STADSNIEUWS. Gemeenteraad van Alkmaar, Uit Schagen. Algemeene bestuursvergadering aan den Langedijk. Uit Winkel. Uit Heerhugowaard. Uit Graft. De Haarlemmerhout. Een onjuist bericht. Brand. 5e klasse, 6e lijst. Trekking van heden. No. 14352 f 2000nos. 2737, 18498, 19281 en 20560 ieder f 1000; no. 7522 f 400; nos. 558, 5371, 7024, 7351, 11873, 15146 en 15917 ieder f 200 nos. 2196, 3395, 6062, 7237, 7385, 8345, 8941,9314, 12478, 12962, 15695 en 20820 ieder f 100. Nieuws uit Hoorn. Onze Bioscoopvoorstelling. Alle kaarten voor hedenavond waren reeds hedenmiddag verkocht. Er kunnen dus geen bons meer worden Ingewisseld en alleen zty, die kaarten bezitten, kunnen worden toegelaten. Wie geen kaart fheeft' behoeft derhalve niet naar de Harmonie te gaan. VERGADERING van den op Woensdag, 29 Januari 1908, 's-nam. I uur. Mededeellngen. Werk van genoemden Bond, een concert te organisee- 1'cn, dat in den loop van dc maand Februari zal worden gegeven in liet kerkgebouw van de Evang. Luthersehe Gemeente aan het Spui en waarvan de geheele op brengst in handen zal worden gesteld van de commis sie ten behoeve der werkloozen 190708. Iteeds hebben voor dit doel hun welwillende mede werking toegezegd, de heer A. Pomper, organist en de Wognumsche zangvereeniging Jaeob Kwast, terwiil met bekende krachten nog wordt onderhandeld. Den 28sten vergaderde alhier de afd. Schagen van het Witte Kruis. Aanwezig waren 16 leden. De verga dering werd geleid door den heer C. Nobel, wijl de voorzitter, de heer C. Visser Az. ongesteld was. Nadat dc notulen waren gelezen en onveranderd goedgekeurd, werd meegedeeld, dat prijsopgave was ontvangen van brancards. De rekening over 1907 wees eene ontvangst aan van 649.85°, eene uitgaaf van 563.07, nadeelig saldo 13.215. Den penningmeester, den heer C. N. Dee- nik, werd dank gebracht voor het gehouden beheer. De begrooting voor 1908 werd vastgesteld op een bedrag van 493.50 in ontvangst en uitgaaf. De rekening van „Ziekenzorg" over 1907 wees eene ontvangst aan van ƒ464.995, bij eene uitgaaf van 263.38°, in kas alzoo 201.61. Twintig personen had den versterkende middelen ontvangen. Het vertrek van den heer Petersom Ram ring was finantiëel voor Ziekenzorg' zeer nadeelig. De heer Petersom Ramring blijft echter lid voor eene jaarlijksche contributie van 5. De redactie der Schager Courant stond welwil lend toe een stukje te plaatsen ter opwekking van de ingezetenen op de aan te bieden lijst van Ziekenzorg flink te willen teekenen. Pit het jaarverslag der afdeeling bleek, dat het aan tal leden 316 bedraagt, het aantal donateurs 1. Beslo ten werd aan de fabriek „De Hoop" te N. Niedorp het maken van een betonbak op te dragen voor de som van 855. Het Weeshuis geeft voor dit werk 300, aan den gemeenteraad zal eene subsidie van 450 worden gevraagd, terwijl 150 op aandeelen van 1, met uit loting per jaar van 15 aandeelen, zal geplaatst worden voor rekening van de afdeeling. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Het Hoofdbestuur der Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en Omstreken" met dc besturen van hare zeven afdeelingen, benevens de be sturen van „De Eendracht" te Oudkarspel „Groenten- cultuur" te Broek op Langendijk en „Landbouwbelang" te Noordscharwoude, heeft eene algemeene vergadering gehouden op Dinsdag 28 Januari in het lokaal van den heer 1). Stam te Noordscharwoude. Dit was de jaarlijksche vergadering voor het onder zoek ter bestrijding van de ziekten in de kool. De lei ding' was aan den voorzitter van de Naamlooze, den heer A. Nobel. De bijeenkomst werd mede bijgewoond door Professor Ritsema Bos en Dr. Quanjer. In het openingswoord werden alle aanwezigen wel kom geheeten door den voorzitter en de heer Bos met Dr. Quanjer aan de