STADSNIEUWS. BUITENLAND. - - Uit Heiloo. Waar is de winner? Bengels. Een zwerver. Diefstal op een postkantoor. Internationale Zangwedstrijd. De Volksbond. Uit een aenbevellngs-annonce. Een vreemde combinatie. Een ontrouwe dienstbode. Vreemd geval. Gestrand. De oud te Inwoonster van Amsterdam overleden. Een 100-jarige. Verbrand. Een vondst. De gevolgen van een duw. Bran Jen. Ongelukken. Voetbal. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Een zaak verplaatst. De wedstrijd voor handwerkslieden. Witte Kruis. Cadettenschool. Aanbesteding. Gisteren sloeg het paard van den heer P. Bakker al hier, gespannen voor den wagen en komende van Alk maar op hol. Gelukkig kwam de berijder en eigenaar met den schrik vrij, terwijl ook het paard, 't welk op Ter Ooidster werd gegrepen, geen beletsel bekwam. De wagen kwam ter hoogte van Heinrichs tegen een boom en werd grootendeels verbrijzeld. Begin Februari viel de hoofdprijs van 100.000 dei- Staatsloterij op een heel lot bij den collecteur B. te Botterdam, door hem aan een onbekende verkocht. Tot heden is die prijs nog niet afgehaald, en zijn ook de pogingen, om den gelukkigen winner te vinden, vergeefs geweest. Zooals bekend, vervalt na 3 jaren deze prijs aan het rijk. Drie minderjarige knapen te Botterdam hebben zich in een wagen, waarmede de bagage van den circus Carré zou vervoerd worden, laten insluiten en naar Aken brengen. Daar aangekomen zijn zij door de Akensche politie over de grenzen naar Maastricht ge bracht en vervolgens door de politie aldaar naar Bot terdam terugbezorgd. Zondagmiddag is op de Gedempte Binnenrotte te Botterdam ten gevolge van uitputting ineengezakt de smidsknecht Th. B. uit Maasland. De man «wierf te Botterdam eenige dagen dakloos rond en is Zondag avond overleden. M Het was reeds enkele malen voorgekomen dat er te Hansweert op het postkantoor geld vermist werd, zon der dat men te weten kon komen waar deze kleine be dragen bleven. Zaterdag hadden de directeur en de klerk zich ver dekt opgesteld, terwijl een eerst kort aangestelde hulp besteller alleen in de bestellerskamer was, en het mocht hun gelukken dezen besteller op heeterdaad te betrappen. De politie heeft P. B. Zondagmorgen naar Middel burg getransporteerd. (Msb.) De deelneming aan den grooten internationalen zangwedstrijd, dit jaar te Amsterdam te houden, uit geschreven door de Amsterdamsche liedertafels Zang- lust en De Vereenigde Zangers, is bijzonder groot. Niet minder dan 59 zangvereenigingen, waaronder 7 buitenlandsche, zullen tegen elkander in 't strijdperk treden. De lijst der ingeschreven vereenigingen luidt als volgt: In de 2e af deeling, gemengde koren: G. O. Z. V. Excelsior, Wormerveer; Gem. Z. V. Alcmaria, Alk maar; Gem. Z. V. Aurora, Wormerveer; Coer's Lieder koor, Utrecht; Caecilia, BarsingerhomGem. Z. V. Zang en Vriendschap, Krommenie; Gem. A. Capella Koor (onderafd.) Koninkl. Breda's M. K„ Breda; Gem. Z. V. Eendracht, Amsterdam; Gem. Z. V. Kol- horn te Kolhorn (N.-H.)Alkmaarsch Gem. Koor, Alkmaar; Gem. Koor Animato, Amsterdam. In de le afdeeling gemengde koren: Gem. koor Din- dua, Haarlem; Gem. koor Polyhymnia, Haarlem; De Stem des Volks, Amsterdam; De Stem (gem. koor,) Utrecht; Gem. Z. V. Nieuw Leven, Alkmaar; Gem. koor Zanglust, Amsterdam; Botterdamsche Onderwij zers Zangvereeniging, Botterdam; Gem. Z. V. Concor dia, Westzaan. In de superieure afdeeling gem. koren: Besidentie Z. V. Euphonia, 's-GravenhageCercle Tilman (Cho ral mixte) d'Ixelles, Bruxelles; Onder Ons, Haarlem; Onderling Kunstgenot, Amsterdam; Société Boyale Emulation (Choral Mixte), Verviers. In de 3e afdeeling mannen koren: M. K. Excelsior, Zaandam; Zanglust, Nijmegen; Genie Koor, Utrecht; Helder's Mannenkoor, Den Helder; Zaanland's Man nenkoor, Koog a. d. Zaan; Mannenkoor H. IJ. S. M. Hou en Trou, Amsterdam; Mannenkoor Internos, Am sterdam; Mannenkoor Excelsior, Alkmaar; Mannen koor, Excelsior, Scheveningen. 