H.S.CLOECK Beurzenwee woon-en winkelhuis Onderwerp: De zekerheid van Gods bestaan. Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen. Eigen werkplaatsen Speciale inrichting voor Kleeding naar maat: ADVERTENTIE N. W. NEDERKOORN Dienstbode, Te koop een nieuwgebouwd DOOPSGEZINDE KRING. Hans de Ries. Ds. H. BARELS, Mannenkoor „Excelsior". - Departement Alkmaar. de heer Marie Ternooy Apèl, Laatste Berichten. EEN CHAUFFEUR GESTRAFT. EEN COMPLOT TEGEN EEN AARTSHERTOG? INGEZONDEN STUKKEN. Demoralisatie in den Gemeenteraad. Kan^ het zijn nut hebben, dat een Lid van den ill Raad de scholen bezoekt. Centraal Kleeding-Magazijn HET WITTE HUIS: Laat. Hoek Boterstraat, ALKMAAR. ALKMAAR. BEURSBERICHTEN. 97V, m'[a rktb'e r:lc h t e n. Voorloopig Kaasbericht. Langestraat, A 11. o— Schoutenstraat 6. met WERKPLAATS aan de Hekelstraat, 60 o/0 Vergadering van LEDEN en hunne Introducées op WOENSDAGAVOND a.s. Spreker: (Schrijver van Bouquetje Dogmatiek.) Vergadering van de leden met hunne dames en van geïntroduceerden op DONDERDAG 12 DECEMBER 1907, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van „De Unie", Koorstraat te Alkmaar. Spreker: Tooneelspeler te Amsterdam. Namens het bestuur, P. J. C. VAN TOORNENBURGH, immers elk jaar duidelijker dat een verbetering noo- dig was, een krachtige verbetering van blijvend karakter. f. Waar op dit oogenblik op geen wijze aan dien nóód geheel tegemoet kan worden gekomen moest het van belang worden geacht, dat spoedig iets gedaan wordt, zoo spoedig als overeen te brengen is met een ernstige overweging om de circulatie van ruilmiddelen onder waarborgen van de regeering een grootere elasticiteit te geven. Iets dat als van nature er toe moet leiden om den rentevoet in de verschillende deelen des lands de verschillende tijden van het jaar ongeveer gelijk te maken. Het volk heeft noodig en het vraagt dat weldra, op eenvoudige wijze na overleg iets wordt gedaan. De vorm van den voorgestelden wettelijken maat regel moet worden overgelaten aan het Congres. Hij zou niet hardnekkig vasthouden aan zijn meening over de methode die zou moeten gevolgd worden, maar koesterde een groot vertrouwen dat het resul taat van zijn voorstel van weldadigen invloed zou zijn. Het eenige waarop hij met bijzonderen nadruk aan dringt is dat aan de zaak terstond aandacht wordt gewijd en die niet terzijde zal worden gelegd totdat bepaalde maatregelen tot verbetering van den toestand bij de wet zullen zijn toegepast." TWEEDE KAMER. 's CRAVEN ITACE, 6 Dec. De Waterstaatsbegroo- tirig' werd heden aangenomen. De heer Patijn gaf verschillende wenken om de Rijkspostspaarbank minder nadeelig voor den staat te maken, spreker wees op het toenemend deficiet en op de na deelen van geldbelegging uitsluitend in Neder- landsche effecten. De heer Treub deed, opdat de heer Patijn, sprekende van deficiet, geen verkeerden indruk in het land zou vestigen, uitkomen dat inleggers nooit gevaar loopen, hetgeen de heer Patijn onmiddellijk be aamde. De lieer Pierson adviseerde tot uitbreiding der Staatsschuldboekjes, waarover de Minister met den Minister van Financiën zal overleggen. Daarna is aan gevangen met het Marinedebat. EEK GEHEELE FAMILIE DOOR TWEE SCHOTEN" GETROFFEN. ASSEN, 6 December. De „Asser Ct." meldt heden avond: Een drama is gisteravond aé'gespeeld in het Leggelooerveld (gemeenteDwingelo.) De gebroeders Barels bezochten gisteravond Teunis Schieving, die onlangs door een schot in de borst verwond werd. Terwijl zij zaten drongen er twee schoten door de ruiten. Pieter Barels werd onmiddellijk gedood. Verwond werd Gerrit Schieving aan hoofd en hals. Teunis Schieving werd aan een benedenarm stukgeschoten, Hendrikje Schieving werd aan hoofd en arm getroffen de weduwe Schieving aan den arm. De toestand der gewonden is niet bedenkelijk. Er is geschoten met gaiizenhagel. De marechaussees stelt, een onderzoek naar de da ders. DRIE PERSONEN GESTIKT. LEEUWADEN, 6 Dec. Onder Bakkeveen (Fries land) zijn vannacht drie personen in een turfschip vermoedelijk door kolendamp gestikt. STAKING GEëINDIGD. ENSCHEDé, 6 Dec. In een vergadering der stakers bij de firma Terkuile werd besloten nogmaals bij de firma een conferentie aan te vragen. De firma was be reid Maandag te confereeren, indien de stakers heden den arbeid hervatten. De arbeiders hebben deze voor waarde aanvaard en de staking is' geëindigd. VERDRONKEN. VLISSINGEN, 6 Dec. De familie Staal heeft be richt ontvangen dat de 22-jarige zoon te Antwerpen op een sleepboot varende Woensdag over boord gevallen en verdronken is. NIJMEGEN, 6 Dec. De Kantonrechter veroordeel de den chauffeur M. wegens het auto-ongeluk te Mook op 28 Juni 1. 1. tot 150 gulden boete "of 30 dagen hech tenis, benevens ontneming van het rijbewijs voor den tijd van een half jaar. INBRAAK. ROTTERDAM, 6 Dec. Vannacht is ingebroken bij den destillateur J. II. Henke s aan de Voorhaven 95. De inbrekers wisten zich toegang te verschaffen aan de achterzijde van het perceel. Zij staken alle kasten open en ontvreemden een bedrag van 10, toebehoorende aan het personeel. Meer geld konden zij niet vinden, daar alles weggesloten was. „DE „CALANDSTRATERS" ROTTERDAM, 6 Dec. Hedenmorgen zijn weer een 24-tal calandstraters lastiggevallendooreenpaarhonderd gewezen stakers. Aanvankelijk waren zij geheél zonder bescherming, spoedig kwam bereden politie opdagen, die de aanvallers met de sabel uiteenjoeg. EEN GOEDE VANGST. ROTTERDAM, 0 Dec. In de afgeloopen nacht is door de politie een goede vangst gedaan. Een looper van de Nieuwe Rotterdamsche Courant ontdekte dat de deur van het café de Bron openstond. Het café is gevestigd in de Eendrachtstraat. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd en eenige agenten verschenen •ter plaatse die nog juist een tweetal inbrekers de vlucht zagen nemen. De bekende residivist Gal werd hierop op de Sehiedamsche singel gegrepen. De andere ont kwam. Zij hadden nog niet hun slag kunnen slaan, al leen de deur was zwaar beschadigd. MET EEN DOLK GESTOKEN. ZWOLLE. 6 December. Gisterenavond is in een café op het-Koningsplein J. Mulder, werkzaam aan den constructiewinkel, riiet een lang dolkmes in het onder lijf gestoken. Vermoedelijk is R. H. W. de dader. Hij bemoeide zich met een twist, die op zichzelf weinig be duidde en waar hij niets mee te maken had. De dader is in arrest genomen. De verwonde verkeert bedenke- lijlcen toestand. Beiden zijn 22 jaren. De dader is overigens een oppassend persoon. DE EFFEOTENDIEFSTAL. LONDEN, 6 Dec. Een deel van de effecten, gesto len bij de inbraak aan de Zalmkade te Rotterdam is hier aangeboden bij den effectenhandelaar K. Zij zijn naar Nederland teruggezonden. BOEDAPEST, 