STADSNIEUWS. Uit Bergen. Uit „de Egmonden". Uit Westgraftdijk. Uit Harencarspel. Uit Schoorl. Uit Oudendijk. De staking te Krommenie. Van een lachenden soldaat. Spoorweg Wieringen—Schagen. Niet teruggekeerd. De moord te Zeist. Goed afgeloopen. Uit de Staatscourant. Witte Kruis. R. K Volksbond. Nederlandsche Bond voor Vrouwenkiesrecht Afdeeling Alkmaar. Kamer van Koophandel en Fabrieken. LAATSTE POST. Uit de Egmonden. L aatste Berichten. gegeven zijn herberg tot 1 uur open te houden. On geveer om 1 uur wilde Boom de herberg ontruimen, en hij vroeg daarom aan den Rijksveldwachter Jan Tesebeld, om de aanwezigen te waarschuwen, dat zij vertrekken moesten. Herhaaldelijk had een, de veld wachter zoowel als de kastelein, dit verzoek tot allen gericht, waaronder ook Laurens T. en zijn vader, doch men stoorde zich hier niet aan, totdat Tesebeld, ten slotte den vader van Laurens bij den arm greep, zeggende „toe ga jij er nu uit, geef jij nu eens het voorbeeld." Laurens ziende, dat zijn vader werd aan gegrepen, vloog op Tesebeld af, mishandelde hem, trachtte hem op den grond te gooien, en schold den veldwachter uit, voor smeerlap, aap, enz., welke fraaie woorden later op den weg door Laurens nog eens herhaald werden. De gevolgen van zijn handelingen bleven natuurlijk niet achterwege, proces-verbaal werd opgemaakt en Laurens T. werd da» ook als derden beklaagde dooi den deurwaarder opgeroepen. Beklaagde voerde tot zijne verdediging aan, dat bij niet had kunnen verdragen dat zijn vader, die zonder verzet er reeds uit wilde gaan, door den veldwachter uit de herberg gesmeten zou worden. Daarom greep hij Tesebeld aan. Bekl. zei echter T. niet mishandeld te hebben en wat het schelden betreft zei hij alleen tegen den veldwachter te hebben gezegd „kakkerlak, wat ben jij een flauwe vent, om een ouden man aan te pakken". Maar beklaagde kon zijn zaak bij den O. v. J. niet goed praten, en de Officier eischte tegen hem, met het oog op het feit dat Laurens al meerdere keeren veroordeeld was, 3 weken gevangenisstraf. Mishandeling." Ze zaten zoo gezellig een kaartje te leggen in de herberg van Boon te Grootebroek in den avond van 5 November. Toen opeens vermiste Oornelis Broersen een paar kwartjes en kreeg daarover groote ruzie met Gerrit B., een twist die zoo hoog liep, dat B. een glas nam en Broersen hiermede een slag op het hoofd gaf, zoodat het bloed dezen in den hals liep. Voor deze mishandeling was Gerrit B., een arbeider te Grootebroek, dan ook ter verantwoording geroepen. De Officier vroeg voor deze mishandeling f 8 boete of 14 dagen hechtenis. W ederspannigheid. Jacob M. en Reindert S., beiden arbeiders te Boven- karspel, de eerste geen onbekende der Justitie en een eerste vechtersbaas, mresten daarna terechtstaan, doch zij waren maar stil thuis gebleven. Dat zij weder terecht moesten staan, was, omdat Jacob M., op 10 November te Enkhuizen dronken zijndedoor den agent van politie Simon Klouwers was aangegrepen, daar hij de orde verstoorde en zich tegen dezen agent verzet had. Ook Reindert S. liet zich hij die gelegenheid niet onbetuigd, en maakte het den agent zeer lastig. De Officier requireerde bij verstek tegen ieder 6 weken gevanhenisstraf. Mishandeling. Ten slotte moesten voor de Rechtbank verschijnen twee Hoornsche sjouwerlieden, Nicolaas de G. en Uldrik Z. Ook dezen waren niet ter terechtzitting aanwezig. Dat ook zij terecht moesten staan, was, omdat zij op 11 November Jacob Langedijk, eveneens te Hoorn woonachtig, in de herberg van Pieter Bakker in de Havensteeg op zijn hoofd hadden geslagen, zoodat Langedijk hevig bloedde. Onderlinge oneenig- heid op dien avond was daartoe de aanleiding. De O. v. J. vroeg voor beiden 2 maanden