Vraag en Aanbod. 'n Groote mond opzetten Zaterdagavond, n 25 Ct. in liet Zatgrdagaroiidnuramer geplaatst Repetitie Vrijdag en Amsterdamsche Beurs. ADVERTENTIE N. Mannenkoor „Excelsior". bij den Heer WAGENAAR, Zaadmarkt. rima HUISHOUDJAM 25 ets. per pot. W. E L F R I N G, Dames en Heeren C. HULST, Directies C. F.ROOS Co. (Kantoor Rolcin 7), in de „iRïlitiezaai", Singel 423 te Amsterdam. AQUARELLEN:: DINSDAG 10 en WOENSDAG 11 MAART te Hilversum: verkooping van den aanzien lijken Inboedel van den WelEd. Heer G. DE KRUIJFF VAN DORSSEN. Laatste Berichten Kaascontröle. Noordhollandsch Landbouwcrediet Kleine advertenties van I5 regels betreffende huur en verhuur, koop eu verkoop, aanbiedingen en aan- i ragen in betrekkingen worden a mits vooruit betaald en mits ze vóór Vrijdag middag, 4 uur, zijn ingezonden. MARKT B E R I C H T E N. Nu wordt het tijd uw RIJWIEL te ateu lakken en nikkelen. Denkt aan het aloude adres ïpSF* DINSDAG 3 MAART 1908. verkooping van: en andere moderne teekeningen, enz. zeer belangwekkende serie aquarellen, ruim 60 stuks, van den grooten meester J. H. WEISSENBRUCH. BRAND IN DE HOOFDSTAD. AMSTERDAM, 27 Februari. Een zware brand ia hedenochtend om half elf uitgebroken in het perceel Singel 111113, waarin gevestigd is de lithographie, stoomdrukkerij en cartonnagefabriek van de firma Belderbos enCoesel. Beide perceelen zijn door de firma in gebruik geno men. De brand ontstond in het voorvertrek van no. Ill op de eerste verdieping door een defect aan de ver- niakachel. Aanstonds stond het vertrek in lichtelaaie, zoodat de aanwezigen zich met moeite wisten te redden. De vlam breidde zich al spoedig uit tot het achtervertrek, zoodat perceel no. Ill weldra één groote vuurzee ge leek, terwijl een hevige rook naar het perceel no. 113 vertrok. De brandweer was dadelijk met groot materiaal ter plaatse. De commandant kwam persoonlijk de leiding van het blusschingswerk op zich nemen. De toegang tot perceel no. Ill was versperd, want de toegangsdeur werd reeds sedert lang niet meer gebruikt.1*[Ook kon men binnendoor niet naar boven komen, eensdeels wijl 't vuur dit belette en ook omdat de trap in perceel 111 gesloopt was en men steeds langs perceel 113 op de bovenverdiepingen kwam De Magyrusladder werd geplaatst tegen de derde verdieping en rappe brandweerlieden klommen naar boven, sloegen de ruiten met hun helmen in en een voor een verdwenen zij in den rook. Te half elf uitgebroken, was" de brand vóór half twaalf gebluscht. Verzekering dektjde schade; het bedrijf der firma zal echter ten gevolgenvans den brand grooten last ondervinden. Heden werd door de afdeeling Ursem van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw te Rustenburg bij J. Kok een vergadering gehouden. De heer Over zee, directeur van het Kaascontröle-station te Hoorn, behandelde het onderwerp „Kaascontröle" voor de afdeeling. De voorzitter de heer H. Nes, kaasfabrikant te Us 8em opent de vergadering en deelt mede dat het rond zenden van een circulaire door den heer Overzee aan leiding is geweest tot het beleggen van de vergadering door de afdeeling van den Hollandsehe Maatschappij van Landbouw. Hij spreekt de verwachting uit dat de talrijke aanwezigen niet alleen genoeglijk maar ook nuttig samen zullen zijn en geeft vervolgens het woord aan den spreker. De inleider vangt zijn rede aldus aan: Nu, na een tijdperk van lijdelijk toezien, de gemoe deren wakker beginnen te worden en het onderwerp „Kaascontröle" meer en meer besproken wordt, is het mijns inziens nuttig, belanghebbenden nog eens dui delijk uiteen te zetten, wat de particuliere kaascontröle beteekent en wil. Sedert de oprichting van het