BINNENLAND. Oe mengde Mededeelingen. Uit de Pers. Nieuwstijdingen. Gemengd Nieuws. ijk vras, had hst dit rjjk 0| genomen in het nieuwe bond genootschap Tot slot van het algemeene gemopper de Vereenigde Staten. Ook vandaar komen berichten omtrent het maken van een onaangenamen indrukmen vreest er, dat de Amerikaan8che handel er onder ljjden zal. En de geruchten van nauwere betrekkingen tusschen Amerika, Frankrgk, Rusland en Duitschland zijn kenmerkond voor de stemming in de Vereenigde Staten. Zooveel klachten, zooveel grieven óf de Japanners ook reden hebben om voldaan te zijn 1 Zweden en Noorwegen. De werkzaamheden der Zweedsch-Noorweegsche scheidings-conferentie te Karlstadt zijn tot 13 September geschorst om aan beide partijen gelegenheid te geven met hare Regeeringen in overleg te treden. Nog steeds gaan stemmen op ten gunste eener scheidsrechterlijke beslissing. Eene vergadering van duizend Noorweegsche mannen en vrouwen, te Drontheim samengeroepen, heeft een besluit genomen, waarin zij het Storthing verzoekt eene volkstemming uit te schrijven over de vraag Koning schap of Republiek. Het Russische leger in Mantsjoerije. In diplomatieke kringen te Weenen verluidt dat het gros van het Russische leger dat thans in Mantsjoerije is, zal gebruikt worden om een tweede spoor aan te leggen langs de heele lengte van den Transsiberischen spoorweg. Het werk zal, volgens de raming, 180 mil lioen roebels kosten, maar vermoedelijk zullen de wer kelijke uitgaven op het dubbele komen te staan. Door de mannen als aardwerkers en staafleggers te gebruiken, wil men voorkomen dat zij in hunne haardsteden in Kuropeesch Rusland misnoegen en ontevredenheid zaaien. B ij n a o n g e 1 o o f 1 ij k. Zijn ongenade voorziende, moet de Russische vice-Admiraal Nebogatoff aan de Japansche Regeering hebben aangeboden zich te laten naturaliseeren en in Japanschen dienst te treden. Maar daarop moet hem fijntjes zijn geantwoord, dat de Ja pansche Regeering er de voorkeur aan gaf Admiraals van zijne verdienste niet in hare rangen maar in die der tegenpartij te zien. Wat in Rusland al niet mogelijk is. Aan de Russ. Korr. wordt uit Moskou berichtDe gouver neur-generaal Doernowo heeft de zangeres mevr. Brunn en de heeren Sibirjakof en Kanjonsky, zangers, het verdere verblijf in Moskou verboden. Alle drie behooren tot de beste krachten der stedelijke opera. Sibirjakof was ook geruimen tijd verbonden aan de keizerlijke opera in Petersburg. Politieke redenen hebben niet tot die verbanning geleid; zooals het politie-rapport mede deelt, zijn ze verjaagd alleen omdat ze Israëlieten zijn' en omdat de wet, een wet trouwens, waaraan niet stipt de hand werd gehouden, den Joden het wonen te Moskou verbiedt. Men is te Moskou zeer verontwaardigd over dezen maatregel. De vleeschnoed in Duitschland. Een tele gram uit Berlijn meldt, dat de minister van Landbouw met het bestuur van den Duitschen Slagershond een samenspreking heeft gehad over den toestand der vee- en vleeschmarkt, waarbij hij opmerkte dat hij een ver hooging van het Russische varkenscontingent en open stelling van de Nederlandschè grens in overweging wilde nemen en den Rijkskanselier van de samenspreking verslag zou doen. Een geleidelijke verhooging van 't Russische varkenscontingent met 200 stuks in de maand was, zeide hij, reeds overwogen geworden toen de be weging begon. Na vernieuwd onderzoek zou hij, zoodra de Bondsraad tegen 't einde dezer maand bijeenkwam, bij dezen de vereischte stappen doen. De cholera in Duitschland. De