STADSNIEUWS. Uit Heer Hugowaard. Verkooping te St. Pancras. Uit Bergen. Uit Uitgeest. Uit Edam. Een incident bij een begrafenis. Toestanden op Urk. Een reuzensnoek. Een honderd-en-één-jarige. Wel wat kras. Vreeselijk. Een petroleumwagen gekanteld. Schade door vorst en mist. Door den mist. Gezinsverpleging in de classis Hoorn. Werkmanswoningen. De oorzaak van den mist. Uit Stompetoren. Voetbalwedstrijden uitgesteld. Wedstrijd. Departement tot Nut van 't Algemeen. Rioolverbetering en vernieuwing. Eervol ontslag stads-vroedvrouw. Vervulling der open te vallen plaats. Onbewoonbaarverklaring van de woningen aan den Kennemersingel Wijk E Nrs. 20 en 21. Het ijs. Hoogereburgers in de werkplaats. Gegund. Evangelische Unie. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is van den heer Jb. Buren één van zijne 30 schapen in de weide geslacht, waarvan het vleesch is meegenomen. Alleen de huid, netjes toegevouwen, vond men 's morgens op het land. Uit Wieringerwaard. Door de bijzondere dikke laag rijp of rijm op de takken, gelijken onze boomen alle wel treurwilgen of treur- esschen. Een prachtig gezicht, maar stellig niet te hunnen voordeele. Enkele takken moeten 't dan ook door den zwaren last ontgelden. Ook de telephoonljjn langs den Noorderdijk naar Wieringen is geknapt. Donderdagavond werd ten overstaan van den notaris P. J. C. van Toornenburgh te Alkmaar, in het lokaal van den heer P. Greeuw te St. Pancras een openbare verkooping gehouden. Twee huizen en erven, benevens een perceel bouw terrein, tezamen groot 35 aren 62 centiaren, brachten in het geheel op f 2215. Twee huizen en erven met tuingrond, eigtndom van mejuffrouw E. C. Rornijn te Alkmaar, tezamen groot 9 aren, heeft in het geheel opgebracht f 1795. De penningmeester van de vereeniging „Hulp in Nood" alhier, werd dezer dagen wederom aangenaam verrast door eene gift van f 100 van eene ingezetene dezer gemeente, die onbekend wenscht te blijven. Dat het bestuur van genoemde vereeniging de milde geefster hartelijk dank zegt, behoeft nauwelijks opgemerkt. Onder de zinspreuk „Eendracht maakt Macht" is alhier eene tooneelvereeniging tot stand gekomen. Ruim 20 personen zijn reeds als werkend lid toege treden. Het bestuur is samengesteld als volgt A. J. Bonda, voorzitterE. Schild, secretarisG. Koning, penningmeester; M. D. Snoeck, commissaris en Jb. Oldenburg IJz., bibliothecaris. Repetitiën en uitvoeringen zullen worden gehouden in „De Rustende Jager" van den heer Veenhujjsen alhier. Gisteravond hield de vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier in het lokaal van den Heer W. Veenhuy- sen eene bijeenkomst van hare leden. Ieder lid had met eene dame vrijen toegang, niet-leden tegen beta ling van 50 cents. Zooals wij van deze vereeniging ge woon zijn, was ook deze bijeenkomst genotvol en gezel lig. Genotvol in 't bijzonder door het optreden van den Heer Ferri van Dijk alshumorist-goochelaar, als Moll, karakterkomiek, als klavier-humorist en als snel dichter, gezellig door het aangenaam en opgewekt sa menzijn in het algemeen. Waar bij uitvoeringen van andere vereenigingen, helaas maar al te dikwijls wordt aangetroffen dat onverlaten, we zullen het maar vrij vertalen, de boel in de war schoppen, op de bijeenkom sten van „Nut en Genoegen" worden wanklanken nim mer gehoord. De vereeniging toont haar naam ten volle waardig te zijn. Het optreden van den heer van Dijk heeft ons allen, in niets uitgezonderd, ten hoogste voldaan. Als gooche laar werd zijne behendigheid bewonderd, als karakter komiek deed hij ons schaterlachen, als sneldichter deed hij ons versteld staan. Het herhaald