ZONDAGSBOEK. PERSONALIA. Het Nieuwe Testament. RTTRPtFRI UK F STA NH, LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. BEURSBERICHTEN. f Olïü looi* ADVERTENTIE N. PIETER VAN DEN BRUL, Ds. 11. ïJSi:iïltA."M)S. sommige woorden van den gemeente-architect geven, geen reden bestaat, evenmin als voor den minder vriendeljjken toon jegens dezen ambtenaar, welke uit het adres spreekt. Het komt ons *oor aanbeveling te verdienen den adres santen te doen gevoelen, dat ook van arbeiders billijkerwijs mag worden verwacht, dat zij de vormen der wellevend heid in acht temen, waarom wij de eer hebben nwer vergadering voor te stellen te beslniten het adres van de werklieden-vereenigingen d.d. 26 Jnni 1.1. aan te nemen voor kennisgevingsnbsidiair aan die vereenigingen, als besohikking op haar genoemd adres te berichten, dat de Raad haar verwijst naar het beslnit van burgemeester en wethonders d.d. 16 Maart 1.1. No. 13, waarvan haar een afschrift is toegezonden. Er kwam nog een ander adres in bij den Raad met betrekking tot den bouw van het Abattoir en wel van de Yereeniging van Patroons in het Bouwvak te Alk maar (F. H. Ringers, voorzitter en S. Frayman, secretari die beleefd verzocht de abattoirwerken in tweeën te willen doen aanbesteden omdat de Alkmaarsche patroons dan eerder in het bereik dier werken zouden kunnen komen, Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. mee, dat eene inwilliging van dit verzoek door de Commissie van bijstand voor do Publieke Werken en door hen in strijd 'wordt geacht met het gemeentebelang. De aan nemers, die ingericht zijn op groote werken, zooals de slachthuisbouw er een is, zouden daardoor ongetwijfeld van de mededinging worden uitgesloten. Bovendien zouden daardoor talrijke moeilijkheden kunnen ontstaan, gelijk den Raad uit ds overlegde stukken kan blijken- Intusschen heeft de gemeente-architect, met instem ming van de Commissie van bijstand, in overweging gegeven een groot aantal betalingstermijnen (bv. 10 h 12) in het bestek op te nemen, waardoor zelfs voor kleine aannemers, de weg tot inschrijving wordt open gesteld. Ook B. en W. komt het voor, wenschelijk te zijn daarmede een proef te nemen. Op die wijze zou zelfs niet noodig zijn wat bovendien voor mogelijk gehouden wordt, dat n.l. verschillende aannemers voor de onderdeelen zich combineoren, terwiil toch slechts een aannemer zich voor het geheele werk, door zijne inschrijving, verantwoordelijk stelt. Pensioen aan gemeente-ambtenaren en hnnne weduwen en weezen. Ontwerp C. De Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat het, in verband met [het toekennen van pensioenen aan de ambtenaren der gemeente hunne weduwen en weezen, wenschelijk wordt geacht een gemeentelijk pensioenfonds op te richten: Besluit Yast te stellen do navolgende: Verordening, houdende bepalingen omtrent het gemeentelijk pensioenfonds Art. 1. Tegelijk met het in werking treden der verordenin gen, regelende het verleenen van pensioenen aan ge meente-ambtenaren, hunne weduwen en weezen, wordt opgericht een gemeentelijk pensioenfonds. Art. 2. Het gemeentelijk pensioenfonds wordt gevormd a. door vrijwillige bijdragen; b. door de op de bezoldigingen der ambtenaren in te houden kortingen als bedoeld in art. 32 der Yeror dening regelende het verleenen van pensioen aan ge meente ambtenaren (Gemeenteblad No. en in art. 6 der Yerordening, regelende het verleenen van pensioen aan weduwen en weezen van