K. C. S. „Noord-Holland" is er heel wat gedisputeerd en ge schreven over het nut of onnut dezer instelling, over haar levensvatbaarheid enz. Spreker wil trachten een beeld te geven van de particuliere kaascontröle, door na te gaan hoe en waaruit ze ontstaan is en welk doel ze zich stelt. Hij schetste daartoe in duidelijke, scherp geteekende trekken de lijdensperiode, daarbij een 25, 30 jaar te ruggaande, toen in N. II. slechts werd gemaakt Edam merkaas uit volle melk. De handel kende toen slechts één kaassoort, n.l. volvette kaas. Daar de handel even wel meer, meer stevige, vaste kaas ging vragen, die spoediger goed was voor export en door het ontstaan van kaasfabrieken, zoomede door het dalen der prijzen, werd de z. g. Boekelmethode meer algemeen en kreeg men behalve de volvette kaas, ook de z. g. dagkaas. Dit was het begin der knoeierij. Dagkaas werd ver kocht voor volvette en men ging kaas bereiden van nog minder gehalte. Ook in Friesland ging dit zoo, waar men zoo bedriegelijk weet na te bootsen de Edammer- en Goudakaas. Het was een ideale toestand voor de beeren knoeiers; door de scherpe concurrentie liet me nig koopman zich verleiden tot eiken prijs orders uit te voeren en de consumenten leerden, ons eertijds zoo beroemd zuivelproduct, wantrouwen. Vergelijkende den toestand in N. H. en Friesland van een 30-tal jaren geleden en nu, komt de heer Van Overzee tot het volgende resultaat: weiboter; in Friesland: boter en geheel magere na gelkaas. Thans in N. H.zeer weinig volvette boeren- of fabriekskaas en dus voor het overgroote deel vette boeren- en fabriekskaas; in Friesland: boter en behal ve nagelkaas, kaas in Edammer model van elk gehalte. Werd nu elke soort verkocht voor hetgeen ze werke lijk is, dan zouden onze handel en naam geen schade lijden, maar juist door het onderling vermengen van al le mogelijke soorten, werd de knoeierij, die tot beslisten achteruitgang van onze kaasindustrie, onzen handel en naam zou leiden geschapen. Het buitenland werd wantrouwend, en de nadeelige gevolgen bleven niet uit. Op waarschuwingen werd geen acht geslagen, totdat in 1897 op het Landbouwkundig congres te Hoorn de aandacht op de slechte practijken werd gevestigd. Veel verder kwam men evenwel niet. In 1901 werden door den toenmaligen directeur-ge neraal van den Landbouw eenige deskundigen uitge- noodigd tot bespreking der kaaskwestie. Ook deze be spreking had geen resultaat. Daarna waren het eenige groothandelaren in kaas, die besloten pogingen aan te wenden om te komen tot een oplossing. Een adres in 1903 aan den minister met het verzoek om te bevorderen het nemen van wet telijke maatregelen was het resultaat. De H. M. v. L. werd om steun verzocht en een buitengewone algemeene vergadering werd bijeengeroepen. Uitvoerig stond in leider stil bij de vier maatregelen daar genoemd, n.l. Ie een voorgeschreven vorm voor kaas met bepaald vet gehalte; 2e voorgeschreven merken voor kaas van verschillend vetgehalte; 3e voorgeschreven merken voor kaas van verschillende herkomst4e kaascontröle- stations. De verschillende bezwaren, verbonden aan het tref fen der eerste drie maatregelen werden opgesomd, om later meer in 't bijzonder te behandelen punt 4. Genoemde vergadering eindigde met het aannemen van een motie, erkennende, lo. dat onze eerlijke handel schade leed en ze tot een duidelijke scheiding gebracht moest worden tusschen de volvette kaas, minder vette kaas, enz. De zaak werd commissoriaal en een jaar la ter bracht de benoemde „Kaascommissie" haar rapport uit, waarin werd bevestigd, wat reeds bekend was en als maatregelen werden voorgesteld öf een kaaswet, of particuliere kaascontröle, onder rijkstoezickt. Uitvoerig worden door den inleider uiteengezet de moeilijkheden en de bezwaren om te komen tot een wet, die beslist afdoende zal wezen. De regeering zal zich bovendien wel wachten, op onzekere gegevens een wet in 't leven te roepen. Was er echter een wet, dan zouden minstens 10.000 bedrijven moeten worden gecon troleerd, nog niet mede gerekend de controle op han del, vervoer, export enz. Een heirleger van beambten zou noodig zijn en toch. .