Diabolo-spellen. si (f 2 Uitgewogen Busgroenten Prima Berger Levertraan, deNafuur-V/ollen Ondergoederen bij W. A. BUDDENDORF, Laat 92. STADSNIEUWS. Onderwijzer, ADVERTENT IËN. W. NEDERKOORN Groote collectie a t IIHHULSEN HOIJER Belangrijk Een uitmuntenden stal vee EE1VIOE1VBURG (St-Maarten). Openbare Verkooping. Atelier voor Dames-Costumes Actieve personen gevraagd Verkrijgbaar a 30 cent per ft., 4 maatjes inhoud. Dames Brommer Harteveld, berichten dat hun St. Alicolaas-étalage gereed is. Laatste Berichten. BEURSBERICHTEN. Het nieuwste voor de St.-Nicolaas, <3 c/5 ca u fabrieüs-Merk j| X Notaris GOTTMER, L TOP, Notaris te Bergen, Spinazie 10 ct Spercieboonen en Snijboonen 14 ct. Doperwten 16 ct. B DE FR ENNE en A DE VRIES, Goedkoope Drogisterij van Nierop Slothouber, Alkmaar. 12 Payglop 12 De heer van Kol was na de aanneming zijner motie voor Staatsmijnbouw eenige weken ge leden ter zeerste teleurgesteld. Een heftig debat ont stond daarop tusschen de heeren van Kol en van Kar neek (oud-lib.), omdat laatstgenoemde zich beleedigd achtte door een uitlating van den heer van Kol als zou hij hier de belangen van enkele kapitalisten in de plaats van de gemeenschap bepleiten. De heer Schaper (S.-D. Appingedam) sprak over de zeevisscherij en over de enquête betreffende de zeevisschers, die toch zoo goed zou zijn. De Minister beriep zich op de schepenwet waarin reeds bepalingen te dien aanzien voorkomen. De heer Tal ma (a.-r. Tjietjerksteradeel) verzette zich tegen de salaris-verhooging van dr. Redeke, die van waarnemend adviseur, adjunct-adviseur in vis' scherij-zaken zou worden. De Minister zette uiteen, dat de wetenschappe- lijke arbeid in omvang is toegenomen, waartegen de heer Talma opmerkte, dat dan die heer misschien te veel werk doet, dat voor den heer Hoek, den eigen lijken adviseur, is bestemd. Er is geen reden, waarom hier twee menschen moeten zijn, die duur geld kosten. De Minister repliceerde kortelijks. De heer van Citters vroeg een inlichting, om trent het Rijksinstituut voor het onderzoek der zee en ontvangt bescheid van den Minister, dat het hier geldt een verbond met andere mogendheden, waaraan men zich alsnog niet kan onttrekken. De heer Schaper sprak over de jaarwedden .en toelagen van het personeel bij het ijkwezen. Die zijn schandalig die menschen krijgen een pensioen van 91 tot 150 gulden. De Minister was op deze discussie niet voorbe reid, maar meende te weten, dat de zaak aan de orde is. De heer Passtoors (K. Beverwijk) sloot zich bij den heer Schaper aan. Art. 127 wordt aangehouden. Maandag voortzetting, dan komt de afdeeling arbeid aan de orde. Nieuws uit Hoorn. „Excelsior" Een aangename taak zou het zijn een groot verslag te schrijven van de uitvoering, gisteravond door de zang- en operettevereeniging „Excelsior" gegeven. Op gevoerd werd „Maseotta" in de vlotte, mooie vertaling van den heer Schenk. Maar de ruimte laat dit niet toe. Wij volstaan dus heden met te constateeren, dat er oVer het geheel uitstekend is gezongen en gespeeld, en dat de mise en scène eveneens uitstekend was ver zorgd. Veel lof komt in het bijzonder den directeur der vereeniging, den heer Schenk toe. Een bal besloot den avond. Was deze uitvoering alleen voor de kunstlievende le den, morgen, Zondag, wacht ons de derde uitvoering Mogen er velen van profiteeren Predikbeurten 24 November. Hervormde Gem., Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. van Doorn. Nam. 121 /2 UUr, goen dienst. Avond 6 uur, dr. A. W. Groenman Jr., beroepen pred. te Obdam. H.H. Diakenen zullen in den loop dezer week hun rondgang doen voor de driemaandelijksche collecte. Luthersche Gem., voorm. 