Openbare Verkooping, Openbare Verkooping 1. Eene kapitale Boerenplaats, Openbare Verkooping 4e 4e YOOR DE VIERDE IML 4e Prachtige kansen. 4e ROLPENS. Witte Gymnastiekschoenen D. A. WISSELINK, „BELLE VUE", Hypotheek. mii in NETTEN'S 60-61. Neemt juiste „LA NATION",' TÈ HUUR GEVRAAGD ALKMAARSCHE COURANT. Attisterdamsche Brieven. Al) VERTEN TIEN. ALKMAAR. BOERENPLAATS te HEER HÜGOWAAR1), Woensdag 18 October 1905, Woensdag 25 October 1905, Rentenierswoning ZAANLANDSOHE LOTEN. Slechts 10.000 LOTEN. Vanaf heden verkrijgbaar: C. Brommer, Houttil. Schoenmagazijn, ^TkÏËUTER Az. Kantoorlessenaar. Firma Wed. MEI JKOOS, VERZEKERT U H. J. Harteveld, Dagblad voor Alkmaar en Omstreken. i. MARKTBERICHTEN. J WILLEMS, Notaris GOTTMER Openbare Verkooping. Mr. A. P. H.- DE LANGE te Alkmaar en H. DE BOER te Hoogwoud, Vijf perceelen uitmuntend Weiland, Vier beste IIJu Vette Koeien, fl.— per lot; 11 loten v. flO.— van alle bestaande Gymnastiekvereen igingen Laugestraat AS. COMPLETE WONING-INRICHTING. IN MODERNE ANTIEKE STIJLEN. IN ELKEN PRIJS. Kassier en Comm. in Effecten, Ilouttil £54, Alkmaar, LAAT OS, bij de Lcycds verzekering-Maatschappij tegen 1 Mei 1906 een HUIS aan den Kenne- merstraatweg, de Wilhelminalaan of het Kennemerpark. Keuken gelijkvloers. No. 188. Honderd en Zevende Jaargang. 1905. Zaterdag 30 Sept. lOöft. «Amsterdam; hoofdstad des rijks; gelegen aan den Amstel en het IJ. Merkwaardigheden het Koninklijk Paleis, de Dierentuin, 's Rijks Museum, de diamantslij perijen." j Zoo doceerde mij, jaren geleden, mijn gemoedelijk aardrijkskundig leerboekje, dat ik al lang vergeten was, totdat ik het terugvond op een boekenstalletje op het wijd vermaarde Amstelveld, waar het tegen den scherp concurreerenden en sterk verminderden prijs van «Drie centen Uitzoeken maarte koop was. Nu, het Koninklijk Paleis, »'s werelds achtste Wonder is merkwaardig en al poogde Busken Huet, die het schimpen nooit goed laten kon, de waarde ervan te verkleinen, door het nuchterweg een zwaarmoedigen dobbelsteen te noemen een rechtgeaard Amsterdam mer stoort zich niet aan dergelijke schimpscheuten, maar sleept er zijn familie «van buiten" heen en laat er de goede menschen evenveel bewonderen als trappen klimmen, totdat hij met zijn «dierbre magen" den koe peltoren 'heeft bereikt en hun aandacht vraagt voor het gewemel onder hun voetenop den Dam met aangren zende straten, die haar menschen-inhoud als stroompjes van zwarten inkt op het plein uitstortenvoor Naatje Eendracht, thans, na het droevig verlies van een harer armen, luisterende naar den niet minder toepasselijken naam Naatje Eénarmvoor de ik weet niet hoeveel torentjes der omliggende dorpen, die je wel en den Utrechtschen Domtoren, dien je niet zien kunt, somdat het vandaag wat nevelig is", en dien je tusschen haakjes nooit zien kunt, al is de hemel zoo onbewolkt als boven den woestijn. Wat den Dierentuin betreft mijn aardrijkskundig leerboekje had al weer gelijk, al kon sde apentuin" Amsterdamsche benaming voor diergaarde in mijn jeugd nog niet pochen op zijn drie pracht-exemplaren van orang-oetangs en zijn reuzenschildpad,' die ge er tegenwoordig voor uw twee kwartjes in al hun luister kunt aanschouwen en ik zou u