Behangsel-Magazijn. Amsterdamsche Beurs. Te huur gevraagd de Nederlanden 1040 "5 TADSNIEUWS. ADVERTENTIES zaak in behangselpapieren zal openen Uit Oudkarspei. Uit Zuidscharwoude. Kunstmestproefvelden. Laatste Berichten, B1R Gerlijke stand. De geëtaleerde prijzen voor het Kegelconcours. Een eenvoudige jaarkalender I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII 360 3518 6 2402 „Kunst zij ons doel." Aanbesteding. Voetbal. Een arend, die wel zal blijven. Stoomboot lienst Alkmaar Packet. Lezing van Baron van Wijnbergen. Nieuws uit Hoorn. Noordhollandsch Landbouwcrediet, BRAND - -1 VERZEKERING Ondergeteekende heeft het genoegen te berichten, dat hij heden Zaterdag een naar de eischen des tijds ingerichte in het perceel ZAADMARKT 67. Alle goederen afkomstig van de zoo gunstig bekendstaande firma O. B. SCHNEIDER, Leidschestraat Amsterdam, worden volgens contract tegen dezelfde prijzen en condities geleverd. ALKMAAR, 22 Febr. 1908. Hierna werden nog enkele punten opgenoemd ter be -preking in eeuo volgende bijeenkomst. Eerst te half twaalf sloot dc voorzitter onder dank zegging deze voor de afdeeling zoo belangrijke bijeen komst. Den 20sten dezer vergaderde de tuinbouwvereeniging „de Eendracht," ten huize van den heer Buckmann, vroeger Slotemaker te Oudkarspel, des avonds ten 7 ure. De secretaris bracht verslag uit, omtrent den toe Stand der vereeniging. Door den penningmeester werd rekening en verant woording gedaan van het gehouden beheer en bleek dal de ontvangst bedroeg 473.1 ld/2, de uitgaven daaren tegen 476.111/2, zoodat deze rekening sloot met een nadeelig saldo van 3. Op de spaarbank is uitgezet een bedrag van 314.59. De rekening betreffende de rattenverdelging sloot met eene ontvangst van 309.39 en uitgaaf van 263.45, dus een voordeelig saldo van 45.94. Het plaatsen der zetkool werd als het voorgaand jaar geregeld. De heer O. Winder bracht hierna een kort verslag uit omtrent de werking der commissie van be heer over de markt te Broek op Langedijk. Vervolgens werd genoemde heer herkozen als lid in de commissie van beheer. Besloten werd tot rattenverdelging over te gaan. Het plan van prof. Ritzema Bos om de ratten te in- iecteeren, vond bij de leden veel bijval, doch nadat de Burgemeester M. J. Kroon eeriige inlichtingen omtrent dat middel had verstrekt, werd besloten, vooraf te on derzoeken of de uitwerking ook voor menschen of vee schadelijke gevolgen zoude kunnen hebben. In afwach ting op het. resultaat van het onderzoek hiervoor be doeld, besloot men, de vereeniging Landbouwbelang te Noordscharwoudü te verzoeken, met ingang van 15 Maart eveneens eene premie voor verdelgde ratten be schikbaar te stellen. Verder werd besloten bij de commissie van beheer over de markt te Broek op Langedijk aan te dringen, op verlating van den aanvang der ochtendveiling, hoofdzakelijk met het oog op veiling van bloemkool. Het beginsel werd goedgevonden aan de landbouwten toonstelling te Texel deel te nemen. Op voorstel van een der leden besloot men het be stuur te machtigen pogingen aan te wenden tot het nemen van aandeel in de markt te Noord-Scharwoude. Niets meer te behandelen zijnde, werd de vergadering gesloten. Den 8en Maart a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de machinist C. Voerman te Zuid-Scharwoude bij den polder Qeestmer Ambacht, Oosterdijk en Molengeersen werkzaam is. Aan belangstelling van 't bestuur en par ticulieren zal het hem dien dag wel niet ontbreken. Men meldt ons uit St. Pancras In overleg- met den heer J. G. Hazeloop Rijksland- bouwleeraar te Alkmaar worden er te St. Pancras 5 kunstmestproefvelden aangelegd en wel bij P. Groot huizen, met voor nateeling gele kool (doorzetters), de zelfde vroege aardappelen met nateeling gele kool. P. Stooy, vroege roodekool, W. Keizer Jr. vroege roode kool en bij W. IJfs