van f 7,50 tot f 25. Openbare Verkooping te Alkmaar, 1 UIT DE HAND TE KOOP. Openbare Verkooping Itadsnie üws; BUITENLAND. B IN NENLANDT ADVERTENTIE N. nette DIENSTBODE. in solide donkergrijze of mooie fantasie-dessins Wegens vertrek van den eigenaar en verandering van zaken. te Alkmaar. Gemengde Mededeelingen. Gemengd Nieuws. BUR (l K R L IJ K E 8 T A N D. .u. 1 1 ALKMAAR, „Het Witte Huis", LAAT, Hoek Boterstraat. P. J. C. VAN T00RNENBURGlI,'te Alkmaar, het van ouds goed beklante en gunstig bekend staande LOGEMENT met koffie huis, genaamd „Het Paardshoofd", met gewaarborgde vergunning, doorrijdstal met uitspanning, stalling voor ongeveer 150 stuks paarden en vee, en erf, een en ander groot 613 vierkante meters, staande en liggende aan den Dijk en uitkomende aan de Kanaalkade te Alkmaar. hoe ze staat, zelfs van witte batisten blouses die men niet aan mag trekken, uit vrees ze te kreu kelen of te bevlekken, weet men 't nummer en de halswijdte, maar van do ceintuur weet men gewoon lijk niets, dan dat ze er aardig uitziet, terwijl toch geen enkele winkelier er iets op tegen zal hebben, als men ze in den winkel even omdoet. Zoo kan 't dan gebeuren, dat men een poos loopt met een breede ceintuur, waarvan men zelf door drongen is, dat ze veel heelt van een hoepeltje om een ton. De ceintuurs, die overal even breed zijn, kunnen slechts door enkele dames gedragen worden een ceintuur die van achteren breed is en naar voren smal uitloopt staan den meesten beter. Slanke dames alleen staan breede ceintuurs goed. Wie kent nog de riemen, die zoo smal en recht waren, dat 't geleek of zij 't lichaam in tweeën deelden of de stjjve gazen, die met heel veel moeite aangehaald moesten worden en waarvan de gesp eindelijk met een „oef" dichtgemaakt werd. Deze wreekte zich echter, daar ze meer omspannen moest dan zjj kon, door van voren naar boven te schuiven en de taille korter te doen worden Men is nu tot 't tegenovergestelde gekomen en schuift de ceintuur van voren naar beneden om de taille te verlengen. Men doet evenwel verstandig de ceintuur alvorens ze te koopen, in den winkel even om te doen om te zien of ze wel past, daar ze anders na eenige dagen geheel gekreukt is of vol valsche plooien zit. Engelsche of Amerikaansche echtgenooten? Een Engelschman, lord Northcliffe, had eens kort en bondig verklaard, dat de Engelschen de beste echtgenooten zijn. Natuurlijk was dit een doodelijke beleediging voor de Amerikaansche echtgenootëii, die „natuurlijk" de „allerbeste" echtgenooten van de wereld zjjn. 't New-Yorksche blad „de Herald" stelde zijn kolommen open voor zijn lezers om hierin verschillende mededeelingen te doen. Een Amerikaan, Russell, schreef in 't blad een lang artikel waarin hij trachtte te bewijzen, dat de Engelschen hunne vrouwen afranselen en in elk geval ruw behandelen iets wat in Amerika totaal niet voorkomt, dus staat de Engelsche echtgenoot ver beneden den Amerikaanschen. Wat eerst in de Herald een schermutseling was, ontbrandde in een woedenden strijd. Amerikaansche mannen en vrouwendie in Engeland gewoond hadden gaven Russell gelijk. Zelfs een Engelsche vrouw, die met een Yankee getrouwd was, koos zijne zijde en schreef, dat zij „naamloos gelukkig" was. Maar de Engelschen in de buurt van New-York bleven 't antwoord niet schuldig, 't Kwam wel eens in Engeland voor, meende een der inzenders, dat een man zijn vrouw afranselde, maar dit gebeurde onder de lagere volksklasse. Dat bewees dus niets voor alle Engelsche echtgenooten. Voor 't overige is de Engelsche echtgenoot