S TA DSNTÏ UW S. Gemeenteraad van Alkmaar, Veiligheid voor automobielen. RECHTZAKEN. Spelen te Vaals. Uit Edam. Uit Obdam. Uit Heer Hugowaard. De drank. Noodlottig. Studentengrappen. V aartverbetering. Afschaffing kermis. Uit de Rotterdamsche haven. Het ongeluk te Hilversum. Ontsteltenis over een faillissement. Nog goed afgeloopen. Door de tram gedood. Een groote vallende ster. Nieuws uit Hoorn. Rapport der Commissie tot verlaging der wik- en weegloonen. Jubileum aan de Ambachtsschool. op Woensdag 6 November 1907, 's namiddags 1 uur. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. ten in Atjeh in hoofdzaak juist zijn en sloot zich aan bij den wensch om volledig licht. Het bestuur in Atjeh moet beheerscht worden door kracht, bovenal door den geest van voortvarendheid, maar niet door hardheid, nog veel minder door week heid. Spr. wil niet afwijken van het stelsel van Heutsz, maar veeleer toepassing van dat stelsel, dat echter ge heel ontaard is. De heer Van Bylandt (Chr. H. Apeldoorn) zou willen dat men de hoofden, die schade zullen hebben door het verbod van opiumverkoop, die schade zou vergoeden. Wat ontginning van mijnen betreft, moet de staat niet exploiteeren, wel deelen in de winst. Als in Atjeh vrouwen en kinderen voor onze geweren gaan staan, kunnen wij niet helpen dat ze geraakt worden. Gebeuren er werkelijk schandalen dan moeten die onderzocht worden. De heer Thomson (U. L. Leeuwarden) zei dat het in Atjeh van onmacht is gekomen tot wreedheid. De oorlog maakt de menschen zoo onmenschelijk ge voelloos. Spr. deed voorts voorbeelden uitkomen, hoe men zich gratis werkkrachten weet te verschaffen door zoogenaamd loon uit te keeren en het te compenseeren met boete. Spr. hield vol, dat, zoolang er geen mid delen noodig zijn voor de pacificatie er een toestand zal blijven op Atjeh, welke voor ons land een schande is. Een slecht begin. L. en V. heeft nagegaan wat do resultaten zijn van het nieuwe regime, waaronder de Tweede Kamer nu zou werken n.l. woekeren met den tijd. Het bleek dat Maandag op het aanvangsuur reeds veel te weinig leden aanwezig waren. Om bijna elf uur waren een 49-tal leden nog afwezig. Een goed beginHet blad zegtHet zal noodzakelijk zijn vooreerst, dat de president precies op den aanvangstijd de vergadering opent. Dan alleen is er eenige kans, dat van de zijde der leden met de toepassing van 't nieuwe stelsel ernst zal worden gemaakt. De president heeft gewaarschuwd, dat in het ver volg de vergadering precies op tijd zal worden geopend. Uit de S. O. A. P. Het nieuw benoemde Kamerlid Helsdingen heeft, naar Het Volk meldt, zijn functie van propagandist der S. D. A. P. voor Gelderland neergelegd en gaat in of bij Den Haag wonen. Ook heeft Helsdingen moeten bedanken als lid van het Partijbestuur, daar volgens het reglement niet meer dan twee leden dei- Tweede Kamer in het Partijbestuur zittfng hebben en de laatstgekozene moet aftreden. Een onhoudbare maatregel. Naar het Volk verneemt is aan de Amster- damsche miliciens die slechts 8en 'n halve maand be hoefden te dienen en.28 November met groot verlof zouden gaan, dezer dagen medegedeeld, dat hun dienst tijd tot 12 maanden verlengd was. Hoe diep deze willekeurige maatregel in het leven dier jongelui insnijdt, kan men zich voorstellen zegt het blad. Het is duidelijk, dat deze maatregel niet maar zon der meer genomen kan worden. Is de minister van Oorlog niet bereid het besluit tot verlenging van den diensttijd weder in te trekken, dan zal toch in ieder geval gevergd moeten worden, dat de betrokken mili ciens zoowel voor het verlies der nu nutteloos uitgege ven nummerverwisselaars-gelden als voor het verlies hunner betrekkingen uit 's lands kas schadeloos ge steld worden. Er is een beweging op touw gezet door dr. C. P. C. Bosch tiie ten doel heeft de veiligheid wat beireft het automobielverkeer zooveel mogelijk te bevorderen. Dezer dagen zal deze beweging georganiseerd worden. Tot heden zijn tal van heeren van naam toegetreden als leden van het comité. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. 'Zitting van Dinsdag 5 Novembev. Mishandeling. Op de zitting van 17 September had zich voor de rechtbank te verantwoorden de 25-jarige brandstoffen- handelaar Cornells K., te Heer-Hugowaard woonach- aehtig, omdat hij op 20 Juli Willem Kluft had gesla gen. Destijds kon Trijntje Leijen, te Hensbroek woon achtig- als getuige bij deze zaak niet ter terechtzitting verschijnen. Thans was zij opnieuw gedagvaard en aanwezig. Zij getuigde, dat zij gezien had, dat K. den jongen had geslagen. Heden als eerste beklaagde te recht staande, bleef hij zijn onschuld volhouden. Do O. v. J. achtte de schuld van dezen beklaagde volledig bewezen, en eischte voor deze mishandeling J 7 boete, subsidiair 7 dagen'hechtenis. Wederspannigheid. Niet verschenen was Pieter D., arbeider te Enkhui zen. Deze beklaagde verkeerde op 6 October te Enk huizen in staat van dronkenschap en werd door den agent van politie Simon Klouwers, aangemaand naar huis te gaan. Daar hij hierin geen zin had, greep de agent hem aan, en wilde hem naar 't politiebureau brengen. Dit ging evenwel onder groot verzet. Hij gmg op den grond liggen, rukte, trapte en scheurde de jas van den agent. Daar beklaagde niet gunstig be kend staat, eischte de O. v. J. bij verstek 10 dagen ge vangenisstraf voor deze wederspannigheid. Kinder wettenzaak. Hierna werden de deuren der rechtzaal gesloten, om dat de zaak van Bens B., een kaasmakersknecht te St. Maartensvlotbrug (gemeente Zijpe) woonachtig, in be handeling werd genomen. De behandeling geschiedde met gesloten deuren, om dat zijn zaak onder de termen der Kinderwetten viel. Wordt vervolgd. GEMENGD NIEUWS" Uit Winkel. Het onderwijs te Lutjewinkel is thans weder hervat nadat de openbare school op last van den Inspecteur van de Volksgezondheid is ontsmet en schoongemaakt geworden. Naar Duitsche bladen melden zijn in Vaals ver scheidene heeren gearresteerd, de meesten Duitschers, die om hooge geldbedragen speelden. De gevangenen zijn naar de gevangenis in Maastricht gebracht. Aan de teekenschool alhier is een cursus geopend in het houtsnijden, onder leiding van den heer J. G. Veld heer van Bergen. Bij het op 4 en 5 Sept, jl. te 's-Gravenhage gehouden notariëel Staatsexamen, voor het 3e of schriftelijk ge deelte, is o. a. geslaagd en mitsdien tot candidaat-no- taris bevorderd de heer P. H. Hilbrand, werkzaam ten kantore van notaris Gottmer. Eindelijk is ook voor het Betaalkantoor aan het station Noord-Scharwoude de commissie samen gesteld welke te zorgen heeft voor de naleving der schriftelijke contracten, bij den onderhandschen handel en het be palen van schadeloosstelling bij niet naleving van het gesloten contract. Voor „Nieuwleven" hebben zitting de h.li. P- Meereboer en S. Tesselaar, voor Waarland de heer J. BOS. De heeren C. Trompetter, J. Duin en A. Swager te Noord-Scharwoude hebben zitting als handelaars, terwijl tot voorzitter werd gekozen de heer Brugman, voorzitter van „Nieuwleven". Alle leden der aangesloten vereenigingen mogen alleen op schriftelijk contract, met beding van betaling over een der tic-taai kantoren, hunne producten onder hands verkoopen. Na drie jaar in Veenhuizen goed geleefd te hebben, werd een man eergisteren daar ontslagen met 50 uitgangskas. 