ST A D S NIEUW S Zitting van den Gemeenteraad Nos. 145, 1824, 6637, 11961, 12900, 14830 elk f 100. Gemengd Nieuws. [Verkiezingen ie Amsterdam. Do uitslag der gisteren gehouden verkiezingen is als volgt Provinciale Staten. District II. Aantal geldige stemmen 2177. J- Douwes Jr. (antirev.) 924, J. J. Lefèvre de Montigny (lib.) 438, mr. M. Mendels (soc.-dem.) 556, en P. Nolting (vrjjz.-dem.) 259 stemmen. Herstemming tusschen de heeren J. Douwes Jr. en Mendels. District IX. Aantal geldige stemmen 5458. Tyo H. van Eeghen (antirev.) 1746, Th. M. Ketelaar (vrjjz.-dem.) 1434, J. G. van Kujjkhof (soc.-dem.) 1158 en Ph. J. Waller (lib.) 1120 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Tyo H. van Eeghen en Th. M. Ketelaar.. Gemeenteraad. District II. Aantal geldige stemmen 2034 W. F. Bjjvoet (lib.) 622, J. A. Fortujjn (soc.-dem.) 599, Jon. Ingenohl (vrijz.-dem.) 105 en F. J. A. M. Wierdels (kath.) 70 8 stemmen. Herstemming tusschen de heeren W. F. Bjjvoet Jr. en F. J. A. M. Wierdels. District IV. Aantal geldige stemmen. 1513. S. J. Pot huis (soc.-dem.) 417 en mr. C. de Vries van Buuren (lib.) 1096 stemmen. Gekozen dus mr. C. de Vries van Buuren. In kalveren was goede handel. Te Anderlecht waren aangevoerd 908, te Antwerpen 43 en te Gent 102 kalveren. Zjj noteeren van fr. 0,75 tot fr. 1,12 naar kwaliteit. Veel vraag was er naar Nederlandsche schapen doch vooral naar lammeren. Schapen noteeren van fr. 0,75 tot fr. 0,78; lammeren fr. 0,95 tot fr. 1,05. De prjjs der vette varkens steeg tot fr. 1,03 per kilo levend, die der biggen van 6 weken tot fr. 25. Op de botermiju te Luik waren aangevoerd f 12,720 kilo roomboter en 715 kilo gewone. Prijzen zeer vast, Nederlandsche boter, voorzien van rjjksmerk, hoogste fr. 3, laagste fr. 2,50, gemiddeld fr. 2,76. Gewone boter ging van fr. 1,85 tot fr. 2,36. Eieren per 26 stuks van fr. 2,04 tot fr. 2,40. Ue vaandelnltreiklng te Mi 111 gen. Zondagmorgen te 10 uur hadden in het kamp van Milligen godsdienstoefeningen plaats, eene voor Protes- tantsche militairen door den hofprediker Dr. Van der Flier, en eene voor de Katholieke militairen door den pastoor Wienholts, van Apeldoorn. Niettegenstaande het hoogst ongunstige weder kwam het Kouinkljjk Echtpaar op den vastgestelden tjjd in een 5, la daumont gereden rjjtnig, met gevolg, terwijl de muziek het Wilhelmus deed hooren. Nadat H. M. en Z, K. H. op de voor hen bestemde zetels onder een baldakijn hadden plaats genomen, ging Dr. Van der Flier voor in het gebed, waarna gezongen werd Psalm 89 1 en 3, begeleid door de stafmuziek. Voor deze gelegenheid had de redenaar tot tekst ge kozen uit den zendbrief van Paulus aan de Romeinen, hfdst. 831b, de woorden »Zoo God vóór ons is, wie zal tegen ons zijn Naar aanleiding van de gewichtige plechtigheid der vaandel-uitreiking op den volgenden dag werd het symbool uiteengezet en hoe de soldaat dit heeft te volgen en trouw te blijven, en daarmede ook God moet dienen, zoowol als Nederland en Koningin, eindigende met aan te toonen, dat, bljjkens de woorden van den tekst zoo God aan onze zijde staat, geen macht ter wereld iets tegen ons vermag. Ten Blotte werd, na het zingen van gezang 515 en 6, de plechtigheid met dankgebed gesloten. Bjj de godsdienstoefening der Katholieken had H. M. zich doen vertegenwoordigen door Graaf Dumoncaau. Ook hier wees de voorganger officieren en manschappen op de beteekenis van het vaandel. H. M. en Z. K. H., benevens het gevolg en begeleid door de kolonels Neeteson en Hoogkamer, maakten hier na een wandeling door het keurig versierde kamp, waarin o. a. werden opgemerkt nabootsingen van de Vesting poort te Den Helder, Hoornsche schepen en de oude Westerpoort te Hoorn, de Amsterdamsche Poort tijdens het beleg te Haarlem, de voorgevel van het Haarlemsch