gevangenisstraf. De openbare terechtzitting werd daarna opgeheven. In alle zaken zal de uitspraak plaats bebben op Dinsdag 17 December aanstaande. GEMENGD NIEUWS. Door ds. J. M. Natzijl, predikant alhier, is bedankt voor het beroep bij de Ned. Ilerv. Kerk te Dokkum. Beroepen tot predikant bij de herv. gemeente van Egnfond-binnen de heer A. M. Bosch, candidaat te Limmen. De heer J. Messchaert te Westgraftdijk is benoemd tot lid van de gezondheidscommissie (zetel te Pur* merend) en zulks in de plaats van den heer West hof, die voor die betrekking bedankt had. Tot lid van het Bestuur van den polder Woudmeer is herkozen de heer J. Slot. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente is herkozen de heer II. Kcoij en als ouderling de heer A. Hoog- vorst, terwijl in de plaats van den heer G. Kuiper, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd benoemd tot diaken de heer D. Hoogland. Van Zondag op Maandagnacht zijn alhier ongeveer 40 kippen, voox-namelijk jonge kippen van den heer S. Wognum verschfeurd. De dieren liggen alle dood op het erf. De politie .doet een streng onderzoek. Op de voordracht voor hoofd eener O. L. school te Enschedé komt als no. 1 voor de heer S. Kalsbeek, van Warga, thans hoofd der school te Oudendijk. Uit Obdam. Over de maand November heeft geen enkele aan giften van den burgelijken stand plaats gehad. Van Wieringen. Vergadering- van den raad der gemeente op 9 Dec. Tegenwoordig' allen. Voorz. de Burgemeester. Na opening volgt voorlezing en goedkeuring der no tulen. Daarna deelt de voorzitter mede: a. dat door den Rijksontvanger was gestort een be drag groot 209.26; b. dat van Ged. Staten goedgekeurd is terugontvan gen de rekening over het dienstjaar 1906 en de begroo ting dienstjaar 1908; c. dat de telephoonkantoren voor intercom, verkeer op het eiland zijn opengesteld en wel kantoor Wierin gen opl2 Nov. 1. 1., kantoor Ilippolytushoef op 19 en kantoor den Oever op 21 Nov. Hierna wordt aangeboden een maandstaat der Zee grasexploitatie over de maand Nov. Van den Heer O. Everts was een aanvrage tot onth. van hondenbelasting, wegens opruiming van den hond ingekomen, waarop 1/2 jaar ontheffing wordt verleend. Op een dergelijk verzoek van ontheffing wegens het altijd aan boord houden van den hond van sch. Jn. Jb. Ivoom wordt afwijzend beschikt. Men heft, zoo brengt do heer Obreen ter tafel, belasting wegens het „houden" van een hond, onverschillig waar of die zich bevindt. Daarna brengt voorzitter ter tafel een schrijven van de directrice van het reddingshuis van het Leger des Heils te Amsterdam, aangaande de daar verpleegde Betje Kok van ieringen, wier toestand van dien aard wordt, dat opname in een zenuwlijdersgesticht noodza kelijk is en aangezien verpleegde onbemiddeld is, de hulp der diacönie of zoo die kas ontoereikend is, zal de gemeente in de kosten dier opname behooren te voor zien. Na. lang wikken en wegen wordt besloten het alge meen Armbestuur van Wieringen te machtigen om zich te verbinden tot betaling der verplegingskosten van Betje Kok, die nu zoo mogelijk in een der Provinciale gestichten zal worden opgenomen. Die kosten zullen volgens ingewonnen information 275 per jaar bedra- gen. Ten slotte wordt tot onderwijzer aan de O. L. School te Oosterland benoemd de eerste en de laatste der voor dracht van B. en W. (de voordracht bestond uit één persoon) de heer F. J. Mook van Achtkarspelen. Hier na sluiting. Gisterochtend is er een vergadering geweest van ar beiders in de fabriek van de firma Verwer. Een 100 arbeiders waren tegenwoordig. 