Kantoorboeken. Huishoudgroenten 32 cent per blik, 20 cent per Keukenmeid-WerRineid. TE KOOP: flink Winkel- en Woonhuis, ADVERTENTIE N. W. NEDERKOORN H. W. M. RIJKS. Adjunt-directeur. een KNECHT, Gemengde Mededeelingen. Laatste Berichten. BEURSBERICHTEN. Langestraat, A 11. o— Schoutenstraat 6. Salonameublement. Wegens vertrek aangeboden prachtig SALONAMEUBLEMENT, uitsluitend Iste merken Comestibles. GEVRAAGD DIRECT EDAM. Maar in de tweede plaats is Mexico een factor van beteekenis tegenover het Panama-kanaal en het kan zijn, dat daarom het Engelsch-Fransch-Spaansche bondgenootschap aanraking met dat land zoekt, wijl van uit Mexico het beste controle op het kanaal kan worden gehouden door andere mogendheden. En als koning Alfonso vooruitgezonden wordt, dan is dat weer een dier handige politieke zetten, waarmede koning Eduard de wereld pleegt te verrassen. Het onbehaaglijke gevoel, dat men in de Vereenigde Staten ten aanzien van Japan, Engeland's bondgenoot, heeft, zal er door toenemen. Het is daarom niet te verwon deren dat de Amerikaansche prof. Burgess voor aan sluiting aan Duitschland pleit. De heer Hearst, de in vloedrijke courantenman, heeft dit ook op zijn pro gram voor de verkiezing van president der Vereenigde Staten gezet. Zooals de Vereenigde Staten de groote mogendheid van het Amerikaansche vasteland zijn, zoo is China het van het Aziatische continent. Het nationale ge voel is daar aan het ontwaken, vooral ten gevolge van het Fransch-Japansche verdrag, dat door Enge land's toedoen tot stand is gekomen. Dat China, tot bescherming van zijne souvereine rechten, vooral op de Vereenigde Staten moet reke nen, nu ook Rusland tot Engeland en Japan is ge naderd, is duidelijk- Duitschland heeft economische levensbelangen in overzeesche gewesten en kan die het best bescher men, door samen te gaan met staten die in dergelijke omstandigheden verkeeren. De Duitsche betrekkingen tot de Vereenigde Staten berusten op vaste tradities, die moeielijke tijden hebben doorgemaakt. Ontelbare persoonlijke en economische banden hou den dc volkeren bijeen. Dat het doel van een verdere toenadering slechts in hooge mate vredelievend zou zijn, spreekt van zelf. „Onze gelukkig zoo verbeterde verhouding tot Engeland zou onder een overeenkomst met Amerika welke er even weinig oorlogszuchtig zou pitzien als de Engelsche met Frankrijk en Spanje niet kunnen lijden. En zelfs beperking der marine-uitgaven zou misschien juist langs dezen weg het eerst zijn te bereiken. Na de journalisten en raadsleden komen de geeste lijken aan de beurt om de verhouding tusschen Duitschland en En ge land te verbeteren. De Metropolitain Free Church Council te Londen zal honderd geestelijken uitnoodigen voor een bezoek, dat een week zal duren, De aartsbisshop van Canterbury en de bisschop van Londen zullen bij enkele feesten voorzitten. Tusschen Oosten rijk en Hongarije moet weer een nieuw geschil dreigen. De gemeenschappelij ke minister van oorlog zou n. 1. het plan om bij de dele gaties een voorstel tot verhooging der traktementen voor officieren in te dienen, hebben laten vallen, of schoon deze aangelegenheid als zeer dringend wordt beschouwd en er bovendien zoowel aan het Oostenrijk- sche als aan het Ilongaarsche corps officieren bepaal de beloften zijn gedaan. Maar nu verluidt dat, wan neer het ministerie niet zelf met een dergelijk voorstel voor den dag komt, een aantal Oostenrijksche gedele geerden zullen voorstellen de officierstractementen te verhoogen. In de Oostenrijksche delegatie zou zulk een voorstel beslist