Reichsan- zeijer deelt mede, dat van 8 tot 9 September 's middags in Pruisen 19 personen door cholera zijn aangetast en 7 aan de ziekte bezweken. Het totaal aantal ziektege vallen bedraagt tot nu toe 139, dat der overledenen 46. Een nieuwe spoorweg in Zwitserland. Wederom is in Zwitserland een spoorwegverbinding ontworpen door de bergen van het Berner Oberland enz. en wel in aansluiting aan de lijn, die van Mei- ringen door het Aardal over den Grimselpas naar Gletsch en verder door het Rhónedal naar Brieg zal worden aangelegd. De nieuwe lijn zal de Linth-, Rijn en Rhönedalen met elkander verbinden. Van Gletsch (Rhöne-gletscher) loopt zij door een langen gebogen tunnel naar den Furka-weg en door een tunnel op 2000 meter hoogte onder den pas verder naar Andermatt. Van daar komt zij met een tunnel door de Oberalp in het dal van den Rijn en loopt langs Truns en Brigels, waar zij naar het noordwesten ombuigt om over den Kisten-pas het Linthdal te bereiken, dat reeds een spoorweg heeft (langs Glarus). De lengte zal 87 kilometer bedragen en de kosten zijn op 26£ millioen francs ge raamd, waarvan ongeveer een derde voor het laatstver- melde gedeelte, dat een groot aantal tunnels en andere kunstwerken zal bevatten. Het testament van eenberoemd zanger. De dezer dagen overleden bekende zanger Tamagno heeft een kapitaal van ongeveer vier en een half millioen nagelaten. De man, die door de impressario's voor gierig werd uitgemaakt, omdat hij zulke hooge honoraria vroeg, heeft gedurende de laatste acht jaren alles aan de armen gegeven, wat hij met zingen in Italië verdiende, anders had hij wel vijf of zes millioen vergaderd. In zijn tes tament heeft hij bepaald, dat zijn lijk gebalsemd in een looden kist moet worden gelegd, en in een daarvoor gebouwde kapel op een marmeren voetstuk geplaatst, met een kristallen deksel, zoodat zij die van hem ge houden hebben, zijn trekken na zijn dood nog kunnen aanschouwen. Het schijnt dat deze laatste clausule in strijd is met de Italiaansche wet en dus niet zal kunnen worden uitgevoerd. Tamagno heeft aanzienlijke legaten aan de liefdadigheidsinstelling te Varèse ver maakt. Zijn dochter is universeele erfgename en moet voor de uitvoering van die beschikkingen waken. Een slachtoffer van de zonsverduis tering. In Wels, is, naar een Weener blad meldt, de requisiteuse van den schouwburg, Marie Ellinger, het slachtoffer geworden van de onlangs plaats gehad heb bende zonsverduistering. Geruimen tijd had zij, zonder de voorzorg te nemen daarbij een gekleurd glas te ge bruiken, de zonsverduistering door een verrekijker gadegeslagen. De tot op dat oogenblik volkomen gezonde vrouw kreeg kort daarna, terwijl haar gelaat sterk rood gekleurd werd, hevige hoofdpijn, werd spoedig daarop bewusteloos en overleed nog des avonds, tengevolge van hersenberoerte. Zes andere personen, die evenals de overledene de zonsverduistering hadden gadegeslagen, kwamen er beter af; zij hadden echter alle ernstige storingen in het gezichtsvermogen. Een gevonden bankbiljet. De Zwitsersche justitie heeft onlangs te beslissen gehad over het recht van den vinder. In een hotel te Zürich vond twee jaar geleden een kamermeisje in een der gangen een bank biljet van 1000 francs. Zij bracht het aan den eigenaar van het hotel, die het biljet bewaarde in afwachting dat de verliezer zich zou aanmelden. Een jaar echter verstreek zonder dat het biljet werd opgevraagd. Nu ontstond een geschil over de vraag, wie recht had het gevondene te behouden, de hotelhouder of het dienst