vergadering' voorgesteld. De heer S. Zeeman, algemeen secretaris der Naam looze, deed hierna voorlezing van de notulen van de ten vorigen jare gehouden algemeene vergadering, wel ke onder dankzegging van den voorzitter de algemeene goedkeuring van de vergadering konden wegdragen. Als derde punt van de agenda werd mededeeling ge daan aan de besturen van de afdeelingen der Naamloo ze, dat het Hoofdbestuur met de a. s. algemeene verga nering, welke 26 Februari te Warmenhuizen zal worden gehouden, met een voorstel zal komen tot wijziging' dor statuten en het huishoudelijk reglement. Lliervan zal een concept in den beschrijvingsbrief worden ge drukt, welke dan door de afdeelingen in hare vergade ringen, kan worden behandeld. De penningmeester, de heer Jb. Keeman, deed reke ning van de proefnemingen tegen de ziekten in de kool in 1907 gedaan. Er was uitgegeven in zijn geheel eene som van 6711,261 2waartegen een ontvangst met inbegrip der Rijkssubsidie van 473,121/2, zoodat er een nadeelig saldo was groot J 203.14, dat wordt omgeslagen over 1150 leden der verschillende vereenigingen, zijnde een bedrag van 0.18 per lid. Hierna werd door Professor Ritsema Bos verslag uit gebracht over de proefnemingen in 1907, ten eerste ever de proeven tegen draaiharten in de kool welke te St. Pancras zijn uitgevoerd, waarbij als uitvoerder had gefungeerd de heer P. Gootjes van St. Pancras. Dit uitgebreid verslag werd met aandacht gevolgd, doch hoewel het schadelijk insect, het galmugje, dat de draaiharten veroorzaakt, door vorige proefnemingen reeds bekend is, mochten de proeven nog tot geen af doende resultaten leiden. Al was het resultaat voor dit jaar nihil, veel was er toch geconstateerd dat aan spoorde om met de proefneming door te gaan. Na eenige algemeene bespreking deed de heer Ritse ma Bos verslag van proefneming tegen de omvallers, welke te Zuid- en Noordscharwoude zijn gehouden en uitgevoerd werden door de heeren S. Zeeman en W. de Boer van Zuidscharwoude. Ook hier was men in het opsporen van afdoende middelen nog niet gelukkig ge weest, doch aangedrongen werd op verdere proefne- mingen, waarvan zeer veel wordt verwacht. In het algemeen werden over de wijze van uitvoering der proeven door verschillende leden besprekingen ge houden en vragen gedaan, welke alle door de heeren Bos en Quanjer bereidwillig werden beantwoord en be sproken. Ook werd nog in den breede bepraat over een paar practischo bouwers, die een middel meenden te weten tegen de draaiharten en de omvallers,. waarvoor zij bij blootlegging van hunne gedachten, een premie verlang den van do vereenigingen, wanneer hun middel afdoen de bleek te zijn. Ook dit zal als een punt van behandeling komen op den beschrijvingsbrief der Naamlooze voor de a. s. al gemeene vergadering. Een der aanwezigen dacht hierop niet te moeten in gaan, daar hij er een beleediging in zag voor Profes sor Ritsema Bos en Dr. Quanjer. Professor Bos hier op het woord voerende, was dit volstrekt niet met den spreker eens, wanneer zij de middelen ter bestrijding als nog met konden vinden, zou hij er zich in verheu- ge-jjVi°°ir bouwers, als een practicus een afdoend middel kon aanwijzen, en hoewel hij er zich nog niet veel van kon voorstellen, wilde spr. gaarne de opgege ven middelen onder oogen zien en de proeven voor de uitvoering leiden, wanneer zij voor uitvoering geschikt werden geoordeeld. De voorzitter dankte den heer Ritsema Bos voor zij ne uitgebreide verslagen, waarmede de vergadering vol komen instemde. Hierna werden de nieuw ontworpen plannen voor proeven tegen draaiharten te St. Pan cras en tegen omvallers te Noord- en Zuidscharwoude door Dr. Quanjer ontvouwd. Ook deze plannen werden in den breede besproken en in duidelijke bewoordingen