No. 184 Honderd en zevende jaargang. Zaterdag 2o Nov. 1905. DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. iiit mmDustaat lil 3 mam. mm üisciMBi Openbare Verkooping Van Week tot Week» FEUILLETON. A D VERTENTIEN. MARKTBERICHTEN. te EGrMOND AAN ZEE, ALKMAARSCHE COURANT Prijs der Adrerteatiöa par r.gelf 0.10. Brieven frarco aan da N.V. Bank- en HamMsdr. HEüMs. COSTER ZOON. Abonne(n!-i)tan>ij8 per 3 ma. i dan "Oor Al kit nar f 0.80; franco p. post f 1 AO.ondar üUp remmers 3 cant. «ver het uitgaan te Alkmaaar. 't Is in den laatsten tijd een paar keeren voor gekomen, dat hier ter stede gezelschappen of per sonen-alleen optraden, die voor meer leege dan bezette stoelen hadden te spreken. Voor de execu tanten en niet minder voor de ondernemers van zulk een avond is een dergelijk resultaat uiteraard zeer ontmoedigend en onder den indruk daarvan zijn onze verslaggevers gewoon over zulke slecht bezette zalen op een toon van leedwezen te spreken. Toch mag niet uit het oog verloren worden, dat, zoolang huiselijkheid nog onder de Hollandsche deugden valt te rangschikken, er ook iels is te waardeeren in het feit, dat de ingezetenen van onze stad niet zoo gemakkelijk te bewegen zijn 's avonds hun ge- zelligen haard te verlaten. Inderdaad is 't een offer, wanneer men na een dag van arbeid buitenshuis den avond kan door brengen in den schoot van zijn gezin onverschil lig hoe men dien avond wil besteden om tegen acht uur de gemakkelijke huis-kleedij te verwisselen voor het uitgaans-toiletkoude, windook soms regen en vuile straten te gaan trotseeren en daarna vrij laat vaak huiverend, in de gezellige, goed ver warmde huiskamer terug te keeren. Tegenover dat offer moet iets staan, men moet voor het prijsgeven van het huiselijkheids-genoegen vergoeding vinden door hetgeen men te zien of te hooren krijgt. Dan komt men tenminste voldaan thuis en betreurt men 't niet, dat men het goede nabij-liggende heeft ver smaad en buitenshuis is gaan zoeken naar wat af leidt of de ontwikkeling bevordert of het kunstge voel streelt. Met waardeering van het vele goede, dat hier geboden wordt, meenen wij toch te mogen vragen, of er bij de hiervoren bedoelde niet-geslaagde uit voeringen met deze feiten voldoende rekening is gehouden. Men zal zeggen, dat er hier gestreefd wordt naar het „Elck wat wils." Dit is ook zeer zeker noodig. De smaken verschillen, maar bovendien is er zeer groot onderscheid tusschen de richting en de ont wikkeling van wie van uitgaan houden. Doch wat niemand bevredigen kan zijn de middel-dingen, de voorstellingenwaarbij men hoopt te trekken de beide partijen. Bij festiviteiten des zomers in de open lucht, en bij zoo iets heel bijzonders als Jacob Kwast" mag dat lukken, 's winters in schouwburg zalen gaat 't over het algemeen niet. De bewijzen voor deze onze stelling liggen voor het grijpen. Alwat in z'n soort superieur is, onver schillig op welk gebied, hetzij dat 't bestemd is voor degenen, die een avond uitgaan om te genieten zonder meer, hetzij voor hen, die van een avond, aan het huiselijk leven onttrokken, iets willen mee nemen voor kennis, overpeinzing of hart dit alles trekt volle zalen en doet vreugde beleven van de kosten, die voor het uitgaan zijn gemaakt en do moeiten, die ervoor zijn getroost. Zoo goed als 't vol is bij Solser Hesse, zoo vult zich ook de zaal bij de opvoering van een stuk als „Allerzielen" van Heijermans wij balen deze voorbeelden aan ter wille van hen, voor wie 't nog niet geheel dui delijk mocht zjjn wat wij bedoelen. De ondernemers van concerten, uitvoeringen enz. enz., moeten niet uit het oog verliezen, dat wij hier te Alkmaar nu juist niet onder zeer gunstige om