Najaarsveemarkt. STADSNI EU WS7 Gemeenteraad van Alkmaar Gemengd Nienws. Sprinkels, Helmond, Breda, Amsterdam, 1285.32 1277.31 1273 56 1272.53 1271.96 1271.96 1266.66 1266.64 1266.31 1258.80 1257.02 1253.61 1251.03 1251.01 1245.90 1235.77 1235.77 1233.96 1231.91 1230.77 1230.77 1230.77 1230.77 1230.76 1228 69 1227.99 1225.80 1224.38 1221 28 1220.90 1220.88 1213.73 Beklaagde verklaarde niet geweten te hcbbon dat bij margarine had geleverd. Aan de keurmeesters had hij gezegd dat het een mélange was. Het O. M,, waargenomen door rnr. Besier, was tan oordeel dat beklaagde te kwader trouw bad gehandeld en dat het feit valt ouder art. 321 Wetboek van Straf recht, als bedrog. Eisch7 dagen hechtenis. Mr. A. Levy, als pleiter optredend, ontkende dat het bewjjs voor do ove treding is geleverd. Het woord margarine" kan op de verpakking aan wezig zjjn geweest, doch er later van zijn afgeweekt. De opvatting van den officier, dat, in aanmerking zou mogen komen, dat het feit valt onder art. 321 Wb. v. Strafr., is iu strijd met do meest elementaire beginselen van strafrecht.' De man staat terecht voor overtreding der Boterwet en voor niets anders. PI. achtte niet bewezen dat het woord «margarine" niet op de waar heeft kunnen voorkomen, de kwade trouw van bekl. staat z. i. niet vast. Mocht de Rechtbank dit wel bewezen achten, dan verzoekt hij vernietiging van het vonnis des kas tonrechters en oplegging eener geldboete. Uit den Haad van Barslngerhorn. Men schrijft ons In de Raadszitting van de Gemeente Barsingerborn werd besloten voor J/s deel bij te dragen in do kosten van herstelling voor de bmg te Kolhorn, verbindende Wijk E on P. Het 1/3 moet dus weer door particulieren worden bijeengebracht, wat nog niet het ergste is, maar de brug wordt hersteld en daarna verwaarloosdtot zoolang we weer even ver zjjn als nu. Terwjjl iu dezelfde zitting een paar zeer vooruit strevende besluiten - werden genomen nameljjk dat tot algeheele straatverlichting in de kommen der drie dorpen en het in eigen beheer nemen van don reinigingsdienst, gotuigde het eerste besluit wel van ecnige bekrompenheid. Een ovrrwaclito afloop. Uit Hoer-Hugowaard wordt ons geschreven Op initiatief der hier bestaande afdeeling van den Bond van Nederl. oydvFwijzers zou te Schagen een cursus voor onderwijzers worden geopend ter beoefening der Pransche ta»L Aanvankelijk vond dit plan veelbjjval; men meende te mogen rekenen op deelneming door 16 17 dames en heeren. Een leeraar was gevonden in den heer Ge- lenckon van Den Helder, de datum der eerste les was reeds vastgesteld, doch ziet, niet minder dan zes deel nemers trokken zich terug. Vry dagavond werd nu nog eens weer vergaderd in het lokaal van den heer Pijper alhier, met het gevolg dat van de geheele zaak niets komt, aangezien bp het betrekkelijk geringe aantal de kosten per hoofd te hoog zonden worden. Actieve politie. -Uit Pu mormel wordt ons geschreven: Onze politie heeft weer bljjken van activiteit gegeven. Het gouden horlogo en dito ketting, aan een ingezetene in de kermisdrnkte verleden week ontrold, zjjn na twee dagen zoekons in Amsterdam beleend teruggevonden. De inscriptie op het horloge was de eenige aanwjjzing en toch mocht het aan den agent K. Huls gelukken, ge holpen door de Amsterdamsche collega's, horloge en ketting terug te vinden. Twee jeugdige Amsterdammers, be- boorendo tot de beruchte bende, zjjn de vermoedelijke daders. Van den I.angcndijk wordt ons geschreven Alle bouwers aan den Langendijk en omstreken zjji? druk be^ig om