2e afdeeling mannenkoren: Amstels M. K. Harmo nie, Amsterdam; Botterdamsch M. K. Zang en Vriend schap, Botterdam; Wormerveer's Mannenkoor, Wor merveer; De Vereenigde Zangers, Utrecht; Cercle cho ral les XXI, Hodimont Verviers; M. K. Proza en Poë zie, Haarlem; Het Bozenknopje, Eindhoven. In de le afdeeling mannenkoren: Belgische Stahl Industrie, Bemscheid; Mannenkoor Caecilia, Haar lem; Mannenkoor Werkmanslust, Krommenie; De Delftsche Zangers, Delft; Zutphen's Mannenkoor, Zut- phen; M. K. Aurora, Utrechtj De Delftsche Nijver heid, Delft; 's-Hertogenbosch Mannenkoor, 's-Herto- genbosch. In de afdeeling van uitnemendheid mannenkoren: Zangvereeniging Venlona, Venlo; mannenkoor Op- him, Utrecht; De stem des Volks, Amsterdam; Zang en Vriendschap, Amsterdam; mannenkoor Kunst na Arbeid, Amsterdam. In de hoogste eere-afdeeling mannenkoren: Konink lijke liedertafel Zang en Vriendschap, Haarlem: Ko ninklijke liedertafel Maastreechter Staer, Maastricht; Koninklijke liedertafel Breda's Mannenkoor, Breda; Mannergesangverein Sans souci, Dortmund: Manner- gesangverein, Dordmund; Societé Choral la Concorde, Verviers. De Volksbond tegen drankmisbruik verspreidt Volksbond-kaarten, ontworpen naar het vignet van den Bond, ingericht hetzij voor correspondentie, hetzij voor ledenwerving. Ook door het verkrijgbaar stellen van Volksbond zegels (sluit-étiketten) wordt thans den leden een nieuw propaganda-middel aan de hand gedaan om in ruimen kring de aandacht op den Bond en zijn streven te vestigen. Droevig. De familie V. te Helmond ontving het treurig be richt dat een harer zoons, die in Duitschland werkt levensgevaarlijk was gewond. Aanstonds ging een der kinderen naar Duitschland en mocht zijn broeder nog levend treffen. Hij had eene diepe snede over het hoofd en twee steken in den buik. Ofschoon de inge wanden waren geraakt, gaf de dokter nog hoop op herstel. Vier Hollanders waren door een troep Polak ken overvallen en mishandeld. De twee hoofdschul digen z\jn gearresteerd. „Ondergeteekende kan tot zijn genoegen verklaren, dat de piano-fabrikant Aug. Förster, hem geleverd door den heer Brinkman, circa 3 jaar geledenaan alle eischen voldoet en nog steeds fraaier van toon wordt". In een Limburg's blad moet deze advertentie voor komen „Louis jVerbruggenGrathem, in fijnen knapkoek brandkasten en aanverwante artikelen". Aan 'hetzelfde adres wordt gevraagd een gezonde min. Door de Aaltensche politie is naar Zutphen getrans porteerd de 16-jarige dienstbode H., van Winterswijk, die uit hare betrekking bij den heer W. te Borken een groot aantal kleederen, onder- en bovengoed had ontvreemd. Zij had zelfs den moed zich te Win terswijk te vertoonen, gestoken in het trouwcostuum van hare juffrouw. Een gedeelte der goederen had ze reeds in een volkslogement, waar ze overnachtte, ver kocht. De jeugdige dienstbode heeft al vroeger zulke grapjes uitgehaald. Bij den landbouwer S. te Aalten heeft de politie een 6-jarig dochtertje in een hok gevonden. Het kind dat niet erg snugger is, zag er geheel veiwaarloosd en vervuild uit. Toen Zaterdagavond de post „Baron Eengers" op den terugtocht van Urk den Ketel binnenstoomde, zag kapt. E. de Groot een schip met de noodvlag in top op het bekende Kuggebot zitten, 't Weer was