aangenomen worden; wanneer ech ter de Hongaarsche delegatie daarin niet medegaat, dan moet er om tot overeenstemmende besluiten te ge raken, een drievoudige wisseling van schriftelijke no ta's over de genomen besluiten plaats hebben. En wan neer ook dan nog geen overeenstemming verkregen is, zou elk der beide delegaties het recht hebben de an de re te nopen tot een gemeenschappelijke stemming. Uit Boedapest wordt echter thans reeds gemeld, dat de On afhankelijkheidspartij van plan is de beslissing door gemeenschappelijke stemming te verhinderen door ob structie. In 11 a 1 ië heeft de nieuwe minister van oorlog, de heer Casano, een burger, aangezeten aan een feest tafel in 't casino. De generaal Fecia di Cossato heette den minister welkom en sprak het vertrouwen uit dat diens scherpen blik en rechtvaardigheidszin het leger groote voordeelen zou verschaffen. De minister sprak toen onder lulde toejuichingen der officieren over de overeenstemming tusschen leger en volk, wier harten gelijk kloppen en die geefstdriftig* zijn voor dezelfde idealen. Ten slotte voerde de oude democratische af gevaardigde Pais het woord en noodigde het leger uit, vertrouwen te stellen in het werk van den burgerlijken minister van oorlog. Van een ernstig conflict tusschen Italië en Abessynië wordt in een telegram uit Rome ge sproken. Twee duizend Abessyniërs hebben een inval gedaan in het'Italiaansche Somaliland, Karavanen aan gevallen en kooplieden gevangen genomen hebben; er moet hevig gevochten zijn en aan beide zijden zouden zware verliezen zijn geleden. De Italiaansche min. van buitenlandsche zaken heeft zijn collego vair marine uit- genoodigd, de oorlogschepen, welke zich in de Roode Zee bevinden, naar Mogadiscia te zenden, terwijl h'j aan den minister-resident te Addis Abeba verzocht eon formeel protest in te dienen bij Keizer Menelik wegens schending van den status quo in het territorium Lugh en van het handelsverdrag, waarbij voor dq veiligheid der Italiaansche kooplieden wordt ingestaan. De mi nister eiseht, dat de Abessyniërs onmiddellijk het Itali aansche grondgebied zullen verlalen, dat de schuldi gen gestraft zullen worden en dat er een behoorlijke schadeloosstelling zal worden betaald. Verondersteld wordt, dat het gebeurde buiten weten van den Keizer plaats gehad heeft. Zwtserland is dikwijls een toevluchtsoord voor anarchisten. Te Lauzanne is thans een bende van elf Russische terroristen in hechtenis genomen, die tracht ten een aldaar vertoeven den rijken Rus 5000 francs af te persen. In de woning der gearresteerden, die diep stilzwijgen bewaren, vindt men een stempel met het opschriftCommunistisch-anrarchistiseh comité van Lauzannen. in Marokko heeft de ontmoeting tusschen de generaals Drude en d'Amade bij de landing van den laatste in Casablanca plaats gehad. Generaal Drude wachtte hem op en zeide „Generaal, gij neemt het commando op u van een corps, dat door zijn energie, zijn moed, zijn ijver alle lof verdient en hot is niet dan met den dood in het hart, dat ik mij genoopt zie het te verlaten." Toen barstte de generaal in snikken uit. d'Amade antwoordde op de woorden van den zoo noode scheidenden commandant: „Ik breng u de be tuiging van tevredenheid en het vertrouwen der regeering en den dank van alle dankbare Franschen." Naar uit Rabat verluidt zou Abdel Aziz niet onge neigd zijn de Fransche troepen die thans de kassbah der Medioena's bezet houden door zijn eigen man schappen te doen vervangen. Abdel Aziz schijnt ook al wel eens gehoord te hebben van het aapje dat de kastanjes uit