5 December. De politie had bericht gekregen, dat vier anarchisten einde November van Genève naar Hongarije waren vertrokken, om een zoo- genaamden aanslag te ondernemen tegen den aartsher tog Frans Ferdinand. Toch heeft het hoofd der poli tie order gekregen op een eventueele aankomst der anarchisten te letten, Men hecht echter niet de minste waarde aan deze aangelegenheid, welke door de onbescheidenheid van een ondergeschikt ambtenaar ruchtbaar is geworden. MUITENDE TURKEN. URMIA, 5 December. De Turken hebben zich mees ter gemaakt van 6 dorpen in het district Baranduz. HET GESTRANDE SCHOOLSCIIIP. DEN HELDER, 6 Dec. Heden is de sleepboot „Hercules" naar buiten gestoomd om een onderzoek in te stellen naar den toestand van het gestrande stoom schip „Ninian Patron". Het bleek dat het vol water zit, terwijl de verschansing onder water zit. Het schip wordt als verloren beschouwd. Ongecorrigeerd Mijnheer de Redacteur Onder dit zeker niet in 't minst als holle phrase klin kend opschrift, werden de lezers en ook lezeressen uwer courant deze week vergast op een ingezonden stuk van den heer Dr. A. Tuyl. Gaarne maak ik gebruik van uwe bekende gastvrij - beid om zoover mijn persoon in dat stuk betrokken is een en ander te zeggen, waarbij ik zal trachten niet in het euvel van den heer T. te vervallen, om zoo niet grof dan toch zeker lomp en plomp te zijn en meer dan holle phrasen en groote woorden te geven. Tevens zullen velen met mij moeten erkennen dat de „bestu deerde man" zich in dat stuk alweder niet vaft zijn sterkste zijde heeft doen kennen. Volgens den Heer Dr. Tuyl is ondergeteekende bet. voetspoor van een mederaadslid gevolgd om in den raad een weerzinwekkend bedrijf uit te oefenen. Niets meer, maar ook niets minder. Komkom Dr. T„ waart ge toen ge dit schreef wel meester over u zelf? Waart ge niet wat al te boos of iets anders? Bemerkte.u niet dat ge daarmede nog holler phrasen neerschreef dan die welke naar uwe meening beeritiseerd moesten worden. Uit den toon van uw schrijven maak ik op dat we. werkelijk in den raad, zij 'tdan met groote woorden, den spijker zeer juist op den kop hebben geslagen waar het betrof de critiek welke ge u zoo schijnt aan te trekken. Verder Waarde Heer, geeft ge mij een eer welke mij niet toekomt, ook al door onjuist lezen of beoordeelen van het verslag in de courant. Door mij is niet ge vraagd een onderzoek te doen instellen naar den arbeid van schoolgaande kinderen, maar, en lees nu goed Dr., hoe het stond met het onderzoek dat B. en W. op zich hadden genomen naar een initiatief van den Bond van Ned. Onderwijzers en of dienaangaande de resultaten spoedig bekend gemaakt zouden worden, aangezien deze zaak reeds maanden in handen van B. en W. was. (Van dekwestie v. Buysen contra de onderwijzers vol gens Dr. Tuyl schijnt genoemde heer wel wat ge hoord te hebben maar niet het rechte te weten waar van toch echter een lid der,commissie wel op de hoogte moest zijn.) Verder maak ik er den Heer Tuyl op opmerkzaam, dat door mij tegenover den Heer van Buysen wel dege lijk is gezegd dat een onderzoek naai' de mindere leer- waardiglieid der schoolkinderen op Maandagmorgen zijn goede zijde kan hebben maar niet de wijze waarop het door de commissie was voorgeschreven, of neen, ver zocht. En waar ik het officiëel schrijven der commis sie