Alleen in „de Kroon" „De Kroon", Appelsteeg 5, Alkmaar. BUITENLAND. KIEZERSLIJSTEN. -Eigen werkplaatsen Speciale inrichting.voor ADVERTENTIE N. Gemengde Mededeellngen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Laatste Berichten BURGERLIJKE STAND. Let op het adres: adviseur van de middeustandsvereeniging te Hoorn, verklaarde ziek een voorstander van middenstandscre' dietbanken. Spr. meende echter dat er te veel den na druk op is gelegd dat deze credietbanken als 't ware het voetspoor van de boerenleenbanken moeten volgen. Spr betwijfelde of dit goed is. De toestand op het platte land is zoo geheel verschillend van dien in de steden Bij een boerenleenbank zal een boer bijv. geld opne men voor den koop van twee koeien. Daarbij is geen ge vaar. De koeien worden op stal gezet, later weer ver kocht en de verkoopsprijs zal nooit zooveel verschillen met den inkoopsprijs, zoodat het zoo goed als zeker is dat het geld in de bank terugkeert. Bij den midden stand echter zal maar al te vaak geld worden opgeno men om er gaten mee te stoppen. Op 't land kent men elkaar door en door, de waarborgen zijn daar veel ze kerder dan in de steden. Hierop wil spr. de aandacht vestigen. Een andere vraag voor spr. is zou de middenstand wel zooveel geld dat overgespaard is bij de bank depo- neeren? En verder is er gezegd dat iedere midden stander voldoende aan zekere voorwaarden, lid van de vi-reeniging voor middenstanders lid kan worden van de bank, doch dat het bestuur daarvan een lid kan wei geren. Waarom? De heer van Benthem zei wat het eerste punt betreft wel degelijk op verschillen gewezen te hebben, het verschil bijv. van de beperkte en onbe perkte aansprakelijkheid. Door den heer Van Kelck- hoven is een reëel voorbeeld genoemd van geldopname bii een boerenleenbank. Bij die banken komen echter ook aanvragen voor minder reëele zaken, als bijv. voor 't betalen van huur, wat is toegestaan. Wat punt twee betreft wees spr. er op dat er veel geld van den middenstand wordt gebracht in rijkspost- en nutspaar bank. Wordt het in een credietbank gebracht, zoo weet men dat het beter voor handelsdoeleinden kan worden besteed. Het is dus voordeeliger de deposito's hier te brengen en vanzelf zal men hot daarom doen. Wat het aannemen van leden betreft, zal het wel zeer weinig voorkomen dat personen die zijn aangenomen als lid van de middenstandsvereeniging niet worden aangeno men. Het bestuur moet echter zelfstandig zijn en moet in elk geval het recht hebben personen, wie ook, te wei geren. De heer Boon van Krommenie wees op het gevaar dat een credietbank winstbejag zou gaan nastreven en vroeg voorts of de vereenigingen die zich bij een Cen trale aansluiten alle gelijk moeten werken? In Krom menie is bijv. kort geleden een hulpbank opgericht voor het geven van zeer kleine voorschotten, die eenigszins anders werkt dan boerenleenbanken. Zou deze zich nu ook kunnen aansluiten? Voorts vroeg spr. of de Oen tralebank als zij geen deposito's krijgt van de niet-leden, zoo noodig geld kan opnemen bijv. bij de Nederlandsclie bank? De heer Van Benthem zei dat inderdaad vele banken die in den beginne voor 't algemeene heil heetten te werken, zijn ontaard in financiëele winstmakerijen (Ge- werbeverein te Miinchen.) Dit zit in de beginsel- guaestie, de bank moet op christelijke grondslag wor den opgezet. Wat betreft het aansluiten van vereeni gingen niet met gelijke statuten dit zou nader geregel moeten worden, spreker zou persoonlijk