Openbare Verkooping 151 PitóöMMflapli, DAMES! ALKMAARSCHE COURANT. BUI TE NL A NdT BERLIJNSCHE BRIEVEN. ADVERTENTIE N. ALKMAAR. Openbare Verkooping te ALKMAAR. ■VERIjOKEN" een Gouden Dames-Horloge. P. H. GROBBB Dagblad voor Alkmaar en Omstreken. Zaterdag 7 Oct. 190ft. Loting voor de Nationale Militie. INGEZONDEN STUKKEN. MARK T BERICHT EN. Notaris GOTTMKH te A Ikmaar, I. Een HEERENHUIS, 2. Een burgerwoonhuis met erf, 3. Een burgerwoonhuis, 4. Een perceel bouwterrein, 5. Een perceel bouwterrein, 6. Een burgerwoonhuis met erf, 7. Een burgerwoonhuis m. erf e. tuin, 8. Een burgerwoonhuis m. erf e. tuin, 9. Een perceel Bouwterrein, J. van der VEEN, Notaris te ALKMAAR, te bevragen bij Jb. BLOM te Petten. Wilt U fijne geëmailleerde TAEEL- en KEUKEN-GEREEDSCHAPPEN hebben geheel wit zonder blanwe randen, niet te onder scheiden van Graniet Porcelein Bezoekt dan bet Magazijn van Langestraat, hoek Krebbesteeg. No. 144. Honderd en Zevende Jaargang. 1905. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Alkmaab brengen ter bennis van belanghebbenden dat de Uotlng der in 1905 alhier voor de lichting van 1906 voor de Militie ingeschrevenen zal geschieden op Woensdag 18 en Donderdag I» October aan staande, ten stadhnize. Zjj worden mitsdien opgeroepen, om zich, voor zooveel betreft de lotélingen wier familienamen beginnen met de letters A tot en met R op Woensdag 18 October as. des voormiddags te 9.30 ure, en met de letters S tot en met Z on Donderdag 19 October a.s. des voormiddags te 9.30 ure, aldaar te bevinden om te loten en opgaven te doen van de redenen van vrijstelling, die zp ter zake van de Militie vermeenen te moeten inbrengen. Om vrijstelling wegens eigen militairen dienst of die van broeders te verkrpgen, moet men overleggen een paspoort of ander bewjjs van ontslag, of een uittreksel uit het stamboek of een bewps van werkelgken dienst. Ter bekoming van vrpstelling wegens broedordienst moet mon bovendien overleggen een getuigschrift van den Burgemeester, waaruit bet getal zonen, tot het gezin behoorende, bljjkt. Eerstgenoemd bewpsstuk kan, zoo het niet reeds in gevolge "t. 39, derde lid van het K. B. van 2 Dec. 1901 (Staatsblad No. 230) onder den Burgemeester berust, tenminste tien dagen vóór den dag, waarop de zitting van den Militieraad wordt geopend, worden ingeleverd bij den Burgemeester der gemeente in welke de loteling, die vrjjstelling verlangt wegeus eigen militairen dienst of wegens broederdienst, voor de militie is ingeschreven. De opgave van een reden van vrijstelling bij de loting ontslaat hem die vrijgesteld wenscht te worden niet van de verplichting om bjj den Militieraad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk geval bp dit college moet worden gedaan op het daarvoor bestemde tijdstip. Zij die vermeenen vrijstelling te kunnen erlangen we gens broederdienst, moeten op Donderdag 16 NOV. e k-, des voormiddags te 10 ure, op het raadhuis verschjjnen, vergezeld van twee bij den Burgemeester te goeder naam en faam bekend staande meerderjarige in gezetenen, die de vereischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar op te maken getuigschrift onderteekenen, terwjjl zp verplicht zjjn de uoodige opgaven voor het op maken der stukken vóór 1 November a.s. ter secre tarie te verstrekken. De lotelingen worden uitgenoodigd den oproepingsbrief bij de loting mede te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 30 Sept. 1905. DONATH, Secretaris. (Particuliere Correspondentie). Berlijn, 4 October, 1905, Bcrlijngche theaters. Blijven wij ook ditmaal nog bij het lichtere genre. Om het Metropoltheater, als het meest in trek zijnde, scharen zich verscheidene anderen, die door vreemde