liUUU MUZIEKSCHOOL Id HOMMEWS Bioscope De groote Courses, PERSONALIA. BEURSBERICHTE Nv ADVERTENT IE N. i Moderne foto's. L. VLAANDEREN, NIEUWNIEUW Gaat zienI Paardenmarkt, NIEUW! NIEUW! BURGERLIJKE STAND. KUNST EN LETTEREN* LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. 7Ïf MARKTBERICHTEN. Mevr. de Wed. N. TERWINDT, iu een waschdag zonder |Wed. J. BAAN, Alkmaar. der Maatschappij tot Bev. der Toonkunst, afdeeling Alkmaar en Omstreken. J. HENRI OÜSHOORN. Standplaats gehouden te BERGEN op 4 Juni j.l. Eenigste opname op dit gebied, die bijzonder scherp en duidelijk opgenomen is Deze opname wordt al leen Woensdag, Donderdag en Vrijdag vertoond. Prijzen der plaatsen zooals gewoon. J - - van vier kinderen voorbereiddie Zondag j.l. onder geleide van den beer J. J. T. Kooy naar Egmond ver trokken, om daar gedurende 4 woken van de zeelucht te profiteeren. Moge het verblijf hun goed doen Jammer was het echter, dat de kas voor deze vier juist toereikend bleek. Ter elfder uur werd ons nl. nog de opname gevraagd van een patiënte, die het zeer noodig had. 't Was een moeiljjk geval 1 Toch hebben we niet geaarzeld ook deze te doen opnemen, in de hoop dat ook de gelden voor de verpleging zullen bjjeenkomen. In deze zal een beroep op enkele weldenkende stadgenooten zeker niet vergeefs zjjn 1 Tevens spreken wjj gaarne de verwachting uit, dat, nn reeds dadeljjk de behoefte is gebleken aan eene af- deeling van het bovengenoemde genootschap, die er weldra zal komen. Wij hopen op veler medewerking STog een reclanse. De heer R. de Groot, eigenaar van de »Toko" op de Laat, heeft zijn uitstalkast op aardige wjjze versierd, in Japanschen geest. Gaarne vestigen wjj de aandacht op deze versiering. Historische Herinneringen. Woensdag den 26 Augustus 157 3. Andermaal en met het zelfde doel kwam een gezant, van twee krijgslieden gevolgd, bij den Roodetoren, groette zeer beleofd en sprak vleiende en daarna dreigende woor- den. De soudeniers en burgers wisten echter te goed hoe het Zntphen, Naarden en Haarlem vergaan was, en lieten zich verschrikken noch verstrikkende spaansche lokvinken verkregen hetzelfde antwoord als hopman Steenbach Donderdag den 27 Augustus 157 3. De vijand plantte bij het Runhuis twee zware ka nonnen, schoot daarmeê kogels van veertig en vijf en veertig pond, en wal noch muur beschermden aan die zijde de stad tegen de vernieling. De Alkmaarders vaardig ter verdediging begonnen terstond in dat gebrek te voorzien. Mannen, vrouwen, jongens en meisjes droegen aarde aan, teneinde een stevigen wal op te werpen die niet minder dan van dé Zoutkeeten tot aan den Roodetoren zich moest uitstrekken daarenboven werden de arbeiders bij dat werk door het vuur van het Run huis (geteisterdmaar arbeid vermindert de vrees voor gevaar. Zooals het den invallenden nacht reeds bleek de vijand maakte een groote beweging, geweren knal den, krijgsgeschreeuw werd gehoord, de Spanjaarden naderden de muren. Maar op den wal stonden de sou deniers en burgers rustig en tot verzet gereed op hun posten en bewezen dat zij voor geen klein geruchtjen vervaard warenwaarom de vijand in stilte terug trok, GETROUWD 29 Aug. Ariën Bruin en Catharina Rosina Staalman. GEBOREN 28 Aug. Theodoras Jacobus Henricus, van Theodoras Jacobus Anthonins Meelis en Trjjntje Visser, Johanna, d. van. Hendrik Willem