Vraag en Aanbod. 25 Ct in liet Zaterdagavondnummer geplaatst BUITENLAND. Amsterdamsche Beurs. A D V E R T E N T I E N. Prima gesmolten Rundvet, Firma wed. J. Baan. Schaakprobleem No. 111. Een onderscheiding. Gemengde Mededeelingen. De viool van Yssaye teruggevonden. Laatste Berichten. Nieuws uit Hoorn. Kleine advertenties van I5 regels betreffende huur en verhuur, koop en verkoop, aanbiedingen en aan vragen in betrekkingen worden a mits vooruit betaald en mits ze vóór Vrijdag middag, 4 uur, zijn ingezonden. MARKTBERICHTEN. Noordhollandsch Landbouwcrediet 89% 225 142 360% 387 278 141 91% 131 81% 938 112% dat het ter kennis komt van het Bestuur der Groef België en der Belgische Afdeelingen en van de Be sturen der Zelfstandige Afdeelingen in Zuid-Afrika. De componist van bovengenoemd probleem, voor komende in het nummer d.d. 17 dezer, verzoekt ons mee te deelen dat hij M tot zijn spijt vergat in het diagram een zwarte pion te plaatsen op g 3, ter voorkoming eener nevenoplossing. V O. K. Z O. S. Op een ongewonen avond gaf gisteravond boven staande vereeniging van leerlingen en oud-leerlingen It. H. B. school en Gymnasium een feestavond „ter viering van het vijfjarig bestaan." In tegenstelling met de gewoonte had deze feestelijke vergadering midden- in-de-week en niet op Zaterdagavond plaats, maar deze afwijking van den regel lag, zooals de voorzitter, de hr. .T. Hoek, met nadruk zeide niet aan 't bestuur, maar aan den eigenaar der „Harmonie," die de zaal aan Vok- zos had verhuurd op Zaterdag 29 Februari, maar later mededeelde, dat de zaal het vorige jaar reeds voor dien avond door een andere vereeniging was besproken. Mede aan dit feit was het zeker toe te schrijven, dat er niet zooveel bezoekers waren dan bij vroegere gele genheden. Maar aardig was het, dat zoovele oud-leden Ihans elders wonende, waren opgekomen om het eerste Lustrum mede te vieren. Nadat de heer B. Lohman een openingsmarsch had gespeeld, en mej. O. O. Cock als presidente van de feestcommissie, de aanwezigen een woord van welkom toegeroepen en mej. G. Blom voor hare welwillende medewerking een bloemstuk overhandigd had, hield de lieer Hoek een korte redevoering, waarin hij de geschie denis der vereeniging naging en hulde bracht aan de personen, die hare belangen hadden behartigd, in het bijzonder aan wijlen dr. Diohl, aan den heer N. Meijer, die als leiders waren opgetreden en aan mej. A. JRasch en den heer H. Lau, die presidenten zijn ge weest. Met een woord van lof bood hij namens de ver eeniging aan de drie dames der feestcommissie een bouquet aan. Mej. K. Blom speelde daarbij, begeleid door haar zuster, op voortreffelijke wijze een tweetal vioolnum- iners, welke een bijzonder hartelijk applaus verwierven. Achtereenvolgens werden opgevoerd.„Pakketten voor Dames" en „Jochem Pezel wat ben je voor een ezel." Beide stukken werden verdienstelijk gegeven en de grimeering van sommigen was kostelijk. Als de fami lie Niensema, de kruier, de schipper op Haarlem, de brievenbesteller, de oppasser Jochem een kiekje van zich laten maken, zullen ze zeer zeker later nog dikwijls even hartelijk om zich zelf lachen als het publiek gis teravond om hen heeft gedaan. Om hun spel mogen txtra vermeld worden de knecht Kobus en de oppasser Jochem, die heel vermakelijk waren. Maar waar zoowel onder de „oude garde" als „onder de