STADSNIEUWS. B ÜTTËN ÜA N D. Prins Hendrik op Jacht, Gevallen. Vroeg vader. Uit de Rotterdamsche haven. Geen dames meer op' heerenfietsen. Woeste gronden. Een zwerver. Een lotingskwestie. Nog eens Richter. Schietwedstrijd. Die durfde watl Laatste Berichten. Wethouders van Egmond-Binnen en van J. kman e. a. te Egmond tegen het besluit van Ge muteerde Staten van Noordholland d.d. 22 Augustus jl906, no. 4, tot goedkeuring der keur of politieverorde ning van het waterschap de Egmondermeer. Bij dit Kon. Besl. worden met handhaving van het bestreden besluit van Ged. Staten, de daartegen inge stelde beroepen ongegrond verklaard. Het Kon. Besl., is genomen in afwijking van het advies van den Baad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, welk advies strekte tot vernietiging van het besluit van Gëd. Staten en tot goedkeuring van de politiever ordening of keur van het waterschap de Egmonder meer. Uit Bergen. Gisteravond halfacht hield de Vereeniging tot be vordering van het vreemdelingenverkeer in het lokaal van den heer Veenhuijsen haar eerste algemeene ver gadering. Door den heer Veldheer, die de vergadering wederom leidde, werd een woord van welkom aan de aanwezigen, en wel in 't bijzonder aan den eere-voor- zitter der vereeniging, den Heer van Reenen, burgemeester der gemeente toegeroepen. Hierna 'wer den in behandeling genomen de voor de vereeniging vast te stellen statuten, waarvan een ontwerp met welwillende medewerking van den heer L. Top notaris alhier was samengesteld. Deze statuten lokten een vrij breedvoerige discussie uit. Een resumé te geven van den inhoud dezer statuten zijn wij geens zins van plan doch een algemeene opmerking kan worden gemaakt n.l. dat 1 de statuten zoodanig zijn ingericht dat een huishoudelijk reglement overbodig is geworden. Besloten werd op deze statuten, die naar aanleiding van gemaakte opmerkingen op enkele plaatsen verduidelijkt worden, de kon. goedkeuring aan te vragen. Een der aanwezigen drong op de vast stelling van een huishoudelijk reglement ten sterkste aan. Hierop werd echter niet ingegaan. Of dit echter niet wenschelijk en practisch ware Wij voor ons gelooven dat het over het algemeen niet wenschelijk is om te trachten in statuten, van welke vereeniging ook en vooral niet in Koninklijk goedgekeurde, alles tot in bijzonderheden jte regelen, waardoor men met het oog op wijzigingen, waarvan de wenschelijkheid is gebleken, te veel aan banden wordt gelegd. Immers geen wijziging toch hoe klein en gering ook, zal in de statuten mogen worden aangebrachttenzij na nieuwe Kon. goedkeuring. Ten slotte werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur. Benoemd werden de heeren J. G. Veldheer, N. S. Modderman, L. Top, H. Siebert Coster en J. C. Leijen. Laatstgenoemde werd gekozen in de plaats van den heer Th. A. van Pelt, die verklaarde, wegens beroeps- en' andere bezigheden, zijne benoeming niet te kunnen aanvaarden. Nadat door den eere-voorzitter der vereeniging aan de heeren die het initiatief tot het oprichten der ver eeniging hadden genomen, een woord van hulde was gebracht en verder nog eenige waardeerende woorden waren gesproken, werd de vergadering gesloten. Uit Schermerhorn. Tot Hoofd-Ingeland van het Heemraadschap Mijzen is herkozen de heer P. Koppes te Ursem. Uit Sint Pancras. Bij de Ned. Herv. Gemeente te Sint Pancras is tot notabel herkozen de heer C. Wieli ngsjjen verkozen de heer P. Groen Cz. In de vergadering van Kerkvoogden en Notabelen werden herkozen tot President-kerkvoogd de heer M. Kalis en als kerkvoogd de heer Jb. Slijker. PST1B Ernstige verwonding. Te Tilburg kwam de conducteur