STADSNIEUWS. BUITENLAND. Uit Heer Hugowaard. Ongelukken. Aanbesteding. riZ 1 Jm,i m'7 e» uitgeschreven dom Alkii aarsche Bad- en Zweminrichting. Góed afgekomen. 14e Oushoorn-concert. „De Voorzorg". Een 100-jarig bestaan. Prijzen gewonnen. Gemengde Mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. Alkmaar. GEBOREN Laatste Berichten. EEN IIARWICHBOOT VASTGELOOPEN. Nieuws uit Hoorn. 19 Januari. Tot nogtoe wbrd door de directie der kaasfabriek „Vita Nova" alhier aan de inbrengers dier fabriek uitbetaald naar de kilo's geleverde melk. Op den duur bleken velen dit niet de meest rechtvaardige manier te vinden. Dientengevolge werd in den loop dezer week een vergadering gehouden van directie en inbrengers. Na langdurige discussie werd een stemming uitgelokt, waarbij de groote meerderheid zich uitsprak voor uitbetaling naar het vetgehalte der melk. Te Donk (L.-B.) is gistermorgen de molenaarsknecht van Wezel bij het omzetten der molenkap naar be neden gevallen. Hij bekwam zulke ernstige wonden, dat hij kort na den val is overleden. Liederenavond. Een avond van kunstgenot was het gisteravond in de voorzaal van de Unie, waar mejuffrouw Johanna van Linden van den Heuvell, sopraan, den Haag, de heer Hendrik C. van Oort, bas, Utrecht en mejuffrouw Jan nette Walen, pianiste, Hilversum, blij'ken van hun ta lent gaven, al zou er nog meer genoten zijn, indien de zaal zich wat beter voor dit doel leende. Een met zorg samengesteld programma werd er boden. Als inleiding werden door de solisten een vier tal duetten gezongen van Peter CorneliusKomm herbei Tod!, Scheiden, Ich und Du en Verratene Liebe. Wat paarden de stemmen zich schoon aan elkaar, hoe innig en gevoelvol werd er gezongen, vooral in Schei den klonk: Ein jedes ruft: „Ich scheide! Leb' wohl! Ich scheidel" zeer schoon. „Verratene Liebe," is een liedje, dat succes moét hebben, als het gezongen wordt door zülke stemmen. Een dankbaar applaus beloonde dun ook dit aardige lied. Door beide solisten werden een achttal sololiederen gezongen. Mejuffrouw van Linden van den Heuvell en de heer van Oort waren geen onbekenden in Alk maar, maar opnieuw is hun roem hier thans gevestigd. De soliste vergastte de aanwezigen eerst op een vier tal liederen van Schumann, waarvan Talismane met veel gevoel en Volksliedehen met opgewektheid werd ge zongen. De sopraan beschikt over een helder, wellui dend geluid, dat ook in „Jemand" tot zijn volle recht kwam. Allerliefst klonken het „Wiegenliedchen" van van Nieuwenhoven en de composities van Kor Kuiler: „V ie krabbelt daar?" en „Van broerke". De heer van Oort, die een klankrijke, volle stem be zit, droeg o. a. 'n viertal liederen van Schubert voorDas Wanderu, Am Feierabend, Frühlmgstraum en Eifer- sucht un Stolz. Verrukkelijk klonk O Wandern, Wan- dern, mei lie Lust, O Wandern! enz. en Ich triiumte von bun ten Blumen, So wie sie wohl bliihen im Mai. De twee „Venetianische Liedchen" kwamen heel goed tot hun recht, eveneens was dit het geval met „O wüsst ich doch den weg zuriiek. Tot slot werden volksliede ren gezongen (duetten) bewerkt door Wilhelm Berger. Mooi en liefelijk werden „Die Sonne scheiut nicht mehr" en „Sandmannchen" gezongen, guitig het laat ste „Der Jager langs dem Weiher ging," dat een pret- tigen indruk achterliet. Mejuffrouw Jannette Walen speelde voor de pauze Rondo a Capricio (op. 129 G. dur) van L. van Beetho ven, na de pauze „Ballade" van F. Chopin. Beide num mers werden talentvol uitgevoerd, een bijzonder harte lijk applaus dankte haar na Ballade, dat prachtig ge speeld werd. Ook haar begeleiding bij den zang droeg bewondering weg, op artistieke wijze wist zij te accom- pagneeren zonder zich op dek voorgrond te dringen. Dat zulk een