STADSNiË" ÜWS. ADVERTENTIE N. aST' 22 STOOMTRAM' Alkmaar Heiloo Limmen D «L \J\JAM, i. iliilTl Castricum Noorddorp Bever wijk Veisen Santpoort Schoten Haarlem. "PERSONALIA. LAATSTE BERICHTEN. DIHMSTIODE KUNST EN LETTEREN. INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERICHTE N. BEURSBERICHTEN' Nil S en c';s• p* pect us W Thee H. 12, 14, 16, 20 en 25 ets. p, ons. Deen cadeaux. Waar voor 't geld. Bijzonder geschikte gelegenheid tot het maken van uitstapjes. IJlt „De Dgmonden." Het bericht omtrent de liquidatie der Egmondsche Omnibus-vereeniging eischt eene kleine rectificatie. Aanvankelijk was wel besloten tot hetgeen gemeld is, doch onder den aandrang der aandeelhouders is dit nu gewijzigd en zullen de rijtuigen en wat meer aanwezig is as. Donderdag ten 11$ ure, publiek verkocht worden door notaris van der Yeen in het lokaal van den heer Jb. Halff te Egmond aan Zee. Er zjjn te Egmond a/d. Hoef plannen ia bespreking, om op Koninginnedag verleden jaar daar zoo schitte rend gevierd nu een avondfeest te organiseeren bestaande in een concertte geven door de Harmonie „Lamoraal van Egmond" en illuminatie. Waarschijnlijk zal er op den dag eene harddraverij gehouden worden deen aangename verrassing. In het Amsterdamsche Vondelpark komt 's avonds als 't donker is alles behalve de Amsterdamsche élite. Dat is nu eenmaal bekend en 't is goed, dat de Amsterdamsche politie er rekening mee houdt. Intusschen, de politie kan zich ook vergissen. Waar schijnlijk heeft zij dat dezer dagen niet zoo'n beetje gedaan. Wij lezen althans in een door den heer K. B. Schuurman in De Telegraaf voorkomend Ingezonden Stuk het navolgende Zaterdagavond omstreeks half elf zittend op een bank in het Vondelpark, kreeg één onzer den inval om te probeeren, op zijn vingers gefluit voort te bren gen. Na eenige herhaalde pogingen traden twee mannen, oogenschijnlijk arbeiders, op ons niets kwaads ver moedende toe, zeggend: „Goeden avond, heeren Na onzen wedergroet haalden zij plotseling ploerten- dooders te voorschijn en vóór wij goed en wel konden antwoorden op de vraag„Waar fluiten de heeren zoo naar?" kreeg een mijner beide metgezellen een slag op zjjn hoofd, zoodat hij op de bank neerviel, terwijl schrijver dezes een mep over zijn rechterslaap kreeg. Terwijl ik iets hoorde roepen als „Politie, het park uit," ontving ik nog eenige stompen en twee slagen op mijn hoofd, benevens één op mijn polstoen einde lijk kreeg ik op mijn geschreeuw gehoor en mijn aan valler nam niet de vlucht, maar 0, lezers, hij liet mij eene politiepenning zien Even had ik tijd, toen werd de knoet opgeheven Vooruit, het park uit!" Deze redelooze, ontaarde woestelingen wachtten zich wel, om aan mijn verzoek, ons naar een politiepost te begeleiden, gevolg te geven. Ik zelf ben er af gekomen met een blauw oog en stijven schouder en gekwetsten rechterhoofdkantmijn vriend is er erger aan toe. Juicht, juicht dus, gij brave burgerij van Amsterdam, over dit zeer actieve optreden uwer zoozeer gesmade politie, wat tengevolge heeft, dat een uwer beste medemenschen groot gevaar loopt, eenige maanden ziek te liggen aan hersenvliesontsteking. En dat door een ongemotiveerde, laffe daad van een vertegenwoordiger onzer Nederlandsche (niet Russische) wet, van ons Nederlandsch gezag. Zonder eenige reden, zonder eenige waarschuwing werden wij, ons