werkelijk een man en 't hoofd zijner familie en niet slechts de slaaf zijner vrouw, zooals dat zoo vaak in Amerika voorkomt. Een Amerikaansche, die met een Engelschman ge huwd was zette de Engelsche mat, die met een Amerikaan getrouwd was en verklaarde, dat een huwelijk met een Engelschman veel voor had, want dat de Amerikanen lui zijn en de vrouwen maar 't liefst in hotels en pensions wonen om zoo weinig mogelijk te doen te hebben. De Amerikaansche echtgenoot vindt dit goed, de Engelsche evenwel eischt van zijn vrouw de vervulling harer plichten als huisvrouw en moeder. Zoo ging 't geruimen tijd doorieder kwam met nieuwe voorbeelden aantoegegeven heeft evenwel geen der beide partijen. Uien veel besproken buwel||l*. Twee jaar geleden werd te Londen in den Shaf- tesbury-schouwburg een komische Amerikaansche opera gegeven „De prins van Pilsen". Bjj de première werd de eerste akte wel met belangstelling gevolgd, zelfs waren eenige coupletten daaruit bij zonder in den smaak gevallen, doch men had tevergeefs uitgezien naar wat men in een dergelijk stuk verwacht, n. 1. iets nieuws, iets origineels, om 't zoo te zeggen, iets verbluffends. In het midden der tweede acte kwam dit echter. Hierin werd een dans uitgevoerd, waarin een aantal beeldschoone vrouwen in sprekende kleuren en mooie costumes de steden Boston, Chicago, 8an Francisco en andere voorstelden. Alleen de tooneelspeelster, die de kleuren der stad New-York in haar costuum had, danste niet. Dit was een slank meisje met blond haar en een klein neusje, dat in haar laDg gewaad met grooten sleep slechts vol gratie heen en weer behoefde te gaan op het tooneel. Het bovenlichaam boog zij dan wat naar achteren, het hoofd hield ze recht op, de kin wat naar boven, haar kalme gelaat was bestraald met een zonnigen lach, en scheen wat spottend de menigte aan te zien, echter in het geheel niet minachtend, eer in nemend. Het publiek was zoo enthousiast, dat drie maal „gehaald" moest worden. En dit was niet alleen bij de première zoo, maar do volgende avonden steeds weer. Steeds was het vol in den schouwburg en dat in hoofdzaak alleen om in de 2e acte de jonge actrice te bewonderen. Deze dame, die in Londen spoedig algemeen bekend was, en om haar schoonheid algemeen geroemd werd, heet miss Clifford. Later trad zij nog op in enkele andere stukken en operettes. In de „Belle of Mayfair" behaalde zij vooral succes met een speciaal voor haar gecomponeerd couplet. Niets is meer van zelf sprekend dan dat een jonge officier der cavalerie op zulk een jonge dame verliefd werd. liet was de zoon van den voornamen lcrd Abardane, een slank, knap heer met bruin haar en met iets naïfs in zijn gezicht, die door zijn openhartige persoonlijkheid en zijn gave om iemand aangenaam te kunnen bezighouden, de lieveling der dames was, zooals men dat gewoonlijk uitdrukt. Op zeker, n dag reed hij met een vriend, die miss Clifford kende, met zijn automobiel naar haar woning en bleef daar de thee gebruiken. Na dien eenen keer werden de bezoeken veelvuldiger en tenslotte kwam het zoover dat de luitenant de tooneelspeelster ten huwelijk vroeg, die reeds zoovele mannen een blauwtje had laten loopen. Ook het aanzoek van den zoon van Lord Aberdane werd niet aangenomen, doch hij bleef aandringen en ziet na vijf maanden kreeg hij het jawoord. Tot zoover liep alles dus goed van stapel, en de jonge man had nu nog alleen de goedkeuring van zijn vader noodig om in de huwelijksboot te kunnen stappen. Deze echter verklaarde nooit en te nimmer zijn toestemming te zullen geven