aan de Hoofden der Scholen in handen heb gehad en het niet ondoordacht en weloverwogen in mijn hoofd had, wil ik nu zonder groote woorden wel verkla ren dat ik mij volkomen schaar aan de zijde van die onderwijzers en hoofden van scholen die voor de hooge eer van dat onderzoek te doen bedankten Dat de beweringen van mijn politieken geloofsge noot door mij nog wat aangedikt werden, ja waarde Dr. Tuyl daar meende en meen ik nog het recht toe te hebben en wel juist omdat de door u bedoelde gemeen- teverelagen reeds van eenige jaren her in mijn bezit zijn en wel vanaf 1891, mij indertijd welwillend ver strekt. En het is juist de lezing en herlezing dezer verslagen, die eigenlijk meer zijn rapporten van de hoofden der scholen, maar waarin dan toch iets van de commissie zelve te vinden is, die voor mij juist de reden was om èn in de sectievergadering (waar ik tiouwens zonder een politieke geloofsgenoot niet alleen stond in mijn oordeel) èn in de openbare vergadering èn het werk in de samenstelling der commissie eenigs- zins te moeten bespreken. En wat vindt men nu in die verslagen omtrent de werking en het .werken der commissie? Voor het mee- rendeel wenschelijkheid van dit en wenschelijkheid van dat. En dat die wenschelijkheid-uitsprekingen niet ge daan worden met groote woorden en holle phrasen, dat de veelpraterij door hen niet beoefend zal worden en hun vergaderingen geen jan-en-allemansvergaderingen zijn waarmede het groote publiek kennis maakt en hun kan toejuichen ja zie Dr. Tuyl dat is eigenlijk jammer omdat juist de openbaarheid dier vergaderingen het groote publiek zou doen zien wie der commissieleden daar op zijn plaats was. Tevergeefs zal men in een der vele jaarverslagen zoe ken dat de commissie flink en krachtig, toonende te zijn een commissie van toezicht, optreedt. Tot den uitval van den Heer Tuyl, en die nu heusch niet met groote woorden wordt gedaan, dat de Heer Tuyl, och nee, de commissie zich met hand en tand zal verzetten tegen toelating van personen als Melchers en Uitenbosch die gebrek aan degelijke kennis en lielder- inzicht blijken te hebben, zal ik het zwijgen maar doen. want de tijd zal ook u als Doctor wel leeren dat zelfs geen doctor een remedie zal weten te vinden tegen het steeds voortwoekeren van den invloed die het socialisme heeft op alles wat met de maatschappelijke samenstel ling en inrichting onzer maatschappij in verband staat. En nu ten slotte de vrees van den heer Tuyl over de veelpraterij, de ellenlange redevoeringen en hetweerge- ven van groote woorden in de Raadsverslagen voor den heer T. nog niet uitvoerig genoeg omdat hij anders een meer juister inzicht van het gesprokene zou gekre gen hebben, en voornamelijk den indruk dien dat maakt op het groote publiek. Dit vind ik nu het mooist in het stuk van den heer Tuyl. Daarmede komt zou ik zoo zeggen, de aap uit den mouw. Het bevalt den Heer Tuyl niet dat het groote publiek belang begint te stellen in datgene waarin ze zeker belang behoort te stellen en wel in het doen en laten van hare vertegen woordigers in den raad. En dan dat gevaar dat steeds minder degelijke personen bereid gevonden zullen wor den zich naast minder degelijke te plaatsen. Ja waarde Heer, dat is wel mogelijk, maar niet om de reden door u gedacht, maar zeker meer omdat het raadslidmaatschap niet meer