60 besloten den arbeid te hervatten, onder wie 5 lithografen en 6 drukkers, zoodat de fabriek weer kan werken als de directie op dit besluit ingaat, wat men wel verwacht. Aan andere patroons zal worden verzocht te bevorderen, dat de werkwilligen niet zullen worden lastig gevallen door stakers. Nader meldt men - De directie der blikfabriek der Vennootschap Ver wer heeft .besloten dat Donderdagmorgen de werk zaamheden aan de fabriek wederom zulleu worden hervat met de arbeiders, die zich daartoe hebben aan gemeld, of zich heden te 10 uur aan het kantoor zullen aanmelden. Dezer dagen ontmoetten we, schrijft de „N. R. Ct." een jongmensch, dat den leeftijd van 20 jaar had be reikt, drie en een half jaar bij de infanterie had gediend en lachende in de klasse van discipline was geplaatst, 't Jongemensch had 't dan soms zoo op z'n lachspieren, dat hij z'n meerderen in' rang in 't gezicht uitlachte. Dan was 't krijgsraad en naar de klas om uit te lachen, doch hij bleef lachen, steeds door, totdat de doktoren hem wegens zenuwen enz. afkeurden en hij uit den dienst werd ontslagen. Thans lachte de snaak in zijn vuistje, hij had z'n doel bereikt en kreeg,zooals hij 't noemde, spoedig de politieke pet op. Of 't hem in den burgerstand goed zal gaan, als hij door blijft gaan met lachen, betwijfelen wij zeer. De Stct. (no. 289) bevat de statuten van de naamloo- ze vennootschap Spoor- (Tram-) weg Wieringen— Schagen, te Wieringerwaard. Doel: het aanleggen van een spoor- (tram-) weg, uitgaande van de lijn Schagen Wognum, ten oosten van Schagen, bij den Lutjewal- lerweg, door de gemeenten Barsingerhorn, Wieringer waard en Anna-Paulowna, naar de van Ewijcksluis, en de exploitatie daarvan, hetzij door haar zelf of door an deren, in het laatste geval, behoudens goedkeuring der voorwaarden door de regeering. Duur: 60 jaren. Kapi taal 163.000, verdeeld in 1304 aandeelen van 125, welke alle zijn geplaatst. Het bestuur der vennoot schap bestaat uit 5 personen. Tot bestuurslid kunnen ook worden benoemd vertegenwoordigers van een pu bliek of privaatrechtelijk lichaam .Voor de eerste maal zijn tot leden van het bestuur benoemd de heerenj. L. Th. Groneman, J. Zijp Hzh., P. Buis Jzn., K. Bree- baart Jzn. en D. Rezelman Czn. Een bankier,, ondernemer van premieleeningen, kan toor houdende aan de Toussaintkade te 's Gravenhage, vertrok in liet begin der vorige week naar het buiten land, de mededeeling achterlatende, dat hij binnen en kele dagen zou terugkeeren. Toen hij evenwel op het laatst dier week nog niet was teruggekeerd, werd van zijn afwezigheid aangifte gedaan bij de politie. In een buitengewone zitting van de Rechtbank is, op verzoek van een crediteur voor een belangrijk bedrag en op ambtshalve vordering van den officier van justi tie, de bankier failliet verklaard. De justitie schijnt aanleiding te hebben gevonden, om zich met dit geval te bemoeien. Inzake den moord te Zeist deelt het Utr. Dbl. mede, dat bij de sectie van het lijk van Hendrik Drost in het Academisch ziekenhuis te Utrecht de aanwezigheid van chloroform is geconstateerd. In de hersenen zijn 22 m.gram chloroform gevonden. Het vergift moet den jongen zijn toegediend: het is onmogelijk dat hij op andere wijs een zoodanige hoeveelheid naar binnen heeft kunnen krijgen. Van Vaalen en Van Ee hebben bekend den jongen om het leven te hebben gebrachthoe, weigeren zij te verklaren. Kors en Overhorst ontkennen. De aanvaring der „Scheldestroom". Volgens berichten van gisteravond zijn nog niet alle lijken der slachtoffers van dë „Scheldestroom"-aanva- ring gevonden. Met inbegrip van het lijk van den ka pitein 11. J. Gerritsen zijn slechts drie lijken aan land gespeeld. Men heeft thans de treurige zekerheid, dat ook de drie vermiste matrozen, Visser, Van Tatenhoven en S. Bakker, tot de slachtoffers behooren. Wat de geredden betreft, deze zullen terugkeeren met de „Scheldestroom." Dit vaartuig is zeer hecht en sterk gebouwd. Thans is dan ook gebleken, dat de schade aan het schip niet zoo groot is. Ook de lading is oogenschijnlijk onbe schadigd gebleven. De geredden nemen op het oogenblik hun rust en zullen de „Scheldestroom" met wat aanvullingsperso- neel naar huis toe brengen; wanneer, is nog niet met zekerheid te melden. De directie der Hollandsehe Stoombootmaatschappij is er van overtuigd, dat de overleden kapitein tot het laatste oogenblik zijn plicht heeft gedaan. Hij stond bij de maatschappij zeer hoog aangeschreven, zoodat lint een kerkelijk groot verlies is. Hij maakte dezen keer juist zijn 100ste reis. Ten bewijze hoe bemind hij was, moge dienen, dat men plannen had gemaakt, hem te Fowey luisterrijk te ont vangen en hem aldaar bij aankomst te huldigen. Reeds was het huldeblijk, een kostbare zijden vlag, gereed, om-den jubilaris te worden aangeboden. olgens de D a i 1 y Mail geschiedde de aanva- ïing vroeg in den ochtend. Het zeilschip Forfarshire voer met een geweldigen schok de boot aan stuur boordszijde in. De boeg drong in de machinekamer en maakte een gat tot onder de waterlijn. De schoorsteen werd zwaar beschadigd. De golven drongen het schip binnen door het gat, door de aanvaring gemaakt, en, om het op strand te zetten, stoomde men met volle kracht naar Folkestone, waar de boot juist voor den kop van de Continental-pier op het strand liep. Nood- fakkels werden ontstoken, geïmproviseerd van suiker balen. Voor de reddingboot kon uitvaren, liet kapitein Ger ritsen zelf een boot uitzetten, waarin hij met 10 man plaats nam, maar de zware golfslag wierp het vaartuig- op de rotsen. liet sloeg om en allen verdronken, behal ve de le machinist, twee matrozen en een jongen van 14 jaar, die zijn eerste reis maakte. Zij klauterden op de klippen bij Baker's Gap. Een politieagent hoorde hen daar roepen, raadde hen daar te blijven en ging hulp halen, die hen uit dit tweede gevaar redde. Zonder moeite haalde de reddingboot de overgebleve nen van het schip af. Had de kapitein der Schelde stroom geen boot uitgezet, dan zou 'er waarschijnlijk niemand bij de stranding zijn omgekomen, verzekert de Daily Mail. Een der opvarenden, die na den schok boven dek kwam, verzekert, dat drie of vier man over boord ge sprongen en door de Forfarshire werden opgepikt. In het woeste water bij de rotsen beleefden de opvarenden een angstigen tijd en toen ten slotte hulp kwam, waren zij geheel uitgeput. De man was vol lof en dankbaar heid voor wat er voor de schipbreukelingen gedaan was. De Forfarshire zette, ofschoon zij zelf ook schade beloopen had, de reis voort, doch moest wegens den storm bij North Foreland ankeren. Te Rolde is een „bruiloftswagen", bespannen met twee paarden, op den terugweg naar Eldersloo, nabij hotel Sloots, omgeslagen, doordat de draai tekort ge nomen werd. De paarden waren hierdoor los gekomen en holden verder. Elf personen zaten onder den wagen, die geheel onderst boven gekeerd was, bekneld. Spoedig schoten velen ter hulp. 't Ernstig gekwetst was een zoon van den landbouwer J. B. Spoedig was genees kundige hulp ter plaatse. Met lichte verwondingen kwamen de anderen vrij. KORT NIEUWS. Te Rotterdam viel een dronken jongmensch twee heeren lastig, die hem van zich afwierpen. Hij viel bewusteloos neer. Van den heer Dil te Zaandam is 300 pond palin°- van f 200 waarde gestolen. Ook de heeren Smit en Karren zÜn bestolen van karper en paling. Te Deventer is de gepensionneerde hospitaal administrateur R. dood te bed gevonden, door ver stikking door gas. Te Leiden gingen gisteren 200 werkloozen in op tocht door de stad. De politie belette dit. Te Stratum is gisteren een vijfjarig kind van