jonge school" goede spelers en speelsters bleken te bestaan, hebben wij ons afgevraagd of Vokzos niet wat beters had kunnen geven dan twee toch eigenlijk niets beteekenende kluchten uit de oude doos. En wij pelüoven deze vraag gerust in bevestigenden zin te mogen beantwoorden mits in deze vereeniging een hervorming plaats vindt, welke haar zelf niet dan ten goede kan komen. De leuze: „Vermeerdering onzer kennis zij ons streven" deugt niet. Een hoogereburger die in meer dan twintig vakken eindexamen moet doen, wil in zijn vrije uren ook nog zijn kennis vermeerde ren! En dat terwijl men het er vrijwel over eens is, dat er veel te veel kennis op een R. H. B. S. wordt op gedaan, terwijl dr. Kuyper's nog altijd ineenschakelen- de commissie er op uit is het overladen programma der R. II. B. Scholen „in te perken!" Als Vokzos zich eens tot hoofduoel stelde voordragen onder leiding van bevoegden en inet het recht van kri tiek van alle leden? En dan door hare oud-leden en hare oudere leden op een feestavond een stuk van let terkundige waarde liet opvoeren, bijv. een stuk van Langendijk? Zou er dan niet wat meer belangstelling van de zijde van de leeraren, de ouders en ook van de leerlingen te wachten zijn? Zou het loopen met lijsten voor een feestavond dan nog wel noodzakelijk wezen? Wij gelooven dat voor een dergelijke hervorming alles is te zeggen en dat de bloei der vereeniging daardoor niet weinig zou worden bevorderd. Het hoofdnummer van gisteravond was natuurlijk het bal, dat lang duurde en naar wij uit betrouwbare bron vernamen zeer gezellig was. Rest ons nog te vermelden dat de senaat van het Ca- (iettencorps aanwezig was waarin de voorzitter van Vokzos een verblijdend teeken zag van 'n nieuwen geest welke er sedert het optreden van den tegenwoordigen directeur aan die school heerscht en dat liet een fraaien krans aanbood. Door de jury van de Internationale Tentoonstelling van motoren en motorbooten te Antwerpen is besloten aan de firma W. F. Stoel Zoon het Diplome d'Hon- neur toe te kennen, voor de inzending van een volle dige en prachtige collectie foto's en catalogi van stalen luxe motorbooten gebouwd op hun scheepswerf „Nicolaas Witsen". Aan dit Diplome d'Honneur is verbonden een verguld kruis met kroon aan een lint met Belgische kleuren. Een goed teeken voor de verstandhouding van Duitschland en Frankrijk was het bericht der „Auto", dat na prins Eitel Frits en prins Adalbert nu ook de Duitsche kroonprins naar Frankrijk zou gaan. Hij zou den automobielwedstrijd bij Dieppe incognito bijwonen. Het beiicht is evenwel onmiddellijk tegengesproken door de „Berl. Lok. Anz." Uit Rusland wordt aan de N. Rott. Ct. geschre ven: Het ontslag van Gerard als gouverneur-generaal van Finland staat dus vast. Hij blijft nog tot hij eenige loopende aangelegenheden geregeld heeft en dan komt de terugroeping en misschien wel dadelijk de benoe ming van den nieuwen landvoogd. Als Gerard's op volger wordt tegenwoordig weer genoemd de vroegere gouverneur van Lijfland, een man bekend door zijn groote gestrengheid gedurende de revolutie in de Oost zee-provincies. Zijn naam is al dikwijls vroeger ge noemd in verband met de voortdurende geruchten van Gerard's ontslag. De vele vijanden van Gerard, onder wie het vooral de mannen van hef Nowoje Wremja zijn geweest, die hun best tegen hem hebben gedaan, is