concert op prij's wordt gesteld, bewees de zoo talrijke opkomst. De uitslag van de aanbesteding van de Rustieke brug over den Singel is als volgl Gebr. Appeldoorn Egmond-Binnen f 2330, J J. Schouten Alkmaar 2112, S. Fraiman id. f 2099, Spruijt en Wils id. f 2015J. Opdam Heiloo f 2000 C. Oldenburg 's-Hage f1888, C. Bol Alkmaar f1886' J. Huiberts id. f 1832 en L. C. Oudt id, f 1750 gegund aan den laagsten inschrijver. Patrimonium. Men meldt ons dat hier opnieuw is samengesteld een afdeeliug van „Patrimonium." Het secretariaat is gevestigd Snaarmanslaan E 20. Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Algemeen Belang." Men schrijft ons Woensdag hield bovenstaande vereeniging hare jaar vergadering in het café „de Amstel" van mei. wed. Sui'dema alhier. Na opening door den voorzitter werd verslag uit gebracht omtrent den toestand en de werkzaamheden van de vereeniging in het afgeloopen jaan door den secretaris, den heer A. Boersen Jr. Hieruit bleek, dat het ledental Januari 1907 101 bedragende, vermin derde door bedanken van eenige leden, en klom door iaö aanilemTen van nieuwe leden tot, een aantal van 106 op 15 Januari 1908. Uit de hoeken van den pen ningmeester bleek dat er een buiig saldo in kas was van f 83 531/2. De Vereeniging- welke dit jaar op de tentoonstelling van Landbouw- in den Haag, in ver eeniging mot eenige Tuiahouwvereen igingen uit de provincie Noordholland eene inzending van groenten had mocht aldaar na harden strijd met de provincie Zuidholland wede^, aen eersten prijs verwerven. Bij de alhier, gehouden Landbouwfeesten werden door haar «wee versierde wagens opgesteld, de eene den luinbonw, de andere de afslagmarkt voorstellende Waarmede zij veel succes had. 9°k ^are atslagmarkt van groenten en fruit mocht zieu in een toenemenden bloei verheugen. Volgens hek verslag door den penningmeester-boekhouder, den hesi- H, Pastoor, uitgebracht, werd in het afgeloopen jaar verhandeld voor een som van f 20771.39l/2. De boeken en verdere bescheiden waren van to voren door een commissie van drie leden nagezien en in orde bevonden. In deze vergadering werd door een hunner m een aardige berijmde toespraak hunne bevindingen meegedeeld hetgeen veel applaus verwierf, md! aftredende leden van het bestuur, de heeren T. Wortel, Voorzitter en F. J. Jonker, 2e Secretaris wer- 1™, 611 stemT" herkozen en aanvaardden neder hun functie na gelukwensch van den secretaris. Door den voorzitter werd in een beknopte verhande- hng verslag uitgebracht omtrent de werkzaamheden van den Nederlandschen Tuinhouwbond in het afge loopen jaar en door den penningmeester over eene ver gadering van verschillende Tuinbouwvereenigingen, ge- de Nederlandsche Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde en waarin behandeld werd het ontwerp „Ongevallenverzekering voor Land- en Tuinbouw." Bei- de verslagen werden met 'aandacht gehoord. geï?U60?elheL 6int <ter ^aderin* door on geveer 60 leden bezocht was, nog besloten was dit iaar geen gelden uit de kas te besteden voor een Wavond werd de vergadering door den voorzitter met eon womd van dank voor de goede opkomst gesloten werd toen reeds op waardige wijze gehuldigd, terwijl hem bovendien de toezegging werd gedaan van een me daille voor trouwen dienst van het departement Alk maar van het „Nut". Hedenmiddag om half vier nu is deze medaille den heer Bruns overhandigd. Do bierbrouwerij, waar de jubilaris altijd heeft ge werkt, was versierd met groen en doek en hier bevon den zich de patroons, enkele bestuursleden van het Nutsdepartement en het personeel der brouwerij. De jubilaris werd toegesproken door den heer J. J. Wie- ringa, den voorzitter, die hem daarna de verguld zilve ren eerepenning, benevens een diploma overhandigde. In een gistermiddag in het café van mej. van Tel lingen gehouden algemeene vergadering van de veree niging Alkmaarsche bad- en zweminrichting werd de heer 11. J. Vonk als voorzitter herkozen. Meegedeeld werd dat het een zeer slecht jaar is geweest voor de in richting. 