de winterknol in de opslagplaatsen te btrgen. De opbrengst van de akkers valt over het algemeen tegen, er zal dan ook aanmerkelijk minder dorschkool in voorraad wezen dan het vorige jaar. Het getob te Velsen. Nadat Donderdagmorgen de kettingen der stoompont te Velsen op de vereischte spanning gebracht waren, heeft men des middags beproefd de stoomtram er te laten oprjjden. Dit is echter niet goed gelukt, doordat de ver* bindingsstnkken tusschen de rails der pont en der brng niet zuiver waren. Ongeluk. De heer H. L. Spoorman, R.-Katb. Deken van Delft, heeft bjj een besoek aan het gesticht der Zasters te Lufjebroek het ongeluk gehad door de gladheid op straat te vallen en zich vrjj ernstig aan do knieschijf te ver- wondon. Gelukkig zijn geen lichaamsdeelen gebroken en gistoren zon de heer S. zjjne reis voortzetten. De crisis In de bouwvakken te Amsterdam. Het Volk verneemt, dat de geruchian als zou het einde der crisis spoedig te verwachten zjjn, in verband staan met de onderhandelingen, die tusschen de Algemeeno Patroonsvereoniging on de religieuse bonwvakorganisaties sinds eenige dagen gaande zijn, over de opname van den arbeid op de »beBmette« werken. Bjj beschikking van den minister van oorlog is de le luitenant J. C Duburgvan den staf der infanterie, werkzaam bjj de Cadettenschoolop zjjn verzoek met ingang van 1 November 1905 op non-activiteit gesteld voor dtn tijd van één jaar, zonder bezwaar der schatkist. Te Amsterdam is gisteren voor het acte-examen Vrije e» Orde-oeleningon geslaagd mej. A. van Doorn alhier. Vrijdagavond 3 November komt hier ter stede de heer W. H. de Mik uit Beverwijk in »Diligentia« voor drachten houden. Het programma, uit acht nummers bestaande, ziet er veelbelovend uit. Er komen daarop o. a. voor sin de Smidse« van Marie Boddaert, Multa- tuli's sGebed van den Unwetende«, sHuibert en Klaartje« van Bernard ter Haar en »Een man uit het volk« van Wm. de Bruyn. Zoowel voor ernst als voor humor is gezorgd. Of de heer De Mik in staat zal zjjn al die voordrach - ten goed tot haar recht te brengen, is een vraag, die niet te beantwoorden is, zoolang hij zich niet heeft doen hooren. Wel weten wij, dat de heer De Mik een zeer gewaardeerd lid is van de Rederijkerskamer sKenne- merland« te Beverwijk. Hij speelde de vorige week nog mee in »Het succes van Othello« door A. van Sprink- huizen en met lof wordt daarvan gewaagd door onze collega Kememerland. Het muzikale gedeelte van den avond is toevertrouwd aan de heeren Crefeld Sr. en Jr. Ons werd verzocht medo te deelen dat ds. Verwaal Woensdagavond te 6 uur als voorganger in de Kapelkerk zal optreden. Beroep op den Haad van eene beslissing van B. en W. met betrekking tot eene rooliyn. Bij besluit ^van B. en W. is aan den heer J. Dorre geest vergunning verleend tot het bouwen van drie woonhuizen aan den Kennemerstraatweg en van vier woonhuizen aan de Nieuwpoortslaan, volgens overlegde teekening, onder voorwaarde dat de woningen aan den Straatweg, in Verband met art. 29 der Bouw- en Wo ningverordening (Gemeenteblad no. 185) moeten worden gebouwd in het verlengde der rooilijn van de huizen van de heeren Böttger. Van dit besluit is de heer Dorregeest bij den Raad in beroep gekomen. Ofschoon hij zich ter zake ten onrechte beroept op de art. 94 en 95 der Bouw- en Woning verordening, wijl hem immers geene nadere eischen met betrekking tot de te stichten gebouwen zijn gesteld, achten B. en W. zijn beroep niettemin ontvankelijk op grond der laatste alinea van art. 5 der Woningwet en