en langdurig ap- plaudisseeren bewees dit ten zeerste. Na het afwerken van zijn programma stelde hij zich bereidwillig beschik baar tot het geven van eenige dansmuziek, gaf nog eenige nummers op het klavier ten beste en vertoefde tot het einde in ons midden, wat zeer op prijs werd ge steld. De heer van Pelt, als tolk der vereeniging spreken de, bracht den heer van Dijk een woord van hulde voor zijn op zoo uitstekende wijze afgedaan programma en sprak zijn dank uit voor de overigens door hem op zoo bereidwillig verleende en aangename medewerking om dezen avond te maken tot een, die nog lang in aange name herinnering bij de vereeniging zal achterblijven. Uit Harenkarspel. Den 23sten dezer vergaderde de afd. Harenkarspel van 't Witte Kruis. Na de lezing der notulen en dei- verslagen van de werkzaamheden der afdeeling en van den magazijnmeester over het afgeloopen jaar, was de rekening van 1907 aall de orde. Die rekening sloot met een nadeelig saldo van 61.30 en bedroeg in ont vangst 514 en in uitgaaf 575.30. Deze ongunstige financiëele toestand moet in hoofdzaak worden toege schreven aan buitengewone uitgaven ter bestrijding van besmettelijke ziekten. De begrooting voor 1908 zag er evenmin schitterend uit. Rekenende op eene buiten gewone subsidie van 't Hoofdbestuur en de gemeente kon ze sluitende gemaakt worden op 492. Bij de hier op volgende bestuursverkiezing werd herkozen de heer E. Meijer Drees en ter vervanging van den heer J. Swan, die zich niet meer verkiesbaar stelde en A. Hoog land, niet herkiesbaar, werden gekozen de heeren A. Kistemaker en A. Blad. Aan den heer J. Swan, als voorz. aftredend werd door den heer K. Kuiper dank gebracht voor 't geen deze in 't belang der afdeeling had verricht. Het voorstel om de aftredende voorz. te benoemen tot eerevoorzitter, vond aller instemming. De vergadering was, als gewoonlijk, slecht bezocht. Slechts 19 van de 275 leden waren tegenwoordig. Uit Oudkarspel. De ijsclub „Volharding" te Oudkarspel zal Zondag a.s. zijne feestbanen voor de derde maal openen. Het ijs is prachtig. Dien dag zal een wedstrijd worden gehouden in schoonrjjden door paren. Hieraan zullen mogen deel nemen de leden en hunne kinderen boven den leef tijd van 15 jaren. De prijzen zullen bestaan in me dailles. Te Uitgeest worden sinds eenigen tijd herhaaldelijk diefstallen gepleegd. In de laatste nachten zijn op verschillende plaatsen kippen en konijnen gestolen, zoowel op de boerenerven als bij de burgers. De na- sporingen der dorpspolitie hebben tot dusver nog niets opgeleverd. Alhier hebben de veldwachters Klippel en Klepper een boerenknecht uit Purmerend in hechtenis geno men, die in den omtrek liep en op het erf van eene boerderij, waar hij vroeger in dienst was geweest. Hij had het voornemen gehad de dochter des huizes te vermoorden, omdat eene verkeering, welke vroeger, naar hij beweerde, tusschen hem en het meisje be staan had, was geëindigd. Bij onderzoek bleek hij in het bezit te zijn van een revolver, geladen met vier seherpe patronen. Te Dantumawoude (Fr.) zou de weduwe F. H. be graven worden. De familie en andere genoodigden waren reeds in de kamer tegenwoordig, toen plotse ling de vloer boven den kelder brak, zoodat som migen naar beneden vielen. Een der vrouwen ge raakte bekneld onder een kastje, dat eerst verwijderd moest worde om haai- te bevrijden. Gelukkig was de kist met het lijk vooraf nog verplaatst, zoodat de be grafenis kon doorgaan. (IV. v. d. D.) Nog- steeds is hel voor de bewoners van dit eiland onmogelijk het te verlaten of voor hen, die elders zijn, o. a. een onderwijzer en zijn vrouw, die de