BINNENLAND. Het bezoek van den Duitschen Keizer aan de Hoofdstad. Gemeenteraad van Alkmaar, Cadettenschool. De bestijging van de Merapi. Geslaagd. Bioscoop-voorstelling. Prijzen behaald met duiven. Hersteld Apostolische Gemeente. Voetbal. Uitvoering „Alcmaria". VERGADERING van den op Woensdag 18 December 1907, 's-nam. 1 uur. Tweede Kamer. Nieuws uit Hoorn. Vluchthaven. Laatste Berichten. Uit Noordscharwoude." Uit Egmond aan Zee. Op de aanslagen van hen, die niet naar den grond slag huurwaarde worden aangeslagen, worden 86 op eenten geheven. B. en W. stellen den raad voor aan den Raad van be heer der Alkmaarsche Exploitatie-Maatschappij, als be schikking op zijn adres d.d. 2 Dec. 1.1. te berichten, dat het overbruggen van de Kennemersingelgracht tegen over zijn bouwterrein voorshands onnoodig voorkomt en dat mitsdien zijn verzoek om voor zijne rekening ter plaatse een loopbrug te mogen maken, wordt van de hand gewezen. Naar aanleiding van een adres van den directeur van het Nederlandsche stenografen-bureau te Amster dam en een van den heer C. Harms Tiepen, stenograaf, leider der Pontschool, met verzoek om een proef te mogen leveren van een stenografisch raadsverslag, stellen B. en W. voor de raadshandelingen als proef voor een jaar door een stenograaf te laten opmaken. B. en W. stellen voor de plaats voor een bioscoop inrichting ter kermis van de jaren 1909, 1910 en 1911 onderhands af te staan aan den heer H. Hommerson te Amsterdam voor f 800 per jaar. De ziekenoppasser Hartdorf, werkzaam in de zieken- inrichting der Cadettenschool, is aangesteld tot Korpo raal en in verband daarmede overgeplaatst bij het hos pitaal te Leiden. Wij vestigen de aandacht op de beschrijving in nummer onder bovenstaanden titel, welke wij uit aië ontvingen van een welwillend oud-stadgenoot. dit In- Voor het examen Staatsinrichting M. O. (K. XI) is gisteren te Den Haag geslaagd de heer J. H. Last Jz. van Alkmaar. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de bon in dit nummer, omtrent de Bioscoop-voorstelling in „Harmonie" op morgenavond. Dit belooft een mooie avond te worden. Men meldt ons uit Utrecht Op de jaarlijksche internationale Pluimvee- en ko nijnententoonstelling van Ornithophilia, thans te Utrecht gehouden, vielen de volgende eereprijzen ten deel aan Alkmaarders In de afd. duiven Zilveren Medaille voor den besten rooden Raadsheer, door „Ornis". WinnerF. Berentzen. Twee Gulden Vijftig voor den besten Turbit van een lid der Hollandsche Sierduiven Club, door den heer W. H. Bijmolt. WinnerTh. M. Ruijs. B. en W. dezer gemeente hebben, overeenkomstig de bepalingen der wet tot regeling van het toezicht op de onderscheidene kerkgenootschappen van 10 Sep tember 1853 (Staatsblad no. 102) aan de Hersteld Apostolische Gemeente alhier, verlof verleend hare bijeenkomsten voortaan te houden in het perceel School straat no. 6. Tot nog toe werden deze gehouden in een lokaal in de Augustijnsteeg. Morgenmiddag om half twee speelt Sparta" van Enkhuizen tegen „A. V. V. II", op het terrein aan de Zandersloot (rechts.) Na een naar weken van rustig» rust aan de Zander- sloot, zal morgenmiddag het Alcmaria-veld weer het tooneel zijn van een belangrijken, mooien strijd tus- schen twee tegenstanders van ongeveer gelijke kracht. Alcmaria Victrix I krijgt voor de competities van den N. V. B. tot tegenstander A. V. V. I van Amster dam. Begin November, toen in Amsterdam de eerste com petitie-ontmoeting tusschen beide elftallen plaats had, slaagden onze stadgenooten, die toen in hun besten vorm speelden, er in, de geelzwarten met 30 te ver slaan. De wedstrijd van morgenmiddag is niet