DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Een tuchtbond. No. 51. Honderd er« tiende jaargang. 1908 ZATERDAG 29 FEBRUARI. BINNENLAND. Vacature Sliedrecht. Het conflict te Krommenie. Een executie met muziek. Weer een Doetinchemsche gymnasiumkwestie? Feestelijk ingehaald. Een oudje overleden. Staking te Deventer. 40 jarige herdenking Nederlandsch Gymnastiek Verbond. Tulpenvelden te St. Pancras. Kool aan den Langedijk. Uit Schagen. ALRMAARSCHE COURANT. Wij hebben gehoord, dat men bezig is een tuchtbond op te richten en tevens is ons het verzoek geworden om over dezen tuchtbond niets openbaar te maken. Wij zullen ons aan de tucht van dien tuchtbond-in-wor- ding niet onttrekken en dus zwijgen wij over dezen tuchtbond. Maar wel is het ons zeker geoorloofd om in aansluiting van wat wij een vorige week over be scheidenheid schreven thans een van de belangrijkste gevolgen van dit gemis aan bescheidenheid te bespre ken de tuchteloosheid. Gelijk het gemis aan beschei denheid van dezen tijd het internationale kenmerk is, zoo is ook het gevolg - de tuchteloosheid een in ternationaal verschijnsel, dat zich overal voordoet en overal als een treurig teeken des tijds wordt gesigna leerd. Overal wordt geklaagd over de toenemende brooddronkenheid en onwellevendheid, over het gemis aan socialen zin, over de ruwheid, waarmee velen hun eigen neigingen en opwellingen van het oogenblik bot vieren, zonder te letten op de belangen, het gemak en de rust van den buurman. Overal klaagt men over toenemende straatschenderij, over ruwe baldadigheid van de jeugd, over verregaande onwellevendheid en onbeleefdheid. Intusschen -niet overal doet zich die tuchteloos- heid in dezelfde mate voor en leidt zij tot dezelfde ge volgen. Zij blijft een internationaal verschijnsel doch zij doet zich bij de verschillende naties in verschillen de vormen voor. En natuurlijk woedt zij liet ergst daar, waar er in de natie al een neiging tot individu alisme en anarchisme bestaat, waar de lu^t om uit den band te springen altijd groot is geweest. Zulk een natie is de onze. Hot krachtig individua lisme, dat wij met de Angelsaksische naties gemeen hebben, vindt hier niet, als in Engeland, een rem in die bewonderenswaardige zelftucht, welke iedereen opvalt en treft, die eenigen tijd in dat land heeft doorge bracht. Elier treedt dus het internationale gebrek scherper nog dan elders aan het licht en het verbaast ons dan ook in het minst niet, dat wij van pogingen hooren om het kwaad stelselmatig te bestrijden. Dat wij elke poging om deze ernstige gebreken van onzen tijd te bestrijden met groote instemming begroe ten, spreekt van zelf. En al moeten wij waarschuwen voor de verwachting, dat een op te richten vereeniging plotseling met een tooverslag een einde zal kunnen maken aan die misstanden, toch gelooven wij, dat de vereeniging nuttig werk kan verrichten. Zooals vanzelf spreekt verwachten wij de genezing in hoofdzaak van het terugwinnen van meer bescheiden heid. En daar wij niet gelooven dat er in deze rich ting heel spoedig resultaten zullen bereikt worden, vermoeden wij dat ook de genezing van de kwaal nog geruimen tijd op zich zal laten wachten. Doch eenige verlichting en verbetering zal toch wel zijn aan te brengen. Daarbij hoede men zich voor eenzijdigheid en vergete men niet voor wat direct in het oog valt, datgene wat minder vlug te constateeren is maar daarom niet minder ernstig verschijnsel is. Onmiddellijk te constateeren is de tuchteloosheid en bandeloosheid bij onze jeugd. Hier is de invloed van de vele nieuwe, radicale stroomingen in de maat schappij het sterkst. Die stroomingen hebben de oude ren aangetast, zij hebben hun den eerbied voor het goe de gezag evenzeer ontnomen als dien voor het slechte gezag, zij hebben hun veelal aan bescheidenheid ont wend. Geen wonder dat de eerbied voor het gezag en