lingen minder bezocht worden en dientengevolge dik wijls moeite hebben te blijven bestaan. Daarbij komt dat hun aantal steeds toeneemt en deze vermeerdering niet in verhouding staat tot het sterkere schouwburg bezoek dat gedeeltelijk het gevolg is van grooteren welstand en gedeeltelijk van de snelle stijging van het Berlijnsche bevolkingscijfer. Het is een merk waardig verschijnsel dat de meeste theaters, die oor spronkelijk met het doel gebouwd werden degelijke kunst te bieden, na enkele jaren in andere handen overgegaan, van bestemming veranderen en het publiek tot zich trachten te trekken met «gelegenheids"- en zoogenaamde «Ausstattungsstukken. Dien weg ging ook het Nationaltheater op. Dit werd in het afgeloopen winterseizoen in het Noordoosten van Berlijn als volksopera ingewijd. Onze tenor Schultze, het vroegere lid van de Nederlandsche opera, was een der solisten. Wat de directie bood was goed, heel goed zelfsde zaal was zeer doelmatig ingericht de entree prijzen waren laag gesteld en toch wierp deze onder neming geen voordeel af, ofschoon het gebouw in een deel van Berlijn staat waar geene andere schouwburgen te vinden zijn en waar een publiek woont dat op uitgaan belust is. De Berlijner is echter stijfkoppig en in enkele opzichten nog al conservatief. Ze laten zich den weg niet wüzen, ze zoeken dien zelf en is hij wat lang, dan brengt de tram ze aan het gewenschte doel voor 10 Pfennige. Dat was tenminste tot heden regel, maar hoe het er uit zal zien, als dit schrijven in de courant ge- plaatst wordt, is moeielijk te zeggen. Toen ik Maandag Berlijn voor eenige dagen verliet het is juist in de herfstdagen buiten zoo heel mooi, vooral daar waar veel afwisselend loof en hout gevonden wordt was het aantal der electrische trams reeds tot de helft terug gebracht en heerschte er dientengevolge in eiken wagen een waar gedrang. Ik sprak laatstleden Zondag nog een der directeuren van de «Grosse Berliner Strassen- bahn." Men hoopte, ook al mocht het gewone personeel in zijn geheel aan de staking gaan deelnemen, het ver keer ten deele te kunnen laten doorgaan met behulp van de militaire spoorweg-regimenten, studenten der polytechnische hoogescholen en verdere zich daartoe vrijwillig meldenden, die een werkzaam aandeel in dezen loonstrijd wenschen te nemen. We vinden misschien wel aanleiding op deze diep in- en om zich grijpende werkstaking nader terug te komen, want zoodra de omstandigheden ernstiger worden, pakken we weer ons koffertje en verlaten het «Ghristliche Erholungsheim Wiihelmshöhe te Buckow" om weder naar Berlijn terug te keeren. 't Is hier anders zoo rustig en vredig en wanneer men dan uit het venster een deel van het heerlijke water- en boschrijke landschap der Mark Brandenburg overziet, dan verlangt men niet terug naar het tooneel van twist, voor een groot deel het gevolg van menschelijke hebzucht, onverdraagzaamheid en stokerij. Maar terug naar de andere tooneelen, die der Ber lijnsche theaters en speciaal naar die der lichtere kunst. Na een jaar van |bange worsteling moest het National theater dit voorjaar gesloten worden. Thans is het door den directeur van het Metropoltheater gepacht, omge doopt in Walhallatheater en worden er stukken opge voerd. die bij het Metropoltheater uitgediend hebben. Voor Berlijn N.O zijn ze echter nog goed genoeg, niet alleen de stukken zelf, doch ook de decoratiën en de costumes, die natuurlijk veel aan frischheid en glans verloren hebben. In dezelfde broekjes en rokjes, waarin vroeger de lievelingen aan het MetropoltheaterTrid- Trid, Giampietro, enz. rondhuppelden, vertoonen zich thans artisten van tweede en derde kwaliteit voor het op uitgaan beluste publiek. Langs