door den spreker aan de vergadering voorgelegd. Ook voor dit weergeven van deze ontworpen plannen werd met instemming der ver gadering dank aan Dr. Quanjer gebracht. Door den heer Jb. Keeman werd aan de vergadering voorgeleg-d de begrooting voor de proefneming in 190S, voor de draaihartenproef werd eene vermoedelijke uit gaat geraamd van 315 en voor de vallers van 370 te zanaen eene uitgaaf van 685, tegen eene vermoedelijke ontvangst groot 100, alzoo een tekort van 585. Wanneer bij de vallers eene proef met 4800 planten werd gedaan in plaats van 2400 planten zou het te kort vermoedelijk moeten verhoogd worden met pl. m. 60. Hiervoor werd door de vergadering aan den heer Bos en de proefnemers vrijheid gelaten en deze begroo ting alzoo met algemeene stemmen goedgekeurd. Tot uitvoerders werden bij acclamatie opnieuw be noemd de heeren S. Zeeman, W. de Boer en P. Gootjes, die alle hunne benoeming aannamen. Door Prof. Bos werd voor zijn vertrek nog ter spra ke gebracht, de ratten verdelging, waarbij de geachte spreker deed uitkomen dat het gewenscht zou wezen niet een serum (dat door de seruminrichting te Rotter dam daarvoor verkrijgbaar wordt gesteld) proeven te nemen, liefst op nog al uitgebreide schaal. Met dit serum zou dan eene besmettelijke ziekte on der de ratten kunnen worden verspreid en wel eene soort typhus. Gevraagd werd of dit ook gevaar voor menschen zou kunnen opleveren, doch deze vraag werd ontkennend beantwoord. Ook dit zal een punt worden voor de al gemeene vergadering der Naamlooze. Na nogmaals door den voorzitter, ook namens de vergadering, eene hartelijke dankzegging voor hunne welwillendheid aan Proffessor Ritsema Bos en Dr. Quanjer werd uitgesproken, verlieten deze heeren de vergadering. Na nog eenige algemeene besprekingen bij de rondvraag, werd deze belangrijke vergadering te half vier door den voorzitter onder algemeene dankzeg ging gesloten. Door onbekende oorzaak is brand ontstaan in de woning van zekeren Hollenberg in den Zouthaagpolder, terwijl de man afwezig was. De vrouw wist haar kind in veiligheid te brengen. Alles is verbrand. Verzekering dekt de schade. Tengevolge van een noodlottig ongeval bij het ver voeren van een dorschmachine, heeft de arbeider Van Genderen, de zich aan de achterzijde van de machine Jbevindende brug op het hoofd gekregen met het gevolg, dat hij aan de gevolgen is overleden. Tijdig ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet baten. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Zaterdag 25 Januari 1908. Tegenwoordig alle leden. Naar aanleiding van het behandelde in de vorige vergadering deelde de voorzitter mede dat tot Regentes van liet Wees- en Armenhuis is herbenoemd mevrouw Geei'tsema-Melchior dat de openbare verkooping van boomen langs den Lutjewinkelerweg heeft opgebracht 35.50; dat van liet Gemeentebestuur van Hoogwoud en van het Ambacht" de Vier Noorder Koggen" vergunning verkregen is voor het plaatsen van een lantaarn aan de Langereisbrug, terwijl door den Raad der gemeen te Hoogwoud nog geen beslissing is genomen, omtrent de bijdrage in de kosten van aanschaffing; dat een onderzoek omtrent het plaatsen van een leu ning langs de gevaarlijkste gedeelten van den weg te Lutjewinkel langs de ringvaart, waaruit moest blijken of de palen vóór of achter de beschoeiing moeten wor den geplaatst niet is kunnen worden ingesteld, met liet ijs, doch zal geschieden zoodra het ijs is weggedooid. dat omtrent de in de vorige vergadering gemaakte opmerking, dat een leerling uit deze gemeente voor minder schoolgeld aan liet meer uitgebreid lager onder wijs kan deelnemen te Schagen, dan in deze gemeente, waar genoemd onderwijs 60 's jaars kost een on derzoek is ingesteld, waaruit gebleken is, dat voor deel neming aan het onderwijs te Scliagen moet worden be taald 2.50 pér maand en een abonnement voor de stoomtram zal 28 kosten 's jaars, zoodat dan het ver schil slechts 2 per jaar zal bedragen. 