niets kwaads bewust, neergeranseld als honden, als vee, want die ranselt men immers, niet waar De groote Friesche verloting. Men schrijft uit Sneek aan de Leeuw, Ou 't Is Zaterdagmorgen 8 uur. De stoomboot Sneek ligt tot vertrek gereed met bestemming naar Amsterdam en zet zich in beweging. De rondwentelende schroef onder vindt ook al den last van dezen drogen zomer en woelt op den slijkerigen bodem. Op eens draait ze een gevul- den zak met steenen bezwaard met zich rond, van den bodem meegevoerd. De zak breekt en terwijl de boot verder stoomt, wordt met milde hand de inhoud van den zak in haar kielwater uitgestrooid. Het water van de Kok is over eenige meters lengte met tallooze papieren en snippers bedekt. Jongens zijn vlug bij de hand en constateeren, dat het loten zijn van de „Groote Friesche Verloting", indertijd zooveel beschreven en besproken. Ook de snippers zijn verscheurde loten. Toevallig is het zeker te noemen, dat deze loten nu juist voor den dag komen, daar de vroegere directeur dezer verloting, Joh. B. Rijpkema, gisteren met vrouw en kinderen is afgereisd naar Amerika. Hij woonde vlak bij de afvaart der genoemde stoomboot en ver ondersteld wordt, dat hem wel meer van dien zak be kend zal zijn. Vreemd is trouwens wel meer in de geschiedenis de zer verloting. Bekend is, dat voor ruim 2 jaar, 10 Juni 1903, wegens ontdekte onregelmatigheden bij de trek king, deze op last van onzen commissaris van politie werd geschorst en het trekkingsmateriaal door hem in beslag werd genomen. Zekere H., bij de loterij betrok ken, moest voor dit misdrijf boeten en ondergaat thans J jaren gevangenisstraf. Verder schenen er geene schul digen te zijn. Eene latere trekking, waarop de houders van loten rekenden, heeft nooit plaats gehad, zoodat zjj thans maar moeten aannemen, dat ze hun geld kwijt zijn. Sommigen hebben echter nog kans, hun geld terug te krijgen, daar er nog agenten of wederverkoo- pers moeten zijn, die de ontvangen bedragen van ver kochte loten nog niet aan de directie hebben afgedragen. Dat de vertrokken directeur R. over deze verloting wel eens meer moest hooren dan hem lief was en als veekoopman het vertrouwen van weleer miste, ligt voor de hand. Men beweert hier dan ook, dat deze redenen en het vrijkomen van H. in het volgende jaar, van invloed zÜn geweest op zijn vertrek naar Amerika. 379ste Staatsloterij. Trekking van heden. 3e klasse 2e ljjst. Nr. 20636 f 5000; Nos. 2255 en 10075 elk f 1000; Nos. 6343 en 20418 elk f 400; Nos. 6133, 7951, 9730, 10770, 11617 en 17753 elk f 100. Arrondlssements-Hechtbank te Alkmaar. Uitspraken van heden. G, B., Heemskerk, gedetineerd, mishandeling, 6 maan den gevangenisstraf, onder aftrek der doorgebrachte pre ventieve hechtenis. De eisch was1 jaar gevangenisstraf onder aftrek der doorgebrachte preventieve hechtenis. I. J., Blokzijl, mishandeling, f 7 boete subsidiair 7 dagen hechtenis. 