het vuur liet halen door een ander. Geen vrouwelijke chauffeurs. Twee vrouwelijke chaffeurs te Berlijn hebben het stuurrad van de auto weer uit handen gegeven zij getuigden beiden op den duur de moeielijkheden van het vak niet zoo goed te kunnen overwinnen als haar mannelijke collega's. Van de 20 andere vrouwen, die zich bekwaamden voor een politie-bewijs, heeft zich tot heden geen enkele aangemeld. Een ij s e 1 ij k ongeluk. Te Gent is Woensdag een ijselijk ongeluk gebeurd. Een vrouw met haar eigen kind op den arm en drie andere kinderen achter zich, wilde over den overweg in het spoor gaan, toen plotseling de trein kwam aanrijden. De vrouw met haar kind en een ander drie-jarig meisje werden verpletterd, aan een vijf-jarig meisje werd het linkerbeen afgereden,, één jongetje bleef ongedeerd. Geldverspiller op groote schaal. Werd er onlangs gemeld dat ef door den million- nair J. W. Paul te Philadelphia een bal was gegeven, waarbij duizenden van de zeldzaamste vlinders uit Z.-Amerika werden opgelaten, zoodat het feest 300.000 kostte, thans wordt er bericht dat zijn stadgenoot Phi lip Randolph zijn gasten een duurder bal heeft aangebo den. De balzaal was een bosch, met boomen, stroompjes ei\ allerlei landelijk schoon. Over de stroompjes, die met behulp van weerkaatsende spiegels dubbel zoo breed leken, waren bruggetjes geslagen. Zeldzame zangvogels kweelden tusschen de boomen en bloemen. De gasten konden goudvisschen uit de vijvers met net jes scheppen of met hengels ophalen. De gasten kre gen allerlei kostbare geschenken mee Het bal van Dinsdagavond heet de opzienbaarste par tij, die ooit in Amerika is gegeven. Het kost dan ook maar eventjes I5G.000 gulden. Zou dat geld in onzen tijd van werkloosheid niet nuttiger kunnen worden be steed Dorpsroovers. Op Oudejaarsavond werd te Neu Trebbin door drie gemaskerde mannen in een boerderij, waar slechts de meiden en de kinderen waren, ingebroken en brutaal huis gehouden. Toen de boer met zijn knechten terugkwamen, waren de roovers er nog in en zij ont. vingen hem met schoten uit zijn eigen geweren. Eindelijk verdwenen zij. Een der meiden had een hunner aan de stem herkend als een vroegeren knecht en Woensdag heeft men dezen 22-jarigen man aan een Berlijnsch station in hechtenis genomen. Hij legde een volledige bekentenis af en zeide dat de beide anderen, jongens waren, die waren ontvlucht uit een opvoedingsgesticht. EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 10 Jan. De eerste Kamer heeft aangenomen verschillende wetsontwerpen, onder meer voor toekenning van een renteloos voorschot voor den aanleg van een spoorweg van Hoorn over Venhuizen naar station BovenkarspeiGrootebroek en voor den aanleg van een spoorweg van Ewycksluis naar Schagen en voor onteigening ten bate van spoorweglijnen in de Haarlemmermeer en omgeving. DE CRISIS. 's-GRAVENHAGE, 10 Jan. (Van het Haagsche correspondentie-bureau). H. M. de Koningin heeft gisteren in den laten namiddag de tweede conferentie met mr. Heemskerk gehouden. INBRAAK. ENSCHEDE, 10 Jan. