STADSNIEUWS. Gemeenteraad van Alkmaar, BUITENLAND. Bevolking. Uit „de Egmonden". Voetbal. Excelsior. Prijs behaald met schermen. Nieuwe telefoonaansluitingen. „Kracht en Vlugheid Zomerdienst Holl. Spoor. Tentoonstelling „Aves." Voordracht-onderwijzer. Een schadepost. VERGADERING van den op Woensdag, 4 Maart 1908, 's-nam. 1 uur. PUNTEN VAN BEHANDELING 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Gemengde Mededeelingen. In een Daitsch blad komt een advertentie voor van een net jongmensch van goeden huize die kennis making zoekt met een eenigszins gefortuneerde jonge dame „die den 29sten Februari haar vijfden geboortedag viert." Laatste Berichten Ingezonden Mededeelingen. Le Rêve de Bébé. J. (lovers, nagezien en in orde bevonden door de hee- ren J. B. Keet, S. Langenegger en J. Rotgans, wees eene ontvangst aan van 204.38J, eene uitgaaf van 161.645, batig saldo 42.74. Aan bet Witte Kruis werd ƒ23 subsidie toegestaan voor stichting regenbak, en aan den vrachtrijder Steen voor deu dienst op N. Niedorp eene subsidie van 16. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 213.74. In zake minder gewenschten treinenloop voor den zomerdienst za lgeadresseerd worden aan de II. IJ. S. M. en aan den Raad van Toezicht. Op voor stel van den heer Merz zal de vereeniging een aandeel van 25 nemen in de nieuwe ijsbaan en 7J2 geven voor een bloemenprijs bij de Paasch ten toonstelling. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren JB. Keet, Dr. A. C. Melchior en O. v. Ham in de plaats van de heeren II. A. Baron Collot d'Escury, G. Beers (niet herkiesbaar) en J. Govers (bedankt.) Bij de rondvraag werd een klacht geuit over den vrachtrijder Kaper en over lx»ï onoogelijke aanzicht, dat een schut bii den ingang der gemeente aanbiedt. Het bestuur zal een en ander onderzoeken. Nadat op gebruikelijke wij ze was hulde gebracht aan aftredende bestuursleden, enz., sloot de heer d'Escury de door 23 personen bijge woonde vergadering. Door den Commandant van het le bat. 10 reg infanterie te Hoorn, is aanzoek gedaan, door tusschen- komst van onzen burgemeester, aan het bestuur van het korps „Scherpschutters" te Egmond aan Zee, of 't mogelijk zou zijn dat de schietbaan beschikbaar kon gesteld worden voor de schietoefeningen, tot ver hooging van 's lands weerbaarheid, welk verzoek door 't bestuur is ingewilligd. In verbard hiermede zal de baan van het korps verbeterd en de kogelvangers ver sterkt worden. Bijzondere omstandigheden zijn oorzaak, dat de Alk maarsche voetballiefhebbers morgen in staat worden gesteld een belangrijken competitiewedstrijd te aan schouwen. Gelijk men weet moet Alcmaria Victrix I nog twee competitiewedstrijden, beide in Amsterdam tegen T. O. G. en Amstel spelen. In verband nu met de voort durende onbespeelbaarheid van het terrein van Amstel heeft deze vereeniging aangeboden de match tegen Alcmaria hier ter stede te komen spelen, een aanbod, dat natuurlijk met graagte door de Alkmaarsche ver eeniging is aangenomen. Dat de uitslag van dezen wedstrijd van het grootste belang is voor het kampioenschap, leert de hier vol geilde competitiestand. Gesp. Gew. Gel. Verl. Pun- Goals ten voor tegen Alcm. Victrix 10 7 2 1 16 4512 Holland 9 6 2 1 14 34—5 Swift 11 4 3 4 11 26—38 T. O. G. 10 4 2 4 10 20—15 Amstel 10 2 3 5 7 13—36 A. V. V. 9 2 1 6 5 22—30 R. A. P II 9 1 3 5 5 9—33 Behalve de match Alcmaria Victrix—Amstel hier ter stede, heeft in Amsterdam op het A. V. V. terrein de ontmoeting A. V. V. Holland plaats. Den beiden grooten concurrenten, Alcmaria en Hol land, wacht morgen een zware