het nu toch eindelijk gelukt den in Finland zoo beminden landvoogd ten val te brengen. De aanleiding tot het ontslag wordt in Gerard's hou ding bij de opening van den Landdag 1.1. Maandag ge zocht. Nadat de telegraaf den tekst van de openings rtde gebracht had, viel het Nowoje Wremja met ver nieuwde woede Gerard aan, omdat hij niet geprotes teerd had tegen de woorden van Talman Svinhufnid, die de grootste grofheden aan 't adres van de opperste yegeering gezegd had. Hij had de onbeschaamdheid ge had over de benoeming van generaal-majoor Seyn in de kanselarij van den gouverneur-generaal te spreker ls over een onwettige benoeming, die met het oog op let politieke verleden van Seyn onder Bobrikof's be- ituur, de ernstige bezorgdheid lu.d gewekt onder de be vclking van Finland. Wat het Nowoje Wremja een onbeschaamdheid noemt, om niet eens te spreken van de heftige uitvallen van de dagbladen der uiterste rechtsche zijde, dat was natuurlijk niet anders dan het goede recht van den voorzitter van den Finschen landuag, ofschoon het on der de tegenwoordige omstandigheden misschien ver standiger ware geweest met meer diplomatiek overleg dan ooit te antwoorden op de begroetingsrede, die de gouverneur-generaal in naam des Keizer-grootvorsten aan den landdag richt. De terugroeping van Gerard heeft nu duidelijk be wezen, dat de regeering te Petersburg inderdaad yan haar zachtzinnige politiek der laatste twee jaren terug komt en weer krachtdadig aan de vereeniging van het groothertogdom met het rijk wil gaan werken. Nu de Russische Doema over Finland en Finland's aangele genheden in haar vergaderingen wil spreken, is het voor de Finnen, hoe weinig aangenaam ook die onge vraagde belangstelling van het Russische parlement in hun zaken is, toch nog altijd een gunstige omstandig heid, dat de Octobristen den menschen van rechts vóór zijn geweest met hun interpellatie betreffende het Fin- sche vraagstuk. De interpellatie der Octobristen be- nandelt hoofdzakelijk eenige misstanden, die de Finnen trouwens ook zonder daarop door de Rusisehe Doema opmerkzaam te zijn gemaakt, wel zouden hebben kun nen wegruimen. Het is nu een zaak van het grootste gewicht, wat voor antwoord de minister-president op Je interpellaties betreffende Finiand zal geven. In het Berl. Tagebl. lezen wo voorts, dat de op volger van den heer Gerard Boekman uitdrukkelijk verklaard heeft, dat zijn benoeming geen breuk van de tot dusverre gevolgde politiek voor Finland beteekent. In het bekende Italiaansche proces is de schuldigverklaring van den oud-ininister Nasi geëischt negens vervalsching en verduistering. Wij hebben dit gisteren in een deel onzer oplage vermeld en daarbij een grappige fout begaan door te spreken van „pecu- lat" (verduistering) alsof dit ook een beschuldigde Het huwelijk van den prins Wilhelm van Zweden met de Russische grootvorstin Maria Pau lowna zou oorspronkelijk in het begin van het jaar plaats vinden, doch werd door den dood van Koning Oskar II van Zweden tijdelijk uitgesteld. Thans wordt' uit Petersburg gemeld, dat de huwelijksvoltrekking zal geschieden Zondags na Paschen. Prins Wilhelm is de tweede zoon van Koning Gustaaf Y en Koningin Victoria en 23 jaar oud. Grootvorstin Maria Paulow na is een nicht van den Tsaar en 17 jaar oud. In Servië en vooral in de omgeving van Bel grado heerscht een groote