meisje. In twee instanties werd het biljet aan het meisja toegewezen. De rechters overwogen dat ware het papiertje in een logeerkamer gevonden, de hotel houder krachtens zijn bezitrecht op de meubelen en verderen inhoud der kamer, als gerechtigd zou zijn aan te merken geweest. De gangen echter zijn aan de «machtssfeer" van den hotelhouder min of meer onttrokken, en nu het biljet daar was gevonden, waren de bepalingen omtrent ge vonden zaken van toepassing en mocht »de vinder" het biljet behouden. E r k e n n ing van de vrouw. Op eene fabriek van chemische producten, die sedert 1833 te Berlijn bestaat en die onlangs in eene naamlooze vennootschap met 2£ millioen Mark kapitaal is veranderd, is eene vrouw tot lid van den raad van beheer benoemd en zelfs tot vice-presidente daarvan, het eerste voorbeeld van dien aard bij eene naamlooze vennootschap in Duitschland. He nieuwe partij. Zoo vlug als De Standaard er met een driestar bjj is, wanneer er een of ander voorvalt, waarnit voor bare richting politieke munt is te slaan, zoo lang wacht zjj met hare beschouwing, wanneer er iets moet gezegd worden over een gebeurtenis, die het. blad moet ont stemmen. Dat is trouwens niet meer dan natuurlijk. Zoo waren er nu eenigen in spanning over hetgeen De Standaard zou zeggen met betrekking tot de geruchten omtrent de vorming van eene Hervormd Anti-revoluti- onnaire Partjj, en vrjj lang is dat geduld op de proef ge steld. Ten slotte kon het blad tqph niet zwijgen en na heeft 't dan ook gesproken. Maar men lette eens op: het tintelende van de gewone entrefilets is verre te zoeken, 't is veeleer de toon van iemand, die down is gestemd De ant.i-revolutionnaire partij heeft er steeds haar eere in gesteld geen karkeljjke partjj te zijn, geen voorkeur in eenig opzicht te geven aan tot haar be- hoorende leden van de Hervormde kerk en de Gere formeerde kerk. Ieder, die haar program kon onderschreven, was en is nog welkom onverschillig tot welke kerkelijke geziudte hg behoort. Bij verkiezingen bleek dan ook keer op keer, dat de Gereformeerden voor een Hervormden candiJaaten dat de Hervormden voor een Gereformeerden candidaat warm in het vnur gingen. Soms verluidde wel, dat onze kiesvereenigingen eenige voorkeur gaven aan Her vormde candidaten, d. w. z. anti rev. candidaten, die tol de Hervormde Kerk behooren. Thans echter vertelt men aan de Nieuwe Courant, dat pogingen worden aangewend om de Hervormde anti-revolutionnairen van onze partjj los te maken en te veroenigen tot een anti-revolntionnaire partjj, wier leden Hervormd zijn. En wel om deze reden, dat bjj de verkiezingen Gereformeerden steeds meer kans heb ben te worden gecandideerd dan Hervormden. Die reden is volkomen ongegrond. Als men de ljjst naziet van onze candidaten bij de jongste Kamerverkiezingen, zal het bljjken, dat de meerderheid der candidaten behoort tot de Herv. Kerk en in de nieuwe Kamer hebben zitting 15 anti-revo lutionnairen, waarvan 8 Gereformeerd en 7 Hervormd. Die reden vervalt das. En overigens zonden wij 't zeer betreuren, indien bleek, dat het vertelseltje aan de N. Ct. eenige waar heid bevatte. De anti-revolutionnairo partjj is een staatkundige, geen kerkeljjke partjj. Dat moet zoo blijven. De Vrijzinnig Democraat wijst inzonderheid op het aan gevoerde motiet tot stichting der p>trijj, als zouden nameljjk bij benoemingen ouder bet ininiBterie-Kuyper, Gerefor meerden boven leden der Ned.