Bronswjjk en Cornelia van der Burg. Het Zangersfeest In de Beemster. Het was reeds half zes geworden toen een achttal gemengde koren en het orkest van Kriens zich op het podium plaatsten om het laatste nummer van het programma ten uitvoer te brengen, het nummer door het publiek al met verlangen tegemoet gezien om dat zij, die de repetitie hadden bijgewoond het ver langen sterker en sterker hadden gemaakt. En wij werden niet teleurgesteld. Wie bij het lezen van de Lentenacht Fantasie van Pol de Mont onder de bekoring komt van een heerlijk zoelen voorjaarsavond, nacht en morgenstond, die wordt door de muziek van den heer J. Paardekoper Jr. medegesleept naar het tooverland, waar de alven de dagelven vervaDgen om zich te ver meien, te stoeien, te dansenwaar de geesten komen, bereid ter dolle jacht, gezwind als de wind kolken en wolken doorHoe forsch en toch gemoedelijk klinkt telkens de zang der mannen als de torenwachter avond, nacht en morgen aankondigtHoe schoon klinkt het lied der dagelve als zij de kelken brengt aan den mond gelijk de schimmezacht als de lippen die kussen, liefelijk als het bloemken dat onder de be'mring komt van die aanraking klinkt de zaDg en trilt de muziek der violenEn zoo gaat het telkens en telkens, nu week en sober, dan krach'ig en vol. Tot het einde blijft de hoorder geboeid aan des heeren Paardeko pers kunstuiting en eindelijk gaat in zijn hart een blijde jubel op als de morgen is aangekondigd als het orkest meer en meer de ontwaking van al wat leeft heeft weergegeven, als klokgelui en vooglenzang, vlerkgeklepper en insectengegons zich doen hooren en eindelijk het Wals-allegretto door heel het koor wordt aangeheven, dan jubelt hij mee, dan wil hj volgen al dat gewemel, dat hupplen en springen, dan snelt ook zijn geest in dollen dans den morgenglans te gemoet hij kan niet anders, hij wordt meegevoerd naar dat heerlijke zonnelicht door des kunstenaars muziek, door het werk van den man, die daar rustig staat en alles, en tempo als met een zang en muziek, voordracht tooverstaf beheerscht Meer dan verdiend heeft de heer Paardekoper den storm van bijvalsbetuigingen, die losbrak na de op voering van dit kunstwerk Dit alléén was voor de muziekliefhebbers den dag waard. Maar de dag was nog niet vol. Het laatste gedeelte van t programma ving klokke 8 aan, n.l. het concert van den Luit.-Direct. C. P. W. Kriens van Haarlem. 'J z.° 8eru.3' kunnen zwijgen, als we hier een oordeel wilden uitspreken, maar we mogen toch wel uiting geven en uit het volst van 't hart, dat onder de schoone nummers van 't programma no 6, Zweite Ungarische Rhapsodie van Liszt-Kriens en no. 8, Grande h antaisie de l'opéra Faust van Gounod-Koenen ons het meest pakten. We hooren ze niet zoo vaak als de overige nummers en in deze werken evenals in alles wat Kriens ten gehoore brengt, treft ons de groote vaardigheid der spelers de voor den leek onbegrijpelijke correctheid bij het tempowijzigen, enz. Of de heer Kriens zelf zal genoten hebben blijft de vraag, liet publiek, vooral de jongeren, en daaronder waren, helaas, heel wat zangers en zangeressen, leden van koren, was blijkbaar, zelfs op aanmaning van kunst- hebbers, u*e' *n Maat zijn luidruchtigheid in te toornen tot het heerlijke concert was afgeloopen. 