minder be langrijk voor liet kampioenschap dan de ontmoeting tusschen Holland en Alcmaria Victrix van enkele we ken geleden. Zooals altijd vangt de wedstrijd, die onder leiding van scheidsrechter J. H. Bergmeyer wordt gespeeld, f m twee uur aan. Het bezoek aan het Weeshuis is gisteren geheel pro- grammaszig verloopen. Wij behoorden tot een der vier personen die den gang door het gebouwen-complex met den vorstelijken stoet mochten meemaken. Het was een aangrijpende tocht langs al die ouderlooze kin deren en groo-te ontroering maakte zich van de meeste bezoekers meester. Zeker zij wonen in een voortreffe lijk ingericht gebouw, zij worden uitstekend verpleegd, maar zij missen de genegenheid en de liefde van hun ouders, zij missen de warmte van het huisgezin. En hunne costuums vooral die der meisjes mogen schilderachtig zijn, toch vinden wij het een ouwei^vet- sche verfoeielijke instelling die beklagenswaardige kinderen in een pakje te trekken, dat hun verlies dag in dag uit, overal waar ze komen, demonstreert. Diep getroffen werden velen door den reinen zang der kinde ren en met haar mooie klankrijke stem, verklaarde H. M. de Koningin namens den Keizer, dat die den zang prachtig had gevonden. Het is zoo jammer, dat zulke bezoeken in een haastje-repje moeten worden afgelegd, dat de vorstelijke bezoekers niet konden doen, wat verschillende leden van het gevolg dedeneen klein vriendelijk woordje spreken tot die kinderen. Nooit zullen we vergeten hoe een der heeren wie hij was weten wij niet -met eèn schitterende uniform aan en de borst bedekt met medailles, zich tot eenige bleeke dreumesjes wendde, die speelden met een kinderspoor tje. Hij knoopte een gesprek met de kleintjes aan, dat aldus begon: „Dat -heeft Sinterklaas jullie zeker ge bracht hé?" En toen liet hij het spoortje eventjes over de tafel rijden en zei dat hij het héél mooi vond. Die man moet zelf kleine kinderen gehad hebben De vorstelijke bezoekers plaatsten hun handteekening in een daarvoor bestemd boekDe Keizer teekende met ferme Duitsche letters Wilhelm I. R. (imperator-rex is Keizer-Koning) de Koningin zette haar welbekende handteekening Wilhelmina, waarin de a eigenlijk meer op een e geleek, en de Prins schreef met Hollandsche letters Hendrik. Bij het vertrek schonk H. M. aan het weeshuis een gift van 100, terwijl de Keizer ook een bedrag gaf, dat evenwel niet bekend mocht worden gemaakt. Nauwelijks waren de vorstelijke personen op het Paleis teruggekeerd of Z. M. begaf zich te voet naar de Nieuwe kerk, om wederom een stille hulde te bren gen aan het graf van de Ruyter. Hij legde een groo- ten krans op de tombe. Vervolgens had er een receptie ten hove plaats, en toen kwam het galadiner, ter eere van den Keizer H. M. de Koningin sprak den Keizer in het Fransch al dus toe: Sire, Ik ben zeer gelukkig heden aan Uwe Majesteit het welkom te kunnen toeroepen in mijne Hoofdstad. Ik beschouw dit bezoek als een nieuw en groot bewijs van uwe hooggeschatte vriendschap voor mij en mijn volk, en ik stel er prijs op U de verzekering te geven dat de ze gevoelens hoogelijk gewaardeerd worden. „Wij begroeten in Uwe Majesteit den Vorst, getrouw aan de traditie en aan de zege-rijke geschiedenis, die duurzame banden heeft gevlochten tusschen onze Hui zen, banden die dagteekenen van onzen gemeenschap- pelijken voorvader Frederik Hendrik, wiens dochter de echtgenoot» werd van den grooten Keurvorst, van het illustere Huis der Hohenz-ollerns, en waarvan het schoone standbeeld, dank zij de grootmoedigheid van Uwe Majesteit, het paleis zal versieren, opgericht tot ziino herLnnerinc „Wij bewonderen den hoogen