1 ngekomen stukken lo. De voorzitter deelt mede dat hij bij besluit van H. M. de Koningin met ingang van 27 Januari a. s. is herbenoemd tot burgemeester dezer gemeente, en dat docr hem de vereischte eeden zijn afgelegd. 2o. Een dankbetuiging van den heer E. Wind te Alkmaar, voor het hem verleende eervol ontslag als ont vanger dezer gemeente en voor het hem toegedachte ge schenk (een inktstel met vloeirol) voor de vele diensten gedurende pl. m. 20 jaar aan de gemeente bewezen. 3o. Een besluit van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, waarbij machtiging is verleend tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgave dienst 1907. 4o. Een procesverbaal van kasopneming, waaruit blijkt dat op 24 December 1907 was ontvangen J 18822.90° en uitgegeven 15997.54, zoodat in kas moest zijn) 2825.30', juist overeenkomende met de vertoonde gelden, terwijl de boeken van den ge- 5o. Het door Gedeputeerde Staten goedgekeurde suppletoire kohier van den hoofdelijken omslag voor den dienst 1907 tot een bedrag van 61.37. Co. Een verzoek van het gemeentebestuur van Bar- singerhorn, om een bijdrage in de kosten van daarstel- ling van een steiger in de haven te Kolhorn. Gevraagde inlichtingen zijn nog niet ingekomen, weshalve het verzoek werd aangehouden. 7o. Een adres van de afdeeling Schagen van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap, om de ver hoogde rijksbijdrage tot het geheele bedrag te doen uitbetalen 'aan het onderwijzend personeel, daarbij als hun meening uitsprekende, dat zulks in den geest dei- wet is, zooals die onlangs is gewijzigd. Aangehouden. Met liet oog op de vele uitgaven welke in het begin van het jaar te doen zijn, is een onderzoek ingesteld hoe het staat met het kasgeld, en daaruit is gebleken dat er 1500 a 1600 te kort zal zijn, het bedrag is evenwel niet juist te bepalen, waarom de voorzitter voorstelt aan Gedeputeerde Staten de goedkeuring te vragen 2500, tegen een rente van hoogstens 5 's jaars. Aldus werd besloten. oorts deelde de voorzitter mede dat de bevolking der openbare lagere school te Lutjewinkel zooveel is achteruitgegaan, (lat liet getal beneden de 40 is en dus is de tegenwoordige onderwijzeres niet meer als ver plichtend te beschouwen. De wet laat echter toe, dat er aan scholen met 2540 leerlingen een onverplichte leerkracht wordt aangesteld, waarvoor het rijk de mi nima jaarwedde vergoedt, waardoor de toestand onver anderd kan blijven. Daarna werd nog overeengekomen hoe de afsluiting van het aan den secretaris in erfpacht afgestane per ceel grond zal geschiedende gemeente zal een heining zetten en onderhouden en de secretaris aan het gedeel te van het perceel, hetwelk grenst aan het Wees- en Armenhuis een schutting. De gemeenteraad heeft in zijne vergadering vau den 27 de jaarwedden van het onderwijzers-personeel op nieuw geregeld. De hoofden der scholen met minder dan 5 dienstjaren zullen ontvangen f 850 met 5 tot 10 dienstjaren f 900 met 10 tot 15 f 950 met 15 tot 20 f 1000 en met meer dan 20 dienstjaren f 1050, boven dien vrije woning op eene huurwaarde van f 200. De onderwijzers zullen ontvangen beneden 5 dienst jaren f 600, met _5 tot 10 f 650, met 10 tot 15 f700, met 15 tot 20 f 750 en met meer dan 20 dienstjaren f 825. Onderwijzers met hoofdakte f 100 meerde tege moetkoming in huishuur voor gehuwde onderwijzers boven 28 jaar f 75 en voor het onderwijs in hand werken aan school no. 1 f 100. Door deze regeling zijn de salarissen van alle onderwijzers in de gemeente verhoogd. Aan school no. 1 zal worden aangesteld een