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de gasfabriek. Alle lessenaars zijn open gebroken en er is eenig geld ontvreemd. BRAND. GLANERBRI G, 10 Jan. Een wieg, waarin een zuigelinggeraakte bij de familie R. in brand. Voordat liuip geboden kon worden, was het kind deerlijk met brandwonden bedekt. Men vreest voor het levensbehoud. GESTRAND. BROUWERSHAVEN, 10 Jan. Bij den vuurtoren van Westschouwen is een twee mast-stoomschip ge strand. De naam en de nationaliteit zijn onbekend. De reddingsbooten van Brouwershaven en Bergsluis zjjn naar de plaats der stranding vertrokken. EINDELIJK BOVEN WATER. ARNHEM, 10 Januari. Verschillende verhalen om trent den vermisten 80-jarigen P. P. uit Arnhem die iu October 1907 naar Anclam met paarden vertrokken was, hebben de ronde gedaan. Thans is gebleken dat de oude in Demmen (AVestfalen) langen tijd in een zie kenhuis verpleegd is geworden. Hij is op weg naar Arnhem, voortgeholpen door de verschillende Duitsche politieautoriteiten. DOOR HONGER TERUGGEKEERD. VELP, 10 Januari. Door een veldwachter werd he den aangehouden de 20-jarige J. K. te Velp, die gesig naleerd stond in het algemeen politieblad, waarbij zij ne aanhouding door de politie te Arnhem verzocht was omreden hij in den nacht van 12 op 13 October 1907 zich schuldig had gertiaakt aan diefstal in vereenigiug met zekeren L. van worst uit een slagerswinkel gelegen onder Plattenbrug te Arnhem. De verdachte had na zijn misdrijf de vlucht naar Duitschland genomen, honger dreef hem terug naar zijn vaderland. K. die reeds meermalen door de rechtbank veroordeeld werd, zal zich voor bovengenoemd feit spoedig te verantwoor den hebben. 1 IJS IN DE HOOFDSTAD AMSTERDAM, 10 Januari. Hedenmorgen heeft de Amsterdamsche IJsclub hare banen weder opengesteld. VERLOST. AMSTERDAM, 10 Januari. Het Hbl. meldt: In den afgeloopen nacht is onder eigen stoom en met oogenschijnlijk lichte averij aan de De Ruyterkade aangekomen de met stukgoederen beladen vrachtboot „Amsterdam," kapitein De Ruyter, van den ouden Lemmer- en Groninger Stoombootdienst. '.Het stoomschip was op de reis van Lemmer naar Amsterdam op de Zuiderzee tusschen fort Pampus en den hoek van het TJ vastgeraakt en blijven zitten. Na dat een sleepboot tevergeefs getracht had het vaartuig te bevrijden, werd dit door een groot aantal visscherlie- den van Durgcrdam aangenomen. Zij zijn er in ge slaagd een geul te maken, zoodat het stoomschip gis teravond de Oranjesluizen kon bereiken. I)E STRIJD TEGEN DE SPEELHUIZEN. AMSTERDAM, 10 Januari. Door de Amsterdam sche rechtbank werd heden in 2den aanleg vonnis ge wezen in de zaak tegen de beruchten speelhuis-exploi tanten A. J. Brink en J. Ph. Vogelaar. De eerste werd door den kantonrechter op 4 April tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, de 2de werd vrijgesproken. Hun werd ten laste gelegd dat zij in November en December 1906 op het bovenhuis Binnen-Amstel 1S8 gelegenheid hebben gegeven tot hazardspel. De rechtbank bevestigde het vonnis van den kanton rechter. VRIJGESPROKEN. AMSTERDAM, 10 Januari. De rechtbank deed he den uitspraak in de zaak van den heer C. J. Knobloch, directeur van de Holl. Credietbank die voor het Kan tongerecht alhier heeft terechtgestaan wegens overtre ding der loterijwet door loten van den Congostaat te verkoopen, doch die door den kantonrechter werd vrijge sproken als niet vallende onder genoemde wet. In tweede instantie vorderde de Officier van Justitie 1000 boete. De rechtbank verklaarde het aan be klaagde ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen, doch niet strafbaar en ontsloeg bekl. van alle rechtsvervolging op grond dat de premieloten van den Vrijen Oongostaat reeds in 1888 bestonden. HET SPEELHUIS IN DE VONDELSTRAAT. AMSTERDAM, 10 Januari. Het strafgeding tegen de bestuurders van de Club International Bienfaisance in de Vondelstraat diende heden voor de rechtbank al hier. Do namen van de beklaagden zijn: J. II. Henry, 55 jaar, makelaar, te Brussel, B. A. F. Galinon, 61 jaar, zonder beroep, te Parijs, L. W. Thornton, 37 jaar, zon