Kerstvacan- tie in Groningen doorbrachten, daar te komen. Ook de postdienst is zeer ongeregeld. Bij het hengelen in een bijt op de Groote Waal bij Papendrecht had de heer Mels van Wijnen gister middag het geluk een snoek te bemachtigen van 95 c.M. lengte. Het kolossale dier woog 14 pond. Te Rotterdam vierde gisteren juffrouw Catharina Taillie, weduwe du Mez haar lOlsten verjaardag. De oude vrouw is nog helder van hoofd, maar erg doof en zij helpt zich zelf nog in alles zonder hulp. Zij wordt geheel onderhouden door haar bijna 70- jarige dochter. Te Hilversum werd deze week in verband met een inbraak in de nikkelwarenfabriek van den heer Wentzel zekere M. de J. in hechtenis genomen. Hij ontkende steeds doch werd ten slotte zoo benauwd gemaakt dat hij zei de inbraak gepleegd te hebben. Na deze beken tenis werd hij naar zijn cel gebracht, doch in de gang wist hij zich los te rukken en te ontkomen, 's Nachts keerde hij echter terug en vertelde meerdere bijzonder heden. Hij had. met zijn broer die van medeplich tigheid wordt verdacht, kalm besproken wat hij verder zou verklaren. Te Dalfsen viel de zoon van de wed. H., te Oud- leusen met zijn bovenbeen in een hooihaak. De punt met weerhaak drong in de ingewanden. Dr. Schel- tema kan de haak niet verwijderen. De ongelukkige is naar Zwolle overgebracht. Bij het station te Arnhem is een groote petroleum wagen van den grossier in Amerikaansche petroleum H. de Haas gekanteld. De wagen was juist gevuld. 2000 liter petroleum vloeide weg, en bovendien werd de wagen zeer beschadigd. Uit zeer voel plaatsen komen berichten van enorme schade aangericht door den rijp, het gevolg van den mist en de vorst. Overal zijn telefoondraden gebroken, en boomtakken bezweken onder den zwaren last van ij zei. In Amsterdam is vooral een groote verwoesting aangericht en daar het weder niet verandert kunnen herstellingen niet terstond worden gedaan, daar dit vruchteloozen arbeid zou zijn. Telefoonpalen vielen er vele om. in Hilversum zag men aankomen dat een telefoonpaal zou omvallen. Een werkman ging naar boven om daar een ijzerdraad te bevestigen, die, aan den grond vastgemaakt, steun zou aanbrengen. Toen hij bij de draden was gekomen knapten deze aan één kant plotseling af en stortte de paal naar beneden. De man kwam er gelukkig goed af. Te Gouda is de groote te lefoonpaal op den hoek van de turfmarkt en Naaier- straat bij den grond afgebroken. Het gevaarte viel op een schuit en richtte veel vernieling aan. En zoo zou een lange lijst van ongevallen te geven zijn. Te Zaandam moet het ook erg zijn, geheele ge deelten van de plaats zijn afgesloten van het telefoon net. Intercommunaal kan slechts met moeite door weinig plaatsen gesproken worden. Gistermiddag waren reeds geheel afgebroken: Leeu warden, Wormerveer, Alkmaar, Zaandam, Edam, Mon nikendam, Enkhuizen, Purmerend, Muiden, De Rijp, Dragten, Dokkum,- Franeker, Harlingen, Heerenveen, Assen, Winschoten, Mijdrecht, Hoorn, Krommenie, Nieuwediep, Haarlem, Oude Pekela, Hoek van Hol land, Leiden, Amstelveen, Broek op Langendijk, Noord- Scharwoude, Zuid-ScharwQude, Medemblik, Bolsward, Gorredijk, Grouw, Hypolitushoef, Joure, Katwijk aan Zee, Oldeboom, Schagen, Sneek, Steenwijk, Wieringen, Wieringerwaard, Appingedam, Delfzijl, Alfen, Roe lof sarenusveen, Maastricht, Valkenburg. Ook de telegraafverbinding heeft buitengewoon ge leden. Gistermiddag bestond vanuit Amsterdam met héél Duitschland slechts nog gemeenschap met één en kelen draad. Naar en over België kan niet meer wor den geseind. Voor het binnenlandsch verkeer waren toen nog slechts te gebruiken voor Rotterdam drie, Den