de bescheidenheid bij de kinderen nog minder is en dat de ouders zelve aan hun kinderen in de eeVste plaats moeten loeren, dat een maatschappij zonder ge zag nog steeds ondenkbaar is. En dan komt de „eeuw van het kind!'' Zonder twijfel heeft de beweging voor „het kind" veel goeds gedaan. Maar wie zal zeggen hoe oneindig veel kwaads die beweging in dit verband op haar rekening heeft? De tuchteloosheid is dus bij de jeugd gemakkelijk te constateeren. Ic-ts moeielijker wordt dat bij de minst gefortuneerde volwassenen. Doch het allermoeielijkst is de diagnose bij de meer gefortuneerden en de meer ontwikkelden. Wij vragen hier nu nog niet naar bescheidenheid. Er zouden enkele beroepen zijn te noemen, bij wie een historisch gemis aan bescheidenheid in den laatsten tijd groteske vormen heeft aangenomen. Doch wij vra gen nu niet naar de beroepen. Wij willen de meer ont- V'ikkelden en gefortuneerden als één geheel zien. En dan valt ons herhaaldelijk bij de best gesitueerden tuchteloosheid op, die te minder verontschuldigd kan worden naarmate dezen beter opvoeding en ontwikke ling hebben gekregen. Deze tuchteloosheid nu is voor een niet gering deel een nationaal gebrek en als zoodanig een overblijfsel uit den regententijd. Daar is b. v. wat men beleefd heid noemt. Door de meer beschaafden wordt die zij het 'met minder succes dan veelal in het buitenland tegenover elkaar beoefend. Doch hoe vaak ziet men die beleefdheid ophouden zoodra iemand van „minderen stand" het object wordt. Bij veel Nederlan ders kan men den stand en het vermogen van den ge- groeten persoon afmeten aan de hoeveelheid gegeven groet. En zoodra wordt niet het object vermoed te zijn uit den werkmansstand of de beleefdheid houdt niet zelden heelemaal op. Voor vrouwen uit dien stand gaat de deftige Nederlander veelal niet van het trottoir, voor de mannen heeft hij dikwijls een specia- lem groet, diej^t hij niet op wat hij als zijns gelijken voelt, toepast. In zijn toespraak gebruikt hij tegenover den eenvoudigen man met jij en jou geheel andere uit drukkingen dan tegenover wien hij zijns gelijken acht, cok zelfs als hij den werkman niet kent. Voor de vrou wen heeft hij een ingewikkeld onderscheid tusschen vrouwe, mevrouw, juffrouw en vrouw, dat allang de risee is van iederen vreemdeling, die met deze gebrui ken kennis maakt. Ziedaar ernstige, belachelijke en kleinburgerlijke fouten, die de meer beschaafden zich zullen hebben af te wennen, zullen zij willen meewerken om de tuchte loosheid, dat is het gebrek aan achting en aan beleefd heid voor den nevenman, het gemis aan socialen zin tc helpen bestrijden. Doch met die herziening van de beleefdheid zijn wij er ook bij de beschaafden nog niet. De gemiddelde welgestelde Nederlander heeft ook een neiging om zich boven de wet te stellen, welke wellicht aan hemzelf niet opvalt doch die zeer goed kan worden waargeno men door ieder die geruimen tijd buiten de landspalen heeft vertoefd. In plaats van zichzelf verplicht te achten een voorbeeld te geven van gehoorzaamheid aan de wet en aan de gestelde machten, doet hij het tegenovergestelde. Vraagt men hem rechts te gaan, hij blijft links loopen als hij toevallig links loopt en gevoelt niet hoeveel ergernis zulk een slecht voorbeeld geeft. Hij wijkt verkeerd uit, steekt zijn paraplu on der zijn arm op zoodanige wijze-, dat bij den minsten draai ieder ander gevaar loopt daarmee een tik te krijgen, vindt het natuurlijk dat rijtuigen en wagens voor hem uitwijken en tracht overal en altijd wat an ders te krijgen dan een ander, opdat zijn regententrots bevredigd worde. En nu denke men hierbij niet alleen aan oude hee- ren. Ook de dames uit deze standen maken zich aan hetzelfde schuldig. En bij de jongelui is vaak niet een beter begrip. Zijn we niet allen zoo En zullen wij, als wij de tuch teloosheid gaan bestrijden, niet in de