gemeente-ambtenaren (Gemeenteblad No. c. door de rente, gekweekt van de in het fonds gestorte gelden; d door toevallige baten; e. zoo noodig door eene jaarlijksche bijdrage uit de gemeentekas, waarvan het bedrag bij elke begrooting wordt vastgesteld. Art. 3. Ten laste van het gemeentelijk pensioenfonds komen: a de aan ambtenaren en aan hunne weduwen en weezen toegekende pensioenen b. verliezen op belegging geleden; c. de kosten van belegging en van beheer; d. de teruggaaf van ingehouden kortingen, bedoeld in art. 12 dezer verordening. Art. 4. Het in de voorafgaande artikelen bedoelde fonds is en blijft eigendom der gemeente. Art. 5. Het gemeentelijk pensioenfonds wordt beheerd door Burgemeester en Wethouders, daarin bijgestaan door den Gemeente-ontvanger. Art. 6. De Gemeente ontvanger is belast met de invordering van alle inkomsten van het gemeentelijk pensioenfonds en doet alle uitbetalingen. Hij is verplicht de door Burgemeester en Wethou ders aan hem op te geven kortingen bij het uitbetalen der bezoldigingen van de ambtenaren in te houden. Waar het bezoldigingen geldt die niet rechtstreeks ten zijnen kantore worsen uitbetaald, zullen zij, die met het uitbetalen dier bezoldigingen zijn belast, met inachtneming van de door Burgemeester en Wethouders vast te stellen regelen hunne medewerking daartoe verleenen. Art. 7. De voor het gemeentelijk pensioenfonds beschikbaar gekomen gelden worden zoodra mogelijk rentegevend belegd. Art. 8. De gelden van het gemeentelijk pensioenfonds mogen alleen worden belegd: a. in inschrijvingen op het Grootboek der Nationale schuld b. in schuldbrieven ten laste van eenige provincie of gemeente in Nederland; c. in eerste hypothecaire inschrijvingen op onroerende goederen d. in prolongatie tegen onderpand van solide effecten. Art. 9. De tot het gemeentelijk pensioenfonds behoorende geldswaardige papieren worden bewaard ter plaatse, door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen. Art. 10. Telken jare wordt door Burgemeester en Wethouders aan den baad verslag gedaan van het gehouden beheer en den stand van het gemeentelijk pensioenfonds. Art. 11. Om de vijf jaren en voor het eerst in wordt eene wetenschappelijke balans opgemaakt van den stand van het gemeentelijk pensioenfonds op 31 December van het laatst voorafgaande jaar. Die balans wordt aan den Raad medegedeeld. Blijkt daaruit, dat het tegoed van het fonds kleiner is dan het volgens die balans' zou moeten zijn, dan wordt het ontbrekende uit de gemeentekas aangevuld. Art. 12. Wanneer door den gemeenteraad wordt besloten de verplichting tot uitkeering der pensioenen aan een derde over te dragen, blijft de gemeente niettemin tegenover de ambtenaren aansprakelijk voor de uitkee ring van alle gelden, waarop zij overeenkomstig de bepalingen der verordeningen, regelende het verleenen van pensioenen aanspraak hebben. In het geval dat de op de bezoldigingen der ambte naren ingehouden kortingen niet voldoende zijn om de aan dien derde verschuldigde premiën te voldoen zal de gemeente het ontbrekende daarbij voegen en daartoe in de eerste plaats de gelden aanwenden, welke reeds in het gemeentelijk pensioenfonds zijn gestort. De kor tingen kunnen na de overdracht slechts verhoogd wor den ten opzichte van ambtenaren die na het besluit tot verhooging der kortingen in dienst der gemeente zijn setreden. Art. 13. In bijzondere gevallen, ter beoordeeling van den Raad, kan geheele of gedeeltelijke teruggaaf van inge houden kortingen plaats hebben. OVERGANGSBEPALINGEN. Art. 14. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de verordeningen op het toekennen van pensioenen aan de ambtenaren der gemeente en aan hunne weduwen en weezen. Art. 15. De pensioenen, verleend vóór het in werking treden dezer verordening, zullen niet uit het gemeentelijk pensioenfonds worden gekweten, doch blijven ten laste van de gemeentekas. Voethal. Wéér was »Alcmaria Victrix I« gastvrouw; wéér was het wéér dreigend en wéér waren er véél te weinig toeschouwers naar den zin van Alcmaria's penning meester, toen om twee uur de wedstrijd tegen de Zaan- landsche V. V. een aanvang zou nemen. Z. V. V., de zoo gevreesde tegenstander uit vroeger jaren, had echter geen elftal bijeen kunnen brengen en was met slechts zeven spelers gearriveerd, zoodat »Alcmaria« volgens artikel no. zóóveel van het reglement van den Ned. V. B. een reglementaire 5 0 overwinning kon boeken. Er werd nu maar besloten een vriendschappelijken wedstrjjd te spelen, waarbij Z. V. V. bijgestaan werd door een drietal spelers uit Alcmaria II. Na een veertig minuten spelens, toen het 51 voor Alcmaria stond, verdwenen echter een paar Zaandammers, die graag met een vroegen trein naar huis wilden, waarop nog wat spelers uit het publiek werden opge schommeld en een gewoon, geanimeerd partijtje werd gespeeld. Na afloop hoorden wij van een der Zaandammers, dat Z. V. V. waarschijnlijk weldra, tengevolge van verwikke lingen in eigen boezem, het tijdelijke met het eeuwige zal verwisselen. Het doet ons werkelijk leed van die sympathieke vereeniging, die vroeger hier zoo talrijke spannende wedstrijden speelde. Pear. GEBOREN 24 Nov, Johannes Jacobus Antonius, z. van Johannes Hen Iricus Stavenniter, en Johanna Wokke. 25 Margaretb» Elisabeth, d. van Nicolaas OVke Johannes Va», der Stok en Maria Geertruida Hosman. 26 Cornelia, d. van Johannes Barnardus Vogelpoel en Marianne Maria Elisabeth de Wilde. OVERLEDEN 25 Nov. Jan Snijders, 78 jaar. Bjj Kon. Besluit is, met ingang van 15 December 1905 benoemd tot burgemeester der gemeente Hennaar- deradeel, mr. C. W. Hopster, burgemeester der gemeente Oudkarspel, met toekenning van geljjktjjdig eervol ont slag uit laatstgenoemde betrekking. Zestal (alphab.) voor predikant bjj de Ned.-Herv. Ge meente te SohagenEilerts de Haan, Heilooj Groene- veld, Sehagerbrue; Van Itereon, SpankerenVan Leeuwen Boomkamp, Boroulo; Lolcama, Bergen op Zoom; Nauta, Den Helder. Tot hoofd der school te Oudelande (Zeeland) is be noemd de heer P. de Potter, le onderwjjzer aan school 1 te Anna Panlowna, no Tot candidaat-notaris zjjn o.a. bevorderd de heeren A, Vonk te Scbagen, S. Wegener Sleeswijk te Hoorn en Jb. Bos, geboren te Ondorp. CORRES P O NDEN^Ïl E. Een abonré zou «gaarne een ourans volgen in het bontsnjjden, liefst Zweedsch systeem." Hjj vraagt ons, of daartoe hier ter stede gelegenheid bestaat. Kan een onzer lezers hem en ons soms de gewensohte inlichtingen verschaften Een acblp te Bgmond gestrand. Hedenmorgen verspreidde zich het gerucht dat een ecbip te Egmond was gestrand. Het had den geheelen nacht zwaar uit het. Westen gestormd, zoodat dit bericht niet onwaarschijnlijk klonk. Dus naar Egmond. Daar aangekomen vernamen wjj dat een Katwjjker bom, gemerkt KW 25, schipper Goyfc, vier palen d.i. 4 kilometer ten zuiden van Egmond op 't strand zat. Er heen Maar bjjna 2 nnr loopen langs 't