0. D., Alkmaar, overtreding der plaatseljjke Honden belasting, vrijgesproken. .,9". L'% Oude Niedorp, mishandeling, f 10 boete, sub sidiair 10 dagen hechtenis. P" Haarlein, mishandeling, 7 dagen gevangenisstraf. J. D., Enkhnizon, mishandeling, f 2 boete subsidiair 2 dagen hechtenis. Veeverloskundigen. Evenals vorige jaren nam de Vereeniging tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier ook nu weder de opleiding van veeverloskundigen ter hand. Personen met een gezond gestel en eenige geschikt heid die zich onder leiding van den heer J. Pronk te armenhuizen wenschen te bekwamen tot het verlossen van vee, kunnen zich in persoon vervoegen te Alkmaar in het »Café Centrale, op Zaterdag 16 September, des middags 12 nre voorzien van bewjjzen van geschiktheid. Leergeld betaalt de Vereeniging, verblijfkosten en ge reedschappen komen voor rekening van den leerlinv. De Secretaris der Vereeniging, de heer W. Teengs te Alkmaar, geeft gaarne nadere inlichtingen. De kcrnls. Op de kermis alhier, die zal duren van Zondag 27 Augustus tot pu met Zondag 3 September, zullen de volgende bezienswaardigheden aanwezig ziju Op de Paardenmarkt: Hommsrson Kinematograaf; wed. Bingers, Hippo- dróme; O. Levy, Menagerie ;[Zimmerman, Athleten-thea ter Ludeweg, Theater Minerva. Op de Gedempte Nieuwesloot: Wilte, Kleinste paardjes der wereld; Kisaner, Para detent GuBler, Panopticum Vermolen, Luchtscheepvaart J. H. Bongers Poffertjeskraam; wed. Lentz, Schiettent H. Mollens, Illusiontheater P. Florijn en J. Koster, Ver verschingskramen wed. Dobbelaere, Beweegbaar panora ma H. C. Vasbinder, Wonderstier; Prof. Salvator, Spi ritisme wed. Kabalt, Somnambule L. Dusbaba, Abnor maliteiten. Voorts nog: D. G. Tewe, Stoomcarousel, op het Hof; Oscar Carré, Circus, op het DodenveldD. Winter, Ca rousel, op de Korte Nieuwesloot; Hoefnagel, Beignets- kraam, op de Steenenbrug; Van der Zee, Wafelenkraam, id., W. Hart Schouwburg, op de Laat; J. H. Vermolen Selders, Carousel, id., Stoel en Spree, Schouwburg, op hot Kerkplein. Benovens diverse inrichtingen voor paling, koek, nougat, galanterieën, ijs, enz. De drukte van het opbouwen der verschillende kermis- vermakeljjkhaden heeft'reeds een aanvang genomen. Heden middag zijn gearriveerd eenige wagens met materiaal van de stoom-carousol van den heer Tewe. Op het Hof is men al begonnen met het opslaan van de carousel. Muziekuitvoering. Het Stedelijk Muziekkorps geeft vanwege de Buiten- Sociëteit op Woensdag den 23 Aug. 1905, des avonds ten 7'/ï oofi een concert in den Stadshout, waarvan het programma als volgt luidt 1. «Vienna up to date",'Echtes Wie ner blut", pas redoublé v. C. Komzak. 2. Oaverture zur oper »Wenn ich Köaig war"Adam. 3 a, «Spanish Dance opus 21 No. 1" M. Moszkowski, l. «Cupido", Gavotte a. d. Féerie »Der Daumling"C. A. Raida. 4. Fantaisie op motieven uit de opera «La Traviata"G. Verdi. 5. »Die Trompeter des Kaisers", Cha- racterstück in Marschform R. Vollstedt. 6. Ungarische Lustspiel Ouverture Kélor Béla. 7. »Carmen Sylva Ooncert Walzer Ivanovici. 8. »Die Völkerschlacht bei Leipzig", Grosses militairisches TongemSlde R. Eilenberg. Omslaan van een wissel. Gistermiddag omstreeks half vjjf, toen een locomotief van den tram AlkmaarHaarlem over een wissel reed, daar waar de tram afrjjdt, sloeg de wissel om. Bijna was de locomotief gederailleerd. Naar men ons mededeelde, komen dergelijke gevallen bjj dezen wissel meermalen voor. Ongeluk. Hedenmiddag reed een jongen, werkzaam aan een fabriek hier ter stede, op zjjn fiets naar huis om te gaan eten, toen bjj van een anderen jongen, ook van deze fabriek, een duw kreeg. Hij kwam hierdoor te vallen en deed een lichte verwonding op. De fiets werd erg be schadigd. Da voorvork brak door on nog andere bescha diging bekwam het rjjwiel. Twijfelachtige