eerste plaats, een inwendige zending bij de „beste en netste" stan den moeten instellen De aanrijding van het Koninklijk rijtuig. De Haagsche bladen vestigen de aandacht erop dat de wagenbestuurder 0. Reder van motorwagen 107 door zijn tegenwoordigheid van geest en door zijn vaardigheid van handelen bij het bekende ongeval het leven van de Koningin en den Prins en van de beide hofbeambten, in het rijtuig gezeten, heeft gered, al thans allen bewaard heeft voor hoogst ernstig licha melijk letsel. Waarschijnlijk hebben de Koningin en de Prins zelf terstond na het gebeurde niet eens geweten, hoe Hun leven aan een zijden draad heeft gehangen. Waar dus ook het flinke en besliste optreden van den wagenbestuureder zóó ernstig onheil heeft voor komen, daar verdient dit dat de volle aandacht er op valle. Met genoegen vernamen wij dan ook, zegt de N. Ct., dat de directeur van de II. T. M. terstond dezen wa genbestuurder een gratificatie heeft geschonken. Tweede Kamer. De Tweede Kamer zal, naar gerqeld wordt, volgens besluit door de centrale afdeeling genomen, onmiddel lijk na haar openbare zitting op 10 Maart a.s. een reeks van 'wetsontwerpen in de afdeelingen onderzoe ken, waaronder dat tot wijziging van de wetboeken van de procedure voor het kantongerecht, het ont- werp-Schepenwet, dat omtrent de toepassing van de algemeene acte van Algeciras, en nopens het gebruis, van phosphorus, het wetsontwerp Van Kol op de mijn- ontginning enz. De voorzitter moet voornemens zijn voor te stellen na dit afdeelingsonderzoek te behandelen de interpel- lutie-Drucker omtrent den achterstand bij sommige rechterlijke colleges; het handelsverdrag met Ameri ka; het' invoerrecht op vleesch; goedkeuring van het tractaat van Genève (1906) omtrent verbetering van het lot van gewonden en zieken op het oorlogsveld; suppletoire Waterstaatsbegrootingvoorkoming van bedrog in den boterhandel; instelling eener consigna tiekas; regeling van de positie van een deel van het personeel der voormalige Rhijnspoorwegmaatschappij renteloos voorschot voor de spoorweglijnen Gorredijk Assen, SteenwijkOosterwolde en MeppelSmilde; Visscherijwet; goedkeuring van het verdrag met Bra zilië nopens de grens tusschen Suriname en Brazilië en de vaststelling van het slot der rekening van ont vangsten en uitgaven van Curagao over 1904. De vacature Tietjerksteradeel. De antirevolutionnaire kiesvereeniging Nederland en Oranje te Opeinde (Sm.) heeft als voorloopig can- didaat gesteld prof. mr. P. A. Diepenhorst, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. (Vad.) Men seint uit Bergum aan de Leeuw. Ct. dat de chr.-historischen met de anti-revolutionairen samen werken in het stellen van een gemeenschappelijken candidaat in het district Tietjerksteradeel voor een lid van de Tweede Kamer. Naar wij" vernemen meldt verder de L. Ct., zijn de sociaal-democraten in het district Tietjerksteradeel van plan een krachtige actie te voeren voor de verkie zing van een lid der Tweede Kamer. De candidaat, de lieer Vliegen, zal vanaf 1 Maart alle avonden tot aan den stemmingsdag in het district optreden. Ook zul len verschillende andere sprekers in openbare vergade ringen de eandidatuur-Vliegen verdedigen. Niet min der dan 25 vergaderingen zijn reeds voorbereid. Ook zijn er verschillende sprekers om te debatteeren met de anti-revolutionaire en liberale sprekers, wanneer die in het district mochten optreden. De berichtgever van het Hbld. te Sliedrecht meldt, dat de Centrale antirevolutionaire kiesvereeniging' nog geen antwoord ontvangen heeft van dr. Kuyper of deze de eandidatuur voor de Tweede Kamer aanvaardt. Mocht hij bedanken, dan zou de eandidatuur worden aangeboden aan den heer Van der Molen, schoolopzie ner te Leeuwarden. Het Haagsche Oorrespondentiebureau deelt mede: De groslijst van anti-revolutionaire candidaten voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Sliedrecht, waaruit de centrale kiesvereeniging aldaar een keuze heeft te doen, is samengesteld uit de heeren: Van Löben Seis, oud-lid der Tweede Kamer; mr. De Ma- rez Oyens, oud-minister van waterstaat; Joh. Krap, oud-lid der Tweede Kamer, lid van Gedeputeerde Sta ten en van den Gemeenteraad te 's-Gravenhage; II. de Wilde, lid der Staten en wethouder van 's-Graven- hage; J. van der Molen, vroeger candidaat in verschil lende Friesche districten. Naar de N. C. verneemt, moet de heer H. de Wilde reeds bedankt hebben voor een eandidatuur, hem aangeboden door de plaatselijke antir. kiesvereeniging te Sliedrecht. Het bericht dat dr. Kuyper reeds gisteren per draad voor de eandidatuur had bedankt was juist; doch niet aan den heer De Wilde, maar aan den heer J. van der Molen Tzn., schoolopziener in het arrondissement Dokkum, te Leeuwarden, is thans de eandidatuur aan geboden. Da centrale anti-revolutionnaire kiesvereeniging in het district Sliedrecht in wettige en talrijke ver gadering te Gorinchem in het Militair Tehuis bijeen, zond aan dr. Kuyper een telegram, waarin zij als hare overtuiging uitspreekt, dat hare oud-afgevaar digde ter Tweede Kamer dr. A. Kuyper Sr. is en moet blijven de leider der anti-revolutionaire partij betreurt dat te dien opzichte wantrouwen is opgewekthaar ongeschokt vertrouwen in zijne leiding uitspreekt en den hartgrondigen wensch dat God hem spare voor partij en Vaderland en hem namens alle plaatselijke kiesvereenigiugen de eandidatuur voor het district Sliedrecht aanbiedt. GEMENGD NIEUWS. De uitgestelde zaak tegen den stakenden drukker Erkens en den bamboewerker Smit, zal thans volgens het Hdbl., 12 Maart voor de Rechtbank te Haarlem worden behandeld. Tevens is tegen dien datum opge roepen P. Harthoorn, in zake een relletje op Zondag. Een onderkruiper-blikslager is gisteren weer vertrokken. Van 18—24 Februari is aan steun ontvangen f 701.11. Totaal-generaal f 7021.87. De vorige week verhaalde het Hdbl. van een execu tie met muziek. Door den deurwaarder Dammers was, met machtiging van de Rechtbank, uit de woning van de familie Luppens Propping te Amsterdam een vleugelpiano weggehaald, die onder sequester was ge plaatst. Thans schrijft de heer D. Luppens Propping dat hij gisteren eene klacht wegens verduistering bij den officier van justitie heeft ingediend tegen den deurwaarder G. D. Dammers, die, alhoewel hem bij vonnis van den Rechtbank was gelast een ten huize van ondergeteekende voor kamerhuur in beslag geno men vleugel-piano van de mu ziekonderwijzeres Trudi Junius te brengen naar de Heerengracht 501 ten huize van prof. Winkler, die als bewaarder van de sequestra- tie was aangewezen eigendunkelijk heeft doen trans porteeren vermoedelijk naar de Kalverstraat 26, in elk geval naar een ander adres dan hem was gelast. In de eergisteren te Doeticbem gehouden raadsver gadering vroeg de heer G. van Enst aan den voorzitter inlichtingen, waarom bij de toelating van leerlingen aan het gymnasium door heeren curatoren met ver schillende maten gemeten wordt. Spreker had verno men, dat half December de heer Klokman, te Laag- Keppel, voor den leerling Tienhoven toelatingsexamen had aangevraagd, waartegen rector noch leeraren be zwaar hadden gemaakt. Bovendien was de rector den 9en Januari nog steeds in de verbeelding, dat examen zou worden toegestaan. Een maand daarna ontving de heer K. het bericht van de weigering zonder opgave van redenen, terwijl aan een dochter van een der cu ratoren wel een examen was toegestaan. Spr. achtte zcoiets niet in het belang van het gymnasium. De voorzitter, die ook voorzitter van het College van Curatoren is, antwoordt, dat dit college eerst op 7 Ja nuari van den rector het verzoek ontvangen had, dat daarop in een vergadering van 9 Januari afwijzend is beschikt, omdat men het niet in het belang