Stadhuis, het standbeeld vaD Jan Pietersz. Coen, enz., enz., terwijl mede het aloude Hollandsche ijsvermaak op humoristische wjjze aanschouwelijk werd voorgesteld. De rondwandeling eindigde met het bezichtigen van het hospitaal, waarna den Vorstelijken bezoekers eenige ververschingen werden aangeboden in de Generaalstent. Zoowel de Koningin als de Prins betuigden meermalen hunne ingenomenheid en hunne hooga tevredenheid. Te ruim ééa uur vertrok het Koninkljjk Echtpaar, waarna aan het publiek vergund werd het kamp te be zichtigen. lie handelsreizigers en de Ongevallen-verzekering. Het hoofdbestuur van de handelsreizigers-vereeniging »Eendracht«, gevestigd te Rotterdam, heeft eeu adres gezonden aan H. M. de Koningin, waarin het te kennen geeft dat tot zjjn leedwezen het handelsreizigersbedrjjf tot nu toe niet is opgenomen in do wettelijke verzekering tegen geldeljjke gevolgen van ongelukken dat de handelsreizigers minstens zooveel als andere loontrokkenden, aan de gevolgen van ongelukken bloot staan; dat bet voortdurend gebruik maken van de middelen van vervoer gevaren oplevert dat het bedrijf ook in andere opzichten gevaren mede brengt, onder meer door het bezoeken van fabrieken en werkplaatsen, en het beklimmen van in aanbouw zjjnde perceelen dat wel is waar de exploitanten van openbare middelen van vervoer, bij eventueels ongelukken, aansprakelijk zijn voor de gevolgen dat dit wel den kans, doch geenszins de zekerheid geeft de schade te kunnen verhalen dat in de meeste gevallen, indien schadevergoeding wordt toegewezen, dit bijna uitsluitend plaats heeft na langdurige en kostbare processen, die den getroffene in een pjjnlijke onzekerheid doet leven dat het van meening is dat het de bedoeling der regeering niet kan zjjn, dat tweeërlei recht geldt voor dezelfde staatsburgers. RedeneD, waarom het Hare Majesteit eerbiedig verzoekt, het daarheen te willen leiden, dat iu deze leemte ten spoedigsto wordt voorzien. Veehandel met België. Men Echrjjft aan de N. R. Ct. Op de Belgische veemarkten heerschte in de vorige woek weinig levendigheid, vooreerst wegens het ongunstige weder, dat belemmerend werkte op den handel en ten tweede, omdat wegens de opening der jacht de vraag naar rundvleesch al minder en minder wordt. Daarbij was de aanvoer groot, zoodat de prjjzen van de meeste soorten weer met 2 k 3 centiemen per kilo omlaag gingen. Alleen de stieren en de kalveren konden hunne prijzen behouden. Doordat de invoer van Amerikaansch slachtvee thans geheel gestaakt iswas er naar Nederlandsch slachtvee goede vraag. Vooral vette ossen, stieren en vaarzen, uit ons land afkomstig, waren gezocht. In de woek van 20 tot en met 26 Augustus werden in de slachthuizen der vjjf groote Belgische steden 936 Neder landsche runderen geslacht tegen 757 in de week daaraan voorafgaande; een cijfer, dat in het jaar 1905 nog geen enkele week bereikt werd. Onze uitvoer bedroeg 294 ossen, 207 stieren, 209 vaarzen, 39 koeien en 187 kalve ren bestemd voor de slachtbank. De ossen waren hoofd zakelijk voor Brussel, Antwerpen en Gent. Luik vroeg de meeste stieren (129) en Antwerpen en Luik de meeste kalveren (178). Naar Brussel werden geen vaarzen of koeien, naar Gent geen Nederlandsche kalveren verzonden. Verleden Donderdag waren op de markt te Anderlecht aangovoerd 1854 runderen en wel 599 ossen, 205 stieren en 1050 koeien. Er was weinig handel en ruim 250 runderen bleven onverkoeht. Ook op de markt te Gent, waar Vrijdag 1 September 524 runderen waren aangevoerd, heerschte weinig bedrijvigheid. De ossen worden genoteerd fr. 0,70 tot fr. 0,98 naar kwaliteit. Eenige zeldzame dieren werden tegen 1 franc per kilo levend verkocht. Stieren met goeden handel van fr. 0,65 tot fr. 0.90. Koeien van fr. 0,65 tot fr. 0,81,Vaarzen lo soort fr. 0,77 tot