standigheden verkeeren om op de hoogte te komen van wat in onze hoofdsteden het uitgaande publiek boeit. Wie eens wat te Amsterdam wil gaan zien of hooren moet 't duur betalen, want buiten de reiskosten heeft men nog het logies te bekostigen terwijl meu bovendien te Amsterdam vóór dag en dauw moet opstaan om bier weer bijtijds den vol genden morgen op z'n post te zijn: enkele uren van ontspanning moeten aldus gekocht worden met lang durige afwezigheid, veel geld en een stemming den volgenden dag, waarvoor „katterig" zulk een teeke- nende uitdrukking is. Men mag dit alles eens een enkele maal in den winter trotseeren, maar dan heeft men er ook gewoonlijk z'n bekomst van. Deze factor schijnt ons de mogelijkheid te openen om hier, althans eenmaal in den winter, voldoende financiëelen steun te vinden voor iets heel bijzonders, voor iets dat men geregeld slechts in een groote stad kan te hooren krijgen. In de omgeving der hoofdstad wij denken hier b.v. aan het Gooi staat men in dit opzicht er lang niet zoo gunstig voornog laat gaan er treinen, die den afstand in ongeveer een half uur afleggen, zoodat men liever niet afwacht wat de eigen plaats zal brengen, doch zich te Am sterdam gaat te goed doen aan het hooren of zien van wat men begeert. Een ander voordeel, dat we hier hebben, is dat we hier eerst de kat uit den boom kunnen kijken. Men loopt niet het gevaar van een achterdochtige bejegening van. alles wat nieuw is, men heeft zich immers slechts in relatie te stellen tot personen of' gezelschappen, wier optreden in het geheele land furore heeft gemaakt en waarover de groote bladen met geestdrift hebben geschreven, de groote bladen die ook hier worden gelezen, zoodat reeds gezorgd is voor de zoo hoog-noodige voorafgaande reclame en het verlangen om zoo iets ook te zien reeds bestaat. Wij willen ook wel weer met een voorbeeld komen. Heel Amsterdam sprak voor enkele weken over Miss Duncan, die de danskunst maakt tot reine poëzie en daarmee vermag uit te drukken, wat dichters en musici in hun werken hebben gelegd. Ziedaar een ster aan den uitgaanshemel, waarnaar in heel Europa met bewondering wordt getuurd. Zou 't nu onmogelijk zijn geweest Miss Duncan te bewegen hierheen te komen en, wanneer dat was gelukt, zou dan niet het publiek, dat er prijs op stelt mee te kunnen praten over de evenementen van den dag, zijn toegestroomd? Een gelukkiger voorbeeld is waarschijnlijk nog het volgende. Wie zou er niet naar verlangen eens een mooie Italiaansche Opera te hooren met krachten van den eersten raDg? Welnu, ons land bezit er thans zoo eene. Zij verkeert onder de aller-ongunstigste om standigheden haar directeur heeft 't er niet naar gemaakt om tot de persona grata van de pers te behooren en zij treedt op in het onhuiselijke, meestal zeer tochtige, Paleis voor Volksvlijt. Niettemin mag zij niet klagen over slecht bezoek. En hoort nu eens de mensehen, die zoo'n uitvoering hebben bij gewoond 't Is alsof de zangers en zangeressen het zuidelijk vuur, dat in hen leeft, over het voetlicht storten in de rijen der toehoorders en -hoorderessen. Het publiek legt een buitengewone geestdrift aan den dag, het wordt geheel meegesleept door deze zeldzame artisten. Zoo'n avond bij de Italiaansche Opera is onvergetelijk. Wederom vragen wij nu: Zou 't nu volslagen onmogelijk zijn, dat de Italiaansche Opera ook onze stad eens kwam verblijden? Zijn de bezwaren, met betrekking tot zaal, tooneel en kosten of wellicht nog van anderen aard, zóó absoluut onoverkomelijk, dat er aan overwinnen geen oogenblik te denken valt Ontegenzeglijk, er zullen groote moeilijkheden te bekampen zijn. Misschien zelfs zullen zij van dien aard zijn, dat men ervoor moet terugdeinzen Dan zal men zich als verstandig mensch daarbij moeten neerleggen. Doch vóór het zoo ver is, moeten eerst de bewijzen voor de onuitvoerbaarheid worden bijgebracht. Naar het Fransch van THéodore Cahn. 30) Van den vader, noch van de huishoudster had Piet dus veel te verwachten, maar gelukkig bleef hem een trouwe vriend, de hond. 