OQÏ STADSNIEUWS. ÏOt GEMENGD NIEUWS. Uit de Egmonden. Uit Bergen. Uit Schagen. Uit Heer-Hugowaard. Uit Graft. Koolaanvoer en verzending. Noordermarktbond. Nieuws uit Hoorn. De Vakwedstrijd. Bal masqué. 7. Vijftigjarig bestaan van „Zachëus." Voetbal. De Werkloosheid. Cadettenschool. Alkmaarsche Winkellers-vereenlging. Rectificatie. 10-ritten-boekjes H. IJ. S. M. Laatste Berichten. tie, die met ministers voor den dag is gekomen, die geen mensehen waren, die zich vooraf voorbereid hadden om het program, waarmede zij optraden, tot uitvoer te brengen. Van zulk een kabinet zijn geen goéde hervormingen te verwachten, dit geldt ook voor dezen minister van Oorlog, die even onvoorbereid als zijn voorganger aan het bewind is gekomen. Achter de ministerstafel moet niet zitten een admi nistrateur, maar een krachtig hervormer, die bij zijn optreden weet wat hij wil. Gevoelt een minister zich daartoe niet in staat, dan moet hij heengaan, maar het gaat niet aan, de beloofde maatregelen maar steeds te verschuiven. Van een volksleger, dat de minister naar het rijk der utopiën verwijst, is van den minister Eappard dus evenmin iets te verwachten als van minister Staal. Van de leuze van gaan in de richting naar een volksleger is dus niets gekomen en hetzelfde kan gezegd worden op het punt van zuinigheid. Integendeel. Wanneer des ministers plannen, neer. gelegd in de overgelegde geheime nota's, vervuld worden, zal daarmee 16 millioen gemoeid zijn. Sqr. erkende echter, dat het voorstel tot inkrimping- van het blijvend gedeelte een goede daad was van de Regeering. Hij hoopte dat de minister de inperking zal handhaven en door wijziging van de Militiewet het vraagstuk van het blijvend gedeelte zal oplossen. De instelling van een defensieraad zal niet baten Wellicht zou dit uitloopen op het losmaken van het defensiewezen van de politiek. Maar de soc.-dem., die het volk willen voorlichten, willen dit niet. Wanneer men overgaat tot instelling eener enquete-commissie, dan zal zij ruime opdracht moeten hebben en ook moeten omvatten deskundigen op het gebied 1 internationaal staatsrecht. De heer Passtoors (kath. Beverwijk) bepleitte meer doelmatige indeeling der miliciens. De heer Ruijsch de Beerenbrouck (kath. Gulpen) keurde detacheering van officieren naar den vreemde goed, mits zij volle vrijheid hebben, bij het uitbrengen van rapport, dat niet beïnvloed moet wor den door hun chefs. Hij drong voorts aan op maatregelen ter verbetering van den geest en de moraliteit in het leger en oor deelde, dat de nadeelen, verbonden aan het voorschrift, dat een officier niet zonder toestemming van hooger- hand mag huwen, grooter zijn dan de voordeelen. De heer Lohman (C.-H. Goes) achtte noodig een raad van defensie, een college dat permanent aan het hoofd van ons defensiewezen staat en waarin ook burgers zitting hebben, met afwisseling van de functio narissen, krachtens hun functie. Spr. oordeelde, dat de minister niet het recht heeft, het huwelijk aan een officier te verbieden. De heer Ter Laan (soc. dem. Hoogezand) ver dedigde het recht van bestaan der militaire bonden, klaagde over de slechte rechtspositie der mindere militairen en over misstanden in de kazernes en bij de groote manoeuvres en pleitte voor maatregelen tegen misbruiken bij de keuring. De Minister van Oorlog verklaarde geen tegenstander te zijn van verscherping der keuring. Maatregelen zijn genomen ter verbetering van den geest in het leger. De nieuwe soldijregeling is bijna gereed een pensioenregeling voor weduwen en weezen is bij het departement van Financiën in bewerking het capitulantenstelsel wordt zooveel mogelijk bevor derd een eerste voorwaarde voor het dadelijk gereed zijn van het leger is deze, dat er een commandant van het veldleger is. En die is