politieken zin van Uwe Majesteit, Uwe wijsheid als Souverein, en Uw edelaar dig, vredelievend streven, waardo'or gij tracht te berei ken het nobele doel, de verzekering van de welvaart en het geluk van de volken. Mij gelukwenschend met het bestaan van zoo geluk kige betrekkingen tusschen onze beide landen, houd ik mij overtuigd, dat, zoo mogelijk, deze banden vandaag nog nauwer zullen zijn aangehaald. „Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteit, van (It'P M oiootoil r.1, i. TT 11 TT gejuicht. En zij die Keizer Wilhelm van nabij hebben kunnen zien, zij hebben een anderen indruk van hem gekregen, dan de afbeeldingen geven. Wilhelm II is niet de martiale uitdagende figuur, niet de man met de ge weldige snorren en met den scherp-omlijnden kop. Hij is klein van gestalte, breedgeschouderd. Zijn gelaat is niet hoekig, maar meer rond. Wij hebben den Keizer gisteren van zéér nabij waargenomen, maar een lachje zagen wij niet op zijn gelaat, en evenmin een tinteling in zijn oog. Hij moet wel een heel ernstig man zijn, die Keizer van Duitschland Er zijn verschillende onderscheidingen verleend. Wij noemen slechtsHet Grootkruis van den Rooden Ade laar met de brillanten aan: jhr. Van Tets, Minister ,van Buitenlandsche Zaken; de Kroonorde eerste klasse aan den heer Van Tien hoven, Commissaris der Koningin in Noord-Holland. De Roode Adelaar derde klasse aan den heer Kem per, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat te Haar lem en den heer Weerts, burgemeester van Velsen; vierde klasse den heer Meyerdirch, vice-consul te Zaan dam. De kroonorde vierde klasse aan den heer Jan van Neck, consulair agent te Nieuwediep, aan den heer Bottemanne, directeur van den Vischhal, Naber, ha venmeester, Dinand de Ridder, politie-inspecteur, Langeveld, Stationschef, Bakker, consulair agent, allen te IJmuiden. Dinsdagavond geeft de Gemengde Koorvereeniging „Alcmaria" een concert in de Harmonie. Het bestuur meldt ons dat de jeugdige vereeniging onder de bekwame leiding van den heer Fr. Rigter ernstig studie maakte van de nummers, welke zullen worden gezongen. De heeren Van Brummelen (bariton) en L. Loos (pianist) zijn voor Alkmaar geen onbe kenden, de heer Ton is dat evenmin, maar als violist (leerling van den heer H. J. Oushoorn) zal hij voor het eerst in het publiek optreden. Wij wenschen den debutant en der vereeniging een goed succes toe. Een goedgevulde zaal zullen ze natuurlijk wel krijgen Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeeling. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. inzake het bouwen van een gymnastieklokaal. (Bijlage Nos. 66 en 131). 3. Als voren inzake het doen vervaardigen van steno grafische verslagen van de raadzittingen. (Bijlage No 84). 4. Als voren, tot wijziging van de Verordening op het bestuur van het Stads-ziekenhuis. (Bijlage No 152). 5. Als voren, tot wijziging van de Verordening rege lende het heffen van opcenten op de Personeele lasting. (Bijlage No 160). 6. Als voren, betreffende het maken van een loopbrug over de Kennemersingelgracht. (Bijlage No. 163). 7. Als voren, tot verpacnting van kermisterrein voor een bioscoop-inrichting. (Bijlage No. 164). 8. Als voren, tot het verdoelen van den Raad in af dedingen en tot aanvulling van verschillende com- missiën. (Bijlage No. 162.) 