tot deze echtvereeniging. Tevergeefs vleide de zoon zijn vader om toe te geventevergeefs schilderde hij met gloedvolle woorden zijn liefde voor miss Clifford. De Lord bleef ongevoelig en wilde van de tooneelspeelster van geringe afkomst niets weten. Een vreeBelijke scene volgde tenslotte, die er toe leidde, dat vader en zoon volkomen met elkaar braken. Maar dat was niet alles. De vroegere bekenden van den jongen officier begonnen hem, nu hij volhardde bij zjjn plan om de tooneelspeelster te huwen, te mijden en weldra keerden bloedver wanten en vrienden hem den rug toe. Dit alles bracht Bruce, zoo noemde hij zich nu, niet tot andere gedachten. Tengevolge van het breken met zijn vader ondervond hij van dien kant geen financieelen steun meer en zijn eigen middelen waren onbeduidend. Hij had echter eenige kennis van de automobiel-industrie en een kloek besluit nemend, trad hij bij dezen tak van arbeid in dienst, om zoodoende in zijn onderhoud te voorzien. Men zou zoo denken dat de liberale Lord, die vroeger o.a. nog minister van binnenlaudsche zaken van Engeland is geweest en thans een andere hooge staatsbetrekking vervult (president der Universiteit in Wales) die de bezitter is van uitgestrekte lan derijen en mijnen in Wales, na een zoo mannelijke en kloeke daad van zijn zoon, zich inschikkelijker voor dezen zou betoonen. Immers prinsen van den bloede huwen tegenwoordig met pairsdochters waarom dan geen zoon van een pair, met een achtenswaardige tooneelspeelster. Maar de vader bleef koud voor het geluk van zijn zoon, vooral nu deze zich tot een burgerlijk beroep vernoderde. Zelfs ging het praatje dat ook miss Clifford or zich tegen verzette dat haar verloofde zoo in zijn behoeften zou voorzien men zeide reeds dat weldra de verloving verbroken zou worden. Miss Clifford maakte een einde aan deze geruchten door te zeggen geduld maar, weldra zult ge de huwelijksklokjes hooren luiden. Tot groote verbazing van geheel Londen is thans uitgekomen, dat het paar reeds den 11 den October j.l. in alle stilte in den echt is vereenigd. Den dag van haar huwelijk was miss Clifford 's avonds als gewoonlijk opgetreden in de „Belle of Mayfair," zonder iemand iets van de ernstige gebeurtenissen van dien dag te laten bemerken. Van 1% leringen. Uit een voordracht, bestaande nit de beeren O, J. Bosker, W. Hermans ee L. Spaander benoemde de gemeenteraad van Wioringen tot opzichter bjj de uit voering van de Bouw- en Woningverordening den heer Hermans. Op advies van de gezondheidscommissie te Schagen werden een drietal woningen, waarvan een Oehoorde aan het B. C. Armbestuur en twee aan bit Ned. Herv. Armbestuur onbewoonbaar verklaard. De raad besloot voorts tot den bouw van een lokaal aan de school te Westerland en het aanstellen van een derde leerkracht. Dit geschiedde op vooritel van den heer Peereboom. Tevens werd besloten een adres te zenden aan den Directeur-generaal der posterjjen inzake een dienstorder onlangs door den directeur van het postkantoor te Amsterdam uitgevaardigd, betreffende oen nienwe regeling der postbestellingen op Wieringen. Op de soms heftige discussies komen we nader terng. lie badplaats Noord» (jk. Bedroeg het bezoek aan de badplaats Noordwjjk in 1896 bjjna 500 en nam het in 1897 toe met een kleine honderd, de volgende jaren werd het aantal ongeveer 300 grooter; dit laatste jaar zelfs rnim 500, zoodat 'tin 1906 tot ruim 3400 steeg. Het aantal Villa's, Pensions enz. vermeerdert jaarljjks belangrjjk: ook dit jaar worden er weer eenige bjjge- bonwd. Rekening Stads-zlekenhuls, dienst 