raden, voor het geval ge van oordeel mocht zijn, dat de Londenschê of de Berlijnsche diergaarde de Amsterdammers den loet af steekt, dit maar vóór u te houden, als ge bü toeval in gezelschap met Amsterdammers verkeert. Waarlijk de Amsterdammer is niet kwaad, maar van zijn apentuin moet je afblijven! Want Artis is populair in de hoofdstad, dat verzeker ik U. Het «snoezige" jonge ijsbeertje, onlangs hoogst vermoedelijk aan stuipen, tengevolge van het tandjes krijgen in den aanvalligen leeftijd van weinige maanden overleden, was de lieveling van alle Amsterdammers en Keetje, de zeer beminde orang oetang, een paar maanden geleden bij een overigens onbeduidenden brand in het apenhuis om het leven gekomen, wordt nog betreurd als een van Amsterdam's meest belovende dochteren Zoo herinner ik mij nog uit mijn jeugd, hoe geheel Amsterdam in rouw was gedompeld om den dood van Herman, insgelijks een geliefd en welbekend Amster dammer, twee duizend kilo zwaar, als ik mij goed her inner. HermanDat was zijn vóórnaam, Hippopotamus zijn geleerde en Nijlpaard zijn minder geleerde familie naam. En dan te weten, hoe Herman Hippopotamus aan zijn eind gekomen wasEen laaghartige weesjongen (welk een verschil met Yan Speyk had zoo ging althans de legende onder den schijn van onzen zwaar- wichtigen vriend een versnapering toe te dienen, hem een ftesch te slikken gegeven en Herman, minder sterk van maag-constitutie dan de onlangs gevangen krokodil, die naar de kranten vermeldden, een heel magazijn van leege melkblikken in zijn ingewanden huisvestte, was niet te redden geweest, hoeveel moeite de wetenschap zich ook had gegeven. Slechts een bedevaart van tijd tot tijd ondernomen naar zijn geraamte, prijkende in het «museum van dooie beesten," troost den Amsterdam mer in dit onherstelbaar verlies. 's Rijks museum. 't Is waar, onze nationale schilderijen-schat was in mjjn jeugd nog niet gehuisvest in Cuypers' geniale schepping aan de Stadhouderskade en vond toen een bescheiden onder-dak in het minder grootsche Trippen huis op den Kloveniersburgwal, evenwel ook een juweel van bouwkunst. Maar ook toen reeds gingen de Am sterdammers er prat op, dat vertegenwoordigers van alle oorden der beschaafde wereld hun stad bezochten, om de «Avondschool" en den «Schuttersmaaltijd" te bewonderen en niet te vergeten vooral de «Nachtwacht", die, in 't voorbijgaan gezegd, in 't Trippenhuis met zijn zijlicht heel wat beter tot zijn recht kwam dan in haar nieuwe woning met Jowerelicht «Doch wacht nog een jaartje," haast zich een volbloed Amsterdammer mij in de rede te vallen, «als het uitbouwsel aan den ach tergevel van het Museum klaar is, dan heeft de Nacht wacht weer zijlicht en zie je 'm weer even mooi als vroeger in 't Trippenhuis en als een paar jaar geleden op de Rembrandt-tentoonstelling I" De diamantslijperijen Maar ge gelooft wel, nietwaar, geachte lezer, dat het boekje, waaruit wij en wellicht ook gij onze eerste geographische kennis putten, ten zeerste betrouw baar was. En dat is ook zoo, tenminste in hetgeen het vermeldde. Maar de grootste merkwaardigheid verzweeg hetwaarom weet ik niet en onderzoeken kan ik het niet, want de schrijver is reeds lang ter ziele; maar nog