fr. 0.88 2e soort fr. 0,67 tot fr. 0,77. Een nieuw orgaan. Er kan tegenwoordig geen vereeniging zjjn van eenige beteekenis of zjj besluit tot het uitgeven van een eigen orgaan. Thans is alweder het eerste nummer van een nieuw blad verschenen. Voortaan zal maandeljjks worden uitgegeven het vakblad Terpsichore, orgaan van de Neder landsche dansonderwjjzers-vereeniging, een blad dat gewpd zal zjjn aan de belangen van de danskunst. De redactie van het blad heeft de secretaris der vereeniging, de heer James Mejjer Fils, op zich genomen. >De waardeering, waarin de danskunst en het onder richt daarin zich in de naburige landen verheugen mogen aldus wordt in het voorwoord gezegd deed ons besluiten, in navolging van onze bnitenlandsche collega's, een Vakblad uit te geven, waardoor ook belangstellenden, die buiten onze vereeniging staan, in staat zullen zjjn, kennis te nemen van ons streven." De danskunst wordt hier te lande te veel als vermaak opgevat; door dit orgaan hoopt men te bereiken >dat men meer dan tot nu toe zal inzien, dat het dansonder- wijs niet alleen als uitspanning, maar als onmisbaar deel der lichamelijke eu aesthetische ontwikkeling recht heeft op belangstelling en waardeering, gedachtig aan de woorden van Molière»Les principes de la danse sont au corps, co que la bonne leetnre est l'esprit." doet scheuren. Het is te hopen, dat het weer spoedig verandert. De schade, die de appel- en perenkoopers die zeer hooge sommen besteedden anders lijden zullen, is niet te begrooten. lie harlngvlsscherif. Met de vangsten blijft het steeds treurig, zij waren in de afgeloopen week zoo gering als niemand zich om dezen tijd van het jaar kan herinneren. Binnen kwamen 33 loggers met vangsten van 126 tot 476 ton, en 64 bommen met 102 tot 322 ton. De totale vangst is dan ook reeds 90,680 ton minder dan het vorige jaar op denzelfden datum. Ziekte te Oudkarspel. Iu de gemeente Oudkarspel komen verscheidene ge vallen van Febris Typhoidea voor, in hoofdzaak bjj kin deren van 5 tot 8 jaar. Reeds zjjn een I2tal gevallen geconstateerd. Aan de kinderen der le en 2e klasse van de O. L. School, is eene voorloopige vacantie verloend. Gelukkig werden tot heden geen slachtoffers geëischt. De toepassing van de Drankwet. Men schrjjft aan de Tel, uit Haarlem: De Drankwet geeft hier nog weer eens aanleiding tot bespotteljjk doen. Er zjjn hier café's waar achter de eigenljjke gelagkamer, serre en tuin zjjn gelegen. Nu is er voor de gelagkamer wèl, voor serre en tuin gèen vergunning verleend, doch daar do Drankwet toe staat dat de gekochte drank wordt gebruikt waar dit den kooper goeddunkt, wordt in die serres en tuinen gedronken alsof er wel vergunning voor gegeven ware. De kastelein tapt in de gelagkamer en de klanten nemen het toegediende mede naar tuin of sorre. Het is een bespotteljjke eomedie-vertooning. 379ste Staatsloterij. Trekking van heden. 4e klasse 2e ljjst. No. 11273 f2000; No. 3692 f1500 No. f 1000Nos. 1306 eu 4259 elk 1400; No. 16357 18614 f200; Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van heden. J. S., Amsterdam, gedetineerd in het hnis van bewaring te Amsterdam, verduistering 2 maal gepleegd, 8 maan den gevangenisstraf overeenkomstig dan eisch. K. M,, Broekerhaven, beleediging, aangedaan aan een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zjjner bediening en wederspannigheid, 1 week gevangenisstraf. J. van A., vroeger te Alkmaar, thans te Hoorn, een voudige beleediging, f 7 boete, subsidiair 7 dagen hechtenis. H. P., Broekerhaven, mishandeling, f 5 boete, subsi diair 5 dagen hechtenis. W. Z., Egmond aan Zee, mishandeling eu vernieling, f2 boete, subsidiair 2 dagen hechtenis. E. S., Egmond aan Zee, mishandeling, f 8 boete, sub sidiair 8 dagen hechtenis. Maatschappij van Weldadigheid. Wij ontvingen