negoclant. De negociant S., reeds verscheidene malen wegens dronkenschap door de politie gearresteerd, is gisteren alweder opgebracht. Hjj vertoonde ditmaal acrobaten toeren op den openbaren weg. Witte Kruis. In de week van 14 tot 19 Aug. zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen 71 kuipbaden, 91 regen- baden le klas 162 regenbaden 2e klastezamen 324 baden. Historische Herinneringen. Zaterdag den 22 Augustus 157 3. Aan het einde van het Fnidsen werd door de stede lingen een stuk geschutop de Runmolens gericht, waarmede lustig werd geschoten. Andermaal word een uitval be proefd, en het gelukte de molens en een der huizen in brand te steken. De burger Klaas Kousemaker verloor er het leven bij. "burgerlijke s t a n d.~ GEBOREN 22 Aug. Charlotte Maria, ^d. van Johannes Koreman en Dirkje Smit. Trjjntjed. van Albert Jan Hazes en Jaantje Mulder. OVERLEDEN 22 Aug. Barnardus Johannes Stadegaard, 62 j. Bjj de postergen en telegrafie wordt met ingang van 16 September overgeplaatst de klerk der posterjjen en telegrafie 1ste klasse, P. Lap, van Den Burg naar Schageude klerk der postergen en telegrafie 2de klasse, W. H. Dalmejjer, van Egmond aan Zee naar Den Burg. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Wieringeu, deu heer G. A. de Groot, kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus binnen de Veste); tot idem te Zwaagdjjk, den heor H. Moes, tot idem te Oude- Schild, den heer Th. J. Zoetmulder, kapelaan te Amster- dam (H. Willibrordus buiten de Ves'e). Iiouls Bouwmeester In den Stadsschouwburg. Louis Bouwmeester neemt, bij zijn aanstaand vertrek naar Oost-Indië, afscheid van het Amsterdamsch publiek iu den Stadsschouwburg, in de helft der maand Sep tember. Op zijn aanvraag heeft de Raad van Beheer der Koninkljjke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel hem gebouw en tooneel ter beschikking gesteld. Het bezoek van Alblons vloot. Mijnheer de hoofdredacteur, Gij zult zeker evenals ik, met groote belangstelling het artikel gelezen hebben, dat door Mr. A. P. H. d(e) L(ange) in uw bladen van Zaterdag en Maandag is ge publiceerd. Het slot van diens artikel heeft mij echter niet bevredigd en geeft mij aanleiding enkele kantteeke- ningen te maken. Het is altijd uiterst moeilijk om over algemeene buiten landsche politiek zich een oordeel te vormen, wanneer men niet leeft midden in de diplomatieke wereld en van personen zoowel ais van toestanden nauwkeurig op de hoogte is. De kans dat men zijn eigen bespiegelingen aanziet voor feiten en waarheden is voor den oninge- wijden leek op dit gebied, wel buitensporig groot. Wat Delcassé tegen Loubet gezegd zal hebben, zal hij niet hebben verteld in tegenwoordigheid van Mr. A. P. H. d. L. en daarvan zal wel geen notarieel proces-verbaal zijn opge maakt. Dat Frankrijk of Delcassé den oorlog gewild heeft met Duitschland, of zelfs maar één enkel oogenblikaan den Quai d'Orsay daarheen zal zijn gestuurd, belief ik niet te gelooven. Integendeel, de fransche diplomatie is voor het zwaard van den Duitschen Keizer terugge weken en het Fransche volk heeft zeer goed begrepen, dat Engeland wel gaarne door Frankrijk de kastanjes uit het vuur zou willen laten halen. Het ligt voor de hand dat het daarin geen lust heeft. De rampen van een oorlog zijn werkelijk te verschrikkelijk en liggen nog te versch in het