Haag- twee draden, Utrecht, Groningen en Den Bosch één draad, enz. enz. En elk uur wordt de toestand nog treuriger Gistermorgen is de veerboot RozenburgMaassluis bij gebrek aan kompas in den wal vastgeloopen. Een waterleidingsbuis gesprongen. Te Amsterdam is gistermorgen een waterleidings buis op den hoek van de Keizersgracht en de Ut- rechtschestraat gesprongen. Men merkte het ongeval, doordat het asphalt opzwol en golfde wel tot 40 centimeter hoogte. Inbraak. Te Bosschenhoofd bij Rozendaal is Donderdagnacht ingebroken bij den landbouwer v. d. B. Uit den kelder hebben de dieven ruim 100 kilogram spek medege nomen. De vrouw, door het gerucht wakker gewor den en opgestaan, zag een drietal personen op de vlucht gaan. Zij loste nog een tweetal revolver schoten, doch de daders waren ontkomen en zijn tot heden onbekend. Een eigenaardige last. Toen een Amsterdamsch student onlangs verhuisde, moest de kruier ook zijn studiegeraamte overbrengen. Op de gespecificeerde nota, die hij daarop van den kruier ontving, las hij onder meer: „Voor U Edele de dood aan huis besorgt feif en twintig ets." Men meldt ons Kan de classis Alkmaar met recht wijzen op den ijver, die zich in al haar kringen openbaart, in zake het aanstellen van pleegzusters, niet minder is de ijver, die zich thans ook in de classis Hoorn voor de gezinsverpleging begint te ontwikkelen. De Streek gaf het goede voorbeeld door het aanstellen van een zuster, die spoedig door een tweede zal worden ge volgd. Terstond daarop werd door de tweede diaco nale conferentie te Hoorn een voorbereidende com missie benoemd, die de noodige pogingen zou doen om een classicale vereeniging voor gezinsverpleging tot stand te brengen. Den 20sten Jan. j.l. zijn de plannnen dezer commissie door de afgevaardigden der kerkeraden aangenomen en is de vereeniging gecon stitueerd. Het verslag van den penningmeester, ds. Scholte te Spanbroek, mocht nu reeds gewagen van vele en groote bijdragen door de diaconieën gegeven, terwjjl deze ongetwijfeld nog aanzienlijk zullen worden vermeerderd, daar nok kerkvoogdijen, armbesturen en andere instellingen nog om hulp zullen worden ge vraagd. Vooral hoopt men de zaak te doen bloeien door het werven van begunstigers (minimum bijdrage f 1.y die dan v r ij e verpleging erlangenTe dien einde werd den secretaris ds. Onnekes te Ursem, opdracht gegeven het den kerkeraadsleden toegezonden propa gandageschrift e aan te vullen, zóó, dat het in eenige duizenden exemplaren bij particulieren kan worden verspreid. Hoewel de vereeniging uitgaat van Ned. Herv. Diaconieën, kunnen ook andere gezindten en niet protestanten begunstigers worden, terwijl de on ver mogenden onder hen, zoo noodig, kosteloos kunnen worden verpleegd. Door deze milde bepaling heeft men, bij behoud van beginsel, getracht tegemoet te komen aan de bezwaren door enkele neutrale instellingen opgeworpen. Door enkele heeren medici werd (hoewel de vrees werd geuit, dat zij in hun particuliere belangen kon den worden geschaad), toch reeds krachtige hulp toe gezegd Eere denzulken, die, desnoods zelfs persoon lijke offers willen brengen aan de taak der volksge zondheid en der humaniteit. De Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst noodigt heeren Architecten en Bouwkundigen uit ter mededinging naar een Prijsvraag voor „eén-gezins- werkmanswoningen," ter verkrijging van standaardty pen rfvan practisch ingerichte, gezonde woningen van goed uiterlijk. Het doel dezer prijsvraag moet blijven goede bruik bare typen te verkrijgen van eenvoudige werkmanswo ningen (waar de vakliteratuur niet in voorziet) zoo ook om bij