IJ. verbrand. De moeder was op buurvisite'tijdens het ongeluk. Gisteren geraakte te 's Hertogenbosch een zoontje van den heer de Peffer in de haven en verdronk. Van een oud mannetje v. d. Meiden te Her- wijden is een spaarpotje met f 113 gestolen. Het was de vrucht van lange zuinigheid. Te Delft is Anna v. Z. een 14-jarig meisje in de vaart geraakt en verdronken, door glibberigheid van het pad en slecht weer. Uit den trein van GroningeiVnaar Assen die daar 's morgens 6.20 moet aankomen is gisteren een postconducteur gevallen. Hij was niet gewond. Te Schijndel is een boerderij van H. de Wit afgebrand. Twee paarden, drie koeien en een hokkeling kwamen om. Te Glanerbrug is in een beek het lijk gevonden van de 67-jarige weduwe A. S. 386 STAATSLOTER IJ. 2e klasse, 2e lijst. Trekking van heden. No. 13309 f 20.000no. 3966 f 5000nos. 9786, 12889, 17997 en 18213 f 1000; nos. 1708 en 13658 f 100. In de St. Ct. no. 289 komen voor de statuten der N. V. Courant- en Handelsdrukkerij, voorheen Koster en Compagnie, te Alkmaar. Doel ten eerste het uitgeven van een of meer dag- en weekbladen, in vrijzinnig democratische richtingten tweedehet exploiteeren eener courant- en handelsdrukkerij en het uitgeven en drukken van alle voorkomende boek- en drukwerken. In de week van 2 tot 7 December zijn in het bad huis van het Witte Kruis genomen 55 kuipbaden, 76 regenbaden le klas, 118 regenbaden 2e klas, te zamen 249 baden. De afd. Alkmaar van den R. K. Volksbond hield haar laatste verg. van dit jaar. Zeker niet de. minste. We hadden het voorrecht den geestelijken adviseur, deken Horning, te zien optreden. Z.Eerw. sprak over den toorn, een der hoofdzonden, zei wat toorn was, dat deze niet altijd zondig is, maar waar het de eer van God geldt, rechtmatig kan zijn, V erder toonde spr. aan, dat de toom een bron van on genoegen is in menig gezin en tot welke daden een driftkop zich kan laten vervoeren. Een en ander werd door talrijke verhaaltjes geïllustreerd. Na de pauze had de afdeeling het genoegen voor het eerst een dame als spreekster in haar midden te zien en wel mej. B. M. Netten uit Alkmaar. Moge zij nog tal van malen de leden van hare talenten doen genieten! In fraaien vorm, gepaard met een aangename voor dracht, bepleitte spr. het nut, om niet te zeggen de noodzakelijkheid van Meisjespatronaten, waar den meisjes na het verlaten der school die kennis wordt aangebracht, welke zij voor het later leven, als moeder in het gezin, noodig hebben, zooals nuttige handwerken, huishoudonderwijs, kookkunst en boven alles gods dienstonderwijs, daar godsvrucht een noodzakelijke voorwaarde is voor een oprecht gelukkig familieleven. Practisch moet djt onderricht zijn, om inderdaad van de patronaten te maken kweekscholen voor 't huishou den. Een breedvoerige gedachtenwisseling werd naar aan leiding van 't gesprokene gehouden over de inrichting der patronaten, waarna de goed bezochte vergadering- gesloten werd. (Centrum.) Men verzoekt ons te melden A.s. Zaterdagavond zal in de groote zaal der schouw burg „Harmonie" een openbare bijeenkomst gehouden worden van bovengenoemden bond. In die bijeenkomst zal spreken de heer Lasonder uit Rotterdam, de secre taris van den bond, over het „Kiesrecht voor de vrouw en de bond", en zal daar tevens een Tooneelspel worden opgevoerd door een Haagsch gezelschap, „Fritomya" geheeten. Het tooneelstuk heet „Ontwaakt" en is van den bekenden schrijver Marcellus Emants. Om tweëerlei redenen meenen wij, dat deze bijeen komst een druk bezoek verdient. Vooreerst, omdat de afdeeling van den bond hier mede blijk geeft van werkzaamheid en zich dus tot iets anders wil bepalen dan het vele geschrijf en ge- wrijf, dat misschien velen van het Vrouwenkiesrecht