hongersnood. Een groote menigte hongerlijders is naar Belgrado getogen om de skoeptsjina hulp te vragen. De afgevaardigde Lazare- vitsch interpelleerde minister Stojanovitsch, die ant woordde, dat hij genegen was alle in de skoeptsjina ge brachte voorstellen, die hulp brengen, aan te nemen. Spionnage. Te Parijs zijn in hechtenis genomen een zestigjare Oostenrijker met name Krumholz en zijn vriendin, beschuldigd \an spionnage. Er schijnen brieven van Krumholz onderschept te zijn, waarin hij aan agenten van buitenlandsche regeeringen geheimen van de samenstelling van het Fransche militaire luchtschip aanbiedt, zeggende dat hij die van Julliot, de ontwer per van den ballon de Patrie en van het luchtschip, dat in aanbouw is, gekregen had. Julliot blijkt Krumholz wel te kennen, maar ontkent hem iets ge- heims meegedeeld te hebben. Kortsluiting door een rat. Te Charlottenburg heerschte eergisteravond een half uur Egyptische duisternis. In een van de aparaten van het electrisch bedrijf was een rat geloopen en hier door was kortsluiting ontstaan. Het diertje was dade lijk dood en werd spoedig verwijderd. Bij een concert in St. Petersburg was de viool van Fugène Issaye op onverklaarbare wijze gestolen. De politie van Prerau meent het instrument, dat een waar de van 60.000 kronen vertegenwoordigt, teruggevonden te hebben. Het was bij een kelner in de stationsrestau ratie beleend geworden voor 40 kronen. De beschrijving en het nummer van de viool komen overeen. De derde „Faus t." Goethe heeft navolging gevonden: Edmond Rostand en Henry Bataille hebben elk een Faust gedicht. Sarah Bernhardt moet tot Bataille gezegd hebben dat Goethe in hij.broeders waren. Sarah zal de rol spelen van Mephisto£Üjj BLOEDVERGIFTIGING. ELBURG, 20 Februari. Zekere W. kreeg met het houthakken een splinter in de hand. Hij trok haar er uit en ging gewoon door met het hakken. Vannacht echter bemerkte hij onder hevige pijnen, dat de hand en arm schrikbarend opzwollen. De ter hulp geroepen geneesheer constateerde bloedvergiftiging. De toestand van W. is zeer zorgwekkend. DOOR DE STOOMTRAM VERPLETTERD. ROTTERDAM, 20 Februari. Vanmorgen om half negen is de -8jarige O. v. d. H., uit de Wolphaertstraat, ip de treeplank geklommen van de stoomtram Oud Beierland naar Rotterdam. Toen liij eraf wilde sprin gen, bleef hij haken, over een groote lengte meege sleurd, werd hij dood opgenomen. EEN JEUGDIGE LOODDIEF. AMSTERDAM, 20 Februari. Gisteravond werd door een agent van politie een 16-jarige jongen aangehou den op het moment, dat de knaap door een gebroken glasruit, een onbewoond perceel aan de Nieuwstraat verliet. Een zakdoek waarin stukjes competitiepijp werd in het perceel gevonden. GEVAARLIJK SPEL. AMSTERDAM, 20 Februari. Gisteravond geraakte een 15-jarig meisje, dat op de Gelderschekade achter een bespannen rijtuig was gaan Langen, met beide bee- nen tusschen de spaken van een der wielen. Na in het Rinnen-Gasthuis verbonden te zijn is zij naar de ouder lijke woning in de 2e Egelanti eiwdwarss tra at vervoerd. KAMERZETEL VAN MINISTER TALMA. LEEUWARDEN, 20 Februari. In de gisteravond gehouden vergadering der plaatselijke A. R. kicsveree niging Nederland en Oranje te Bergum, zijn tot voor- oopige candidaten, voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het Tietjerksteradeel gesteld de heeren J. D. Ie Vries