er thans. De Minister wil eerst de wet van 1901 laten door werken. en daarmede houdt de Minister zich ijverig bezig. Ook de Minister staat vrijstelling van kost' winners voor, en wellicht is dit door wijziging van de Militiewet mogelijk. Wat betreft de mogelijkheid van verkorting reeds nu van den oefeningstijd verklaarde de Minister, dat hij daaromtrent een ongunstig rapport heeft ontvangen en dat alle betrokken autoriteiten daartegen zijn Onder die omstandigheden kon hij het niet decreteeren. Doch in de gronden die de autoriteiten in dit rapport aanvoeren, kan wellicht, later een leiddraad gevonden worden. In de avondzitting vervolgde de Minister zijn rede. Hij vereenigde zich op bijna alle punten met het be toog van den heer Eland, hopende, dat daardoor diens politieken vriend Thomson tevreden zou zijn. De kaderkwestie tracht de Minister op te lossen door lotsverbetering der onderofficieren, waartoe een nieuwe sol dijregeling zal worden ingediend. De Minis ter ging op verschillende ter sprake gebrachte punten nader in. Hij zeide vrij te zijn van alle politieke in vloeden, dat is heel wat anders dan dat men optreedt in een kabinet, waarvan men de inzichten in hoofd zaak deelt. De opinie der vakmannen gaat de Minister geenzins voorbij. Maar als hij het advies van den commandant van het veldleger heeft, zijn de adviezen der inspecteurs niet noodig. Het verbod inzake het huwelijk van officieren wil spreker nader in overweging nemen. Het vonnis van den heer Heemskerk betreffende het blijvende gedeelte vond spreker te hard. Bij de replieken werd door den heer Lely mede namens de heeren De Beaufort, thomson, Ruys de Beerenbrouck en De Savornin Lohman de volgende motie voorgesteld „De Kamer, van oordeel, dat de bepalingen op de huwelijken der officieren van art. 2 b. van het Kon. Besl. van 14 Februari 1872 nr. 19 behooren te worden ingetrokken, gaat over tot de orde van den dag." Te middernacht werden de algemeene beschouwin gen gesloten. Een kwartier later werd de beraadsla ging verdaagd. Er waren nog zes leden aanwezig. nu de wegen over héf algemeen vuil en glibberig zijn, niet altijd even aangenaam is, ondervond de postbode J. V. alhier. Deze had het ongeluk te vallen, tengevolge waarvan hij ieene belangrijke verwonding aan den arm bekwam en voorloopig zijne bezigheden niet zal kunnen verrich tén. Aan de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee is evenals vorige jaren voor het Kerstfeest ten behoeve van de aldaar verpleegde oude zeelieden overgemaakt de inhoud der bus geplaatst in kamer 2 Korte Voorhout I, Gemeente-secretarie ,afd. A. Z. (kamer voorpensi- oenen enz.) te 's Gravenhage. De inhoud bedroeg 49.81. Ten Raadhuize is door Burgemeester en Wethouders eene bespreking gehouden met het bestuur van het vrij willig brandweercorps, aangaande eene reorganisatie van de brandweer. Een reorganisatie werd noodig daar in den laatsten tijd meermalen is gebleken dat besten diging van de bestaande regeling niet langer gewenscht is. Wegens de geringe opkomst der leden toch was het houden van oefeningen met de brandspuit zoo goed als niet mogelijk. Zelfs kwam het voor dat bij brand niet over een genoegzaam aantal manschappen kon worden beschikt. Den dienst bij de brandweer verplichtend te stellen, waartoe de Gemeentewet de gelegenheid biedt, werd door den Raad in beginsel niet direct wenschelijk geacht. Bij de ontwerp-verordening, welke zal worden aangeboden is o. a. bepaald dat het brandweercorps zal bestaan uit 55 manschappen, het Bestuur hieronder be grepen. Indien althans hierin geen wijziging wordt gebracht zullen deze manschappen ieder eene belooning van 2.50 per jaar ontvangen, terwijl bij niet opkomst bij oefeningen of brand, eene boete wordt opgelegd vaji 0.50 per keer. Dat