er tegen zijn. gingen niet met gelijke statuten, dit zou nader geregeld ker voor het Centraal bestuur. Wat het opnemen van geld door de Centrale aangaat, dit kan natuurlijk. Als solide instelling kan men volgens de coöperatieve wet geld opnemen bij allerlei banken, dus ook bij de Neder- landsche bank. ook kan een obligatieleening worden aangegaan. De heer Bosse van Haarlem vond de bepaling in de statuten van de bank te Maastricht: hoe meer aandee len hoe meer aansprakelijkheid, te bezwarend. Stel bijv. iemand wil de vereeniging met een groote som steu nen. Als hij nu hoort dat hij ondanks den dienst, dien hij de bank bewijst, nog zware verantwoordelijkheid krijgt, zal hem dit van zijn goede voornemen afhouden, wat in 't nadeel van de bank uitkomt. Verder zou spr. o. a. wel willen weten hoe de aandeelen zullen worden afgelost. De inleider antwoordde op de eerste vraag dat het inderdaad waar is dat die bepaling wat zwaar is, doch het is toch van zulke personen vrije verkiezing als ze die verplichting op zich willen nemen. Waar het zoo'd goed doel betreft twijfelt spr. niet of er zullen er wel zijn die den moed hebben de groote verantwoordelijk- Lfid te aanvaarden. Over dit punt werd men het niet goed eens. In het debat werd nog gezegd, dat als men de bepaling te be- zwarendt vindt, een dergelijk persoon in zoo'n geval b.v. 'i aandeel kan nemen en het overige geld in deposito's plaatsen. Dan bewijst hij denzelfden dienst en heeft minder zware verantwoordelijkheid. Ook werd nog het denkbeeld geopperd eventuëele verliezen ponds pondsgewijze over alle leden aan te slaan. De aflossing der aandeelen, zoo antwoordde de in leider voorts, moet naar de plaatselijke omstandigheden hij huishoudelijk reglement worden vastgesteld. Men kan dit stellen op drie maanden, een jaar en nog lan ger. De heer W. M. H. Pels van Alkmaar vroeg o. a. of iemand die meer aandeelen neemt ook meer rechten heeft? Dit het antwoord bleek dat hieromtrent bij verschil lende banken verschillende bepalingen bestaan. Het stemrecht is echter voor allen gelijk, ieder heeft maar één stem, hoeveel aandeelen hij ook heeft. Op een vieag of ook geld zal worden verstrekt voor bedrijfska pitaal, werd den heer Pels die daarin concurrentiege- vaar ziet, geantwoord dat men hierin vooral moet ver trouwen op de broederlijken zin onderling. De credieten kennen bovendien bijv. niet langer dan een jaar ver leend worden. De vertegenwoordigers der vereenigingen van buiten verlieten hierop de vergadering, daar het voor hen te laat werd, na door den voorzitter bedankt te zijn voor lmn tegenwoordigheid, en opgewekt te zijn tot samen- 1 erking voor het besproken doel. De vereeniging te Krommenie heeft zich in beginsel voor de oprichting verklaard en die te Hoorn zal de zaak Zondag bespre- ktn. Hierna gaven zich 40 hoeren van Alkmaar op die in beginsel voor de oprichting zijn. Een lijst zal nog bij de afwezige leden circuleeren om nog meerdere stem men voor de oprichting te verzamelen. Men verbindt zich door zich in beginsel voor de oprichting te ver klaren natuurlijk nog tot niets. De voorzitter deelde nog mee dat het bestuur bij een eventueele oprichting er over denkt spaarbankboekjes uit te geven met een gelijke of hoogere rente op de in gelegde gelden dan bij de postspaarbank wordt geven. Zoo spoedig mogelijk zal een vergadering worden bij eengeroepen om conceptstatuten te ontwerpen. Daarna werd de vergadering gesloten. Lijk opgehaald. Hedenmiddag is uit