-Ilei v. Kerk zijn voorge trokken. Hetgeen het blad doet schrgven: Een prachtige illustratie van de zedeljjke kracht in het Cbn3teljjk bewind! Zoover is het uu al gekomeD, dat men zich niet schaamt, op-olijk op een zoo rotten bodem een nieuwe Christelijke partjj te gaan oprichten. Wel mogen de hoeren ons het politiek b-derf van de Vereenigde Staten voorhouden om af te schrikken van het algemeen kiesrecht 1 Slouiie kracht en beleid. Een pluimpje krjjgt de nieuwe Minister van Oorlog in verband met zijne bekende aanschrjjving van De Vrijzinnig- Democraat. Onder meer toch schrjjft dit blad naar aan leiding van de veelbesproken daad des Ministers, onder bovenstaand opschrift De wjjze, waarop de laatste vier jaren minister Ber- gansins, al of niet loopende aan den leiband van heeren inspecteurs, met name van den inspecteur der infanterie, heeft gemeend te moeten zorgen voor »versterking van de tucht" iu hot leger, heeft den geest van lnsteloos- heid bedenkelijk doen toenemen. Men verbeeldde zich het leger sterk te maken en in werkelgkhe'.d liet men het steeds meer verloopen. Bedriegen niet alle teekenen, dan zal onze nieuwe minister van Oorlog het kwaad in den wortel aantasten. Hjj bindt de strjjdbare manschap op het hart, rekening te houden met de gewjjzigde stroomingen, welke zich in het maatschappelijke leven hebben geopenbaard. Dit is het, wat onder den minister Bergansius steeds is verzuimd. Men kende geen maatschappelijk leven. Men kende niets anders dan het militaire leven. Al dus worstelende tegen een strooming, die zelfB een luitenant-generaal te sterk is, hielp men het leger naar den kelder, in den waan het sterk te maken. Naar aan De Tijd van betrouwbare zijde wordt mede gedeeld, zal in de eerlang te verwachten Troonrede de indiening worden aangekondigd van een nienw ontwerp tot herziening der Tariefwet, hetwelk hoofdzakelijk het karakter zal dragen van oen belasting op den invoer van artikelen van weelde. Onder meer zullen bij invoer zwaarder belast worden sigaren en gemaakte kleederen. Naar men uit New-York meldt zal de Regeerings- advocaat W. Penfield naar Europa vertrekken met last van President Roosevelt om met de Mogendheden te over leggen omtrent het t^dstip der beraamde tweede vredes conferentie te 's-Gravenhage. De ond-wethonder Latensfein heeft thans zjjn ontslag als lid van den Raad der gemeente Zaandam ingediend. Als gevolg daarvan hebben thans ook de overige 8 anti havenmannen hun mandaat neergelegd. De gemeenteraad van Beemster heeft afwijzend be schikt op het adres van de directie der Holland-American Company, om concessie voor den aanleg en de exploi tatie van een electrische tramverbinding van Purmerend, door deze gemeente en Kwadjjk, naar Edam. In een algemeene vergadering van den Polder Waard- Nieuwland op Wieringen is met algemeene stemmen besloten f 2v00.toe te staan voor het tramplan Wieringen Schagen. Uit ,,de Hguonden." Zondag hield de scherpschufctersvereeniging van Egmond aan Zee baar jaarlijkschen schietwedstrijd. Ondanks liet slechte weer en den sterken wind werd er goed geschoten. De wedstrijd was verdeeld in twee klassen. In de le klasse, waarin in staande, knielende en liggende houding werd gevuurd, behaalde den eersten prijs de luitenant-comman dant, de heer Snoeks, met 86 p.den tweeden de heer J. Wittebrood, met 74 p.; den derden de heer H. J. Conijn, met 72 p.; den vierden de heer J. de Waard, met 72 p.; den vijfden de heer C. Dekker, met 67 p., den zesden de heer J. de Waard met 54 p.den zevenden de heer J. v. d. Pol, met 54 p., en den achtsten de heer H. v. d. Plas, even eens met 54 p. In de 2e klasse, waarin gevuurd