het rijden per fiets in dezen tijd van het jaar, Uit Purmerend. In de gister gehouden vergadering van den Gemeen teraad deelde de voorzitter mede, dat de verordening- op de heffing van wik- en weegloonen koninklijk goedgekeurd, geldende tot 1 Januari 1909 en dat bij kasverificatie ten kantore van den gemeenteontvanger alles in orde is bevonden met een kassaldo van 29513.01. Ka onderzoek en goedkeuring van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer D. Vas Visser werd tot diens toelating besloten. Besloten werd van de liooistekers eene gratificatie te verleenen van 25. Het recht tot het heffen van haven- en kadegelden werd weder voor den tijd van één jaar verpacht aan J II. Schouten voor 140. Tot Regenten van de Johanna-Bewaarschool werd herbenoemd Mevrouw Jelgersmade Goede. Tot Re gent en Regentes.van het Gast- en Proveniershuis den heer D. G. van Os en Mevrouw J. BrantjesTruffino Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren J. Muusses en P. M. Sigling. Tot commissaris van de Teekenschool de heer L. J, H. Jepkes. Tot leden van de commissie voor fabricage de hee renJ. Lankelma, J. Brantjes en K. Drost. Tot leden van de commissie van bij stand in het be heer van de gasfabriek de heeren J. Lankelma, K, Drost en H. C. Oud. Den 20en werd in het lokaal Ceres alhier op initia tief van de Winkeliers vereeniging opgedicht eene plaatselijke onderlinge glasverzekering maatschappij Een waarborgfonds van f 500 werd volteekend, terwijl een veertigtal personen reeds als leden toetraden. Ook werden vastgesteld de statuten en tot bestuursleden gekozen de heeren D. Overtoom, directeur-boekhouder, P. Raat Dz., president commissaris, J. Streek, J. Rot gans en J. Merz, commissarissen. Door dea heer M Visser werd den heer Raat namens de aanwezigen dank gebracht voor zijn groote bemoeiingen in deze zaak, Uit Wieringerwaard. Onder veel belangstelling werd het stoffelijk over schot van den heer H. Böttger alhier ter aarde besteld Door zijn ijveren voor en zijn steun aan verschil lende goede zaken in onze gemeente had hij aller achting verworven. Namens de zangvereeniging Apollo", wier eerelid hij was, werd door haren Directeur aan de groeve eenige woorden gesproken, die van oprechte vereering getuigden. De zoon van den overledene, dokter Böttger, dankte allen voor de hulde, aan zijn vader bewezen. Naar we uit vertrouwbare bron vernemen, worden hier ernstige pogingen aangewend voor het stichten eener nieuwe R. Kath. kerk in het noordelijk deel van onzen polder. Al jaren bood de bestaande kerk bij lange na geen voldoende ruimte voor de uitgestrekte Parochie. Tot regentes van het Ned. Herv. Weeshuis te Graft is gekozen mej. SchoenmakerGelder, in de plaats van mej. de Wed. C. Besse, die wegens hoogen leef tijd bedankt had. Tot regent werd herkozen de heer C. Pik. In de maand November 1906 werden aan de afslag markt te Broek op Langedijk aangevoerd 1345400 roode, 362900 gele en 385500 witte kolen, te zamen 2093800 stuks sluitkool. In dezelfde maand van dit jaar werden aldaar aan gevoerd 1137600 roode, 289200 gele en 345200 witte kolen, te zamen 1772000 stuks sluitkool. In de maand November 1906 werden van dc laad plaats te Broek op Langendijk verzonden 518 wagons groenten, terwijl in dezelfde maand van dit jaar werden verzonden 403 wagonladingen. Donderdag jl. vergaderden de besturen van „Land bouvvbelang," te Noordseharwoude, „Eendracht" ta oudkarspel, „Nieuwleven" te Heer-Hugowaard en „Waarland" tot het nemen der eindbeslissing over het ontwerp-statuten voor bovengenoemden bond. Deze verg. werd geleid door den hr. Brugman, voorz. der voorloopige comm. Met genoegen constateert deze bij de opening der verg. dat ook „Eendracht" zich bij de beweging heeft aangesloten. Van de burgemeesters