't Weer was koud en guur, tengevolge waar van aanzienlijk minder baden zijn genomen dan vorige jaren. Door heeren werden van Mei tot en met Sep tember genomen 4608 baden, door dames 19 en door onvermogenden 704. De verdeeling over de verschillende maanden was aldus Mei Heeren 737 Dames 4 onverm. 244 Juni 1174 1 229 Juli 1463 3 133 Augustus 1107 6 90 September 122 5 13 Heeren 4608 Dames 19 onverm. 709 Totaal 5336. Agenten van politie 283. In 1906 bedroegen deze cijlers voor heeren 3760, da mes 25 en onvermogenden 1670. in 1905 6569, 174 en 1912. Uitgeloot is no. 74 van de aandeelen in de inrich ting. e, j Een 50-jarig jubilé. im?cj' tljd Sleden is door ons melding gemaakt van het oO-jang jubileum van den heer N. Bruns die de WTT j bierb™uwerijvan dc tinna C. M. Witte aan de Bierkade. De jubilaris Op de Oudegracht bij de houtkooperij van den heer Baan zakte een jongetje door het ijs. Het knaapje werd door personen die van het geval getuige waren gered. Ook op den Nieuwlandersingel zijn jongens door het ijs gezakt, doch gelukkig gered, Zooals wij reeds meldden heeft de heer J. Henri Oushoorn zijn veertiende concert bepaald op 14 Fe bruari. Het belooft ditmaal iets extra's te worden het bekende Haarlemsche orkest zal worden geënga geerd. Daar de kosten dientengevolge zeer hoog zijn, is de entrée bepaald op f 1.25 eerste en f 0.75 tweede rang. Te beginnen met Maandag zal een inteekenlijst cir- culeeren en het spreekt wel van zelf dat bij niet vol doende inteekening het concert niet zal doorgaan, wat natuurlijk ten zeerste zou zijn te betreuren, daar we hier niet dikwijls in de gelegenheid zijn, een goed orkest te hooren. Reeds eenige-n tijd geleden, bij de oprichting, maakten we melding van de spaarzegelvereeniging „De Voorzorg," die dezer dagen de koninklijke goed keuring op hare statuten kreeg. Tot heden toe sloten zich 525 spaarders bij de vereeniging aan, waaronder 27 winkeliers. De gespaarde gelden zijn in bewaring bij kassiers hier ter stede. Elk bedrag kan men weke lijks^ Sparen en elke winkel aangesloten bij de „Voor zorg" moet de zegels in betaling aannemen, zonder dat de prijzen ook maar, eenigszins verhoogd worden. Zoo als men weet heeft de vereeniging een eigen bode, die wekelijks het geld komt ophalen en daarvoor een ge- lijk bc<lra«r »«n knn ixcfc g~c:cna lekei ijker en beter? De firma B. Koorn Co., stoomkoffiebranderij en theehandel in 't Fnidsen alhier, herdenkt heden haar 100-jarig bejstaan. Zij wist in dien langen tijd een goeden naam te veroveren en dezen in den concur rentiestrijd der laatste jaren steeds te behouden. Ter herinnering aan dezen dag biedt de iirma haren klanten een aardigen kalender aan. Voetbal. Nadat gedurende enkele weken de voetbal wegens het ijsvermaak op iflon-activiteit was gesteld, voert hij thans weer heerschappij over Neerland's velden. Allerwege in den lande zullen morgenmiddag tegen tweeën evenals eiken Zondag weer de duizenden voet- balenthusiastem optrekken naar de terreinen om getui ge te zijn van fraaie, spannende wedstrijden, waarbij de „spes patriae" zich meet in eerlijken kamp. Ook hier ter stede worden de voetballiefhebbers in de gelegenheid gesteld weer eens een spannenden strijd te aanschouwen. Alcmaria Victrix I speelt om 2 uur haar laatsten competitiewedstrijd op eigen ter rein in dit seizoen tegen de machinisten E. C. „Swift" van Amsterdam. W eliswaar hebben onze stadgenooten hun