't Dient n er gezegd, dat het hoogst onbeleefd, ja nog erger is, om oor spreken tijdens eene muziek- of zang uit- gaüen^ gen°t van den ernstigen toehoorder te ver- En zoo zijn we aan het eind van dit verslag geko- en rest ons nog te wijzen op de aardige verlich- van het terrein die ons vooral opviel toen we heengingen. We waanden ons in een toverland, vreem delingen ah we zijn op het „Landje" van de Beemster. Verlichting a giorno en met Üinke lantaarns en kronen daargesteld en gevoed met acetyleengas, geleverd door den heer Jas te Noordwijk-Binnen lampions lan^-s bogen en lijnen, poorten en tenten, op de markt en langs de Luurt, kwistig opgehangen en smaakvol ge- rangschikt voor en om 't Heerenhuis, dat alles stemde ons vroolijk en deed ons het scheiden nog moeilijker ATI \T O Tl /I A H AAwt nl Am J1_1? T men ting maken van de Beemster, die ons dien dag °zoo gastvrij ,at ontvangen, zooveel heeft doen genieten Yan voel schoon j- had dat en goed is en daarom een woord van waarachtige hulde aan de Zangvereeniging „Harmonie," die zoo'n echt Nedelandsch feest heeft georganiseerd en we wenschen van harte, dat haar doel is bereikt meerdere en ernstige beoejening van den Volkszang Ter aanvulling van hetgeen gisteren reeds werd ge meld, diene nog, dat 's namiddags om één uur de feestcommissie, de voorzitters en directeuren dor ver- eenigingen en andere corporatiën op 't Raadhuis waren genoodigd, waar zij werden verwelkomd door den Bur gemeester, den heer J. Koopman, in tegenwoordigheid van de Raadsleden. Daarna sprak dr. Pijzei namens de Ned. Koorver- eeniging, die de Beemster en bovenal de zangvereeni ging „Harmonie" dankte voor 't initiatief tot dit feest, dat van krachtige samenwerking getuigde en liefde tot veredeling van den Nederlandschen volkszang. Vervolgens werd de eerewijn aangeboden. Daarna sprak de heer G. Vas Visser, eere-voorzitter, en dijkgraaf van de Beemster, die uiteenzette hoe voor 3 eeuwen onze voorzaten den polder onder groote be zwaren hebben drooggemaakt en welke daarvan de schoone resultaten waren. Ook do feestgevende zang vereeniging had met groote moeilijkheden te kampen, doch heeft ook hare bezwaren glansrijk overwonnen Hulde brengt spreker aan de Ned. Koorvereeniging voor haar streven tot verbetering van den volkszang en ook aan den heer Daniël de Lange, die jarenlang daaraan zijn beste krachten besteedde. Ten slotte daDkte de heer Daniël de Lange allen voor hun vriendelijke woorden. Do bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Hoiloo, den heer Th. A. van der Burg (15 Ang. 11, priester gewyd)tot kapelaan te Hoorn, den heer D. J van Noord. Te 's-Gravenhage is voor het acte-exameu Duitsch L. O. o.a. geslaagd de heer M. de Joeg te Heer Hugo- waard. Bij Kun. Beslnit is benoemd voor 1 jaar tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Helder, Dr. H, van Gelder, Adjunct-archivaris te Alkmaar. Schaak-strijd. Mijnheer de Redacteur, Onder het opschrift „Schaken" kwam in uw geacht blad van 28 dezer een artikeltje voor, dat beter in de pen ware gebleven. De inzender heeft uit het oog ver loren de spreuk die zegt dat „Spreken is zilver, maar zwijgen is goud", en dit andere gezegde van Napoleon III „qu'il faut laver son linge sale en familie". Had hij aan deze beide gezegden gedacht misschien waren zij hem onbekend en dan moge dat hem al* verzachtende omstandighe'd aangerekend worden dan