werd in liggende en knielende houding, traden als overwinnaars uit de heeren C. Druiven, le pr. met 76 p., C. Broek 2e pr., 72 p., G. Druiven, 3e pr., 69 p., A. Dalweijer, 4e pr., 63 p., M. Genet, 5e pr., 61 p., C. Bosman, 6e pr., 60 p., J. Metselaar, 7e pr., 52 p., A. Bas, 8e pr. 39 p., D. Buder, 9e pr., 38 p., H. Metselaar, 10e pr., 33 p., C. v. d. Mei, 11e pr., 26 p., H. Wesseling, 12 pr., 26 p., D. Dekker, 13e pr., 24 p. De rozenprijs werd in de le klasse behaald door den commandant met 3 rozen en in de 2e klasse door den heer Dalmeijer met 2 rozen. De prijzen bestonden in heel aardige luxe-voorwerpen. Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen uitgereikt in de concertzaal van den heer Halff. Met een toepasselijk woord ontving ieder der overwinnaars zijn prijs uit de handen van den commandant, die tevens een hartelijk af scheidswoord sprak tot den heer Dalmeijer, die wegens ver trek naar Texel het korps ging verlaten. De leden, van welke enkelen met dames, bleven nog eenigen tijd gezellig hijeen. Naar ons de commandant verder mededeelde, is in prin cipe besloten het volgende jaar een algemeenen korpswed strijd in Egmond te organiseeren van alle korpsen uit de environs. Tevens zou daaraan verbonden zijn een personeete wedstrijd. Moge het deze actieve vereeniging gegeven zijn, dit mooie plan, dat alweer de betere verbinding mogelijk maakt, ten uitvoer te brengen Hoe meer bekendheid aan de Egmonden gegeven wordt, hoe beter Men wordt hier werkelijk modern. Zaterdagmiddag zagen we tenminste een vrouw in de tram zitten, met een doope- ling op haar schoot. Het was het èerste kindje dat in de nieuwe R. K. Kerk te Egmond aan Zee was gedoopt. Yan dit kleine wereldburgertje kan dus gezegd worden, dat het al zeer jong op de vleugelen van den stoom door de wereld is gevlogen. Nu ons de badgasten gaan verlaten en het weer stil op ons zeedorp wordt, begint men zich voor te bereiden op het komende badseizoen. Er wordt hier n.l. zeer veel gebouwd. Langs de nieuwe straat naar de R K. Kerk zullen een vijf- a zestal huizen verrijzen, en rechthoekig daarop, ten westen van die kerk, eveneens eenige. Er komt zoodoende in korten tijd een nieuw Egmond bij. Wensleydale-Fokrammen. Door de Vereeniging tot ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier werd in de voorjaars vergadering van 1898 een bedrag van f 500 toegestaan voor eene op te richten vereeniging, die genegen was proeven te nemen met de kruising van de vier Engelsohe schapenrassen: Lincoln, Hampshire, Wensley dale en Cote- wold met het Texelsche ras. Het gevolg van dit besluit wai de oprichting van een wolveevereeniging, zich ten doel stellende de veredeling van het schapenras, die zich bereid verklaarde de proefnemingen te doen. Het resultaat daarvan werd neergelegd in een rapport, dat verscheen bij het jaarverslag van de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in H. N. K. over 1900. Daaruit blgkt ten dnideljjkste, dat, ofschoon het Lin- ooln-ras door onze fokkers het meest gewild is, hot Wensleydale-ras, uitmuntend o. a. door de mooie, fijne wol, voor de kruising met de Texelsche schapen de groot ste waardevermeerdering geeft, en dus te verkiezen is boven de Lincoln. Het succes der wolvee-vereeniging, en ook de resnl- taten van eigen proefneming, hebben thans de heoren Jb. Zuurbier te Beemster en R, Visser Lz, te Berkhout doen beslniten een collectie van 34 P/j-jarige Wensley- dale-fokrammen te importeeren ten einde deze aan onze fokkers ten verkoop aan te bieden om alzoo