geheugen. Waar ik echter vooral de aandacht op wil vestigen en wat ik mis in het betoog van Mr. A. P. H. de L., dat is de releveering van het zoo hoogst belangrijke feit dat ten vorige jare door de Duitsche vloot en nog wel door een dubbel eskader aan ons land een bezoek ge bracht is, zoowel aan Vlissingen als aan het Nieuwediep. Ook toen was er en zeer terecht slechts één enkel Nederlandsch oorlogschip qui montait la garde. Welke' is de beteekenis geweest van deze Duitsche demonstratie Is de Engelsche iets anders geweest dan een antwoord daarop Wij hebben geene „verbroederingsfeesten" gevierd zooals de Fransche en Engelsche matrozen te Brest en te Plymouth; noch met den Germaan noch met den Brit. Wij hebben de heeren beleefd ontvangen, met een oorlogschip dat de honneurs waarnam. Wij hebben beide op dezelfde wijze ontvangen. Is het nu niet duidelijk dat wij de beteekenis van het bezoek der Engelsche vloot niet moeten overschatten? De strijd wordt voorloopig gevoerd over onze hoofden heen. De worsteling tusschen Engeland en Duitschland behoeft niet noodzakelijk op een oorlog uit te loopen. Machtsvertoon en intimidatie spelen soms een grooten rol. Engeland heeft willen laten zien dat het ook een vloot heeft, en dat het, niet minder dan Duitschland, machtige oorlogschepen kan zenden in de Noordzee en naar de Nederlandsche havens. W. C. B. Amsterdam 21 Aug. Da prjjzen der Aardappels» waren heden als volgt Andjjkor muizen f 2.— a 2.60, id. kleine f 1.40 a 160, id, blauwe f 1.90 a 22.0, WeBtlandscbe Zand f 0.— a 0.id. kleine f 0.a 0.Katwjjker ronde f 1.40 a 2.— id. kleine f 1.80 a 2.id. muizen f 1.80 a 2.—, Friesche muizen f 0.a 0.—, id. kleine f 0,— a 0.a 0.id. Bergers f 1.60 a 1.75, Friesche Hamburgers f 2.80 a 3.20, id. blauwen f 2.20 a 2.05, Geld. Kralen f 0.a 0.Malta Spring f 0.— a 0.per kilo. IJ- polder blanwpitten f 0.a 0.—, Hillegummer kralen f 4.25 a 0.Lisser steengroeken f 0.— a 0.Aan voer 5 ladingen. 21 Aug. Groentomarkt te Broek op Langedijk. Aardappelen: gladblaadjes f 0.—a 0.—, graafjes f 0.90 a 1.05, roqè# f 0.— a 0.Muizen f 0,65 a 0.75, kleine f 0,a 0.allesper 17$ K.G., wortelen f 1.40 a 1.75 per 100 bos, bloemkool le soort 1 6.50 a 13.per 100, 2e soort f 2.— a 6.roodekool f 4.a 7.p. 100. gele kooi f 6.a 7.50, wittekool 5,75 a 8,zilver uien f 0.— a 0.per 50 Kg. nep 1,60 a 1.70 uien f 1.70 a 1.75. Medemblik, 21 Aug. Aardappelen. Groote muizen f 1.05 a 1.10, kleine id. f 0.— a 0.groote ronde f 0.— a 0.kleine i 0.a 0.—, blauwe f 0.95 a 1.—. Aan voer 442 manden of zakken, roodekool f 0.a 0. Schiedam, 21 Aug. Ruwe spiritus f 77/s> Montwjjn flauw Distillateurs f 9,50, Beurscommissie f 83/. Jenever f 13,50. Spoeling f 1,50, Amst. proef f Rotttebdam 21 Aug. Veemarkt. Aangev. 237 vette runderen, 292 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalveren 1423 schapen of lammeren, 769 varkenen, 1 bokken of geiten. paard. Prjjzen per Kg. Rund le kw.74a ct., 2e kw. 60 ct. 3e. kw. 50 et. Oasenvl. le kwal. 70 et., 2e kwal. 60 ct. 3e kwal. ct. Stiereuvl, 1 kwal. ct. 2e kwal. 50 ct 2e kwal. ct. kalfsvl. Ie kwal. 92, 2e kwal. 80, 3e. 60 a ct. 3e kwal. a ets. Varkens le kwa!. a ets. 2e kwal. a ct. 3e kwal, a ct. licht soort 38 a 40 ct. paarden f 0.a Markt zeer vlug., voor melkvee goede kooplust. Handel ving, Purmerend. Op de heden gehouden markt van groenten door de afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Om streken werden den —21 Aug. verhandeld: 442000 slaboonen 1318 1000 stuks. 