flinke Dienstbode, BUITENLAND. Het drama in Portugal ADVERTENTIE N. Flinke DIENSTBODE Een jongen gevraagd, INHelkventer gevraagd. gladliarige zwarte Keeshond, Eekw. Meubelmaker1, neme men INDOFORM. Schaak- en Damwedstrijd. c. Laatste Berichten. Gemengde Mededee I i ngen BEURSBERICHTEN. goed kunnende koken en netjes werken. P.G. Aankomen loopen een (Orthooxybenzoëzuurmetylenacetaat). schien ietwat verwonderd over den reeds zoo voor- deeligen stand van de tegenpartij, drong nu meer op, plotseling doorbrekend, de „jockies" overvallende gelijk de reus Goliath, den kleinen Davith. Eene schermutseling voor A. V. V.'s goal en een doelpunt voor Alcmaria Victrix bleef niet uit. Nogmaals braken zij door, weder een punt werd behaald, reeds het tweede (stand 3—2 voor A. V. V.). Maar ziet, daar gingen A. Y. V.'s center, voor en rechtsbinnen, over en weer met den bal, tot voor den goal van hun tegenstanders. Het vierde punt werd door den links binnen gemaakt. De stand 42 bleef zoo, tot na half time. Alcmaria behaalde nog een punt, A. V. Y. kwam tot 6. Langen tijd bleef de stand 6—3, toen zoo onverwacht, de overige vier goals werden ge maakt, bijna dadelijk na elkander, 't Was voor A. V. V. eene reuzen-overwinning, die voor haar even veel, evenwel misschin nog meer geeft dan de reeds behaalde overwinningen in dit seizoen. De Engelsche natuuronderzoeker Iluxley zegt van het schaakspel: „Het schaakspel is de wereld. De steenen zijn de verschijnselen en de spelregels zijn de natuurwetten. Dit toonde de zaal in het bekende Heerenlogement te de Beemster (wanneer we de vele belangstellende toe schouwers wegdachten) want de 24 spelers vormden één wereld, een wereld alleen voor hen vol denken en zien, vol wikken en wegen. De vereeniging „Aris de Heer" aldaar bood een re vanche partij aan de Alkmaarsche zustervereeniging V. V. V. De zoon van dien grooten speler, opende als voorzitter de bijeenkomst, hopende dat haar partner ge lukkig zou zijn en dat ook hierin het Alcmaria Victrix mocht zegevieren. De heer Cloeck als Praese van V. V. V. dankte voor de ontvangst en hoopte dat onver schrokken moed en gepaste onverschilligheid er toe mocht zegevieren. Er schaakten van: de Beemster. C. H. Veen 2 J. IJff Jb. Kwantes 2 C. de Heer Cz. 2 D. de Wit Hz. H. Zijp Kz. 2 Aantal punten van de vorige partij Totaal Er damden van: A. de Heer Kz. 2. Jb. Noome Mz. S. de Heer Kz. 1. Jb. Noome Jz. 2. J. de Heer Az. J. Noome Nz. Alkmaar. J. Houtkooper G. van Nieuwkuyk 2 G. Imhulzen F. Böttger G. Nobel 2 E. A. Krijt 4 9 11 13 2. S. P. A, J. Z. de Heer Az. Dekker Jz. Bos Noome Cloeck C. v. Gulik Van de vorige maal 13 5. 6. 11. De beide spelen gelijkelijk beoefend door de beide ver- ecnigingen als één beschouwend geeft remise. Uit bovenstaande blijkt dat V. V. V. lang niet zoo op dreef was als de vorige maal in haar eigen veste: of was „A. de H." beter op haar gemak te midden van haar thans nog dorre maar anders zoo mooie dreven? Een herhaling van een dergelijken wedstrijd zal het leeren. In het nummer van morgen zullen we een der meest interessante partijen geven. In Engeland heeft een tusschentijdsche ver kiezing plaats gehad, waarbij de liberalen een neder laag hebben geleden. Ter vervanging van den overleden kolonel Gardner (liberaal), die in 1906 een meerderheid van 312 stemmen behaalde, werd in Southhereford, de unionist Clive gekozen met 4946 stemmen, terwijl de liberaal Thomson 3928 stemmen