strand, tegen wind in, is geen plezier-wandeling. Toch er op af. Halverwege bomt een karretje met een onden hit mij achterop. «Meörjjen, Mebeer, voor een dubbeltje», klinkt het. Op dien prjjs viel niet af te dingen dus opgeklauterd en nu ging 't wat vluggerzoodat wij weldra bij 't gestrande schip waron. Do bom lag een weinig bakboord overgeheld en met de kiel diep in 't zand gewroet. Vlugge handen waren bezig te bergen wat te bergen viel. De bommet een bemanning van 10 koppen en dertig last baring aan boord, kwam gisterenavond tegen 10 nnr voor IJ muiden, maar kon door de hooge zee de haven niet bereiken. De boeg werd dus gekeerd maar bjj 't omzetten van 't zeil werd dit in flarden gescheurd, zoodat de Bchuit aan de woede van wind en golven we d prijs gegeven zjj werd reddeloos voortgejaagd en tegen 12 uur bjj Egmond op 't Btrand gezet. Even te voren had men nog een anker uitgeworpendoch de kabel knapte en een oogenblik later zat de schuit in 't zand. Door storm en regen binnengehouden, werd de bevolking van Egmond eerst ten 4 nnr het ongelnk gewaar ter stond daarna werd hnip gebracht. De kar van een schelpenvis8cher bracht 9 man behouden aan wal. Eéa, die van boord was gesprongen, om den wal te bereiken, we'd den geheelen nacht door de golven heen en weer geslingerd en stervende opgenomen hij gaf kort daarop den geest. Da bom 'zal verraoedeljjk verloren zjjn. De lading is grootendeels geborgen. De geredden werden gebracht naar de bovenzaal van café «Zeezicht''. 91e toestand In H usland. MOSKOU, 26 November. Het congres der Zemstwo's en der steden heeft zich inzake de Poolsche quaestie met 168 tegen 10 stemmen voor de zelfregeering van Polen verklaard. MOSKOU, 26 November. Het congres besloot met 156 tegen 12 stemmen en twee onthoudingen om de geheele door het congres-bestuur voorgestelde motie en bloc aan te nemen. MOSKOU, 26 November. Htt Zemstwo-congres be sloot met 86 tegen 57 stemmen om een deputatie naar Graat Witte te zenden; zij zal hem het besluit van het congres overhandigen, nadere verklaringen geven en de regeering verzoeken de in de motie opgenomen eischen uit te voeren. In den loop der discussies werd nog be sloten te verklaren, dat het congres vertrouwen stelde in Witte, maar daarentegen volledig wantrouwen in Durnowo, die de oude bureaucratische politiek hand haaft; men zal verlangen, dat Durnowo dadelijk zijn ontslag krijgt. Verscheidene leden van het congres pro testeerden tegen het besluit en stelden voor, in aan merking nemende de heerschende opgewondenheid, af te zien van de eischen aan de regeering, maar te ver klaren, dat het congres vertrouwen stelde in Witte, en de quaesties der verkiezingen en van Polen's autonomie tot aan de bijeenroeping der Doema wenschte uit te stellen. ST.-PETERSBURG, 26 November. De staking te Mos kou neemt steeds in omvang toe, de arbeiders ver woesten dagelijks fabrieken en huizen van particulieren. De in de laatste dagen geleden verliezen door de sta- kings-onlusten bedragen ongeveer een millioen roebel. De machinefabriek van Kolomna wordt den 28 Novem ber gesloten. De arbeiders, ten getale van 6000, worden allen ontslagen. St.