STADSNIEUWS. Vrije en orde oefeningen. Uit de Rotterdamsche haven. Het dreigende conflict. Moordlust. De vergiftigde soep. Aanranding. Wel dames op heerenfietsen. Voetbal. Sint Maarten. Amsterdamsch Tooneelgezelschap. Trouwe dienst. Algemeen Rapport der sectiën vnn den Raad der gemeente Alkmaar, over de begrooting voor 1908. Uitgaven. Memorie van Antwoord van Burgemeester en Wethouders. propaganda van den Anti-Militaristischen Bond voor zijne verderfelijke theoriën, en het Verbondsbestuur verzoekt, het verderfelijke van deze theoriën bij militairen en publiek door middel van vlugschrift of tractaat in een helder daglicht te stellen. De voorzitter gaf in overweging, aan de reeds be staande commissie voor militaire zaken te stellen met genoemde vereenigingen en mondelinge en schriftelijke propaganda te voeren. Aldus werd goedgekeurd. De afdeeling Dokknm en omstreken stelde voor, bij de regeering aan te dringen op wijziging van de be staande militiewet, voornamelijk om te komen tot algemeenen dienstplicht en verkorten dienstplicht. Door verschillende afgevaardigden werden tegen dit voorstel bezwaren geopperd. Over dit voorstel werd geen stemming verlangd. Hierna volgde een voorstel van Leiden, inhoudende de vraag hoe moet de houding van Patrimonium zijn, wanneer het vereenigingsreaht wordt aangerand. Na breedvoerige discussie werd een motie van ds. Talrna aangenomen, luidende De Verbondsvergadering van oordeel, dat de grond slag van Patimonium uitsluitend, dat leden van Pa trimonium behooren tot vereenigingen, die in practijk of theoriezich stellen op den grondslag van den klassenstrijd, gaan over tot de orde van den dag. geven hiervan kennis aan de patroonsvereeniging „Boaz" met verzoek voor deze gedachte ook onder Christenpatroons propaganda te maken. station, de 60-jarige Krijne, ongenoegen met twee jonge werklieden. De een gaf hem een klap, de ander wierp hem met een schop. Even later werd K. be wusteloos en stierf. Voor het examen Vrije en orde-oefeningen gymnas tiek zijn te Haarlem gisteren o.a. geslaagd de dames H. M. J. J. Benedic te Castricum, M. L. Pape te Krommenie, K. Stuffer te Zaandijk, B. A. Erica en A. C. Heersma, beiden te Den Helder en A. Metselaar te Kwadijk. GEMENGD NIEUWS. Uit Bergen. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een landhuis voor rekening van den heer jhr. W. P. Barnaart onder beheer van den architect j. C. Leijen alhier is het werk voor de som van f 8972 gegund aan den timmerman J. A. Tuijnman alhier. Uit Schermerhorn. Herkozen tot hoofdingeland van het heemraadschap Mijzen de heer P. Alblas te Schermerhorn. Uit Graft. Op een verzoek van eenige lidmaten der Ned. Herv. gemeente te Graft om in het vervolg de landerijen, behoorende aan die gemeente, niet in het publiek te verhuren, doch alleen aan de lidmaten dier gemeente, is door kerkvoogden afwijzend beschikt. De beöedigde meters en wegers, die Zaterdag wei gerden te werken, wilden zich gistermorgen weer naar de schepen begevenmaar zij werden niet aan boord toegelaten. Er werd voortgegaan met ongewogen te lossen. Bij verschillende stuwadoors bleven gistermor gen ook weder eenige honderden bootwerkers weg. De heer C. Verver, directeur der Naamlooze Ven nootschap tot Exploitatie van Verver's vernis- en metaaldrukkerij, te Krommenie, heeft geweigerd, de heeren te ontvangen, die met hem wenschten te con- fereeren over het ontslag van de werklieden Binnen dijk en Van der Linden. Zou dat weer een staking moeten worden Een Hongaar in arrest te Botterdam greep een agent aanen wilde hem worgen. Twee inspecteurs redden den agent, waarbij één een beet in de hand kreeg. De vorige week Zondag werd het huisgezin H. te Nieuwveen, zooals wij gemeld hebben, na het gebruik van onaangenaam smakende soep, ongesteld. Thans is de 21-jarige zoon uit het