9. Behandeling van reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag dienst 1907. LAATSTE POST. Hare Majesteit de Keizerin, van het Keizerlijke en Ko ninklijke Huis en van het Duitsche volk." De Keizer antwoordde hierop in de Duitsche taal als volgt „Uwe Majesteit veroorlove mij mijn allerhartelijksten dank aan Hare voeten te leggen voor de genadige woorden, die zij zoo juist gesproken heeft, en voor de warme ontvangst, die het groote handelsemporium, het schoone, oude Amsterdam, en zijne bevolking mij be reid hebben. „Tk heb in de oogon der bevolking niet slechts een welkom voor mijn persoon gelezen, maar ook de vreug de en de trouw voor de beminde Koningin. „Uwe Majesteit heeft de goedheid gehad een snaar aan te slaan, die weerklinken moest in mijn hart, en in het hart van mijn huis en mijn volkde Huizen van Oranje en Hohenzollern. „Uwe Majesteit kan verzekerd zijn, dat ik, telkenma le, wanneer ik den voet op den Nederlandschen bodem zet, met bijzondere dankbaarheid het land beschouw, in hetwelk eens mijne voorvaderen geleerd hebben hunne plicht voor het vaderland te doen. „Van hier voerde de groote Keurvorst zijne gemalin naar huis. Hier had Hij geleerd voor zijn volk te ar beiden. De edele Keurvorstin heeft ons een' beeld na gelaten, dat heden nog in mijn volk voortleeft, ook in de liederen die wij Zondags in de kerk zingen. „De soberheid en de arbeidzaamheid van Friedrich Wilhelm I vinden ook hier hun oorsprong. „En zoo is mijn Huis aan de Nederlanden en het Huis van Oranje grooten dank verschuldigd. „Aan dit gevoel van dank kan ik slechts uitdrukking geven, door met mijn leven daarvoor in te staan dat cnze rijken zich in vrede ontwikkelen kunnen. Ik koes ter de vaste overtuiging dat ook de dag van heden de banden welke onze Huizen en landen verbonden vaster toeknoopen zal. „Ik weet dat ik de gevoelens uitspreek van mijn land als ik God bid, dat Hij Uwe Majesteit beschermen mo ge, en Uwer Majesteits regeering zegenen, en dat onder deze bescherming de schoone Nederlanden tot verderen bloei zullen komen. „Aan Uwe Majesteit en den Nederlanden wijd Ik de zen dronk." Met daverend hoera werd de gloedvolle redevoering van den Keizer aangehoord. Bij de Afdeeling Hooger Onderwijs constateerde Minister Rink gisteren dat de sprekers niet zoo zeer 's Ministers beleid aanvielen, maar veeleer zich bepaalden tot het aan de hand doen van denkbeelden om door wetswijziging^ te komen tot bezuiniging. De Minister was echter nog steeds van oordeel, dat onder de bestaande organisatie en onder wettelijke bepalingen waaronder wij leven men moeilijk zuiniger kan zijn. Wellicht is dit" in de toekomst door reorganisatie mogelijk. De beschouwingen in vogelvlucht gegeven, kunnen wellicht voor eventueele reorganisatie gewich tige documenten opleveren. In 't kort ging de Minister die beschouwingen na. Inkrimping van het getal universiteiten oordeelde de Minister niet goed. Het doel van het Hooger Onderwijs is de vorming en voorbereiding tot zelfstandige beoefening van de wetenschap, en nu is het te vreezen, dat de universi taire opleiding opzettelijk of onopzettelijk zich zal richten naar de eischen van het staatsexamen. Aan den heer Ter Laan deed de Minister opmerken dat hij sympailiie heeft voor het denkbeeld om den kring van hen, die aan universitaire opleiding kunnen gebruik maken, te verruimendaarvoor is echter wetswijziging noodig vandaar dat de Minister zich op het oogenblik wel moest bepalen tot sympathiebetui ging. Komt eene wetswijziging evenwel aan de orde dan zullen die denkbeelden worden overwogen. Het vraagstuk der Gymnasiale toelatings-examen is in onderzoek. Voor instelling van een adviseerend college, dus een soort van super-curatorium, zou ook wetswijziging noodig zijn. Het denkbeeld verdient echter in alle opzichten overweging. Instelling van leerstoelen voor paedagogie, geslachts ziekten, enz., enz., moge wenschelijk zijn, maar er zijn andere zaken die den voorrang