-PETERSBURG, 26 November. Naar gemeld wordt verschilt de muiterij van Sebastopol van die te Kroon stad door het besluit der matrozen, waarbij zich de marine werklieden hebben aangesloten, om niet te plun deren, niet te moorden en zorg te dragen, dat de orde blijft gehandhaafd. Het regiment van Brest is naar de muiters overgeloopen, nadat dezen den vesting-com mandant, den regiments-commandant en vijt officieren hadden gevangen genomen. De pogingen der muiters om ook het regiment van Bialystok voor zich te winnen, waarover onder het zingen van het volkslied onderhan deld werd, zijn niet geslaagd. St.-PETERSBURG, 27 November. De bladen ver nemen uit Sebastopol, dat het regiment van Brest zich van de muiters afgescheiden heeft, en naar het kamp terug gekeerd is. De militaire autoriteiten nemen een af wachtende houding aan. De Joodsche inwoners vluchtende commandanten en officieren der oorlogsschepen zijn gearresteerd Alle equipages der oorlogsschepen hebben gisteravond door het zenden van deputaties, hun sympathie te kennen gegeven met de muiters. Tot Inkerman zijn de rails opgebroken. De artillerie en de sappeurs sloten zich bij de revolutionaire bewe ging aan. SEBASTOPOL, 26 November. De gisternamiddag gehouden groote vergadering van soldaten, matrozen en arbeiders heeft een rustig verloop gehad. Het regiment Bialystok, dat niet aan de vergadering deelnam, stond ter plaatse, waar deze werd gehouden, gereed om bij eventueele ongeregeldheden op te treden. De inwoners vluchten uit de stad des avonds wisten de muiters te bewerken, dat het spoorwegverkeer gestaakt werd. ST.-PETERSBURG, 26 November. De generale staf der marine bericht omtrent de voorvallen te Sebastopol: De gebeurtenissen te Kroonstad hebben weerklank ge vonden bij de Zwartezee-vloot. Admiraal Tschukhin be richt. dat de matrozen onder den invloed van socialis tische propaganda te Sebastopol een reeks betoogingen op het touw zetten. De beweging breidde zich uit over verscheidene afdeelingen van het leger. Op een verga dering werd admiraal Pissarewsky zwaar gewond. De toestand is ernstig, ofschoon volgens het om half zeven hedenmiddag ingekomen bericht, er geen aanwijzingen zijn, dat een plundering der stad te verwachten is. SEBASTOPOL, 26 November. Het schijnt dat het ergste hier voorbij is. De dag is zonder incident ver- loopen. De rijksgebouwen worden door militairen be waakt. Oe vlootlnetooglnK tegen Turkl|e. CONSTANTINOPEL, 26 November. Het eskader der mogendheden heeft heden den Piraeus verlaten. CONSTANTINOPEL, 26 November. Het internatio naai eskader is te Mitylene aangekomen. WanordelHkheden te Barcelona BARCELONA, 26 November. Den vorigen nacht hielden de officieren van het garnizoen hier, die zich beleedigd gevoelden door de openbaarmaking van een caricatuur in een blad der Catalanistische partij een betooging voor het redactie-bureau van dit blad waarbij kreten werden geuit als «Leve SpanjeGeneraal Bour bon Castelvi, de plaatselijke commandant, kwam dadelijk tusschenbeiden en slaagde er in de opgewondenheid te doen bedaren, doch de republikeinen voegden zich bij de betoogers die de Catalanisten uitjouwden en daar door ontstonden botsingen. MADRID, 26 November. De bladen deelen mee, dat wegens den ernst der voorvallen te Barcelona, Montero Rios hedenmorgen den ministerraad heeft bijeengeroepen. MADRID, 26 November. De minister van binnen- landsche zaken deelde hedenmorgen in den ministerraad mede, dat de gebeurtenissen te Barcelona van niet al te groot belang zijn. De jongste berichten melden, dat de rust thans weer heerscht in de stad. Een besluit waarbij de grondwettige rechten des volks ingetrokken worden, indien de voorvallen van gister zich herhalen, wordt voorbereid. De