's-Avonds is hij te Arnhem aangehouden wegens dronkenschap. Den volgenden avond lag hij beschonken op den weg naar Oosterbeek. Zijn laatste bankbiljet van 25 was ondertusschen ook verdwenen. Brutaal. Gisternacht is op een weideveld onder Lithoyen een beest van de wed. L. door vier mannen geslacht, maar reeds zijn de daders bekend en aangehouden. Kwartjesvinders. Gisteravond hebben te Botterdam kwartjesvinders in een bierhuis van den Duitscher W. K., op zijn door reis naar Oost-Afrika daar vertoevende, met hun kaartspel 250 „afgewonnen." Te Balgoy viel F. Hamme van zijn wagen met plag gen, door het op hol slaan van zijn paard. De dood volgde bijna onmiddellijk tengevolge van ernstige kneuzingen. De Amsterdamsche nieuwe leden der studenten-dis puten moeten 't tegenwoordig weer hard verantwoor den. Geblinddoekt worden zij o. a. op booten gebracht om in den nacht tochten te maken. Een der gezelschappen maakte zelfs een grooten wa tertocht via Purmerend, Alkmaardermeer en de Zaan, en op dien tocht werden de rustige bewoners opge schrikt door een ongewoon lawaai. In het stille Pur merend kwam door het nachtelijk rumoer de veldwach ter met een revolver toesnellen; de jongelui sloegen al len op de vlucht, maar een werd toch ingerekend. De anderen, daarover niet gesticht, gingen allen luid pro- testeerende mede naar het politiebureau. Men meldt ons In verband met de verbreeding en uitdieping van de Wijkerpijp te Beverwijk (begrooting 82000) waartoe door Bijk en Provincie subsidies zijn toegestaan en waarvan de uitvoering in het volgend voorjaar zal plaats hebben, is de aanwezige grondduiker in Zijka- na.al A van het Noordzetekanaal, vormende de waterge- nieenschap tusschen den Zuidwijkerpolder en den Noordwijkermeerpolder thans opgeruimd en zal weldra vanBijkswege worden overgegaan tot het op breedte en diepte brengen van bedoeld Zijkanaal. Uit Beverwijk wordt ons gemeld: Bij den gemeenteraad van Beverwijk is thans een adres ingekomen voorzien van 594 handteekeningen, steunende het voorstel van den Burgemeester, Jhr. J. C. W. Strich van Linschoten, om tot afschaffing van de kermis over te gaan. 67 varkens verbrand. Te Eibergen zijn bij den slachter De Boer bij een brand 67 varkens en twee paarden in de vlammen om gekomen. De rust keert langzaam weer in de haven. Op de meeste schepen wordt weer gewerkt. Steeds fixeer boot werkers melden zich voor het werk aan. De belangstelling in het lot van vrouw Van Beuse- kom, een der slachtoffers van het vreeselijk ongeluk, dat Zaterdagavond plaats greep, is algemeen. II. M. de Konigin liet gisteren vragen naar haar toestand. Gisteravond was de vrouw, die inwendig zwaar gekneusd is, nog niet buiten gevaar. Men meldt ons uit Utrecht Het faillissement der firma Chr. Oortman en Zoons, een der oudste en gerenommeerdste finantieele instel lingen Ijier ter stede, heeft alhier groote ontsteltenis verwekt. Behalve tal van aanzienlijke families worden er verscheidene boeren uit den omtrek door getroffen. De firma was kassier van het toch al meermalen in geldzorgen verkeerende Utrechtsch Stedelijk Orchest en de Muziekschool der Mij. tot bevordering der Toon kunst. Het passief is nog niet vast te stellen. De familie heeft niet willen of