het jaarverslag over 1904 van de Maatschappij van Weldadigheid te Frederiksoord, uit gebracht in de algemeene vergadering van afgevaar digden der Maatschappij, gehouden te Amsterdam. Wij ontleenen daaraan het volgende: Be uitkomsten van den landbouw zijn in 1904 zeer verschillend geweest. Veel schade werd aangericht aan de bruine boonen, aardappelen en mangelwortels, door de nachtvorsten in Mei. Rogge en haver gaven een middelmatig gewas, het graan was uitstekend. De weiden leden door de langdurige droogte. Het vee was over het algemeen gezond en in tegen stelling met vorige jaren, werden geen verliezen geleden van koeien tengevolge van melkziekten. De melkop- brengst was zeer bevredigend. Van de 134 koeien werd. 334305 liter melk verkregen, tegen in 1903 van 143 koeien 318338 liter het gemiddelde vetgehalte der melk was 2.9 0/0. De varkensfokkerij wierp weer geen belangrijke voor- deelen af. Op verschillende boerderijen werden onderscheidene verbeteringen van bouw- en weiland door egaliseeren en het graven van waterleidingen tot stand gebracht. Door den drogen zomer was de groei van hakhout zeer gunstig, vooral van grove dennenziekten kwamen ook niet in zoo erge mate als in vorige jaren voor. Met de verbetering der woningen werd weder op uitgebreide schaal voortgegaan; verschillende gevels werden vernieuwd en eenige zijkamertjes bijgebouwd. De omzet in de artikelen door de mandenmakerij ver vaardigd bedroeg dit jaar f22656.02 tegen f 17829.42 in 1903. Niettegenstaande dezen grooteren omzet valt een verlies te constateeren het groote aantal leerlingen, maakt een grooter onderwijzend personeel noodig, dus een grooter uitgaaf. Op de verschillende lagere scholen werden weer cur sussen gegeven in handteekenen enjbouwkundig teekenen. Dit voortgezet onderwijs is verplichtend voor jongens, die het ambacht van timmerman, metselaar, smid of verver leeren, en tevens voor hen die worden opgeleid voor onderwijzer, letterzetter, boekhouder, tuinknecht en andere betrekkingen. Ook vele meisjes volgden het onderwijs. Na het lager-onderwijs te hebben genoten, krijgen de meisjes les in naaien, stoppen, verstellen en knippen. Van Mei tot September werd aan ruim 40 jongens van 10—14 jaar les gegeven in het exerceeren Het bevolkingscijfer klom van 244 tot 278. Enkele bestedelingen werden teruggezonden omdat deze op de jeugd der Maatschappij verkeerden invloed uitoefenden Nauwkeurig werd gelet op de opvoeding en verzorging der bestedelingen. Een ambtenaar houdt daarop gere- reld toezicht. Drie gezinnen werden in den loop van 1904 als vrijboer geplaatst, terwijl twee arbeidersge zinnen de Maatschappij konden verlaten; 22 personen, die geschikt waren om in de maatschappij hun eigen kost te verdienen, vertrokken. Velen hebben in den zomer van 1904 de Maatschappij bezocht. Een nieuwe stichting werd in November geopend, „Rust-oord II" tot het bouwen waarvan de heer P. W.Janssen indertijd nog de middelen verschafte. „Rustoord II" zal opnemen de ouden van dagen. Slachtoffers van de zee. Zondagochtend is onder Castricum aangespoeld het lijk van een Urker jongen en gisternacht is te Egmond aan Zee aangespoeld het lijk van schipper Pasterman van den blazer U K 321. Kien legaat. Aan het R.K. Armbestuur te 't Veld is f 14,000 ver maakt door wijlen J Zwart. De moordaanslag te IKUlegom. De weduwe Schreuder, moeder van den kastelein in wiens café te Hillegom Donderdagavond door den Italiaan Simminia revolverschoten werden gelost, overleden aan de gevolgen van liet schot, dat haar in den buik trof. De fruitoogst. Men schrijft uit Wijk-bij-Duurstede De vele regen, gepaard gaande met storm of hevige winden, is voor het fruitgewas bijzonder nadeelig. Eiken morgen liggen honderden appels tegen den grond, die ter markt aangevoerd nog wel