B. bij het uit den trein stappen met het been onder de wielen. Het been zal waarschijnlijk afgezet moeten worden. Arme belastingbetalers! De gemeentebegrooting van Velsen is door den ge meenteraad in eindcijfer f 10.000 hooger vastgesteld dan bij de indiening was voorgesteld. De reden hiervan is in hoofdzaak verhooging der jaarwedden van ge meente-ambtenaren. Noodzakelijk wordt daardoor een belastingverhooging met circa 3 pet. De opcenten der personeele belasting zullen gebracht worden van 50 op 70 en ook het percentage van den hoofdelijken omslag zal aanzienlijk worden verhoogd. De drank. Een drietal personen in beschonken toestand, werden door een agent te ArnhenP verboden. Zij vielen den agent daarop aan, scheurden zijn broek stuk, sloegen hem den neus aan 't bloeden. Toen er hulp kwam vluchten de dronken mannen in een woning, Van daaruit wierpen zij o.a. met dakpannen. .^Ten slotte zijn ze gearresteerd. Een ui! gevangen. Door de sloep Speelman I isteIJmuiden aangebracht een fraai geteekende uil, welk beest 70 mijl uit de kust werd gevangen. Het is opgestuurd naar Artis te Amsterdam. Aanvaring. Het binnenkomende stoomschip „La Hebaye" van New-York, bestemd naar Gent en het Belgisch stoom schip „Escaut" van Antwerpen naar Passages, zijn in de Wielinge nabij Ylissingen, in aanvaring geweest. De „Escaut" is in zinkenden staat te Bammekens aan den grond gesleept door sleepboot „John B. Maas". De „La Hesbaye" is naar Gent opgestoomd met schade aan den voorsteven. De „Escaut" is in de machine kamer aangeloopen. Z. K. H. Prins Hendrik is tegenwoordig weer druk aan 't jagen. Op een drijfjacht bij Elspeet heeft hij met zijne gasten 34 hazen, 3 konijnen, 2 korhanen en 1 faisant geschoten. Te Leiden vielen gisteren de 17-jarige J. Arteveld en de 35-jarige F. van Eek van een 20 M. hoogen steiger. Beiden zijn gekwetst. Een nieuw krankzinnigengesticht. Te Wolf hezen zal den 28 November een nieuw krankzinnigengesticht worden geopend. Een nieuw soort rem. In het buitenland wordt reeds eenigen tijd een toe stel gebruikt, systeem Charmont, waarmee men nauw keurig kan controleeren het rem werk van treinen. Een hoogst nuttig toestel dus bij de steeds toenemende snelheid dor treinen. Thans heeft ook de Nederland- sche Maatschappij, voorloopig op een 60-tal wagens dit veiligheidstoestel doen aanbrengen. Crysanten. De Nationale Chrysanthemum tentoonstelling, te houden door de Afdeeling Utrecht en Omstreken der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, 14, 15, 16 en 17 November 1907, in de Fruit- hal en de Beurs te Utrecht, belooft een waar succes voor de Afdeeling te worden. Het aantal inzendingen, waarvoor 53 inzenders ingeschreven, bedraagt 277. Wie waagt die wint. Een 11-jarig zoontje van een Utrechtsch hoogleeraar heeft in stilte aan den Koning van Rumenië geschreven om een compleet stel postzegels van dat land. In ruil daarvoor zond hij Z. M. bij voorbaat een stel postzegels van Nederland. Gistermiddag uit school komende, vond het jongmensch, voor deze gelegenheid betiteld als „monsieur", namens den Koning, die door hem was aangesproken met „Cher roi", een deftig schrijven be vattende 60 Rumeensche postzegels. De Pr. Gr. Ct. deelt mede dat te Winschoten een der lotelingen voor de nat. militie V. de W., reeds vader is van drie kinderen! Tot overmaat van ramp trok de man gisteren ook nog een dienstplichtig nummer! De toevloed van bootwerkers was gisteren zoo groot, dat een driehonderdtal overcompleet was. Zestig lie den uit Flakkee zijn gisten huiswaarts gekeerd en wor den Zaterdag door meer anderen gevolgd. Gisterochtend verden in de Boompjes twee