art. 93 der Bouw- en Woningverordening, daar de beschikking hunnerzijds kan worden gelijkgesteld met eene voor waardelijke vergunning of, wil men, met eene weige ring der vergunning zooals zij door den adressant werd gevraagd. Het is dus aan den Raad in deze te beslissen. Wat B. en W. aangaat, zij meenen, dat art. 29 der Bouw- en Woningverordening, waarin is uitvoering ge geven aan art. 3 al. la der Woningwet, voor de toe passing op het onderhavige geval, aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Ware in de Verordening aan B. en W. de bevoegd heid toegekend van den gestelden regel in bijzondere gevallen af te wijken, zij zouden hebben overwogen of daarvan in casu sprake kon zijn. Eene aanvulling der verordening op dit punt, mag, naar hun gevoelen, dan ook wenschelijk heeten. In afwachting daarvan meenen zij intusschen den Raad in overweging te mogen geven aan den heer J. Dorregeest, als beschikking op zijn adres in beroep dd. 14 October 1.1. te berichten, dat art. 29 der Bouw- en Woningverordening (Gemeente blad No. 185) geen anderen uitlegt toelaat dan dien, welke bereids door burgemeester en wethouders is ge geven. Be Begrooting. Het Algemeen Rapport der sectiën voor de begrootiug voor 1906, uitgebracht door den algsmeenen rapporteur, den hoer A. Dorbeck, is verschenen met de memorie van Antwoord van Burgemaestor en Wethouders. Plaatsgebrek noodzaakt ons het stuk tot een volgend nummer aan te houden. Benoemingen. Tuchtscholen. Bjj Koninkljjk besluit ismet ingang van den datum waarop iu werking treedt de wet van 12 Februari 1901 (Staatsblad No. 61) onder dankbetuiging voor de door hen als zoodanig bewezen diensten eervol ontslag ver leend aan A. J. P. Oortals lid tevens voorzitter mr. A. J. F. M. N. DorbeckC. D. Donathdr. A. M. ConjjnS. R. SmitG. Rippingmr. J. J. Oarsteu en mr. D. van Houweningoals leden en mr. N. H. de Lange als secretaris van het college van regenten over de gevangenissen en het Rijks opvoedingsgesticht voor jongens te Alkmaaroc zjjn benoemd tot lid tevens voorzittervan het college van regenten over de gevangenissen te Alkmaarmr. N. H. de Langeen tot leden0. D. DonathS. R. SmitG. Ripping mr. J. J. Carsten, mr. D. van Houweninge en C. G. de Wildallen wonende aldaar. Rjjks opvoedingsgesticht. Bjj beschikking van den minister van justitie zjjn benoemd met ingang van 1 December 1905 lot lid tevens voorzitter van de commissie van toezicht over het Rjjks opvoedingsgesticht voor jongens te Alkmaar A. J. P. Oortaldaaren tot ledenA. M. Conjjn mr. A, J. F. M. N. Dorbeckdr. D, M. Kooy en mr. K. A. Cohen Stuartallen te Alkmaar. Voorts is bij beschikking van den minister van justitie, met ingang van 1 December 1905benoemd tot genees heer, in het bijzonder belast met psychiatrisch onderzoek en toezicht op de verpleegden aan het Rjjks opvoedings gesticht voor jongens te Alkmaar, J. P. F. A. Noordnyn, gewezen eerste-geneesheer aan het krankzinnigengesticht te Medemblik thans te Alkmaar. Voogdgraden. Bjj Kon. Besluit zjjn benoemd, met ingang van 1 De cember in den voogdgraad to Alkmaartot lid, tevens voorzitterE. M. van Soestleeraar aan de hoogere burgerschoolbestuurslid vau vereenigingeu voor lief dadigheid en maatschappeljjk werkte Alkmaartot leden: H, M, Beecbman, notaris te den Helder; mevrouw de wed. P. E. Boeke-Oorlregentes van het Burger weeshuis; C. van Baysen, leeraar aan de Cadettenschool, arrondissements-schoolopzienerdr. H. E. van Gelder, adjunct-archivaris, allen te Alkmaar; A. Harmens, koop man te Hoorn; Pb. de