-.de wet zou ontdoken wor den! De wet zou moeten straffen, maar of daarbij al tijd de rechtvaardigheid zou kunnen worden betracht, betwijfelt spreker. Wanneer de wet b.v. een minimum 8 1L- Vj11 v.et *n droge stof, voor kaas uit volle melk, dan kan zich het geval voordoen, dat iemand in "u ^pril kaas maakt uit volle melk en tot een gehalte van 44 Wat dan? De wet is overtreden to°k zou straf een grove onbillijkheid zijn. Ver- smullende voorbeelden worden nog aangehaald. Resu- meerende komt spreker tot de conclusie, dat een der gelijke wet ten zeerste door hem zou worden betreurd. En nu de particuliere controle, uitgaande van het beginsel, dat men den afnemer wil bieden en op dege lijke gronden berustende waarborg, dat hij krijgt, wat hij verlangt. Dit is veel meer, dan een wet ooit geven kan. De wet treedt straffend op tegen bewezen be drog, doch de particuliere controle geeft den kooper bij voorbaat zekerheid, dat hij krijgt, wat hij denkt te zullen krijgen. De zaak is het best te vergelijken met het deponeeren van handelsmerken. Waar de betrouw baarheid van de gecontroleerde kaas vaststaat, daar zal het buitenland, deze garantie gaarne met beide handen aanvaarden. Vooral in tijden van lagere prijzen zal de gemerkte kaas een zekere voorkeur genieten en prijshoudend blijven. Een voornaam punt is mede, dat men bij particuliere controle uitsluitend te doen heeft met goedgezinden. Om zoo nuttig mogelijk te werken, aldus zet spreker zijn rede voort, moet de controle algemeen worden en hij hoopt, dat de tijd niet verre zal zijn, dat alle eerlij ke producenten zich hebben aangesloten. Op de algemeene vergadering der II. M. v. L., 15 Mei 1905 gehouden, werd beslotenle dat zullen worden opgericht één of meer controle-stations, wanneer de medewerking van belanghebbenden voldoende' is; 2e dat aan de regeering een adres zou worden gezon den tot het verkrijgen van een kaaswet, waarbij werd bepaald, dat het in Nederland verboden is kaas te ma ken, te verhandelen of in voorraad te hebben, in te voeren of te vervoeren, waarin andere bestanddeelen voorkomen dan van melk afkomstig (behoudens strem sel, kleursel, enz.) en dat het is verboden in Nederland kaas te maken, enz. in de bekende vormen van Gouda- en Edammerkaas, wanneer deze minder dan een vast te stellen min. vet in de droge stof bevat. Door de genomen besluiten zijn beide partijen tevre den gesteld. Elkander aanvullende, gaan beide maat regelen samen. Een wetsvoorstel is bij het departe ment ingediend, doch nog geen antwoord ontvangen. En de partic. controle? Hot eerste contrölestatioi: begon den len Juli te Hoorn zijn werkzaamheden met 25 leden. Om de werking ervan na te gaan en te wij zen op de verplichtingen, die de leden op zich nemen, gaat inleider de voornaamste bepalingen uit de statuten na. In tegenstelling met vroeger, zegt de heer Van Over zee, onderscheiden we thans slechts één klasse, n.l. die van kaas niet meer dan 40 vet in de droge stof. In de toekomst kan een afzonderlijke rubriek voor volvet te. kaas worden ingesteld. Gegarandeerd wordt dus al leen een zeker percentage in de droge stof en geen le of 2e kwaliteit. Het bedrijf van het aangesloten lid moet daartoe worden