verkreeg. Dat is dus een heele achteruitgang. Uit Rusland wordt aan de „Berl. Lok. Anz." ■een lang telegram geseind, waarin Wordt betoogd dat de minister-president Stolypin voortdurend wordt tegengewerkt door de reactionnaire partij van hoogge plaatste ambtenaren. Maar de heer Stolypin mag zich nog verheugen in de gunst van den Tsaar, die vóór de grondwet is en blijft. Terug gaat de Tsaar niet en onder deze voorwaarde heeft de minister-president zijn post behouden. Zijn vijanden zijn intusschen tal rijker geworden, een groote hofpartij, zoowel mannen als vrouwen, behoort daartoe. In den laatsten tijd is de intrige steeds duidelijker aan het daglicht gekomen Mocht Rusland geheel in handen vallen van de reac tionnairen, dan zou het er erg uitzien, zegt het tele gram. Doet het dit dan nu al niet De regeering van Perzië heeft zich met een rondzendbrief gewend tot alle buitenlandsclie diplo matieke vertegenwoordigers te Teheran om steun vragen tegen het optreden der Turken te Soedsj Boelak, welk optreden door haar gebrandmerkt wordt als een schending van het volkenrecht. De regeering van Turkije heeft van haar kant op een nota van den Russischen gezant te Konstantinopel over het gebeurde bij Soedsj Boelak schriftelijk ge antwoord, dat door de Turksche troepen aan de Per zische grens veiligheidsmaatregelen waren genomen wijl onder aanvoering van den Perzischen prins Firman Firma te Soedsj Boelak een troepenmacht was saamgetrokken van welke men vreesde dat zij zich op Turksch territoir zou begeven. Dit antwoord van de Turksche regeering is merk vaardig, wijl de autoriteiten te Konstantinopel zich tot dusver steeds hadden verscholen achter de bewe ring, dat zij niets wisten, van wat er aan de grens voorviel en zij ook niet hadden bevolen, daar tegen de Perzen op te treden of de grens te overschrijden Voorts verzekerde de Turksche regeering in haar nota aan den Russischen gezant te Konstantinopel nog„dat aan den commandant der Turksche grens troepen was bevolen, van verder optreden af te zien.' Maar van een belofte, de Turksche troepen uit de Perzische grensplaats Soedsj Boelak terug te trekken wordt geen melding gemaakt. Een ontaarde vrouw. Een verschrikkelijk voorval wordt uit het Russische dorp Soebotsj in het district Wilkomir gemeld. Een oude boerenvrouw moet haar onwettig drie-jarig kleiu- zoontje geslacht, het lijkje in kleine stukken gehakt en vervolgens gekookt hebben. Daarna heeft ze een gerecht hiervan bereid en dit den volgenden dag de moeder en den vader en andere familieleden voorge- zet. Toen de maaltijd geëindigd was vertelde het de twijfelachtige IIET FEEST VAN BURGEMEESTER CALKOEN. EDAM, 3 Februari. Edam en ook Volendam is he den in feestdos en geen wonder, want reeds dagen te voren was men zoowel te Edam als te Volendam ver vuld van de grootsche plannen voor de viering van het 25-jarig jubileum van Edam's burgemeester den heer H. J. Calkoen. Oorspronkelijk was het een comi té geweest van enkele ingezetenen, maar allengs kwa men nog vele anderen te zamen ei\ werden commissies gevormd tot het inzamelen van gelden alsmede tot het voorbereiden van muziek, zang, kinderspelen versiering enz. Om half tien kwamen de leden van alle commissies bijeen in het Damhotel, vanwaar zij zich met de fanfa- ecorpsen en de leerlingen der beide hoogste klassen van alle scholen met muziek begaven naar het huis an den burgemeester, waar om tien uur onder