verdienen. De Minister ontkende dat stelseloos wordt te werk gegaan. Alleen op goede en zakelijke gronden worden beslissingen genomen. Het algemeen debat is gesloten. De heer Aalberse (K. Almelo) verdedigde een amendement om den post te schrappen VOOl- den houw van een Herbarium te Oegstgeest. Nu er zulke in grijpende wijzigingen in bouwplannen zijn gebracht, had eerst de Kamer gehoord moeten worden. De heer De Stuers (K. Weert) verdedigde lo. een amendement om het Herbarium volgens het oude plan te Leiden te vestigen en 2o. een amendement om vooralsnog aan te houden de stichting van een experimenteertuin te Leiden. De heer De Ridder (A.R. Wijk-bij-Duurstede) verdedigde de plannen der Regeering. Na verder debat werd het amendement-Aalberse, om geen gelden toe te staan voor het herbarium, verworpen met 50 tegen 25 stemmen. Het amendement-De Stuers om het herbarium niet te Oegstgeest, doch te Leiden te plaatsen, werd ver worpen met 50 tegen 25 stemmen. Het amendement- De Stuers, om geen experimenteertuin te stichten, was hierdoor vervallen. Bij het verder debat werd het Regeeringsvoorstel omtrent de inrichting van Hooger Onderwijs in de aardijkskunde te Utrecht verdedigd door de heeren ter Laan (soc.-dem.) en R o o d h u ij z e n (lib.), die echter ook aan de andere Universiteiten dergelijke leerstoelen wilden verbinden. Sprekers oordeelden het dringend noodig om de opleiding tot de middel bare akte in de aardrijkskunde te verbeteren. Het is verkeerd, dat nu een doctor in de letteren bevoegd is aardrijkskunde te onderrichten. De heer de Visser (chr.-hist.) oordeelde de gele genheid tot aardrijkskundige opleiding aan één Univer siteit voldoende. Door intrekking van het amendement-Aalberse is besloten tot den bouw van een psychiatrische kliniek te Utrecht. kosten van aanleg en exploitatie zullen beloopen, is men beter in staat een bepaald besluit te nemen. Aan het bestuur wordt opgedragen voorloopig met de andere besturen voor de zaak te werken. Hierna komt aan de orde een voorstel tot wijziging van een artikel in het reglement voor de verkoop contracten. Aangezien echter voorstanders van het voorstel de laatste dagen de ervaring opdeden, dat toch in het algemeen de bestaande bepalingen wél uit te voeren zijn, acht men wijziging niet wenschelijk. Met algemeene stemmen wordt besloten het reglement onveranderd te laten. Nog een niet geringe taak wachtte de vergadering n.l. de behandeling van het ontwerp statuten voor een op te richten Noordermarktbond. Behoudens een paar geringe wijzigingen werd dit ontwerp in zijn geheel door de vergadering aanvaard. Ten slotte werd nog besloten aan het polderbestuur te verzoeken het minimum-grondbezit voor stemrecht van 3 H.A. terug te brengen op 1 H.A. Hierna sluiting der vergadering, die trouwens al zoo langzamerhand aan het verloopen was. „St. Caecilia Inter No s." In plaats van den heer E. Koning, die naar Utrecht vertrok, is door het bestuur van de afdeeling Hoorn van den Ned. R.K. Volksbond, tot directeur van bovengenoemde zangvereeniging met daaraan verbonden knapenkoor, benoemd de heer D. Koning. Naar wij uit de beste bron vernemen zijn in onze gemeente ernstige plannen in voorbereiding, om te komen tot een groote betooging ter verkrijging van een Vluchthaven aldaar. Te water. Een jongetje van 6 jaar, dat gisteravond om 9 uur, in plaats van op bed te liggen, achter de leuning om het water van het Nieuwland liep, is te water ge vallen. Met zeer veel moeite werd het met behulp van een ladder en stokken door de heeren Menke en Vijzelaar gered. Predikbeurten 15 December. Hervormde Gem., Groote Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Melchers, vroeger predikant van Zuid-Scharwoude. Nam. 121/2 uur, wegens zangoefening van de kinderen der Zondagschool zal geen godsdienstoefening voor jongelieden gehouden worden. Avond 6 uur, Ds. Tenthoff. Luthersche Gem., voorm. 