bekwame bouwkundigen, doch bij onze architecten vooral, belangstelling te wekken voor den kleinwoningbouw en het woningvraagstuk. Gevraagd wordt een blok van vier aaneengebouwde werkmanswoningen zonder verdieping, zooals men die aantreft in de buitenwijken van de provinciesteden, een huur doende van pl. m. 2.25 ad 2.75 per week. Elke woning zal bevatten aan de beganegrond-ver- dieping (welke een hoogte heeft van 2.75 M. van bo venkant vloer tot onderkant plafond) een woonvertrek van 16 M2., een kleiner vertrek van 5.50 M2. en een keukentje in verhouding; verder drie afgescheiden slaapplaatsen, waarvan één aan den be- ganen grond en de beide andere in de door de overkap ping gevormde zolderruimte, waarvan een gedeelte moet afgeschoten worden voor berging. Verder de noodige stookplaatsen, kasten, een kelder tje of andere vorstvrije bergruimte voor winterprovisie en een privaat. Licht en lucht alleen van de vóór- en achterzijde. In de eindgevels van het blok mogen geen ramen of deu ren worden aangebracht. De volgende prijzen tot een gezamenlijk bedrag van 550 worden uitgeloofddrie van 100, .waarvan twee met medaille, van de Mij., twee van 75 en twee van 50. De ontwerpen moeten vrachtvrij worden ingezonden vóór 1 Mei 1908 aan het adres van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst, Mamixstraat 402, Am sterdam. De ontwerpen zullen worden beoordeeld door een ju ry van vijf leden, zijnde de heeren: W. van Boven, ar chitect, inspecteur van de volksgezondheid te 's Gra- venkage, L. Krook, architect, dir. der gemeentewerken te Zwolle, J. H. Leliman, bouwk. ingenieur, J. W. Schaap, architect, dir. der gemeentewerken te Arnhem en D. E. Wentink, architect, inspecteur van de volksge zondheid te Utrecht. Het Hdbl. heeft te Amsterdam bij den directeur van de filiaalinrichting van het meteorologisch Insti tuut geinformeerd naar de oorzaak van den ongewoon lang durenden mist. Te verklaren is de langdurige mist wel, zoo ver nam het blad. Er heeft zich tot nu deze week een gebied van hoogen druk gehandhaafd in de streek MünchenDresden. De koude luchtstrpomen, die van dit gebied afvloeien hoofdzakelijk naar onze kusten, ontmoeten daar warmere luchtmet waterdamp, die tengevolge van de afkoeling neerslaat. Zoo is deze mist ontstaan en zoo wordt hij onder houden zoolang het gebied van den hoogen druk zich niet verplaatst, want voor den geregelden aanvoer van warmere met waterdamp verzadigde lucht zorgen de uitloopers van den warmen golfstroom op onze kusten. In het gebied van den hoogen druk is het ditmaal tevens tamelijk koud en daarom heeft de heerschende mist de neiging de temperatuur te druk ken, zoodat hij gepaard gaat met wat vorst. Nu weet men waarom de mist zoolang aanhoudt. Tot grootere troost vertelt het blad er bij, dat elders wel langeren mistduur is waargenomen. Op de banken bij Newfoundland bijv., waar de warme golfstroom de koude stroom ontmoet mist het vaak weken aaneen. Dan behoeven wij dus nog nist zoo luid te klagen. Gemeld is gisteren onder de predikbeurten dat er hier geen dienst zou zijn morgen. Dit is onjuist. Ds. Werner zal op den gewonen tijd preken. LAATSTE POST. Telegraafverbinding verbroken. De verbinding met Frankrijk, Duitschland en En geland is geheel buitengesloten. Kon men gisteren nog over een lijn seinen, thans is ook dit verbroken. De lijnen in Nederland zijn zoo goedals alle vernield. Vanuit Amsterdam kan men slechts en dan nog met groote vertraging, enkele plaatsen als Haarlem, Rot terdam, Utrecht, Hengelo, Gorichem, Den Haag be reiken. De wedstrijden, uitgeschreven door den Ned. Voet balbond te Amsterdam