competitie programma daarmee nog niet beëindigd en moeten zij nog vierr van de twaalf wedstrijden spelen, doch de laatste drie ontnaoetingen moeten alle in Amsterdam plaats hebben. Gedurende de eerste seizoenshelft heeft Alcmaria Vic trix in hare competitie een zeer gunstige positie ver worven. a it de 8 wedstrijden werden er 5 gewonnen en 2 gelijk gespeeld, slechts 1 verloren. Onze stadge nooten scoorden 34 maal, terwijl de eigen doelverdedi- ger slechts 11 maal werd gepasseerd. Zij nemen nog altijd de t,woede plaats onder de acht elftallen in, ter wijl de kans op het kampioenschap nog steeds niet is buitengesloten. Alcmaria ictrix II, dat minder gelukkig speelde, reist morgen naar Haarlem om voor de competities tan dqei N. H. V. B. de Haarl. V. V. te gaan bestrij den. Dak beide elftallen morgen hun beste spel spelen en door een mooie overwinning zich het pas verworven vaaijdel waardig toonen In de wedstrijden van schaatsenrijden gehouden op Donderdag 16 dezer en uitgeschreven door de IJsclub Enkhuizen behaalde in den wedstrijd voor dames, mot 3.2 deelneemsters, onze stadgenoote, mej. A. O. Kaan den eersten prijs. En in den wedstrijd voor heeren (met 15 deelnemers) ■de^heer J. A. Zuurbidr dqn 2en prijs. t IJs was goed, doch er stond veel water op en er was harde wind. Nog is in Duitschland het proces van Peters tegen de Köln Ztg. nieb uit of een nieuw koloniaal pro- -ces vraagt weer de aam lacht: de zaak Roeren-Schmidt. De laatste was wegena beleediging van het bekende •■centrum-lid Roeren veroordeeld, maar, omdat de heer Roeren hem door onwarv beweringen in den Rijksdag getart had, was hem slenhts een lichte boete, 100 M., opgelegd. Beide partijen gingen in beroep en gisteren hield de zaak de strafkg mer der Keulsche rechtbank bezig. De heer Schmidt werd thans veroordeeld tot 400 M. boete en de kosten van het geding. In het von nis wordt ook ditmaal ov erwogen dat beklaagde getart is, daar de heer Roeren beschermd door zijn immuni teit in den Rijksdag onware beweringen over hem ge daan had. In Engeland moesten vijf voorvechtsters van vrouwenkiesrecht die gisterochtend in hechtenis waren genomen, voor den politierechter verschijnen. Deze legde haar op, borg te stellen voor haar goed gedrag of drie weken te worden opgesloten. Zij kozen dit laatste. In de Fransche Kamer heeft de heer Jaurès verzocht, de regeering te mogen interpelleeren over het gevecht bij Settat en den opmarsch van generaal d'Amade. Minister Pichon antwoordde, dat generaal d'Amade de schuldige stammen tuchtigde en bracht hem daarvoor warme gelukwenschen. Er is niets veranderd in onze politiek welke bestaat in het be' schermen der Europeanen. De instruction gegeven aan d'Amade zijn dezelfde als van zijn voorganger. Opze politiek is goedgekeurd door alle mogendheden Op verzoek van de regeering werd met 367 tegen 197 stemmen besloten, de interpellatie tot 24 Januari te verdagen. De Russische minister-president Sto- lypin lijdt aan influenza, welke ziekte door haar ge vaarlijken aard in de Russische hoofdstad thans tal van slachtoffers maakt. F erdinand IV, groothertog van Toscane, is te Salzburg, waar hij de helft van zijn leven heeft doorgebracht, overleden op 72-jarigen leeftijd. Hij was getrouwd met de thans 58-jarige groothertogin Alice, geboren prinses van Bourbon-Parma, en had negen kinderen, terwijl een vroeger huwelijk met prinses Anna van Saksen (zuster van den 5 jaar geleden ge storven koning Albert van Saksen) kinderloos was gebleven. Zijn leven was vol bitterheidhij moest Florence verlaten en Toscane wilde hem niet als groothertog erkennen. De titel „groothertog van Toscane" zal dan ook thans wel voor goed zijn einde hebben ge kregen. Het familieleven van Ferdinand IV was niet gelukkigLeopold Wölfling, die thans een boeren meisje heeft gehuwd, was zijn oudste zoon, de tegen woordige mevrouw Toselli zijn dochter. De wereld wil bedrogen worden. Uit Weenen wordt aan het N. v. d. D. gemeld over een voorstelling in een variëteiten-theater: w Aan 't slot zouden we krijgen: „Canada," Ameri- kaansche Ausstattungs-Revue in 4 Bildeni: I. Strand- leben am St.