's Avonds als hij in zijn bedje lag, kwam Toutou hem altijd even de handjes likken en als hij doorsliep kwispelde hij vergenoegd. Het was grappig om te zien als Francoise den kleinen jongen aankleedde. Hij bracht dan in zijn bek alles aan: het broekje, het jurkje, de schoentjes. Dan schaterde Frangoise van het lachen. Piet s lot was dus tot nu toe nog al dragelijk geweest. Het kind was reeds gewend geraakt aan die weinige hartelijkheid, aan die zeldzame liefkoozingen, het beeld van zijne lieve moeder begon reeds voor hem te ver- bleeken, het was niet duidelijk meer om hem afgeteekend, op dien jeugdigen leeftijd vergeet men zoo spoedig Op enkele kleine bestraffingen na had Calixte°liem tot nu toe met rust gelaten. Men was dus rond de tafel gezeten en at en dronk naar hartelust. Moeder Garaud deed niet voor haren zoon onder. Ze had eene dorstige keel en kon meni°- glaasje verdragen. Bij het dessert, allen waren wat opgewonden, behalve Claudine, die zelden iets gebruikte, werd het gesprek erg geanimeerd. «Wel,® vroeg Calixte plotseling aan Francoise, «je moet me toch eens uitleggen waarom je zoo het land hebt voor den kleinen jongen te zorgen, dat is toch vrouwen- W6rKi(( »Ik heb je dat al eens eerder gezegd, ik heb het land aan dat kind, aan dien kleinzoon van Jacques Reijbaud.« «Goed en wel, maar wat kan jou toch dien Reijbaud, mijn schoonvader, schelen, dien ik goddank nooit gekend heb.® »Nu je het weten wilt, zal ik het je zeggen. Die gravin, die hare pleegdochter aan jou uit heeft gehuwe- lijkt, zal het nu ook wel weten. Ik heb er toen in het ziekenhuis, je weet wel, geen doekjes omgewonden. Ze lachte maar witjes, dat kan ik je verzekeren.« «Je hadt beter gedaan je mond te houden, wat ging het haar aan.« »Het was er uit voor ik het zelf wist. Ze vroeg me naar het één en ander. «Je hadt moeten zeggen dat je een buurvrouw was of zoo iets, te drommel dat was toch eenvoudig genoeg.® »Maar begrijp je dan niet waarom ik haar alles ver teld heb »Neen, waarom dan «Welnu, Jacques Reijbaud is mijn vader.« «Jacques Reijbaud, je vader riep Galixte zoowel spottend als verwonderd uit. «Vindt je dat zoo onbegrijpelijk? Nu 't is toch zoo.« -«Dus jij bent de zuster van «Ja, juist.® «Had hij dan twee meisjes?® «Ja, maar niet van dezelfde moeder. Jacques Reijbaud heeft mijn moeder laten zitten om de moeder van Fer- nande te trouwen. «O, nu begrijp ik het. Dus Fernande was je halve zuster?® vroeg hij spottend. Ja, tenminste als je haar zoo wilt noemen. En dan kan je zeker ook wel begrijpen, dat ik er het land aan heb voor den kleinzoon te zorgen van de vrouw, die de oorzaak is geweest van mijn moeders ellende.® «Je vader heeft zijn eigen dochter ook wel aan haar lot overgelaten, zij zou dus evenveel reden gehad hebben tot klagen, als ze nu niet bij toeval die gravin ont moet had.« «Daar geef ik je gelijk in, maar mjj is zoo'n gelukje niet te beurt gevallen. Maar wat kan ik er aan doen. Van jongs af aan heeft mijn moeder me hem en alles van hem leeren haten, ik ben daar dus mee opgegroeid.