kunnen bijspringen. Weer ontwaakt. Gisteren deelden wij mede dat de wed. B. te Haarlem van Zaterdagavond af slapende was. De dokter con stateerde slaapziekte. Gistermorgen is zij ontwaakt, Zij herinnerde zich niets. Arme kleine. Te Vollenhove viel gisteren een jongetje van 9 jaar van een wagen. Hij kreeg een wiel over de borst en was terstond dood. In de branderij van den heer Meijer, aan de Wil lemskade te Schiedam, geraakte de werkman A. Ag- terberg met het hoofd tusschen een pulley en een drijfriem. Men slaagde er eerst in hem te bevrijden nadat de machine was stil gezet. Voor zoover kan worden waargenomen heeft alleen de onderkaak ernstig letsel bekomen. Hij had o. a. enkele kiezen verloren. De gewonde is naar. het ziekenhuis gebracht. Te water Maandagmiddag geraakte op de Ouderkerklaan te Diemen een rijtuig, waarin twee officieren der genie gezeten waren op een inspectietocht in de diepe tochtsloot langs de laan. De inzittenden waren spoedig op het droge, doch met het paard en rijtuig had men nogal eenige moeite. De 90-jarige B. te Eist (gem. Blienen), die door de locomotief werd aangereden, is aan de gevolgen over leden. Waarschijnlijk heeft de oude man de tram niet hooren aankomen. Dit is nu binnen een 5-tal weken het derde slachtoffer. De verdwenen deurwaarder. De officier van justitie van Tiel heeft gisteren van de verdwenen deurwaarder Kelly, te Druten. een brief uit Brussel ontvangen. Het „Witte Kruis." Door de afdeeling Zandvoort der Noord-IIollandsche Vereeniging Het Witte Kruis is besloten het haar behoorende ziekenhuis ten verkoop aan te bieden aan de gemeente voor f 4500, daar de financieele toostand der vereeniging niet toelaat het langer in beheer te houden. Zooals bekend is, ziet men in begin November vele vallende sterren, maar zoo'n groote, als er Zondag avond ongeveer 7 uur te Ermelo is gezien, behoort tot de zeldzaamheden. Deze meteoor bewoog zich van het oosten naar het westen, gevende een oranje-rooden lichtglans op de aarde en lietjna het verdwijnen een lichtende baan achter aan den hemel. Cursus Boekhouden. Door de Middenstandsvereeniging zal een cursus in het boekhouden worden geopend. IJk s p o r t. Pogingen worden in het werk gesteld, in onze ge meente op te richten een vereeniging, zich ten doel stellende het bevorderen van het schoonrijden op schaatsen. Geslaagd. De heer C. C. G. van der Veen is geslaagd voor het examen vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. De heer E. Koning is benoemd tot organinist aan aan een R.K. kerk te Utrecht. Aan de Zuivelproducenten in het Noordelijk deel van Noord-Holland is een beknopt rapport verzonden door de commissie daarmede belast van de bevindingen bij het onderzoek omtrent de voordeelen die de Scha- ger kaasmarkt volgens de commissie -boven an dere kaasmarkten, inzonderheid Alkmaar, Hoorn en Purmerend, aan de zuivelbereiders en handelaren brengt. De commissie beschouwt de Schager kaasmarkt in de eerste plaats als protestmarkt tegen de andere Noord-IIollandsche kaasmarkten, alwaar, zegt zij, bij voortduring steeds de overmatig hooge wik- en weeg loonen, ondanks de vele bemoeiingen van verschillen de vereenigingen op landbouwgebied, worden gehe ven. Doch er zijn ook andere redenen die, meent de com missie, de Schager kaasmarkt de voorkeur doen geven boven andere kaasmarkten. In het kort samengevat, zijn dit de volgende le. de lagere wik- en weegloonen, die den verkoo- pers 30 cent per 100 K.G. kaas besparing geven, welk bedrag, over een geheel jaar