Scheve- ningers, die zich bij de firma Wm. H. Miiller en Co. aanmeldden, door stakers mishandeld. Een Frans Hals. In den gang van oen oud buitengoed in 't land van Maas en Waal hangt sinds onheugelijke tijden een schilderstuk, voorstellende een lachenden jongen vis- seher. Thans is gebleken dat het een Frans Hals is. De plannen van Louis Bouwmeester, Bouwmeester is voornemens te Amsterdam een week of wat rust te nemen. Daarna zal hij waarschijnlijk te Parijs met een Fransche troep „De Koopman van Ve netië" gaan spelen. Met West-Indië wordt onderhan deld, en dan hangen er ook nog voor ons land plannen in de lucht. Slagen die niet, dan gaat Bouwmeester al eerder naar den Oost terug. Voor Juni, Augustus, September en October is de Schouwburg te Batavia dóór hem gehuurd, voor December, Januari en Febru ari die te Soerabaja. Men herinnert zich dat wij indertijd een berichtje gaven over jongedames in de buurt van Alkmaar (nog al veel in Groet), die zeer vaak op heerenfietsen rij den, zelfs de voorkeur aan een mannenrijwiel gevend. Hier beschouwt men dit dus als een onschuldig ver maak. Te Staphorst denkt men daar echter blijkbaar geheel anders over. Het gemeentebestuur daar heeft n. 1. eene verordening in het leven geroepen, waarbij aan vrouwelijke ingezetenen verboden is op een hee- renfiets te rijden. Te Dantumadeel (Fr.) hebben de eigenaren van de woeste gronden „het Rietveld" besloten aan de prov. Staten verlof te vragen een waterschap van 100 II. A. te mogen oprichten. De gronden kunnen dan door bemaling droog gehouden worden en door beaarding tot grasland gemaakt. Aanbesteding. Gisteren werd door het Prov. bestuur van Noord- Holland te Haarlem aanbesteed: Bestek 206: Het uitbreiden der oeververdediging vóór de Rijkszeewcring aan het Horntje op Texel, tus- schen de hectometerpalen nos. 7 en 9. Raming 47.50. Laagste inschrijver J. Oldenburgh J.Bzn. te Bergen, voor 4299. Bestek 208de voorziening der boorden van het Noordhollandsc-h kanaal, in drie perceelen. Raming: perc. I 10.000, perc. II 6500, perc. III 4500. Ma?- sa der drie perc. 21.000. Laagste inschrijversPerc. I: C. Eecen Azn., te Edam, voor 8116; perc 2: II. Wijker te Helder, voor 5944perc. 3T. v. d. Sterre te Helder, voor 4037. MassaM. Daalder te Alkmaar voor 19.000. Bij de brug te Barendrecht werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag een zwerveling aangetroffen met met druipnatte kleeren. Hij werd aangehouden en in het station kon hij zich drogen. Niemand kon den man verstaan. Hij begaf zich naar Zwijndrecht en wilde (wat verboden is) over de spoorbrug over de Oude Maas gaan. Dit is strafbaaropnieuw werd hij aan gehouden en door de politie naar Rotterdam gebracht. Hier bleek volgens de Dord. Ct., dat de vreemdeling anderhalf jaar geleden uit Czernowits naar Amerika was verhuisd, waar hij het in zijn bezit zijnde geld had oververdiend. Het verlangen naar zijn vrouw en kind was hem echter zoo machtig geworden, dat hij besloot huis waarts te keeren. Hij kocht daarvoor reisgelegenheid, maar schijnt zijn biljet onderweg te zijn kwijtgeraakt. Heden zal de zwerver de reis naar zijn woonplaats voortzetten. Men meldt ous uit Gorinchem: Bij de op 21 October jl. alhier gehouden loting voor de nationale militie werd opgeroepen Willem van Deursen en toen daarop niemand verscheen, werd voor bedoelde loteling door den burgemeester een dienst plichtig nummer (17) getrokken. Later bleek: lo. dat aanwezig was Hendrikus van Deursen en 2o. dat de naam Hendrikus van Deursen niet op de alphabetische naamlijst voorkwam, doch wel op het inschrijvingsre gister en de naam Willem van Deursen door een fout