dezen weg zal het echter waarschijnlijk dit jaar gelukken het nieuwe gebouw aan den Weinbergsweg rentegevend te maken. Vreemdelingen zou ik echter den raad willen geven den drempel van dezen kunsttempel niet te betreden. Neen, gaat dan liever naar het Thaliatheater. Ook hier zangspelen met dansen ter afwisseling. De held van dit theater, de groote aantrekkingskracht voor alle Ber- lijners, is Guido Tielscher, een koddig, klein, zeer be wegelijk mannetje, dat vlot speelt en een aangenaam stemgeluid heeft. Maar in welk stuk ge Tielscher ook ziet, 't is en bljjft altijd Tielscher. Er worden dan ook op bestelling van de directie van het Thaliatheater door overigens onbekende auteurs ieder jaar een of twee nieuwe stukken geschreven, beter gezegd in elkaar ge timmerd, waarbij de vraag of Tielscher er in schitteren kan, de overwegende is. Eenige zangeressen, waaronder enkele zeer goede krachten, krijgen te pas of te onpas het noodige aantal coupletten te zingen, het geheel wemelt van onwaarschijnlijkheden doch de regie heeft de gelegenheid enkele aardige tooneeltjes te bieden en Tielscher heeft den ganschen avond de lachers aan zijne zijde. Hiermede zijn de meeste Berlijners tevreden en tegenover zooveel"voor het overige onschuldigen onzin zwijgt gewoonlijk de critiek. Hinderlijk schuin is deze Berlijnsche kunst althans niet. Waar baron von Wolzogen eertjjds met zijne «Ueber- brettler" optrad, huist thans het Duitsch-Amerikaansche theater. Von Wolzogen heeft met zijne ondernemingen nooit geluk gehad. In dezen zoo uiterst smaakvollen en origineelen schouwburg, die naar zpne aanwijzingen gebouwd werd, doch waarin hij zich niet staande kon houden, huist thans Adolf Philipp. Hij is sedert jaren de gast van het gezelschap, de gast uit Amerika, doch feitelijk de directeur, de librettoschrijver, de componist der coupletten en de hoofd- en alles overheerschende persoonlijkheid van dit gezelschap. Wat hier geboden wordt, is nog onwaarschijnlijker, nog meer saamgeflanst dan de stukken in de reeds beschreven theaters, 't Pu bliek in Berlijn S.O. is nog bescheidener in zijne eischen dan dat in de andere stadsgedeelten, 't Ont breekt in het Duitsch-Amerikaansche theater aan humor, indien men althans eenige moderne dienstmeiden-types niet mederekentin de plaats daarvoor krijgt men sentimenteele liedjes te hooren, die door Adolf Philipp met een bedenkelijk versleten geluid worden voorge dragen. En toch houdt dit gezelschap zich nu reeds vier jaren staande en herkent men op de eerste rangen bekende persoonlijkheden uit het Westen van Berlijn, die het toch nog de moeite waard schijnen te vinden den verren weg naar het Zuidoosten af te leggen om dat Duitsch-Amerikaansche grogje mede te genieten. Ook het Oentraltheater heeft zich gaandeweg in meer lokalen zin bewogen. Het had in de laatste tijden steeds weinig geluk met de keuze der stukken en moest steeds weder teruggrijpen naar de «Geisha", die reeds meer dan 2000 maal werd opgevoerd. Nu en dan brengt het Centraltheater nog eens een goede operette op het programma en vormt dan ook de brug tusschen de «Ausstattungtheaters" en de opera's, waarvan we er dit jaar drie zullen tellende Koninklijke -Opera, het The ater des Westens en de nog te openen en nieuw ge bouwde «Komische Oper". Doch ook het Centraltheater voert een kwijnend be staan, hoeveel moeite de directie zich ook geeft om met zijn uitstekend personeel den zoo grilligen smaak van het Berlijnsch publiek te vatten. Het ontbreekt daar echter aan het trekpleister zooals Guide Tielscher voor het Thalia en Adolf Philipp voor het Duitsch-Ameri kaansche theater is. We willen dit praatje over het lichte genre niet afsluiten alvorens