Jeiding an den heer L. G. Jansen, muziekonderwijzer een klep- permarsch werd uitgevoerd. Hierna trokken de fanfa recorpsen weg, voor een muzikale wandeling door de stad, terwijl.de jubilaris met de commissieleden een wandeling door de stad deed, ter bezichtiging van de versieringen. Ruim 12 uur werd de jubilaris met zijn kinderen per rijtuig naar het Stadhuis gebracht en door den raad officieel ontvangen. De heer W. Jz. Tuyn, oudste wethouder bood hem namens den Raad met een hartelijke toespraak een prachtig kristallen milieu met zilveren voetstuk aan, waarbij een album met de namen der gevers gevoegd was. Nu kwamen ook de overige familieleden op het Stadhuis, benevens de commissie leden. Op het Damplein had nu een zanguitvoering- plaats, waaraan alle hier ter stede bestaande zangver- eenigingen benevens de fanfarecorpsen ter begeleiding deelnamen. Gezongen werd „Feestzang" en het ko- aalgezang „Beveel gerust Uw wegen." Ook werd nog maals de Kleppermarsch door de schoolkinderen uitge voerd. Hierna bood de heer dr. J. v. d. Molen, voorzit ter van het Centraal comité, namens Edam's burgerij en jubilaris met een hartelijke toespraak een prachtig eikenhouten ameublement aan, met een album met stadsgezichten en namens de ingezetenen van Volen dam een door den heer J. Maris geschilderd portret van den jubilaris met een oorkonde. In gevoelvolle woorden bedankte de jubilaris allen. Hierop volgde een receptie. Hierbij merkten wij op naast tal van plaatselijke corporaties en personen o. a. C. D. Donath, secretaris van Alkmaar, namens de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Noord-Holland. Om half vijf vertrok de jubilaris met de feestcommissie naar Volendam waar zij aan het station door het Vo- lendammer comité ontvangen werden. Het muziek werd de wandeling naar het Patronaatsgebouw St. Jo sef gedaan waar kinderfeesten waren en waar de kin deren den jubilaris een feestlied toezongen. Een jon gen en een meisje in hun eigenaardig costuum boden den jubilaris met een samenspraak een bouquet aan. Na afloop hiervan werd een wandeling door het ver- ierde en verlichte dorp gemaakt. Tot slot zal den ju bilaris en diens familie in het Hotel Spaander een di nér worden aangeboden. Om acht uur zal men met muziek naar het station trekken, waarna een wandeling door Edam zal plaats hebben om de verlichting in oogenschouw te nemen. Hierna heeft een balmasqué van de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" plaats, waarop de jubilaris genoodigd is. DE INKTWERPER. AMSTERDAM, 3 Febr. De inktwerper laat weer van zich hooren. Zaterdagavond maakte de onverlaat twee slachtoffers. Een jongedame in de Leidschestraat en een in de van Baerlestraat moesten helaas te laat ontwaren, dat heur lichte toiletten door een donker groene, dik kleverige massa waren bespoten en ver nield. Moge het de recherche gelukke de krankzinnige spoedig op heeterdaad te betrappen, met schrik moeten de Amsterdamsche jongedames, in het bijzonder de Concertgebouwbezoeksters anders het voorjaar en den tijd der lichte toiletten tegemoet zien. VERIJDELD. AMSTERDAM, 3 Febr. De inbrekers hebben Zaterdagnacht een vergeefsche poging gedaan om in te breken bij den heer Blom in de Govert Flink- straat 212. Aldaar is gevestigd een particuliere bank van leening. Zondagmorgen bemerkte een agent van politie, dat een stuk van het kozijn verbrijzeld was. Het vermoeden ligt dus voor de band. dat zij langs