het Groot Noordh. Kanaal onder de gemeente Koedijk opgehaald een ljjk van een vrouw van omstreeks 22 jaar. In het Engelsche Lagerhuis werd een amendement van do arbeidspartij op het adres van ant woord, waarin de noodzakelijkheid werd betoogd van wettelijke maatregelen tegen de werkloosheid, verwor pen met 195 tegen 146 stemmen. De minderheid be stond uit leden van de arbeidspartij, nationalisten en eenige unionisten. De regeeringsgezinde sprekers loo chenden, dat: het in Groot-Brittannië met de workloos- heid erger gesteld zou zijn dan in andere landen en dat het aantal werkloozen met den dag zou toenemen en kwamen op tegen de beweringen, dat het socialisme of de tariefhervorming in staat zouden zijn de moeilijkhe den uit den weg te ruimen, die de regeering tracht te verhelpen door maatregelen van sociale hervorming Daarop werd het debat verdaagd. Een treinongeluk. Een der passagiers van den trein, die gisteren te Quèvy een ongeluk heeft gehad, vertelde het „Hbld.' daarover het volgende: De trein, die 's nachts "12.40 uit Parijs gaat en 's mid dags om 5.20 in Amsterdam arriveert, wordt in Quévy, het Belgische grensstation, op dood spoor geleid, voor het douane-onderzoek. Kort vóór het station, toen de machinist van den met ontzettende snelheid voortgaanden trein de rem wilde aanzetten, bemerkte hij, dat de rem weigerde. Door den schrik overmeesterd, vergat hij noodseinen te geven. De tegenwoordigheid van geest van een wisselwachter, di aan de met ongebreidelde vaart voortvliegenden trein bemerkte, dat er iets niet in orde was, redde den trein van het te pletter loopen op het stootblok, dat het doo- de spoor afsloot. Hij haalde den wissel over, waardoor de trein dtrorvloog op het hoofdspoor en eenige honder den meters verder tegen de Belgische locomotief liep, die den trein naar Brussel moest brengen. De schok was verschrikkelijk, alle passagiers werden tegen elkander geworpen, de bagage vloog uit de net ten, de meeste ruiten sloegen aan scherven. Er was dan ook geen passagier, die er zonder builen en blutsen of kleine schrammen was afgekomen. Slechts drie rei zigers de trein was gelukkig niet zoo bezet ftls an dors bekwamingen mee ernstige verwondingen, en moesten door den geneesheer van Quévy worden verbon den, voor ze naar Brussel konden doorreizen, waar ze zich weer onder medische behandeling stelden. De trein is er zoo goed afgekomen, doordat hij was saamgesteld uit de groote wagens van de Compagnie du Nord, die alle op een versterkt frame zijn gebouwd. De locomotief was er het leelijkst aan. toe; van voren half ingedrukt kon die her- noch derwaarts, terwijl de trein zelf naar Brussel is gebrpcht. Zoo weinig hadden de wagens geleden. De machinist en stoker van de stilstaande machine, die door den schok een eind verder vloog en zoo de kracht van de botsing nog een weinig brak, sprongen t'jdig van hun locomotief af. Er waren in het Hollandsehe gedeelte van den trein maar 6 a 7 passagiers, die er niet weinig beteekenende kwetsuren zijn afgekomen. Zitting van 31 Januari. J. B. te Schermerhom, nachtrust verstoren/ 3 boete of 2 dagen hechtenis. W. G. te Warmenhuizen, C. S. te Bergen, overtre- dmg politieverordening, de le 1 boete of 1 dag hech tenis, de 2e 4 boete of 4 dagen hechtenis. L. de G. te Castricum, F. W. H, J. R., J. W. te Alk maar, dronkenschap, de le en 3e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 dagen hechtenis, dr 4e 1 boete of 1 dag hechtenis. J. W. Ez. te Egmond aan