gezin H. gear resteerd. Hij was in het bezit van een pakje wit poeder, vermoedelijk een vergiftige stof. Vrouw H. en de drie kinderen zijn weer geheel hersteld. Inbraken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er te Hoeven (Nbr.) ingebroken bij v. G. De dieven dron gen door tot in een slaapkamer, waar man, vrouw en een klein kind slapen. Uit eene kast, die naast de wieg van den kleine stond, hebben ze f 800 geroofd. Te Haarlem is gisterenmiddag een geacht ingezetene door een dronken kerel uit Haarlemmermeer Op de Groote Houtbrug met een mes aangevallen en in hals en hoofd gestoken. De aanrander is gearresteerd. Een tegenvaller. Te Dieren kwamen Zaterdagavond bij de politie om onderdak 13 mannen tusschen 18 en 28 jaar, die te Utrecht thuis behoorden en in Duitschland getracht hadden werk te krijgen. Zij verklaarden te Utrecht aangenomen te zijn, doch toen zij in Duitschland kwamen bleek het hun dat er wel gestaakt, doch niet gewerkt werd, terwijl hun geleider hen in den steek liet Een snuggere kiezer. Dat onze kieswet voor den eenvoudigen kiezer nog niet eenvoudig genoeg is, blijkt uit het volgende tooneeltje, dat zich dezer dagen in Ermelo bij gelegen heid van de verkiezing voor een lid van den gemeente raad afspeelde. Kiezer ontmoet op den stemdag een goed vriend en vraagt„waar hangt toch de bus, waar dat biljet in moet, dat ze me thuis gezonden hebben „Wel", zegt zijn vriend, die in het kiezen wat wijzei- is, „op 't gemeentehuis!" „Moet ik aanbellen „Toch niet, je stapt maar binnen en in de raadzaal zullen de heeren je wel terecht helpen." „Ja, zie je, 'k heb thuis al geteekend, dan ben 'k er af." De kennis wordt nieuwsgierig en wil de geteekende oproepingskaart wel eens zien, doch de snuggere kiezer weet al te goed, dat de stemming geheim is, dankt voor de terechtwijzing en stapt nu triomfantelijk het gemeentehuis binnen. 't Kost den voorzitter van het stembureau buitenge wone moeite de oproepingskaart uit zijne handen te krijgen en als hij er eindelijk in slaagt en den nuchteren Veluwenaar er een stemkaart voor in de plaats geeft, beschouwt deze dit als een bewijs, dat hij aan zijn kiezersplicht heeft voldaan en wil zich huiswaarts spoeden, na het biljet een plaats in zijn binnenzak te hebben bezorgd. Onder gelach van stembureau en eenige andere aanwezige kiezers wordt ons boertje, hoewel niet zonder protest, er eindelijk toegebracht van het stembiljet het passend gebruik te maken. Hoofdschuddend en schouderschokkend verlaat hij het gemeentehuis. Het kies-mysterie is voor hem nog onopgelost. (Udbl.) Het door ons aan de Tel, ontleende bericht, dat door het gemeentebestuur van Staphorst eene verordening zoude zijn „in het leven geroepen, waarbij het aan vrouwelij ke ingezetenen verboden is op een heerenfiets te rijden", wordt door den burgemee sterdier gemeente tegengesproken. Doodslag. Te Leiden kreeg gisteren een onder-opzichter op het KORT NIEUWS. De Haagsche rangeerder die Zaterdag onder een locomotief kwam is reeds aan zijn wonden overleden. Te Groenlo is de daglooner E. van een bakwagen gevallen, overreden en overleden. Te Hillegom is uit het raam van het Armhuis een 88-jarige verpleegde gevallen. Hij is overleden. De kruidenier S. werd uit Haarlem vermist. Hij is Donderdagavond uit visschen gegaan en te Halfweg gezienhij is opgehaald uit de vaart. Te Metslawier (Fr.) viel de 88-jarige v. d. Wal van zijn wagen. Hij werd overreden en stierf ter stond. Te Amsterdam vroeg een varensgezel iemand om een sigaar. Toen deze weigerde werd hij mis handeld evenzoo een toegeschoten agent. De agent werd ernstig verwond, de dader is gearresteerd. Uit den sneltrein van Bozendaal naar Botterdam werd een postzak geworpen, die onder den trein kwam. Yele brieven en couranten zijn vernield. Te Delft sprong een 21-jarige man in