ook het Apollo- theater nog vermeld te hebben. Vroeger op eene lijn staande met het Metropoltheater hebben beide zich in tegenovergestelde richting bewogen. Beide boden vroeger voor de pauze eenige beroemde specialiteiten om tot slot een ballet of «Ausstattungsstück" te geven. Het Metropol theater heeft echter de specialiteiten geheel laten vallen, terwijl ze thans in het Apoilothe- ater steeds meer hoofdschotel zijn geworden. Toch kan men hier nu en dan nog wel eens natuurlijk steeds in het lichte genre iets goeds te zien krijgen. De huiscomponist van het Apollotheater, Paul Lincke, is van alle Berlijnsche gelegenheidstoondichters, wel de begaafdste en menige zeer populaire melodie, die men overal hoort spelen, zingen of fluiten, stamt uit het Apollotheater. Bij een vluchtig bezoek aan Berlijn, doet men echter het verstandigst zijne avonden aan betere amusementen te wijden. Doch hierover in een mijner volgende brieven. Nog eens Philautrople en Verbeterde kleeding. Geachte Redactie In 't najaar 1903, verscheen van onze Vereeniging een stak «Philantropie en Verbeterde Kleeding" geheeten, dat door de Pers opgenomen en verbreid, krachtig mee werkte om doelmatige vrouwen- on kinderkleeding te brengen onder groepen van het Nederlandsche volk, die anders misschien nog langen tijd daarvan verstoken zouden bligven. Reeds in 't jaarverslag over 1908 kon ik aan de Alg. Verg het volgende verslag uitbrengen Na de pnblicee- ring van ons ingezonden stukje kwamen zij inde aanvragen om onze mand met goedkoopare kleeding. Besturen van Weldadigheidsvereenigingen wenschlen haar «oir hnn bedeelden, onderwijzeressen voor haar lessen in de nuttige handwerken, een directrice eener kweekschool voor haar interne kweekelingen, een hnismeesteres van een sanatorium voor haar onvermogende patiënten enz. Meer dan 40 aanvragen kwamen reeds in en nog altijd bljjft de belangstelling toenemen. Zoodat het Hoofdbestuur dan ook besloot een 2de mand te doen samensteller. In 1904 kon ik melden: »Acht en twintig Vereeni- gingen die kleeren verstrekten aan minderbedeelden ont vingen de mand met goedkoopere kleedingstnkken. Deze mand werd nog aangevuld met genaaid ondergoed voor vrouwen, waardoor zij nog beter aan haar doel zal beant woorden". Ia onzen tijd van nieuwe denkbeelden is pro paganda en reclame voor die denkbeelden een gebiedende eiscb. Het «Frappez, frappez tonjonrs" geeft mjj dan ook aanleiding ia herinnering te brengen »Dat onze goed koopere kleeding, voor alle Vereenigingen of Kransjes die werken voor minderbedeelden ea die belangstellen in de wijze, waarop de Vereeniging voor Verbetering van Vronwenkleeding zich die kleeding denkt, tegen bstaling der verzendingskosten ter inzage te verkrijgen is bjj A. AUKES—Timmebs, Administratice der H. B. dooien Alkmaar, Onde Gracht 176. den protest. zijde van het IJ een rilling door de leden voelen gaan. Met deze woorden voor oogen schijnt het alsof Noord- Holland in godsdienstig opzicht niet verre de eerste, de slechtste Heidensche provincie voornit is. Een kille wind van ongeloof en materialisme die niet eens gewoon maar breed waait over de wijde vlakten. Duizenden in volmaakte onkunde met het evangelie ven Jezns Chr. voortlevende. Groote onkunde uit wantrouwen geboren wat een duisternis, wat een blindheid. Wat een onver schilligheid van Nieuwediep tot het IJ, van Enkhnizen tot Petten, wat een ongeloof te Oost-en West-Graftdjjk. Maar, mr. de redacteur, de aangehaalde woorden nit dat ingezonden stak zpn neergeschreven met het oog mee op menschen ten wier opzichte zjj niet waar zpn, en het is daarom dat ik U vraag een bescheiden woord van protest in Uw blad op te nemen. Ds. D. G. W. L. Röder