afkeerig gemaakt heeft. Voorts, omdat een dergelijk ondernemen al ge schiedt het ook onder de auspiciën van het hoofd bestuur voor een zoo jonge vereeniging als deze bondsafdeeling een daad van moed mag heeten. Im mers aan zulke avonden zijn zware kosten verbonden. De toegangsprijzen zijn niet hoog gesteld, ieder is in staat, om deze te betalen. En men ontvangt wat goeds voor zijn geld. De opvoering van het tooneel- stuk door het genoemde gezelschap is in den Haag voor een uitverkochte zaal geschied, uit Doetinchem werd bericht, dat men vol lof was. Laat Alkmaar in belangstelling voor deze goede zaak niet achter- blij ven Vergadering van 4 December. Alle leden zijn aanwezig. (Eé.ne vacature.) De notu len der vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. Daarop worden de uitgegane stukken vermeld en gedeeltelijk voorgelezen, namelijk: le. Een adres aan den Raad der gemeente, volgens rapport eener daartoe benoemde commissie, waarbij de Baad opmerkzaam wordt gemaakt, dat tengevolge van den meerderen aanvoer op de kaasmarkt, die in de laat ste jaren zeer is toegenomen en in het loopende jaar nog weer aanmerkelijk grooter is geweest dan het voor gaande, maatregelen genomen dienen te worden om ook de aflevering spoediger en meer geregeld te kun nen doen plaats hebben. Daartoe wordt voorgesteld om het aantal waagmeesters, die bij de weegschalen moeten zijn, te vergrooten, zoodat ten minste voor iede re schaal één waagmeester beschikbaar gesteld wordt. Voorts van gemeentewege meer wagens liefst op veeren beschikbaar te stellen voor het bezorgen der kaas, die niet binnen een bepaald vast te stellen rayon door de dragers wordt bezorgd en het aantal dragers in ieder veem met twee noodhulpen te versterken voor zoovèk de grootere aanvoer in de drukste maanden dit noodig maakt. Eindelijk om de huizen, die met bestemming onr de marktplaats te vergrooten zijn aangekocht, te doen nfbreljen en de vrijkomende ruimte als markt plaats in gebruik te stellen. 2e. Eene missive aan Burg. en Wetb. (in antwoord op een uitnoodiging om in het verslag van 1906 de op gave. van de aanwezige fabrieken uit te breiden met vermelding lui alle van het aantal werklieden en met opgave van de eigenaren) dat die opgave steeds zoo veel mogelijk volledig gegeven wordt en dat overigens aan het verzoek moeilijk kan worden voldaan, omdat de Kamer de gegevens put uit de eigen opgaven van de belanghebbenden, die als vertrouwelijk worden ge vraagd en verkregen. 3e. Een adres aan den Minister van Waterstaat, waarbij ter ondersteuning van een adres, door de Ka mer van Koophandel te Menpel ingezonden, gewezen wordt on het ongerief, dat de handel ondervindt van het nieuwe en zeer verhoogde tarief voor bestelgoede- ren bij de TToUaudsehe Spoorwegmaatschappij en de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen. 4e. Een schrijven aan de Kamers van Koophandel te Amsterdam. Zaandam, Haarlem. Purmerend, Helder en Hoorn en aan Burg. en Weth. van Schagen waarbij wordt voorgesteld om gezamenlijk aan de Hollandsehe Spoorwegmaatschappij te verzoeken tienrittenboekjes op deze lijnen in te voeren. Vervolgens worden de ingekomen stukken in behan deling genomen, bestaande uit: 1. Een adres van de Kamer van Koophandel te Arnhem aan den Minister van justitie, waarbij wordt gewezen op de oneerlijke concurrentie door verkoop van waren, die op flesch of kruik in den handel worden ge bracht. en waarvoor reclame wordt gemaakt zonder vermelding, dat de flessohen of kruiken kleiner zijn van inhoud dan algemeen gebruikelijk is. Tn overwe ging wordt gegeven wettelijke bepalingen voor te stel len, dat voor den verkoop per kruik of flesch van min der dan 2 liter inhoud alleen kruiken of flesschen mo gen worden gebruikt, waarop de inhoud duidelijk staat vermeld, met strafbaarstelling van valsche inhoudsop gave. Na discussie wordt met algemeene stemmen be sloten dit adres te ondersteunen. 