10 uur, Ds. Scharten. Remonstrantsche Gem., voorm. 10 uur, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gem., avond 61 /2 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., voorm. 10 uur en avond 5 uur, Ds. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie, voorm. 10 en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Politienieuws. Gevonden Een zilveren medaillon en een zilveren dameshorloge. Proces-verbaal is opgemaakt tegen D. N., huisvrouw van C. B. alhier, verdacht van diefstal, die naar het huis van bewaring te Alkmaar is overgebracht. INBRAAK. AMSTERDAM, 23 Nov. In den afgeloopen nacht is er weer een inbraak gepleegd, thans in de Patent- cliefabriek van G. Boele en Zoon in de Brandewijn steeg. Beneden is alles doorsnuffeld, op het kantoor is de lessenaar opengebroken. Eenig geld is er gestolen. De brandkast bleef onaangeroerd. Vermoedelijk zijn de inbrekers gestoord. TREURIG LIEFDEDRAMA. LEEUWARDEN, 23 Nov. Gedurende eenigen tijd had de zoon van landbouwer P te Grootegast, verkee ring gehad met de dochter van den landbouwer B. Zij echter maakte het af. Donderdagavond nu vroeg hij haar nog even te spreken, zij ging bij hem naar buiten. Onverwachts sneed hij haar den hals af, zij leefde nog eenige oogenblikken maar bezweek spoedig. De jonge man scheen eveneens de gevolgen van zijn daad niet te willen dragen, althans den volgenden dag vond men hem verdronken. SPAANSCHE KAMER. MADRID, 22 Nov. De Kamer beraadslaagde over de legersterkte voor 1908, die bepaald werd op 80.000 man. Vele afgevaardigden oordeeldfen 60.000 man voldoende. Maura verklaarde, dat de hooge raad van oorlog 100.000 man eischte, maar "het cijfer 80.000 werd onver mijdelijk geoordeeld. MADRID, 22 Nov. De Kamer heeft het wetsvoor stel aangaande de verdediging ter zee in behandeling genomen. De afgevaardigde Macia van de Catalaan- sche gro'ep bestrijdt het ontwerp, dat al te aanzienlijke uitgaven eischt en hij teekent verzet aau tegen het ont werp aangaande de kustverdediging. UIT PORTUGAL. LISSABON, 22 November. Tengevolge van de door de regeering genomen onderdrukkingsmaatregelen heerscht er stilte in de pers en in de politieke kringen. De onafhankelijke openbare meening vreest gevolgen van de hevige spanning tusschen Joa Franco en de ge wezen monarchistische partijen. De verbetering in den wisselkoers houdt aan. DE STAKING NIET GEëINDIGD. CALCUTTA, 23 Nov. De mededeeling van het de partement van posterijen, dat de werkstaking voorbij is, is onjuist. Enkele doorgaande treinen hebben wel is waar geloopen, maar de stakers zijn meer vastbera den dan ooit, en duizenden koelies zijn werkloos in Cal cutta. ALTIJD ZIJ! LONDEN, 23 Nov. Te Leeds is minister Gladstone in een vergadering door „suffragettes" het spreken on mogelijk gemaakt. Er ontstond onder de vóór- en te genstanders groot turmult. De verslaggevers vlucht ten op een platform. Langs een achtertrap moesten de heer en mevrouw Gladstone het gebouw verlaten, om hun rijtuig te be reiken. Ongecorrigeerd. Bij kon. besluit is aan den heer J. Gerritz eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks-Hoogere Burgerschool te Den Helder. Gisteren is de heer P. de Jong, alhier, te 's-Gra- venhage geslaagd voor wiskunde L. O. artikel 65. „Kunst zij ons doel." De tentoonstelling van de werkende leden van „Kunst zij ons doel", welke gehouden wordt op de bovenzaal van de „Unie", mag zich in een druk be zoek verheugen. Morgen is het, zooals men weet, de laatste dag. Cqjjcert, Zaterdag 80 November zal de mannenzangvereeni- ging „Excelsior", directeur de heer J. F. de Haas een concert geven in het gebouw Diligentia, 's avonds 8 uur. Tekstboekjes, tevens bewijs van toegang zijn reeds verkrijgbaar, terwijl de plaatsbespreking op den dag der uitvoering plaats heeft. 