ministerraad besloot Generaal Weyler op te dragen bevelen van het ministerie van oorlog aan de autoriteiten te Barcelona over te brengen. BARCELONA, 26 November. Gisteravond, gedurende de schermutseling tusschen Catalanisten en officieren, vielen deze laatsten de drukkerij van het dagblad »Sucut« aan, brachten al het papier, de meubelen enz. enz. naar buiten en staken die in brand. De officieren gingen vervolgens naar de redactie van een ander Catalonisch blad zij deden daarop insgelijks een aanval en staken het meubilair in brand. De gouverneur-generaal poogde de officieren te kalmeeren; zijn pogingen bleven evenwel zonder gevolg. De olficieren lieten zich ten slotte door den gouverneur naar het paleis brengen. MADRID, 26 November. Berichten, ontvangen in officieele kringen hier, melden, dat de orde te Barcelona hersteld is. De militaire en burgerlijke autoriteiten hebben de zaak in onderzoek genomen. KENNISGEVING. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te Alkmaar brengt, op grond van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der iogez* tenen, dat bjj hein ingekomen en aan den ontvanger der Rijks directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegevenhet kohier der Personeele belasting No. 11, voor het dienstjaar 1905, executoir verklaard door den Directeur dor directe belastingen in Noordholland te Amsterdam den 24 November 1905 dat ieder verplicht is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de tormgn van zes weken, binnen welken daartegen bezwaarschriften kunnen worden ingediend. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, den 27 November 1905. ^5 Nov. Groenteveiling Bovenkarspel Station Bloemkool le soort f 10 a 13.25 Bloemkool 2e soort t 5. 1 a 7.—. Aanv. 18885 st. f 2.50 a 3.75 f 3.— a 4 50. f 3,a 5.50 Aanv. 3440. f 0.95 a 1 15 per halve HL. t f2 40 a 2 65 per halve HL- 25 Nov. Groentemarkt te Broek op LANGEnDUK. Wortolen 10.70 a 0.65 p. 50kg. bloemkool le soort f 0 a 0 Kool-gele Kool-roode Kool witte Uien Aardappel (blauwe) bloemkool 2e soort f 0 a 0.roodekool f 4.50 a 10.50, gelekool f 5. a 8.wittekool f 9.a 4.—, koolrapen f 1.5g a '2,50 nep f 0.a 0.U'en f 2.a 1 90 reuzenbloemkool f 3.— a 9.0. Bieten f 4a 6 50. rammenas t 4.a 6 Groenteveiling Noordscharwoude (Station). 25 Nov, Roodekool le soort f 10.50 a 9 75, 2a f8 a 9.50, 3e f 7.a 7.75, kleinere f3 a 6 gele le soort, f 6.— a 5.50, 2e f 4 75 a 3.75, 3a f 3 a Alkmaar Aangevoeld 0 paarden f 0 a 6 koei en en ossen f 190 a 250, 48 vette kalveren f 45 a 122. per P. a - et., 23 nuchtere kalveren f 8 a 25, Magere schapen f a 565 vette schapen f 20 a 177 vette varkens 49 a 55ct. per P.. 20 Magere varkens per stuk f 14 a 18, 0 biggen, 10 w AMSTERDAM. pCt 25 -5«rt Nederland, N. W. Schuld2 ditodito3 dito, Oblig3 Oostenrijk Obl. in pap. fl. 1000 Febr.-Aug. lito, dito April-Oet. B lito, Kronen 2000 bel vrijefKronenr.) Mei-No». 4 lito, dito 2000 bel.vrije/Kronenr Jsn.-Juli 4 Portugal le ser. 3°/0 X Ï0-1003 dito, 3e id. Amert. Schuld 3°/, francs 500 4 Rnsland, Iwang. Dombr. Oblig 4* dito, Binnenlandsche 18944 dito, 1880 geeons.Z.B 125-88513'Uej-Nov. 4 dito, 18891» A 9e ser. 1 Jan. 1 Apr. 1 Juli lOct. 4 dito, 1894, Boneti-Spoorw4 dito, 1867/69 4 80-100 Mei-Hov-4 dito, Groote Spw. Oblig. 18614 dito, dito, Z. R. 500 18S8 4 dito, Transc. Spw. Oblig. Z. R. 125'696. 3 dito, Zuid-W. Spw. Oblig. Z. R. 625.... 