moet en mag zijn iets wat men beschouwt als een eerebaantje, doch dat er als raadslid ook gewerkt moet worden, en ook doordat de pers helpt dat critiek op de persoon van raadslid ge makkelijker wordt gemaakt. En zeker wel gelukkig. Maar toch Dr. Tuyl zult ge zeker met mij moeten er kennen dat het niet enkel personen als Melchers en Uitenbosch zijn die lange redevoeringen kunnen hou den, maar dat de handelingen der laatste jaren getui gen dat ook minder jan-en-allemansvergaderingachtig aangelegde personen dit konden doen en laat mij hier bij zeggen dat ze graag werden aangehoord ook door mij. Te betreuren zou het echter zijn als personen van groote ontwikkeling als bijv. Dr. Tuyl, die zoo in allen deele blijk geven het behing van de gemeente en boven al dat der gemeentenaren te willen behartigen, zich zouden laten afschrikken door een paar van die jan-en- allemansmenschen. Maar hoe dit ook zij, ondergeteekende zal zich nooit door een dergelijken uitval als door Dr. Tuyl wordt gedaan laten weerhouden, zoo lang hij door het groote publiek geroepen wordt de gemeentezaak te dienen, noch door critiek op zijn woorden, daar waar het noo dig is en het gemeentebelang naar zijn inzicht dit eischt, ook critiseerend op te treden. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing Iloog .ebtend Uw Dw. Dn. M. UITENBOSCH. Alkmaar, 5 Dec. 1907. Alkmaar, 6 December '07. Het doet mij werkelijk genoegen voor de zaak zelve, dat slechts met een bespreking van enkele minuten be reikt zal worden wat de heer Tuyl, als lid der schooi en gezondheidscommissie, werkelijk tot mijn spijt, niet is mogen gelukken. Ik kan mij levendig voorstellen, dan dit voor hem, die beter dan wie ook, de noodzakelijk heid van goed licht bij het onderwijs beoordeelen kan, niet aangenaam is, maar hij zal mij ten goede moeten houden dat het mij vreemd voorkomt, dat de heer Tuyl nadat hij ter bevoegder plaatse, die klacht ingediend heeft en misschien wel ernstig besproken, doch zonder goed gevolg, niet lang reeds als lid der commissie be dankt heeft. Mijn hoofdbezwaar is toch wel dat u zeer zelden de scholen bezoekt en er zijn er waar u in 1907 tot en met heden nog niet éénmaal zijt geweest, hoe is 't nu mogelijk dat er sprake van kan zijn, dat u die taak ernstig opvat of dat u voor- of achteruitgang van een en ander kunt constateerennog onbegrijpelijker vindt ik het dat u een jaarverslag der schoolcommissie on derschrijft, waarvan u, door eigen ervaring, zoo weinig weet. Dit gaf mij aanleiding om zelf naar de scho len te gaan en den toestand daar te zien, om in het belang van het onderwijs in den raad met nadruk er op te wijzen dat gedurende de wintermaanden de ver lichting om half drie reeds onvoldoende en om drie urn- bepaald zoo slecht te noemen is, dat het onderwijs in lezen, schrijven en teekenen niet gegeven kan worden. Uw beroep dat nè de School- èn de Gezondheids-com missie in haar verslag daar reeds op gewezen heeft, heeft de zaak niet lichter gemaakt. Jammer toch dat de Alkmaarsche Courant de raads verslagen denzelfden dag nog wil plaatsen, waardoor de helft van het gesprokene maar tot zijn recht komt en uit verband raakt, maar dan zou u ervaren hebben dat i k het juist was, die er op aandrong, de School commissie zooveel mogelijk macht te geven, vermits zij hare.,taak ernstig volbrengt, en