be hoort tot de streng-reehtzinnige partij en door deze worden al sinds jaren pogingen aangewond om het grooten- deels vrijzinnige Noord-Holland te »bekeeren". De pre dikanten van die richting hebben te vervollen een zen ding onder de ongeloovigen. »De evangelie-prediker is daar allereerst zendeling" heet het dan ook in het ingezonden stuk dat alle de fouten vertoont van eeu orthodox stak, n.l. ontkenning van het godsdienstige bp en gemis aan waardeering van andersdenkenden. Mat die ongeloovigen en materialisten worden zeker ook de vrijzinnigen bedoeld. v Onder hen die in volmaakte onkunde met Chr. evangelie voortleven, behooren ongetwijfeld ook zjj, die een gehesl andere opvatting van dat evangelie hebben als Ds. Röder en de zjjnen. En uit naam nu van die vele vrijzinnigen te Oost- en West-Graftdpk laat ik een woord van protest hooren tegen die beweringen. Waarljjk, mr. de redacteur, do wind van ongeloof en materialisme waait niet zoo breed en huiveringwekkend over Starnmeer en Schermor. Waarljjk, hier is niet zooveel volmaakte onkunde met het eenvoudige evangelie van Jezu3. Waarljjk, er is niet zooveel wantrouwen uit die onkunde geboren. el is er ongeloof aan die zendelingen nit het orthodoxe kamp, wel een afkeer van den killen wind der drijvende steile' rechtzinnigheid die breed over onze vlakten wil waaien, wel is er wantrouwen maar niet wantrouwen nit onkunde, doch nit kennis geboren, uit kennis en kennis making met de levens- en wereldbeschouwing der orthodoxie. Wel is er gewilde onkunde niet met het evangelie van Jezns maar met dat evangelie dat die zendeling-leeraars verkondigen en dat met vrjj is van onnoodige verguizing en bitterheid van felle partjjzuoht en party bedoeling, dat evangelie dat tweedracht zaait dat niet wil leiden maar heerschen, dat zjjn kracht zoekt in het spannen van den vierschaar over eigen beljjders en anderen. Steekt U het IJ maar eens over, mr. de redacteur, en U zult bevinden dat er onder ons nog wel wordt ge vonden, bjj zeer velen, die door Ds. D. G. W. L. Röder en de mede-onderteekenaren als ongeloovigen, materialisten en onkundigen worden aangewezen, geloof in God, in de waarde en de kracht van Jezns' evangelie en naar het voorbeeld van den Nazarener waardeering van en eerbied voor eerljjke overtuiging van andersdenkenden. U dankend voor de opname, R. J. DE STOPPELAAR, Doopsgezind Lseraar te Oost- en West-Graftdpk. Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor onderstaande regels een plaatsje in Uw blad In de Amsterdamsche Kerkbode van 30 September 1905 komt voor een ingezonden stnkje, onderteekend door Ds. D. G W. L. Rödor, Ned. Herv. predikant te Oost en West-Graftdijk, en anderen. Hierin worden gitten gevraagd tot inrichting van een lokaal voor bijbel lezingen, samenkomsten, leeszaal enz., alles met doel om zooals het lnidt »Oods koninkrijk in Noord Holland" nit te breiden. Want mr. de redacteur daarvan is volgens de onderteekenaren van dat sink zoo goed als niets in Noord-Holland te vinden. »Wie eenigszins bekend is met het Godsdienstig en kcrkeljjk leven in Noord-Holland boven het IJ, weet dat het daar in menig opzicht zeer treurig is gesteld. Wie het IJ oversteekt huivert terug voor den killen wind van ongeloof en materialisme die breed waait over de wijde vlakten. Duizenden leven daar voort in volmaakte onkunde met het evangelie van Jezus Christus. De evangelie-prediker is daar allereerst zendeling. Wantrouwen voortspruitend nit groote onknnde ie de vijand die hjj moet overwinnen", aldus lnidt het begin van dat ingezonden stnk, een stnk waaruit zelf eon zeer kille wind waait en dat van groote onknnde getuigt. Wie hierop afgaande zich een oordeel zon willen vormen over het Godsdienstig leven in Noord-Holland zou inderdaad misschien aan do over- Alkmaar 6 Oct Aangevoerd 335 stapels, wegende 134396 kilogrammen. Kleine kaas f 30.50 commissie 31, Middelbare f 31.50. In 1904 waren de cjjfers den 7 Ootoberaange roerd 370 stapels, wegende 141121 kilogramme,n. Klema kaas f 29 50 Commissie f 30.50, Middelbare f 30.50.) Amsterdam 6 Oct De prpzen der Aardappelen waren heden als volgt Andjjker muizen f 2.20 a 2.40, id. kleine f 0. a 0.