dezen weg hebben getracht binnen te komen, doch in hnn werk gestoord zijn. De sporen van inbrekers werktuigen althans zijn in het hout gevonden. BRAND. DEVENTER, 3 Febr. Hedennacht is afgebrand een deel van de aardenbuizen- en terracotafabriek van Laurillard. De oorzaak is onbekend. Het bedrijf staat grootendeels stil. Assurantie dekt de schade. GEWOND. ENSCHEDE, 3 Febr. Bij arrestatie van den dronk' aard werd de agent van politie B. met een mes aan het been gewond. MOORD IN DE ZANDSTRAAT. ROTTERDAM, 3 Februari. De polderwerker Van oorschot plaagde hedennacht in de Zandstraat een vrouw. De stoker Butter koos haar partij en kreeg van den polderwerker een messteek in den arm. Dit was het sein tot een algemeene messentrekkerij, waar bij Vanoorschot een steek kreeg in het linkerdijbeeD Bij aankomst in het ziekenhuis is hij overleden door bloedverlies. De dader is onbekend gebleven. GESNAPT. ROTTERDAM, 3 Febr. De paarden-dresseerder II. B. uit Budapest, die er met een bedrag van f 3000 van door was gegaan, is deswege in Amerika niet toegelaten en heden te Rotterdam op de Rijndam gevankelijk binnen gehouden. MGR. LANS. j AMSTERDAM, 3 Febr. Monseigneur Lans, de deken van Amsterdam, is hedenochtend overleden in het Onze Lieve Vrouwegasthuis, waar hij Zaterdag werd geopereerd. Michaël Joannes Antonius Ltyis, geboren 1845 te Haarlem, werd opgeleid aan het Klein Seminarie „Hageveld" te Voorhout en het Groot Seminarie te Warmond en in 1869 tot priester gewijd was van 18691887 professor aan het Klein Seminarie „Hage' veld" van 18871896 pastoor te Schiedam en was sedert 1896 kanunnik van het kathedraal kapittel van Haarlem en president van het Groot Seminarie te Warmond (Z.-Holland). Hij was voorts geheim-kamer heer van Z. H. den Paus en oprichter en hoofd redacteur van het „St. Gregoriusblad, tijdschrift tot bevordering van kerkelijke toonkunst" oprichter en voorzitter van de Nederlandsche „St. Gregorius-Ver eeniging tot bevordering der kerkelijke toonkunst." In 1906 werd hij Deken van Amsterdam. Hij schreef„De jonge Korist" in 2 stukken voor Gregoriaanschen en voor meerstemmigen kerkzang" „Handboekje bij het onderwijs in den Gregoriaanschen zang", „De Katholieke organist", begeleiding van den Gregoriaanschen zang„Leerboek voor het Contra punt" en verder verschillende kleinere werken en eenige compositiën. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. MOORDENAARS VOOR I>E RECHTBANK. ASSEN, 3 Februari. Op het oogenblik genieten we eer, dat in het huis van Bewaring St.-Nicolaasavond had te Dwingeloo de moordaan slag plaats op de familie Schieving, waarbij het huis met ganzenh&gel werd beschoten en zekere Barelds werd gedood, terwijl verschillende anderen gewond werden. W. T. en L. W. werden daarop na een uit gebreid onderzoek gearresteerd. Hun zaak komt Don derdag a.s. voor in een buitengewone zitting. Den 22 Dec. vervolgens werd te Erica Pieter Be- kelaar doodgestoken en den 17 Jan. viel te Coevorden J. Jansen als slachtoffer van zijn zwager -J. M., die hem wegens een familietwist een mes in den buik stak. Heden nu had zich te verantwoorden Wilhelmus, Johannes, Jozeph P., een 19-jarig arbeider van Emmen, die den dood van Bekelaar op zijn geweten had. In den avond van den 22 Dec. was hij, pas uit Duitschland teruggekeerd, in den herberg van W. Stout te Erica geweest. Het was daar tot ruzie ge komen en volgens P. hadden op een oogenblik 3 of 4 personen