op de lijst stond en moest zijn Hendrikus. De loteling II. van Deursen en anderen brachten be zwaren in bij Ged. Staten van Zuid-Holland, voor welk college de zaak deze week werd behandeld. De militie commissaris heeft tot ongegrondverklaring van het be zwaar geadviseerd op grond, dat de loting op regelma tige wijze en in goede volgorde op de alphabetische naamlijst heeft plaats gehad, terwijl die lijst behoorlijk is afgekondigd en daartegen geen bezwaren zijn inge diend. De rapporteur over deze zaak vereenigde zich met dat advies onder opmerking, dat zal moeten wor den uitgemaakt of II. dezelfde persoon is, als met W. werd bedoeld. De beslissing van Ged. Staten volgt la tei^ Hoe meer bijzonderheden men van den inbreker Richter, die nog steeds hier in het huis van bewaring zit, verneemt, hoe meer men verbaasd staat over den avontuurlijken levensloop van dezen man, die Duitsch- land, België en Nederland en misschien ook nog an dere landen tot het terrein zijner in- en uitbraken heeft gekozen. De Duitsche politie is hij tweemaal te slim afge weest. De eerste maal ontvluchtte hij uit de gevange nis te Leipzig en trok naar ons land, waar hij wegens diefstal onder verzwarende omstandigheden spoedig werd veroordeeld. Hij wist te Utrecht te ontvluchten en werd een paar dagen later voor hetzelfde feit gevat in Antwerpen. In België kreeg hij, naar wij meenen, gedeeltelijke vrijstelling van straf. Toen ging hij weer naar Duitschland en hervatte zijn „beroep" on middellijk te Straatsburg, waar hij verschillende dief stallen pleegde van kleeren, sigaren en sigaretten, postzegels enz. Hij werd echter weer gevangengenomen en moest terechtstaan, maar men sprak hem in eerte instantie vrij. Voor hij echter in tweede instantie moest te rechtstaan, wist Richter, die zich had uitgegeven voor machinist, geboren te Weenen 2 Nov. 1877, te ontsnap pen. Nu ging hij weer naar Amsterdam, in gezelschap van een juffrouw Paula Engel, welke hij vóór zijn ver blijf in Straatsburg reeds had leeren kennen. Het is bekend, wat hij in ons land heeft uitgericht, hoe het hem gelukte weer te ontvluchten enz. enz. Maar terwijl Richter thans hier in het huis van be waring zit, heeft de rechter van instructie te Straats burg zijn uitlevering gevraagd. Voor de arrondissements-rechtbank alhier is deze zaak Maandag behandeld. Het bleek ter terechtzit ting, dat Richter van niet minder dan 26 diefstallen, waarvan eenigen met braak of het uitsnijden van glas ruiten, te Straatsburg werd beschuldigd. Overgezonden werden verschillende voorwerpen, als kleeren, hoeden, een pet, een doos met postzegels, wel ke voorwerpen op Richters kamer in Straatsburg in dertijd in beslag genomen zijn. Richter ontkende die diefstallen te hebben gepleegd, met uitzondering t an een diefstal van 100 mark. Toen de president hem vroeg, hoe het kwam, dat, terwijl hij in arrest zat, de veelvuldige diefstallen plot seling hadden opgehouden, antwoordde Richter dat hij dit niet wist en voegde hieraan toe. dat een ander waarschijnlijk zijn naam had aangenomenOp zijn ka mer was een doos met postzegels gevonden, zeide ver der de president, en nu was het wel heel toevallig dat er bij verschillende diefstallen in kantoren postzegels waren ontvreemd. Dat was heelemaal niet toevallig meende Richter: hij had die postzegels gevonden in het station te Metz en de juffrouw, die een tijdlang zijn trouwe metgezel lin is geweest, zou dit kunnen bevestigen, is geweest, zou dit kunnen bevestigen. Op de mededeeling van den president, dat hij, wan neer hij verklaarde Nederlander van geboorte te zijn, zich tegen het verzoek tot uitlevering kon