van Oudkarspel en Oude-Niedorp was schrijven ont vangen met de mededeeling verhinderd te zijn tot bij woning dezer verg.; de burgemeester van Noordsehar woude woonde de verg. bij. Uit een schrijven der afd. Harenkarspel en Sint-Maarten blijkt, dat deze voor haar de tijd nog niet gekomen achtte tot toetreding, aangezien de leden ten opzichte van het marktwezen min of meer tegenstrijdige belangen hebben. Algemeen is de verg. van oordeel, dat mettertijd verreweg het grootste deel van beider ledental zich bij den Bond zal aansluiten. De vertegenwoordigers der verschillende vereenigin- gen brengen verslag uit van de behandeling van het ontwerp-statuten in limine ledenvergaderingen. Naar aanleiding dier verslagen, wórdt over enkele artikelen van het ontwerp vrij wat gepraat, doch wij ziging wordt hoegenaamd niet aangebracht. Met al- gem. stemmen werden daarna de statuten namens de vereenigingen aanvaard. Da besprekingen gaven er aanleiding toe, dat de be sturen in hunne vereenigingen een voorstel zullen doen, tot vervanging van den naam landbouwvereeni- gingen te wijzigen in tuinbouwvereenigingen. Thans rijst de vraag: Hoe nu verder? Van verschil lende zijden wordt de wenschelijkheid uitgesproken ver der stappen te doen tot constitueering van den Bond. Er wordt voorgesteld de vereenigingen vóór einde Febr. 1908 twee bestuursleden aan te wijzen en dan direct Kon. goedk. aan te vragen, opdat het definitieve be stuur de zaken verder zal kunnen afwikkelen. Er moet nog heel wat passeeren eer b. v. een huish. reglement en daarna een marktreglement is samengesteld en door de vereenigingen behandeld. Men acht het niet ge wenscht de zaak langen tijd op losse schroeven te laten staan. Met dit voorstel vereenigt zich dan ook de verg,, zoodat in Maart de Kon. goedk. zal kunnen wor den aangevraagd. Met algem. stemmen besluit deze verg. aan de voorloopige comm. op te dragen aan het definitieve bestuur, bij de overdracht van zaken, in ern stige overweging te nemen de li. h. Duin en Vroeop, die hun steun reeds verleenden bij de samenstelling der statuten, eveneens te verzoeken als adviseerende le den zitting te willen nemen voor de samenstelling van -het huish. reglement. Met genoegen wórdt geconstateerd, dat van verschil lende zijden pogingen in het werk worden gesteld om verkoop op schriftelijk contract meer en meer regel te doen worden. Ten aanzien van het spoorplan deelt de voorz. mee, dat de vereeniging Nieuw leven haar bestuur heeft op gedragen te adresseeren aan de polder- en gemeente bésturen van Heqr-Hugowaard en Oude-Niedorp. Deze mededeeling geeft de verg. aanleiding tot het benoemen eener comm. voor persoonlijk bezoek aan de leden van gemeente- en bannebestuur van Nieuwe-Niedorp, aan gezien ook vandaar de tegenwoordige markt van „Nieuw leven" druk wordt bezocht. De h. h. Brugman, IJ. Bakker en A. Yroegop worden aangezocht die taak op zich te willen nemen. Genoemde h. h. maken daar tegen geen bezwaar. Hierna werd deze verg., waarin feitelijk dus de Noor der-Marktbond is opgericht, door den voorz. gesloten. KORT NIEUWS. Tijdens zijn afwezigheid is den schoenmaker T. H de Boer te Wormerveer uit een ijzeren geldkastj ontstolen f 310 aan bankpapier, f èo aan zilvergeld, en twee spaarbankboekjes, waarop ingeschreven f 425 en f 266. Vermoed wordt dat een als heer gekleed persoon de dief is. Politienieuws. Opgevangen een hond. Proces-verbaal opgemaakt terzake beleediging. contra J. N., id. terzake beleediging van een ambte naar in functie, contra A. M. U. P. De commissie voor de wedstrijden van handwerkslie den verzocht ons te melden, dat de inschrijving voor den gebonden wedstrijd Zaterdag 28 December wordt gesloten. Wie zich dus nog niet heeft opgegeven en wenscht mede te dingen doe dit spoedig. Bijzonderhe