de krnising met dit uitstekende Engelsche ras te bevorderen. De exemplaren zjjn zeldzaam mooi, eenige ervan wer den reeds bekroond, en alle zijn ze afkomstig van de voornaamste fokkers in Engeland. Te verwachten is het, dat deze ernstige poging om ons schapenras te veredelen op hoogen prjjs zal worden ge steld. Ons dunkt, dat ze voor de heeren importeurs geen teleurstelling ban baren, en dat onze fokkers zich zullen haasten om een of meer dezer dieren, alleen of gezamenlijk, zich aan te schaffen. Vooral zjj ook de aandacht van Landbonw-vereenigingen op deze aanbieding gevestigd. Onderwijzers-pensioenen. De minister van BinneMandsche Zaken heeft tot de Colleges van Gedeputeerde Staten het volgend schrijven gericht Art. 23 der Wednwenwet voor do onderwijzers 1905 en art. 6 der wet van 5 Joni 1905 (Stbl. no. 154), welke wetten 1 Januari 1906 in werking treden, laten belanghebbenden vrjj, de hun toegedachte pensioenaan spraken al dan niet te aanvaarden. Dienaangaande moeten zjj beslissen vóór 1 April 1906 en het ia dns wel van belaag, dat gegadigden, voor zoover zij thans in een gemeentelijke pensioenregeling zjjn opgenomen, tg dig een parallel kunnen trekken tnssohen de daaraan verbonden voordeelen en die welke de Rijksregeling biedt. »Het ligt dan ook voor de hand, dat waar de noodige bepalingen voor een geval, als zich thans voordoet, ont breken, in die leemte zoo spoedig mogelijk worde voor zien. Nu de wet belanghebbenden vrij laat in de keuzo, kan de gemeentelijke verordening uit den aard der zaak die vrjjheid niet beperkon (Rechtstreeksche of zjjde- lingsche drang om de deelneming in gemeenteljjke fondsen voort te zetten, b.v. door tot bjjdragen in die fondsen te blijven nopen, schijnt das met de wet niet overeen te brengen). »Opdat voorts de keuze van hen, die een diensttijd aan onverplichte Gymnasia en gemeentebnrgerscholen achter den rag hebben, geheel zaakkundig geschiede, kan het van nut zijn, belanghebbenden te wjjzen op het be paalde iu art. 9, eerste lid, sub d der burgerljjke Pen sioenwet, gelijk die bepaling luidt na de wijziging, welke art. III der wet van 5 Juni 1905 (Stbl. 152) bracht. Uit dit voorsobrift vloeit n.l. voort, dat alle diensten ook voor het in werking treden der wet van 5 Juni j.l. (Stbl. no. 154) krachtens vaste aanstelling aan inrich tingen van Middelbaar en Hooger Onderwjjs bewezen, medetellen bij de beoordeeling der pensioenaanspraken. Eenige inkoopsom deswege is niet verschuldigd, zoodat ook de jaren aan onverplichte Gymnasia of gemeente- burgerscholen doorgebracht als diensttjjd in aanmerking komen. Voor zoover noodig, zouden de gemeentebesturen op een en ander opmerkzaam kunnen worden gemaakt, waartoe ik mij veroorloof uw welwillende bemiddeling in te roepen." Hollandsche maatschappij van Landbouw. Aan het verslag van het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, over 1904—05, wordt het volgende ontleend Het aantal leden klom van 8557 tot 8624. Het aantal leden der algemeene vergadering bleef 47. Het aantal afdeelingen bedraagt 91. De finaneieele toestand is bevredigend. Evenwel kon dit jaar, met het oog op andere noodzakeljjke uitgaven, geen bedrag voor het tentoonstellingsfonds gereserveerd worden. In het aanstaande najaar zal voor de Rijkslandbouw- winterscholen te Schagen en te Dordrecht een benrs ad f 100, elk voor twee jaar, beschikbaar zjjn. Catsnssen in hoefbeslag werden door het hoofdbestuur financieel gesteund. De aanvragen, om aan die cursussen deel te nemen, overtreffen veelal het aantal