— id, blauwe f 2.— a 2.89, Fransche Bals f 0.— 0.Friesche gieltjes f 0.a 0.id. bonten f 2 50 a f 3 70 id. Borgers f 1.25 a 2 60, id. blauwen f 2.— a 3.10, Zeeuwsche bonten f 2.20 a 2.40, id. blaauwen f 2.20 a 2 30 id. pooters f 1.40 a 1.60, Hillagummer kralen f 2.— a 4.25, Hillegum. graaijes f 2.— a 3.25, Duitsche Ham burgers f 3.30 a 3.90, id. rooden f 2.—a 2.30, Saksische jammen f 2.60 a 2.90, Zand Eigenheimers f 2.10 a 2.20. Aanvoer 5 ladingen. 6 Oct. Groentemarkt te Broek op Langeiiduk. wortelen 2.30 a 3.— 100 bos, bloemkool le soort 1 3.— a 4, bloemkool 2e soort f 0.~ a 0roodekool f 3.— a 6.—, trolekool f 2.— a 4.25, wittekool f 3.50 a 7.-, koolrapen f 0.— a 0nep f 0.— a 1.45, uien f 1.50 a 1.60 reuzenbloemkool f7,a 9,— Schiedam, 6 Oct. Ruwe spiritus f 8.'/* Moutwpn i vast. Distillateurs f 10, Beurscommissie 19.25 Jenever f 14.—. Spoeling f 1.20, Amst. proef f Zwolle, 6 Oct. Op de heden gehouden Veemarkt zjjn aangev. 1683 stuks als 602 runderon, 82 kalveren, 356 schapen, 32 lammeren, 611 varkens en biggen. Men besteedde voor neurende en versch gekalfde koeien f 95 a 165, di. Vaarzen en Schotten f 95 a 175. Gast- koeien voor de vetweide of stal f 70 a 165, di. Vaarzen f 80 a 175 voorjaarkalveren Koeien f 90 a 170 OsBen voor de vetweide f 90 a 170, l'/ï jarige Springstieren f 65 f 145 VU jarige Pinken f 65 110, jonge Foknalverenf 25 a 68 nuchtere Kalveren 6 a 15, vette Koeien Ossen aan bouten t 0.56 a 0.76 per K.G. dito Stieren f 0,50 a 0,63, dito kalveren f 0.60 a 0.84. dito Schapen f 0.40 a 0.80, Lammeren f 12 a 30, 6-weekeche Biggen f 8 11, 10, weeksche f 1 4 a 20, drachtige Varkens f 45 a 70, magereidem f 38 a 60 por stuk, votto di. f 0,48 a 0,49, dito voor Londen f 0.42 a 0,43 per K.G. Zwolle, 29 Sept. Boter. 10510 Kg., waarvan 427 V, en 134A. v. en 1300 stokken. Prps per kg. f 1.15 a 1.30, per 1.8 vat van 20 kg. prima f 26.— a 2650, af- wijkendef 25.50 a 26,—. 2e soort f 24,50 a 25.—, per i/,. vat f 12.— a 13.—. Handel graag. Hoorn 6 Oct 762 vette Schapen f 25 a f 30,— per stuk. lammeren f 15 a 22.Handel sta Lebdwabden, 6 Oct Boter. Aangev. 29.4, 11.8 en 1.16 vaten. Prps f 51.50 a 0.-. Fabriekboter aangev- 37.3 en 21.6 vaten f 51.— a 52.—, commissie f 51.50. Kaas. 16500 Kg. Nagel f 26.— a 49.50 Leeuwarden, 6 Oct. Ter veemarkt werden aangevoerd 5242 stuks ,73 Btieren f 60 a 265, 89 ossen f 180 a 210 197 vette koeien f 240 a 250, 1034 melkkoeien f135 a 240 67 pinken f50 a 75, 103 vette kalveien f 18 a 45,1298 graskalveren f 45 a 75, 52 nucht. di. f "6.-- ai 167 vette schapen f 24 - a 26.-. 136 weide dito f 21 - a 24-, 645 lammeren f a 20.—73 vette varkens a f 80a 90 of 24 a 25 - ct. per Kg., voor Londen a ct., 124 magere varkens f 30 a 85, 899 vette biggen 'f 20 a 39, 270 speenvarkens f 4 a 8 ,- bokken en geiten f 0 a 0. löpaarden f 75 a 100. Pubmebend Op de heden gehouden groentenmarkt van. door de afslagvereeniging Beemster, Pnrmerend en Om streken werden den verhandeld slaboonen 38 a 57 ets. per 1000 stnks. roode kool f 3.