Zee, L. K. Az. te Groet, J. W. Cz., J. W. Cz. te Uitgeest, Jaehtwetovertreding, de le 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 10 boete of 4 dagen hechtenis, de 3e en 4e ieder 2 maal 5 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. P. de J. Cz., C. G. Pz., D. G. Pz., J. W. Ez., T. S. Hz. te Emgond aan Zee, loopen over verboden grond, de le 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 3e en 5e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 4e 1 boete of 1 dag hechtenis. J. de K., S. J. D. te Alkmaar, D. L. te Quderkerk, C. B., A. M. te Oudorp, overtreding Rijwielreglement, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Dr. B. REIGER f UTRECHT, 31 Jan. De Burgemeester van Utrecht, de heer B. Reiger, is in den nanacht overleden. Dr. Bernard Reiger, werd in 't jaar 1845 te Gro ningen geboren en voelde zich geroepen tot de offi cieus loopbaan, waarom hij de Koninklijke Militaire Academie te Breda bezocht. In 1864 werd hij bevor derd tot officier en in 1870 tot eersten luitenant. Spoedig daarop verkreeg de overledene op zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst, waarna hij zich te Utrecht als industrieel vestigde en onder meer directeur eener waterfabriek was. Den 18 December 1877 werd de heer Reiger tot lid van den gemeente raad gekozen, vervolgens in 1885 tot wethouder. In October 1891 behaagde het Z. M. hem te benoemen tot opvolger van Burgemeester ror. Boer, welke be trekking hij den 1 Nov. d.a.v. aanvaardde. Op ver schillend gebied heeft Burgemeester Reiger zich bij zonder verdienstelijk gemaakt. De verfraaiing der stad ging hem zeer (er harte en dank zij zijn bewind ook is Utrecht geworden wat het thans is, een der schoonste plaatsen van Nederland. Ook op sociaal hygiënisch gebied heeft de overledene zijn sporen verdient, ter wijl het onderwijs te Utrecht zeer veel aan hem ver plicht is. De regeering erkende zijn verdiensten door hem een Koninklijke onderscheiding te beurt te doen vallen, terwijl de wetenschappelijke wereld hem hul digde door het doctoraat honoriseausa. Dr. Reiger was curator der Rijksuniversiteit en commissaris van meerdere instellingen. Met hem is ongetwijfeld een groote figuur heengegaan. EEN WOESTELING. 11EERENVEEN, 31 Januari. Alhier is gevankelijk binnengebracht G. K. Koopman te Noordwolde, die een aanslag pleegde op twee veldwachters, waarvan den één een vinger werd afgesneden. De dader werd zelf verwond aan het hoofd. BRAND. AMSTERDAM, 31 Januari. Hedenmorgen te elf uur ontstond een zware binnenbrand in perceel 31 aan en Zeedijk waar een verdacht kroegje gevestigd is, nnast de beruchte Stad Hamburg. De brand was ont staan in het achterhuis door het onvoorzichtig omgaan met petroleum. Veel brandweer was op de been, die er na eenigen tijd in slaagde de brand te blusschen. EEN DEBAT. AMSTERDAM, 31 Januari. Naar men ons mede leek wekt he,t a. s. Zondag in Plancius te houden debat tusschen de heeren Oudegeest en Oosterhout de laatste eommies van de TL IJ. S. M. te Nijmegen in spoorweg- kringen groote belangstelling. Het debat is door den heer Oosterhout aangevraagd naar aanleiding van de iiclusie genomen op het laatste congres voor spoor wegpersoneel te Utrecht gehouden. -De pers zal al thans zoo werd door den heer Oosterhout aange vraagd niet worden toegelaten. Een proces-verbaal van het verhandelde zal daarentegen ten genoege van beide partijen worden opgemaakt en de Pers worden toege zonden. HOOGER BEROEPZAAK. UTRECHT, 