eensde grootste merkwaardigheid verzweeg het. Ge zijt nieuwsgierig, welke merkwaardigheid ik be doel Het is de Amsterdamsche straatjongenEn poch nu, waarde Lezer, niet op den straatjongen uit de stad of het dorp uiuer inwoning ik zeg u, hij haalt in merkwaardigheid niet bij den Amsterdamschen, heusch niet, al neem ik gaarne zonder nader bewijs aan, dat ook Uw straatjongen eenig in zijn soort is. De Amsterdamsche straatjongen Ik verklaar u plechtigde eeretitel «Koning der Straat'', waarmee de Nederlandsche Straatjongen in 't algemeen wordt aangeduid, is een Amsterdamsche uit vinding en let op mijn woordende Amsterdamsche straatjongen brengt het nog eens tot Keizer wat zeg ik tot Czaar Wat stoort hij zich aan wetten en verordeningen Hij kent, althans erkent ze niet in het groote gebied, waar over hij trotsch den schepter zwaait. De politie Hij neemt van haar slechts nota, om haar dienaren bijnamen te geven. Gij spreekt van politieagent van smerisgij van een bereden agent, omdat hij te paard zithij van knol smerisomdat knol voor hem een meer gebruikelijke uitdrukking is dan paardgij van brigadier, hij van knop-smeris, naar den koperen knop, waarmee 's mans helm versierd isen vertoont zich een brigadier, behalve met dien kop boven zich, ook met een paard onder zich, des straatjongens woor denboek is zoo logisch als onuitsprekelijk knop-knol smens, ziedaar s mans naam Vraagt ge mij, geachte lezer, naar de herkomst van dat welluidende «smeris", dan beken ik u eerlijk mijn onwetendheid in dezen. Wat ik wel weet is, dat de «smeris" bij den Amsterdamschen straatjongen in den reuk van goedhartigheid staat. Ik geloof dan ook niet, dat onze straatbengel dien naam als een beleedio-ing wenscht te zien opgevat, eerder vermoed ik, dat hu er een soort van liefkoozing mee bedoelt, op dezelfde wijze als de Hollandsche huisvader, die zijn vrouw met «moeder" aanspreekt en de Rus, die zijn Czaar «vadertje" noemt. En ik moet zeggen, deze attentie van de zijde der Amsterdamsche straatjongens verdienen de politie agenten der hoofdstad boven allen twijfel. Of kunt ge me één stad in ons land of daarbuiten noemen, waai de politie-agent de straatjongens meer ongestoord hun gang laat gaan, dan in Amsterdam. Gooit de Amsterdamsche straatjongen naar een wei- overlegd en kunstig in elkaar gezet plan de ruiten der gemeentegebouwen in vooral van de scholen, want daarop heeft onze hooggeachte vriend het bovenal gemunt -- ons zachtaardig gemeentebestuur laat er gemoedelijk nieuwe in zetten en beschermt ze voortaan door ijzeren traliewerk, liever dan zijn politie-dienaren een drijfjacht te doen houden op de jeugdige vandalen; draait hij 's avonds en niet altijd in de eenzaamste wijken der stad! de gaskranen der straatlantaarns dicht, zoodat gezegde wijken alsdan aan Egypte doen denken ten dage der plagen, ons gemeentebestuur zendt gedwee een lantaarnopsteker, vermeldt gewetenshalve het feit in het telken jare wederkeerend gemeente rapport, maar laat met prijzenswaardige teederheid van harte den straatjongen met vreê, vermoedelijk bij de gedachte: Wij zijn ook eenmaal jong geweest! Zelfs acht ik 'de veronderstelling niet gewaagd, dat °nze vroede vaderen de politie van