, 17 Augustus. De correspondent van het Handelsblad te Batavia seint: Luitenant Donner is in het bivak te Rambong (Atjeh) overvallen en is daarbij gesneuveld. Eveneens sneuvelden de sergeant Van Soest, zes Europeesche en zestien in- landsche militairen. Er zjjn zes gewonden. [Bedoeld wordt blijkbaar de le-luit. der infanterie J. J. Donner. Hjj werd ia 1877 geboren, op 29 Juli 1899 beaoemd tot 2e-luit. en op 21 Maart 1903 tot le-luit. bevorderd.] 's GRAVENHAGE, 17 Augustus. Aan het Departe ment van Koloniën werd heden ontvangen het volgende telegram Bjj nachteljjke overvalling van bivak en daaropvol gende klewangaanval op patrouille in Boven Bakongan (onderafdeeling Tapa Toepan) sneuvelden een officier en zes Europeesche militairen beneden dien rang, terwjji een Europeesche militair werd gewond. De vjjaud liet 22 dooden achter. De vredesonderhandelingen. PORTSMOUTH, 17 Augustus. De gevolmachtigden beraadslagen heden over artikel 9 van het verdrag, waarin de oorlogs-vergoeding wordt vastgesteld. Men verwacht, dat de bespreking van de overige arti kelen Vrijdag of Zaterdag zal geëindigd zijn. De bijeenkomst zal dan worden geschorst tot Maandag dan zullen de laatste troeven worden uitgespeeld. Dan zal het beslissende oogenblik komen, waarop de overeenkomst zal moeten worden aangegaan of geweigerd De gedelegeerden zullen ter vergadering komen met de protocollen geheel gereed voor de onderteekening, en zullen dan vertrekken of bljjven al naar gelang de be slissing lniden zal. Door aanneming van de artikoien 3, 4, 6, 7 en 8 heeft Rusland afstand gedaan van al zijn aanspraken op Mantsjoerjje. Japan blgft vasthouden aan den afstand van de oorlogs schepen, die in neutrale havens geïnterneerd zgn. Alkmaar, 15 AugAardappelen f 1.50 a2. 2e soort f 0.a 0.— per 17'/, halve kilo, blauwe aard f 1.20 a 1.50, per 35 kilo bloemkool le soort f 0 a 0. 2e f 0 a0.—roode kool f 3.50 a 6.50, audjjvie f 1. 1,80 groene kool f 2.50 a 4.50 kropsla f 1.20 1.80 kom kommers f 1.a 1.85, alles per 100 stuks, sngboonen f 5.50 f 7._) allen per 100, kilo tuinboonon f 0.40 a 0.60, posteleinff 8.a 9.spinazie f 10.a 8.wortelen afl. a 3, per 100 rabarber f 2.50 a 4.— spersieboonen l,a 5.50 roode aalbessen f 8.50 a 11.witte aal bessen f9.0.klapbessen f 0.a 0.pruimen f 6.50 a 15.per 100 pond peren f 1.80 a 2.50 per kiep soep groente f 1.a 2.50. Schagen, 16 Aug. Kleine kaas f 28.—, commissie f 26, middelbare f Aangevoerd 53 stapels. Gewogen 16,237 Kgr. Hoorn, 17 Aug. Kleine kaas f 28.50, commissie f 28. middelbare f Aangevoerd 214 stapels, wegende 58986 Kg. Schagen 17 Aug. Aangevoerd 2 paaiden f 70.— a 125, veulen f a 35 stieren f 80 a 170, 20 Gelde- koeien f 120 a 200, 90 vette koeien f 170 a f 300, 87 kallkoeien f 130 a 240.—, pinken f 60 a f 80, 0 pinken f a 043 nuchtere kalveren f8 a 23, over- vette schapen 400, 21 a 28, 450 lammeren f 12 a 19.—,6 magere varkens f 13 a 16, 23 vette varkens 48 a 50'/ï per KG., 45 Biggen f 8.—a 12,1600 kop boter 62'/2 a 67'^ et., 100ÜO kipeieren f 3.70 a f 4.10 per 100, Eend eieren f 0.vette schapen f a Kampen, 31 Juli. Boter. Aangev. 346/8 kg., 100.16 v. van 10 kg. en 400 stukken van ruim 8120 Kg. Ze gold per Va vat f 20.50 per »/ie vat f 11.75 a 12.50, per kg, f 1.20 samen f25.— f 1.30. Amsterdam, 16 Aug. Ter veemarkt waren heden aan gevoerd 169 runderen waarvan de prgzen warenvette le kw. f 0.82 a 0.85, 2e kw. f 0.76 a 0.—3e kw. f 0.70, 0.—, —stieren f 0.— a 0.—, 0— melk-en kalf koeien f oa 0—, 0 vette kalveren le kw. f 0.— a f 0.— 2e kw. f 0.— a f 0.—2 graskalveren a f 52nuchtere kalveren f 7.— a f 16, 0—schapen f a a lammeren f a 561 vette varkens Hollandsche le kw. f 0.48 a 0.50, 2e en 3e kw. f 0.46, 47, overzeesche en Geldersche le kw. f 0.48 a 0.49, 2oen 3e kw. f 0.45 a 0.46, v. ossen f 0,0.— Medemblik, 16 Ang. Aardappels n. Groote mnizen f 1.10 1.15, kleine id. f 0.— a 0.—, groote ronde f 0.— a 0.—, kleine t 0.a 0.—, blauwe f 1.05 a 1.10. Aan voer 663 manden ot zakken, roodekool f 0.a 0.—,. Schiedam, 16 Ang. Ruwe spiritus f73/,, Moutwjjn flauw Distillateurs f 9,50, Beurscommissie f 9. Jenever f 13,50. Spoeling f 1,50, Amst. proef f Pürmerend. Op de heden gehouden markt van groenten door de afslagvereeniging Beemster, ParmereDd en Oai- 14—16 Aug. verhandeld: 16 24 1000 stuks. 40» 0.70» IC 00. 0,0,mand. f 1.80 a f 2 55 per mand. f 1.95 2.50 4x/ï a 4Vj ets per stuk. mand. 7'L ets. per mand. 90 a 95 ets per pond. streken werden den 1377500 slaboonen 22400 sngboonen aardappelen peren appelen bloemkool gr. augurken Pruimen 0 Handel stug. 16 Aug. Groentemarkt te Broek op Langedijk. Aardappelen gladblaadjes f 0.a 0.graafjes f 0.70 a 1.ronde f 0.40 a 0.60, Muizen f 0,60 a 0.70, kleine f o,— a 0.allesper 17) K.G., wortelen f 1.— a 1.35 per 100 bos, bloemkool le soort t 8.a 11.per 100, 2e soort f 4.a 7.50, roodekool t 5.50 a 7.25 p. 100. gele kool f 6.50 a 7.50, wittekool 6,— a 8,—, zilver uien f 0.— a 0.— per 50 Kg. nep 2.40 a 2.90 uien f 1.70 a 1.80. Hoorn, 16 Augustus 1905. Op de heden gehouden Paardenmaikt werden aange voerd 141 Paarden. De handel was stug en de prijzen waren hoog.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 3