beschikbare plaatsen. De wedstrjjden in het bjjhonden van melkstaten maken goede vorderingen. De boteroontrólo-stations in Zuid-Holland mogen zich iu eene gestadige ontwikkeling verheugen. Zaaizaadkenringen werden op de gewone wijze gehouden. Het Nederl. Landbouwweekblad leverde geen noemens waardige winst op. De verslagen der afdeelingen geven bigk, dat de coö peratie op landbouwgebied toeneemt. De maatregelen tot bescherming van den kaashandel werden reeds medegedeeld. De omgezette hoeveelheid landbonwbenoodigdheden aangekocht bjj het Centraal Bureau, klom tot bnna 6100 waggonladingen. Negen-en-tachtig van de een-en-negentig afdeelingen zonden verslagen in in den vorm van de ingevulde vra genlijst. Minder dan de belft der verslagen kwam op tnd, d. i„ vóór 15 Mei, in j het laatste 2 September. De finaneieele toestand van 52 afdeelingen was gnnstig, die van 25 bevredigend en die van 10 ongunstig of slecht'. In 48 afdeelingen werden een of meer lezingen gehouden. In 20 afdeelingen wordt het landbouwkrediet bevorderd door spaarbanken, RaifTeisen- of boereu-leenbankeu. In 30 afdeelingen wordt gewerkt tot verbetering vau het paardenras, den veestapel of het pluimgedierte. In 33 afdeelingen sjjn proefvelden aangelegd en in 22 afdeelingen werden landbouw- of tuinbouwenrsnssen ge geven 60 afdeelingen nomen deel aan de verzekering harer leden bjj de Onderlinge Brandverzekering der maat schappij. In 42 afdeelingen wordt de coöperatie toegepast. In 24 afdeelingen wordt op de een of andere wjjze werk gemaakt van het verhoogen van het productiever mogen van het veebeslag. Op de vraag Wat is gedaan ter bevordering van de overneming door het Rijk van tubercnleuse rnnderen en van weikon omvang is de overneming in uwe afdeeling antwoordden 51 afdeelingen. Door 14 afdeeÜDgen werd geantwoord op de vraag omtrent bet Nederlandsch Land bouwweekblad. Enkele der antwoorden zijn herhalingen van reeds vroeger geuite bezwaren of wenschen, zooals die, welke den inhoud meer populair of praotisch verlangeu. Stand van den oogst. In de jongste vergadering van het hoofdbestuur der Hollandsche Maat°cbapprj van Landbouw kwam van den directeur-generaal van Landbonw mededeeling in, dat bet voornemen bestaat om, ten einde de berichten omtrent den stand en de verwachtingen van den oogst in Neder land, welke regelmatig gepubliceerd worden, nog in waarde te doen winnen, eerlang ook mededeelingen te pnbliceeren, omtrent vooruitzichten van den oogst van in het buiten land geteelde gewassen, waarvan het aanbouwgebied zoo beperkt is, dat betrouwbare gegevens aangaande die vooruitzichten, op oen zeker tjjdstip voor belanghebbenden hier te lande in hooge mate nuttig kannen zjjn, met de vraag van welke gewassen en op welke tjjdstippen het hoofdbestuur dergelijke oogstberichten eventneel zou wenschen. Onder waardaering dezer toezegging werd be sloten aan den direotenr-generaal te antwoorden, dat be richten omtrent de volgende gewassen gewenscht worden geacht: stand der vroege aardappelen, stand der late aardappelen, uien, ajnin, kanariezaad, karwjj, handels- appelen van boomgaarden, met het oog op het gewas, dat op stam wordt verkocht, met opgave van de vermoedelijke opbrengst, terwjjl de berichten zoo vroeg mogeljjk zonden worden gewenscht. Ook werd besloten, dat de nationale en internationale tentoonstelling in 1907, eventaeel zal gehouden worden in het begin der maand Jnli. Het Witte Kruis. De 47ste algemeene vergadering van de Noord-Hollandsche Vereeniging »Het Witte Kruis" zal gehouden