van het onderwijs oordeelde, om in Januari een leerling nog op te nemen, die in het Latijn, een hoofdvak aan een gymnasium, niet geëxamineerd wilde worden. De toelating van het bedoelde meisje had in No vember reeds plaats. De heer Van Ernst vond het verschil in de tijdruim te niet zoo ernstig, en verzocht in de volgende vergade ring uitvoeriger inlichtingen, die door den voorzitter werden toegezegd. Een slaapwandelaarster. Te Zaandam werd Donderdagnacht op straat aange troffen een vrouwspersoon, in nachtgewaad, bloots hoofds en op bloote voeten. De politie, die begreep, met een slaapwandelaarster te doen te hebben, sprak haar behoedzaam aan en geleidde haar huiswaarts. Hoewel zij op alle vragen behoorlijk antwoordde, bleek zij nog steeds te slapen, toen zij hare woning bereikt had. (Tel.) De gewezen godsdienstonderwijzer II. J. van der W. te VVolvega, die bij arrest van het Leeuwarder Ge rechtshof van Woensdag 18 Juli 1906, wegens de zoo geruchtmakende kwestie (overtreding art. 249 Wet boek van Strafrecht), waarover dit dorp in twee par tijen verdeeld is geworden, werd veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, is na het beëindigen van dien straftijd teruggekeerd. Zijn vrienden maakten er een groote betooging van; met rijtuigen en onder luid ge jubel werd hij ingehaald. (N. Pr. Gr.) Meningitis. Naar de N. Ct. verneemt, doet zich te s'-Gravenha- ge een geval van meningitis cerebrospinalis (rugge- merg-hersenvliesontsteking) voor bij een jeugdig kind. De kleine patiënt is naar de barak van het Gemeente ziekenhuis overgebracht. De diefstal van den postzak. De firma Van Waesbcrghe te Hulst, die het bedrag van 56.424 francs aan de Henegouwsclie Bank te Ber gen heeft verzonden, lijdt door den diefstal geen scha de, daar de zak was aangeteekend voor een waarde van 56.609.75 francs. Het wordt nu onderzocht of de schadevergoeding moet worden betaald door de spoor wegmaatschappij MechelenTer Neuzen, dan wel door de Belgische Staatsspoorwegen. Dakkonijnen. Bij de Gezondheidscommissie te Dordrecht kwam het vorig jaar een klacht in over het houden van konij nen op zolders en in dakgoten. Het jaarverslag zegt, dat na aanschrijving van de commissie deze „dakkonij nen" werden opgeruimd. Gisteren is overleden in den ouderdom van 102 jaar G. F." Bartelsman, wonende le Weteringdwarsstraat 75. Onlangs is hij nog ter gelegenheid van zijn 102en jaar dag zoo gevierd. Hij behoorde tot de oudste inwoners van Amsterdam en was voor zijn leeftijd nog vrij kras. De directie der Katoenmaatschappij beschouwt de staking als geëindigd. Het personeel, voor zoover dit het werk niet heeft hervat, is ontslagen. Aan de a.s. bondsuitvoering op de Pinksterdagen te van het N. G. V., zal ook een eere-avond worden ver bonden. De inrichting zal anders zijn dan tot nog toe. Amsterdam, ter herdenking van het 40-jarig bestaan Het plan is nu, gewest voor gewest te laten optreden met de beste turners. Van elk gewest mogen hoog stens 2 clubs uitkomen, terwijl de oefeningsstaf vooral door de technische commissie van het N. G. V. moet zijn goedgekeurd. Uit Oterleek. Gister (Vrijdag) middag vergaderde de Raad. Tegenwoordig waren de heeren J. Glijnis, Jb. Ak kerman, R. Groot, M. Couwenhoven, P. Vader PDz.. K. Schoone en D. de Jong. Voorzitter de burgemees ter. Nadat de vergadering was geopend werden de notu len der vorige gelezen en goedgekeurd. Ingekomen waren: 1. Het Proces-Verbaal der kasferificatie van boe ken en kas van den gemeenteontvanger. Op 17 Janu ari jl. was in kas 2643.85. 2. Brief van Ged. Staten d.d. 18 Dec. 1907, goed keurende suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1907. 3. Prov. Blad no. 3 1908, houdende nadere regeling jaarwedden der wethouders. 