als is men aan wets artikelen gebonden, dan kan er, waar het een algemeen en zoo groot belang geldt, wel iets op gevonden wor den, zonder dat de commissie in onaangenaamheden komt. Bij wat kalmer overweging zult u erkennen moeten, en dit verlang ik niét openlijk, dat als de gas verlichting zoo ik hoop, met bekwamen spoed in orde is gekomen, er een goed werk verricht is. Belangstel ling in het onderwijs door leden van den Raad wordt door Heeren Hoofden en Onderwijzers ten zeerste ge waardeerd, die zekerheid heb ik uit hun eigen verkla ring. Het door u aangehaalde Wetsartikel kende ik reeds vóórdat dit neerschreef, maar volgens gehouden besprekingen in de Raadsvergadering van 4 Dec. j. 1. is het gebleken dat dit artikel voor andere uitlegging zeer wel mogelijk is en dat de leden van den Raad, mis schien ten spijt van u, wel toegang zullen hebben en niet gehouden zullen zijn via het College van B. en W„ de scholen te kunnen bezoeken. Mijnheer de Hoofdredacteur, mijn besten dank voor de opname. A. FORTUIN. .<i:ï V" -;u"— AMSTERDAM. Nederland, Oblig. N. W. Schuld Certificaten 'ito dito dito Oostenrijk, Belast.vrije Kroonr. Jan.-Juli dito, dito, Mei.-Nov. Portugal Oblig. Ie serie dito, dito, 3e dito, fr. 500 Rusland, Oblig. in goud 1884 G.R 125-500 5 dito, dito, o ito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, 5 Dec. 6 Dec. 5-jar. fchatkistbili. fr. 5001904 Oblig. 1906 fr. 500. Oblig. Iwang. Dombr. G R. 625 4$ Groote Russ, Spw. 1861 dito, 1898 Nicolai 1867-1869 100 1880 gecons G.R. 625 zuidwest G.R 625 1889 Consols G.R 625 1889-1890 bij Hope& Co. G.R. 625 4 - 625 dito 894, 6e emissie dito, Binnenlandsche Leening 1894 dito, Transc. Spw. dito, goudleening, 1889 Spanje, Obl. Buit. Perpetuecle Soh. Turkije, dito geunific. fr. 2500 dito Mexico, it 1( 0-1000 Obl. dito Bel. vrije Goudl. pd st. 20-100 1899 Amsterdamsche Bank. Aand. N.V. Noord-Holl. Grond-Credit. Pandbr. N. West. Pac. Hyp stuk B F Pandbr. Am. Car. foundri] Co. Ct. v. Aand. United States Steel Corp. Ct. v. gew. A Cult. Maat8ch. d. Vorstel. Aand. Koloniale Bank dito Ned. Hand.-Maatsch. rescontre Ned. Ind. Handclsb. f 1000 Aand. Kon. Ned. Mij t. expl, petr br. dito Sum. Palemhang Petr. M. dito Inter. Mercantile Mar pref. dito Peruvian Corporation Cert. v. Aand. dito Pref. dito Maats, tot Expl. St. Spw. Aand. Ned. Centr. Spoorw. Aand. Noord-Brabant Boxtel Wezel dito Italië, Spoorw A-E Oblig. Zuid-Ital. Spw.mij. A-H. dito Po en, Wars -Weenen Aandeelen Rusland, Wla ik. ZR. 625 1885 Oblig. Atchison Topeka Cert. v. Aand. dito, Alg. Hyp. Obl. Chic. R.-Island. Cert. v. Aanct. Deuv.-Ric-Grande Cert v. Aand. Erie Spw. M.g w. Aandeelen Illinois Central Cert. v. Aandeelen Kansas City South. gew. Aand. Miss. Kansas Texas Cert. v. Aand. dito dito le Hyp. Oblig. dito dito 2e dito dito Norfolk West. Sp. Cert. van Aand. OregomCalif goud le hyp. in Goud Southern Pacific Cornp gew. Aand. Southern R. Co. Afgest. gew. Aand. Union Pacific Rr, Cy. Ct. van gew. Aann Wasbash Gew. Aand. Nederland, Stad Amsterdam A f 100 Belgie. Antwerpen 1887 Tbeiss Loten Oostenrijk, Staatsbl. 1860 dito, dito, 1864 Turkije, Spoorweg]cening 3 893/, 893/8 3 891/4 883/, 2 731/2 733/i6 4 A 96% 4 3 61 61 3 071/4 57% 5 S316/i6 83 is/ij 5 94% 5 Ai 851/4 855/16 4 A 74 4 4 8O1/2 4 753/, 753/, 4 741/2 4 753/, 75s/8 4 75 74s/8 4 741/2 74% 4 74 3 3 4 60 4 5 5 4 1863/, 187 4 861/, 30 31V, 2715/16 98% 88 871/2 5 160 162% 1273/s 127% 285 287i/. 