tijdelijk onderwijzer in de plaats van het hoofd der school, die reeds eenigen tijd door ziekte verhinderd is zijne be trekking te vervullen. De raad heeft aan den heer J. Ooaterwijk, als laagste inschrijver, de levering opgedragen van een ijzeren hek van school no. 2 voor f 107.50. Van Wierlngen. Vergadering van de afdeeling Wieringen van het -„Witte Kruis" op Maandag 27 Januari, ten lokale van den heer Koorn. Tegenwoordig waren 68 leden, voorzitter was dr. Koops. Na opening volgde voorlezing en goedkeuring der notulen. De rekening en verantwoording van den penning meester werd onder dankzegging goedgekeurd in ont vang f 605,465, in uitgaaf f 383,39, batig saldo f 222,075. De penningmeester, de heer W. Bruul, werd, aan de beurt van aftreding zijnde, met groote meerder heid van stemmen, als' zoodanig herkozen. Uit het lijvig jaarverslag van den secretaris, den heer Berghuis, ontleenen wij dat het ledental in het afgeloopen jaar bijna de helft, nu tot 630, is gestegen, dank zij de medewerking daartoe van den voorzitter en de heeren Annes, Wigbout, Bruul, Spaanderman Reinders. Ook noemde spreker het een groot belang voor de vereeniging dat zij hare voorzitter, dr. Koops, welke verleden jaar op het punt heeft gestaan deze gemeente te verlaten, heeft mogen behouden. De heer Bax bracht daarna rapport uit van de algemeene vergadering der vereeniging in 1907 ge houden, in welke vergadering de afgevaardigde van Wieringen mede in de commissie tot het nazien der rekening 1907 was benoemd. Tot afgevaardigde werd hierna gekozen ds. Bax. Ook werd besloten voor rekening der afdeeling een brancard aan te schaffen en over te gaan tot het stichten van een eigen magazijn, met woning voor den bode-magazijnmeester. De heeren Kelckhoven en Poel wisten daarvoor reeds een terrein aan te wijzen. Het bestuur werd met de uitvoering van een en ander belast. De afdeeling Graft en Noordeind van den Bond voor Staatspensionneering heeft, in een dezer dagen gehouden vergadering, tot bestuursleden herkozen de heeren ds. van Leeuwen, voorz. en ds. J. M. Kosters, secr. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten in 1907 bedroegen f 43,74 en de uitgaven f 36,60, zoodat er een batig saldo van f 7.14 is. De afdeeling telt thans 60 leden. De heer M. J. F. Bolderdijk, oud-bloemist te hlaar- lem, heeft in een schrijven aan den Gemeenteraad aldaar zijn gevoelen geuit over de reorganisatie van den Haarlemmerhout en de Bolwerken, welke, gelijk men weet, sinds eenige jaren door den heer L. A. Springer ten uitvoer gebracht wordt. De heer B. zegt o.m., dat de Hout meer en meer park wordt, en vraagt den Raadsleden of dat wel hunne bedoeling was. Men had gemeend, dat aan het vellen van boomen toch eens een einde zou moeten komenmaar ook dit jaar zijn weder een groot getal boomen, waaronder jonge en gezonde, door de bijl gevallen. Wel gaf de Raad zijne toestemming om „eenige" boomen en hakhout te vellen, maar "niet voor zeventig boomen. Wanneer gaat de heer B. voort de leden dat geweten hadden, zou niet alles zoo dadelijk zijn toegestaan. (N. v. d. D.). Zaken met vergunning. Men meldt ons Aan een uitnoodiging om mee te doen aan een adresbeweging, uitgaande van de Friesche en Gro- ningsche bonden tot het verkrijgen van vergunning op het pand, gezicht tot aan eigenaren en exploitanten van zaken met vergunning, zullen zeker velenvoldoen. 