-Lorentz. II. In den Wellen. III. Weih- nacht im Neu- Braunschweig. IV. Karneval in Mon treal. Het klinkt imposant en iedereen spreekt er over. Toen 't gordijn opging en 't eerste tableau een zee hoofd met paviljoen en groote booglampen vertoonde, dacht ik, wat gek ik meen dat te kennen. Maar waar? Dat is de quaestie. Aanstonds verschenen acht aardige deerntjes a la Barrison en zongen in een En- gelsch, dat me al heel barok voorkwam. Ik wou er meer van weten en drong langzaam naar voren. Toen vielen op eens de schellen van mijn. ooren. Het was geen Engelsch dat ze zongen, het was leuk, oubollig Hol- landsch. En de River St.-Lawrence, dat was Canada niet, het was onze Sclieveningsche Pier, zooals-ie „liebt en lebt." Het tweede tafereel 't was onze grijs-groe ne Noordzee, 't Derde o comble! 't Was een Apol- letje of een Blommers ergens bij Hilversum, met sneeuwbedekte Hollandsche boerderijen in den achter grond en zelfs een snoezig ophaalbruggetje, dat ons in den vreemde altoos zoo'n beetje heimwee bezorgt. Wel hoe vindt u hem? Is het niet om te gieren dat de Wee- nors acht lievef ronde, Hollandsche meiskens voor Ca- nadeesche verslijten, en dat ze zalig gelooven in Sche- veningen en Hilversum, het hartje van Nieuw-Bruns- wijk te zien? De wereld wil bedrogen worden. Waarschijnlijk fop pen de bekende Hollandsche zangeressen de oranjebloe sems vau den heer Coppée Weenen aldus. Eieren-verbruik in Engeland. Volgens een opgave van een Engelsche vereeniging van pluimgedierte is er in Het Vereenigde Koninkrijk verleden jaar voor 85.842.384 aan eieren ingevoerd. Uit Engeland en Schotland kwam er op de markt voor 66.000.000. Het aantal nit het buitenland inge voerde eieren was ruim 2,228,146,000, d. i. ruim 30,740,000 minder dan in 1906. Naar schatting kwa men de buitenlandsche eieren voor 43 pet. uit Rus land, 24 pet. uit Denemarken, 8 pet. uit Oostenrijk- Hongarijo, 8 pet. uit Italië, 7 pet. uit Frankrijk, een 4 pet. uit Canada, en een 6 pet. uit alle overige landen. Warmte in Australië. Uit Australië komen berichten -van buitengewone warmte. Do temperatuur in de schaduw is bijna over al hooger dan 100 graden Fahrenheit en soms zelf 119 bedraagt. Velen worden door zonnehitte getroffen, terwijl er op verschillende plaatsen branden voorkomen. Geen prettig leven. Volgens een bericht uit St. Petersburg, hebben soci alistische leden van de Doema een telegram uit Koe- taïs gekregen, meldende dat 700 gevangenen in de ge vangenis daar weigeren nog langer voedsel te gebrui ken. Zij vinden het leven, dat ze daar hebben, onver- dragelijk en willen er zoo een eind aan maken. Ver scheiden zijn er, zoo 't heet, reeds van honger gestor ven en anderen liggen op hec uiterste. 17 Jan. Agatha Bernardina, d. van Jan Bos en Grietje Bruin. Jantje, d. van Duurt Sweepe en Kaatje Wilhelmina Johanna Mackor. Schoorl. (Dec.) Geboren: Johannes, z. v. Jan Rietveld en Jo hanna Broersen. Aafje, d. v. Jacobus Timmer en Jansje Admiraal. Aagje, d. v. Tijmen Timmerman en Aagje Hoogvorst. Jacobus Comelis, z. v. Oome lis Petrus Bibo en Margaretha de Waard. Ondertrouwd en getrouwd: Jacobus Al- derlieste te Bergen en Antje Stam. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Toonis de Qeijter en Rikje van Essen. Simon Snip, z. v. Willem Snip en Elisabeth Spruijt. "T" WATERSCHAP EN GEMEENTE. GRONINGEN, 18 Januari. Tusschen het gemeen tebestuur van Scheemda Gr. en het Hoofdbestuur van het waterschap „Oldambt" voor een groot deel in die gemeente gelegen, dreigt een ernstig geschil te ont staan over de ophooging van een gedeelte van aan het waterschap toebehoorende weg de Eexterweg. B. en W. van Scheemda zijn van meening dat het waterschaps bestuur zijn verplichtingen in deze niet is nagekomen en is van plan het waterschapsbestuur in rechten aan te spreken. Oed. Staten van Groningen bemoeien zich reeds met deze zaak en tracht de beide officiëele licha men tot een vredelievende oplossing te bewegen, in een missive er op wijzende dat het Hoofdbestuur van een waterschap en een gemeentebestuur niet tegen elkaar maar naast elkaar en samen moeten werken. Tot toe lichting der zaak diene, dat het waterschapsbestuur de ophooging van bovenbedoelde Eexterweg had opgedra gen aan een aannemer en nu was hij' vgii. meening dat zij van alle verantwoordelijkheid af was, welke meening echter niet door B. en W. van Scheemda werd gedeeld, en daarom het waterschapsbestuur tot richtige uitvoe ring van dit werk sommeerde. IJ SSL ACHTOFFER. ARNHEM, 18 Jan. Bij de petroleumloodsen aan Onderlangs te Arnhem is uit den Rijn in een opening van het ijs opgehaald het lijk eener 40-jarige vrouw. Het is niet bekend wie de bewuste vrouw is. Men vermoedt, dat zij bij het oversteken van den Rijn over het ijs in een wak is geraakt en verdronken. NA DE STAKING. ROTTERDAM, 18 Januari. Twee timmerlieden, werkzaam aan het opbouwen van Circus Carré konden het niet goed met elkaar vinden. Een hunner, C. B. had n. 1. tijdens de jongste staking doorgewerkt. He denmorgen kwam het tot een uitbarsting en heeft E. T. uit Rotterdam B's neusbeen stukgeslagen en hem in hel aangezicht verwond. Politie maakte proces-ver baal op tegen de dader. VERBRAND. ZUILICHEM, 18 Januari. Een vijfjarig meisje kwam te dicht met de kleeren bij het vuur, waardoor die in brand vlogen. De buren wierpen het kind in het water. Maar tengevolge van de brandwonden is het later overleden. J. S. H. BROUWERS. VENLO, 18 Januari. Het lid der Eerste Kamer, af gevaardigde voor de provincie Limburg, de heer J. 8. H. Brouwers, notaris alhier, is ernstig ongesteld. De Heilige Sacrementen zijn den 65-jarige reeds toege diend. DOOR KOLENDAMP GEDOOD. ROTTERDAM, 18 Januari. Do 19-jarige zoon Ch. van den caféhouder Ver wij e, wonende aan de Bergweg was in het begin dezer week ongesteld en moest het bed houden. Ter verwarming van den slaapkamer heeft men de onvoorzichtigheid beg'aan er een emmer met glooiende briketten neer te zetten. Tegen den avond verspreidde de damp zich zoo sterk in het ver trek dat de zieke opstond en den emmer buiten de ka mer zette, waarop hij zich weer ter ruste begaf. Den volgenden morgen vond men hem bewusteloos liggen. Zoo spoedig mogelijk werd de geneesheer er bij ge haald en werd alles in het werk gesteld om de levens geesten weer op te wekken, hetgeen niet mocht geluk ken. Nog ruim dertig uren bleef hij bewusteloos, waar na de dood intrad. EEN JEUGDIG AVONTURIER UIT ROTTERDAM. ARNHEM, 18 Januari. Alhier werd als minderja rige aangehouden de 13-jarige J. S. uit Rotterdam, liet knaapje deed omtrent zijn reis naar Arnhem een ongelooflijk verhaal. Woensdagavond stond hij aan het station te Rot terdam te kijken toen een heer hem vroeg waar hij heen wilde reizen. Een oom te Arnhem bezittende, gaf hij ten antwoord: „Ik zou wel naar Arnhem willen." De goedhartige meneer gaf het knaapje daarop vier gulden. Deze is daarmede de wereld te rijk en na eerst eenige snuisterijen voor oom en tante gekocht te heb ben, reist hij naar zijn oom te Arnhem. Op het ver zoek der