1905. De uitgaven ten behoeve van het Stads ziekenhuis beloopen over het jaar 1905 f 17317.04}, zfjnde 11082.951 minder dan de oorspronkelijke raming. Het totaal der ontvangsten baliep f 18063.05, of f 233.05 boven de raming, zoodat de ingediende rekening een batig saldo aanwjjst van f 1346,00}. Het onderzoek der rekening leverde bjj de commissie tot de belastingzaken enz, geene bezwaren op. De com missie adviseert derhalve de rekening goed te keuren. Rekening stads apotheek, dienst 191)5. De uitgaven door regenten van het Stads-ziekenhuis gedaan ten behoeve van de stads-apotheek, hebben over 1905 f 601599} bedragen, dat is f 817.00} beneden de oorspronkelijke raming. De ontvangsten, geraa nd op f 6863, hebben f 6777.11 bedragen, zoodat de rekening een batig saldo aanwjjst van f 761.11f 198.31 beneden het bedrag, waarmede zjj aanvangt. Het onderzoek door de commissie tot de belastingzaken enz. ingesteld, leverde geeno bezwaren op. De commissie adviseert derhalve de rekening goed te keuren. Begrootlng van het Sinds ziekenhuis, dienst 1991. Regenten van het Stads-ziekenhuis begrootea hunne uitgaven ten behoeve van deze inrichting voor het jaar 1907 op f 20687, of f 2587 hooger dan voor 1906. De commissie geeft den raad in overweging te besluiten regenten van het Stadsziekenhuis, onder terugzending der begrooting uit te noodigen de door hen voor het jaar 1907 ingediende begrooting van ontvangsten en uitgaven ten behoeve van die inrichting in dier voege te wijzigen dat volgnummer 18 der uitgaven Bgenees- kundige dienst* worde teruggebracht van f 1500 tot f 1000, in verband waarmede de toelage uit de gemeen tekas kan worden voorgedragen op f 13372.49} en het totaal der ontvangsten en uitgaven worden geraamd op f 20187. RMsssHMasm i Bcgrootlag vas de stads apoti eek, dieast 1907. Het onderzoek der begrooting voor de stads-apotheek voor het jaar 19C7 beeft der commissie tot de belasting zaken enz. gcene aanleiding gegeven tot het maken van bedenkingen of het voorstellen van eenige wijzigingen. De uitgaven worden, evenals de ont?angsten, geraamd op f 6633 of f 100 milder dan voor 1906. Voor ontvangsten wegens restitution is f 150 minder geraamd. Voor wjjn, cognac en spiritus zjjn de nitgaven verhoogd met f 50 en voor (vuur en licht met t 75, terwjjl voor aankoop en onderhond van materieel f 75, voor chirurgische instrumenten f 100 en voor levertraan f 50 minder wordt uitgetrokken. Een toelage uit de gemeentekas wordt aangevraagd van f 4656,88'/i of f 350,91 J meer dan voor 1906 werd geraamd. De commissie stelde den raad voor de begrooting voor de stadg-apolbeek voor bet dienstjaar 1907 aldus goed te keuren onder toekenning van den gevraagde toelage nit de gemeentekas. Begrooting van het burgerlek Armbestuur, dienst 19(17. Het bargerljjk armbrstnar begroot zjjne ontvangsten en nitgaven voor het jaar 1907 op f 18030, zijnde f 722 meer dan voor 19C6. Als Subsidie nit de gemeentekas wordt aangevraagd een bedrag van f 6000, gelpk aan het voor 1906 toe gestane bedrag en f 1900 booger dan bet over 1905 genotene. Do oommissie stelt den Baad voor de begrooting goed te keuren en het subsidie toe te kennen. Begrooting gemeente-gasfabriek voor het i«»r 1907. Het onderzoek der door ce raadscommissie voor de gemeente-gasfabriek ingediende begrooting voor die fabriek over het jaar 1907, deed, in verband met de grootere vermeerdering van nitgaven voor aflossing on rente en de hoogera nitkeerisg aan de gemeente, in de vergadering der commissie voor de belastingzaken enz. de vraag