tijd tot tijd een wenk geven toch vooral niet te veel te zienDit mag althans worden opgemaakt uit de onbelemmerde vrij heid, die de Amsterdamsche straatjongen geniet, om na hevigen sneeuwval ouden van dagen, 't zij dames, 't zij heeren, het gaan onmogelijk te maken door een ge regeld bombardement van sneeuwballenom vreemde lingen, zoodra deze door kleeding of manieren ook maar eenigszins in het oog vallen, op vele noembare en on noembare wijzen lastig te vallen, te plagen en te sarren om «vuurtjes" want met dit verkleinwoord noemt de straatjongen de hoog oplaaiende vreugdevuren, rondom welke hij zijn krijgsdansen uitvoert om «vuurtjes" te ontsteken, die slechts door de in allerijl uitgerukte brandweer kunnen worden gebluscht; om in onze schaarsche plantsoenen bloemen en boomen te vernielen; muren en schuttingen te beschrijven en te beschilderen met onkiesche woorden en uitdrukkingen leegstaande huizen te beschadigen, en desnoods te plun deren zijn meesters te tergen en schrik niet, waarde lezer te slaan Gij schudt het hoofd en spreekt van overdrijving? Nu, vraag het den Amsterdamschen onderwijzers en zij zullen U, aangaande de «eigenaardigheden" van sommige hunner leerlingen verhalen doen, waarvan gij verwon derd zult staan kijken Maar uw verwondering zal dalen, zoodra ge verneemt, dat de Amsterdamsche straatjongens, dank zij de goedertierenheid en zachtmoedigheid onzer onderwijs autoriteiten, in de school een leventje hebben als een muis op een graanzolder. Niet waar? in uw jeugd en in de mijne werd een eerlijk, Hollandsch pak slaag nog een heilzaam middel geacht ter beteugeling van minder gewenschte neigingen bij een weerbarstigen schoolknaapof anders wist de meester door een flinke bestraffing in den vorm van een uur of wat school blijven er de vrees wel in te houden. Maar dergelijke barbaarschheden worden als ouderwetsch en immoreel door de Amsterdamsche school-autoriteiten met verach ting verworpen. Tot heil en in het welbegrepen belang van onderwijzers en straatjeugd beiden, bestaan hier de twee volgende bepalingen, waaraan de eersten zich op straffe van ontslag te houden hebben, althans wat het tweede voorschrift betreft: 1. Geen onderwijzer heeft het recht, zijn leerlingen langer dan een half uur school te houden. 2. Lichamelijke straffen zijn verboden. En opdat de Amsterdamsche straatjongen toch vooral niet het slachtoffer worde van de overtreding der laatste bepaling door den onderwijzer, stond een paar jaar ge leden op zekeren dag heel duidelijk in alle mogelijke kranten en krantjes te lezen, dat de wethouder van onderwijs het «slaan" op school verboden had op poene van ontslag. Een dag later kon men op vele Amster damsche scholen het verkwikkelijk schouwspel genieten, dat leerlingen met een der bedoelde kranten in de hand triomfantelijk binnenkwamen, luide verkondigend, dat meester niet slaan mocht, «want dat-i d'r anders uit g°nS YVel mocht ik zooeven vragen: is er één stad in of buiten ons land, waar de straatjongen meer bescher ming en milder voorrechten geniet dan in de onze Inderdaad heeft de Amsterdamsche straatjongen dan ook in zijn soort den hoogsten graad van volkomenheid bereikt en wij mogen ongetwijfeld ons