Koning, bestuurder der Sfc, Vin- oeatins-vereeniging G. Stravergeneesheerbeiden te Alkmaar en J. Zjjp Hzn., landbouwerwethouder te Wieringor'waardtot secretarismr. A. J. F. M. N. Derbeekadrocaat en procureur te Alkmaar. Redcr(|ke»kaMcr „West Frlsia.'' in »Diligentia« woonden we gisteravond de eerste der vier aangekondigde openbare uitvoeringen bjj van de rederijkerskamer West-Frisia« van Hoorn. Reeds vroeger ook den vorigen winter nog werd men hier in de gelegenheid gesteld kennis te maken met deze tooneelvereeniging, die de dramatische kunst op loffelijke wijze beoetent en dan ook onder de vereenigingen van dilettanten lang niet tot de minste behoort en aan wier vroeger optreden hier ter stede men zeker de aangenaamste herinneringen heeft be houden. We verheugden er ons dan ook in, de kennismaking weer eens te mogen hernieuwen. Reeds aanstonds trof het ons, de zaal zoo slecht bezet te zien wat zeker èn den heer Stapel, den ondernemer van Diligentia, èn het gezelschap zal hebben teleur gesteld. Evenwel heeft men van die teleurstelling bij het gezelschap niet veel kunnen bemerken, er werd met ernst en toewijding gespeeld. Het programma bestond uit een drama sJean Darlot« naar het Fransch van Louis Legendre en een blijspel van Felix Hageman, getiteld »de Knappe Vrouw«. Of de keuze van het eerste stuk een gelukkige is geweest betwijfelen wij, althans wij kregen den indruk, dat het succes daarvan niet bovenmatig washet publiek bleef vrij koud. De korte inhoud van „Jean Darlot" is de volgende Een arme weduwe, die blijkbaar wel wat betere dagen heeft gekend leeft met haar dochter van een kleinen boek- en papierhandel, benevens verkoop van dagbladen. Een neef, bediende bij een boekhandelaar, die de boeken levert, gevoelt liefde voor de dochter, doch wil het haar niet bekennen, daar hij op het punt staat zijn militie plichten te vervullen. Op het meisje, dat dien neef wel aardig vindtheeft ook een zekere Jean Darlot, een machinist op een locomotief, het oog laten vallen. Terwijl de neef naar het leger is, neemt de weduwe, die met geldzorgen te kampen heeft de hulp aan van Jean Darloten de gevolgen zjjn licht te radenhet meisje wordt aan dezen opgeofferd; zij huwt met hem zonder hem lief te hebben. Dan volgt later liet weerzien van den milicien, die verlof heeftneef en nicht bekennen elkaar hunne liefde. Aan Jean Darlot wordt door zjjn vrouw zelve alles opgebiecht. Bjj deze ontwaakt de vroegere ruwheid en na een hevige scène werpt hij haar uit het venster der zesde verdieping Het spreekt van zelt, dat er in een dergelijk drama tooneelen voorkomen van radeloosheid, wanhoop, woede en wat dies meer zij, tooneelen die dikwijls boven de krachten gaan van dilettanten. En, ofschoon te waar- deeren valt, dat men er ernstig naar streefde die too neelen tot hun recht te doen komen, gelukt is dit niet altijd. De dochter Louise, mevr. Wilson - Andrea hadden we graag wat harstochtel jjker gezien ze had wat meer mogen hebben van hetgeen de heer Jac. Wilson als Jean Darlot te zien gat. Waarom deze laatste echter zoo'n erg somber figuur was, was niet erg duidelijk .we hadden wel eens mogen weten welk treurig leven een man achter den rug had, die altijd zoo hoog ernstig is gestemd en met zoo'n rollend basgeluid spreekt. Jean Darlot maakte daardoor vaak noodeloos een on- aangenamen indruk. In de laatste scène bleek het, dat de heer Jac. Wilson een zeer gespannen gemoedstoe stand goed kan weergeven, daar kwam zijn talent flink uit. Van de overige personen bevielen ons het best de heer Felkers, als de rijke huisbaas, die om betaling komt van de achterstallige huur en de oppervlakkige moeder, mej Sundermann, die eigenlijk de oorzaak is van alle ellende. Na de pauze was het succes grooter. Het aardige blijspel »De knappe Vrouw« sloeg in. 