'Vergadering van Typografen Morgenmiddag wordt in het café Central een verga dering gehouden, uitgeschreven door het bestuur van de afdeeling' Alkmaar van den Nederlandschen Typo grafen Bond. Het doel van die vergadering is om tot de oprichting van een geheel zelfstandige plaatselijke vereeniging van Typografen teen federatie) te komen, waarin voor ieder typograaf, van welke gezindte ook, plaats is. I)oor gezamenlijk optreden wil men trachten een billijk loontarief alhier te verwerven. De heer F. van der Wal, redacteur van het Gra fisch Weekblad zal als inleider optreden en het onderwerp behandelen. Een werkeloozen-comité. Onder dezen titel was in het nummer van Donder dag 1. 1. gemeld: dat door den Bestuurdersbond op zijn laatste vergadering in verband met de groote werke loosheid, besloten was tot oprichting van een comité uit do hier ter stede bestaande Vak- en andere Orga nisaties. Hiervoor waren ter vergadering uitgenoo- digd gisteravond op de. bovenzaal van 't Café „Het Wapen van Munster" verschillende besturen van al en nog niet aangesloten Vereenigingen. Reeds door de flinke opkomst bleek het den voorzit ter, den Heer S. L. van Riet en zeker allen aanwezi gen, dat de oorzaak niet onbekend en de voorziening of tegemoetkoming in deze vrijwel urgent mocht hee- ten. Vertegenwoordigd waren: volgens de presentie lijst: do Timmerlieden, de Gemeentewerk lieden, de vereeniging Sint Marinus, Kalk- en Steen bewerkers, de Katli. Timmerlieden, Fabrieks- en losse arbeiders, St. Laurentius, Opperlieden, Typografen, de sociaal-democratische arbeiderspartij, de Schilders, de Metselaars, de Lood en Zinkbewerkers, de Bond van Ned. Onderwijzers, de Geheelonthouders, de Kleerma kers, de Cacaofabriek, de Ned. R. K. venn. Werkloozen- fonds, de Metaalbewerkers, wellicht nog anderen en onder goedkeuring en waardeering als particulier be langstellende ook de heer H. van Twuiver. Zoo kort mogelijk moeten we met het oog op de wei nige ruimte ons beperken. De voorzitter zeido in zijn openingswoord dat er dit jaar meer dan anders werkeloos zijn, er heerscht nood en die moet, als 't half kan, gelenigd worden. Daarmee kan niet gewacht, tot allo organisaties zijn aangeslo ten. Dit was de overtuiging van den A. B. B. en van daar deze vergadering, waarin zoo spr. hoopt zal be sloten worden tot oprichting van een comité. Het comi té zou z. i. moeten bestaan uit verschillende corpora ties, deze zouden trachten bij gegoeden geld bijeen te zamelen en vooral trachten eene subsidie te krijgen van het Gemeentebestuur. Na de mededeeling van dit voorloopig plan werd ge vraagd wie over deze zaak 't woord verlangde, wellicht zou een en ander raad of licht geven. Door verschillende personen werd het woord gevoerd. We zullen de hoofdzaken even aanstippen. De heer Fenijn vroeg of men zich niet eerst moest vergewissen of de aanwezige afgevaardigden een mandaat hadden tot het medeoprichten van een werkeloozen-comité. Er moest z. i. voortgemaakt worden, met het oog op de vergadering van den Raad en de vast te stellen begroo ting. Hij stelde voor alvast een voorloopig comité te benoemen. De heer Uitenbosch steunt dit voorstel, om spijkers met koppen te slaan, zegt hij, moet nu reeds een vaste bodem voor de zaak worden gelegd. Uit het Raadsver- slag in de Alkmaarsche Courant is den lezers zeker ge bleken dat reeds in dien geest werd gewerkt, door de Alkmaarsche Timmerliedenvereeniging, die éen rekest met memorie van toelichting had ingediend Elke afgevaardigde moet in