hem aangepakt en op den grond geworpen. Het mes was er toen aan te pas gekomen en Bekelaar kreeg een diepe wonde in het dijbeen, waarbij de dij beenslagader werd doorgesneden en de getroffene kort daarop overleed. Bekl. bekende, alleen weet hij niet, waar hij het slachtoffer heeft geraakt. De getuigen hebben de wonde niet zien toebrengen, allen hebben zij de worsteling gezien, waarna Bekelaar gewond bleek. De getuigen k decharge meenden dat bekl. het eerst mishandeld is en dat bij hem niet de aanleidende oor zaak moet worden gezocht. De doktoren B. Brongers en J. B. Labberté ver klaarden, dat Bekelaar tengevolge vau de verwonding was doodgebloed. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte 4 jaar gevange isstraf. De verdediger Mr. J. T. Linthorst Homan stelde in de eerste plaats de vraag of de mogelijkheid wel is uitgesloten, dat een ander dan bekl. tijdens den twist de noodlottige steek heeft toegebracht. Dan zal bekl. vrij moeten uitgaan. Het antwoord zal echter wel zijn „schuldig". Maar is met het oog op de omstandigheden bekl. dan nog wel strafbaar? Spr. gelooft liet niet. De strafbaarheid is z.i. uitgesloten onidat bekl. ge handeld heeft uit noodweer, al is het dan ook dat de grenzen der noodzakelijke zelfverdediging zijn over schreden. Zijn beide gezichtspunten echter onaanne melijk voor de rechtbank dan dringt spr. onder aan voering van vele verzachtende omstandigheden op clementie aan. (Men zie ook het artikel aan het hoofd van dit blad.) LISSABON, 3 Februari. De koninklijke trein had Yillavigosa verlaten en stoomde naar Barreira aan den Zuidelijken oever van de Taag. Daar kwam de trein met een klein oponthoud aan, ten gevolge van het dé raillement bij het station Casabranca. Het overvaren van de Taag op een ferryboot had plaats zonder inci dent; de boot legde aan de aanlegplaats te Lissabon n, waar de vorstelijke personen ontvangen werden door de troepen en de aanwezige overheidspersonen. Een jong meisje bood koningin Anialia een bouquet aan. Koning Carlos onderhield zich met den minister president Franco en den minister van oorlog. Daarna stegen de souvereinen in de gereedstaande rijtuigen. Op het oogenblik dat de rijtuigen van het Handels plein de Arsenaalstraat insloegen vielen schoten uit do groep 'moordenaars. De officieren en de politie be antwoordden dit met revolverschoten, waardoor een ont zettende verwarring ontstond. Een ordonnance-officier van den koning doodde een der moordenaars met een revolverschot, een andere moordenaar werd gedood door de politie. Hun identiteit kon niet worden vastge steld, maar het schijnen een Spanjaard en een Fransch- man te zijn; zij maakten gebruik van repetitie-karabij nen, met laadstukken, die zij onder hun mantels ver borgen hadden. Een der moordenaars beroofde zich in de gevangenis van het leven. De koning kreeg drie kogels in den hals, in een schouder en in de strotslagader; de kroonprins werd eveneens door drie kogels in het hoofd en de borst ge troffen, de infant Manuel in de kaak en in een arm. De koning was dood toen hij in het Arsenaal werd bin nengebracht, de prins stierf kort daarna. De ministers, de leden der hofhouding en hooge amb tenaren waakten bij het lijk. De beurs, het arsenaal, het stadhuis en de Portugeesche Bank zijn door de troe pen bezet. Men spreekt van verschillende arrestaties, die onmiddellijk daarna plaats hadden. De berichten uit de havens zeggen, dat de