— cis. ,0— per spinazie cts- P8r bloemkool —8 ets. per stok pieterselie 0aOets. per bos. selderie f 0 a 0per bos. savoye kool 3'/2 a 0ets. por stuk. spruitjes 36 a 57 ets. per dubbele mand. appelen f 1.80 a f 3,— per mand Handels vlvg te OBDAM, zal op Dinsdagen ÏO October 1905, bp op b od en 1? October lOOft, bjj afslag en combinatiën, telkens 's avonds ft '/j uur, in het kof fiehuis van den heer Krameb aan de Kaasmarkt te A 1 k- m a a r, verkoopen i 1. De 3 nieuwgebouwde en naar de eischen des tjjds ingerichte VIMjA's met TUISTEN, zeer riant gelegen aan den Geestersingel te Alkmaar, nabjj 't Station H. IJ. S. en de Abri Stoomtram Alkmaar—Bergen, plaatseljjk geteekend E 50, 51 en 52, alle voorzien van gas- en waterleiding. Verhuurd resp. voor f 300 en f 280 's jaers, terwjjl één perceel dadeljjk is te aanvaarden. 2. Een nieuwgebouwd, welingerieht KOFFIEHUIS met WONINt}, rnime Kamers, kenken en flinken TUIN aan de Nienwpoortslaan te Alkmaar, wijk E 94, laatst verhuurd geweest voor f 7.per weak. 3. FIER nienw gebouwde HEER EK HUIKEN met ERVEN aldaar, wjjk E96, 98, 100 en 102, ieder verhuurd voor f 3 50 per week. op Dinsdag 7 November 190ft, bjj opbod en op Dinsdag 14 November 190ft, bjj afslag en com binatiën, telkens des avonds 6 unr, in het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer A. M. HAZES, aan het Lnttik- Oudorp, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H, DE LANGE, van de volgende perceelen te Alkmaar: bevattende 6 Kamers en Keuken, voorzien van gas- en waterleiding, benevens Tuin en Erf, aan het Verdron- kenoord, groot 1 are 64 centiaren. Verhnnrd aan G. W. MELOHERS tot 1 Mei 1906, voor f 350,— per jaar, behalve de contributie der wa terleiding. De kooper geniet vanaf 1 November 1905 de huur. Te bezichtigen op de verkoopdagen 's middags van 1—4 unr. aan de Lindenlaan, groot 1 are, 24 centiaren. Verhuurd aan C. VISSER ioor f 2.60 per week. aan het Baanpad, groot 1 are, 9 centiaren. Verhnnrd aan P. HOP voor f 2.25 per week. ten oosten van perceel 3, groot 41 centiaren. ten oosten van perceel 4, groot 41 centiaren. aan den Koningsweg, met uitgang in eene steeg ten oosten, groot 70 centiaren. Verhuurd aan R. PALLE- MANS voor f 3.per week. aan het Zeglis, groot ongeveer 2 aren, 60 centiaren. Ver huurd aan LEVIET voor f 2.per week. ten oosten van perceel 7. groot ongeveer 1 are, 80 cen tiaren. Verhuurd aan STROOMER voor f 1.50 per week. ten oosten van perceel 8, groot ongeroer 1 are, 80 cen tiaren. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voor noemden notaris aan de Breedstraat te Alkmaar. is voornemens op Dinsdag 7 November 1905, bjj opbod, en op Dinsdag 14 November 19Dft, bp afslag, telkens des avonds te 7 ure, in het Noord hollandsch Koffiehuis van den heer A. M. HAZES, aan het Lnttik Ondorp te Alkmaar, in het openbaar te verkoopen t het. voor weinig jaren geleden nieuw gebouwde WIN* KEliHUlS, ingericht tot [broodbakkerjj met dobbelen heeteluchtoven, benevens bovenhuis 'met afzonderlijken opgang, en ERF, aan het Lnttik Oudorp te Alkmaar, kadaster sectio B no. 3582, groot 1 are 21 centiaren, en het onverdeelde gedeelte in de steeg ton westen van het voorgaande perceel kadaster sectie B, no. 3581, geheel groot 36 centiaren. Eigenaar den heer J. M. A. KöSTERS te Alkmaar, Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van ge noemden notaris aan de Oudegraeht 156, te Alkmaar. met Woonhuis en gelegenheid tot fabriceeren van Sigaren, wordt door ziekeljjke omstandigheden TE HUUR of TB KOOP aangeboden met overname van alle Inventaris. Het huis is nieuw gebouwd en gelfgen op zeer drukken stand te Beverwjjk. Informatiën geeft de eigenaar N. DE WOLF, Ar chitect te Beverwijk. Wie het terugbezorgt KENNEMERSTRAAIWEG 63, kan op een goede belooning rekenen. Alle goederen beslist giftvrij, merk WEISMtlLLER- «le de Etalage!

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 5