der beroep, te Maison Lafitte, S. Politzer, 49 jaar, zon der beroep te Amsterdam, Vondelstraat 172, en II. Bi- schofswerder, 49 jaar zonder beroep, te Biikdale South- port, in Engeland. In den eigeuaardigen stijl, waarin de dagvaardin gen plegen te worden gesteld, wordt aan de beklaagden het volgende ten laste gelegd: dat zij, de 1ste bekl. se dert het voorjaar van 1905, de 2de en 3de sedert het voorjaar 1905, de 4de sedert Sept. 1905, en de 5de sedert Maart 1906, tot het einde van September 1906, samen en in vereeniging met elkander waren bestuurders (de eerste bekl. tevens oprichter) van en deelgenomen heb ben aan de in April 1904 opgerichte vereeniging „club International de Bienfaisance" (Internationale Lief dadigheidsmaatschappij), gevestigd te Amsterdam, wel ke vereeniging, hoewel, blijkens den inhoud harer sta tuten, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 28 April 1904, St.bl. no. 83, ten doel hebbende aan vreemdelin gen een aangenaam verblijf te geven en hulp te bieden aan vreemdelingen hier te lande die hulp behoeven, echter in werkelijkheid en hoofdzakelijk ten doel had, in hare daartoe ingerichte lokalen aan hare leden en het publiek, zij hef, dat do toegang van eenige voor waarden of inachtneming van eenigen vorm afhanke lijk was gesteld, gelegenheid te geven tot hazardspel, zulks, door in het tijdverloop sedert de oprichting, meer in het bijzonder in het tijdsverloop sedert om streeks Maart 1906 tot einde September 1906, in de daartoe bijzonder ingerichte lokalen van de perceelcn 65 en 67 in de Vondelstraat te Amsterdam, bij die Vereeniging in gebruik, een of meer speeltafels te hou den, in het bijzonder ingericht tot het spelen van het .g.n. roulettespol, zijnde een hazardspel, door het in dienst nemen of doen in dienst nemen, of doen aanstel len, in dienst hebben en houden van een inspecteur, of ,ehef du personnel du jeu," croupiers en ander voor die qreelgelegenheid en voor gemeld hazardspel benoodigd dienstpersoneelalthans door toe te laten, dat door voormelden inspecteur of chef, met medeweten en voor kennis van hen, beklaagden, voorschreven croupiers en ander dienstpersoneel werden aangesteld en, door ge noemde personen in die speelgelegenheid toe te laten en hun toe te staan, aldaar voormeld hazardspel te lei den, daarop toezicht te houden, en de spelers daarbij behulpzaam te zijn, en voorts, door op voorschreven tijd en plaats de leden der vereeniging en hel publiek, zij het onder den vorm van inachtneming der statuten en" ervulling der daarbij gestelde voorwaarden toe te la ten en aan gemelde tafels, met behulp van voornoemden inspecteur of chef, croupiers en ander dienstpersoneel, het genoemde hazardspel om geld te spelen, terwijl die vereeniging zelve, of hare leden, bijzonderlijk de be klaagden althans één of meer hunner of andere mede spelers, bij dat spel als bankier betrokken waren, van welke gelegenheid, om gemeld hazardspel te spelen, door de leden der vereeniging en door het publiek als voor zegd, geregeld, immers nagenoeg tweemaal dagelijks, werd gebruik gemaakt. Ér zijn door het O. M. 12 getui gen gedagvaard, en wel: Frédéric Tapley, koopman te Parijs, Ch. J. A. Delchambre, mecanicien te Brussel, A. P. J. Pollor, commissionnair te Brussel, L. Ph. Rame- lot, industriëel te Jamber, H. Th. O. von Brauneck, rentenier te Berlijn, Johanna Gammersbach, zonder be roep te Aken, Herman Ridder, koopman te Dortmund, A. Th. E. Vroom, makelaar te Amsterdam, J. B. ter Smitten, reiziger in wijnen te Amsterdam, P. J. de Mol portier te