hun koopers vinden, maar toch voor lage prijzen van de hand gaan en door den grooten toevoer de marktprijzen drukken. De beweging der takken beschadigt de appelen, die aan trossen naast elkaar hangen. Vele vruchten zijn dan ook reeds gevlekt, terwijl het vele nat sommige soorten Carre's uittocht. Gisteravond heeft Carré zijn afsclieidsvoorstelling gegeven. Toen de voorstelling om even vóór elven geëindigd was, begon men in vliegende haast met het afbreken der tenten. Alles moest hedennacht hij de veelading op de goederen wagens gebracht zijn, want hedenmorgen moest Carré in Arnhem zijn, waar vanavond een voorstelling zal gegeven worden. De paarden in de stallen op het afgesloten baanvak waren reeds, vóór de avond viel, ingeladen de tenten daar waren ook reeds afgebroken. Yoorts waren op het Doelenveld alleen nog die paarden en andere dieren die voor de voorstelling moesten dienst doen, de andere daar waren ook reeds naar de veelading gebracht. Het transporteeren der dieren liep zonder stoornis af, ook de goedige olifant werd zonder moeite in een wagon gebracht. Kalm wandelde hij naast zijn meester, die op zijn schoolpaard gezeten, den kolossus commandeerde. Paard en olifant zijn zeer aan elkaar gehecht. Bij 't instappen in den wagen week de dikhuid voor zichtig ter zijde om het paard te laten passeeren. Naast elkaar maken de vrienden de reis. Was het ophouwen der tent spoedig verricht, het afbreken ging nog sneller. In minder dan geen tijd was alles van binnen losgemaakt en naar buiten gedragen. Alles ging orde lijk, wel met het bekende lawaai en getier, maar daarom niet minder snel. Hier werd losgemaakt, daar weggedragen dan buiten werd alles in de groote reiswagens geladen, 't Was eeu aardig gezicht al die dravende en haastige menschen op Doelenveld. Meer en meer werd uitgedragen en ingeladen, en spoedig stonden nog slechts het dak en de latten langs de kanten. Het afbreken was niet de moeilijkste taak, neen het transporteeren der wagens naar de veelading, dat was zeker het zwaarste werk dat gedaan moest worden. Reeds dadelijk op 't Doelenveld begon de strijd. De wielen waren diep in den grond gezakt en eerst na lang tobben, gelukte het weer een wagen rijdende te krijgen. Vier sleeperspaarden trokken de logge kasten voort, 't ging voorzichtig en lang zaam. Op de Kanaalkade en den Helderschen weg was 't het moeilijkst, 't Was er donker en men raakte dan wel eens uit de goede richting. Zoo voor de boterfabriek, daar zakte een wiel naast de straatsteenen in den modder. Rukken en trekken mocht niet baten zoo vast als een muur zat het voertuig. Op de veelading zaten een aantal mannen, gehuurd voor het opladen van hier werd hulp gehaald en ze kwa men met spaken en licht. Nu reed de wagen spoedig weer, tot bij den opgang naar de veelading. Door de duisternis misleid, reed men te ver, weer terug, met een vaartje tegen de helling op enweer reed men van den wejf af en kwam in de modder vast te zitten. Met de paarden viel niet aan loskomen te denken, daarom werd van boven van de veelading een ketting naar beneden gehaald en bevestigd voor aan den wagen. Boven draaide men, hij de wielen die vast zaten werkte men met dommekrachten vloeken klonken, geschreeuw dooreen, aanmoedigingen, tot ten slotte... knap de ketting stuk. Ze werd weer gemaakt en nn gelukte het. Dat alles bij de enkele flikkerende trillende flambouwen leverde een waarlijk fantastisch schouwspel op. 't Was hard werken hij de veelading, en reeds ver was de nacht gevorderd toen men met het opladen klaar w Stoel en Spree. De afscheidsvoorstelling van Stoel en Spree was niet druk bezocht. De spelers werden luide toegejuicht. Nog werd een attentie bewezen aan den heer en mevrouw Spree, hun werd door mej. de wed. Schwaner, de eigenaresse van „hotel Wijnkamp," een bloemstuk aangeboden. VAK ALHMAR, op Dinsdag, 3 September 1905, 's namiddags te 1 nar. Voorzitter: de heer G. Ripping, Bargemeester. Tegenwoordig bij de opening 9 leden, afwezig de heeren Bosman en Kraakman (1 vacature.) Secretarisde heer C. D. Donath. 