deze z. i. den moed heb ben op eigen initiatief toe te treden. Een beroep op de gegoede burgerij is wellicht goed, maar meer mo reel tegenover den arbeider isaan groote werkgevers vragen, desnoods werk te zoeken. De heer Bruin ziet nog zoo vaak dat bij enkele ba zen tot laat wordt overgewerkt, dat vindt hij jammer, die overuren konden aan anderen nuttig worden be steed. De heer Kapelle vraagt „of het de bedoeling is ook voor de niet georganiseerde arbeiders te werken wat door de meesten als billijk wordt toegestemd. „De over tuiging dat de zaak door georganiseerden is tot stand gebracht, zal dank genoeg zijn en eene aansporing om zich ook eenmaal aan te sluiten. De heer v. Twuiver zou hier het oprichten van een arbeidersbeurs nuttig achten, omd ,t de werkgever, die toch niet iedereen kent, dan direct van menschen, die zich om werk aanmelden op de hoogte kan zijn. De heer Kaandorp meent dat de grootste werkgeef ster de gemeente wel werk zou kunnen vinden, dat dan niet aanbesteed, maar door de -verkelooze arbeiders verricht zou kunnen worden. Zoo iets geschiedde vroe ger, zooals velen zich zullen herinneren, ook al eens. De heer Kieft is bang, dat het loon, hetgeen al la ger werd, dan nog meer zal worden verminderd. Nog een aantal sprekers werden door den voorzitter beant woord. Om reeds zoo spoedig mogelijk desnoods Maan dags iets te kunnen doen, werd de rondvraag gedaan: zullen we een voorloopig comité oprichten en door al len met vóór beantwoord. Op het gedane voorstel kunnen reeds worden aange steld in het voorloopig comité de A. B. B. en de R. K. Volksbond van elk drie leden, later zullen uit de niet- aangeslotenen ieder nog een en verder nog 6 leden uit den gegoeden stand gekozen worden, dus zullen 15 sa men het comité uitmaken. Alleen de A. B. B. heeft nu reeds een mandaat en kiest dus uit de aangesloten organisaties drie die zitting nemen, n. 1. de Heeren Fenijn, Bergman en S. L. van Riet. Aan de drie afgevaardigden van den R. C. Volksbond en van den A. B. B. dus samen zes personen, werd op voorstel van den voorzitter, die dus een eigen mandaat had, met algemeene stem toegevoegd: de heer H. van Iwuiver; zoodat 't voorloopig comité nu uit zeven per sonen bestaat. Het voorloopig adres is A. B. Fenijn, Hekelstraat 24. Zoo spoedig mogelijk, als 't kan voor Maandagavond verzoeken en kennisgeving van 't hebben van mandaat aan dit adres ingewacht. In overleg met het bestuur, kan in deze urgente zaak elke corporatie dit dan wel weten. De vergadering van het voorloopig comité met de dan aangeslotenen is op Maandagavond a. s. we der op de bovenzaal van '-t Café Munster. Dan reeds zal worden opgegeven, wie men werkeloos weet en o. m. besloten worden, met den meesten spoed, de ver- eischte stappen to doen tot het nuttig werken van dit voorloopig werkeloozen-comité. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 28 Nov. Simon Jan, z. van Pieter Ton en Gerarda Catharina Over. Aan de Vierde Gemeenteschool (Hoofd de heer C. J. REIZIGER) wordt gevraagd een bevoegd tot het geven van onderwijs in vak j. De jaarwed'de bedraagt f 700 met vier 5-jaarl. verhoo gingen van f 50 voor dienstjaren in de gemeente. Voor hoofdakte f 100 meer. Eventueele vergoeding huis- huur f 100. Stukken in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór 10 Decbr. a. 8. Ingezonden Mededeelingen. Recept om het bloed te zuiveren. Een ieder kan gemakkelijk het volgende recept thuis gereedmaken, dat prachtig moet zijn door zijne bijzondere werking op de nieren, die daardoor weer geregeld kunnen doorgaan om het bloea van alle onzuiverheden en vergiften te zuiveren. De bestand- deelen kunnen door eiken goeden apotheker worden geleverd. Tinctuur Bucco 30 gr., Karox Compound 30 gr en Citroenstroop 80 ,gr. Neem dit in dosis van een theelepel na elk maal en bij het naar bed gaan. Drink telkens veel zuiver water. Zij, die een goede bloedzuivering en ver sterking van het geheele systeem wenschen of wier nieren zwak zijn, moeten dit mengsel gereedmaken, het gedurende eenige dagen innemen en op de werking letten. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 23 Nov. Aangevoerd 4 paarden f 150 a 200, 1 koeien en ossen f a 200, 27 nuchtere kal veren f 8 a 22, 37 magere schapen f 20 a 24, 42 magere varkens f 14 a 18, 176 biggen, 10 w., f 5.— a 9.—, 9 bokken en geiten f 3,a 8.3664 kop boter, hoogste f 0,65, middelste f 0.60, laagste f 0.55, per kop. Eieren f 6.50 a 7.per 100 stuks. HOORN, 23 Nov. Tarwe f 9.50 a 10.rogge f 0. a 0.—, gerst f 6.25 a 6.50, haver f 4.a 4.50, witte erwten f 0.a 0.groene dito f 12.a 14—, grauwe f 1.9— a 20.—, vale f 12.a 16.bruine boonen f 11.50 a 14,karweizaad f 20.50, mosterdzaad f 18.25 a 5 paarden f 80 a 150, koeien f 0.a 0.41 schapen f 20.a 26.lammeren f a 1 kalveren f 16.— a 0 varkens f 0.a 0.0 zeugen f 0.— a 0.124 biggen f 8.a 13. kippen f 0.a 0.kipeieren f 0.— a 7.eend eieren f 0.— a 0.—, 2175 kop boter 625 a 675 ct. p. kop. BOVENKARSPEL, 23 Nov. 1907. Blauwe aardap pelen f 2.a 2.20 per H.L., bloemkool le soort f 7. a 10.—, 2e soort f 5.a 7.—, roode kool f 1.50 a 3. gele kool f 1.25 a 8.25, witte kool f 1.75 a 8.25, allen per 100, kleine uien f 0.75 a 1.uien f 1.a 1.10, beiden per H.L., bieten f 10.a 16.per 1000. AMSTERDAM. Nederland, Oblig. N. W. Schuld Certificaten ito dito dito Oostenrijk, Belast.vrije Kroonr. Jan.—Juli dito, dito, Mei.-Nov. Portugal. Oblig. le serie dito, dito, 3e dito, fr. 500 Rusland, Oblig. in goud 1884 G.R 125 500 dito, 5-jar. Schatkistbilj. fr. 500 1904 Oblig. 1906 fr. 500. Oblig. Iwang Dombr. G R. 625 Gro.te Russ. Spw. 1861 dito, 893 Nicolai 1867-1869 100 1880 gecons G.R. 625 zuidwest G R. 625 1889 Consols G.R 625 dito, nito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, 22 Nov. 23 Nov. 3 3 1889-1890 bij Hope& Co. G.R. 625 4 625 dito Aand. Aand. dito dito 894, 6e emissie dito, Binnenlandsche Leening 1894 dito, Transc. Spw. dito, goudleening, 1889 Spanje, Obl. Buit. Perpetueele Sch. Turkije, dito geunific. fr. 2500 dito Mexico, 1' 0- 000 Obl. dito Bel. vrije Goudl. pd st. 20-100 1899 AmsterdamBche Bank. Aand. N.V. Noord-Holl. Grond-Credit Pandbr. 4 N. West. Pac. Hyp. stuk B F Pandbr. 4 Am. Car. foundrij Co. Ct. v. Aand. United States Steel Corp. Ct. v. gew. A Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aand. Koloniale Bank dito Ned. Hand.-Maatsch. rescontre 5 Ned. Ind. Handelsb. f 1000 Aand. Kon. Ned. Mij t. expl, petr. br. dito Sum. Palembang Petr. M. dito Inter. Mercantile Mar pref. dito Peruvian Corporation Cert. v. Aand. dito Pref. Maats, tot Expl. St. Spw. Ned. Centr. Spoorw. Noord-Brabant Boxtel Wezel Italië, Spoorw A-E Oblig. 3 Zuid-Ital.Spw.mij. A-H. dito 3 Po enj Wars -Weenen Aandeelen Rusland, Wia 'ik. Z R. 625 1885 Oblig. 4 Atchison Topeka Cert. v. Aand. dito, Alg. Hyp. Obl. Chic. R.-Is!and. Cert. v. Aand. Deuv -Riu-Grandc Cert v Aand. Erie Spw. M.g w. Aandeelen Illinois Central C rt. v. Aandeelen Kansas City South. gew. Aand. Miss. Kansas Texas Cert. v. Aand. dito dito le Hyp. Oblig. 