't Werd heel goed gespeeld, vooral door mej. Sundermann als de doctores en den heer Joh. Wilson, die haar man voorstelde, haar man, op wien zij allerlei proeven neemt, met pillen, drankjes, verbanden, enz. 't Was een echte Joris Goedbloed, die echter dank zjj zijn vriend, die hem komt bezoeken en in de afwezigheid van zijn vrouw met hem een paar glazen wijn drinkende, hem tot het bewuste vierde glas brengt, waarbij hij als voorheen boos wordt, het juk afschudt, d. i. zich verzet tegen zijn vrouw. De heer Joh. Wilson was hier kostelijk, maar ook mej. Sundermann alle lof voor haar uitnemend spel. 't Was wel jammer, dat het zoo laat was geworden. Tusschen de bedrijven werd door een klein orkest onder leiding van den heer A. Crefeld goede muziek gemaakt. We_ hoorden fluisteren, dat waarschijnlijk de drie overige voorstellingen niet door zullen gaan, wat wel te betreuren zou zijn. Den graf-monument. Op het St.-Barbara-kerkhof op het graf van wjjlen mevrouw M. G, Kraakmanlbink Meienbrink, geboren 12 Juni 1844, overleden 6 September 1904, is een monument geplaatst, waardig ds goede hoedanigheden van de afgestorvene. Het verheft zich aan het boven einde van de zerk en bestaat uit eon engel, geleund tegen een kruis op een voetstuk. Het voetstuk, een vierkant stuk glad zwart marmer, staat op een bruin stuk graniet. De engel en bet krnis zijn van wit marmer, de engel staat met de handen gevouwen, dragende een krans. Het geheel is ongeveer 3 M. hoog. Het monument is zoo fraai, dat 't ons belang inboe zemde te weten, of dit te Alkmaar was gemaakt. Toen hebban wjj vernomen dat de beer P. Messelaar, Oude gracht, zich op deze voortreffelijke wjjze van de hem geschonken opdracht heeft gekweten. Alkmaarschc Huishoud- en Industrieschool. Nieuwe leerlingen aangemeld 28, toegelaten 26, waar onder 4 voorw. Na afgelegd examen zjjn uitgereikt Het diploma der school voor Huishonden aan de leerlingen M, de Jong, G. C. de Jong en M. Wit. Het diploma der school voor Costnumnaai en aan de leerlingen D. C. Brugman, A. M. Bakker, T. Bakker, M. M. Jut en C. SchwUtzer. Het getuigschrift der school voor het met vrucht doorloopen van den lj-jarigen cursus (huishouJonderwgs) aan de leerlingen E. T. Bleeker en T. F. M, Hoekenitz. Het getuigschrift der school voor het met vrucht doorloopen van den 3 jarigen cursus (indnstrie-onderwjjs) aan de leerlingen E. de Freune, M. Mente, J. M. Msr- jot, B. Ottolander, G. W. J. Oortinejjer en A. Visser. Bjj de overgangsexamens gingen 4 leerlingen niet en 6 voorwaardelijk over. 34 leerlingen verlaten de school. De dagcursusson zullen aanvangen met 121 leerlingen, terwijl des avonds de lessen in: breien, naaien, knippen, mazen, stoppen, verstellen, costnumnaaien en koken door 99 leerlingeD worden bezocht. Totaal aantal leerlingen 220. „Kunst zij ons doel". Door het Teekengenootschap „Kunst zij ons doel" alhier zijn weer de kunstbeschouwingen voor den aan staanden winter in voorbereiding. Reeds kunnen we mededeelen dat van 9 tot en met 12 November op de bovenzalen van „de Unie" eene tentoonstelling zal gehouden worden van een 50tal aquarellen uit de par ticuliere verzameling van den beer P. Langerhuizen Gz. te Bussum. Waar „de collectie Lang er huizen" wordt ge noemd