strijd. Vooral de uit slag 11 van Holland tegen Amstel, welke den laat- sten in zeer goeden vonn schijnt te zijn, wijst op een moeilijken kamp voor onze Alkmaarsche spelers. Het is niet onmogelijk, dat morgen eindelijk de lang verbeide beslissing valt in zake het kampioenschap. Speelt bijvoorbeeld Alcmaria Victrix gelijk of verliest zij en weet Holland in Amsterdam een overwinning to behalen, zoo is het kampioenschap vrijwel in de han den der Amsterdammers. Slagen daarentegen onze stadgenooten er in Am stel te verslaan, zoo wordt hun positie nog belangrijk versterkt, afgezien nog van het feit, dat de mogelijk heid bestaat van een falen van Holland tegen A. V. V. Zoowel aan de Zandersloot als in Watergraafsmeer zal het er morgen duchtig om gaan. Met groote spanning wordt dan ook hier ter stedn niet alleen de wedstrijd van Alcmaria Victrix, doch te vens het telegram verwacht, dat de uitslag van A. V. V.-Holland zal melden. Behalve de wedstrijd Alcmaria Victrix IAmstel wordt morgen op het Alemaria-veld de wedstrjid Alc maria Victrix II D. E. O. II (Amsterdam) gespeeld. Deze match is voor de competities van den Noord Hollandschen V. B. en vangt om twaalf uur aan. Voorts zal er een vriendschappelijk spel plaats heb ben op het terrein achter de gevangenis tusschen Vol harding 1 van Hoorn en Holland I van hier. De mannenzangvereeniging „Excelsior," directeur de heer J. F. de Haas zal Dinsdag 3 Maart a.s. in het lokaal Diligentia een uitvoering geven. Bij den wedstrijd, gehouden door den Koninklijken Officiers-scherinbond te 's-Gravenhage heeft de le luitenant F. W. II. van Straaten, alhier, een tweeden prijs behaald op den sabel. Den cadetten, die aan dezen wedstrijd deelnamen, mocht het niet gelukken een prijs te behalen. Men deelt ons mede, dat in de afgeloopen maand aan 't plaatselijk telefoonnet nieuw werden aangeslo ten 278 Baan Firma Wed. J. kol. waren Lutt. Oud. 280 Baan mevr. de Wed. J. woning Kanaalweg. 282 Bottemanne C. M. J. commissionair enz. Spoorstraat. 283 Groot H. A. A. de electro installateur. Verdr. Oord. 281 Jong Sidonius de Tapijthandel Mient. 279 Kaay O. sigarenfabrikant de Concurrent Kool tuin, waardoor het aantal aansluitingen is gestegen tot 267, gebruikende te samen 294 toestellen. Door deze turnvereeniging wordt Maandag a.s. s avonds om half negen een soiree gegeven in de „Harmonie." Te laat om nog onder de advertentie van dezen avond te plaatsen, ontvingen wij de toevoe ging daarvan dat introducties ook 's avonds in de Harmonie te krijgen zullen zijn. In het café „De Pool" te Den Helder is een verga- dering gehouden door de Kamer van Koophandel al daar en het bestuur van de vereeniging „Helders be lang." Doel van deze vereeniging was te voorkomen, dat de avondsneltrein en de trein welke te half één uur s nachts arriveert alhier, vervallen, hetgeen het plan is bij de nieuwe zomerdienstregeling en tevens eene betere aansluiting te krijgen met 't zuiden des lands en Gelderland.^ Besloten werd een request te zenden naar den minister van Waterstaat, waarin gevraagd wordt lo dat behouden blijven de treinen 120 (van den Helder om 7.11 naar Amsterdam) en 695 (Amsterd.