toen zeer onstuimig. De „Bengers" stoomde door om de post naar Kampen te brengen, en met een botter on middellijk terug te keeren, teneinde zoo noodig hulp te verleenen. Het gestrande vaartuig bleek te zijn het beurtschip „Keform", varende Botterdam naar Assen, geladen met stukgoederen, schipper Broers en ko mende van Botterdam. De opvarenden, schipper en knecht, konden moeilijk op hun vaartuig blijven, daar dit reeds door de overslaande golven en het bekomen van een lek te veel water inhield. Ze werden door de „Bengers" overgenomen en te Kampen aangebracht. De botter met een paar man bleven ter bewaking bij het vaartuig. Schip en lading waren verzekerd. Gisteren overleed te Amsterdam de oudste inwoon ster van de stad, de 1031/2-jarige mevrouw de weduwe van Aken-Bruyère. Zondag vierde mevrouw de weduwe Beekman-Scheltus te Apeldoorn, haar lOOsten verjaardag. Van verschil lende kanten werd de dame met deze zeldzame ge beurtenis gelukgewenscht, ook door den burgemeester. Zij verheugt zich in een uitstekende gezondheid en verricht nog verschillende bezigheden, zelfs naaien, zonder bril. De ouders van de jubilaresse zijn in de 90 geworden, terwijl haar broeders, generaals bij ons leger, op ruim 80-jarigen leeftijd stierven. Terwijl de vrouw van O. in 't Veld te Dubbeldam, aan haar huiselijke bezigheden was, kwam haar 21/2 jarig dochtertje te dicht bij de kachel. Al spelendeduw- de het kind er tegen aan, waardoor de ketel met ko kend water, die er op stond, omviel en de kleine den inhoud over het lichaam kreeg en deerlijk werd ge brand. Spoedig werd heelkundige hulp ingeroepen. Bij de herstelling aan den houten vloer in de Ned. Ilerv.Kerk in Huizum bij Leeuwarden, in de omge ving van den preekstoel, kwamen drie groote grafstee- nen bloot, die op even zoovele aldaar aanwezige graf kelders lagen. De eene draagt een opschrift, waaruit blijkt, dat aldaar begraven liggen Sieds van Botnija, Grietman van Wijmbritseradeel, overleden in 1615, diens echtgenoote, in 1620 overleden en vermoedelijk hunne dochter in 1613 gestorven. De andere draagt het opschrift, vermeldende het overlijden van een vroe- geren predikant te Huizum, Elaerts en diens echtge noote. Verondersteld wordt, dat de geheele kerkvloer met dergelijke steenen is belegd, waarboven later een houten vloer is gelegd. Te Neuzen gelastte de vorige week bij den aanvang van den namiddag schooltijd een onderwijzer van een der o. 1. scholen een meisje, niet een zijner klasse, naar hare plaats door te gaan en duwde haar daarbij voort. Zij viel tegen een ander meisje, dat juist passeerde, waardoor een stalen speld, die achter in hare kleeren zat, in den pols van het andere meisje drong en af brak. Daar andere pogingen niet slaagden, is Zondag door een operatie in het ziekenhuis een deel van de naald uit den arm verwijderd. De punt is echter in het been blijven zitten. Maandagmorgen is te Opijnen, bij Zaltbommel, af gebrand de met riet gedekte landbouwerswoning" van N. v. Bommel, aldaar. Het vuur, aangewakkerd door den feilen wind, verspreidde zich zoo snel, dat redding van den inboedel onmogelijk was. Een tweetal varkens en een geit kwamen in de vlammen om. Assurantie dekt de schade. Een nabijstaande woning en hooiberg bleven met groote moeite gespaard. De brand is ont staan in het achterhuis, waar een fornuispot voor de wasch werd gestookt. Nog maar pas had de 9-uurs posttram eergisteravond de remise te Ter Apel verlaten of er gebeurde een ongeluk mee. Even voorbij de brug over de Buiten-A kwam met de tram in aanraking de scheepsjager F. ter Feen aldaar op zijn paard gezeten, 't Paard brak den rug, zoodat het terstond afgemaakt moest worden, terwijl Ter V. erg aan arm en schouder verwond werd Daar 't ongeluk zoo goed als voor de woning van den heer dr. Tresling, ex-geneesheer, plaats had, werd deze er terstond bijgeroepen en verleende die de eerste hulp. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van heden. J. S., St. Maarten, ingooien van een ruit, f 1 boete, subs. 1 dag hecht. T. J. W., Bergen, opzettelijke mishandeling van politiedienaren, tweemaal gepleegd, 7 dagen gev. D. G., Egmond-Binnen, strooperij en verzet, 3 weken gevangenisstraf. J. v. d. T., Akersloot, hooger beroep-zaak Kanton gerecht, jachtwetovertreding, f 3 boete, subs. 2 dagen hecht. J. v. d. Z., Hoorn, verzet tegen de politie, 21 dagen gevangenisstraf. P. A. E. T., Den Helder, ordeverstoring op een bal, vrijgesproken. T. de W., Koegras, diefstal van een portemonnaie inhoudende ongeveer f 6, 1 week gev. H. de Kr., Urk, diefstal van een flesch met bran dewijn, f 6 boete, subs. 6 dagen hecht. Alcmaria Victrix T. O. G. (71). Met een fiksche, onverwachte groote overwinning voleindigde gistermiddag het Alkmaarsche elftal zijn competitie-programma, daardoor zijn positie op het ranglijstje geducht versterkend en tevens op afdoende wijze de eenige nederlaag van het competitie-seizoen wrekend. Gelijk men weet, was het begin van de twaalf wed strijden niet fortuinlijk; de allereerste match tegen dezelfde tegenstanders van Zondag bracht een neder laag. Zoowel op vreemd terrein, als hier ter stede, werd echter in bijna eiken volgenden wedstrijd op nieuw een degelijk spel ontwikkeld. Negen overwinnin gen en twee gelijke spelen waren het alleszins schitte rende resultaat Blijft thans over de vraagzal het Alkmaarsche elf tal den kampioenstitel en daarmee tevens het pro- motierecht verwerven? Het is voorloopig nog gewaagd een veronderstelling te opperen! Zeer zeker is de posi tie van onze stadgenooten bijzonder gunstig te noe men, doch onaantastbaar is ze niet. Immers door in haar drie laatste wedstrijden evenveel oveiwinningen te bevechten, en aldus nog zes punten te behalen, kan het Amsterdamsche Holland in puntenaantal met Alcmaria gelijk komen. Is zulks werkelijk het geval, zoo is de eereplaats vrij zeker voor de Amsterdammers, die op een beter doel- gemiddelde kunnen wijzen, dat dan den doorslag zal geven. Weliswaar scoorde de Alcmaria-voorhoede bij na tweemaal zooveel als de Holland-aanvalslinie tot nog toe (60 tegen 34), doch daar tegenover staat dat de Amsterdamsche doelverdediger slechts 5 maal gepasseerd en de Alkmaarsche keeper 14 keer moest zwichten. De verhouding tusschen voor- en te- genpunten is zoodoende voor de Amsterdammers gun stiger. Het is echter de vraag of de Hollandspelers er in zullen slagen hunne drie laatste wedstrijden alle te winnen. A. V. V., Swift en B. A. P. II moeten ze nog ontmoeten. Hier ter stede hoopt men natuurlijk op een succes van deze tegenstanders. Weet immers slechts één van de drie een gelijk spel te forceeren, zoo is het Alkmaarsche elftal definitief kampioen. De competitiestand is nu als volgt geworden. Pun- Goals, gesp. gew. gel. verl. ten voor-tegen „Alcmaria Victrix" 12 9 2 1 20 6014 „Holland" 9 6 2 1 14 34— 5 Swift" ,T. O. G." ,Amstel" ,A. V. V." 11 4 3 4 11 26-38 11 4 2 5 10 21—22 11 2 3 6 7 14—44 9 2 1 6 5 22—30 „E. A. P. II" 9 1 3 5 5 9—33 Het zag er weinig opwekkend uit, toen Zondagmid dag het aanvangsuur naderde. Gestadig, met flinke druppels viel de regen, overal waren de wegen, vooral het pad langs de Zandersloot, in modderpoelen her schapen