89 88% 16% 9 35% 351/2 3 83/, 8% 3 64% 645/8 4 77 76l3/,6 769/is 771/8 94% 94% 21% 221/, 18% 18% 24% 24% 271/2 27% 4 4 8OV2 81 67% 68% 99V, 74% 74% 143/16 14% 120% 122% 3 10% 7% 2.t 95s/, 4 143 5 150 ALKMAAR 6 Dec. 1907. Fabriekskaas, kleine f 32.Boerenkaas, kleine f 30.50, Commissie f 31. Middelbare f 32. Aangevoerd werden ter markt 200 stapels, te zamen wegende 110000 K.G. ALKMAAR, 6 Dec. 1907. Op de Graanmarkt alhier, werden aangevoerd 1939 II.L. Tarwe f8.10 a 8.80, rogge f 7.a7.25 gerst, chev. f 6.30 f 6.85, haver f 3.40a4.20, paardeboonen f 7.a7.50, bruine id. f 7.al2.—citroen id. f 15.al6.50, duiven id. f 0.witte id. f 14.al8.kanariezaad 6.60 a rood mosterdzaad f 17.25, geel id. f9.50 a f 12.karwijzaad f a 18.erwten groene p 9.75 a 16.50, id. grauwe f 15. a22.50, id. vale J. 10.—al6.— BROEK OP LANGEDIJK, 5 Dec. 1907. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.55a0.65 p. 17Uo K.G. (l/4) H.L. dito (ronde) 0.45a0.55 Wortelen f 0.a0.— per 100 bos. Bloemkool 2de soort f0.aO.per 100 Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Witte kool Nep (kleine uien) Uien Bieten Rammenas 5.a6.— 2.50a4.25 2.50a3.75 0.80al.75 0.—a0.— 0.80a0.90 0.a0.— 0.a.0. 50 K.G. r 1000 1000. BOVENKARSPEL5 Dec. Aardappelen (blauwe) 2.a f 2.30 per H.L., Bloemkool le soort f 9.a f 12. idem 2de soort f 6.a f 7.Roode Kool f 1,50 a f 3. geele idem f 1,75 a f 3.witte idem f 1,50 a f2,75, per 100 stuks, Nep, kleine uien, f 1,a if 1,20, Uien f 0,80 a f 1per H.L. Station NOORD-SCHARWOUDE, 5 Dec. Uien f 0.90 a 0.95 per 50 K.G., Roode kool f 4.a 4.25, 2e soort 3.50 a 3.75, kleinere f 1.30 a 2.70, Gele kool f 3.50 a f 3.75, 2e soort f 3.a 3.25, kleinere f 1.40 a 2.40, Witte kool f 1.50 a 1.75, 2e soort f 1. a 1.25, klei nere f 0.30 a 0.80 per 100. BEEMSTER. PURMEREND en OMSTREKEN, 5 Dec. Op de afslagmarkt werd verhandeld Spruitjes 28 a 43 ct. per mand. Bloemkool 7 a 0 ct. p. stuk. Handel matig. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, den Heer C. SUÏDEMA, betuig ik mede namens de wederzijdsche familie mijn op rechten dank in 't bijzonder aan de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Algemeen Belang." Alkmaar Wed. C. SUIDEMA— 6 December 1907. Kooijman. De historie der crisis, voor elk duidelijk uiteen gezet. Een gezellig werkje, prettig geschreven en zeer interessant. Prijs slechts 40 cent. Door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst heeft het faillisse ment van H. W. DAMBRINK, destijds drogist, te Alkmaar een einde genomen. Alkmaar, H. P. M. KRAAKMAN, 6 December 1907. curator. «B-» Door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst heeft het faillisse ment van J. HOOIJMEIJÉR, bakker, te Anna Paulowna een einde genomen. Alkmaar, H. P. M. KRAAKMAN, 6 December 1907. curator. Mevrouw MEIJER, Kennemerstraatweg 65, vraagt I Jan. of 1 Febr. eene wegens huwelijk der tegenwoordige. kan k 41/g 0/Q daarop blijven. Information kantoor Notaris GOUVERNE. De eerstvolgende REPETITIE zal gehouden worden op Zaterdag 14 Dec. in 't gebouw DILIGENTIA. Zij die zich als werkend lid hebben opgegeven of zich vyillen opgeven, worden verzocht dien avond in bo vengenoemd lokaal aanwezig te zijn. HET BESTUUR, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 3