— Helder) 2o dat cl* gewenschta betore aansluiting van trein •48 v*n don Helder om 12.17 's middags naar Am sterdam) wordt verkregen; 3o. dat trein 145 (van Amsterdam om 8.48 's mor gens naar Alkmaar) tot Helder zal doorloopen. (Vervolg.) Ons verslag vervolgende komen wij nu aan de Zil- verl. Holl. hoenders, die met de Goudl. zeker naar de kroon steken voor sierlijkheid. Hierin verkreeg D. Nierop van Maartensdijk met een zeer mooi geteeken- den haan den lsten prijs, in concurrent met het dier van den heer Bennink dat een minder fraaie teeke- ning had, doch overigens een aardig dier mag ge noemd worden; het zelfde kan gezegd worden van de 3e prijs, aan denzelfden inzender toegekend. Een mooi geteekende hen van Nierop kreeg ook 1; Bennink had 2 en 3 met dierentdie wat te zwart waren om voor no. 1 in aanmerking te kunnen komen. In zwarte Holl. hoenders was Bennink de eenige inzender met zeer goede dieren, zoodat hem de le en 2e prijzen gewerden. De Brabanters zijn een oud Holl. ras, dat lange jaren verwaarloosd is geweest, maar nu weer in aanzien begint te komen, evenwel zal men nog vele ja ren moeten wachten eer men bij deze hoenders weer de typische kuif van vroegere jaren ziet vertoonen. De heeren v. d. Ililst en v. Reenen waren de eenige inzen ders; de heer v. R. kreeg le prijs, v. d. Hilst 2e prijs met hennen. Brahma's zagen wij op onze vorige tentoonstellingen wel eens beter, toch was de haan van den heer Bak huis niet kwaad, de halsteekening kon beter zijn; in d> hennen werd geen le prijs toegekend, daar zij niet die eigenschappen vertoonde, die voor een le prijs ge vraagd kunnen worden, de heer Bregman kreeg 2e e hoenderpark „Victrix" te St. Pancras 3e, terwijl Bak huis zich met Z. E. V. moest tevreden stellen. In goud wyandotten zagen wij in no. 64 een prach tig dier van kleur en vorm; no. 65 van 't hoenderpark „Victrix" kwam slechts voor Z. E. V. in aanmerking; het dier was te licht en vertoonde meer den vorm van leghorn dan van wyandotte. In de hennenklasse kreeg Nierop ook no. 1 met 't fraaie dier. Met zilver wyandotte hanen versloeg Nierop weer zijn concurrenten, maar bij de hennen had de heer Plante van Steenderen met een zeer fraai dier le Eere- prijs. Bij witte wyandotten waren nogal dieren inge zonden, de heer Bruggemans van Utrecht had een prach tig dier r an mooien vorm, wat niet altijd van alle andere dieren kan gezegd worden, waarbij enkele zeker te plat van rug waren. Hannik te Rotterdam kreeg 2 met een goed dier en v. d. Broeke Haarlem 3, deze laatste kroeg voor den haan le Eereprijs en de heer O. P. Wor tel Alkmaar 2e prijs, Bruggemans 3e prijs. Bakhuis en Wortel kregen respectievelijk E. V. en Z. E. V. in hanen, Victrix nog Z. E. V. in hennen. Bij andere kleuren wyandotten zagen wij een zeer mooien patrijs haan van den heer Ilannick als eerste prijs winner een silver pencilled van v. Zandwijk met 2e, die evenwel een sterk bevederden kam had en nog patrijs als no. 3 van v. Ommen. In de hennen kreeg Hannik le en E. P., met patrijs en Planten een 2e en van Ommen 2e voor dezelfde kleur variëteit, met Z. E. V. voor Snoek te Bergen, eveneens met patrijs. In de leghorns zagen wij bij de patrijskleurige een haan van buitengewoon mooien vorm, fraaie kleur en reusachtigen kam met vijf goedgevormde punten, flink op den kop staande, die zijn le prijs ten volie ver diende, de beide andere nommers konden weiuig gra tie vinden in de oogen der keurmeesters, alleen no. 87 mocht nog een Z. E. V. verwerven, wat ook wel de hoogste onderscheiding was die het dier toekwam, vorm was slecht, staart niet in conditie, te hoog aangezet, bij de hennen was het iets beter, die van den heer Doyer was zeer goed, fijngeteekend, met zwaren, goed overhangenden kam, de 3e prijs aan Kamper toege kond, kon meer getypeerd zijn in de veerteekening en ook in de kleur van de borst. Bij zwarte leghorns waren slechts twee hennen inge zonden, met een zeer fraai -dier van mevrouw Misset van Haarlem dat le en E. P. verkreeg en verdiende en