10 uur, Ds. Visser, Herv. Predikant te Enkhuizen. Woensdagavond 7 uur, Ds. Scharten, Zendingsrede. Remonstrantsche Gem., voorm. 10 uur, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gem., voorm. 10 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., voorm. 10 uur en avond 5 uur, Ds. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie, voorm. 10 uur en Avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Politienieuws. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen J. S. ter zake beleediging door middel van toege zonden geschriften, voorts tegen N. S., die Woens dagavond zekeren G. nabij het Groote Noord bloedend aan het hoofd verwondde en voorts heeft aange houden en naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht ter zaken van diefstal zekere K. E. uit Medemblik, alsmede Th. v. d. H. die gesignaleerd stond in het algemeen Politieblad. Zekere E. die eveneens gesignaleerd stond en aangehouden werd betaalt de verschuldigde boete. Ook werd nog tegen twee tappers V. en W. proces verbaal opgemaakt terzake overtreding der drankwet. Gevonden: een portemonnaie inh. eenig geld. DE GEBEURTENISSEN IN MAROKKO- MARNIA, 13 Dec. Men sprak hier van een gevecht tusschen Rogni's troepen en die van Mehalla, waarbij dr- geslagen maghzen verscheidene kaïds van den stam Rahas en twee kanonnen verloor. In het geheel sneu velden een honderdtal strijders. Rogni verloor gene raal Djilali Moulowdara. Door de vereeniging „Landbouwbelang" alhier werd in hare Donderdag j.l. gehouden ledenvergadering be sloten aan het bestuur op te dragen om met de be sturen van zustervereenigingen aan den Langendijk te onderzoeken of er ook maatregelen zijn te nemen, waardoor aan het lange wachten bij de bloemkool- pakkerij een einde komt. Hierover wordt geklaagd. Hierna hield zich de vergadering een paar uur bezig met een zaak van groot belang voor deze omgeving. De koolbouw wordt inderdaad jaar op jaar meer be dreigd, zoodat men zich angstig afvraagtWaar moet dat heen. De besturen hadden in de laatstgehouden gecombineerde vergadering ernstig over de zaak ge sproken en met medewerking van den heer Hazeloop een voorloopig plan opgemaakt voor den aanleg van proeftuinen, met het oog op het kweeken van nieuwe cultures. Door den heer Zeeman, secretaris van de „Naamlooze", werd een inleiding over de zaak ge houden en het voorloopig plan aan de vergadering KONINKLIJK BEZOEK. Bezoek aan Mevr. Röell. AMSTERDAM, 14 Dec. Zeer onverwacht reed H. M. de Koningin hedenochtend te kwart voor tien uit in een openrijtuig, vergezeld van een hofdame en eeni ge rechercheurs per rijwiel. Het gold een bezoek aan de gewezen hofdame van de Koninginne mevr. Röell, in haar woning op de Keizers gracht 618. De Koningin en Prins Hendrik vertrokken hedenna- middag te 1.20 u. spoortijd van het Centraalstation. AFPERSING. AMSTERDAM, 14 December. Hoe brutaal de die ven hier ter stede tegenwoordig optreden, bleek gister avond weer, toen ten huize van den heer Cordeze in de Weesperstraat woonachtig een persoon binnendrong, die van de meid geld of brood eischte en zulks op zoo dreigenden toon, dat de meid den man geld gaf, waarop de man zich ijlings uit de voeten maakte. Hij: wordt door de politie gezocht. EEN SCHIP GESTRAND. WESTKAPELLE, 14 December. Bij het aanbreken van den dag bemerkte men dat er een driemast zeil schip was gestrand bij