1. Installatie. Installatie van de herkozeD en nieuw gekozen leden van den Raad, de heeren: J. de Lange C.Jz., J. de Wit Dz., H. J. Vonk, G. T. M. van den Bosch, Mr. A. Dorbeek cn A. Fortuin. Na de vergadering te hebben geopend stelt de Voor zitter voor allereerst over te gaan tot de installatie der nieuwbenoemde leden. Alzoo wordt besloten. De Voorzitter noodigt daarop den secretaris nit de hoe ren binnen te leiden. Ter vergadering gekomen wordt, in handen van den Voorzitter, door de heeren J. de Lange C.Jz. en J. de Wit Dz. de belofte, door de overige heeren de eed afge legd, voorgeschreven bp art. 39 der Gemeentewet. De heeren nemen daarop hun vroegere plaatsen, of de plaatsen van hun voorgangers in. De Voorzitter heet hen daarop welkom en wenscht hnn geluk met het vertrouwen door de kiezers in hen Hij hoopt bij de heeren Fortuin en Dorbeek op dezelfde medewerking, die bij steeds van de herbenoemde en af getreden leden heeft mogen ondervinden. Spr. herinnert aan hetgeen de heeren de Sonnaville en Wicherink, waar van de eerste zoo lange jaren ook als wethouder, voor de belangen der gemeente hebben gedaan en wijdt een woord van dank aan hen. (Applaus.) Tegenwoordig zijn thans 15 leden. Afwezig de heer Bosman (met kennisgeving.) De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 2. Mededeellngen en Ingekomen stukken. Ingekomen zijn a. Een schrpven van het Bestuur der Algemeene Bewaarschool houdende dankbetuiging voor de verhooging der jaarljjkache subsidie. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een adres d.d. 12 Angustus van de kaasdragers, houdende verzoek een achttal handwagens te hunner beschikking te willen stellen. Te behandelen bjj de begrooting voor 1906. c. Een schrjjven van den heer A. List, houdende dankbetuiging voor zjjne benoeming tot leeraar aan de Burger-avondschool. Voor kennisgeving aangenomen. di Een adres van de Vereeniging »Kiuderkleeding", houdende 't verzoek haar eon subsidie uit de gemeente kas toe te kennen van 300. Te behandelen bjj de bogrooting voor 1906. Een adres van de heeren Caspers, Brunsmann eu de Groot, leeraren aan de Burger-avondschool, houdende verzoek om verhooging van jaarwedden als zoodanig. Alsvoren, Een schrjjven d.d. 16 Aug. j.l. van de Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde primitief kohier der ■Baatbelasting. Voor kennisgeving aangenomen. g. Een schrjjven. d.d. 16 Aug. j.l. van de Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde Raadsbesluit d.d. 26 Juli 1.1. tot bet treffen eener dading met mr. W. C. Bosman. De heer Kraakman merkt op, dat deze goedkeu ring niet bjj de stukken heeft gelegen. De Voorzitter zegt, dat het stak is bjj den notaris Van der Veen tot het opmaken der acte van overdracht. Hierna wordt bet schrjjven voor kennisgeving aange nomen. h. Een schrjjven d.d. 9 Aug. van Ged. Staten ten ge leide van het goedgekeurde Raadsbesluit van 19 Juli, waarbij de heer A. List is benoemd tot tjjdeljjk leeraar aan de Burger-avondschool op eene jaarwedde van f 250. Alsvoren. i'. Een adres van mej. E. M. Buys, houdende het ver zoek haar wederom een der lokalen van de Burgerschool in gebruik af te staan, op de gewone voorwaarden ten behoeve van haren cursus in fröbeln en slëjd. De Voorzitter stelt voor dit verzoek in te wil ligen. Aldus wordt besloten. 