® Het onderzoek daarnaar kan toch niet zeer be zwarend zijn. Hoogstens een drietal heeren zijn er voor noodig, want dit stellen wij aanstonds op den voorgrond wij onderstaan 't niet voor de plannen een schouwburg-ondernemer warm te maken, omdat wij 't niet graag op onze verantwoording zouden hebben als hij de zaak ondernam en ten slotte daarbij te kort kwam. Aangenomen nu eens, dat zulk een commissie van drie leden zich ervoor wilde spannen om aan de kunstzinnigen van onze stad en omgeving want ook in den omtrek wonen verscheidene families, die voor iets zoo eenigs als een Italiaansche Opera een reisje naar Alkmaar zouden overhebben een zoo ongewoon genot te verschaffen. Dan was haar taak zeer eenvoudig. Zij had zich slechts in verbinding te stellen met den heer De Hondt en hem de vragen voor te leggen: 1°. of hij bereid is hier te komen met zijn gezelschap; 2°. welke opera hij 't meest geschikt acht voor een beperkt tooneel en welke minimale afmetingen dat tooneel moet hebben voor een in alle opzichten welverzorgde uitvoering; 3°. welke de kosten zouden zijn, daaronder alles be grepen als extra-trein heen en terug, requisieten enz. enz. Aangenomen dat de beide eerste vragen een opvoering mogelijk maakten, dan zou op het opgegeven bedrag nog een som gelegd moeten worden voor zaalhuur en diverse kosten en het eerste deel der enquête ware afge'oopen. Het tweede deel zou hierin bestaan, dat men de vereischte som deelde door het aantal plaatsen, in de schouwburg-zaal disponibel (bij voorkeur zou men ook een tweeden rang tegen lageren prijs moeten inruimen) en dat men daarna verslag deed van zijne bevindingen, de ingezetenen van Alkmaar en die uit den omtrek door middel van lijsten en oproepingen uitnoodigende om door het nemen van plaatsen zelf te heslissenof het financiëel risico zou kunnen worden aanvaard. Eerst dan zou men met zeker heid kunnen constateeren, of de opvoering van een Italiaansche Opera hier ter stede al dan niet tot het bereikbare behoort. Wat ons betreft, wij gelooven, dat de uitkomst niet zou tegenvallen. Yooral dezen winter niet, want nu er geen abonnements-voorstellingen worden gegeven, zouden velen allicht te vinden zijn voor een hoogeren toegangsprijs dan hier gewoonlijk voor uit voeringen wordt geheven. Want die zal onge twijfeld noodig zijn, waarbij men evenwel heeft te bedenken, dat als men te Amsterdam de Italiaansche Opera wil hooren, men nog veel duurder uit is. Hoe dan ookwij hebben geen reden kunnen vinden om het denkbeeld niet eens te lanceeren. Valt 't in goede aarde, wij zullen er ons van harte over verheugen; wil men 't niet probeeren, wij zul len er ons mee troosten, dat een dergelijk voorstel, ook al vindt 't niet aanstonds opvolging, toch in de gemoederen nawerkt en dat 't te eeniger tijd toch weer naar den voorgrond wordt gedrongen. Ons rest dus verder niets anders dan afwachten en dat stellen wij ons voor te doen. "Van een aanhoudend hameren op hetzelfde aambeeld zullen wij ons dit zij bij voorbaat gezegd onthouden. Amsterdam 24 Nov. Ds prjjzen der Aardappelen fvarsn sedan als volgt: Friesche gieltjes f 0.a 0.id. bonten f 2 50 a f 3.70, id. Borgers f 2.60 a 2.90, id. blauwen f 3.10 a 3.25 Zeeuwsehe bonteu f 2.20 a 2.40, id. blaanwen f 2.20 a 2 30, id. pooters f 1.40 a 1.60, Hillegummer kralen f 0. a 0.Hillegum. graafjes f 0.a 0.Dwtscüe Ham burgers f 3.30 a 4.—, id. rooden f 2.a 2.20, Saksische jammen f 3 - a 3.30, Zand Eigenheimers f 1.60 a 2 25 Zeeuwsche Eigenheimers f 3.50. a f4, Fr. bl,p. f0.aO Aar voer 4 ladingen. 24 No». Groent,ernarkt te Broek or Landeiidijk. Wortelen f 0.60 a 0.65 p. 50kg. bloemkool le soort f 0 a 0 «Weet je niet wat er van je vader geworden is »Neen.« «Je weet dus niet of hij nog leeft of dood is «Ik weet wel, dat hij ongeveer twee jaar geleden toen ik met de barones in Parijs kwam, nog leefde. «Hoe ben je er toch achter gekomen, dat hij Fernandes vader was?