bevolking er zeer ontroerd is. Alle openbare instellingen, schouwburgen, koffiehui zen enz. alhier, werden onmiddellijk gesloten. De ver ontwaardiging en de gedruktheid zijn algemeen; de tramwagens zijn ledig, de straten verlaten. LISSABON, 3 Februari. In den loop van een ver gadering van den Staatsraad boden Franco en de mo narchistische partijleiders den koning hun steun aan voor een monarchistische concentratie. De koning nam dien steun aan; voor het kabinet komt een mi nisterie, dat gesteund wordt door deze monarchistische concentratie. De groepeering van alle partijen om de kroon wordt met groote bevrediging vernomen. De koningin Ama- lia, de koningin-moeder Maria Pia en de hertog van Oporto woonden de bijeenkomst van den Staatsraad bij. Luciano de Castro, het oudste lid van den Staats raad, sprak diep en innig leedwezen uit, benevens een scherpe veroordeeling van de misdaad, en uitte de hoop, dat de nieuwe regeering gelukkig en voorspoedig moge zijn. Alle leden van den Staatsraad zijn gunstig ge stemd voor de monarchistische concentratie. Naar gemeld wordt zijn de gedoode koningsmoorde naars de onderwijzer Buica en twee handelsbedienden uil Lissabon. f 5.75 a 6.25, kleinere f 3.50 a 5.Gele kool f 7.25 i f 7.50, 2e soort f 6.25 a 6.75, kleinere f 4.a 5.50, Deensche witte kool f 3.75 a 4.2» soort f 3.a 3.50, kleinere f 2.a 2.50 per 100. Ongecorrigeerd.) monster wat de aanzittenden hadden gegeten. Zij werd j-e dezer stede 4 personaadjes zijn opgeborgen, die in onmiddellijk in hechtenis genomen. de hoofdstad dezer provincie voor de rechtbank moeten verschijnen, omdat zij veroorzaakt hebben den dood van li een medemensch. AMSTERDAM. 1 Febr. 3 Nederland, Oblig. N. W. Schuld 3 Certificaten 'ito 3 dito dito 2) Oostenrijk, Belast.vrije Kroor.r. Jan.-Juli 4 dito, dito, Mei.-Nov. 4 Portugal Oblig, le serie 3 dito, dito, 3e dito, fr. 500 3 Rusland, Oblig. in goud 1884 G.R- 125-500 5 dito, 5-jar. Scbatkistbilj. fr. 500 1904 5 dito, Oblig. 1906 fr. 500. 5 aito, Oblig. Iwang. Doinbr O R. 626 4f Groote Rues. Spw. 1S61 4 dito, i 893 4 Nicolai 1867-1369 100 4 1880 gscons G.R. 625 4 zuidwest G R. 625 4 1889 Consols G.R 625 4 dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, dito, 1SS9-1890 hij Hope& Co. G.R. 625 4 625 dito 894, 6e emissie dito, Binneniand3che Leening i 894 dito, Tranac. Spw. dito, goudloening, 1889 Spanje, Obl. Buit. Perpetueelc Sch. Turkije, dito geiusific. fr. 2500 dito Mexico, h 1 O-iOOO Obl. dito Bel. vrije Goud!, pd st. 20-100 '899 Amsterdamsobe Bank. Aand. N V. Noord-Holl. Grond Credit. Paudbr. West. Pac. Ilyp st.uk B F Pandbr. Am. Car. foundrij Co. Ct v. Aand. United States Steel Corp. Ct. v gew. A Cult. Maatsch. d. Vorstel. Aar,d. Koloniale Bank dito Ned. Hand.-Maatsch. reseontre Ned. Ind. Handelsb. f 1000 Aand. Kon. Ned. Mij t.. expl, pet.r. br. dito Sum. Palembang Petr M. dito Inter Mercantile Mar pref. dito Peruvian Corporation Cert. v. Aand. dito Pref. Maats, tot Expl. St.. Spw. Ned. Centr. Spoorw. Noord-Brabant Boxtel Wezel dito Aand. Aand. dito Italië, Spoorw A-E Oblig. 3 Zuid-Ital. Spw.mij. A-H. dito 3 Polen. Wars.-Weenen Aandeelen Rusland, Wla lik. Z R. 625 1885 Oblig, 4 Atchison Topeka Cert. v. Aand. dito, Aig. Hyp. Obl. Chic. R.-Island. Cert. v. Aand. Deuv -Rio-Grande Cert v Aand. Erie Spw. M.gew. Aandeelen Illinois Central Cert. v. Aandeelen Kansas City South. gew. Aand. Miss. Kansas Texas Cert. v. Aand. dito dito le Hvp. Oblig. 