3. Wethoudersbenoeming. Benoeming van twee Wethouders wegens aftreding van de heeren J. de Wit Dz. en Mr. H. Boelmans ter Spill. Bjj eerste stemming worden herbenoemd de heeren Mr. H. Boelmans ter Spill en J. de Wit Dz. de eerste met 13 st., de laatste met 12 st. Bjj de stemming voor de vacature Boelmans ter Spill waren 2, bjj die voor de vacature de Wit 3 briefjes blanco ingeleverd. De Voorzitter vraagt of de heeren reeds thans bereid zjjn deze benoeming te aanvaarden. De beide heeren verklaren onder dankbetuiging voor het in hen gestelde vertrouwen, de benoeming aan te nemen. De Voorzitter wenscht hen gelnk met deze be noeming, hoopt als vroeger hunne medewerking te mogen ondervinden, en dat de aangename verhouding in het college van B. en W. moge bljjven bestaan. 4. Aanvulling van verschillende Raadscommlsslën. a. Benoeming van drie leden der vaste commissie tot de belastingzaken en eenige andere onderwerpen van financiëelen aard in plaats van de heeren de Lange C.Jz., Vonk en de Sonnaville. Benoemd de heeren de Lange, Vonk en Glinderman de laatste bjj tweede stemming. De heer De Lange wordt tot Voorzitter gekozen. b. Benoeming van een lid in de commissie van bpsland in betrekking tot het beheer en onderhoud der plaat- seljjke werken en eigendommenin plaats van den heer H. J. Vonk. Herbenoemd de heer II. J. Vonk met algemeene stemmen. Eén stem blanco. c. Benoeming van een lid der commissie van bjjstand in het beheer en onderhoud van den Hout en de plantsoenen, in de plaats van den heer G. T. M. van den Bosch. Herbenoemdde beer G. T. M. van den Bosch met algemeene stemmen. Eén stem blanco. d. Benoeming van een lid der commissie van bjjstand voor het Gemeentelijk Slachthuis, in plaats van den heer H. J. Vonk, Herbenoemd de beer H. J. Vonk met op twee na algemeene stemmen (een stem werd uitgebracht op den heer Wanna en een op den heer Fortuin.) Benoeming van een lid der oommissie van bjjstand in zake het beheer der gasfabriek, in plaats van [den heer J. de Lange C.Jz. Herbenoemd de heer J. de Lange C.Jz. met alge meene stemmen. Een stem blanco. f. Commissaris van toezicht op het Bestuur der algemeene Bewaarschool in plaats van den heer de Wit. Herbenoemd de heer de Wit met op éen na alge meene stemmen. Aanvulling der sectiën. De Voorzitter stelt voor de sectiën zonder stem ming aldus aan te vullen, dat de heer Dorbeek de plaats in de secties inneemt van den heer de Sonnaville en de heer Fortuin die van den heer Wicherink. Zonder stemming goedgekeurd. 5. leeraren aan de Burger-avondschool. Door B. en W. wordt voorgesteld te benoemen tot tjjdeljjke leeraren aan de Bargera-vondschool voor den cursus 1905—1906 de heeren: P. Nooteboom, F. J. Aukes, K. Boot, P. H. Brunsmann, H. Bokhorst, H. van den Hoff, M. Vasbinder, M. Koopman, A. A. de Groot en A. J. Caspers. Alle heeren worden met algemeene stemmen herbe noemd. (De heer de Wit verlaat de vergadering.) 6. Toezicht op het handwerkonderwys. Ter benoeming van een lid der damescommissie van bjjstand voor het toezicht op het handwerkonderwgs is door do commissie van'toezicht op het L. O. de volgende aanbeveling ingezonden 1. Mevr. H. van Delden—Kronenberg. 2. A. Buekers—Lingbeek. Benoemd wordt mevr. H. van Delden—Kronenberg met 10 stemmen. Op mevr. Buekers waren 4 stemmen uitgebracht. 7. Benoeming tijdelijke leeraren Gymnasium. Ter voorziening in de ten gevolge der tjjdeljjke be noeming der docenten aan het Gymnasium A. J. Fehr eu L. Leydesdorff op primo September a.a. ontstaande vacatures in de door hen bekieede betrekkingen, worden door curatoren voor eene herbenoeming voor den cursus 1905—1906 aanbevolen tot laeraar in het Hoogduitsch do heer L. Leydesdorff, tot leeraar in het Nederlandsch en Fransch de heer A. J. Fehr. Beide heeren worden met algemeene stemmen herbe noemd. 8. Benoeming van een tijdelijken derden Opzichter t»y de gemeentewerken. De aanbeveling voor derden opzichter bjj de gemeente-

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 2