te Bergum, Ds. Postma te Voorburg, Ds. Vun derink te Iloogeveen en Ds. Voorst tot Zijp te Does burg. DE KAMERZETEL VAN MINISTER KOLKMAN. AMSTERDAM, 20 Februari. Naar wij vernemen, zijn door den Centralen Raad te Zevenaar tot voorloo- pige candidaten gesteld jlir. van Nispen tot Sevenaer rn Kapitein de Block. EEN INDRINGER. ARNHEM, 20 Februari. Gisteravond, toen het dienstmeisje van den heer W. aan de Apeldoornsche weg, alleen thuis was, werd zij plotseling overvallen oor een man, die binnengedrongen was en met een mes in de hand, onder bedreiging haar te zullen vermoorden, geld van haar eischte. Het meisje gaf den indringer 5 huishoudgeld, waarop de man zich haastig uit de voeten maakte. De politie doet onderzoek. VRIJBILJETTEN S. S. UTRECHT, 20 Februari. De Directeur der Staats spoorwegen heeft goedgevonden het getal vrijbiljetten, dat aan stationskruiers en aan hunne gezinnen jaarlijks wordt verleend, zoolang op den maatregel niet mocht .vorden teruggekomen, aanvankelijk te bepalen op 5 en dit aantal na een diensttijd van 10 jaren te brengen op IC. UIT DE DIAMANTINDUSTRIE. AMSTERDAM, 20 Februari.' De stemming over het Bondsiaadsvoorstel van den A. N. D B. inzake het verbod van eigenwerkmakers in de diamantbranche heeft het volgende resultaat gehad. De uitslag was als volgt: 2501 leden verklaarden zich vóór, 542 tegen het voorstel, terwijl in de bussen 7 blanco-briefjes werden gevonden. EEN INBREKER VEROORDEELD. HAARLEM, 20 Februari. De Haarlemsche recht bank veroordeelde heden den beruchten inbreker H. Stiphout, wegens inbraak te Vogelenzang, overeen komstig den eisch, tot 5 jaren gevangenisstraf. GEEN STAALBAD TE HAARLEM. HAARLEM, 20 Februari. De commissie tot onder zoek der levensvatbaarheid van het Staalbad te Haar lem komt in haar heden verschenen rapport tot de conclusie, dat van Haarlem om finantieele redenen geen badplaats te maken is. Aan de Maatschappij, die de staalwaterbron exploiteert, kan daarom in de toekomst geen levensvatbaarheid worden toegekend. BRAND IN EEN COIFFEURSZAAK. VLISSINGEN, 20 Februari. Vannacht ontstond in de coiffeurszaak van den heer S. een hevige brand, die eerst na drie uur door twee spuiten kon worden ge bluscht. De kapsalon is bijna geheel uitgebrand. Het grootste gedeelte van de coiffeursartikelen is verloren gegaan of erg beschadigd. Alles is verzekerd. NOG EEN BRAND. LEIDEN, 20 Februari. In de Raamsteeg is een per ceel uitgebrand waarin door den heer Van Gelderen het bedrijf van vleeschverkooper wordt uitgeoefend. De brand is ontstaan in de slaapkamer, doordat beddegoed in aanraking mot de kachel kwam. Verzekering dekt de schade. VERDACHT VAN MOORD. TIEL, 20 Februari. De rechtbank te Tiel heeft het level tot gevangenneming uitgevaardigd tegen H. Par- doel te Velddriel, verdacht van moord, drie weken ge leden, op den visscher A. van Dalen gepleegd. Heden is Pardoel vermoedelijk in het buitenland. UIT MAROKKO. PARIJS, 19 Februari. Het laatste telegram, heden avond door de regeering van admiraal Philibert ont vangen (uit Tanger verder gezonden te 5 uur 45 's avonds), deelt mede, dat er volstrekte rust heerscht m de havens. De president van den ministerraad be schouwt derhalve als een puur verzinsel de berichten, naar het buitenland verzonden, over een beweerde ont scheping van Fransche en Spaansche zeelieden, ter verdediging van