achtbaar ge meentebestuur dankbaar zijn, door even doeltreffende als zachte en wijze maatregelen Amsterdam met een merkwaardigheid te hebben verrijkt, die op weg is, wereldberoemd te worden. Weldra zullen ze komen vreemdelingen uit alle rijken der aarde, om, schoon in een soort van pantser ge stoken tegen minder gewenschte aanrakingen, den Am sterdamschen straatjongen in zijn evolutiën gade te slaan en te bewonderen. Ja, ik zie hen naderen, be laden met geschenken, als een bescheiden en nederige hulde aan den «Koning der Straten". En alle «smerissen", «knol-smerissen", «knop-smeris- sen" sknol-knop-smerissen" zullen gaan vóór zijn zege wagen en alle Amsterdamsche schoolmeesters er achter, en smerissen en schoolmeesters, mitsgaders alle toe schouwers zullen roepen met stemmen, trillende van blijde geestdrift en eerbiedige bewondering «Heil, heil, den Amsterdamschen straatjongen 1" Amsterdam 29 Sept. De prijzen der Aardappeles vaten hsden als volgt: Andjjker muizen f 2.20 a 2.40, id. kleine f 1.30 a 1.40, id, blauwe f2.a 2.80, Fransche BalsfO; 0.Friesche gieltjes f 0.a 0.id. bonten f 2.50 a f 3.50 id. Bolgers f 1.25 a 2.40, Duilsche Hamburgers f 3.30 a 3.70, Fr. blauwen f 2.25 a 3.—, Hillegummer.kralen f 2.a 4.25 Hillegum. graafjes f 2.— a 3.25 Aan voer 4 ladingen. Saksische jammen f 2.60 a 2.90, Zand Eigenheimers f 2.10 a 2.20, Zeeuwsehe bonten f 2.20. Hoorn 29 Sept. 742 vette Schapen f 24 a f 31,— per stuk. lammeren f 15 a 23.Haudel stu Lbbuwaeden, 29 Sept. Boter. Aangev. 36.4, 14.8 en 2.16 vaten. Prjjs f 50.50 a 0.Fabriekboter aangev* 35.3 en 19.6 vaten f 50.a 52.commissie f 51.50. Kaas. 17500 Kg. Nagel f 29.a Leeuwarden, 29 Sept. Ter veemarkt werden aangevoerd 4726 stuks ,82 stieren f 65 a 270, 112 ossen f 175 a 200 141 vette koeien f 245 a 250, 104 melkkoeien f 130 a 250, 59 pinken f50 a 80, 102 vette kalveren f 20 a 40,820 graskalveren f 50 a 70, 65 nucht. di. f 6.a f 10 135 vette schapen f 23,a 26.—212 weide dito f 21 a 23847 lammeren 15.a 20.89 vette varkens a f 80 a 90 of act. par Kg., voor Londen a ct., 108 magere varkens f 20 a 40, 639 yette biggen f 20 a 30, 260 speenvarkens f 5 a 8 bokken en geiten f 0 a 0. 35paardsn f 75 a 100. Purmerend Op do heden gehouden groenten markt van. door de afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Om streken werden den 15 Sept. verhandeld 107000 slaboonen 28 a 53 ets. per 1000 stnks. roode kool f 2.50 ets. ,0per spinazie ets. per stnk bloemkool al'/j 8 ets. per stok pieterselie 0— a 1— ets. per bos. selderie f 1 a 0per bos. savoye kool 2*^ a 3— ets. per stuk. spruitjes 30 a 42 ets. per dubbele mand. appelen f 2.20 a f 1,90 per mand Handels matig. Schiedam, 29 S?pt Ruws spiritus f 8.'ij Moutwjjn f vast Distillateurs f 10, Beur commissie f9.50 Jenevor f 14. Spoeling f 1.20 Amst. proef f Zwolle, 29 Sept. Boter. 11880 Kg., waarvan 474'/, en 168^,. v. en 1440 stukken. Prjjs per kg. f 1.15 a 1.30, per 1.8 vat van 20 kg. prima l 26 a 2650, af wijkende! 25.a 26,2e soort f 24,a 25.per '/i, vat f 12.a 13.Handel graag. Zwolle, 29 Sept. Op de heden gehouden Veemarkt zjjn aangev. 1988 stuks als: 712 runderen, 111 kalveren, 376 schapen, 29 lammeren, 760 varkens en biggen. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien f 105 a 260, di. Vaarzen en Schotten f 105 a 240. Gust- koeien voor de vetweide of stal f 90 a 185, di. Vaarzen f 70 a 175, voorjaarkalveren Koeien f 105 a 210 Ossen voor do vetweide f 80 a 185, l'/2 jarigo Springstieren f 65 f 160, 1 */a jarige Pinken f 50 115, jonge Fokkalverenf 25 a 66 nuchtere Kalveren f 6 a 17, votte Koeien Ossen aan bouten f 0.56 a 0.80 per K.G. dito Stiereil f 0,50 a 0,64, dito kalveren f 0.62 a 0.84. dito Schapen f 0.40 a 0.70, Lammeren f 12 a 26, 6-weeksche Biggen f 8 a 11, 10, wecksche id. f 14 a 20, drachtige Varkens f48 a 65, magere idem f 40 a 55 per stnk, vette di. t 0,48 a 0,50, dito voor Londen f 0.42 a 0,44 per K.G. op Woensdag II October I905, des namiddags ten 2 ure, in het Hotel „TS O SI W E H EEN» te IJmuiden, ten overstaan van den te Haarlem govestigden Notaris van het vóór weinige Jaren gebouwd en ult- uuntené onderhouden Calé-Restaurant zeer gunstig gelegen te IJmuiden, tegenover het Station der H. IJ. S. Maatsch. en den Overwvg naar Zee en de Vissche: shaven op den hoek van de Koningin WJbslmiDa- straat en de keizer Wilhelmstraat, kad. Sectie I, No. 1238, groot 91 centiaren. Het perceel bevat ern afzonderlijk verhuurd wordende bovenwoning. Alles breeder bjj biljetten omschreven. Dagelijks te bezichtigen en te aanvaarden terstond na betaling. Nadere informatiën ten kantore van Notaris WILLEMS, Gierstraat 14 te Haarlem, alwaar de veilcondiiiën en eigendomsbewijzen gedurende 8 dagen vóór de veiling tor lezing en inzage zullen liggen. te OBDAM, zal op Dinsdagen ÏO October 1905, bp opbod en lï October I905, bij afslag en combinatiën, telkens 's avonds S'/j nnri in het kof fiehuis van den heer Kramer aan de Kaasmarkt te A 1 k- niaar, verkoopeni 1. De 3 nieuwgebouwde en naar de eiecheu des tjjds ingerichte VILLA'S met TUINEN, zeer riant gelegen aan den Geestersingel te Alkmaar, nabij 't Station H. IJ. S. en de Abri Stoomtram Alkmaar—Bergen, plaatseljjk geteekend E 50, 51 cn 52, alle voorzien van gas- en waterleiding. Verhaard resp. voor f 300 en f 280 's jaers, terwjjl één perceel dadeljjk is te aanvaarden. 2. Een nieuwgebouwd, welingericht KOFFIKHUIS met WON1N6, rnime Kamers, kenken en flinken TIIIÏV aan de Nienwpoortslaan te Alkmaar, wijk E 94, laatst verhuurd geweest voor f 7.— per week. 3. VIER nienw gebouwde HEERENHlflZEN met ERVKNï aldaar, wjjk E 96, 98, 100 en 102, ieder verhuurd voor f 3 50 per week. Notaris C. L. VAN DEN BERGH te Schagen, zal op Dinsdag 17 October 1905, in het Koffiehuis van den Heer P. SCHERINGA te Bar singer hor n, bp inzet en op Donderdag 26 October 1905, in het »Noord-Hollandsch Koffiehuis* te Schagen, bjj afslag, telkens des voormiddags ten 11 are, voor de erven van den Heer DIRK RAAT, in publieke veiling brengen de zeer gnnstig gelegen aan de Hoogebieron, gem. Barsingerhorn, bestaande uit goed onderhonden huismanswoning met boet, erf, boom gaarden, arbeiderswoning, diverse perceelen uitmuntend Weiland en een perceel Bouwland, kad. bekend gemeente Barsingerhorn, sectie D, Nos. 215, 2'6, 76, 258, 258a, 259 tct en met 270, 156, 407 en 406, samen groot 22.76.90 H.A. Alles breeder bij biljetten omschreven. Betaling der koopper ningen 7 