een beestje dat vooral zeer ten achter kwam in de kleur der pooten van M. van Zandwijk, met Z. E. V. naar waarde bekroond. Onze stadgenoot de heer Prins had een paar Buff's ingezonden, die nog niet in de gewenschte kleur zijn en bovendien wat klein van stuk. Deze variëteit is een creatie van jongeren datum en heeft nog eenigen tijd noodig' om standvastig in kleur en vorm te zijn; de hcer Prins zal daar mettertijd ook wel in slagen. In de witte variëteit zagen wij een mooien zwaren haan van fraai type, de kam wel wat grof, maai' groot en goed gebouwdgeen 2e prijs toegekend maar een 3e aan den heer Piek, deze verkreeg bij de hennen 2e en de heer Planten le E. P., met zeer fraai dier; trou wens de heer Planten is een der beste Leghomfokkers van ons land en had zeker meer en beter kunnen inzen den; wij hopen voor een volgend jaar een keur-zending van dezen bekenden kweeker. Onder de andere kleu ren zagen wij een paar Ancona's van 't hoenderpark „Victrix," die niet onverdienstelijk waren. Ongecorrigeerd.) (Wordt vervolgd.) Op de voordracht voor onderwijzer aan de vierde gemeenteschool zijn geplaatst de heeren 1. A. Tonne- man, onderwijzer te Wormerveer, 2. L. Hospers, idem te Notter (gem. Wierden), 3. J. do Wit, idem te Koedijk. De heer H. J. H. van Eist, boekhandelaar en win kelier, St. Jacobslraat 1, alhier, had zich tot den Rs ad gewend met het verzoek eene door hem in de maand October 1.1. ingediende rekening wegens gedane leve ring over het dienstjaar 1906, tot een bedrag van f 58.50 als nog aan te nemen en te doen betalen. Hoe ongaarne ook, zien B. en W. zich verplicht den Raad voor te stellen te besluiten, dat de in 1907 ingediende rekening wegens leveringen over 1906 in verband met de wet moet worden gehouden voor verjaard en vernietigd. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk van den heer N. G. A. moet wegens plaatsruimte blijven liggen. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 28 Febr. Dionijs Emil Boeke, alhier, en Maria Paulina Mansvelt, te Utrecht. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de 4de Ge meenteschool (Bijlage No. 17.) 3. Voorstel van B. en W. tot oprichting van eene openbare Handelsschool. (Bijlage No. 7.) 4. Als voren, inzake ontheffing bepaalde laatste zinsnede van art. 44 der Bouw- en Woningverordening. (Bijlage No. 8.) 5. Als voren, betreffende het gebruik'van loodwit- houdende verfstoffen bij gemeentewerken. (Bijlage No. 9.) 6. Als voren, inzake afwijking van het bepaalde in art. 35 der Bouw en Woningverordening. (Bijlage No. 10.) 7. Als voren, betreffende aankoop van grond en het maken van een balkhaven. (Bijlage No. 11.) 8. Als voren, tot het sluiten van eene geldleening. (Bijlage No. 12.) 9. Als voren, tot vaststelling van den dag der ope ning van het gemeenteslachthuis. (Bijlage No. 13.) 10. Als voren, tot afwijzing van een verzoek om vol doening eener verjaarde vordening. (Bijlage No. 14.) 11. Als voren, inzake kiesverrichtingen. (Bijlage No. 15.) 12. Als voren, tot vaststelling van het verslag inza ke schoolkleeding tot bevordering van liet schoolbe zoek. (Bijlage No. 16.) 13. Vaststelling 3e suppletoir kohier van den hoof- delijken omslag, dienst 1907. Nieuws uit Hoorn. Predikbeurten. 