't Is in 't belang der zaak dat de deelname algemeen zij, om te kunnen komen tot de oprichting van een Algemeen Nederlandschen bond. Do noordelijke bonden stellen zich dit voor, door in de verschillende provin ciën hunne afgevaardigde te zenden, opdat deze zich in nadere verbinding kan stellen met belanghebbenden, om zoodoende tot het doel te komen, dat zeker door velen met instemming wordt begroet. Bij het bestuur van den Ned. Schaatsrijdersbond is nibts bekend omtrent een besluit, waarbij de Friesche hardrijder Schilstra te Akkrum zou zijn gedisqualifi- ceerd op de banen van ijsclubs aangesloten bij den Bond, wegens het deelen van prijzen op hardrijderijen met andere hardrijders, zooals in verschillende bladen ten onrechte is medegedeeld. Overreden. Aan het station ZoetermeerZegwaart is gisteren de dienstbode van den stationschef bij het overloopen der spoorlijn door den sneltrein van 7 uur uit Gouda overreden. Verschrikkelijk^ verminkt werd zij leven loos opgenomen. Men meldt uit Steen wijk aan de Zw. Ct. Gistermorgen omstreeks 7 uur is een deel van de z.g. „kazerne", een aaneengebouwde reeks woningen, meest éénkamerwoningen, in de Kampstraat, door brand vernield. Door den krachtigen wind grepen de vlammen snel om zich heen, zoodat, toen de brandweer ter plaatse kwam, reeds een 4-tal kamers waren uitgebrand. De waterstralen uit de waterleiding voorkwamen verdere onheilen. De uitgebrande woningen werden bewoond door J. Aalderson, J. Gaal, J. Bakker en Frans ten Ve9n. J. Bakker was niet tegen brandschade verzekerd. 386 STAATSLOTERIJ. Te water. Gisteren middag zakten drie jongens door het ijs in het water aan den Nieuwendam. Ze werden tijdig gered, zoodat ze er met den schrik en een nat pak afkwamen. Gisterochtend vroeg werden er aan ons bureau reeds bons aangeboden, om ingewisseld te worden tegen kaar ten, en hoe later het werd, hoe meer personen naar de „Harmonie" moesten worden Verwezen. Het was dan ook bij de plaatsbespreking zeer druk en toen was het al te voorzien, dat er 's avonds velen geen staan- plaatsje, dus nog minder een zitplaats zouden krijgen. Maar dat er voor een voorstelling, die om acht uur be gint te half acht reeds vierhonderd personen waren te ruggewezen en dat later nog aan een twee honderdtal lo toegang' moest worden geweigerd, dat is zeker een gebeurtenis welke niet dikwijls in Alkmaar voorkomt. Zelfs was het gedrang vóór het gebouw zoo groot dat de politie er bij te pas moest koffien, die door haar be zadigd en verstandig optreden, de menschen tot rede wist te brengen. liet spijt ons natuurlijk dat er zoo lden teleurgesteld moesten terugkeeren, maar, zooals wij reeds gisteravond zeiden, wij kunnen er niet voor instaan dat allen een plaats krijgen, al is die plaats nog zoo klem. Want dat was gisteravond het geval: op alle rangen zaten de menschen dicht opeengepropt en zij die zich nog een staanplaatsje hadden veroverd, moesten zich met nog minder ruimte tevreden stellen, dan zij die zaten. Was er hier te Alkmaar een zoo groote zaal geweest, dan was onze eerste voorstelling stellig wel door een dertien a veertien honderd men schen bijgewoond. Hoe vol en hoe druk liet er was, toch heerschte er den geheelen avond een aangename Stemming. Met donderend applaus werd al dadelijk het plaatje begroet „Welkom aan de lezers der Alkmaar- sche Courant." En met spanning volgde men onmid dellijk daarop den automobielwedstrijd Parijs-Lyon, waarbij men niet alleen den strijd zag, maar ook aar dige bijzonderheden van het automobilisme leerde ken nen, zooals bijv. het repareeren van een band. Hoe leerrijk een dergelijke voorstelling is, bleek uit de marmergroeven van Italië, waarin men eerst de groeven en daarna de bewerking van het marmer aan schouwde en bet geklop der hamers hoorde. Ook in het Panorama van Spanje heeft men gelegenheid gehad kennis te nemen van aardrijkskundige en geschiedkun dige voorwerpen, bijv. van het beroemde Alhainbï'rt. En naast hef onderricht was er vermaak. Wat is er gelachenZoo gauw de menschen in de verte de auto mobiel, die alles omver reed, maar zagen, begonnen ze al te lachen, wetend