den vermelden de programma's welke gratis verkrijg baar zijn bij de N. V. voorheen Herms. Ooster en Zoon op den Voordam. In liet bijzonder vestigen wij de aandacht van kleer makers, meubelmakers, schilders en wagenmakers op dezen wedstrijd. Zij vooral hebben nog niet van die belangstelling doen blijken, welke de commissie bij hen heeft verondersteld. Deze vakken toch worden hier flink beoefend en de te vervaardigen voorwerpen zijn niet van dien aard, dat zij een belemmering voor deel name behoeven te zijn. Benoodigd materiaal kan ver strekt worden, doch zij die dit wenschen moeten hun wensch eveneens vóór 28 December aan het bestuur kenbaar maken. Is de tijd van aangifte slechts kort, de tijd van uit voering duurt nog lang, immers de vervaardigde voor werpen moeten eerst in Juli of Augustus worden inge leverd. Ook dit behoeft derhalve voor niemand een be letsel te zijn. Het wordt den deelnemers en deelneem sters dus zoo gemakkelijk en aangenaam mogelijk ge maakt. Laten zij dan ook hunner- en harerzijds toonen, dat deze wedstrijden welke zijn uitgeschreven om te doen zien, dat het handwerk hier ter stede nog een eervolle plaats inneemt, de belangstelling ondervinden, welke zij verdienen. Laten zij toonen, dat zij niet al leen kunnen mededingen in den vrijen maar ook in den gebonden wedstrijd, dat zij in staat zijn een werkstuk te vervaardigen, hetwelk voldoet aan te voren vastge stelde eischen! Laten zij toonen, dat ze met lust en opgewektheid hun vak beoefenen, dat ze ook in hun vrije uren zich er aan willen wijden, wanneer het geldt de vervaardi ging van iets moois of iets nuttigs. Dank zij de groote deelname bij het teekenen op de lijsten, welke voor dat doel gecirculeerd hebben, is de Bal-Masqué-commissie der Alkmaarsche Tumclub „Kracht en Vlugheid" in staat evenals voor twee jaren, het bal weer te doen plaats hebben. De deelname is ook nu van dien aard, dat mooie prijzen uitgeloofd kunnen worden, en wel als volgt: 1. Voor het fraaist gecostumeerde paar. Voor de fraaist gecostumeerde dame. Voor den fraaist gecostumeerden heer. Voor het eigenaardigst gecostumeerde paar. Voor de fraaist gecostumeerde groep. Voor de eigenaardigst gecostumeerde groep. Voor de(n) gene, die het gezelschap het best vermaakt. 2. 3. 4. 5. 6. De Christelijke Jongelingen Vereeniging „Zacheüs" hoopt in Januari a. s. het 50-jarig bestaan der vereeni ging te herdenken. Ter gelegenheid daarvan zal er op 14 en 15 Januari een bazaar gehouden worden in het gebouw „Waakt en Bidt". De opbrengst van die bazaar zal zijn ten bate van de in en uitwendige zending. Het bestuur van Alcmaria Victrix is er in geslaagd gedurende de Kerstweek, behalve nog de competitie wedstrijd op 29 Dec. tegen R. A. P. II, niet minder dan vier wedstrijden te organiseeren, alle hier ter ste de. Op het programma staan nu: Zondag 22 December Alcmaria Victrix I Sport 1 (Hoorn.) Eerste Kerst dag Alc. Victrix I A. F. C. I (Amst.) Tweede Kerst dag Ale. Victric II V. V. V. II (Amst.) Alc. het bal weer te doen plaats hebben. De deelname is ook Victrix I V. V. V. 1 (Amst.) Zondag 29 December Alc. Victrix I R. A. P. II (Amst.) Zooals men ziet speelt dus Alcmaria Victrix I mor genmiddag om 2 uur hiervan de eerste match tegen het Hoornsche „Sport I." Deze wedstrijd zal voor de Alkmaarsche spelers een uitmuntende oefening zijn voor de twee zoo zware wed strijden tegen A. F. O. eifeV. V. V. op de beide Kerst dagen. Naar wij vernemen is het resultaat van het beroep, dat het comité tot voorziening in de gevolgen van de werkloosheid, op de burgerij heeft gedaan het volgende in giften in eens een totaal van 2193.20, per week 70.30, per maand 1, per week (tot 1 Maart) 6, per week (tot 9 Maart) 10 ets. Voorts 31/2 kan melk per week en een kegelplank. Over