2. Eene mededeeling van een aantal verffabrikan- ten dat zij een adres hebben gezonden aan den Gemeen teraad en de Provinciale Staten om afwijzend te be schikken op verzoeken van den Nederlandschen Schilders - g-ezellenbond en de Sociaaltechnisehe vereeniging van Democratische ingenieurs, waarin wordt gevraagd het gebruik van loodwithoudende verven te verbieden. Daarbij wordt er op .gewezen, dat van schadelijke gevol gen van het gebruik der loodwithoudende verven bij doelmatig gebruik daarvan niets is gebleken en dat het eindrapport van de commissie, door de Nederlandsche Regeering ingesteld tot onderzoek van de bezwaren, verbonden aan het gebruik van loodwithoudende ver ven, nog niet is verschenen terwijl de proeven, door die commissie genomen volgens een rekest van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons op zoodanige wij ze zouden zijn genomen, dat daaraan geen waarde mag worden gehecht. Eene beslissing om naar aanleiding van deze mededeelingen al of niet een adres aan de genoemde autoriteiten te richten, wordt tot de volgen de vergadering aangehouden. Voorts komt in behandeling een voorstel, door den heer S. de Lange in de vorige vergadering gedaan om Burg. en Weth. te wijzen op den slechten toestand van den toegangsweg tot den hoogen steiger aan de Kanaal kade, waardoor de wagens die aldaar goederen aan voeren, dikwijls vóór de rails moeten blijven staan of gevaar loopen de assen te breken. Het is noodzakelijk, dat de weg tusschen den buitenrail en die steiger van de Nieuwesloot tot de Bokkebrug worde bestraat. Na bespreking wordt besloten een daartoe strekkend schrij ven aan Burg. en Weth. te richten. Na rondvraag wordt daarop de vergadering gesloten. De heer J. Fryda, waarnemend directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, is tegen 16 December e.k. ter hulpverleening overgeplaatst naar Beverwijk. EEN MOORDENAAR ONTDEKT. DTEREN, 10 December. In December van 1904 werd bij Laag-Soeren op de Heide Wildstroo van den Brink vermoord. De moordenaar werd echter niet ontdekt. Thans werd in een twist tusschen de gebroe ders Peters alhier den een den ander verweten de moor denaar te zijn. De justitie is uit Arnhem naar hier vertrokken. BRANDKAST GEROOFD AMSTERDAM, 10 Dec. Twee jongens, die een brandkast op Oudeschans geroofd hadden, waarin en kele centen waren en door de Rechtbank ieder tot twee jaar veroordeeld waren, zijn door het Hof veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden en een jaar en 9 maanden. De laatste een vermindering van drie maanden preventie ve hechtenis. LIJK GEVONDEN. HILVERSUM, 10 Dec. Vanochtend aaii den over weg bij den ouden Amersfoortscheweg is het lijk van een onbekend man gevonden. Het was deerlijk ver minkt. ARBEID HERVAT. KROMMENIE, 10 Dec. De firma Verwer alhier, bij wie gisteren 62 arbeiders voor hervatting van den ar beid teekenden, hebben zich heden wederom tachtig man tot hervatting van den arbeid aangemeld. LOUIS BOUWMEESTER EN ZIJN PLANNEN. AMSTERDAM, 10 December. Zooals ook verleden jaar na zijn terugkomst uit Ned. Indië, zal Louis Bouwmeester, alvorens weer te vertrekken, een tournee door ons land maken met het gezelschap dat hem op zijn derde tocht door Indië zal vergezellen, en daarmee de voornaamste plaatsen van ons land bezoeken. Men zal den grooten kunstenaar dan in een geheel nieuwe rol kunnen bewonderen, de hoofdrol n. 1. in een nieuw stuk van Otto Zeegers, den schrijver van „Tragische le-

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2