zouden wij ons niet in de noodzakelijkheid z'en gebracht om op te komen tegen dat schrijven, hetwelk niet geheel vrij is van een paar onjuistheden, dn een insinueerend karakter dragen. Een kort exposé van het geen aanleiding gaf tot de scheuring in de Alkmaarsche Schaakclub moge dus volgen. In een der laatste Bestuurs vergaderingen werd door den voorzitter het voorstel gedaan om met 1 October van lokaal te veranderen en de bovenzaal van het café Lievendag (Mej. Wed. van Tellingen) te betrekken. Ofschoon er geen aanmerkingen waren te maken nóch op den hser Clay, nöch op zijn personeel, nöch op de bediening, vond men het aldaar in gebruik hebbende lokaal minder geschikt, vooral ook omdat er een biljart stond, waarop dikwijls gespeeld werd als nog andere leden voor hunne schaakborden zaten, ofschoon het reglement zegt dat op de schaakavonden geen andere spelen mogen gespeeld worden. Dit voorstel werd met 3 tegen 2 stemmen aangenomen en besloten het in de leden-vergadering te behandelen. Eer evenwel deze ledenvergadering kon plaats hebben was een van de twee tegenstemmende bestuursleden eenige leden gaan bezoeken, had met andere gesproken, maar allen met de plranen van het Bestuur ingelicht en, hetzij direkt, hetzij indirekt, er tegen ingenomen. Voor een bestuurslid zeker een zonderlinge handelwijze. Het gevolg van deze ruggespraak was, dat het op de ledenvergadering van 30 Juni tamelijk warm toeging; de eind uitslag evenwel was, dat negen leden vóór en zes tegen de verandering stemden. Na den uitslag dezer stemming zegden terstond eenige leden hun lidmaat schap op, onder welke ook bedoeld bestuurslid. In de ledenvergadering van 28 Juli protesteerde ge noemd demissionnair bestuurslid tegen de wettigheid van de vorige vergadering, omdat een buiten de stad ver toevend lid niet geconvoceerd was. Uit de discussie bleek dat de toenmalige secretaris, thans voorzitter van de nieuwe vereeniging V. V. V., met voorbedachtheid dat lid niet geconvoceerd had, omdat het toch wel niet zou komen en later bleek nog dat bedoeld lid nooit een convocatie had ontvangen. Te recht werd dan ook de opmerking gemaakt dat de nonchalance of het kwaad opzet van een secretaris dan elke vergadering onwettig kon maken. De zaak werd nu aan de beslissing van de vergsdering onder werpen die met 9 tegen 6 uitmaakte dat de vorige ver gadering als wettig moest beschouwd worden. Hierop legde de secretaris zijn funct'e neer en zegde ook zijn lidmaatschap op staande de vergadering werden daarop twee nieuwe bestuursleden gekozen. De scheuring was dus volkomen. Aan wie de schuld? Zeker wel het meest aan hen die zich van de club hebben afgeschei den, daar de handelwijze van het bestuur geen enkele critiek verdient. Daar de demissionaire leden evenwel de bijeenkomsten bleven bezoeken, wat telkens aanleiding gaf tot napleiten, waarmede niets gewonnen werd, en hopende dat een aaar weifelende leden, als zij het nieuwe vereenigings- okaal leerden kennen, zich volkomen met de verande ring zouden verzoenen want ook over het lokaal in Café Lievendag waren onware voorstellingen gegeven besloot het bestuur de verhuizing maar zoo spoedig mogelijk te volbrengen. De inzender in uw blad doet het voorkomen als zouden wij contractbreuk hebben gepleegd een zeer minne onjuistheid, zooals zal blijken. Met den heer