4 dito dito 2e dito dito 4 Norfolk West. Sp. Cert. van Aand. OregomCalif goud le hyp. in Goud Southern Pacific Comp gew. Aand. Southern R. Co. Afgest gew. Aand. Union Pacific Rr. Cv. Ct. van gew. Aann. Wasbash Gew. Aand. Nederland, Stad Amsterdam h f 100 3 Belgie. Antwerpen 1887 2) Theiss Loten 4 Oostenrijk, Staatsbl. i860 5 dito, dito, 1864 Turkije, Spoorwegleening 89 88s/i6 8811/ie 73% 73% 95is/M 953/, 55% 56% 56% 80 94% 84% 843/, 81% 71% 78% 78% 73% 73%6 70% 71% 72% 72% 71% 7113/16 71% 71% 71 59% 603/, 5416% 1001/4 184% 87% 24% 24% 231/ie 23i/s 93 93% 87% 154% 154 125% 1 5i6/i6 245 80 81% 149% 14% 7% 75/16 82 32 103 26% 63% 6315/16 989/ie 74% 71% 71 89% 89% 167/m 16% 12% 12% 1293/, 131 20% 20% 21% 21% 91 91 613/, 603/, 98 97% 65 651/2 10 10% 108% 109% Q8/„ 0 78 1069/ie 94 148 Heden overleed, onverwacht, mijn geliefde Echt genoot en der kinderenbehuwd- en kleinkinderen geliefde VaderBehuwd- en Grootvaderde Heer PIETER TIMMERMAN na een geduldig lijden van ruim drie jarenin den ouderdom van 59 jaren en ruim 7 maanden. Uit aller naam, Wed. P. TIMMERMAN—Pijper. Schoorl, 22 November 1907. Langestraat, A 11. o— Schoutenstraat 6. Ondergeteekenden brengen hun hartelijken dank aan allen, die den lOden November voor hun tot een onvergetelijken dag hebben gemaakt. Alkmaar, C. MOOIJMAN 23 November 1907. en Echtgenoote. M Z- 1 <u mi» «4 van -* Urugba LAAT Steeds voorhanden FLANELLEN, HEMDEN, BORSTROKKEN PANTALONS SOKKEN, TAILLES, KNIE WARMERS, Gezondheids-eordeLs. Rokken Kousen. op Dinsdag 10 December 1907, voorm. 10 uur, ten huize van den heer N. van LEEUWEN te EENIGENBURG(gem St. Maarten) van als: 16 koeien, 4 vaarzen, 2 kalven, 1 stierkalf, 24 schapen en overhouders,, 1 merriepaard (schimmel) 6 jaar, 1 zwart ruinpaard (9 jaar), eenige varkens, kippen, voorts charettilbury boerenwagen op veeren driewielde kar melkkarkruiwagenshooiharktrog schuitje, penenmachineboeren- en bouwgereedschap pen en gereedschap voor de melkerij en kaasmakerij groote partij erwten., boonen en haverstroo en voorraad tuin en landbouwvruchten en pl.m. 35000 kilo hooi. Not. GOTTMER, Obdam. Geen uitspaning op het erf, doch het CaféNOTTELMAN is in de onmiddellijke nabijheid. te OBDAM, zal, ten verzoeke v/d eigenaar verkoopen op Dinsdag 17 December 1907, in het koffiehuis van NOTTELMAN te Eenigenburg bij opbod en Maandag 23 December d.a.v., in het koffiehuis van KOSSEN te Tui tj en horn bij afslag, telkens 's morgens 10 uur. De onroerende goederen onder St.-Maarten, eigen dom van den heer N. VAN LEEUWEN aldaar, samen groot 39 H.A. 27 A. 30 c.A., bestaande in kapitale, hecht en sterk gebouwde en zeer goed onderhouden HUISMANSWONING met schuur, erf, tuin en uitmuntend Wei en Bouwland, bijzonder geschikt voor groenten- en bloembollencultuur, gunstig aan en bij elkander gelegen, benevens Landbouwers-en Arbeiders woningen met erven aldaar. Breedvoerig bij biljetten omschreven, terwijl schets kaarten intijds verkrijgbaar zijn ten kantore van dén Notaris. zal op Woensdag 18 December 1907 voormiddags 10 uur in de „Rustende Jager" te BERGEN, in het openbaar verkoopen: 1. Drie stukken uitmuntend WEILAND, genaamd „de Hammen" in den Sluispolder te Bergen, samen groot 6 Hektaren, 95 aren, 10 centlaren. 2. Een stuk uitmuntend WEILAND, op het Woud te Bergen, groot 1 Hectare, 5 aren, 20 centiaren. Behoorende aan de Vereenigde Doopsgezinde gemeente te Wormerveer. De perceelen zijn verhuurd tot Kerstmis 1909. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den,Notaris. per pond TELEFOON 254. Ondergeteekenden hebben de eer U mede te deelen, dat zij alhier hebben opgericht, een en bevelen zich beleefd aan. Langestraat B 96. om, na korten tijd werkzaam te zijn geweest, tot ADJUNCT INSPECTEUR eener groote levensver zekering-maatschappij benoemd te worden. Br. fr. No. 707 bij' den Boekh. VAN DER HAAR VAN KETEL, DEN HAAG. onder controle van H.H. Doctoren.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2