dronkenschap in de Schie. Toen hij op den wal was gehaald, was hij reeds dood. Dij A. Dompeling in de Haarlemmermeer is de slagerij en het woonhuis door brand vernield. De kinderen van de wed. K. te Neede, misten hun moeder Vrijdagmorgen uit bed. Men ging op onderzoek uit en vond haar dood in den put liggen. - Te Amsterdam viel gisteren een schuitenvoerdèr te water en werd gekneld tusschen een schuit en den wal. Zijn hoofd is zeer verminkt. Op de uiterwaarden boven Tiel zijn bij het grondwerk twee Spaansche dolken gevonden, waar schijnlijk uit de 17e eeuw. Te Didam adverteert zekere E. E., dat hij de hoogste waarde geeft voor gestorven vee, onder bij voeging dat hij vet en vleesch zoo spoedig mogelijk levert. Te Overtoom (Sloterdijk) heeft de politie twee jongelieden aangehouden, die zink hebben gestolen. Een van hen stond reeds eerder terecht. Bij den secretaris van den Chr. bestuurdersbond „Unitas te Enschedé zijn de ruiten ingeslagen, als wraak, omdat Unitas de ongeorganiseerden der firma Merks niet heeft gesteund. Te Munnekezijl zijn de scholen ontvolkt wegens mazelen. De openbare school telt nu slechts vier leerlingen. De heer G. J. v. Heek te Enschedé schonk f 10.000 aan het ziekenhuis van „Ziekenzorg", f 10.000 voor een nieuw B. K. ziekenhuis en f 2000 aan de Prot. ziekenverpleging. Een bewoonster van de v. Ostadestraat te Am sterdam was gistermorgen door gasontsnapping be wusteloos. Een geneesheer wekte spoedig het bewust zijn weder op. De oude koetsier der familie Van Panhuys is thans in vrij goeden toestand. Over het ongeval mag men hem niet spreken. Uit oude grafheuvels bij Oldenzaal zijn vier bijna nog gave urnen opgegraven, alle vol asch en beenderen, in twee er van waren tranenpotjes. Te Culemborg is gisteravond een vierjarig kind van een schipper van de loopplank in de Lek gevallen en verdronken. De drankbestrijders en geheelonthouders zullen te Steenwijk een volksstemming uitschrijven over den verkoop van sterken drank. Tijdens de godsdienstoefening te Veenhuizen viel Zondag een verpleegde uit de inrichting voor dood voorover. De godsdienstoefening ging niet door. Nieuws uit Hoorn. Postzegeltentoonstell ing. Onder verwijzing naar achterstaande advertentie, wekken we onze lezers gaarne op een bezoek te bren gen aan de nationale postzegeltentoonstelling van Zaterdag tot Maandag in het Park te houden. De entree is laag gesteld. Veel interessants krijgt men daarvoor te bezichtigen. We kunnen reeds mede- deelen, dat de tentoonstelling zich zal onderscheiden door belangrijke en zeldzame inzendingen, 's Avonds zal een Weener Dames Kapel een muziekuitvoering geven. Op de gister alhier gehouden groote najaarsvee- inarkt werden aangevoerd 3483 stuks vee. De prijzen en de handel waren vrij goed. Nederlandsche Protestantenbond. Men schrijft ons Gelijk uit een advertentie, voorkomende in dit nummer, blijkt, zal op a.s. Donderdagavond vanwege de afdeeling Alkmaar e. o. een lezing worden ge houden door ds. S. K. Bakker, en wel in de groote zaal der Harmonie. Dit feit zou geen afzonderlijke vermelding behoeven, indien de advertentie niet vroeg om eenige nadere toelichting. In die adver tentie wordt gesproken van een „volksbijeenkomst". Dit woord is daarom gekozen, omdat de bonds- afdeeling hier ter stede tot nu toe slechts bijeen komsten hield voor hare leden en geïntroduceerden. Het doel van deze bijeenkomst is ook een ander. Het Bestuur der afdeeling wil trachten de vrijzinnig godsdienstige denkbeelden wat meer bekend te maken, overtuigd dat zij bij zeer velen onbekend zijn. Het is dus niet het doel propaganda te maken voor den bond, niet om leden te winnen, doch alleen wegneming van verkeerd begrip en vestiging van een juist inzicht. Daarom wordt er ook gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen en niet tot