gecontroleerd, hetgeen geschiedt door het nemen van monsters, hetzij aan huis, op de markt of tijdens het vervoer en door het nemen en on derzoeken van monsters der grondstoffen. Op over tredingen van vele statuten-bepalingen is boete ge steld, die soms zeer hoog kan zijn, in enkele gevallen zelfs 1000 en uitzetting. Maar veel moet er gebeu ren wil het zoover komen; het straffen is immers geen doel. Alles wordt gedaan om een dreigend gevaar af te wenden. De contributie is vastgesteld als volgt: tot 10.000 Kg. 1/4 ct. per Kg; 1040.000 Kg. 1/8 ct. per Kg. 4080.000 Kg. 1/18 ct. per Kg.; boven 80.000 Kg. 1/26 ct. per Kg. Hoe grooter de productie, hoe kleiner het te betalen bedrag. Inleider geeft nu een berekening van kosten voor een veehouder-zuivelbereider, n.l. voor gemiddeld 16 stuks melkvee, ongeveer 10. Spreker hoopt, dat door toetreden van meer leden en door subsidies van Rijk en Provincie de kosten nog geringer zullen wor den. Laat de geldkwestie niet afschrikken voor het lidmaatschap. De vraag rijst, zegt inleider, of elke kaasproducent in staat is, zonder moeilijkheden, het minimum percen tage van 40 te bereiken. Een volmondig ja, is hier op het antwoord. Sedert Juli 1906 heeft de heer V. Overzee 600 con- ti'ölemonsters onderzocht en slechts 5 keer is eenige overtreding geconstateerd. Twee ervan zijn in onwetendheid gepleegd en 3 ervan betrof andèrdaagsche kaas. Hoe gering het gevaar is onder de 40 te komen blijkt ook hieruit, dat in 1907 van de 414 contrólemonsters slechts 5 tusschen 40 en 41 16 tusschen 41 en 42 kwamen, terwijl 83 een gehalte had van 4349 Mocht evenwel een produ cent gevaar loopen onder de 40 te komen, dan wordt hij gewaarschuwd en wordt overleg gepleegd met den directeur en wordt in de meeste gevallen het gevaai verdreven. Ook de reclame komt ter sprake. Op de tentoonstel ling in den Haag zijn ruim 1500 boekjes over kaas en kaascontröle verspreid. Men hoopt, dat de regeering behulpzaam zal willen zijn bij het maken van een doel treffende reclame over de geheele wereld. Dat zal oor zaak zijn, dat de handel weer in eerlijke banen zal wor den geleid. Hierna behandelde inleider in den breede het merk, om gecontroleerde kaas te onderscheiden van andere kaas. Het tegenwoordig merk bestaat uit een zeshoek met de letter V door middel van fijne naaldjes en een on schadelijke blauwe vloeistof in de kaas aangebracht. Elk lid, die dit wenscht, krijgt een stempel. Ieder stem pel is verschillend van een ander, maar heeft reeds den 0-hoek met Y tot grondvorm. Alleen een bijzonder her- kenningsteeken doet elk stempel verschillend zijn. Daardoor kan altijd de herkomst bepaald worden. De leden zijn niet verplicht om te merken. Enkelen doen het echter met zeer veel succes. Hierna ging spreker over tot het behandelen van eenige vraagstukken uit de practijk. Menigeen zal zich afvragen, zegt hij, of het in dit jaargetijde mogelijk is anderdaagsche kaas te maken, zonder gevaar te loopen, beneden de 40 te komen. De wijze van uitroomen speelt hierbij een overwegende rol, evenzoo de wijze van afkoelen. Ook dient rekening te worden gehouden met het vetgehalte der uit te roomen melk. Spreker geeft een methode van roomen aan, waardoor nooit een product beneden de 40 zal worden verkregen. Hij betoogt verder, dat niet de kaasgebreken, maar 2 andere factoren van grooten invloed zijn op het gehalte der kaas un welle de verhouding tusschen vet en vetvrije D. S. der verwerkte melk en 2e het vet gehalte der verkregen wei. Ook hierbij worden ver schillende practische wenken gegeven. De schade, den leden door het eontroleeren toege bracht, is zeer gering. In normale gevallen wordt 1 maal