Casablanca, en over een nederlaag, die den Fronschen op enkele K.M. van Casablanca zou zijn toegebracht. DE VERRAADZAAK. rOULON, 19 Februari. Een aantal documenten omtrent de beschuldiging en stukken, betrekking heb bende op de cjuaestie der geheime documenten, zijn aan Auban, den advocaat van Ullmo, in zijn hotel ont stolen. Het geval veroorzaakt heel wat sensatie. AARDBEVING TE WEENEN. WEENEN 19 Febr. Hedenavond te 10 uur 11, werd alhier een aardbeving geconstateerd, van een plaatselijk karakter. De schok was zóó hevig, dat bijna alle naalden, dienend voor de sismographische toestellen in het centraal-instituut voor aardbeefkunde, omhoog werden geworpen. Ongecorrigeerd.) Benoemd. Tot godsdienstleeraar bij de Ned. Isr. Gemeente te Hoorn is benoemd de Eerw. heer L. Roeper, thans in gelijke functie te Winterswijk. BURGERLIJKE STAND. Alkmaar. GETROUWD 20 Febr. Nicolaas Wiese en Catharina Maria Voorman. Jacobus Johan Peter Smit en Dine Goud. GEBOREN 19 Febr. Theodora Hendrika, d. van Nicolaas Johannes Obdam en Klasina Maria Besteman. 20 Willem, z. van Elias van Rookhuizen en Aaltje Schoonenwolf. Koedijk. (131 Januari.) Getrouwd: Josephus Marie Henselmans en Trijnje Mors. Cornelis Bregman en Alida Koning. Geboren: Trijntje, d. v. Dirk van der Woude en Antje Zwart. Antje, d. v. Dirk de Waal en Aaltje Leeuwenkamp. Willem, z. v. Jacobus Zoon en Jansje Kramer. Gerrit, z. v. Cornelis Haitland en Maartje Glas. Overleden: Antje Schot, wed. van Jan Blom, 87 jaren. Gerrit van Veen, echtgenoot van Johanna de Boer, 55 jaren. Mathilda van Gulick, 21 jaren. Bergen (Januari). Geboren: Simon Albertus, z. v. Albertus Wokke en Catharina Schol. Tekla Catharina, d. v. Jacob Min en Maria Christina Verdonk. Alida, d. v. Gerardus Briefjes en Margaretha Houtenbos. Guurtje, d. v. Pieter Meijer en Cornelia Vrasdonk. Anna Maria, d. v. Johannes Coenraad Blejjs en Aagje Gerrand. Overleden: Trijntje Belleman, wed. v. Arie Schut, 76 jaar. Station NOORD-SCIIARWOUDE, 19Febr. Uien f 1.— a 1.10, per 50 K.G. Roode kool f 6.50 a 7.2e soort f 5.50 a 6.25, kleinere f 3.50 a 5.Gele kool f 7.a f 7 50, 2e soort f 6.a 6.75, kleinere f 3.50 a 5. Deensche witte kool f 3.50 a 4.2e soort f 2.75 a f 3.kleinere f 2.— a 2.50 per 100. BROEK OP LANGEDIJH, 19 Febr. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.—a0.— p. 17i/2 K.G. (1/4) H.L. dito (ronde) 0.aO. Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool 0.—a0.— 2.a6.75 2.50a7.50 Deensche Witte kool 1.- Uien Bieten 1.—a 1.10 9.— a 11, HOORN, 20 Febr. Kleine kaas f 31.oommissie f 31.middelbare f Aangevoerd 21 stapels, wegende 10399 K.G. Handel matig. SCHAGEN, 20 Febr. Aangevoerd 10 paarden f 80 a 200, veulens f 0 a —0, ossen f a 0 stieren f a 0 duiven f 0 a 0, 10 gelde- koeien f 130 a 155, 42 vette id. f 180 a 300, 30 kalfkoeien f 160 a 245, 0 vaarzen f 0 a 0, hokkelingen f a 0 graskalveren f a ,70 nuchtere kalveren f 9 a 21, rammen f a magere schapen f a vette id. f a 780 over houders f 17 a 26.lammeren f a bokken en geiten f a ,20 magere var kens f 9 a 12, 65 vette id. per Kg. 44 a 49 ct., 80 biggen f 7 a 12,konijnen f 0.a 0.0 kippen a zwanen f 1200 Kg. boter f 0.75 a f 0.80, 12000 kipeiereren f 3 a 3.25, 200 Eenden dito f 3,75 a 0,— p. 100- SCHAGEN, 19 Februari Aangevoerd 2 stapels. Kleine kaas f 2.hoogste prijs f 28.Commissiekaas f hoogste prijs f Middelbare