taaie roode kool. Ieder proefveld wordt 5 snees groot, waarvan elk verschillend wordt bemest en bovendien naast elk proefveld een snees gewone bemesting, als contróleveld. De proefvelden worden aangelegd op de onderschei dene grondsoorten, welke bij de tuinbouwers te St. Pancras in gebruik zijn. BRAND. MAASTRICHT, 22 Februari. Een hoeve van zeke- ten Rouwet, onder Gulpen, is vannacht afgebrand. Er is veel schade. Er zijn 10 koeien en 3 paarden omge komen. OPSPORING GEVRAAGD. ROTTERDAM, 22 Februari. Het departement van justitie vraagt de opsporing van Friedrich Bohm, chef der bankzaak Siegmund Friedberg en directeur van de Automobile Centrale te Berlijn. Hij wordt ver dacht van bedriegelijke bankbreuk en is voortvluchtig vermoedelijk met de 21-jarige Clara Emrieh. DE WERKLOOZENBOND BESTAAT NOG? AMSTERDAM, 22 Februari. Ouder voorzitterschap van Daniels had gisteravond in het café de Jong op de Achterburgwal een vergadering plaats van den werke- loozenbond. De vergadering was door ongeveer 100 personen bezocht. Het bestuur deed bij monde van Hilbink een voprstel om den bond op te heffen en zich geheel en al op te lossen in het plaatselijk arbeids secretariaat. Dit voorstel lokte een heftige discussie uit en vond in het bijzonder bestrijding van Smeer die vroeg hoe het met den financiëelen toestand stond van den bond. Smeer meende dat wanneer ergeld in kas was men den bond moest laten voortbestaan doch dat wanneer zulks niet het geval was men beter deed zich op te Los sen in het P. A. S. De penningmeester deelde- mede dat er geen cent in kas was waarna besloten werd den bond te laten voortbestaan en in overleg met het P. A. S. optochten te organiseeren en langs 'sHjserenwegen te demonstreeren. Als tweede punt op de- agenda kwam dc quaestie van dit demonstreeren ëïu dë werking van den bond naar buiten aan de orde. Voorgesteld werd door Smeer niet te demonstreeren^ de werkeloozen niet t.p straat te brengen, doch te trachten hen te ontwik kelen doqr sprekers van verschillende richting voor ben te laten optreden. Dit werd met algemeene stem men aangenomen. Op een vraag van een der aanwezi gen hoe men aan geld denkt te komen, verklaardde Ger ritsen dat hij tegen philantrophie is. Besloten werd voorts Maandag, a.s, in alle zalen van café de Jong te vergaderen. Loèwens deelde mede dat hij met nog eeni- ge anderen te voet door het geheeie land met brochures gfiat eolporteeren en noodigde onder groote instemming en hilariteit de aanwezigen en alle werkeloozen uit hem en de zijnen uitgeleide te doen. Het bestuur beloofd^ hieraan te zullen voldoen. De vergadering werd te qdf uur geslote n. Zekere K., wiens houding reeds k!> Maandag in de vergadering in de Geelvinek geleid dooi- Pamson aan de kaak was gesteld en die als politiespi on gequalificeerd was, bevond zich bij dq tvpeniïig der. vergadering op zijn post, doch werd voor dat de besprer- kingen aanvingen, uit de vergadering^, en het gebouw verwijderd. keuss TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 22 Februa;^ Heden bezocht prins Reuss, vergezeld van barc,A Aebeck, Rotterdam. Be zocht werd het stoomshmip Noordam en een boottocht ooor de havens wt-rr1. gemaakt- GEBORENJ 21 Febr. Adriaaa Frederika, d.' van Gerardus Frede- rikus Kok en Johanna Koning. Groote belangstelling trok heden de winkel van den beer A. Englander in de Sehapensteeg. Velen bleven daar staan om de uitstalling in de etalagekast te be wonderen. De prijzen voor het aanstaande kegelcon- eours van „Alcmaria Victrix" zijn er op smaakvolle wij ze tentoongesteld. Het lijkt vreemd, dat deze cijfers een jaarkalender vormen. En toch is het zoo. De Romeinsche cijfers stellen de maanden voor en om nu te weten, op wel ken dag een datum valt, ziet men slechts welk getal staat onder het Romeinsche cijfer, dat de maand voor stelt, telt dit getal bij den datum op, deelt de aldus verkregen som door 7. De rest geeft dan de dag aan, waarbij 1 Zondag, 2 Maandag, 3 Dinsdag, 4 Woensdag, 5 Donderdag, 6 Vrijdag, 0 Zaterdag. Voorbeelden. Op welken dag valt 31 December December is de 12de maand, we moeten dus zoeken onder XII. Daaronder staat 2. 