genomen, zeker niet ge ring is; 2e. is gebleken, aan de hand van betrouwbare ge gevens, dat de bedongen prijzen voor de kaas in Scha- gen, weinig lager zijn dan op de andere marktplaat sen in de provincie; 3e. brengt het bezoek der Schager kaasmarkt een niet onbelangrijke besparing van tijd met zich mee, wat in den tegenwoordigen tijd volstrekt niet uit het oog behoeft te worden verloren; 4e. heeft de kaas niet te lijden van de zonnewarm te, wijl de schaduw der boomen in den warmen zomer tijd, een waarborg geeft voor eene zeer geschikte tem peratuur, waarbij kaas verhandeld kan worden; 5e wordt direct na het wegen der kaas aan de waag, een bewijs van ontvangst gegeven, waardoor de verkooper in de gelegenheid wordt gesteld om dadelijk zijn geld te ontvangen, en hierdoor behoeft men niet te wachten bij de levering. Naar aanleiding van dit, heeft de Commissie in overleg met het Bestuur van den Bond van Zuivel fabrieken in Noord-Holland en het Bestuur van de Vereeniging Algemeen Belang te Schagen, gemeend, de behandelde kwestie in meer breeden kring bekend te maken en daarbij op te wekken om gedurende eeni ge maanden de proef te willen nemen met het mark ten van kaas, hetzij geheel of gedeeltelijk, in Schagen. Op den le November j. 1. was het 12 en 'n half jaar geleden dat de heeren Vasbiuder en Koopman, leeraren aan bovengenoemde School als zoodanig werden be noemd. Directeur en leeraren werkten samen om dezen dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Daa rom meende men dit feit op de jl. gehouden Schoolvergadering te herdenken en de Jubilarissen op verrassende wijze te huldigen. Alvorens tot de gewone werkzaamheden over te gaan, richtte de heer Directeur het woord tot genoem de Jubilarissen. Het is mij aangenaam aldus de voorzitter -U te mogen zeggen dat wij ons allen hartelijk verheugen met Uw 12 en 'n half jarig jubileum. Het mag ten volle worden erkend, dat ge met groo te voldoening hebt gearbeid aan een taak die van U vele inspanning vorderde, en de talrijke bewijzen kun nen getuigen dat ge Uw arbeid met den meesten ijver en toewijding hebt opgevat. Moge het U nog vele jaren gegeven worden, met ons saam te werken, en Uw taak te vervullen met dezelfde ambitie als van voorheen, dan zal zeker een nog rijker oogst Uw deel zijn. Om dien dag tot een blijvende herinnering te maken en uiting te geven aan de sympathieke gevoelens van Leeraren en Directeur, werden de Jubilarissen uitge- noodigd een keuze te willen doen, uit een keur van ge reedstaande voorwerpen, waaraan met de meeste er ken telijkheid werd voldaan. Hierna bleef de vergadering die een feestelijk ka rakter droeg nog eenigen tijd aangenaam bijeen. Ente Zwan is niet dood. Naar aanleiding van het bericht, dat Ente Zwan zou zijn overleden, heeft de uitgever van „De Alkmaarder'' de heer L. H. Obdam zich gewend tot den directeur der strafgevangenis te Leeuwarden. Wij kunnen mededeelen, dat de directeur dezer ge vangenis, waarin Zwan zijn straf ondergaat, heeft te ruggeschreven, dat Ente Zwan niet dood is, maar nog leeft. De inbreker Richter. Door den inbreker-uitbreker Bichter is, naar wjj vernemen, hooger beroep aangeteekend voor de uit spraak der Alkmaarsche rechtbank, waarbij werd uit gemaakt, dat hij niet Walther, doch Richter heet. VERGADERING van den Tegenwoordig 16 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Van den Bosch. Voorzitterde heer G. Bipping, burgemeester. Secretaris de heer C. D. Donath. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de vergadering wordt medegedeeld a. dat is ingekomen een schrijven dd. 14 October 11. van den heer J. Blokker, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot onderwijzer aan de 4e Ge meenteschool. Voor kennisgeving aangenomen. b. alsvoren, een schrijven dd. 16 October' 11. van de Gedeputeerde Staten, houdende het verzoek vooralsnog niet over te gaan tot de afkondiging van de verorde ning op de keuring van vee, vleesch enz. Alsvoren. c. alsvoren, een adres dd. 80 October 11. van de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij en van de firma Joh. F. Morra, houdende het verzoek, gelijktijdig met de behandeling van het voorstel tot verbreeding der Boompoortsbrug, ook de doorvaartwijdte te verbeteren. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. d. alsvoren, het rapport der Commissie ad hoe, belast geweest met het onderzoek der ingekomen be zwaarschriften betreffende den ligger der wegen. Ter visie gelegd en te behandelen in de eerstvol gende vergadering. e. alsvoren, een schrijven dd. 28 October 11, van Heeren Regenten van het Stads-Ziekenhuis, betreffende het inhouden van pensioensbijdragen van de beambten aan die instelling. Te behandelen in de eerstvolgende vergadering. f. alsvoren een adres, ongedateerd, heden ontvangen van Jan Göddeke c.s., bewoners van het Scharloo en den Geesterweg, om verbetering van den toestand van genoemde wegen enz. Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. g. alsvoren een adres, heden ontvangen, van den Alkmaarsche Bestuurdersbond, houdende adhaesie- betuiging aan het adres van den Schildersgezellenbond, inzake gebruik van loodwithoudende verven. Gevoegd bij de stukken, die daarop betrekking hebben. Nadat de ingekomen stukken waren behandeld, hadden verschillende benoemingen plaats. Tot leden der dames-commissie van bijstand voor het toezicht op het onderwijs in de handwerken wer den benoemd de dames H. E. de BegtHoos, O. Keu terBrongers, C. OverduinKaan en A. M. Wisselink Itz tot tijdelijke leeraren aan het gymnasium, in de Hoogduitsche taal de heer L. Leidesdorff, in de He- breeuwsche taal de heer P. J. Glasztot machinist aan het gemeenteslachthuis de heer R. Hamstra, ma chinist te Oudeschoot, tot opzichter-hulpkeurmeester de heer G. van de Wetering, gediplomeerd keurmees ter van vee en vleesch te Elburg (no. 2 der voordracht), tot klerk-boekhouder dè heer G. Beemsterboer, boek houder bij den heer J. Daalder alhier. Bij de begrooting van de gemeente-gasfabriek, werd door den heer Melchers ingeleid een discussie over de uitkeering aan de gem. van een bedrag- van 33.000 Aan de discussie namen deel de herren Melchers, For tuin, Glinderman en den Voorzitter. De heer Melchers stelde een motie voor, waarin de Baad van oordeel dat het bedrag van 33.000 voorko mende op de exploitatierekening der gasfabriek als re tributie billijker langs den weg van den Hoofdelijken omslag kan worden gevonden, overgaat tot de orde aan den dag. Vóór de motie stemden de heeren Melchers, Fortuin en Uitenbosch, zoodat zij verworpen werd met 13 tegen 3 stemmen. Op een vraag van den heer Uitenbosch zeide de voorzitter dat de watergasfabriek, als aanvulling die nende, misschien niet gebruikt behoeft te worden in dezen winter, doch dat dit geenszins vaststaat. Wel zal zij bijv. gebruikt moeten worden als er een manke ment komt aan de ovens. De begrooting der gemeente-gasfabriek voor 1908 werd goedgekeurd. De jaarwedde van de apothekersbediende mej. M. II. Buijs werd verhoogd met 50 en gebracht