Clay was overeengekomen dat hem voor zaalhuur, licht en verwarming een zekere som zou betaald worden. Welnu, die som is den heer C. in Mei reeds betaald, schoon er nog huur was tot 1 October. Toen een paar bestuursleden dan ook den heer C vroegen of deze er iets op tegen had als de Schaakclub reeds nu verhuisde en haar bezittingen mede nam, verklaarde deze er niets tegen te hebben Er is dus geen sprake van contract breuk Een andere insinuatie in bedoeld schrijven be treft het medenemen van de bezittingen der club. Art 13 van het reglement zegt: „Wie voor zijn lidmaat chap bedankt, verliest alle aanspraak op de bezittin gen van do club. Welnu, die heeren hebben bedankt voor hun lidmaatschap, zij maken dus geen deel meer uit van de Alkmaarsche Schaakclub en deze heeft haar bezittingen, schaakborden enz. naar haar nieuw ver eenigingslokaal overgebracht, waartoe zij volkomen het recht had De nieuwe ver. V. V. V. had dus beter gedaan het stilzwijgen te bewaren over het gebeurde, waarin zij niet de meest loyale rol heeft gespeeld ons aldus noodzakende het gebeurde in het ware daglicht te stellen. U bij voorbaat dankzeggende voor de welwillende opname, verblijven wij, M. de Redacteur, hoogachtend, Namens de Alkmaarsche Schaakclub, De Secretaris, A. NUIJENS. Het bestuur van de A. S. C. is, na de scheuring, sa mengesteld uit de heeren P. Boom, Voorzitter, A van Eelde, vice-voorzitter, A. Nuijens, Secretaris, H. Ibinlt Meienbrink, Penningmeester, G. van Dort, Bibliothecaris. Ter spoedige beëindiging van deze debatten hebben wij gemeend de wederpartij de gelegenheid te moeten geven zich tegelijk te doen hooren. Wij ontvingen van haar kant daarop het volgende schrijven Mijnheer de Redacteur, Mjjn dank voor de inzage van het ingezonden stak van de Alkmaarsche Schaakclub, Als antwoord diene het volgende: Verzachtende omstandigheden behoeven niet in aanmer king te komen ik verzoek den heeren wel te overwegen in hoeverre het aangehaalde spreekwoord plus het woord van Napoleon op bun schrijven van toepassing is. Toen ik het eenvoudig stadsberichtje neerschreef, dacht ik dat het publiek belang niet gediend kon wezen met het in het bestuur of in de vergadering behandeldenu evenwel bljjkt, dat het biljart de voornaamste reden tot verplaatsing waszal ik daaraan toevoegen dat het zeldzaam gebruikt werd vóór lO'/i ure en dan nog veelal met toestemming van den voorzitter. En nu wil ik vragen, is dat dan een reden om een club te verplaatsen Dat het bestuur geen critiek verdient, mag het naar mijn bescheiden meening wel wat duidelijker aantoonen. In het aangevallen berichtje staat dat het bestuur tegenover de leden niet geheel correct heeft gehandeld; was het dan wel correct, dat zjj die leden die dan toch ook hun contributie bet aid hadden, door het vervoeren der eigen dommen van de club, waarop zjj dan toch zeker gebruiks recht hadden, te beletten in het locaal „Clay" te schaken Indien de heer Clay er niets tegen had dat de schaakclub reeds nu verhuisde, dan is hp den heeren we! zejr genegen doch dat verandert er niets aan dat zij het contract verbraken en iets anders heb ik niet vermeld. Wat er meer in staat heeft met het gewraakte berichtje niets te maken en laat ik buiten beschouwing. Wellicht kom ik hierop later terug om verschillende onjuistheden aan te toonen. Alleen meen ik nu reeds te mogen opmerken dat het recht van het bestuur om de eigendommen der club te verplaatsen vóór 1 October, zeer problematisch is, ze had daarvoor noodig naar mijne meening eene vergadering van de leden. Ten slotte dit: de nieuwe schaakvereeniging V. V. V. noch hare voorzitteris voor het gewraakte stukje verantwoordelijkalleen de ondergeteekende. Alkmaar, 29 Aug. 1905 G. NOBEL -.art AMSTERDAM. Nederland, N. W. Schuld3 ditodito3 dito, Oblig3 OstenrijkObl. in pap. fl. 1000 Febr.