43000 snijboonen 30 *0.60» 1000. peren f 1.30 a f 2.per mand. appelen f 0.85 1.45 gr. augurken mand. 10 ets. per mand. bloemkool 0a 0ets per stuk. komkommers f40 a 50 ets per 100 stuks. Handel vlug. Purmerend, 15 Aug. Aangevoerd 755 runderen, waar onder 517 vette f 0.60 a 0.74 per K.G., 238 melk- en geldekoeien f 110 a 230 por stuk, prjjshoudend stug, 74 stieren234 vette kalveren f 60 a 75, stug, 270 nuchtere id. f 10 a 22 per stuk, matig, 18 paarden, 2935 schapen f 20 a 28, lager in prijs stug, 200 lammeren f 10 a 17, per stuk, lager in pr. stug, 172 vette varkens 46a51ct. per KG., vlug, 53 magere id. f 14 a 20,—, matig, 151 biggen f 8a 11, sing, 500 mud appelen f 150 a 350, 1500 ramt peren f 125 a 4 per mand. Kaas 272 stapels, kleine f 29middelbare f 27.50, commissie f 0,—, 1169 K.G. boter f 1.25 a 1.35, kip eieren f 4.a 4.50, eendeieren f 4.per 100. Ongeluk. AMSTERDAM, 22 Augustus. Hedenmorgen heeft op de Noordzee een ernstig ongeluk plaats gehad. Opweg naar de »Alba," om het sloopingawetk voort te zetten, werd de werkman Arie Kok uit Hendrik Ido- Ambachtbij het springen vau een stalen trosdoor een der uiteinden getroffen. Onmiddelljjk werd naar IJmuiden teruggekeerd, en hulp gevraagd bij dr. Römelingh. Deze constateerde een in wendige zware verwonding aan milt en linkernier bovendien zjjn eenige ribben gebreken De gewonde werd in het Koning Willemshuis opgenomen, maar de genees heer achtte, na onderzoek, overbrenging naar Haarlem noodzakelijk. De getroffene, die gehuwd is en vader van vier kinde ren, is in de Maria-inrichting opgenomen. Zjjn toestand is niet zonder gevaar. (Tel.) Beurs te Konden. AMSTERDAM, 22 Augustus. Een particulier telegram aan De Telegraaf omtrent de Londensche Beurs meldt Stemming prjjshoudend. Koffie te NTew-Vork. AMSTERDAM, 22 Augustus. Aan het telegram van de heeren H. Hentz en Co., medegedeeld door D. Schu macher te Amsterdam, is het volgende ontleend Koffie koortsachtig. De markt Zal rjjzen indien van uwe zyde beter nieuws komt. Gedurende den voormiddag onder den invloed van teleurstellende buitenlandeche markt berichten en verkooporders. Rees gedurende den namiddag, maar daarna trad een reactie in. De omzet bestond voor- nameljjk uit reporten van September. De De Beers Company. LONDEN, 22 Augustus. Aan de Times wordt geseind uit Kaapstad, dat het Hooggerechtshof de beslis sing van den commissaris voor de inkomstenbelasting heeft bevestigd, waarin gezegd wordt, dat de De Boers Company verplicht is inkomstenbelasting te betalen voor de winsten, gemaakt door het Londensche syndicaat van diamanthandelaren. AMSTERDAM. Dart Nederland. N. W. Schuld,.,.. 8 ditodito3 dito, Ohiig3 O istenrijk Obl. in pap. fl. 1000 Febr.-Aug. 6 dito, dito April-Oct.. 5 dito, Kronen 2000 bel vrije(Kronenr.) Mei-Nov. 4 dito, dito 2000 bel.vrijc(KroncnrJan.-Juli 4 Portugal le ser. 3°/0 20-1003 dito, 3e id. Amert. Schuld 3°/0 francs 500 4 Rusland, Iwang. Donibr. Oblig4* dito, Binnenlandsche 18944 dito, 1880 gecons. Z. R. 125-83513 Moi-Nov. 4 dito, 1889 1» &2eear.l Jan. 1 Apr. 1 Juli lOet. 4 dito, 1894, Donetz-Spoorw4 dito, 1867/69 M 20-100 Mei-Kov dito, Groote Spw. Oblig. 18614 dito, dito, Z. R. 500 18984 dito, Transc. Spw. Oblig. Z. R. 125/625. 