wonderlijk genoeg echter voorloopig nog weinig schade brengend aan den toestand van het ter rein. Nat en druipend stonden daar de beide doelen, slechts vaag afstekend tegen de grijze, trieste omge ving. Het geheel bood een gansch anderen aanblik aan dan op een zonnigen middag, dien men zoo gaarne had gewenscht. Ondanks dit minder aangename weder waren zeer velen opgekomen om Alcmaria haar laatste competi tiematch te zien spelen. Precies op tijd klonk het aanvangssignaal. Onver wachte verhindering van den linksbuiten en den rechtsbinnen waren oorzaak, dat Alcmaria zich weer met twee invallers in de voorhoede moest opstellen. Beeds onmiddellijk echter nadat de bal voor het eerst in beweging was gebracht, was het de Alkmaarsche aanvalslinie, die in actie trad. Het samenspel was soms verrassend goed. De Amsterdamsche verdedi gingslinies kregen dan ook reeds onmiddellijk volop werk, wat hen echter goed afging. De regen bleek ge lukkig geen slechten invloed op de spelhoedanigheid te hebben; reeds dadelijk was het een belangwekkende strijd met spannende momenten, meestentijds vóór het Amsterdamsche doel en zoo is het tot aan het eind3 gebleven. De Alkmaarsche middenlinie werkte hard en succesvol, de T. O. G.-voorhoede voorloopig bijna ge heel in bedwang houdend; slechts zelden behoefden dan ook de achterspelers bij te springen. De Alcmaria- voorhoede ging intusschen voort met haar operaties op de vijandelijke helft. Na een kwartier spelens kwam het eerste succes. Alcmaria kreeg een strafschop; met een mooi hard schot gaf de middenvoor den Am- sterdamschen doelverdediger geen kans en een luid gejuich verkondigde, dat het Alkmaarsche elftal de leiding had (10). Ook na den aftrap bleef Alcmaria de sterkere, hoewel de bruin-blauwen zich meer en meer begonnen te weren en een paar maal den Alk- maarschen keeper aan het werk zetten. Tien minuten na de eersteling scoorde na goed samenspel de links binnen voor Alcmaria met een kalm schot de tweede goal (20). De Amsterdammers verdedigden uitste kend, maar toch werd hun doelwachter weldra ten der den male gepasseerd, toen na een schot van rechts de bal van de bovenlat terugkaatste en de linksbuiten op zijn plaats bleek, door den bal op fraaie wijze in het doel te plaatsen (3—0). Dat beteekende de overwin ning, weer viel de voorhoede aan, opnieuw ketste een schot tëgen de dwarslat. Daarna een paar uitvallen van T. O. G. en toen spoedig de vierde goal door een minder mooi schot van den middenvoor (40). Kort daarna brak de rust aan. De overwinning was thans reeds vrij zeker gewor den. Na een paar minuten pauze werd de strijd her vat. De Amsterdamsche voorhoede trapte af, bracht even den bal op, doch onmiddellijk daarop had de Alc- maria-aanvalslinie het leder te pakken; eerst mooi sa menspel, toen een prachtig, ver schot van den midden voor, dat onder groote geestdrift langs den doelman in het net vloog (50). Van nu af aan bleef de Alk maarsche voorhoede evenals vóór de rust het beste deel van het spel houden. Toen een der achtex-spelers met een harden trap het spel verplaatsten ving de linksbinnen prachtig op en de T. O. G. werd ten zesden male gepasseerd. Hoewel van tijd tot tijd de Amsterdamsche voorhoe de een uitval deed, bleef het Alkmaarsche de overhand behouden. Toen de rechtervleugel den bal goed op bracht en een voorzet volgde was het opnieuw de linksbinnen, die met een hard schot voor de zevende maal het net in disorder bracht (70), daardoor het totaal van het doelpunts-aantal op 60 brengend. Hoe wel nog een twintigtal minuten te spelen waren, bleek dit later de laatste goal te zijn geweest. Wel verkeer de telkenmale het T. O. G.