zijn, in verband met de ge stoorde telegrafische gemeenschap voor morgen afge last en uitgesteld tot de volgende week. Bij dengister te Sloterdijk gehouden wedstrijd in het hardrijden op schaatsen waaraan de eerste rijders van ons land deelnamen en dus ook zeer veel toeschouwers trok werd na verschillende inspannende ritten de le prijs 40 gewonnen door A. Poepjes van Delfstrahui- zen, 2e prijs 20 P. Bosse, Nieuwer Amstel, 3e prijs 10 Ph. Holst, Amsterdam, 4e prijs 5 De Jong van Tjalleberd, gemeente Engwierum. Nieuws uit Hoorn. Predikbeurten. 26 Januari. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, Ds. Tenthoff. Namiddags 12l/2 uur, Godsdienstoefening voor jonge lieden. Avond 6 uur, Ds. Cramer. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. Scharten. Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gem., 10 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., 10 uuravond 5 uurDs. Zantinge. Vrijdagavond 7 uur Ds. Heida, van Half weg. Vereeniging tot Evangelisatie, 10 uur, en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Politie-nieuws. Gevonden: Een duimstok en 2 handschoenen. Gisteravond trad in de foyer van de Harmonie voor het Departement als spreker op de heer Henri Dek king, journalist te Rotterdam. Vóór de pauze gaf de spreker of neen, de tooneelspeler in eigen metri sche vertaling Rostand's Cyrano de Bergerac. In alle opzichten is dit een goed F r a n s c li stuk en daarom heeft men bij import rekening te houden met een zeer aanzienlijk koersverschil. Wij hebben eens te Berlijn door het bekende Schiller-theater een opvoering gezien van het zoo door en door Hollandsche zeedrama „Op Hoop van Zegen," die naar niets leek. Bij de beste vertaling is er zelfs weinig te maken van het ècht.- Fransche: „Ce sont les cadets de Gascogne De Carbon de Castel-Jaloux. Bovendien is de hoofdrol geschreven voor den grooten Coquelin een niet gering bezwaar voor hem, die het stuk in zijn geheel weergeeft. On danks deze en andere bezwaren is de heer Dekking erin geslaagd Cyrano op uitstekende wijze te geven en voor al de laatste bedrijven de groote momenten prachtig tot hun recht te doen komen. Na de pauze gaf hij een weinig-bekende uiting van speelsch vernuft van Multatuli „Aleid" en een leuke monoloog van zich zelf. Het was een aangenamen avond en er is veel genoten en veel gelachen. Voor rioolvernieuwing of verbetering op nader aan te wijzen plaatsen is onder volgnummer 106 der ge- meente-begrooting voor 1908 een bedrag van 2500 uitgetrokken. In overeenstemming met het gevoelen van de com missie van bijstand ad hoc en van den Directeur der gemeentewerken zijn B. en W. van meening, dat dit bedrag zal moeten worden besteed aan het verbeteren van den toestand in de Oosterburgstraat en de Nieuw- straat, alsmede aan het maken van een riool langs den Westerweg tusschen het Scharloo en de Verlaatjes, het Groenelaantje en het Visscherslaantje, volgens de hierbij overgelegde, door den Directeur der gemeente werken opgemaakte plannen. De kosten van deze werken zijn geraamd als volgt Verbetering rioleering Oosterburgstraat 790, ver betering rioleering Nieuwstraat 1070, rioleering Wes terweg en omgeving 1880, dus totaal 3740. Burgemeester en wethouders vragen machtiging tot het doen rioleeren van de genoemde' straten en om den post onder volgnr. 