de lichtboei. De reddingboot uit Vlissingen werd er naar toe gesleept onder een zwa- ren Zuidwestelijken storm. Alle opvarenden waren al van boord. De vergane^ driemaster is dé Engelsche driemast schoener „Doris van Patstow." De equipage heeft ver moedelijk het schip verlaten en is verongelukt. De reddingsboot kon door de zware zeeën het schip niet na deren. Te Zoutezande is aangedreven een riem en een boei en luiken. en c In het Amstelhotel werd een officieren diner gehou- voorgelegd. Volgens dit plan zou dan een proeftuin De hond van Alb. Heere, die een echte piqeur in konijnen vangen is, heeft zijn dood zuur moeten koopen. Zoo zat hij gisteren een konijn achterna en gaf het niet op en vervolgde het beestje tot in zijn hol toe. Door het vroeten schijnt hij zijn weg niet meer te hebben teruggevonden. Ook zijn baas, die alle pogingen nog deed om zijn hond te redden, waren vruchteloos. Voorzeker een prettig bericht voor heeren jachtopzieners die nu voor deze plaag bevrijd zijn. den, waar 25 Nederlandsche en 15 Duitsche officieren aanzaten. De Duitsche matrozen hadden gelegenheid om zich te vermaken, en of ze dat gedaan hebben! Om tien uur is de Keizer vertrokken met den Kei zerlijken „blauwen" luxe-trein. Door Prins Hendrik werd hij tot aan de keizerlijke wagon begeleid. De Keizer onderhield zich nog eenige oogenblikken zeer minzaam met den Prins, drukte hem herhaaldelijk met warmte de hand. Prins Hendrik lichtte de helm van het hoofd en boog voor den Keizer, die zich daarop in den salonwagen begaf en door het portier het gesprek even voortzette. Precies tien uur zette de trein zich in beweging, de Keizer salueerde en de aanwezigen hieven een langdu rig gejuich aan, terwijl het volkslied dreunde onder do groote stationskap. De Keizer had de hoofdstad verla ten. Hij is er hartelijk ontvangen en inderdaad warm toe- worden aangelegd voor Sint Maarten, Warmenhuizen en Harencarspel, één voor Koedijk en Schoorldam, één voor Broek op Langedijk en Sint Pancras, één voor Z.- en N.-Scharwoude en één voor Oudcarspel. De tuinen zouden 10 snees groot moeten zijn en voor de helft worden beplant met appel- en perenboomen in struikvorm, voorts met aardbeienaardappelen, rhabarber, wortelen en enkele artikelen, welke zich er toe zouden leenen. De kosten van aanleg zouden per tuin ongeveer f 250 bedragen. Algemeen wordt men wel overtuigd van het nut van proefnemingen, en in beginsel spreekt de vergadering er zich ook voor uit, doch men durft nog niet ingaan op het voor- loopige plan. Met genoegen verneemt men, dat de heer Hazeloop aan den Langendijk lezingen over de zaak zal houden. Wanneer men beter is ingelicht en dan plannen ter tafel komen, waarvan men kan weten, wat de DE „HOHENZOLLERN." IJMUIDEN, 14 Nov. Om half twaalf is de „Ho henzollern" de sluis binnengestoomd, geleid door den binnenloods J. Kuiper'. De zeeloods W. Poll werd aan boord geroepen en ontving van den commandant der „Hohenzollern" Ingenohl, de medaille der Pruisische Kroonorde, welke de lood Kuiper gisteren uit de han den van den Keizer ontvangen had. Toen de „Hohen zollern" naar buiten stoomde, speelde de muziek hét „Wien Neêrlands bloed" daarna het „Wilhelmus." CORRESPONDENTIE. Wegens het laat inkomen van vele advertenties moes ten we tal van berichten en een ingezonden stuk van den heer Fortuin tot Maandag laten liggen. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 13 Dec. 1907. Fabriekskaas, kleine f 31.Boerenkaas, kleine f 30.50, Commissie f 30.50, Middelbare f 32. Aangevoerd werden ter markt 224 stapels, te zamen wegende 120227 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2