3 dito, Zuid-W. Spw- Oblig. Z. R. 6254 dito, 18893 dito, in goud 1884, 13 Jan. 13 Juli5 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele4 Turkije, gepriv. Couv. leening 18904 Reeep. geünificeerde schuld fres. 500-2500.. 4 iïgypte, Obl. leening 18764 Sexico, Obl. Binn. 8ch. efiosb. oblig5 dito dito 1899 5 Teneznela übiigatiën 18814 Sf. V. Noord-Holl. Grond-Crediet, Pandbr.. 4 ST. W. Pac. Hyp. Pdbr Nederland, Cult. Maatsek. d. Vorstel. Aand. dito, Koloniale Bank Aandeelen dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand dito, Kon. Ned Mij. t. expl. petr. br.A. dito, Petr. Mij. Sumatra-Palembang A. dito, Aand. Ned. Ind.Expl.Mij Amerika, New Orleans Railw. C. Cert v gew. Aand- United States Steel Corp. Peru. Peruvian Corporation Cert v. Aand.., i) v. Pref. Aand. Nederland, Expl. St. Spw. Aand dito, Ned. Centr. Spoorw. Aand. f 25Q dito, N.-Brab. Boxtel.W. Aand. 1875/80 gest. Italië, Spoorwegleening 1887/893 dito, Zuid-Ital. Spoorweg-Obi3 Polen, Waru.-Weenen Aandeel Rusland,Wladik. 1886 a Z.il. 685 Oblig.... 4 Imerika, Atchison Topeka Cert. v. Aand... dito, Alg. Hyp. Obl4 Rock Island comp. Cert. v. gew. Aandeelen. dito, Denv. Rio Grande gew. Aand...... dito, Erie Spw. Mij gew. Aandeelen dito, Illinois Cert. v. Aand dito, Kansas City South. Railw. Aand... dito, Miss. Kans. Texas Cer v. Aand.. dito, dito, le Hyp4 Norfolk Western Cert. v. gew. Aandeelen dito, Oregon Calif, goud le hyp5 dito South. Pacific, gew. Aand dito, Southern Railway gew. Aand dito, Union Pac. Hoofd. O. v. A Union Pao. Convert Gold. Bond4 dito Wabash Ct. r. pref. Aand SederlandStad Amsterdam f 1003 Hongarije, Theiss loten..4 Oostenrijk Staatsl. 1§6«5 dito, dito 1864 tusland Staataleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito5 Turkije Spoorwegleening pCt 21 Aug. 22 Aug. 791 92* 94$ 1011 101* 101 69,% 65# 85# 84f* 85$ 80* 89$ 83* 854 94F 1043 487 96$ 75 133 60 18* 36,% 141 47$ 69* 1.297 90$ 89# 102$ 32J 354 48* 27*4 32,% 85,% 103,% 667 35* 134*1 132# 31,% 79* 921* 101# 101,% 101,% 101 69* 65* 95$ 85* 84* 85f% 70$ 89fa 85 93$ 957 48$ 75* 135 361 35f4 14$ 47 110 29* 69,% 127 89* 88* 102* 33# 34$ 47* 27* 33 85,% 103 66* 34* 134* 132* 44# 108$ Ondertrouwd: JOHANNA MÜLLEMEISTER en HORACE H. B1LA, late Luitenant der Infanterie. Huwelijksvoltrekking 12 September e.k. lirr'rt j ücht of donker naar keuze 34, C. U. HONIU Hz. Houttll. Ingevolge beschikking van den Heer Rechter-Commis- saris in het faillissement van H. J. BUK, timmerman en aannemer te Alkmaar, zal de inlevering dor schuld vorderingen behooren plaats te hebben bjj den onderge- teekende vóór den elfden September 1905, en de verifi catie-vergadering gehouden worden Woensdag 27 Sep tember 1905, voormiddags 11 uur, in het Gerechtsge bouw te Alkmaar. De Curator, Mr. N. H DE LANGE. Alkmaar, Langestraat A 28. 23 Aug. 1905. Tegen 1 September 1905 wordt te Alkmaar eene nette gevraagd, als NOODHULP en om zoo mogelijk later In vasten dienst te treden, goed kunnende koken en huiswerk verrichten. Inliohtingen te bekomen bij de N V. voorheen HERMs. COSTER ZOON, Alkmaar, onder letter L2. Brieven ranco. Vertrek van ALklIAAR naar HAARLBH 8.30, 10.35, 12.55, 2.25, 4.35, *.15 en Woensdags en Zondags O. - Hovendlen naar HHlliOO 11.55 v.m. en naar VEI18UM (dorp) en VDI.8UIV (remise) 10.30

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 3