106 der gemeentebegrooting voor 1908 met een bedrag van 1240 te overschrijden. Mejuffrouw C. van den Kommer heeft zich bij adres d.d. 30 December 1.1. tot den raad gewend met het ver zoek haar tegen 1 April a.s. ontslag te verleenen als stads-vroedvrouw. Tegen het verleenen van eervol ont slag bestaat bij B. en W. geen enkel bezwaar. In verband daarmede hebben B. en W. sollicitanten opgeroepen, ter vervulling der open te vallen betrek king. Zij stellen thans voor: a. aan Mejuffrouw C. van den Kommer, met ingang van 1 April a.s., een eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van stads-vroedvrouw; b. uit de navolgende aanbeveling eene keuze te doen, ter vervulling der open te vallen plaats: 1. Mejuffrouw D. M. Manheim, vroedvrouw te Alk maar, 2. Mej. C.-W. van der Weele, vroedvrouw te Boekelo en 3. Mejuffrouw J. W. ModderRoozen, vroedvrouw te Schoorl, en te bepalen, dat de benoeming zal plaats hebben voor den tijd van vijf jaren, ingaande den lsten April a.s. B. en W. stellen den raad voor de woningen, plaat selijk bekend Kennemersiftgel Wijk E Nrs. 20 en21, ten kadaster bekend gemeente Alkmaar in sectie E Nrs. 620 en 619, van welke het eene E No. 20 bewoond Wordt door B. van Eist, schilder, en het andere E 21 onbe woond is, onbewoonbaar te verklaren, met last deze wo ningen te ontruimen binnen den tijd van drie maanden, te rekenen van den dag waarop de tijd tot voorziening is verstreken of die besluit is gehandhaafd. De Ijsbond „H.-N." is met dit derde wintertje leeljjk gedupeerd. Bijna over geheel Noord-Holland zijn de verkeerswegen onbetrouwbaar. Het nieuwe ijs heeft door de geringe vorst en het stroomen van 't water geen voldoende dikte gekregen. Slechts op de breede wateren, zooals onze singelgrachten, waar de stroo ming zich in een breed bekken verliest, heeft het oude ijs nieuwe draagkracht. Bij bruggen en sluizen is het echter ook daar zeer gevaarlijk en wordt de grootste omzichtigheid aanbevolen. Bij volte van menschen blijft het ijs op dén Ken nemersingel niet te vertrouwen aan de kanten, in de nabijheid van bruggen en bovenal over de strooming tusschen Hoevervaart en Lamoraalsluis. Vanwege de Alkmaarsche IJsclub kunnen onder deze omstandigheden geene officieele werkzaamheden worden aangevangen. Vanwege de Afdeeling Alkmaar van den IJ.H.N. werd het navolgende bericht aan Het Nieuws van den Dag verzonden A 1 k m a a Hér banen niet vertrouwbaar wakken niet afgezetverkeers wegen gevaarlijk ijs op de singelgrachten wordt groote voorzichtigheid aanbevolen." Onze correspo.»dent uit Oterleck meldde ons heden morgen, dat de vaarten dien kant uit zeer onbetrouw baar zijn. Men kan morgen geen tochtje maken naar Oterleek. Overal zijn wakken, die niet afgezet konden worden, daar het ijs er omheen te zwak is. Onder leiding van den heer L. II. Ziek, leeraar in het hand- en lijnteekenen aan de Rijks Hoogere Bur gerschool alhier hebben hedenochtend een aantal leer lingen een bezoek gebracht aan de werkplaats der firma W. Harms en Zonen, waar een gipsafgietsel naar Toon Dupuy's Onschuld en naar een pleister van de school werd gemaakt. Het bouwen van een boerenplaats aan de Noorder vaart in de Schermeer voor rekening van d6n heer S. Kramer alhier, order beheer van den architect E. Kalverboer, is gegund aan den laagsten inschrijver, Gebr. A. Groot te Woude, gem. Akersloot. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen ves tigen dat voor de afdeeling Alkmaar van de Evange lische Unie, vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, Zondagavond om 7 uur in de Groote Kerk, zal spreken ds. A. van Wijk, Hervormd predikant te Den Helder. In ons vorig nummer stond abusievelijk vermeld Kapel kerk. De wedstrijd van Alcmaria Victrix, waarvan door ons reeds melding is gemaakt, gaat morgen niet door wegens onbespeelbaarheid van het terrein links aan de Zandersloot.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2