dat er iets grappigs zou komen. Maar de dramatisch getinte films, een slechte moeder, en Arie de wildstrooper e. a„ werden met stille aan dacht gevolgd en met inspanning luisterde men naar de stem van den heer Pinto, die voor het „geëerde pu bliek" met enkele woorden de toestanden zoo raak schetste en het drama deed meeleven. En vooral werd er genoten, wanneer het doek een pracht van kleuren tentoonspreidde, als er mooie en bekende balleteuses van Parijsche Opera's op de maat der muziek allerlei sierlijke passen en bewegingen maakten, en dan op even geheimzinnige wijze verdwenen als zij gekomen waren. Het was ongeveer elf uur toen de voorstelling geëindigd was en de g-roote schare, nog druk sprekende over het geziene en genotene, huiswaarts keerde. Voorzitter, de heer G. Ripping, Burgemeester. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de lieeren de Groot en Melchers met kennisgeving. Secretaris de heer.'C. D. Donath. De notulen der vorige vergadering zullen in een volgende vergadering worden goedgekeurd, daar ze nog niet ter vise konden worden gelegd. a.' dat isfingekomen een schrijven van Dr. D. M. Kooij, houdende bericht, dat de herbenoeming tot lid der Commissie van? Toezicht/L. O. door hem wordt aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen."?-*3 b. alsvoren, een schrijven van Mr. W. F. A. Ver- hoeff, idem de herbenoeming tot regent|van het Bur gerweeshuis. Alsvoren. c. alsvoren, een schrijven van den heer J. H. Ous- hoorn, idem^de herbenoeming tot lid dei- Commissie van Toezicht op heU Stedelijk Muziekkorps. Alsvoren. d. alsvoren, een schrijven van den heer P. de Lange P.Bz., idem de herbenoeming tot lid van het Burger lijk Armbestuur. Alsvoren. e. aj.svoren, ,een schrijven van den heer W. H. J. Helling, idem de herbenoeming tot lid van het be stuur van het Stads.ziekentpns. Alsvoren. f. alsvoren, een schrijven van ;Mr. J. J. Carsten, idem de herbenoeming totijlid van het College van Curatoren]van het Gymnasium. Alsvoren. y. alsvoren, een schrijven d.d. 22 Janua i hl. van B. en W., houdende bericht, dat dr. M. Boas te Am sterdam, tijdelijk is belast met de waarneming der betrekking van leeraar?in*de oude talen aan het Gym nasium. Alsvoren. h. alsvoren, een schrijven dd. 30JDecember 11. van het bestuur van de Pluimveevereeniging „Aves" hou dende dankbetuiging voor de verleende subsidie voor de op 28 en 29 Februari en 1 Maart a.s. te houden tentoonstelling. Alsvoren. i. alsvoren, een/schrijven dd. 15/17 Januari Hl. No. 94 van de Ged. Staten, houdende bericht van ont vangst van 's raadsbesluit tot wijziging der Verorde ning op het bestuur van het Stads-ziekenhuis. Alsvoren. j. alsvoren, een schrijven dd. 8 Januari 11. no. 19 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit dd. 18 December 11. No. 7 tot afstand van een standplaats ter kermis van de jaren 1909, 1910 en 1911 aan H. Hommerson. Alsvoren. k. alsvoren, een schrijven dd. 18 December 11. No. 84 van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van de goedgekeurde gemeente-begrooting voor 1908. Alsvoren, l. alsvoren,! een schrijven dd. 18/20 December 11. No. 46 ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 26 November 11. No. 2, tot het aangaan^an eene kasleening. Alsvoren, m. alsvoren, oene beschikking dd. 11/13 December 11. No. 68 van de Gedeputeerde Staten, houdende vaststelling van'de gemeente-rekening over 1906. Alsvoren. n. alsvoren, een schrijven dd. 27 December 11. No, 183 van het bestuur der Huishoud-en Industrieschool, houdende bericht, dat de begrooting voor 1908 weldra zal worden ingezonden. Alsvoren. o. alsvoren, een adres dd. 24 Januari 11 van de Alkmaarsche Exploitatie-Maatschappij, om het deel

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2