behoeft hier geon woord van aanbeveling neer geschreven, wat daarvan bij herhaling hier reeds werd geëxposeerd overtrof steeds de verwachting. Verder zullen volgen Kunstbeschouwingen van aqua rellen en teekeningen der leden van den Haagschen Kunstkringder Maatschappij „Arti et Amiciitaete Amsterdam, enz. Onder de leden van het Genootschap zullen gratis worden verloot 4 teekeningen in lijst. Hoofdprijs een dorpsgezicht te Noordwijk aan Zee door Bud Berckemeijer en 3 premies, aquarellen door Jan Stap Hoewel het ledental in de laatste jaren steeds is toegenomen, zoo blijft het toch nog een feit dat velen, zoowel hier ter stede als in den omtrek, die het streven dezer vereeniging konden steunen, op de le denlijst ontbreken. Voor het lidmaatschap zich aan te melden bij de Secretaresse mej. C. Witte en den 2en Secretaris den heer IJ. Stikkel. Nationale ü&embrandt- Hulde. Het Bestuur van het Teekengenootschap «Kunst zij ons doel" heeft zich gevormd tot een Plaatselijk Comité voor de Nationale Rembrandt hulde Voorzitter J. Cock, ledeuMej. C. Witte en de heeren M. A. Erkamp, H. Stikkel, F. Wigman, G. Smit. Nationale Propaganda Wedvlucht. Uitslag der Nationale Propaganda Wedvlucht van uit Alkmaar op Zondag 8 October 1905, uitgeschreven door het Comité ter bevordering van de Postduivensport te Alkmaar. Prijs. Per Minuut. 1 L. Sauer, Amsterdam, 1482.92 M. 2 C. Havermans, Kaatsheuvel, 1399.44 3 H. Bergmans, 1382 96 4 H. Kelder, Amsterdam, 1381.81 5 J. D. T. Rooth, 1372.46 6 Joh, de Jong, Kaatsheuvel, 1371.71 7 A. Snaphaan, 1349.75 8 J. Harlaar, Amsterdam, 1333 33 9 Otio Plate 1329.30 10 H. B. Haanappel, 1329.20 11 J. L. Smit, 1327.51 12 C. v. d. Assem, Kaatsheuvel, 1323.67 13 dezelfde 1320.48 14 B. Ridderikhof, Amsterdam, 1316 01 na 15 H. B. Haanappel, ^16.01 j lot; 16 J. B. Kotmeijer, 1316.01 17 v. d. Wiel, Woensel, 1311.97 18 L. van Heijst, Kaatsheuvel, 1307.87 19 P. G. Schinning, Amsterdam, 1304.73 20 H. B. Haanappel, 1304.72 21 dezelfde 1304.72 22 H. Dietz, 1301.92 v. d. Wiel, Woensel, J. IJarlaar, Amsterdam, v. d. Wiel, Woensel, P. Swinkels, Helmond, J. Koelinga, Amsterdam, J. H. Kempers, J. S. Philips, II. L. Luij steraar H, van Opstal, Ginneken, J. Las v. Bennekom, Amsterdam, G. H. de Jong, Amsterdam, A. van 't Schip, J. H. Kottmeijer, H. Kelder, J. H. Kempers, J. Rikkerikhof, A. Brinkhuijzen, P. Swinkels, d na loting na loting ua 1 loting J, L. Smit, L. Sauer, dezelfde J. C. Lang, J. H. Kempers, H. Bergmans, Kaatsheuvel, A. v. Doornemaal, Breda, J. Harlaar, Amsterdam, P. Swinkels, Helmond, J. Euzen, Amsterdam, A. van 't Sehip, G. H. de Jong, C. v. d. Velden, Kaatsheuvel, Eereprijzen. Groote Bronzen Medaille, uitgeloofd door H. M, de Koningin-Moeder, L. Sauer, Amsterdam. Zilveren Medaille, nitgeloofd door het Gem. Bestuur, C. Havermans, Kaatsheuvel. Verg. Zilv. Medaille, uitgeloofd door de Alkmaarsche Ontzet Vereeniging, H. Bergmans, Kaatsheuvel. Verg. Zilv. Medaille, uitgeloofd door dezelfde Ver eeniging, H. Keld?r, Amsterdam. Verg. Zilv. Medaille, uitgeloofd door de P. V. „de Zwaluw" te Amsterdam, J. D. F. Rooth, Amsterdam. Zilveren Medaille, uitgeloofd door den heer J. IJ. Sjoerd de Vries te Amsterdam, Joh. de Jong, Kaats heuvel. Zilveren Medaille, uitgeloofd door den heer H, Kelder te Amsterdam, A. Snaphaan, Kaatsheuvel. Zilv. Med., uitgeloofd door de P. V. Wilhelminapost", Amsterdam, door J. Harlaar te Amsterdam. Zilv. Med., uitgeloofd door den heer J. Harlaar te Amsterdam, Otto Plate te Amsterdam. Zilv. Med., uitgeloofd door den heer