1 Maart 1908. Hervormde Gem., Groote Kerk, 10 uur, Ds. Cramer. Tevens Doopsbediening, Namiddags te 121/2 uren, geen dienst. Avond te 6 uren, Ds. Post. Luthersche Gem., 10 uur, Ds. Scharten. Remonstrantsche Gem., 10 uur, Ds. Terwogt. Doopsgezinde Gem., 10 uur, Ds. Uiterdijk. Gereformeerde Gem., 10 uuravond 5 uurDs. Zantinge. Vereeniging tot Evangelisatie, 10 uur, en avond 6 uur, R. R. Posthuma, Evangelist. Gered. Bij den overweg aan den Koepoortsweg alhier is een oude man, door de oplettendheid van den machi nist, die den in volle vaart zijnden trein uit de richting Wognum, vlak voor hem tot staan wist te brengen, van een wissen dood gered. De oude man was doof. Met eenige minuten vertraging kwam de trein het station Hoorn binnen. West-Frisia gehuldigd. Ter viering van de groote onderscheidingen, behaald in den wedstrijd te Eindhoven, gaf de rederijkerska mer West-Frisia gisteravond in het Park een buiten gewone voorstelling. Een feestvoorstelling was het! Bij het begin der pauze was het al merkbaar, dat er iets broeide. Ex heerschte in de zaal zoo geheimzinnige stemming. En niet alug duurde het, of het scherm rees en we zagen links de leden der kamer, geschaard om hun met me dailles overladen banier en rechts een feestcommissie. Namens de laatste nam de heer S. Polak het woord De abonné's der Kamer gevoelden zich gedrongen een uiting te geven van hun vreugde en blijdschap dat „West-Frisia" in Eindhoven nieuwe lauweren had be haald. Die blijdschap, die sympathie uitten zij, door het hangen van een zilveren lauwertak aan het vaan del. Namens allen, hoopte de heer Polak, dat deze lauwertak nog zeer langen tijd de banier zou sieren als blijk van hoogachting, als blijk van vriendschap tusschen de abonné's en de leden van „West-Frisia." De dames werden bovendien met een bloemstuk ver eerd, terwijl de jongejuffrouw Johanna Wilson, die zoo lief de rol van Jantje in „Zieleketens" had ge speeld, een boekwerk kreeg. De heer Polak eindigde met een „lang leve onze Kamer West-Frisia." De heer A. J. Woestenburg volgde. Hij, als voorzit ter der rederijkerskamer „Eensgezindheid" rekende het zich een eer, namens alle uitgenoocjigde vereenigingen een gelukwensch aan te bieden aafi de vereeniging, dm de kunst zoo weet hoog te houden. Hij hoopte, dat de Kamer ook met eere zou komen uit den te Groningen gehouden wedstrijd. Namens bovengenoemde vereeni gingen hing hij een krans aan het vaandel, daarbij de beste wenschen uitsprekende voor de feestvierende ver eeniging. Nauw hadden de ovaties en fanfares tijd om goed los te schallen, of de heer G. Jz. Wonder trad naar voren. Ook hij torschte een grooten krans. Waar de uitgenoodigde vereenigingen, mede verte genwoordigende de kunst, hulde brachten, daar mocht de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer niet ach terblijven. „West-Frisia" werkt zoo krachtig in onze lijn, zegt de voorzitter der V. V. V. V. Hoorn moet in den vreemde bekend worden en daar zorgt „West-Fri sia" voor. Zij zorgt er voor, dat in Noord en Zuid Hoorn bekend wordt als een stedeke waar kunst wordt beoefend. Wordt er soms smalend gevraagd, wat pres teert Hoorn, dan kunnen we met een zekeren trots zeg gen Hoorn presteert een rederijkerskamer „West-Fri sia" te bezitten. Uit dankbaai'heid en met gevoelens van sympathie, hangt de heer Wonder namens de V. V. V. V. de krans aan het vaandel. Luide toejuichingen, luide bewijzen van instemming weerklonken van uit de volle zaal. De heer Joh. Wilson sprak dank namens de Kamer: 't Is geen comedie, wanneer ik zeg, dat ik van deze ovatie niets wist. We hadden haar niet verwacht. Ik moet danken, ik moet wat zeggen, maar ik weet niet waar te beginnen. Nu kan ik me begrijpen, dat de groote tooneelspeler Toumiaire, door een gebrachte ovatie krankzinnig is geworden. Het is ons in hooge mate vleiend geluddigd te worden, het vereert ons, het grijpt ons aan. Maar dat juist belet mij u allen te danken