® «Door een toeval. Toen de markiezin de Montgrand Calixte viel haar in de rede. «Markiezin de Montgrand? Wie bedoel je?« «Wel, de schoonmoeder van baron de Candolle. Ze woont te Saint-Tropez.® «Hm., nu ga door En dat ik daar niets van wist!® «Toen de markiezin een paar jaar geleden hare dochter terug vond, vernam ze natuurlijk ook, waar dat kind was groot gebracht: bij gravin de Valdieu. Deze noemde haar ook den naam van den dief, die mijn vader was. Toen ze met hare verloren gewaande dochter te Saint- Tropez terug kwam, ging daar al gauw het praatje dat Reijbaud twee kinderen aan de gravin had afgestaan, nl. zijn eigen dochter en die dan van de markiezin. Hij heeft schijnbaar alles aan haar en aan baron de Candolle verteld. Zij maakten er volstrekt geen geheim van. Nu en daar dus gravin de Valdieu twee kinderen van hem gekregen heeft moet Fernande natuurlijk zijne eigen dochter zijn, dat is nog al duidelijk. «Dat is al eene heel gemakkelijke manier om van zijne kinderen af te komen,lachte moeder Garaud, die in den tussclientijd zich maar te goed had gedaan, «maar ik weet nog iets mooiers«, hernam ze, «ik heb eene vrouw gekend, die haar kind voor niets aan eene markiezin heeft afgestaan, terwijl je vader er nog geld voor gekregen heeft Fran poise begreep er nog niets van. Ze wist wel uit de verhalen van Lapioche, dat eene zekere Louise Garaud den dag na den dood van de min spoorloos met Jeau Leroux uit Saint-Tropez verdwenen was, maar daar had ze verder nooit over nagedacht Zjj wist niets van een kind af. De familieleden hadden elkaar plechtig beloofd nooit iets over die zaak te openbaren uit achting voor baron de Candolle. Het geheim van Jean Leroux was dus bewaard gebleven. Ze had wel eens bjj zich bloemkool 2e »oort f0a 0t 4.a 9 75, relckool f 3.50 a 7 25, wittekool f 8 75 a 3.50, koolr»p«n f 1.75 a 2,75 nep f 0a uien f 2.a 1 90 reuz8obloemVoM f 2.50 a 5.0. Bieten f 4.— a 6 rammenas f 4.50 a 6 50. Hoorn, 24 Nov. Aacsfftv, 216 vette echapen f 26 a 31, lammeren f 18a 23.—, 95 varkens 48 a 54 ct., 5 koeien 62 a 72 ct Handel vlug. Leeuwarden, 24 Nov. B 'ter. Aangev. 6.4, 12.8 en 216 vaten. Prjjs fa 0.—. Fahriekboter aanizev. 20 3 en 13 6 vaten f 49.50 a 52.commissie f 52 Kaas. 10592 Ksz Nag>l f 30.a 35.—.. Leeuwarden, 24 Nov Ter voemark* werden aangeAoerd 4177 stuns. 79 stieren f 75 a 265, 18 ossen f 180 a 190, 2i>4 vette koeien f 180 a 250. 536 melkkoeien f135 a 240, 23 pinken f 50 a 70, 50 ve'te kalve-eu f 20 a 40, 105 iZ-askalveren f 40 a 70, 64 nucht. di. f 6.a f 10. 367 vette schapen f a 21 a 25.382 weide dito f 20 a 221040 lammeren f 18 a 21.,191 vetre varkens f 80 a 90 of 25 a 26 ct. per Kg., voor Linden 23 a 23) ct., 64 magere varkens f 30 a 40 703 vette biggen f 20 a 30, 314 speenvarkens f 4 a 8 0 bokken en geiten f 0 a 0. 37 paarden f 50 a 100. Leiden, 24 Nov. Aangev. 762 runderen, 64 kalveren, 931 schapen, 1 paarden f 74 a 0—vealens f a 21 stieren f 73 a 217, 193 kalf- en melkkoeien f 173 a 282, 178 varekoeien f 104 a 197, 213 vette issen en koeien f 153 a 278 en 64 a 76 ct. per Kg., 158 graskalveren f 23 a 59. 38 vette kalveren f 47 a 123, f 0 80 a 0.96 per K?.. 26 nnchtere kalveren f 6 a 13 931 vette schapen f 29 a 34 55 a 65 ct. per Kg., weideschapen f a lammeren f a 114 magere varkens f 18 a 33, 48 a 50 ct. per Kg., 269 biggen f 7.a 12.— Leiden. Kaas Aengevo»rd 67 partijen. Gondscbe f 25 f 30 per 50 K.G. Lddscbe f 66 a 75 per 160 KG, Schiedam, 24 Nov Rnwe spiritus f 83/4 Montwjjn var, Distillateurs f 9Beur»commissie f 8'/4, Jenever f 13.50 sooeling f 1.60 Amst. proef f Zwolle, 24 Nov. Op de heden gehouden Veemarkt ziin aangev. 