2 31 33. Deelt men 33 door 7, dan is de rest 5.5 is Donderdag, zoo dat 31 December op Donderdag valt. Op welken dag valt 1 MaartVoor Maart moeten we zien onder III. Daar staat 0. 0 4- 1 1, gedeeld door 7 blijft 1, 1 is Zondag, dus 1 Maart valt op Zondag. Wanneer men de getallen onder den kalender plaatst onder de Romeinsche cijfers van een horlogeplaat en onthoudt dat Zondag 1 en Zaterdag 0, dan heeft men een practischen, eenvoudigen kalender voor 1908. Bovengenoemd teekengenootschap hield zijn derde expositie voor dit winterseizoen. Het was de circuleerende portefeuille van ..Kunst liefde" te Utrecht, die hier hare kunstschatten ont sloot. Op de bovenzaal van „de Unie" waren een 60-tal teekeningen van verschillend genre en allooi ten toon gesteld. Het geheel maakte een aangenamen indruk. Jammer dat niet alles den toets der kritiek kon door staan. Er was zoo weinig superieur werk. Ezerman, Willem Muller, Ant. E. Grolman, Altmann, v. d. Wissel, Wolbers, Schipperus, v. Everdingen en v. Dokkum representeerden er de beste aquarellen op het gebied van landschap, naast eene mooie teekening van 1.. Berkemeier en B. Arps. Er waren verder kerk- en andere interieurs van J. R. C. Grolman, Roeterink, Hoevenaar en Bertha Val kenburg, naast bloemstukken van Mevr. v. Thol Ruijsch, Mej. v. Essen e. a., doch van allen hebben we meermalen beter werk gezien. Naar we vernemen zal in de volgende maand waar schijnlijk nog eene vierde expositie worden gehouden van het genootschap- „Veluvensus." We willen hopen, dat de Velüwsche artisten met beter, kraniger werk uit den hoek komen. Van de gehouden aanbesteding van het hoefbeslag der paarden van den gemeentelijken reinigingsdienst over het tijdvak 1 Maart 190831 Maart 1909, was de uitslag als volgt W. Blaauw 27.30, L. D. Buijs 24.70, Th. A. Koel man 20.50, E. H. Edzes 20 en O. Besman 14 per paard. Gegund aan E. H. Edzes, omdat de laagste in schrijver niet gediplomeerd is en ook geen gediplo meerde knecht in zijn dienst heeft. Alomar ia Victrixl Cadetten F. C. Voor de derde maal in dit seizoen zullen morgen san de Zandersloot de beide stedelijke tegenstanders Alcmaria Victrix I en de Cadetten Footballclub elkan der ontmoeten. Naar te verwachten is zal er morgenmiddag in de beslissende match van beide zijden weer geducht ge werkt worden om de leiding. Gelijk altijd wordt om twee uur aangevangen. Het bes tu ur van Alcmaria Victrix verzoekt dona teurs beleefd, doch dringend, ten einde onaangenaam heden te voorkomepr, bij de entrée op aanvrage hun be wijs van donateureschap te willen vertoonen. Zondag a.s. speelt A. V. V. te 2 uur haar laatste competitiewedstrijd op haar terrein aan de Zander- sloot rechts, tegen V. V. V. II (Amsterdam). Deze vereeniging is op het oogenblik de leider in hare com petitie. Daar A. V. V. nog geen enkelen bondswedstrijd op haar terrein verloren heeft, kan er een spannende wedstrijd verwacht worden. Men schrijft ons Dezer dagen in den F»ergerhout wandelende, kon men daar een vreemden vogel zien, ten minste een vogel, die- zich bij ons niet dikwijls vertoont. Het bleek een arend te zijn, die, 11a eenige cirkels be schreven te hebben over rechtsgebouw en omstreken, zich necferzatte op de plaats, die van ouds voor hem bekend geweest is op den koepel van „Arendshof." 