4 dito dito 2e dito dito 4 Norfolk West. Sp. Cert. van Aand. Oregon:Calif. goud le hyp. in Goud Southern Pacific Comp. gew. Aand. Southern R. Co. Afgest. gew. Aand. Union Pacific Rr. Cy. Ct. van gew. Aann. Wasbash Gew. Aand. Nederland, Stad Amsterdam A f 100 3 Belgie. Antwerpen 1887 Theias Loten 4 Oostenrijk, Staatsbl. 1860 5 dito, dito, 186* Turkije, Spoorweeleening 91% 90% 76 98% 97i3/16 62 609/1c 87% 959/16 897/8 88% 75 77% 85 Vs 79% 78 80% 79% 789/ie 76 67 61% 87% 89 48% 1067/8 93% 29% 2816/16 95% 1635/ie 126% 281% 925/8 105 28 10 65% 65% 110 727/s 987/8 Febr. 91% 90% 76 959/ig 60% 891/m 977/16 855/8 89% 78 88% 783/4 803/4 793/16 78% 65% 94 2816/ib 28 107% 95% 163% 282 923/4 273/4 653/4 71 20% 153/8 21% 23% 2011/16 159/16 1301/4 21% 237/]6 97% 827, ,6 66% - IOII/4 IOII/4 - 72% 111/16 1011/16 12213/16 120% 8% 10% Heden overleed, zacht en kalm, mijne geliefde Echt genoot e TRIJNTJE PLUISTER, in den ouderdom van ruim 47 jaar. C. DE BOER. Grootschermer, 81 Januari 1908. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 1 Febr. Josephine Maria Elisabeth, d. van Lambertus Kooter en Anna Maria Elisabeth Schröder. 3 Johannes, z. van Mattheus Dekker en Maria Insing. Ingezonden Mededeelingen. Een rationeel Kindermeel moet houdbaar en altijd van gelijke samenstelling zijn, het mag geen onverteerbaar zetmeel bevatten en de toebereiding geen moeite kosten, het moet veel uitleveren en goed koop zijn, en niet alleen voedzaam maar ook lekker van smaak wezen. Al deze voorwaarden vindt men verwezenlijkt in „Kufeke" kindermeel, dat niet alleen voor gezonde, maar ook voor zieke kinderen het beste voedsel is. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 3 Febr. Aangevoerd 0 paarden f 0 a f 07 koeien en ossen f 200 a 300, 51 vette kal veren f 40 a 100, per ned. pond 80 a f 1.32 nuch tere kalveren f 8 a 25, 17 magere schapen f 12 a 24, 0 vette id. f a 371 vette varkens 38 a 49 ct. per ned. pond, 36 magere varkens f 12 a 14. Station NOORD-SCHARWOUDE, 1 Febr. Uien f 1. a 1.05, per 50 K.G. Roode kool f 6.50 a 6.75, 2e soort W RECHTER HAND bij het teekenen en schilderen zijn de verven, pen- seelen, paletten, enz. enz. van W. NEDERKOORN, Langestraat A 11 en Schoutenstraat 6 en 7. Alle soorten Teekenbehoeften steeds in ruime keuze voorhanden. Half April of 1 Mei gevraagd bij jonggehuw den een Brieven onder letter K 63te bezorgen aan 't Bureau van dit Blad. GEVRAAGD. Lett. G 63 bureau dezer Courant. 13 h 14 jaar, ter Stoomdrukkerij van RIJN BEZAAN, Hoogstraat 11. Door verandering van Werkkring der tegenwoordige, kan zoo spoedig mogelijk een flink persoon, geplaatst worden aan de Eerste Alkmaarsche Melkinrichting van P. VAN DE BERG, Stuartstraat. reu, bastaardras. Tegen gemaakte onkosten terug te bekomen bij den Gemeente-Veld wachter te SCHERMERHORN. met kapitaal wenscht (e ALKMAAR een zaak te beginnen, zoekt daartoe kennismaking met vakman, teekenaar of particulier met kapitaal. Br. fr. H 63, Bureau v. d. Blad. Buitengewone resultaten ook bij verouderde gevallen. Heeft hoegenaamd geen schadelijke gevolgen. Vele dankbetuigingen als: „Ik zeg u hartelijk dank voor uw Indoform, die ik met groot succes aangewend heb." Voorhanden in alle apotheken in glazen buisjes a f 0.75 en f 1.50. Verklaringen van doctoren, attesten worden gratis toegezonden op aanvrage. Fabrikant: FRITS SCHULZ, Chem.Fabriek te Leipzig.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3