1394 stuks als - 689 runderen, 89 kalveren, 27 schapen, 28 lammeren, 570 varkens en biggen. Men besteedde voor neurende en vnrsch gekalfde koeien f 105 a 261, di. Vaarzen en Schotten f 100 a 22 V Gast- koeien voor de vetweide of stal f 80 a 180, di. Vaarzen f 70 a 175, voorjaarkalveren Koeien f 80 a 185 Ossen voor de vetweide t 95 a 185, 1 ®/a jarige Springstiereo f 80 f 170, l'/j jarige Pinken f 65 155, jonge Fokkalveren f 30 a 59, nuebtere Kalveren f 6 a 19, vette Koeien Oasen aan bouten f 0.60 a 0 66 per K.G., dito Stieren f 0 54 a 0,60, dito kalveren f 0.60 a 0.86 dito Schapen f 0.40 a 0.60, Lammeren f a 6-week»che Biggen f 7 a l 10 weeksche id. f 10 a 18, drachtige Varkens f45 a 65, magere idem f 25 a 45 per stnk, vetm di. f 0,52 a 0,53, dito voor Londen f 0 44 a 0 46 per K.G. Zwolle, 24 Nov. Boter. 7I;90 K?., waarvan 255 en 138^. v. en 1120 stokken. Prijs per kg. f 1.15 a 1.30, por 1.8 »at van 20 kg. prima f 26 a 27.af wijkende f 25.a 26 2e soort f 24,— a 25.—, per '/16 vat f 12.a 13.Handel ving. op Donderdag 30 November J905, voormiddags II nnr, in hel Oafé van den heer A. VAN PEL, al daar, vsd 1. Eon stnk nitmnntend Welland, genaamd het »Droog- geestje* te WIMMENIJM, gemeente Egmondbinnen, sectie E no. 151, groot 1 bektare, 11 aren, 70 cen tiaren, belend ten zniden en ten oosten A. Zonneveld, ten noorden den weg en ten westen den heer Siumpb. 2. Twee Hulzen en Erven aan do Torenstraat te Egmond aan Zee, kadaster sectie A nos. 1206, groot 67 centiaren en 12^7, groot 64 centiaren. 8. Een Huls aan de Torenstraat te Egmond aan Zee, met het recht van erfpacht van den grond aldaar, sectio A no 840, groot 86 centiaren. Bahoorende aan de Erven van don heer J. VAN DER POL Senior, en te aanvaardon het land met Kerstmis 1905 en de hnizen bg de betaling der koop penningen. Inlichtingen te bekomen te Bergen bij den Notaris Ij. TOP. zelve gedacht of de moeder van Calixte, die ook den naam Louise droeg, en de vrouw waar Lapioche over gesproken had ook ééne en dezelfde persoon konden zijn, maar ze had er nooit over durven beginnen, daar moeder Garaud, die toch ook Saint-Tropez kende, er nooit over sprak. Ze had daar dus waarschijnlijk wel hare redenen voor. En Frangoise, die altijd een beetje bang voor zoonlief was, vond het dus maar ver standiger daar over te zwijgen. «Misschien kom ik er later wel achter,dacht ze bij zich zelve, «ik geloof wel, dat het allemaal geen zuiver spel is, anders zou ze wel eens over Saint-Tropez b 'ginnen.« Ze rekende er maar op, dat moeder Garaud, als ze eens meer gedronken had dan bepaald goed voor haar was, haar mond wel eens voorbij zou praten. De verhouding van Frantjoise tot Reijbaud was du voldoende opgelost. Ze zou het erg graag zien, dat Piet aan de gravin werd toevertrouwd, deze had er reeds herhaaldelijk om gevraagd. Ze begon dus het gesprek op het jongetje te brengen. «En om nu te bewijzen«, sprak ze, «dat ik het in mijn hart toch nog goed met het kind meen, vraag ik je nog eens of je hem niet aan de gravin zoudt willen geven. Je weet, ze zou het erg prettig vinden en voor jou zou het eene goedkoope manier zijn orn je kind groot te brengen.« «En toch zal ze hem niet krijgen,bromde Garaud. «Mijn zoon hoort hier, zeg ik je nog eens voor het laatst.® «Dat spreekt nog al van zelfs,® voegde moeder Garaud er aan toe, «wij zijn niet van die ouders, die hunne kinderen maar aan vreemden overlaten. «Neen, maar die is goed», riep Frangoise spottend uit. «Waarom heb je Fernande dan zoo gauw mogelijk naar het ziekenhuis gestuurd Bij deze onverwachte vraag sloeg Garaud als antwoord met den vuist op de tafel. «Gaan jullie nu niet kibbelen,kwam Claudine ver zoenend tusschenbeide. «Houdt jullie toch stil.ee Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 1