December 1905. Aanvaarding der landerijen op 25 December 1905, der gebouwenerftuin en boomgaarden op 1 Mei 1906. Belastingen voor koopers rekening vansf 1 Januari 1906. Inlichtingen worden verstrekt en notitiën en kaarten zijn verkrjjgbaar ten kantore van genoemden Notaris. op bjj opbod en afslag, en op bg combinatiën, telkens des morgens ÏO uur, in de herberg »DE ZWAAN", ten overstaan van de Notarissen van bestaande uit flinke hulsmanswenlng met boet tuin, boomgaard en erf en 34 perceelen uitmuntend wel- en bouwland, allergunstigst gelegen aan de Oostzjjde, bij de Spoorwrgbalte Middenweg, nabjj kerk en school te HEER HUGOWAARD, samen groot 13,46,30 H.A. Verhuurd agn den heer Jb. GEEL. 3. Ken goed onderhouden met tuin, tegenover de ProteBtanfeche Kerk, aan den Middenweg te HEER HUGOWAARD, groot 12 A. 20 c.A., Verhuurd aan den heer Jb. SWAAG. Alles nagelaten door wjjlen den heer J. SWAAtS. Aanvaarding het land Keistljjd 1905 en de huizen, schuur en erven 1 Mei 1906. Betaaldag 20 December 19^5. Inlichtingen worden gegeven door voornoemde Noiarissei». •Een PARTICULIER heeft KAPITAAL BESCHIK BAAR hetwelk kjj tegen A °/0 rente, als le Hypo theek, wenscht uit te zetten. Br. Ir. Bureau dezer Courant lett. D 2. te Helder in Café «Central", op Woensdag Sft October 1905, des avonds 11 2 uur, ten overstaan van P. J. C. VAN TOOSNENHUROH, notaris te Alkmaar, van te Helder, in den Ilelderschen polder en iu den Hois- duiuerpolder samen groot 4 H. A. 64 A. 50 c. A. Breeder op billetten eu kaai ten vermeld. Aanvaarding 25 Decem ber 1905. Meerdere inlichtingen geven da heer J. SE- VENHUIJZEN te Helder en voornoemde notaris. trekken in do volgende maand de bekende (Goedgek. bij Kon. Besl. v. 22 Juni 1905, No. 14.) waarde ongeveer 1200 GUIiMKNf, 2a prijs 2 beste koelen, waarde pl.ru- 600 gld' Verder een groot aantal belangrjjke prijzen, ais Koeien, Varkens, Schapen, Rijwielen, Trapnaaimachines, VnlhaarJen en Kachels, massief Eiken Slaapkamer-ameublement, enz. enz. Trekking 3ft October s.s. ('s namiddags 2 uur) in «Café Nonf", ten overstaan van Notaris VAN HOLK te Zaandam. Namens het bestuur der Ver. tot Opb. der Weekm., J. BRINKMAN Hz.. Voorz. P. F. RANSHUIJSEN, Saor.-Pflnningm. Loten verkrijgbaar te Alkmaar bjj de beeren J. TERWEIJ, coiffeur, DU CROCQ, café Centrum; te Schagen bjj A. VAN TWUIJVER; te Winkel bjj D. SLOOVES; te Purmerend bg JAN SCHOUTEN; te Heiloo bg P. O. OVERTOOM. AANBEVELEND, (volgens voorschrift) neemt gelden A déposito, opent Rekening Courant met rente-vergoeding en verleent credieten aan kooplieden en industrieelen. Een flinke vlerpersoons Kantoorlessenaar met vier krnkken tegen billijken prijs te koop aangeboden. Brieven franco letter C, Bureau dezer Courant. nota van, en onderzoekt alle eerljjke of oneeiljjke concurrentie, dooh men krijgt onherroepelijk tot resultaat dat de a A1/4 per stuk, van do beslist de allerfijnste zjjn. maatschappij voor Volksverzekering. Maatschappelijk Kapitaal 500,000 gulden. Hoofdagent voor ALKMAAR eu OMSTREKEN Clarissen huurt ÏO, Alkmaar. N.B. In de omliggende plaatsen van Alkmaar soliede Agenten gevraagd. Brieven lel ter IJ4 Bureau dezer Courant.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 5