Amsterdam, Chr. Batelt, hoofdinspecteur van politie te Amsterdam. De eerste, tweede, derde en vijfde beklaagde zijn zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande. Als verdediger in deze zaak treden op Mr. P. J. Polenaar, Mr. L. W. van Gigh en Mr. K. W. L. Hazelhoff Roelfzema. Drie tolken (Fransch, Engelsch en Duitsch) waren aanwezig. Er was nog al belangstelling, een groote speeltafel en al het speelmateriaal was in het midden der zaal geplaatst. Van de 5 beklaagden was Thorn ton niet aanwezig, behalve de reeds gedagvaarde 12 ge tuigen waren nog gedagvaard de heer Jacobs van Dord- mund door het O. M. en 6 getuigen tl dé charge. Tegen half twaalf werd aangevangen met het verhoor der be klaagden. De eerste bekl. erkende oprichter en mede bestuurder te zijn van de club de Bienfainsance in com binatie-met anderen. De twee laatstgenoemden waren eerst 2 Mei in de combinatie getreden. Het doel de vereeniging was, zei de beklaagde, het verblijf der vreemdelingen hier ter stede zoo aangenaam mogelijk te maken, en de behoeftigen te steunen. Ander doel had de club niet. Er werd wel kaart gespeeld in hun clubgebouw en roulet gespeeld. JUBILEUM PROF. BAVINK. AMSTERDAM, 10 Januari. De bekende hooglee- raar in de Godgeleerdheid aan de Vrije Universiteit te Amsterdam Prof. dr. n. Bavinck viert heden zijn 25- jarig jubileum als hoogleeraar. Talrijk waren de aan wezigen onder wie verscheidene bekende mannen, die opgekomen waren om den jubilaris te complimentee ren. Namens studenten en oud-studenten hield prof. Biesterveld, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit een rede. FLESSCHENTREKKERIJ ARNHEM, 10 Januari. Een als heer gekleed per soon vervoegde zich dezer dagen bij een winkelier in luxe-artikelen te Arnhem en vroeg aldaar omreden zijn chef wiens naam en kwaliteit hij niet noemde binnen eenige dagen een 25-jarig jubileum als directeur zou herdenken, hem eenige voorwerpen van luxe op zicht te willen medegeven. Ter goeder trouw gaf de winke lier aan den heer die een tamelijk hoogen en voorna men toon aansloeg een zilveren theepot met toebehoo- ren mede, doch de klant vergeet nog steeds het ant woord van de hem op zicht medegegeven voorwerpen te brengen, zoodat thans de winkelier de zaak in han den der Justitie gesteld heeft. Ongecorrigeerd). BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN 9 Jan. Jan van der Molen 72 j. GEBOREN: 10 Jan. Catharina Geertruida, d. v. Johannes Leonard Klugt en Mina de Wit. Pieter, z. v. Al- bertus Wijkhuizen en Aafje Ruis. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 10 Jan. 1908. Fabriekskaas, kleine, f 29.50. Boerenkaas, kleine f 30.50, Commissie f 30. Middelbare f 30.50. Aangevoerd werden ter markt 166 stapels, te zamen wegende 101814 K.G. ALKMAAR, 10 Jan. 1908. Op de Graanmarkt alhier, werden aangevoerd 65 H.L. Tarwe f 0.a 0.rogge f 0.a gerst, chev. f 0. f 0.haver f4.a 4.20, paardeboonen f 0.a0.- bruine id. f 8^ a 10.—, citroen id. f 14.— a duiven id. f 0.witte id. f 16.—akanariezaad f 0.a rood mosterdzaad f geel id. f 0.a f karwijzaad f a erwten groene f 11.50 a 16.id. grauwe f a—id. vale BROEK OP LANGEDIJK, 9 Jan. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.—aO.p. 17l/2 K.G. (t/4) H.L. dito (ronde) Reuzenbloe m kool Roode kool Gele kool Deensche Witte kool Uien Bieten 0.—aO. 0.—a0.— 3.—a6.25 2.50h6. 2.—a4.— 0.90al.05 j, n t> 8. a 11, Station NOORD-SCHARWOUPE, 9 Jan. Uien f 0.90 a 1.per 50 K.G. Roode kool f 6.50 a 6.75, 2e soort f 5.50 a 6.25, kleinere f 3.50 a 5.