verzetten bij den Hoogen Raad der Nederlanden en dat hem dan een rechtsgeleerd raadsman zou worden toegevoegd, verklaarde Richter dat hij geen Nederlander was, maar de Oostenrijker Walther. Op de vraag van den president of hij nog iets in het midden had te brengen, antwoordde hij bevestigend. En nu geven wij den lezer te raden wat hij wel vroeg. Misschien rechtsbijstand? V Neen. Een nader onderzoek? Neen. Hij vroegeen anderen hoed Blijkbaar kon hij het niet met zijn begrijp van fat soen in overeenstemming brengen in dezen tijd van het jaar van hét huis van bewaring naar het rechtsge- bouw, met een Panamahoed te loopen! De getogade en gebefte heeren hadden moeite zich goed te houden. En het werd er niet beter op, toen de president Rich ter verwees naar den off. van justitie die gemoedelijk antwoordde, dat Richter nog wel een ouden hoogen hoed van hem kon krijgen. Het zal ons verwonderen welk hoofddeksel dit zon derling heer draagt, als hij komt om de beslissing van de rechtbank te hooren Bij den Schietwedstrijd in de „Nieuwe Doelen" op Woensdag 6 November behaalde den len prijs de heer Arbous, 66 punten den 2en pr. de heer Dekker, 65 puntenden 3en de heer Weijling, 62 punten den 4en de heer Zuurbier, 61 punten, en den 5e de heer Van Os, 59 punten. Oppassen Een fabrikant alhier kreeg een groote bestelling van dure sigaren van zekeren Gaston Assenmacher te Villers sur Lesse in België. De fabrikant wendde zich tot de politie alhier met verzoek in België naar dezen persoon te informeeren. Wat bleek? Dat deze daar ongunstig bekend staat en al eens met de gevangenis heeft kennis gemaakt. Men zij dus op zijn hoede voor dergelijke bestellingen. Ontvangt men ze, dan is het verstandigste zich eerst tot den commissaris van politie te wenden om inlichtingen. Te Spanbroek heeft in den nacht van 5 op 6 Nov. een brutale inbraak plaats gehad. De inbreker drong de woning van een oude vrouw binnen, welke daar renteniert. Door een ruit stuk te slaan kwam hij in haar slaapvertrek en mishandelde haar. Hij bedreigde haar en eischte geld. De vrouw was ondertusschen uit haar bed gekomen en nam uit een kast een por- temonnaie. Daaruit heeft de man een daalder wegge nomen en is toen door het raam weer ontvlucht. Hij verwondde zich aan hoofd en handen aan de glas scherven. Den volgenden dag werd de politie met het ge beurde in kennis gesteld en werd de dader overal gezocht. Het bleek toen dat in dienzelfden nacht op het politiebureau te Hoorn een man is gekomen, met verwondingen aan hoofd en handen. Hij is op bet bureau verbonden en zeide gevallen te zijn. 's Morgens vroeg is hij met de boot naar Amsterdam vertrokken. Naar alle waarschijnlijkheid is dit de bewuste inbreker geweest. Had de Hoornsche politie eenig vermoeden kunnen hebben, dan was de vogel geknipt geweest. Thans heeft men hem uit het oog verloren, dank zij zijn groote brutaliteit. Predikbeurten. 10 November. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Haksteen, Emer. pred. Avond 6 uur, Ds. Idenburg, pred. te Amsterdam. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke, 6 uur, Ds. Guldenarm. Woensdagavond, 6 uur, Ds. Guldenarm. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, Ds. Ternooy Apèl. Doopsgezinde Kerk, 10l/2 uur, Ds. Glasz. Namiddag 1 uur Godsdienstoefening voor Jongelieden. Ds. G. J. A. Offerhaus, van Groötschermer. Rem.-Geref. Kerk, 10l/2 uur, Ds. de Regt. Gereform. Kerk, 10 uur, Ds. Wechgelaer, bediening van het H. Avondmaal, 6 uur, Ds. Wechgelaer, dank zegging. Chr. Ger. Gem. Gebouw „Rehoboth", Koningsweg. Voormiddag 10 uur en 's avonds 6 uur godsdienst oefening. Dinsdag 12 Nov., 's avonds 71/2 uur, Ds. Bineé, van Zaandam. Gebouw Waakt en Bidt, Laat, Zondagmiddag van 31/25 uur. Vergadering van de Christel. Jongelings- vereeniging .„Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag 51 /27 uur Vergadering van de Christel. Knapenvereeniging „Timotheüs", voor knapen van 1216 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente Augustijnsteeg. Voorm. 10 uur, avond 5 uur en Donderdagavond 8 uur, Godsdienstoefening. Hervormde Gemeente te Oudorp. Voorm. 10 uur, Ds. Pool, Avondmaal. Herv. Gem. te Stompetoren, 91 /2 uur Ds. Werner. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. Natzijl. Het schandaal proces in Rusland is geëindigd met de veroordeeling van den beklaagde. Het Hoogste Gerechtshof toch besliste, dat de gewe zen adjunct van den minister van binnenlandsche za ken Goerko aan den staat een verlies van meer dan een half millioen ïoebel heeft berokkend en veroordeel de hem derhalve tot ontzetting uit zijn ambt en tot verlies van de bevoegdheid om in de drie eerstkomende jaren een openbaar ambt te bekleeden. Hij is veroordeeld, alhoewel de minister-president Stolypin verklaarde, dat Goerko een begaafd, talentvol, werkzaam man van vlekkelooze betrouwbaarheid was, terwijl de minister van financiën en andere excellen ties niet minder gunstig van hem spraken. R u s 1 a 11 d,waar het schip van staat zoo moeilijk be stuurd kan worden, Wil het ook al met een bestuurbaar luchtschip probeeren. De ballon zal uitsluitend van Russische stoffen vervaardigd worden Een geelboek over Marokko is door de Fransche re geering uitgegeven. Het bevat 536 documenten en het loopt van Nieuwjaar 1906 tot het laatst van October 1907. Het laat alle internationale onderhandelingen onbesproken, die gelijktijdig met de Conferentie van Algeciras werden gehouden. Het bevat slechts de Acte van Algeciras, als resultaat daarvan, en geeft verder een uiteenzetting van feiten, een overzicht van de voorbereidende maatregelen voor de invoering der her vormingen, en van de bijzondere conflicten tussehen Frankrijk en Marokko. Het bespreekt verder de ver- toogen en het optreden van Frankrijk, en de wijze waarop Frankrijk en Spanje in onderlinge overeenstem ming optraden. Alle op het verkeer met Duitschland betrekking heb bende telegrammen bewijzen, dat de overigens weinig beteekenende meeningsverschillen met groote hoffelijk heid zijn bijgelegd. De laatste tussehen de Fransche en Duitsche ministeries plaats gehad hebbende onder handelingen hadden betrekking op het Spaansch- Fransche plan tot onderdrukking van den smokkelhan del. Met de door den Duitschen minister Tchirschky voorgestelden proeftijd van één jaar verklaarde de mi nister Pichon zicli eens. Heeft de heer Clémenceau in Frankrijk afge daan Dit zou men veronderstellen, wanneer men leest, dat een groot aantal radicale en socialistische Fransche af gevaardigden, waaronder de oud-ministers Berthou, Pelletan en Millerand en verschillende „vereenigde" socialisten een vergadering uitgeschreven hebben te gen Dinsdag a. s., waar beraadslaagd zal worden over de vorming van een republikeinsche partij voor hervor mingen. Men beschouwt dit plan te Parijs als eene po ging 0111 het „bloc" te herstellen. Tot de onderteeke naars van den oproep behooren verschillende besliste tegenstanders van het ministerie-Clémenceau. De Turkse he regeering houdt van „ver- toogen." Vertoogen, aarzelen, uitstellen en -nietbe- talen. Zij heeft [hans weer betoogd en wel bij de^ re geeringen van Griekenland, Servië, en Bulgarije over de nieuwe wandaden in Macedonië. De Bulgaarsche volksvertegenwoordiging heeft in middels hare regeering