4 dito, 18S9 3 dito, in goud 1884, 13 Jan. 13 Juli5 Spanje, Obl. Buit. Perpetuele.4 "urkjje, gepriv. Oonv. teening 1890 4 Recep. geünificeerde schuld frea. 500-2500.. 4 - ?vpta, Obl. leening 1876 4 fexico, Obl. Binn. Sch. aflosb. oblig5 dito dito 1899 5 'eneznela Obligatiën 13814 9. Y. Noord-Holl. Grond-Grediet. Vandbr.. 4 g W. Pac. Hyp. Pdbr 9>derland, Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aand. dito, Koloniale Bank Aandeelen.,... dito, Ned. Ind. Handelsb. Aand dito, Kon. Ned Mij. t. expl, petr. br.A. dito, Petr. Mij. Sumatra-Palembang 4. dito, Aand Ned. Tnd.15xol.Mii Amerika, New Orleans Railw. C. Cert v gew. Aand United States Steel Corp. Pern. Peruvian Corporation Cert v. Aand.., v. Pref. Aand. Nederland, Expl. St. Spw. Aand. dito, Ned. Centr. 8poorw. Aand, f 250 dito, N.-Brab. Boxtel.W. Aand. 1875/80 gest. ftalie, Spoorwegleening 1887/89..Jï. S dito, Zuid-Ital. Spoorweg-Obl3 'olan, Wars.-Weenen Aandeel. tiisland,Wladik. 1885 Z.R. 625 Oblig.... 4 traerika, Atchison Topeka Gert. Aand... dito, Alg. Hyp. OM4 Rock Island comp. Cert. v. gew. Aandeelen. dito, Denr. Rio Grande gew. Aand dito, Erie Spw. My gew. Aandeelen dito, Illinois Cert. v. Aand dito, Kansas City South. Railw. Aand... dito, Miss. Kans. Texas Cer v. Aand.. dito, dito, le Hyp....Ï..S 4 Norfolk Western Cert. v. gew. Aandeelen dito, Oregon Calif, goud le hyp5 dito, South. Pacific, gew. Aand dito, Southern Railway gew. Aand dito, Union Pac. Hoofd. C. t. A. Union Pac. Convert Gold. Bond.4 dito Wabasb Ct. pref. Aand federland, Stad Amsterdam f 1003 Hongarije, Theiss Loten.......4 lostenrykStaatsl. 186«5 dito, dito 1864 lusland Staatsleening 1864 Loten5 dito dito 1866. Dito...6 Uirkijo Spoorwegleening Russen zeer flauw. Nov.27 Nov 78A, 78-nj 91* 91* 93 92* 101* 1005 100-5* 100* 65* 92* 91* 83* 83* 83* 84* 83* 88* 87* 84 49* 356 96H 91** 95* 49) 357 98 135 135 371 375} - 61A 36 371 18* 451 34 68 132 86 I01| 47A 174* 86 103 68* 34) 125* 124* 1081 465 33* 36 37A 131 451 341 98 671 131 851 871 27 34 49 1731 29* 37 86Yh 69 341 127* 125* -t-ö Op den len December b.s. hopen onze geliefde Onders E. VAN BROEKHUIZEN, Brig.-C 'mm. der Rykeveldwacht, en A- VAN ESSEN, hunne 25-jarlge Echtvereenlgfng te her denken. Hnnne dankbare Kinderen. Alkmaar, 27 November 1905. Heden overleed te Amsterdam, onze geliefde Schoon zoon en Zwaver, do Heer in den ouderdom van 50 jaar. Wed. C. ROOKER—Stelling. Alkmaar, A. HOEK—Booker. 26 November 1905. T HOKK. Da ondergeteekende deelt hierbg mede, dat bij zjjn schip heeft verkocht aan Schipper P. VERVAILLE. Hjj bedankt voor de genoten gunst en het vertrouwen en beveelt zijn opvolger beleefd aan. Harlmgen, 24 Nov. 19.5. W. W. SCHOONHOVEN. Onder referte aan hovns'aande beveelt ondergeteekende zich beleefd bjj H.H. Steenfabrikanten en anderen aan en hoopt door nauwkeurige bediening bet genoten ver trouwen van zjjnen voorganger te verwerven. Wieringen, 24 Nov. 1905. P. YBBFAILLB. BIJBELSOHE VERHALEN VOOR DE JEUGD DOOR Ingenaaid f 1.40 5 in Prachtband ff 1.75. Ik feliciteer u met het schrjjven van dit. boek. Prof. J. J. P. Valeton Jr. Nadrukkelijk vestig ik da aandacht op dit boek. Ds. B. ten Kate. De Schrijver heeft den goeden toon getroffen. Dr. A. J. Th. Jonker. Wjj aarzelen geen oogenblik dit bosk aan te bevalen. Ds. M. van de Poll. Er zjjn juweeltjes onder deze hoofdstukken. Ds. Fernhoüt. SZjÈ* Alom verkrijgbaar. Franco na ontv. v. postw. a. d. Uitgever J. A. SLEESWIJK, Bnssnm.

Alkmaarsche Courant | 1905 | | pagina 3