uitvoerig debat. Een onderwerp als het aangegevene leent zich niet om in een debat na een lezing besproken te worden, maar wie inlichtingen, ophelderingen verlangt, kan ze ontvangen. Ten slotte nog iets over den spreker. Ds. Bakker van Bolsward is aan sommigen misschien niet on bekend als christen-socialist, lid van de groep socialis tische predikanten der Blijde Wereld. Uit dit feit besluite men echter niets omtrent het karakter dei- lezing, ds. Bakker zal spreken over het vrijzinnig- godsdienstig, niet over het socialistisch geloof. Wil men eenig besluit trekken, dan zij het alleen dit, dat socialisme en vrijzinnig godsdienstig geloof geen elkander uitsluitende beginselen zijn, een inzicht, waartoe misschien nog niet allen gekomen zijn. Beden te meer om te komen luisteren. Mochten velen deze bijeenkomst bezoeken en zoo de moeite van bestuur en spreker beloonën. Badhuis „Witte Kruis." In de week van 4 tot 9 November zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen kuipbaden 71, regenbaden le klas 82, regenbaden 2e klas 124, te samen 277 baden. A. V. V. I (Amst.) Alcmaria Victrix I (03). Begunstigd door prachtig herfstweer had Zondag middag in Amsterdam de tweede uitwedstrijd van Alc maria Yictrix I plaats. Alcmaria kwam uit met een eenigszins gewijzigde opstelling, welke zooals men uit het volgende en uit den uitslag kan opmaken uitstekend voldeed. Behou dens een kleine verandering, zal het Alkmaarsche elf tal dan ook waarschijnlijk a. s. Zondag in den zoo be langrijken wedstrijd tegen het Amsterdamsche Holland met dezelfde combinatie uitkomen. Vrij veel toeschouwers, waaronder wij ook een aan tal Alkmaarders opmerkten, waren aanwezig, toen even over tweeën onder leiding van scheidsrechter Smittou werd aangevangen. Alcmaria's captain won den opgooi en verkoos voor de rust met de zon in den rug te spelen. De geelzwar te Amsterdammers trapten af en drongen reeds spoe dig in de richting van het Alkmaarsche doel. De witgekleede verdediging bleek echter in uitste kenden vorm te zijn en stelde de voorhoede in staat eenige tegenaanvallen te ondernemen. Toch was gedu- rende de eerste tien minuten A. V. V. iets in de meer derheid. Daarna begon de Alcmaria-voorhoede beter te combineeren. Een tijdlang ging het spel gelijk, met aanvallen van beide zijden. Er kwam vervolgens een periode, waar in vooral het koppen der Alkmaarsche spelers ieders bewondering afdwong. Steeds meer werden intus- j schen de geelzwarten op hun eigen helft teruggedron gen. De Alcmaria-voorhoede speelde goed samen; na ongeveer twintig minuten kwam het eerste Alkmaar sche doelpunt, toen de rechtsbinnen vanaf den out line zeer mooi omhaalde en over 's keepers hoofd den bal in het net plaatste (10). Volgden enkele aan vallen der Amsterdammersde Alcmaria-verdedigers hadden zwaar werk tegen hun stevige voorhoede, waar van vooral de linkervleugel goed samenspeelde. Toch verkeerde de bal over het algemeen den mees ten tijd op de Amsterdamsche helft. Het samenspel der Alcamaria-voorhoede begon zich immer beter te ontwikkelenalleen de linksbuiten bleek geheel buiten vorm. Het tweede doelpunt kwam, toen na een algemeenen aanval de Alkmaarsche middenvoor van verre een fraai hard schot loste, waarvoor de doelverdediger moest bezwijken (2—0). Kort daarna wist de Alk maarsche dóelverdediger door zich lang uit te laten vallen op keurige wijze een schot op korten afstand te keeren. Nadat A. V. V. een buitenspelpunt heeft geforceerd, dat terecht ongeldig werd Verklaard, brak de rust aan met 20 in Alcmaria's voordeel. Na vijf minuten rust werd de strijd hervat. Alcma ria speelde nu met vier middenspelers, daar de links buiten, die in de voorhoede faalde hier.zijn steun ging geven. De voorwaartslinie werd dus tot vier spelers ingekrompen. Dit belette echter niet, dat reeds on middellijk Alcmaria de overhand nam. De voorhoede ondernam tal van aanvallen, welke van tijd tot tijd werden afgewisseld door uitvallen der A. V. V. 