de bijdragen zal zoo spoedig mogelijk worden beschikt. Het comité verzoekt beleefd den inteekena- ren geen geld te betalen dan op een door den penning meester, den heer Van Twuijver geteekende kwitantie en maatregelen te nemen, waardoor zooveel mogelijk wordt tegengegaan, dat de personen, belast met het op halen van het geld, terug moeten komen. Wetend dat het geteekende bedrag dus weldra wordt geïnd, zal ieder inteekenaar aan het verzoek van het co mité kunnen voldoen door het geld gereed te leggen, indien men uitgaat. Het comité waarschuwt voorts krachtig tegen enke le personen, die prentbriefkaarten verkoopen, naar zij zeggen ten bate van de werkloozen. Deze menschen, uit Amsterdam afkomstig, staan in geenerlei betrek king tot het comité. Voorts zal het comité er prijs op stellen de gevallen te vernemen, waarin door werkloozen aangeboden werk is geweigerd op niet te verdedigen wijze. Het moet, naar wij vernamen, gebeurd zijn, dat werkloozen niet verkozen werk te verrichten dat particulieren hun wil den opdragen, omdat zij eerst eens wilden afwachten wat het comité uitkeerde. Wij hopen en verwachten dat het comité strenge maatregelen zal nemen tegen dezulken, die zouden kunnen maken, dat de werkloozen de sympathie der burgers verspeelden. Ten slotte zü vermeld dat het-comité van eenige ver eenigingen toezegging heeft verkregen voor het hou den van voorstellingen ten bate der werkloozen. Hoe wel het comité de goede bedoelingen ten zeerste waar deert acht het vooralsnog dergelijke voorstellingen niet noodig, maar het zal de toezegging in herinnering hou den en indien noodig, daarvan later gaarne gebruik maken. Donderdag- en Vrijdagavond hadden er aan de Ca dettenschool eenige feestelijkheden plaats. Dank zij do welwillendheid van den Directeur der inrichting was, hoewel het niet de laatste dag vóór het Kerstverlof was, Donderdag reeds gelegenheid een tooneelstukje te geven en werd „De slaaf der Eubiotiek," opgevoerd. Het stukje liep vlot van stapel en had veel succes. Vrijdagavond werd „De Student thuis" opgevoerd voor genoodigden met hunne families uit de stad. Ook dit stuk heeft velen onbedaarlijk doen lachen. Het bal was zeer gezellig en er heerschte een vroo- lijke stemming tot 't einde toe. De uniformen, gepaard met de keurige lichte toiletten der dames boden een aardigen aanblik. Zoo eindigden voor de Cadetten aangenaam de twee laatste dagen voor 't verlof. Vanochtend was het vroeg reveille en toen met den trein naar „huis toe." En dat er dit jaar niemand behoefde te worden ach tergelaten, mag als een heuglijke bijzonderheid worden gemeld. In de gisteravond gehouden vergadering der Alk maarsche Winkeliers-Vereeniging in het lokaal van den heer Schermerhom aan het Waagplein waren te genwoordig 28 leden. Na opening der vergadering en voorlezing der notu len der vorige en goedkeuring daarvan, werden bij stemming tot leden benoemd de heeren: J. G. Engeln en W. Weber. Voorgesteld werden de heeren: J. Huiberts, O. de Waal, A. Bruin, J. C. Hammes, G. van Til, J. Schou ten en G. W. de Munk Pzn. Vervolgens werd op eene ingekomen missive van de Vereeniging tot bestrijding van denwoeker voorgesteld qua vereeniging lid te worden, welk voorstel aangeno men werd. Ingekomen was een verzoek van de vereeniging tot bestrijding der werkeloosheid, om steuner werd beslo ten 25 gulden te geven uit de kas, blijkt er meer noo dig, dan kan men later weer zien. Men zal trachten die zaak te steunen in het belang der armen, die brood gebrek lijden buiten him schuld. Tevens werd er gewaarschuwd voor personen die prentbriefkaaten verkoopen, zoogenaamd ten bate der werkeloozen, die echter niet met de commissie in ver binding staan en dus ook geene financiën verantwoor den. Vervolgens werd mededeeling