4. Dankbetuiging van het bestuur der Afd. Scher- meer en Omstreken, der Holl. Maatsch. van Landbouw, voor het gebruik der school te Stompetoren, als leer- lokaal tot het geven van onderwijs in het landbouw boekhouden. Daarna volgde voorlezing van het jaarverslag om trent den toestand van het lager- en herhalingsonder- wijs, en van het verslag omtrent de volkshuisvesting, zooals die door Burg. en Weth. waren opgemaakt. Alle deze werden voor kennisgeving aangenomen. Hierna werd vastgesteld de herziene verordening om trent afkondiging van verordeningen en andere stuk ken. Daarna kwam in behandeling de verordening, rege lende de jaarwedden der onderwijzers en onderwijzeres. Deze nieuwe regeling werd, zooals ze door Burge meester en Wethouders was ingediend, n.l. met 50 boven de wettelijke minima's, in te gaan 1 Januari 1908, door den Raad onveranderd aangenomen. Hierop werd in geheime zitting beraadslaagd over de vaststelling van het 'kohier van den Hoofdelijken Omslag over 1908, hetwelk werd bepaald op een op brengst van 1450.80 met eene heffing van 1.20 In heropende openbare zitting werden eenige af- en overschrijvingen en de voldoening van uitgaven uit den post van onvoorziene uitgaven over den dienst 1907, zooals deze doo.r .B en W. waren opgemaakt door den Raad onveranderd vastgesteld, om ter nadere goedkeuring aan Ged. Staten te worden toegezonden. Vervolgens kwam de rekening van het Burg. Armbe stuur over 1907 ter tafel, welke zooals ze was inge diend werd goedgekeurd in ontvang op 974.22 en in uitgaaf op 835.78. Nadat met algemeene stemmen was besloten de brongasinstallatie bij de dokterswoning van den aan nemer over te nemen en het archief der schutterij te verwijderen en neg eenige huishoudelijke zaken waren afgedaan, werd de vergadering na gehouden rondvraag gesloten. Te St .Pancras hebben de tulpen over het algemeen niet veel door de vorst geleden, de velden beginnen hier en daar al weer aardig te groenen. 1 Het gaat met de koolprijzen en verzending aan den Langedijk en omstreken nog niet vlug. Van 18 tot 23 Februari in 1907 werden van Broek op Langedijk verzonden 170 wagons groente, terwijl in dit jaar van 17 tot 22 Febr. werden verzonden 131 wa gonladingen. Uit Graft. Wegens hoogen leeftijd heeft de heer C. Pik te Graft zijn betrekking als doodgraver met 1 Maart neer gelegd, welke betrekking hij 62 jaar bekleed heeft. Den 27sten werd in het N. H. Koffiehuis alhier de door slechts 9 leden, waarvan 6 bestuursleden, bezochte jaarvergadering gehouden van de vrijzinnig-democra tische kiesvereeniging alhier. De heer P. Boekei leid de als voorzitter de bijeenkomst. De rekening en ver antwoording, nagezien door de heeren P. Raat en Th. Roep, wees eene ontvangst aan van 66.50, eene uit gaaf van 52.94r', batig saldo 13.555. Den. penningmeester, den heer De Vries, werd dank gebracht voor zijn uitstekend beheer. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. Boekei, tevens tot voorzitter en gekozen de heer J. Koster in de plaats van den lieer P. Lop, secretaris, die zich niet meer herkiesbaar wilde stellen. Het bestuur deelde bij de rondvraag- mede, dat er dezen winter waarschijnlijk in Schagen geen spreker zal optreden en dat de pogingen om een cen trale voor de Tweede-Kamerverkiezingen te stichten nog geen succes hadden gehad. De Alkmaarsclie kies vereeniging, over de laatste zaak aangeschreven, had tot heden nog geen antwoord gezonden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Den 28sten vergaderde alhier de vereeniging Alge meen Belang in het lokaal Ceres. Voor het eerst weer na-zijne ziekte was de heer H. Peisser ter vergadering, die haar opende, maar verder de leiding, overliet aan den heer H. A. Baron Collot d'Escury. Een luid ap plaus volgde op diens woorden van gelukwensching aan den heer Feisser. Uit het jaarverslag en de mede deel ingen bleek, dat het bestuur zich in 1907 vooral met de kaasmarkt had beziggehouden. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 1