uitgenoodigd alles te beproe ven 0111 verbetering in het lot der Macedoniërs te bren gen. De regeering beloofde haar steun te verleenen. Duitschland zal een tweede luchtschip, door Zeppelin uitgevonden, bouwen, en als aanvulling dér begrooting zal aan den Rijksdag daarvoor 400.000 mark worden aangevraagd. Het schip zal. grooter wor den dan het oude natuurlijk. Altijd grooter en al tijd duurder. GEMENGDE MEDEDEEL1NGEN. De gouden medaille van Venetië. De jury der internationale kunsttentoonstelling in Venetië heeft een harer 14 medailles toegekend aan onzen landgenoot Jozef Israels. Vrouwelijke chauffeursvanhuuraut o's, Nu er te Berlijn een vrouwelijke chauffeur is, hebben tal van jonge dames in zichzelf chauffeurseigenschappen ontdekt en hebben aan de politie verzocht examen te mogen doen. Een mooie prins. Een zich noemende Abessinische prins, Lode wijk Menelik, is uit Saksen gezet. Hij heeft zich daar aan bedrog schuldig gemaakt. Het handschrift van Heine. Het eerste deel van Heinrich Heine's „Reisbildern", het door den dichter geschreven exemplaar is te Ber lijn verkocht en voor 995 mark naar Weenen gegaan. Het on geluk te Strausberg. De Duitsche politie meent nu weer den man, die het spoorwegongeluk te Strausberg heeft veroorzaakt, gevonden te hebben in een recruut, die zich thans in het militair hospitaal te Dantzig bevindt. Wat kosten de sterren? De sterren aan den Parijschen opera-hemel worden duur betaald. Madame Bréval heeft in 1906 49 maal gezongenen kreeg daarvoor 84,000 francs. Een die veel minder schittert kreeg „maar" 10,000 francs, doch had slechts 9 maal! gezongen Een goede vangst. In Saarbrug is iemand, die zich uitgaf voor vicomte de Valixanes en met een prachtige auto en met per soneel daar gekomen was, in hechtenis genomen en ontpopt als een „handelaar in meisjes voor Parijs." Jhr. Mr. SCHORER. MIDDELBURG, 8-November. Hedenmorgen is na een korte ziekte alhier overleden de heer Jhr. mr. L. Schorer, burgemeester van Middelburg, in den ouder dom van 59 jaren. Jhr. Mr. Leonard Schorer was de jongste zoon van Jhr. Johan Cornelis Schorer en van Jonkvrouwe Mary Vincentia de Jonge. Den 2e April in 1848 te Koudeker- ke geboren, ontving hij zijne opleiding aan het gymna sium te Middelburg en promoveerde te Utrecht tot doc tor in de Rechtswetenschappen op stellingen. In 1877 werd hij tot Burgemeester van Axel be noemd welke gemeente hij ten gevolge van zijne be noeming tot burgemeester van Culemborg in 1880 ver- liet. In Maart 1887 benoemde Z. M. Koning Willem III hem tot burgemeester van Middelburg. Behalve dit ambt bekleedde hij aldaar nog de volgende betrekkin gen: hij was commissaris van den polder Walcheren, voorzitter in de plaatselijke commissie van toezicht op het Middelbaar en van die op het lager onderwijs. Hij was eere-voorzitter van de vereeniging de Ambachts school en voorzitter van het college van curatoren van het gymnasium. Voorts had de overledene zitting in het bestuur van het departement Middelburg, der maatschappij tot Nut van het Algemeen en in die van de vereeniging Ons Huis. Ook het bestuur van de vereeniging De Con cert- en gehoorzaal en van de afdeeling Middelburg der Nederlandsche Zuid-Afrikaansche vereeniging mocht hem als voorzitter in zijn midden hebben. Van tal van andere vereenigen was de overledene bovendien beschermheer, wij noemen o. a. de gymna stiek- en schermvereeniging Achilles en de Middel- burgsche afdeeling van de Ned. Bond van Oud-Onder officieren. De overledene was Ridder in de orde van den Ned. Leeuw en Officier in de orde van Oranje Nassau.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2