—, Gele kool f 6 25 a f 6.50, 2e soort f 5.a 5.50, kleinere f 3.a 4.50, Deensche witte kool f 4.a 4.50, 2e soort f 3.50 a 3.75, kleinere f 2.50 a 3.per 100. AMSTERDAM. Nederland, Oblie. N. W. Scbuld 3 Certificaten 'ito 3 dito dit,o 2. cstenrijk, Belaat.vrije Kroonr. Jan.-Juli 4 dito, dito, Mei.-Nov. 4 Portugal. Oblig. Ie serie 3 dito, dito, 3e dito, fr. 500 3 Rusland, Oblig. in goud 1884 G.R 125-500 5 dito, 5-jar. Schatkistbilj. fr. 500 1904 5 Oblig. 1906 fr. 500. 5 Oblig. Iwang. Dombr. G.R. 625 4( Groote Russ. Spw. 1861 4 dito, 1898 4 Nieolai 1867-1869 100 4 1880 gecons G.R. 625 4 zuidwest G.R. 625 4 1889 Consols G.R 625 4 9 Jan. 10 Jan. dito, dito, dito, dito, dito, dito. dito, dito, dito, dito, 1889-1890 bij Hope& Co. G.R. 625 4 dito 894, 6e emissie 625 dito, Binnenlandsche Leening i 894 dito, TranBC. Spw. dito, goudleening, 1889 Spanje, Obl. Buit. Perpetueele Sch. Turkije, dito geunific. fr. 25UO dito Mexico, 1 0- 000 Obl. dito Bel. vrije Goudl. pd st. 20-100 899 Amsterdamsche Bank. Aand. N.V. Noord-Holl. Grond-Credit. Pandbr. N Wen. Pac Hyp stuk B F Pandbr. Air. Car. foundrij Co Ct v. Aand. United States Steel Corp. Ct. v. gew. A Cnlt. Maatsch. d. Vorstel. Aand. Koloniale Bank dito Ned. Hand.-Maatsch. rescontre Ned. Ind. Handelsb. f 1000 Aand. Kon. Ned. Mij t. expl, petr. br. dito Sum. Palembang Petr. M. dito Inter. Mercantile Mar pref. dito Peruvian Corporation Cert. v. Aand. dito Pref. dito Maats, tot Expl. St. Spw. Aand. Ned. Centr. Spoorw. Aand. Noord-Brabant Boxtel Wezel dito Italië, Spoorw A-E Oblig. Zuid-Ital. Spw.mij. A-H. dito Polen, Wars.-Weenen Aandeelen Rusland, Wla lik. Z R. 625 1885 Oblig. Atchison Topeka Cert. v. Aand. dito, Alg. Hvp. Obl. Chic. R.-Island. Cert. v. Aand. Deuv-Rio-Grande Cert v. Aand. Erie Spw. M.gew. Aandeelen Illinois Central Cert. v. Aandeelen Kansas City South. gew. Aand. Miss. Kansas Texas Cert. v. Aand. dito dito le Hyp. Oblig. dito dito 2e dito dito Norfolk West. Sp. Cert. van Aand. Oregon-.Calif goud le hyp. in Goud Southern Pacific Comp gew. Aand. Southern R. Co. Afgest gew. Aand. Union Pacific Rr. Cv. Ct. van gew. Aann Wasbash Gew. Aand. Nederland, Stad Amsterdam h f 100 Belgie. Antwerpen 1887 Theiss Loten Oostenrijk, Staatsbl. I860 dito, dito, 1864 Turkije, Spoorwegleening 90i/16 89% 74% 64 84% 863/8 8516/ig 82i/16 76% 76% 75% '4% 72% 187 92% •31% 27% 105% 91% 161% 126% 94% 8% 32% 103s/4 65 68% 203/g, 16 231/w 253% 95 65% 99% 73 11% 122 10 108% 9415/16 90% 89% 7416% 96% 96% 683/4 85% 74% 7615% 74% 77% 75% 64s/8 187 32% 283/8 1057/s 92 162 127% 94 33% 1033/4 101 677 21% 17 23% 26% 81% 66% 996% 75% 12% 126% 101% 1085% 143% Getrouwd: G. KONING en G. BOET die, mede namens wederzijdsche familie hun harte- lijken dank betuigen voor de bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Heiloo, 9 Jan. 1908. Eigen Binderij. Machinaal en Handwerk. Perforeerenliniëeren en nummeren. zoo goed als nieuw; uitstekend geschikt voor jongelui. Te bevragen Paardenmarkt 2. Mevrouw STEFFELAARHoofdgracht 46 te Den Helder, vraagt zoo spoedig mogelijk een bekwame bekend met wegen en verpakking in papier, goede hand schrijvende. Zich persoonlijk aan te melden bij A. C. G. POST Jr., Zaadhandelaar, Heer-Hugowaard. GEVRAAGD door Bankinst. in N. H. om terstond in functie te treden als Adjunct-directeur, een net jongmensch. Vereischtedeeln. in het aand -kapit. f 3500. Uitv. br. motto „Bankinstelling", Boekhandel Trapman en Co., Schagen. prima eerste stand, met ruim Erf, voor alle doeleinden geschikt. Fr. br. aan E. DE BOER Ezn., Achter- Stationstraat E 35, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3