op 750. Goedgekeurd werden vervolgens de begrootingen van de stadsapotheek, van het burgerweeshuis en van het stadsziekenhuis, dienst 1908. Bij de laatste be- grooting kwam ter sprake, of men deze begrooting mag veranderen, en ook het salaris van den heelkundi ge en van den geneeskundige. Aan deze discussie na men deel de heeren van der Feen de Lille, de Lange, Dorbeck, de Wit en Melchers. De regenten willen de ze salarissen brengen op resp. 1000 en 500, de commissie van onderzoek willen deze laten op 600 en 400, zooals de Baad deze verleden jaar heeft vastge steld. Door den heer van der Feen de Lille werd voor gesteld in dezen te besluiten overeenkomstig het voor stel van regenten. Dit amendement werd verworpen. Tegen stemden de heeren Luiting, Vonk, Glinder man, Dorbeck, van Buysen, de Lange, Meienbrink, Fortuin, de Groot, Boelmans ter Spill. Goedgekeurd werd de rekening voor de verbouwing van het stadsziekenhuis. Besloten werd aan II. J. Beelenkamp c. s. en C. Vlaar .c s. te berichten dat het voornemen bestaat in 1908 over te gaan tot het aanbrengen van verbeterin gen in de rioleering van de Oosterbrugstraat en tot het tegemoekomen aan den wensch in zake het maken van een riool in de Nieuwstraat. Bij de verordening, regelende den werkkring van de commissie van bijstand in het beheer van het gemeen telijke pensioenfonds stelde de heer Melchers voor de commissie mede te doen' bestaan door 2 vertegenwoor digers gekozen uit en door de personen, voorkomende op den staat van pensioengerechtigden. De voorzitter betoogde, dat in de lijn van het besluit van 27 Febru ari 1907 dit voorstel niet aanvaard kan worden. De heer Boelmans Ter Spill verklaarde, dat de commissie reeds benoemd is, zoodat men haar niet meer kan uit breiden. De heer Melchers trok zijn amendement in. De verordening werd na artikelsgewijze behandeling zonder hoofdelijke stemming, goedgekeurd. Bij het laatste punt, de wijziging van de verordening- van vee en vleesch enz. had de heer van Buysen een amendement ingediend. De heer van der Feen de Lil le was van meening, dat noch door het voorstel tot wij ziging door B. en W. gedaan, noch door het amende ment wordt tegemoetgekomen aan Ged. Staten die in de verordening willen zien opgenomen de voorschriften waaraan alle bij vleeschverkoopers in gebruik zijnde lokalen moeten voldoen, en aan B. en W. de uitvoering dier voorschriften op te dragen. Besloten werd overeenkomstig het amendement van Buysen de voorschriften betreffende de hygiënische eischen afzonderlijk in een verordening te leggen. Bij de rondvraag vroeg de heer Glinderman inlich tingen omtrent het verschijnen van het kohier van den Hoofdelijken omslag in druk, waarin een massa fouten voorkomen. De voorzitter antwoordde, dat iemand het kohier heeft overgeschreven. Een jaar te voren had de heer de AVit als waarnemend voorzitter dit geweigerd. Zonder voorkennis van den burgemeester heeft er thans iemand met behulp van een klerk, het kohier overgeschreven. Maar toen de voorzitter dit vernam, heeft hij dit niet geweigerd, wijl hij niet wist, dat het plan was het kohier geheel over te schrijven, en wijl het besluit van den heer de A¥it hem niet bekend was. De heer Glenderman vond het beneden de waardig heid van iemand aldus te handelen als de overschrijver heeft gedaan. Bovendien zou ook de aangifte moeten worden openbaar gemaakt, daar vele personen, ook raadsleden onder de verdenking staan van te lage aan giften.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2