-Aug. 5 dito, dito April-Oct.. 5 iito, Kronen 2000 bel.vrije(Kronenr.)Mei-Nov. 4 dito, dito 2000 bel.vrije(Kronenrjan.-Juli 4 Portugal le ser. 3°/0 20-1003 dito, 3e id. Amert. Schuld 3% francs 500 4 itnsland, Iwang. Dombr. Oblig4J dito, Binnenlandscbe 18944 iito, 1880 gecons. Z. R. 135-62813 Mei-Nov. 4 dito, 1889 1» 2e ser. 1 Jan. 1 Apr. 1 Juli lOct. 4 dito, 1894, Donetz-Spoorir4 30-100 Mei-Nov.4 pCt. 28 Aug. 29 Aug dito, 1867/69 dito, Groote Spw. Oblig. 1861. dito, dito, Z. R. 500 1898 dito, Transe. Spw. Oblig. Z. R. 135/635. dito, Zuid-W. Spw. Oblig. Z. R. 625.. 79i 941 92 91i 91 84J 84 85i 86i 931 97 104 Hr dito, 18893 dito, in goud 1884, 13 Jan. 13 Juli...., 5 Ipanje, Obl. Buit. Perpetuele4 furkije, gepriv. Conv. leening 18904 Itecep. geunifleeerde schuld fres. 500-2500.. 4 Sgjfte, Obl. leening 1876 4 Sexico, Obl. Binn. Sch. aflosb. oblig5 dito dito 1899 5 feneznela Obligatiën 18814 V. V. Noord-Holl. Grond-Crediet. Pandbr.. 4 \T. W. A Pac. Hyp. Pdbr Nederland, Cult. Maatsck d. Vorstel. Aand. dito, Koloniale Bank Aandeelen iito, Ned. Ind. Handelsb. Aand dito, Kon. Ned Mij. t. expl. petr. br.A, dito, Petr. Mij. Sumatra-Palembang A. dito, Aand. Ned. Ind.Expl.Mjj Amerika, New Orleans Railw. C. Cert v gew. Aand- United States Steel Corp. f Peru. Peruvian Corporation Cert v. Aand.., v. Pref. Aand. Nederland, Expl. St. Spw. Aand dito, Nea. Centr. Spoorw. Aand. f 250 dito, N.-Brab. Boxtel.WAand. 1875/80 gest. [talie, Spoorwegleening 1887/893 dito, Zuid-Ital, Spoorweg-Obl3 Polen, Wars.-Weenen Aandeel Rusland,Wladik. '1885 Z.R. 685 Oblig4 imerika, Atchison Topoka Cert. r. Aand... dito, Alg. Hyp. Obl4 Rock Island comp. Cert. v. gew. Aandeelen. dito, Denv. Rio Grande gew. Aand dito, Erie Spw. Mij gew. Aandeelen dito, Illinois Cert. v. Aand dito, Kansas City South. Railw. Aand dito, Miss. Kans. Texas Cer v. Aand.. dito, dito, le Hyp4 Norfolk Western Cert. v. gew. Aandeelen dito, Oregon Calif, goud le hyp....5 103A dito, South. Pacific, gew. Aand66$ dito, Southern Railway gew. Aand35 s dito, Union Pac. Hoofd. C. v. A135* Union Pac. Convert Gold. Bond.4 133| dito Wabash Ct. v. pref. Aand Nederland, Stad Amsterdam f 1003 108 HongarijeTheiss loten4 Oostenrijk Sta&tsl. 186*.5 dito dito 1864 iusland Staatsleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito.,5 furkjje Spoorwegleening 79 91* 94^ 91| 91 65 f 95 851 85 90 94| 78 369 60 19 36 A 14A 46* 136| 33» 34 A B0f 27$ 33 fs 87 100 79 139 335 19| 36# 14; 47 95 69A 137| 92 90 A I02f 33# 35Ar BOxi 27# 33$ 100* 66 H 35# 136 109 Purmerend, 29 Aug. Aangevoerd 645 runderen, waar onder 425 vette f 0.60 a 0.74 per K.G., 220 melk- en geldskoeien f 120 a 230 per stuk, prijsh. vlug en matig, 51 stieren 214 vette kalveren f 60 a 75, matig, 220 nuchtere id. f 10 a 23 per stuk, vlug, 10 paarden, 1965 schapen f 20 a 29, hooger pips vlug, 259 