't Is te hopen dat hij voorloopig zijn zwerftocht staakt en dat hij daar rustig blijft zitten tot versiering van de omgeving. Wedstrijd voor Handwerkslieden. In de gisteravond gehouden vergadering van de com missie voor het honden van een wedstrijd voor Hand werkslieden te Alkmaar en omliggende gemeenten, werd als lid geïnstalleerd de heer G. D. L. Graafland, door het bestuur der Ambachtsschool aangewezen als opvolger van wijlen dr. Z. Th. Diehl. Medegedeeld werd, dat de Koninklijke goedkeuring was verkregen voor het houden van een verloting, waarvoor de prijzen zooveel mogelijk zullen worden aan gekocht uit de voor de wedstrijden ingezonden voor werpen. Besloten werd, waar de deelname in den gebonden wedstrijd in sommige vakken te wenschen overlaat, den termijn van aangifte te verlengen tot 1 April en in de tweede helft van Maart nog eens een openbare verga dering te houden, waarin de voorzitter, de heer G. Loo- waiï, het doel en dc voorwaarden uiteenzetten zal. Voor oen ontwerp-diplijma zal een prijsvraag worden uitgeschreven, waarvan weldra nadere bijzonderheden i*ellen worden bekend gemaakt. Met 1 Maart zal de dienst van de Alkmaar Packet wieden uitgebreid. Van- Alkmaar zullen er dus booten naar Amsterdam gaan om 6, 8, 10, 2 en 6 uur en van Amsterdam naar Alkmaar om 6.30, 9.30, 2.30, 4 en 6 uur. De goedkoo«pe driedaagschc retourbiljetten zijn steeds verkrijgbaar, terwijl het goederenvervoer snel gaat en desgeweijseht de goederen ook worden afge haald. Gisteravond trad in de Harmonie voor een zeer tal- tijk publiek als spreker op baron van Wijnbergen. Ten S1/i uur opende mr. Kraakman met een kort woord de vergadering, waarna de spreker zijn rede be gon met zich te verontschuldigen, dat, hij reeds weder te Alkm. optrad, na nog zoo kort te v off en hier gesproken te hebben. Ofschoon afwisseling altijd aangenaam is, had hij toch niet geaarzeld gehoor te geven aan de uit- noodiging om andermaal het woord te voeren. Als onderwerp had spr. gekozen „Katholiek leven," een onderwerp dat allen moest interesseer en, vooral in dezen tijd van zedelijken achteruitgang. Achteruitgang. Dat woord zou zeker bestrijding vinden bij velen, om dat men altijd zoo'n ophef maakt over den grooteu vooruitgang op elk gebied in onze 19e au 20e eeuw. Spr. geeft toe, dat jer zeer veel vooruitgang is, vooral op stoffelijk gebied en hij acht de resultjatpn en de groote vorderingen van de wetenschap nS^fc gering: maar die wetenschap heeft den mensch hoogmoedig gemaakt, zij heeft den mensch afkeerig- zoeken te ma ken van God en hem, wat alle stoffelijke welvaart, tot zedelijken achteruitgang bracht. Alle begrippen zijn verwrongen. Wat heeft zij gemaakt van 't Recht? Werpt men een blik op het oude Rome, dan ziet men daar veel zuiverder begrippen dan bij ons. Wat is er van de zelfs Heidensche wijsbegeerte gewordenzou men zich daarop durven beroemen? Dan zou men onrecht doen aan de oude wijsgeeren, aan Aristoteles. Men smaalt op de middeleeuwenzeker er waren teen ook donkere punten, de zeden waren ruwer, maar die ruwheid stak nog gunstig af bij onze verfijnde ze deloosheid. En hoe staat het met de wetenschap der wetenschappen, met de godsdienstwetenschap? Aan onze Hoogesclioolen, op de congressen van godsdienst wetenschappen komt het zoo klaar aan den dag wat men er van gemaakt heeft. In zijn jongste werk zeide dr. Kuyper dan ook, dat het nog zoover zal komen, dat allen die nog aan één God gelooven, Christenen, Joden en Muzelmannen, een coalitie zullen moeten sluiten te gen hen, die volslagen ongeloovig zijn. Overal, in litteratuur, op vergaderingen, zelfs in de sehool wordt het geloof, de godsdienst ondermijnd. On der de leus „geef het kind was het kind is," mag men niet spreken over God, dogma, niisterie, dood, eeuwig heid. Dat is boven het kind, en mag dus niet aan het kind geleerd worden. Na verder nog gewezen te hebben op den slechten invloed dien literatuur en tooneel op het zedelijk en godsdienstig gevoel uitoefent; op de neutrale vereeni- gingen, waar men onder schoonschijnende beloften en