worden Dinsdag 3 October e. k. in het Nutsgebonw te Amsterdam. Behalve de gewone haishoudeljjke aangelegenheden zal behandeld wordeneen voorstel van het Hoofdbestuur om den ontsmettingsdienst in bet gebouw te Alkmaar nit te breiden door er eene inrichting voor het desinfecteeren van personen, die aan eene besmetteljjke ziekte geleden hebben of met besmette personen in aanraking geweest zjjn, aan toe te voegen, onder voorwaarde dat de kosten ervan voor de helft gedragen worden door de gemeente Alkmaar voor de andere helft uit de renten van het gereserveerd kapitaal zallen gekweten worden. Aan het slot der vergadering zal de voorzitter dr. P. J. Barnouw eene voordracht houden overwat kan de vereeniging »Het Witte Kruis" doen in den strjjd tegen de tuberculose. De begrooting voor 1906 is in ontvangsten en uitga ven geraamd op f 25.576. Vreemdelingenverkeer In Htederlnnd. Zondag is te Beverwijk de aangekondigde jaarverga dering gehouden van den Nationalen Bond voor vreem delingenverkeer in Nederland. Zaterdag waren de meeste afgevaardigden er reeds; zjj kwamen op de bovenzaal van hotel „Ter Burg" bjjeeu en vandaar ging het naar 't Raadhuis, voor de offieieele ontvangst. De burgemeester van Beveiwjjk, jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, eere-voorzitter van de Vereeniging tot bevordering van Vieemdelingenverkeer te Beverwjjk en omstreken, sprak de afgevaardigden toe, de beste wensohen voor den Bond nitend, die èn als centraal lichaam dn in zjjn afdeelingen zooveel kan doen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, dat aan de onderscheidene gemeenten ten goede komt. Deze toespraak, die lnide instemming vond, werd be antwoord door den voorzitter van den Bond, den heer P. de Graaf, uit Groningen. Na afloop van de offieieele ontvangst begaf men zich naar »Maison Stroucken*, waar een wel voorzien pro gramma werd aangeboden. Hot Beverwjjksche mannenkoor «Excelsior* zong het Bondslied, dat geestdriftig werd toegejuichtdaarna liet de Nieuwe Beverwjjksche zangvereaniging zich hooren en verder wisselden muziek en voordracht elkander af. Ten laatste deed verleidelijke dansmuziek nog menig paar tot ver in den nacht ronddraaien. Zondag werd een groot deel van den dag in beslag genomen door de jaar vergadering; daarna had op 't Stationsplein een concert plaats door de Beverwjjksche Harmoniekapel. Verder volgde nog een rijtoer naar Wjjk aan Zee, waar het fanfarekorps «Arion* een concert gaf. In't Badhotel werd gedineerd. Aanbesteding. Uitslag der aanbesteding door Dijkgraaf en Heemraden van de Schermeer, gehouden op 9 Sept. van het op- hoogen en aanglooien van een gedeelte Sohermerdjjk (in 3 perceelen): Perceel 1. J. Hille te Ursem voor f 1990, W. Bakker te Aveu- hom voor f 1980, J. Bloodhooft te Grosthuizon voor f I960, G. Schoen te Avenhorn voor f,1730, T. Knin te Sebel- linkhont voor f 1217, G. Blom te Schoorl voor f1185, D. Groot te Spierdjjk voor f 1173, T. Heinis te Groot schermer voor f 1009.80. Perceel 2. J. Hille te Ursem voor f 1990, W. Bakker te Aven horn voor f 1970, G. Schoen te Avenhorn voor f 1680, G. Blom te Schoorl voor f 1342, T. Knin te Schellink hout voor f 1117, T. Heinis te Grootschermer voor f 1101.60, D. Groot te Spierdjjk voor f 1067. Perceel 3. G. Schoen te Avenhorn voor f 1388, D. de Jongh te Oostgraftdijk voor f 794, Jb. Molenkamp te Oostgraftdjjk voor f 779, C. Groot te Westgraftdjjk voor f 430, T. Kaan dorp te Alkmaar voor f 385, T. Knin te SohellinkhGnt

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 2