per 3 weken een kaasmonster genomen. Twee boorsels zonder korstgestoken uit één kaas dienen als onderzoek materiaal. Van de fabrieken wordt van elke week-productie één kaas geboord. Extra monsters worden alleen genomen, wanneer de belangen van het lid dit eischen. Wie even tueel schadevergoeding voor het monstememen eischt, kan deze bekomen. Ook de ontrooming op de fabrie ken wordt nog behandeld, om tot slot te bespreken de toekomst van het controle-stelsel. Van welke lichamen mogen we steun verwachten? raagt spreker. De H. M. v. L. hc-eft het hare gedaan; JIolL Noorderkw. heeft financiëel gesteund; de Prov Staten hebben voor 1907 en 1908 eene subsidie van 1000 per jaar toegestaan. Het voornaamste lichaam echter is de Regeering, het doel is immerspart. kaas contröle onder rijkstoezicht en met rijksmerk en zoo noodig tot aanvulling een kaaswetje. Spreker doet eenige aanhalingen uit de verslagen en mededeelingen van het depart, van Landb., Nijverh. en Handel, waaruit blijkt, dat de regeering de controle gaarne wil steunen, en de vereeniging heeft dan ook in 1906 en 1907 financiëelen en moreelen steun ver kregen. Welke resultaten verder zullen worden ver kregen, hangt af van de belanghebbenden zelf. Zoolang er geen voldoende aansluiting is bij het K. O. S. zal de regeering nooit de kroon op ons werk willen zetten Het particulier initiatief moet eerst ingrijpen. Betrekkelijk weinigen zijn nog aangesloten en wel hoofdzakelijk uit vrees voor boycot door den handel. Die vrees is ongegrond. Niet de N. H. kaasmakers hebben de markt in gevaar gebracht. De kaashandela ren zijn te goed op de hoogte van him vak, dan dat zij zich een minderwaardig product, tegen hoogen prijs in de hand laten stoppen, maar ze ontzien zich niet de buitenlandsche afnemers te misleiden. W aar het ons doel is, dat de verschillende kaassoor ten een duidelijk herkenningsteeken zullen dragen, op dat de consument kan zien wat hij koopt, daar kan een eerlijk koopman er niets tegen hebben, dat een merk op iedere kaas wordt aangebracht. Hij moet er blij om zijn, zijn afnemers de garantie te kunnen geven, dat hij de kaas werkelijk verkoopt, voor wat ze is. Een boycot, door den handel, zou voor den handel beteeke- nenzichzelf een bewijs van onsoliditeit geven. Tot slot vermeldde spreker nog, dat door den Bond van zuivelfabrieken pogingen worden gedaan om te ko men tot een meer collectieve aansluiting van de N. H. kaasfabrieken. De voorloopige resultaten zijn gunstig te noemen. Om te komen tot herstel van onzen eerlijken naam en wereldreputatie in het buitenland besluit de heer an Overzee zijn goed doorwrochte lezing met een krachtige opwekking om zich aan te sluiten bij het ka ascontröle-station. De vergadering duurt voort. Opgave van het Voordam C 12—13, Alkmaar. Staatsleeningen. S NEDERLAND. pCt Ned. Werkel. Schuld 21/, BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening .5 Brazilië Funding .5 China 1898 5 Mexico binnen5 Japan4 Oostenrijk Jan /Juli 4 Rusland Hope4 Consol4 1906 .5 1894 6e Em4 Financ. en Industr. ondernemingen Nederl. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli-Maatschappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij t. expl. r. Petroleum aand. Moeara Ënim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij. Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Aand div. Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div. Erie Kansas City South. pref. Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew POLEN. Warschau Weenen RUSLAND. Wladikawkas 1885 4 Iwang Dombr.4Vs Preraioleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam /T00 3 Gemeente-erediet 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2% HONGARIJE. Theiss 4 OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 5 RUSLAND. Staatsleening 1864 5 1866 5 Koers van: i Febr. 27 Febr., 771/s 957, M 104 963/4 48 81 98 77 77i/s 873/, 76«/if 151 108Vs f43.— 136 138 192 723/, 69Vs 4321/s 89% 230 142 363 385 281 1407/s 923/s 131 i/s 83Vs 923 116V, 83/4 285/16 257/8 142 6I/4 163/g 81/4 331/, 953/4 105 190 68 853/s 161/j 1215/m 1715/16 467/8 183/, 291/4 61 911/16 6711/is 116 8 1115/16 108 803/i6 863/4 107 1045,16 981/4 1521/, 152% 336 266 773/16 9615/]6 48 983/16 771/, 79 88 765/8 152 1083/s f43. 140 195 75 440 92 235 1451/, 365 385 281 140V, 931/s 1313/4 83 920 1181/, 289/16 26 1417/s 61/4 161/, 81/4 331/, 1041/, 190 681/4 853/8 163/g 1215/m 185/m 471/4 18% 291/5 61% 93/4 673/4 1161/s 8% lis/4 799/m 871/4 107 IO41/4 971/4 Koers van het geld. Prolongatie 31 /8 pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen iets vasterCultu ren stil, evenals Mijnen Tabakken vastOlie prijs houdend, evenals RussenAmerika opende vaster, verloop opgewekt en slot kalm. BROEK OP LANGEDIJK, 26 Febr. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.—a0.— p. 171/, K.G. (I/.) H.L, /hahJA A a dito (ronde) Reuzenbloemkool Rooae kool Gele kool Deensche Witte kool Uien Bieten 0.—a0.— 0.—a0.— 2.50a6.50 3.a7.25 1.a2.75 1—a 1.20 9.a 11,r Station NOORD-SCHARWOUDE, 26Febr. Uien f 0.90 a 1 05, per 50 K.G. Roode kool f 6.25 a 6.75, 2e soort c n'12 Memorfi f 3 50 a 5.—, Gele kool f7 a t 7.25, 2e soort f 6.25 a 6.50, kleinere f 3.— a 5 50 Deensche witte kool f 3— a 3.25, 2e soort f 2.50 a f 2.75, kleinere f 1.— a 2.— per 100. HOORN, 27 Febr. Kleine kaas f 30.50, commissie f 30.—, middelbare f Aangevoerd 18 stapels, wegende 9521 K.G. Handel matig. SCHAGEN, 27 Febr. Aangevoerd 6 paarden f 80 a 200, veulens f —0 a 0, ossen f -a 2 stieren f 170 a 225, 0 duiven f 0 a 0, 10 gelde- koeien f 130 a 215, 54 vette id. f 160 a 310, 25 kalf koeien f 170 a 240, 0 vaarzen f—0 a —0, hokkelingen f a 0 graskalveren f a ,'l00 nuchtere kalveren f 9 a 21, rammen f a magere schapen f a vette id. f a 640 overhouders f 17 a 27.50, lammeren f a bokken en geiten f a 12 magere var kens f 9 a 14, 70 vette id. per Kg. 44 a 49 ct., 90 biggen f 7 a 12,konijnen f 0.— a 0.—,—0 kippen a zwanen f 600 Kg. boter f 0.75 a f 0.80, 10000 kipeiereren f 2,90 a 3.40, 300 Eenden dito f 4,— a 0,— p. 100. SCHAGEN, 26 Februari Aangevoerd 5 stapels. Kleine kaas f 0.hoogste prijs f 80.50, Commissiekaas f hoogste prijs f Middelbare kaasf— hoogste prijs f Handel stug. Heden overleed ten huize van den Heer K. POSCH, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder GEERTJE HEERTJES, Weduwe van B. Kok, in den ouderdom van ruim 79 jaar. K. POSCH. T. STADIG—Kok. J. STADIG. A. KLUFT—Kok. K. KLUFT. G. BRüGEMANN—Kok. C. BRüGEMANN. C. BOOT—Kok. K. BOOT. Rustenburg, 25 Februari 1908. is geen kunst, maar werkel ij k concurreerend zijn, is je ware. Dat nu is W. NEDERKOORN, Schoutenstraat 6 en 7, met z'n druk- en bindwerk. P MIENT 11. Tel. 244. voorheen H. STIKKEL, HOF B 13. Nagelaten werk van J. II.WEissENBRUCH.VerzamelingWelEd. heer G. de Kruijff van Dorssïn enz., waaronder belangrijke stukken door: Apol, Blommers, de Bock, Bosboom, Du Chattel, Eerelmanvan Essen, Hoijnck van Papendrecht, Hulk, Israëls, Jongkind, Kamerlingh Onnes, Willem Maris, Masten broek Mesdag Neuhuijs, Offermans, van Oort, Rink, Roelofs, v. d. Sande Bakhuijzen, Schiedges, van Soest, Steelink, Toorop, Wijsmuller e.a.benevens een BEZICHTIGING: Zaterdag 29 Februari en Zondag 1 Maart, Maandag 2 Maart, publiek; van 10 tot 4 uur. particulier;

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3