met het lokaas van stoffelijk voordeel de arbeiders en andere personen heenlokt, waar men hen meer vrijheid schenkt, omdat daar geen geestelijkheid toezicht houdt, waarschuwt spreker, want al die zoogenaamde neutrale vercenigingen, ontpoppen zich later als socialistische vereenigingen. Men schimpt veel op de Fransche regeering wegens haar kerkvervolging, maar wij moeten niet vergeten dat de lauwheid, de laksheid der Katholieken er veel de oorzaak van zijn. Waren zij ruiterlijker voor hun ge voelens uitgekomen, hadden zij bij verkiezingen hun best gedaan en alleen die mannen gekozen, die op den grond van het Christendom staan, dan ware een Regee ring als de tegenwoordige niet mogelijk geweest. Maar deze, vertegenwoordigende liet ongeloovige deel des volks, handelt en regeert zooals het dit gedeelte aange naam is. Wij moeten zorgen dat het hier niet gaat als in Frankrijk, en daarom moeten wij in alles, in huise lijke- en maatschappelijke kringen, in de kerk zoowel als op de straat, toonen, dat wij Christenen, Katholie ken van overtuiging zijn; wij moeten voor onze over tuiging durven uitkomen. Na de pauze wilde spreker zijn conclusies trekken uit hetgeen hij te voren had gezegd over den toestand en den zedelijken achteruitgang van onze moderne maatschappij. Daar tegenover moeten wij stellen een werkdadig, vurig geloof, een vaste overtuiging, een openlijk en rondborstig uitkomen voor onze beginselen. Spr. wees op dr. Kuyper ,die, vast steunende op zijn geloof in Christus, gedurende zijn gansche leven zooveel had kunnen doen en nog deed. Spr. herinnerde aan de zin spreuk van den tegenwoordigen Paus, instaurare omnia in Christ o, alles vernieuwe in Christus aan dr. Schaepman, hoe die bij de onthulling van het monument van Mgr. Hamer te Nijmegen gezegd had, dat wij moeten hebben niet alleen mannen, maar hel den. Zelf was hij een held geweest onder zijn zin spreuk credo pugno ik geloof, ik strijd. Dat moet ook onze zinspreuk zijn. Spr. schetste de groote, edele roeping der vrouw, als echtgenoote en moeder der kinderen, hoeveel er vooral van de vrouw afhing hoe de maatschappij zal worden, zal zijn. In de eerste plaats behoort zij in haar huise- lijken kring, maar niet in alle openbare vergaderingen, als woordvoerster, als spreekster. Daarom keurt hij evenwel niet af, dat zij ook belang stelt in de sociale actie, in de sociale beweging, integendeel, want stelt zij daar belang in, dan zal zij er ook belangstelling vcor opwekken bij haar man, en zelfs bij nauwgezette plichtsvervulling blijft haar ook nog wel wat tijd over om zich daarmede bezig te houden, zooals dat dan ook in j\lkmaar het geval was. Ook op andere wijze nog zou de vrouw veel kunnen doen, n.l. door tegengaan van te veel weelde. Onder het voorwendsel dat men stand moet ophouden, voert men steeds de eischen hoo- ger op, hooger dan de middelen veroorlooven, totdat dan ook hier onvermijdelijk een debacle moet volgen. Na een woord van dank aan den spreker, die luide toegejuicht was, sloot de voorzitter ten 101/4 uur de vergadering. Predikbeurten. 23 Februari. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, Ds. Tenthoff. Namiddags te 121/2 uren, Godsdienstoefening voor jongelieden. Avond te 6 uren, Ds. Cramer. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. Scharten. Avond te 6 uur, Zendeling Landwehr, van Sigr.ta (Westkust Sumatra.) Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gem., 10 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., 10 uuravond 5 uurDs. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie, 10 uur, en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 22 Febr. Aangeveerd 4 paarden f 150 a 300, 15 koeien en ossen f 120 a 2,30 vette kalveren f a per Kg. a ct., 213 nuchtere id. f 8 a 22, 65 magere schapen f 16 a 25,— 0 vette scha pen f a 2 lammeren f a vette varkens a ct. per Kg., 78 magere varkens f 15 a 18, 159 biggen, 10 w., f 7.a 12.8bokken en geiten f 3,a 6.2242 kop boter, hoogste f 0,85, middelste f 0.80, laagste f 0.75 per kop. Eieren f 3.a 3.50 per 100 stuks. HOORN, 22 Febr. Tarwe f 8.50 a 9.50 rogge f 0. a 0.gerst f 6.a 6.25, haver f 4.a 4.75, witte erwten f a groene dito f 12.a 14.grauwe f 18.a 22.vale f 12.a 15.bruine boonen f 9.— a 12.karweizaad f a mosterdzaad f 18.50 5 paarden f 70 a 150, 5 koeien f 170 a 220166 schapen f 22.a 81.lammeren f a 103 kalveren f 9.— a 21.13 varkens f 15.50 a 20.—, zeugen f 0.a 0.—, 120 biggen f 8.— a 12.: kippen f 0.a 0.—, kipeieren f 3.— a 3.25, eend eieren f a 1300 kop boter 75 a 80 ct. p. kop. Station NOORD-SCHARWOUDE, 21Febr. Uien f 1.05 a 1.20, per 50 K.G. Roode kool f 6.75 a 7.2e soort f 5.50 a 6.50, kleinere f 3.a 5.Gele kool f 7.50 a f 7.75, 2e soort f 6.50 a 7.kleinere f 3.a 5.50 Deensche witte kool f 3.25 a 3.75, 2e soort f 2.75 a f 3.kleinere f 1.25 a 2.50 per 100. BROEK OP LANGEDIJK, 21 Febr. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.—a0.— p. 17l/2 K.G. (1/4) H.L. dito (ronde) 0.—aO. Reuzenbloemkool 0.aO. Roode kool 2.—a6.25 Gele kool 2.a7. Deensche Witte kool 1.a2.75 Uien Bieten 0.90a 1.10 9.— a 11,— Opgave van het Voordam C 1213, Alkmaar. Koers van: 21 Febr. 22 Febr., Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Ned. Werkel. Schuld 2% BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleeniug .5 Brazilië Funding5 China 1898 6 Mexico binnenl5 J apan4 Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Hope4 Consol4 1906 .5 1894 6e Em. 4 Financ. en Industr. ondernemingen. Nedert. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. VVestersuiker aand A'dam Langkat Idem pref A'dam Serdang Bindjey Deli-Maatschappij aand, Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expi. v. Petroleum aand. Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Pittsburgh Coal u Common Steels Aand div. Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. Erie Kansas City South. pref. Miss. K. Texas C. v. New-ïork Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Roek Island gew. Warschau Weenen Wladikawkas 1885 4 Iwang Dombr. 4Vs Premieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam ƒ100 3 1077/is Gemeente-crediet 8 104'/u Antwerpen 1887 2^6 98 Vi Theiss 4 1521/s Staatsleening 1860 5 153 Vs Staatsleening 1864 5 1866 5 266 Koers van het geld. Prolongatie 33/4 pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen prijshoudend evenals Culturen. Russen iets beter. Olie vast. Mijnen zeer vast voor Great Cobars. Tabakken lusteloos. Amerika opende prijshoudend, het verloop was kalm en 't slot stil. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij de ziekte en het overigden rujjner ge liefde Echtgenoote, betuig ik, ook namens de overige familie, mijn innigen dank. C. DE BOER. Groot Schermer, 22 Febr. 1908. 2, 3 a 5 morgen LAND, voor hoogen prjjs, uit sluitend om met schapen te beweiden, omtrek Alk maar. Te bevragen aan het bureau dezer courant. POLEN. RUSLAND BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 76 95 Vs 104 96 Vs 48 83 98 77% 791/s 88% 77 154% 108% f43.60 130 138 190 72 69% 432% 88% 226 142% 360% 387 279 141 92 131 83 920 117% 9 28B/M 26 137 6% 167, M 8% 83% 96Vb 106 190 68% 85% 16% 13 18% 47% 19 295/m 601/10 10% 68% H6V1» 8s/w 12% 109% 80% 86% 76% 91% 96% 48 81 98 78 79% 88% 77 154% 108% f48.- 136 138 190% 72 70 432% 90 226 145 365 387 279% 140% 92% 181 84 915 128 9% 281% 26% 137% 6% 16Vb 8% 88% 96% 68% 17 18% 18% 47% 19% 297/8 60% 10 68 116 8% 12% 110 80% 86% 98% DEN HAAG (vroeBer Zutphen). Directie HENNY DEN HAAG (vroeBer Zutphen). Directie HENNY ÏT^TTIW A A TIT kapitaal r 000000 00 JLJL* AJAlbXXAA RESERVEFONDS: ruim -1.235 00000

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2