31 Jan. In de heden alhier gehouden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep (ongevallenverzekering) werd o.m. uitspraak gedaan in de navolgende zaak Hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waarbij met vernietiging eener beslissing van de Bank aan J. K. te Noordscharwoude een rente is toegekend van 22 April tot en met 12 Mei 1907 van f 1.5D/2 per werkdag ter zake van een ongeval. De centrale Raad, niet de overtuiging verkregen hebbende dat ge troffene op 10 Mei 1907 nog ongeschikt was tot ar beid, vernietigde de uitspraak en handhaafde de be slissing der Bank, waarbij getroffene van 20 April 1907 schadeloosstelling werd geweigerd. Ongecorrigeerd De Burgemeester der gemeente Alkmaar, Gezien de artikelen 11, 12 en 13 der Kieswet, Noodigt de mannelijke inwoners der gemeente uit, die vóór of op 15 Mei a. s. den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt en geplaatst wenschen te worden op de lijst, aanwijzende de kiesgerechtigden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, voor het jaar loopende van 15 Mei 1908 tot 15 Mei 1909, voor zoover die inwoners dat kies recht niet ontleenm aan een aanslag in de Rijks di recte belastingen over het laatstverloopen jaar (grond en personeele belasting, dienstjaar 1907; bedrijfs- en vermogensbelasting, dienstjaar 1906/7,) daarvan ter secretarie der gemeente vóór 15 Februari a. s. te doen blijken op de volgende wijze: lo. wanneer zij over het laatstverloopen dienstjaar in een andere gemeente of in andere gemeenten in eene of meer der Rijks directe belastingen zijn aangeslagen geweest (in de grondbelasting voor minstens 1.) door inlevering van de voor voldaan geteekende aanslagbil jetten van alle belastingen, waarin men is aangeslagen geweest, welke biljetten na de vaststelling der lijst worden terug gegeven; (Deze uitnoodiging geldt alleen de belastingbetalende ingezetenen, die zich na 14 Februari 1907 in de ge meente Alkmaar metterwoon hebben gevestigd.) 2o. wanneer zij aanspraak op kiesrecht meenen te kunnen maken van te zijn mede-eigenaar van onroe rende goederen in een onverdeelde nalatenschap, omdat hun aandeel in den niet te hunnen name gestelden aan slag in de grondbelasting voor dis goederen tenminste 1 bedraagt, door inlevering van een ter secretarie daarvoor kosteloos verkrijgbaar gesteld formulier, ver gezeld van de noodige bewijsstukken, waartoe behooren het aanslagbiljet of een afschrift daarvan en de noodi ge bescheiden ten bewijze van het gemeenschappelijk bezit; (Deze bewijsstukken worden na de vaststelling dei- lijst terug gegeven.) 3o. a. wanneer zij als hoofden van gezinnen of als alleen wonende personen in deze gemeente op den 31 Januari 1908 hebben bewoond sedert 1 Augustus 1907 krachtens huur één huis of een gedeelte van een huis, dan wel hoogstens twee huizen of gedeelten daarvan (al of niet met bijbehöorenden of gehuurden grond of niet ter bewoning bestemde bijlokalen of bijgebouwen), waarvan de per week berekende huur minstens 1.50 heeft bedragen (huurkiezers), of krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur een zelfde vaartuig van tenminste 24 kubieke meter in houd of 24000 Kg. laadvermogen (vaartuigkiezers); b. wanneer zij op 31 Januari "1908 sedert 1 Januari 1907 onafgebroken in dienstbetrekking zijn geweest bij niet meer dan twee patroons, ondernemingen, openbare of bijzondere instellingen of als inwonende zoons werk zaam zijn geweest in het bedrijf of beroep hunner ouders