rjjzen of deze meerdere onttrekking van geiden aan de gasfabriek niet ten uadeele van het bedrjjf zon zjjn. Waar echter door de commissie voor de gasfabriek die uitgaaf niet te boog werd geacht, meende de commissie geen bfzwaar te moeten maken tegen dien post van de begrooting. Verder wjjst de commissie er op, dat bjj verhooging van de nitkeering aan de gemeente tegelijkertijd wgziging noodig van de verordening, regelende de geldeljjke ver houding tusschen de gomeente en hare gasfabriek (Ge meenteblad No. 56 van 1896), waar in art. 2 dier verorde ning is bepaald, dat die nitkeering zal bedragen 10.50 per strek kenden meter. De ingediende begrooting wjjst aan bet eindcjjfer in ontvang en uitgaaf f 199.359 of f 14925.50 meer dan op de begrooting voor 1906. De commissie kan zich met de voorgedragen cjjfers wel vereenigec en stelt den raad mitsdien voor tot de goedkeuring der ingediende begtooling te bcslniten. Het Haken van een brug en een dan onder UgHondblnnen. Bij adres d.d. 22 Augustus 1.1. heeft de heer J. Zonneveld te Egmondbinnen zieh tot den raad gewend mot verzoek hem vergunning te willen verleenen lo. tot het leggen van een brug over de sloot langs zijn perceel, in Sectie E no. 373 2o. tot het verplaatsen van een dam, verbinding gevende van zijn pereeel Sectie E no. 390 mot den Hoeverweg, naar het oostelijk eindo van den grond, behoorende bij den Kolfmolen. Bedoeld adres werd in handen van B. en W. gesteld. Daaraan voldoende berichten dezen, dat tegen de inwill ging van dit tweeledig verzoek bij hun college geen bezwaar bestaat, weshalve zjj den raad in over- weg'ng geven onder bepaalde voorwaarden het verzoek in te villigen. Het leveren van gemeente-il ukwerk. Het bestuur van de afd. Alkmaar van den Aigemeenes Nederlandsehen Typografenbond heeft zich, bjj adres d.d. 11 September 1.1., andermaal tot dsn raad gewend om de wenrcheljjkheid te betoogen van het verkrjjgen van betere arbeidersvoorwaarden voor de typografen, voor zooveel cangaat het leveren van gemeente-drukwerk. Bedoeld adres werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Daaraan voldoende meenen B. en W. te moeten ver wijzen naar de bjjlage tot het raadsverslag no. 102 van 1903 en naar de daaromtrent gebonden ampele beraad slaging in de zitting van 18 Nov. 1903. De toestanden zjjn sedert in geen enkel opzicht ge- wjjzigd, in verband waarmede wjj den raad voorstellen te besluiten aan den adressant, als beschikking op zjjn adres d.d. 11 Sept. 1.1. te berichten, dat deze vergadering zich ter zake refereert aan zjjn besluit van 18 Nov. 1903. Uitslag Velling, gehouden door Notaris M. GOIJVERNE, op Dinsdag 23 October 1906, van de woonhuizen te Alkmaar. 1. Aan de Bloemstraat O.Z. wjjknrs. 1 en 2, samen groot 40 centiaren. Str. de heer H. J. ten Hoeven f 405. 2. Aan de Bloemstraat W.Z. wjjknrs. 37 en 38, groot 49 centiaren. Str. de heer B. Kuyper 385. 3. Aan het Klein Nieuwland O.Z. wjjknrs. 4 en 5, groot 83 centiaren. Str. dezelfde 410. 4. Aan het Groot Nieuwland O.Z. wijkno. 19, groot 77 centiaien. Str. de he r W. Duinmejjer b 700. Combinatie en eindtoewjjzing heeft plaats op Dinsdag 30 October 1906 's avonds 6 uur, in het Koffiehuis van den heer A. M. Hazes, aan het Luttik Oudorp te Alkmaar. De toewijzing gehouden op Dinsdag 23 October 1906, heeft geleid tot den uitslag Het Winkelhuis aan den Achterdam, wijkno. 35, het Pakhuis aan den Djjk, wjjkno. 4, en het Pakhuis aan de Achterstraat, wjjkno. 52, gecombineerd verhoogd door den heer G. Bossert Rzn. tot f 6970.