'ers. Beide verdedigingen waren echter zeer hecht. Toch kwam reeds vrij spoedig de derde goal door een goed schot van Alcmaria's rechtsbuiten (30). Tot het einde bleef de Alcmaria-voorhoede goed gesteund door de midden linie een hevige pressie uitoefenen op het Amsterdamsche doel. De doelverdediger hier was ech ter uitstekend. Hij keerde verscheidene ballen, o. a. een zeer hard schot van rechts, zoodat Alcmaria niet meer kon scoren. Gedurende de laatste minuten flikkerde A. V. V. nog eens even op. Zij kjeeg nog een strafschop, welke hard over het doel geschoten werd. De stand bleef dus onveranderd, zoodat toen de an derhalf uur om waren Alcmaria Victrix met 30 een fraaie welverdiende overwinning behaalde. Door deze overwinning is het Alkmaarsche elftal met het sterke Amsterdamsche Holland een van de fa vorieten voor het Kampioenschap dezer competitie ge worden. Zeer belangrijk is daarom de ontmoeting, welke a. s. Zondag hier ter stede tusschen deze beide elftallen zal plaats hebben. Sints, Sinte Maarten, Turf ende murf in de maneschijn, Hoog op de klompen, Laag op de muilen, Beste Margriet, zeg het maar niet, Wie heeft buurman dronken gemaakt? Steven van de klokken, De meisjes dragen rokken, De jongens dragen broeken, Ouwe wijven schorteldoeken. Brand in de lantaarn, De vonken vliegen eruit, De meisjes loopen om garen, En de jongens om beschuit. Zoo hebben er gisteravond weer vele stemmetjes van kinderen gezongen. De melodie kennen ze allen, de woorden ook. De woorden begrijpen ze niet, nu niet, en nooit niet. Het „gedicht" lijkt een samen raapsel van onware zinnen en onzinnige waarheden. Hoe is het ontstaan en wie geeft de sleutel tot de oplossing van het raadsel Maar de kinderen bekommeren zich niet om de raadselen, zij zingen en loopen met lichtjes, die als glimmende gedrochten schijnen te kruipen over de straten. Groote steden kennen het gebruikt niet meer. Vraag den Amsterdamer, den Kotterdammer, den Hagenaar naar den St. Maartensdag hij weet daar van evenmin iets als gij waarschijnlijk van de St.-Maar- tensgans, weleer de roem en de trotsch van het huis gezin. Elders heeft men om wanordelijkheden, waarin het onschuldige kindergenot ontaardde, te voorkomen, een lichtstoet georganiseerd. Het is wel eigenaardig, dat het gebruik in Alkmaar afwijkt van dat in andere plaatsen. Immers de kinde ren trekken zingende in troepjes door de straten, maar bellen niet aan, vragen niet om een gift. Elders en gisteravond ook in de Alkmaarsche buitenwijken geschiedt dit wel en dit gebruik is ontleend aan de milddadigheid van St.-Maarten. In de omstreken van Zaandam zingt men Sinte, Sinte Maarten De kalveren dragen staarten, De koeien dragen horens De kerken dragen torens, De torens dragen klokken, De meisjes dragen rokken, De jongens dragen broeken En oude wijven, die kijven, Die dragen schort of doeken. Hier woont een rijk man, Die veel geven kan, Veel kan hij geven, Lang zal hij leven, God zal hem loonen, Met honderdduizend kronen, Met honderdduizend lichtjes an Daar komt Sinte Maarten an. In de buurt van Dirkshorn wordt een vers gezongen, dat aldus begint: Sinte Maartenskeuveltje Met je rood-rood veugeltje, Met je rood-rood rokje aan, Daar kwam Sinte Maarten aan. Sinte Maarten had een koe, Die moest naar den slager toe; "Was zij vet of was zij mager, Evengoed moest zij naar den slager. Koeien dragen horens enz. In Twente zong men vroeger o. a. Sinte Martin was zoo kold, Gev' mij 'n törfken of 'n holt, Woar 'k mij bij kan warmen Met mien blanke armen. Te Hattem kent men dit liedje nog, maar zingt het iets anders: Sunter Merten is zoo kold, G,èf mien 'n turfien of 'n holt, Doar 'k mien bij