gedaan over het zwarte boekje, tot tevredenheid der vergadering. Echter werd medegedeeld dat verschillende leden tot ongerief hunner medeleden, nog steeds geene lijsten hebben ingeleverd en zij werden verzocht dit alsnog te doen, om schade te voorkomen. Bij rondvraag werd besproken de verkoop op 't Hof door vreemde personen, die voor een luttel staangeld, daar zoodanig artikelen verkoopen, dat de belastingbe talende winkeliers in die branches schade hierdoor lij den. Er zal worden getracht, door bespreking enz. met het gemeentebestuur, door hoogere te heffen staangel den, die lieden ook iets te doen bijdragen in de lasten der gemeente en desnoods nog andere maatregelen te treffen. Een commissie zal die zaak onderzoeken. Hulde werd gebracht aan de flinke wijze waarop de commissie voor het tot stand komen eener handels school, haar taak heeft verricht. Omtrent het postkantoor werd gezegd, dat op de Rijksbegrooting niet uitgetrokken is een post voor ver- grooting of verbetering. Waar, zeide een lid, door de Staat eenige duizenden voor een schilderstuk (melk meisje) wordt gegeven, dient men toch ook wel eens eene uitgave voor den zeer noodige verbouw of bouw uit te trekken. Hierop werd medegedeeld, dat door bijzondere omstandigheden het Rijk niet direct kan in grijpen in deze zaak. Aangezien dit vermoedelijk de laatste vergadering in het jaar 1907 was, wenschte do Voorzitter, bij sluiting der vergadering allen leden een gunstig jaar 1908 toe, waarna de vergadering werd ge sloten. Geslaagd. Bij het op 28 en 29 Nov. j.l. vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden Vereenigingen ge houden examen in het Boekhouden, (volgens het nieuwe programma) is voor het Mercurius Diploma geslaagd de heer J. Tesselaar. In een deel der oplage van heden staat in de ad vertentie van den heer C. Meijer, brood- en banket bakker, Kennemerstraatweg, abusievelijk vermeld Tulband vanaf 54 ets., dit moet zijn 75 ets. In een schrijven van de Kamer van Koophandel te Alkmaar, mededeeling doende van het voornemen om bij de directie der H. IJ. S. M. aan te dringen op het instellen van 10-ritten-boekjes op de ljj len Am sterdamHaarlemHelder en -Enkhuizen, heeft de Kamer te Amsterdam aanleiding gevonden om over de mogelijkheid van dezen maatregel met de Directie der spoorwegmaatschappij voornoemd in officieele be sprekingen te treden EEN VONDST. ROTTERDAM, 21 December. Vannacht om twee uur is door een agent van politie aan de Schiekade uit het water gehaald een zwart koffertje inhoudende een aantal muziekboeken en een exemplaar van het School blad, voorts damesondergoederen gemerkt H. K. De politie verkeert in het onzekere omtrent do herkomst van deze koffer en stelt een onderzoek in. DE FRAUDE AAN DE H. IJ. S. M. AMSTERDAM, 21 December. Men deelt ons mede, dat de fraude door twee com miezen aan het administratiegebouw van de H. IJ. S. M. werkzaam, beloopt over het luttele bedrag van 13. De beide aangehoudene hebben reeds alles bekend. Het geval is des te treuriger waar de zaak vermoedelijk niet die gevolgen voor beide commiezen en hunne ge zinnen gehad zou hebben, indien zij dadelijk alles had don bekend. Thans is de justitie in deze zaak gemoeid en zijn beiden reeds naar de openbare terechtzitting verwezen. VERGAAN? TERSCHELLING, 21 December. De kustwacht van Terschelling meldt, dat volgens rapport van de strand vonderij wrakstukken van de visschuit „T. S. 5," sohip- per D. Kooyman, welke gisteren was uitgegaan, op den Noordvaarder liggen; van de opvarenden is niets bekend. BRAND. MEDEMBLIK, 21 December. Gisteravond is de groote timmermanswerkplaats van M. Winnubst, nabij hot Rijkskrankzinnigengesticht tot den grond afge brand. Een groote yoorraad hout ging verloren.

Alkmaarsche Courant | 1907 | | pagina 2