kaas f hoogste prijs f Handel stug. Opgave van het Voordam C 1213, Alkmaar. Koers van: 19 Febr. 20 Febr., Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt Ned. Werkel. Schuld 21/s 76 BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleeniug .5 95% Brazilië Funding5 104 China 1898 5 96Vs Mexico binnenl5 48% Japan4 83 Oostenrijk Jan /Juli 4 98 Rusland Hope4 76Vs Consol4 78 1906 5 87% 1894 6e Em4 76% Finane. en Industr. ondernemingen. Nederl. Handelmaatschappij resc. div. 155% Cultuur Vorstenlanden 108A Winstbew. f43. Westersuiker aand130 A'dam Langkat145 Idem pref193 A'dam Serdang72 Bindjey70 Deli-Maatschappij aand. 438 Langkat tabak A 90 Medan 227% N. Asahan tabak 145% Rotterdam Deli 367 Senembah Tabak-Mij.387 Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. 278% Moeara Enim 140Vs Sumatra Palembang 92 Perlak Petroleum-Mij. 13D/ie Zuid-Perlak 82 Redjang Lebong 920 Great Cobar 109% Pittsburgh Coal 9% Common Steels Aand div. 28% Car Foundry 25% Amerik. Stoomv.-Mij. 139% Common Marine 6% Preferent 16% Common Peru 8% Preferent 33s/4 Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. 96 Mij. tot expl. van Staatsspoorw. 106 Deli spoorweg 190 AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. 68% Convert. pCt. 4 85% Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. 181/ie Erie 13i% Kansas City South. 19 pref. 47% Miss. K. Texas C. v. 197, ia New-lork Ontario 30% Norfolk Western C. v. 61% Southern Railway 10% Southern Pacific 67% Union Pacific eert. v. 114 Wabash gew. 8% Roek Island gew. 12% Warschau Weenen 109% Wladikawkas 1885 4 79% Iwang Dombr.4% 87% Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam /100 3 106% Gemeente-crediet 3 104 Antwerpen 1887 2% 97% Theiss 4 152% St.aatsleening 1860 5 153% Staatsleening 1864 5 336 1866 5 266 Koers van het geld. Prolongatie 3l/2 pCt. Mededeeling'en. Staatsfondsen prijshoudend. Russen nagenoeg onveranderd. Olie kalm. Mijnen vast, speciaal voor Redjang Lebong. Tabakken lusteloos. Amerika opende beter, 't verloop was ongeanimeerd en 't slot kalm. POLEN. RUSLAND, BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 76 95% 104 48% 97i% 77 78% 87% 76% 1551/4 108% f43.40 145 192 70 28% 26% 138 6% 16% 8% 33% 96% 68% 85% 16% 13% 18% 47% 181% 29% 60% 10% 67% 115% 8% 12% 107 98% Ondertrou wd: A. W. DE BODE Opzichter v/d. R. Waterstaat, en M. J. DE BOER. Harlingen, Febr 1908 Callnntsoog, M teDr' lyuö" HuweJijksvoltrekking 12 Maart. a.s. Heden overlaed, tot mijne diepe droefheid, mjjn beste Vader, de Weleerwaarde Heer Ds. HERMAN GERARD KIST, Emeritus-Predikant der Ned. Herv. Kerk, weduwnaar van Jeanne Marie Claud ine Kok Ankersmit, jn den ouderdom van ruim 62 jaar. E. J. KIST. Amsterdam, 17 Febr. 1908. roept ge Uw inktpot, pen en penhouder toe, als ge u een vulpenhouder hebt aangeschaft bij W. NEDER- KOORN, Langestraat A 11 of Schoutenstraat 6 en 7. Prijzen van 10 cent tot 8 gulden. Iemand, oud 32 jaar, R. K., goed gedrag, zoekt langs dezen weg een flink MEISJE of wed., zacht karakter, van ongeveer denzelfden leeftijd, om na wederzijdsch goedvinden een h u w e 1 ij k aan te gaan. Geheimh. verzekerd. Franco brieven onder no. H 23 aan het bureau van dit Blad. merk Anker M. J. f 0.47V2 per K- G. per vat, bjj kleinere hoeveelheid wordt de prijs iets hooger. Aanbevelend,

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3