ouders is het knaapje aangehouden en wordt hij naar zijn vader en moeder teruggebracht. Het ver haal is gebleken geheel onjuist te ziju. Het reisgeld had hij van zijn weekcentjes opgespaard. PROF. HERMAN SNELLEN, UTRECHT, 18 Januari. Hedenmorgen in de vroeg te is prof. Herman Snellen overleden. Hij werd in 1834 te Zeist geboren, promoveerde (in 1857) te Utrecht tot doctor in de geneeskundewerd assistent van prof. Donders en was sedert 1862 geneesheer-directeur van het Ned. Gasthuis voor ooglijders. Hij was van 18771901 hoogleeraar in de oogheelkunde te Utrecht en is tevens jaren lang adviseur-oogheelkundige bij de verschillende spoorwegmaatschappijen in Nederland geweest. ROTTERDAM, 18 Jan. Hedenmorgen is door den mist de Ilarwichboot „Vienna" bij het binnenkomen in den Nieuwe Waterweg aan de Zuidpier vastge- varen. Er is geen oogenblikkelijk gevaar. Sleepbooten zijn in de nabijheid. ROT TERDAM, 18 Januari. De „Vienna" is zon der assistentie vlot gekomen. De passagiers waren vooraf door het stoomschip „Claeton" van dezelfde Maatschappij van boord gehaald. De mede uitgeva ren reddingboot en stoomboot „Yarmouth" behoefden geen dienst te doen. BRAND. HELLEVOETSLUIS, 18 Jan. Door onbekende oorzaak is hedenmorgen te 6 uur het recreatiegebouw ten dienste der jongensopleiding tot den grond afge brand. Ongecorrigeerd). Kamer van Koophandel. De voorzitter, de heer Uterinöhlen, opende deze eer ste vergadering in het nieuwe jaar met den wensch, dat dit jaar zal mogen getuigen van een grooten bloei voor handel en nijverheid in onze stad en omgeving. Tevens wees hij in zijn openingswoord op de nieuwe pogingen, die in het werk worden gesteld aan Hoorn een vluchthaven te geven. Hij ging na, wat de K. v. K. al voor den aanleg had gedaan en constateerde met blijdschap, dat thans weer een zeer levendige actie zal worden gevoerd. Reeds vanaf de vergadering van Maart 1889, toen het lid, de heer H. Belt, een voorstel indiende om te trachten een vluchthaven te verkrijgen, is deze kwestie hangende. Tot voorzitter en vice-voorzitter werden herkozen resp. de heeren Utermöhlen en Bloem. Overeenkomstig het besluit van de vorige vergade ring was een missive gericht tot het bestuur van den groep Nederland van den algemeenen bond van het Ned. Taalgebied; tot den dir. gen. der Posterijen en Telegrafie in zake het verzoek der vereeniging van Handelsreizigers, om openstelling van do kantoren ge durende den geheelen dag, tot op- of afnemen van post wissels en het aanbieden van kwitantiën, tot de Direc tie der II. IJ. S. M. in zake het verhoogde tarief der bestelgoederen. a n de K. v. K. te Alkmaar was bericht gekomen in zake^ het invoeren van 10 rittenboekjes bij de spoorlijn in Noord-Holland en wel, dat aan het verzoek geen ge volg kan worden gegeven, daar een algemeene regeling en herziening der tarieven in voorbereiding is. Pensioen verleend. Bij Kon. Besl. is, ingevolge de Burgerlijke Pensioen wet, een pensioen van 1560 verleend aan N. W. En- serinck, gewezen ontvanger der dir-ecte belastingen en aceijiizon, wonende te Hoorn. Predikbeurten. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, Ds. v. Doorn. Namiddags 12i/2 uur, geen dienst, avond 6 uur, Ds. TenthofF. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. Scharten. Woensdagavond 71/2 uur, Ds. Scharten, zendingsrede. Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gem., 10 uur, Ds. Uiterdjjk. Gereformeerde Gem., 10 uuravond 5 uurDs. Zantinge. Bediening van het H. Avondmaal. Vereeniging tot Evangelisatie, 10 uur, en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Gevonden: Een gouden potloodhouder, een lorgnet, een zilveren armband.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2