— Opgehouden. Het Winkelhuis aan de Laat op den hoek van de Bloemstraat, wijkno. 32, en de Slachtplaats aan de Bloemstraat, wjjkno. 45, gecombineerd verhoogd door den heer J. Iloogervorst tot b 2500. Gemijnd door den heer J. Schoen op b 20. Oudcarspel. 1-30 Sept. Getrouwd: Cornelis Hoppe en Trjjntje Molenaar. Geboren: Pieter, z. van P. Kramer en Maartje Rol. Maria, d. van Cornelis Molenaar en Trjjntje de Jong. Dirk, z. van Cornelis .lupijn en Trjj ui je Stuur man. Guurtje, d. van Cornelis Pool en Geertje Kuiper. Aaordscliarwoude, 1—30 Sept. Geboren: Cornelis Johannes, z. van Adrianus de Jong en Johanna Maria de Njjs. Catharina Anna en Cornelia Anna, ds- van Bernardus Beemsterboer en Marjjtje Mak. Overleden: Jacob Hopman, 1 m. Jan Volkers, 80 j. Eene I1AHH, die een villa bewoont te BERGEN, wenschte gaarne, dat een of neer danei art haar •«aaica gingen wonen, die in het bezit zjjn van eenig meubilair. Zjj is ook niet ongelegen een of neer dames en pension op te nenen. Br. franco lett. V., Hulppostkantoor Bergen (N.H.) Tegen 15 Nov. wordt UHVHAAU» een Adres A. PRINS, Langesfraat 88. -AS - Demisaisons in het Café van Mej. de Wed. VAN TELLINGEN, aan de Gedempte Nienwesloot, op IMnsdagen B Novem ber 1906 bty opbod en 13 KoveHber 1SOB b|| afslag, telkens des avonds 6 uur, ten overstaan van den Notaris van de navolgende pcrceelen aldaar, ale: 1. Het HUIS aan de Ridderstraat No. 16, waarin meur dan 40 jaren de timmermanssaak is en nog wordt uitgeoefend, en BOVENWONING met alzon- derljjken opgang, ERF en TDIN, kadaster sectie A, No. 2500, groot 1 A. 30 C.a., met uitgang In een steeg ernaast. Door den eigenaar bewoond. 2. Het HUIS en ERF aan den Limmerhoek No. 3, ka daster sectie B, No. 2492, groot IA. 2 Ca. Verhuurd aan het Leger des Heils voor f 400 per jaartot 1 Juni 1911, met hoogstens 5 optiejaren. 3. Het WOON- en WINKELHUIS met ERF, in de Schoutenstraat No. 12, kadaster sectie A, No. 2858, groot 50 Ga. Verhuurd voor f 5,50 per week aan den Heer J. A. van Daalen. 4. Het WOON- en WINKELHUIS aan de Oudegracht No. 167 kadaster sectie A No. 3388, groot 94 Ca. Verhuurd voor f 5,50 per week aan den Heer B. Pels. 5. Het WOONHUIS en ERF aan de Ondegracht No. 107, kadaster sectie A, No. 2355, groot 42 Ga. Verhaard voor f 260 per jaar aan den H-er O. de Waal tot 1 Mei 1908. 6. Het WOONHUIS met ERF op den hoek van de Langestraat es de Koorstraat, No. 2, kadaster sectie A, No. 2877, groot 53 Ci. Verhuurd voor f 3,50 per week aan Mej. Brnjjn. 7. Het HUIS en EUF aan de Weaterburgstraat No. 4, kadaster sectie B, No. 2595, groot 71 Ca. Verhuurd voor f 2,50 per week aan Mej. de Wed. Nierop. HllgendsM van dei Heer C. J. MUUFT te Alkmaar Aanvaarding 39 December 1906, na betaling. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris. J. VAN HKH VKI.1V, Notaris te ALHÜAAB, is voornemens op Haandagcn 19 November 1900, bjj opbod, en 96 November 1906, bjj aislag, telkens des middags 19 uur, in natemelden perceel, in het openbaar te verkoopen De zaak wordt reeds sedert jaren met het grootste succes gedreven door den Eigenaar, den heer S. KRAMER Hz. Jr. Te veilen in 4 perceelen, nader omschreven bjj biljetten. Aanvaarding 1 Haart 1907. Betaling der kooppenningen 1 Februari 1907. Bjj toewjjzing van het geheel in één koop, kan de kooper desverkiezende de helft der kooppenningen op eerste hypotheek honden, tegen 4'/a procent rente 's jaars. Inlichtingen zjjn te hekomen bjj den eigenaar en ten kantore van voornoemden Notarii, aan de Oudegraobt, No. 156, te Alkmaar. Inmiddels uit de hand te koop.

Alkmaarsche Courant | 1906 | | pagina 6