zooals ik wilde. Thans ongeveer zal de beslis sing in Groningen vallen. We hopen het beste. Wor den we geslagen, we zullen een eer te herwinnen heb ben. Hij dankt nogmaals voor de beloonde sympathie en noodigt allen uit, na afloop nog gezellig te zamen te blijven. Een warme hulde is „West-Frisia" gebracht. Ze had ze verdiend! Over de uitvoering zelf zullen we dit maal zeer kort zijn. Gegeven werden „Zieleketens" en „I rans Hals," twee oude en goede bekenden. „West- I'risia" heeft veel eer ingelegd met de vertolking. De- zo avond zal niet spoedig vergeten zijn door de Ka mer, maar ook niet door het publiek. Een zeilwedstrijd. Het comité voor Handicap-Zeilwedstrijden te Am sterdam is voornemens op Woensdag en Donderdag 27 en 28 Mei e.k. (Hemelvaartsdag) een grooten zeilwed strijd te houden van Amsterdam naar Hoorn en terug. „A poll o." De harmonievereeniging „Apollo" geeft, volgens achterstaande advertentie morgenavond een concert in het Park, met welwillende medewerking van de hee ren O. Koop, Ant. Vermolen en E. Koning. Een bal besluit den avond Gaarne voegen we hieraan een op wekking toe Zondagavond Parkwaarts te gaan. Het programma bevat veel moois. Op den Shah van Perzië is een aanslag ge pleegd. Dat is geen wonder. Eerder zou men het een wonder mogen noemen, dat het al niet veel eei-der is geschied. Toen Mohammed Ali 8 Januari 1907 zijn vader Moezaffer Eddine opvolgde werd hij geschetst als iemand die zijn mooien titel „Koning der Koningen wiens banier de zon is, de heilige, verheven monarch, onbeperkt gebieder en Keizer van alle staten van Per zië niet waard was. En al heel gauw, reeds in Janu ari deed hij pogingen om den ontwakenden liberalen geest in zijn rijk te verstikken. Hij had neigingen om het parlement te ontbinden. Bovendien staat hij be kend als een gierig en wreed man. In September werd zijn regeeringsstelsel getroffen in den persoon van zijn grootvizier, die werd vermoord. In December kreeg de Shah het in zijn hoofd, het parlement te ontbinden en het ministerie onschadelijk te maken. Het parle ment zond bij die gelegenheid een manifest de wereld in, waarin het den steun van alle naties tegen zijn eigen Shah inriepDe volksvertegenwoordiging bleef baas en verschillende hoofdaanvoerders der samenzwe ring tegen pdrlement en ministerie werden gestraft. Eerst thans schijnt de ook om andere redenen op gewekte woede- des volks zich gewend te hebben tot den onrechtvaardigen heerscher. Toen hij gistermid dag om drie uur in zijn hoofdstad Teheran uitreed, werden er van een dak twee bommen in een nauwe sti'aat naar zijn rijtuig geworpen. De eene bom ontplofte in de lucht, een andere viel op den grond in de nabijheid van de automobiel van den Sjah. Drie voorrijders werden gedood, de chauffeur en een 20-tal personen gewond. De Shah was niet in de automobiel, maar zat toevallig? in een rijtuig dat op eenigen afstand volgde. Hij stapte uit en begaf zich naar een nabijge legen huis, vanwarfr hij ongedeerd naar het paleis te- nigkeerde. Een grondige huiszoeking in het gebouw, waaruit de bommen werden geworpen en in andere huizen had geen succes. Er werd niets gevonden. Het Berl. Tagebl. meldt dat de dader gedood werd, dat de Shah voor het eerst sedert den Decembercrisis uitreed en dat er groote opwinding in de stad heerscht. De Times verneemt dat na de ontploffing der bom men de cavalerie die den Shah escorteerde, in alk richtingen begon te vuren. Twaalf personen werden gedood. De troepen zijn onder de wapenen geroepen. Men verwacht onlusten, voegt de berichtgever er bij. Moge de Shah dezen