Symonsbergen te Amsterdam, H. B. Haanappel te Amsterdam. Zilv. Med., uitgeloofd door de heeren Gebr. Lang te Amsterdam, J. L Smit te Amsterdam. Zilv., Med. door de P. V. „het Cemtrum"te Amsterdam, B. Ridderikhof te Amsterdam. Zilv. Med, door den heer Otto Plate te Amsterdam, J. B. Kottmeyer te Amsterdam. Zilv. Med., door de Pluimvee Vereeniging „Aves" te Alkmaar, v. d. Wiel te Woensel. Zilv. Med., door de P. V. „de Luchtgids" te Haarlem, P. G. Schinning te Amsterdam. Zilv. Med., door de P. V. „de Bonte Duif" te Amsterdam, H Dietz te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer M. Brouwer te Amster dam, N. J. van Commence te Amsterdam. Bronzen Med., door denzelfde door P. Swinkels te, Helmond. Bronzen Med., door den heer N. J. van Commence te Amsterdam, J. Koelenga te Amsterdam. Bronzen Med., door de Pluimvee-Vereeniging „Aves", te Alkmaar, J. H. Kempers te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer G. H. Stouten te Haar lem, J. S. Philips te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer G. Venneker te Alkmaar, H. L. Luysteraar te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer J. Blauwboer te Heiloo, H. van Opstal te Ginneken. Bronzen Med., door den heer S. P. Boekhoven te Haarlem J. Las van Bennekom te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer Verseput te Amsterdam. G. H. de Jong te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer H. L. Smits te Amster dam, Sprenkels te Breda. Bronzen Med., door de P. V. „de Luchtpost", te Amster dam A. Brinkhuizen te Amsterdam. Bronzen Med., door den heer Plas alhier, J. C. Lang, Amsterdam. Luxe Diploma in Lijst, door de firma E. M. Baerveldt te Rotterdam, A. van Doornemaal, Breda. f 10.voor de 2 eerstgetoonde Duiven van een eige naar door de P. V. de „Nieuwe Maas"' te Rotterdam, C. van Assem, Kaatsheuvel. Provót op den degen. Gisterenavond provót op den degen. Bevorderd Odo Brunner en Roelof v. d. Veen, 12 jaar, leerlingen vau den Heer Sweerts, afgelegd in tegenwoordigheid van een Meester op de Wapens. Telefoon. Sedert onze vorige opgave zjjn de volgende nieuwe aansluitingen tot stand gekomen: 141 (2 maal bellen) Gebrs. Fortuin, Heerenkleeding- magazijn Langestraat. 206 A. Fortuin Kennemerstraatweg 100. 207 W. M. H. Pels, Wjjnhandel, Choorstraat 25 en 26. 23 N. J. v. Commence 1288.18 op Woensdag1 November 190ftdes namiddags te één unr. Punten van behandeling 1. Lezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 2. Beëediging van het nieuw gekozen lid dezer ver gadering den hear C. van Bujjsen. 3. Medudeolingen. Ingekomen stukken. 4. Benoeming van een lid der commissie voor de belas tingzaken enz., in de plaats van den heer J. F. Moens. 5. Als voren van een lid der commissie voor de plant soenen. 6. Voorstel van Burg. en Wetb. uaar aanleiding van een adres van J. Dorregeestdaarbjj in beroep komende van eeue beslissing hunnerzijds in zako rooiljjn voor te bonwen huizen. (Bjjlage No. 99). 7. Behandeling van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1906. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter alsemeeno kennis dat ter gelegenheid van de Groote Najaarsveemarkt op Maandag No vember a s., het vee, dat niet per vaartuig naar do markt wordt qebrachtalléén aangevoeld mag wordon langs den Helderschen Weg, over de Boom- poortsbrug bij het Zeglis, over de Heilo«rbrug en over de draaibrug over het Groot Noordbollandscn Kanaal. Aanvoer van vee over de Geesterbrug, de Vlot

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 2