kan warmen, Met die blanke darmen. In de vorige eeuw hingen de bewoners van Hattem reeds vóór de komst van de bedelende jeugd hun gift aan de deur. Soms hing er een zak met zemelen, het geen beteekende dat daar niet gevraagd behoefde te worden. Dan klonk het: Doar hangt 'nen buil met zemmelen an de deur O, mennige loes, o mennige loes, Jage de duvel deur dat hoes. In andere streken van ons land zong men: Geef mie 'n appel of 'n peer, Dan kom ik 't heele jaar niet weer. Doch de jeugd is hebzuchtiger geworden in den loop der tijden. Al heel gauw heette het: Geef mie 'n cent of meer, Dan kom ik 't heele jaar niet weer. En wij hebben zelf wel eens gehoord, dat een jongen zong: „Geef mie 'n stuver „Dat is al heil nuver." M. a. w.een stuiver is al heel aardig, maar toch niet zoo bijzonder veel! De eerlijkheid gebiedt intusschen te erkennen dat ook de „exploitatie" duurder wordt: vroeger liep de jeugd met een uitgeholden mangelwortel, een bewerkte papieren zak of een geleend glas'lantaarntje, thans ziet men meestal kleurige en groote Chineesche ballons. Wellicht worden er in deze provincie nog andere liedjes gezongen op den St. Maartensdag, wellicht ook herinneren ouden van dagen zich nog andere dergelijke liedjes. Mocht dit het geval zijn, dan houden wij ons voor toezending daarvan beleefd aanbevolen. Wij vestigen er de aandacht op, dat de tooneelvoor- stelling in de Harmonie morgenavond om half acht begint. Zooals men weet, heeft het gezelschap met dit stuk elders een groot lachsucces behaald. Heden is aan den sergeant J. A. C. van den Berg, de bronzen medaille voor den 12-jarigen dienst uit gereikt. Volgnummer 73 Ie Sectie. De Sectie meent, dat bij het schoonhou den van gemeentegebouwen welke daarvoor inaanmer- king komen, het wenschelijk is rekening te houden met het feit dat meerdere ingezetenen dit bedrijf uitoefe nen. Naar aanleiding van deze opmerking zal worden overwogen of het schoonhouden van gemeentegebou wen bij aanbesteding te regelen is. Volgnummer 78. le Sectie. De Sectie acht het gewenseht dat wordt overgegaan tot een meer gelijkmatige verdeeling der kiesdistricten voor den gemeenteraad. Eene nieuwe indeeling der kiesdistricten is in be werking en zal den Baad spoedig bereiken. 3e Sectie. Zoude het Dagelijksch bestuur het ini tiatief kunnen nemen tot een nieuwe indeeling dei- kiesdistricten Volgnummer 80. Met de opmerking zal rekening worden gehouden bij 3e Sectie. Zoude het geene aanbeveling verdienen, als er in het stadhuis eene leestafel aanwezig was, waar de raadsleden tijdschriften, verslagen enz. kon den raadplegen? Ook eene werkkamer voor de wethouders zoude mis schien bevorderlijk zijn aan een spoedige afdoening van zaken. Volgnummer 83 de voorgenomen verbouwing van het stadhuis. le Sectie. De Sectie beevelt aan, dat ten dienste van de leden van den Baad wordt overgegaan tot in richting van eene bibliotheek en hierin, bij de reeds voorhanden boekwerken als anderszins, zooveel moge lijk die werken en tijdschriften worden opgenomen, die onontbeerlijk zijn ter goede vervulling van de taak van raadslid. Men acht het tevens gewenseht dat deze bi bliotheek wordt beheerd door een of meerdere raadsle den. In verband met deze beschouwing wenscht de Sectie dezen post met 100 te verhoogen. Met eene verhooging van dezen post met 100 kun nen B. en W. zich vereenigen. Het beheer der in te richten bibliotheek aan eene raadscommissie op te dra gen wordt echter niet doelmatig geacht. Als de leden aan B. en W. opgeven het aanschaffen yan welke boe ken door hen noodig en nuttig wordt geacht, kan daar voor vanwege het dagelijksch bestuur gezorgd worden. B. en W. stellen voor de hierbedoelde 100 te ver- deelen over de posten volgnrs. 80 en 83, elk voor de helft. Wordt vervolgd.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2