lammeren f 10 a 18, per stuk, pr.houf. m.tig, 224 vette varkens 48 a 52 ct'. per KG., vlug, 54 magere id. f 16 a 24,ving, 133 biggen f 8 a 11, matig, 300 mud appeleD f 1.25 a 3--, 500 mud peren f 2a 5 par mand. Kaas 211 stapels, kleine f29—, middelbare f commissie f 0,—, 14541/, K.G. boter f130 a 1.40, kip eieren f 3 70 a 4.30, eendeieren f 4.10 per 100. Schiedam, 26 Aug. Ruwe spiritus f77/g, Moutwjju vast Distillateurs f 9,50, Beurscommissie f 83/4 Jeuever f 13,50. Spoeling f 1,—, Amst. proef f Amsterdam 28 Aug. De prijzen der Aardappels# waren heden als volgt: Andjjker muizen f 2.— a 2.60, id. kleine f 1.30 a 1.40, id, blauwe f 1.90 a 22.0, Westlandsche Zand f 0.— Triesche gieltjes f 2 90 a 3.—, id. bonten f 2.50 a 2,70 a 0.—id. Borgers f 1.60 a 2.Friescha Hamburgers f 2.80 a 3.20, id. blauwen f 2.10 a 2.30, Geld. Kralen Geldersche blauwen f 0.a 0.Hillegummer kralen f 2.a 4.25 Hillegum. graaljes f 2.— a 3.50 Aan voer 8 ladingen. Amsterdam, 28 Ang. Ter veemarkt waren heden aan geveerd 277 kalveren waarvan de prjjzen waren vette le kw. f 0.72 a 0.74, 2e kw. f 0.64 a 0.68, 3e kw. f 0 62, 0.-, —stieren f 0.— a 0.-, 203 melk-en kalf kooien f 125 a 275, 0 vette kalveren le kw f 0.— a f 0.—, 57 nuchtere kalveren f 9.— af 16, 2 schapen f a a 1lammeren f a 526 vette varkens Hollandsche le kw. f 0.50 a 0.51, 2e en 3e kw. f 0.47, a 49, overzeesche en Geldersche le kw. f0.50 a 0.51, 2e en 3e kw. f 0.46 a 0.49, v. osson f 0,0. 28 Aug. Groentemarkt (e Broek op Langbdijk. Aardappelen gladblaadjes f 0.— a 0.—, graafjes fl.— a 1.10, ronde f 0.— a 0.—, Muizen f 0,65 a 0.70, kleine f 0,a 0.allesper 17* K.G., wortelen f 0.85 a 1.50 per 100 bos, bloemkool le soort f 5.— a 11.50 per 100, 2e soort f 1.50 a 4.75, roodekool f 4.— a 7.— p. 100. gele kool f 6.a 6.75, wittekool 6,a 8,50, reuzen koel f ,0 a 0.per 50 Kg. nep 1,20 a 1.50 nien f 1.45 a 1.55. bieten f 0.per 1000 stnks. Purmerend, Op de heden gehouden markt van groenten door de afslagvereeniging Beemster, Parmerend en Om streken werden den 28 Aug. verhandeld 1023 1000 stnks. 22'/j 0.25 1000. f 2.50 a f 4,20 per mand. f 0.— 0.— 5'/a 6'/j ets. per pond. 0a ets per bos 112400 slaboonen 0 peren appelen pruimen wortelen Hsden overleed, meermalen voorzien van de H.H. feaoramenten, onze dierbare Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, geb. Wilhelmina van Heukelum, in den ouderdom van bp na 80 jaar. ARN. JANSSEN—Terwindt. ROBERT JANSSEN en Kinderen. MARIA CONIJN—Terwindt N. A. OONIJN en Kinderen. Dooraenburg, BEATRICE TERWINDT. Scheveningen, LEO TERWINDT. Doornenbnrg, 27 Ang. 1905. Njjmegen, Een Hear, z. b. h. b. h. h., zoekt gemenb. zit- en gl«*pkaner zonder pension. Brieven met prijsopgaaf, Bnreau Alkm. Ct. lett. G2. Platina drnk (mat), act donkeren achter grond, 1/3 dozijn f 1.24 1 dozijn f 2.QO. ALKflAAB, Oude Gracht 201- Oudste adres. Directeur J. IIKVKI OPSHOOKW. Leeraren: J. HENRI OÜSHOORNpiano theorie en Mej. A. B. H. WEBER,i en koorzang. L. SPRINGER, viool. Voor den Cursus, aanvangende 1° September, bestaat gelegenheid tot aangltte van Leerlingen voor elk dor vakken op Maandag 28 en Woensdag 30 Augustus, van 10—11 uur, by dan Directeur EllllAITBAAT 19. N.B. In het belang van het onderwijs wordt aangifte vóór het begin van den Cursus dringend verzocht.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 3