en alszoodanig over 1907 hebben genoten: 400 inkomen, of vrije woning of inwoning en 325 inko men, of vrije kost en 200 inkomen of wel vrije kost, inwoning en f 125 inkomen (loonkiezers); e. wanneer zij op 1 Februari 1908 in het genot zijn van een pensioen of lijfrente van 400, verleend door eene openbare of bijzondere instelling of door eene on derneming (pensioenkiezers); Voor hen die in beide gevallen, sub b en c vermeld, verkeeren, kunnen inkomen, pensioen en lijfrente wor den samengeteld ter bereiking van het vereischte be drag van 400. d. wanneer zij op 1 Februari 1908 sedert 1 Februari 1907 den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van minstens 100 nominaal, ingeschreven in een der Grootboeken der Nationale Sehuld (Grootboek kiezers). of van minstens 50, ingelegd in de Rijkspostspaar bank, in eene gemeentelijke spaarbank of in eene, be heerd door het bestuur van een rechtspersoonlijkheid bezittende vereeniging, van eene naamlooze vennoot schap, van eene coöperatieve vereeniging of van eene stichting (spaarbankkiezers) e. wanneer zij met goed gevolg een examen hebben afgelegd, ingesteld door of krachtens de wet of aange wezen bij een algemeenen maatregel van bestuur examenkiezers.) door inlevering van daartoe strekkende ter gemeen tesecretarie kosteloos verkrijgbaar gestelde formulie ren, waarbij voor de onder 3o sub d genoemde kiezers, die voor het eerst op de lijst wenschen te worden ge plaatst, eene verklaring moet worden gevoegd van do Directie van het Grootboek, van de Rijkspostspaarbank of van de besturen van de overige daar genoemde spaarbanken en die op schriftelijk verzoek van de be langhebbenden hun wordt toegezonden. Hierbij wordt er aan herinnerd, dat aanslagen in de Rijks directe belastingen, ten name van de vrouw, gel den voor haren man, die van minderjarige kinderen wegens goederen, waarvan de vader het vruchtgenot heeft, voor den vader; dat aanslagen in de Rijks directe belastingen buiten aanmerking blijven, als eerst na 31 December van het laatstverloopen jaar een aanslagbiljet is uitgereikt; dat de huur voor eene woning- waaronder ook is te veis taan contributie aan eene coöperatieve bouwver- eeniging- als zij per jaar bepaald is, door 50 en als zij per maand bepaald is, door 4 wordt gedeeld om de week- huur te verkrijgen. Is in den huurprijs het genot van gas- of waterleiding begrepen, dan vindt hiervoor geen aftrek plaats. Huur-, vaartuig-, pensioen- of lijfrente-, Grooteboek-, spaarbank- en examenkiezers die reeds op de thans van kracht zijnde kiezerslijst voorkomen, hebben geene nieuwe aangifte te doen, tenzij wat de huur- of vaar tuigkiezers betreft zij niet meer hetzelfde huis of vaartuig bewonen, dat zij op 31 Januari 1907 bewoonden. Loonkiezers, die reeds op de thans van kracht zijnde kiezerslijst voorkomen, wordt een nieuw aangifte-for mulier ter invulling thuis gezonden. ingevulde formulieren kunnen kosteloos per post aan den Burgemeester worden toegezonden, mits op den omslag worde vermeld boven aan de voorzijde: „Vrij van briefport, ingevolge art. 50 der Kieswet" en in den linker-benedenhoek de naam en woonplaats van den elzender en zijne handteekening. Hij, die eene aangifte inzendt en daarin opzettelijk eene valsche opgave doet aangaande een feit, waarvan de plaatsing op de kiezerslijst afhankelijk kan zijn, wordt gestraft met gevangenisstraf van hoogstens één jaar. Alkmaar, 25 Januari 1908. D« Bim®emeo«rer voornoemd, G. RIPPING. ONDERTROUWD 80 Jan. Bartholomeus Huiberts, wedn. van Trijntje lentij en Trijntje van Zalingen, wed. van Rijndert Groot. Dirk Cornelia Muntenaar en Aaltje Fijma. Nicolaas Wiese en Ca- tharina Maria Voorman. Hendrik Jansen en Antje Leeuwenkamp. GEBOREN 31 Jan. Hi lie, z. van Johannes Homma en Elisabeth Johanna Nierop. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alk maar brengen, ingevolge art. 8 der Hinderwet, ter algemeene kennis, dat zij bij besluit van heden onder voorwaarden vergunning hebben verleend aan lo. J. VERMEULEN, aldaar, tot het oprichten van een gasmotor van 2 P.K. ten behoeve van zijne koifiestroopfabriek in het perceel le Kabelstraat, wijk F, no. 20 2o. J. N. SMIT, aldaar, tot het oprichten van een d r o g e r ij van sigaren in het perceel Laat, wijk A, no. 143. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. 30 Jan. 1908. DONATH, Secretaris. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 81 Jan. 1908. Fabriekskaas, kleine f 29.—. Boerenkaas, kleine f 29.—, Commissie f 80.50, Middelbare f 31. Aangevoerd werden ter markt 146 stapels, te zamen wegende 80367 K.G. ALKMAAR, 81 Jan. 1908. Op de Graanmarkt alhier, werden aangevoerd 743 H.L. Tarwe f 7.35 a 8.65, rogge f 6.85 a 7.25 gerst, chev. f 6.50 f 7.haver f3.80 a 4.20, paardeboonen f 7.25 a 7.40, bruine id. f 6.— a 12.—, citroen id. f 12.— a 14.50, duiven id. f 7.25, witte id. f 14.al6.kanariezaad f 0.a rood mosterdzaad f geel id. f0.a f karwijzaad f a erwten groene f 13.50 a 18.id. grauwe f 17.25a—.—, id. vale 11.50 a 13.—. BROEK OP LANGEDIJK, 30 Jan. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.aO.p. 171/g K.G. (l/J H.L. dito (ronde) Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Deensche Witte kool Uien Bieten 0.—a0.— 0.a0.^ 2.50a7.— 3.a7.50 2.a4. 0.90a 1.— 8.— a 12,- HOORN 80 Jan. Kleine kaas f 29.commissie f 30.50, middelbare f Aangevoerd 36 stapels, wegende 14678 K.G. Handel matig. Station NOORD-SCHARWOUDE, 30 Jan. Uien f0.90 a 1.per 50 K.G. Roode kool f 6.25 a 6.75, 2e soort f 5.50 a 6.kleinere f 3.50 a 5.Gele kool f7.a f 7.50, 2e soort f 6.a 6.50, kleinere f 4.a 5.50, Deensche witte kool f 3.75 a 4.2e soort f 8.a 3.50, kleinere f 2.a 2.60 per 100. Handel stug. Ondertrouwd: H. JANSEN en A. LEEUWENKAMP. Alkmaar, 30 Januari 1908. Huwelijksvoltrekking 18 Februari d.a.v. Receptie Zondag 2 Febr. van 24 uur, Waagplein B 48. Ondertrouwd: A. POOL en J. DE JONGH. Alkmaar, 80 Januari 1908- Huwelijksvoltrekking 28 Februari. Heden overleed te 's Gravenhage, tot onze dieps droefheid onze jongste lieveling Johannes Hendrikus, in den aanvalligen leeftijd van ruim zes jaar. Zijne diepbedroefde ouders, G. DE BOER. H. DE BOER—Duits. Alkmaar, 30 Januari 1908. doozen post en cartes worden beneden inkoop opge ruimd door W. NEDERKOORN, Langestraat A 11, Schoutenstraat 6 en 7. 12 vellen Kastpapier met rand 10 ct. Drooglijnen 6 ct. 35 Knijpers 10 ct. De beste Straatbezems vanaf 18 ct. IJzersterke Haarkammen 6 ct. Aardappelschil-mesjes 4 ct., de beste 10 ct. Waschboenders 10 ct., Closetpapier 7 ct. Groote flacons Leder-appretuur 10 ct. 12 pakken zwarte Kleerenverf voor 35 ct. Kromme Emmerboenders 12 ct. Broodmessen vanaf .10 ct. Prachtige Vuilnisblikken 12 ct. Sponsen vanaf 4 ct. Flacons Machineolie 12 ct. Loopt met geen likdoorns, voor 35 ct. zjjt ge er af, 1 flacon Likdoorntinctuur 35 et. De beste Gloeikousjes 20 ct. Gasglazen 6 ct. 12 Wormpatronen 20 ct. Urbanuspillen 15 ct.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3