aanslag beschouwen als een waarschuwing om een beetje verstandiger te regee- ren!" Bang voor verjaarcadeautjes? STOOMSCHIP GESTRAND. NIEUWE DIEP, 29 Febr. Bij stormweer is op de Noofderhaaksgronden een stoomschip gestrand. Twee sleepbooten, de reddingsboot en een reddingvlet zijn tor adsistentie vertrokken. SLIEDRECIIT. DORDRECHT, 29 Februari. De heer van der Mo len, schoolopziener in Dokkum heeft de candidatuur in Sliedrecht voor de anti-rev. aanvaard. T IET JERKSTER ADEEL. BERGUM, 29 Februari. De centrale liberale kies- vereeniging Tietjerksteradeel candideert definitief oud-minister Rink. De Centr. Ant. rev. kiesvereeniging N. en O. in het distinct Tietjerksteradeel candideert voor de 2e Kamer Ds. v. d. Voort van Zijp te Doesburg. Er is samen werking verkregen met de Christelijk-Historische in dit district. DOOR MILTVUUR BESMET. FERWERD, 29 Februari. De slager B. slachtte on langs een koe, lijdend aan miltvuur. Hij schijnt een open wonde aan de hand gehad te hebben. Gisteren is de anne man na veel pijn aan bloedvergiftiging overleden. GOUVERNEUR IDENBURG. AMSTERDAM, 29 Februari. Naar wij vernemen zal het aan den heer Idenburg, als gouverneur van Su riname wegens gezondheidsredenen verleende verlof, ocze week ingaan en zal ZEx. ook nog deze week de kolonie verlaten. Als waarnemend Gouverneur van Suriname zal fungeeren de ondervoorzitter van den raad van bestuur mr. P. Hofstede Crull. De heer Iden burg zal gedurende zijn verlof waarschijnlijk niet in Nederland vertoeven. 5e MIDDENSTANDSCONGRES DORDRECHT 1908. AMSTERDAM, 29 Februari. Slechts een onder werp zal op het 5e Bondscongres in Juli van dit jaar te Dordrecht te houden, in behandeling genomen wor den n. 1. vakopleiding voor den Middenstand. Reeds is een uitvoerig praeadvies van den heer J. N. Hendrix hierover verschenen, en aan de leden toegezonden, be nevens de adviezen van verschillende vereenigingen Ter perse is het praeadvies over hetzelfde onderwerp van dr. D. Bos te Winschoten. Ongecorrigeerd.) De „R v e de B b e," wiegelied op muziek ge bracht voor zang en piano door den welbekenden componist Leopold Wenzel, geïllustreerd door Willette, is verschenen en ingevouwen in het laatste nummer van de „C ourrier Frangai s." Dit muziek stuk, waarvan de poëzie bekroond is op het concours, geopend ter verheerlijking van de Géraudel Pastilles, wordt gratis en franco gezonden, op aanvrage aan Géraudel te Sainte Ménehould (Mame) Frankrijk. BURGEMEESTER en ^WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat volgens artikel 14 der verordening, houdende bepalingen omtrent het verdeelen der gemeente in wijken en het opmaken van volledige staten der bevolking en hare huizing, ingevolge art. 140 der germentewet (Gemeenteblad no. 90 van 1898), van elke verhuizing binnnen de gemeente binnen acht dagen kennis moet worden gegeven ter secretarie der gemeente: bij verhuizing van een gezin door het hoofd van het gezin n n a afzonderlijk levende personen door henzei ven n ii n inwonende dienst- en werkboden, door henzelven. Zij noodigen de ingezetenen uit aan deze verplich ting steeds zoo spoedig mogelijk te willen voldoen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. Februari 1908. DONATH, Secretaris. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEDIJK, 28 Febr. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.—a0.— p. 171/2 K.G. (1/4) H.L. dito (ronde) 0.—a0.— Reuzenbloemkool 0.—aO. Roode kool 2.50a6.75 Gele kool 2.50a7.- Deensche Witte kool 1.a2.75 Uien Bieten 1.—a 1.05 9.— a 11,50

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2