-doel in gevaar, doch de schoten werden verder gekeerd of vlogen over of naast het doel. Eenmaal had de rechtsbinnen met een van zijn schoten pech, toen de bal van de dwarslat terug sprong. Nog slechts enkele minuten was er te spelen, toen bij een hunner uitvallen de Amsterdammers hun eenige goal wisten te scoren (71). Na den aftrap trok Alcmaria weer naar het vijandelijk doel. Spoedig was echter het einde daar en werd de fraaie 71 over winning van Alcmaria Victrix met een luid gejuich en applaus begroet. Vergadering van 4 Maart 1908. Alle leden zijn tegenwoordig. De notulen der vori ge vergadering worden gelezen en goedgekeurd waar na de uitgegane stukken worden medegedeeld, name lijk 1. Een adres aan den Minister van Binnenland- sche Zaken, waarbij wordt ondersteund hetgeen door de Vereeniging van Nederlandsche werkgevers is ver zocht om tot verbetering te geraken in zake de Onge vallenwet en de werking der Bijksverzekeringsbank. 2. Mededeeling aan het bestuur dier vereeniging van het sub 1 genoemde adres. 3. Een adres aan de Provinciale Staten van Noord- Holland, waarbij naar aanleiding van een ingekomen adres van een aantal verffabrikanten in overweging wordt gegeven om niet in te gaan op de verzoeken tot het uitvaardigen van een verbod van het gebruik van loodwithoudende verwen, daar zoodanig verbod al te eel zoude ingrijpen in de vrijheid van handelen der in gezetenen en ook volstrekt niet is uitgemaakt, dat dit gebruik voor de gezondheid schadelijk is. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat hem een verzoek is gedaan om de Kamer in overweging te ge ven steun te verleenen aan de Kamer van Koophandel te Helder, die door inzending van adressen aan de II. S. M., den Minister van Waterstaat enz. heeft getracht verandering te verkrijgen in het ontwerp voor de zo merdienstregeling op de spoorwegen, daar de laatste trein van Amsterdam, die te 11.42 te Alkmaar zal aan komen, dan alleen des Zondags zal doorgaan naar Hel der, en de trein van 7.58 's av. uit Alkmaar naar Am sterdam voortaan alleen des Zondags van Helder zal komen. De heer S. de Lange merkt op, dat er nog eenige treinen zijn, die te Amsterdam juist enkele minuten te laat aankomen om aansluiting te geven met de treinen van het Oosterspoor. De voorzitter deelt nog mede, dat er juist een trein van Alkmaar te 2.34 te Amster dam aankomt en eveneens te 2.34 vertrekt naar Nijme gen. Dergelijke bezwaren zullen echter altijd wel be staan. Hij stelt voor niet op het verzoek in te gaan, daar de dienstregeling voor Alkmaar in één opzicht veel beter is geworden. Het ontwerp houdt namelijk in, waarop de kamer sedert jaren telkens heeft aan gedrongen, dat er uit Alkmaar een trein zal loopen, die 's-morgens reeds te 6.46 te Amsterdam aankomt, zoodat men met vroege verbindingstreinen naar het Zuiden en Oosten van ons land zal kunnen reizen, zij het ook niet des Zondags. Ook de heer Boom is van meening dat dit voor Alkmaar een groote verbetering is en dat de overige wijzigingen in den dienst Alkmaar niet zullen schaden, terwijl een trein, waarmede men nog 9.44 's av. naar Helder kan gaan, laat genoeg is. Besloten wordt geen wijziging van het ontwerp voor de zomerdienstregeling aan te vragen. Voorts wordt rapport uitgebracht door de daartoe benoemde commissie voor onderzoek, omtrent de verbe teringen voor de varkensmarkt die noodig zijn en kun nen worden aangebracht. Het rapport wordt door den heer O. Bosman voorgelezen en door den heer Potgie- ser toegelicht. Het houdt o.a. in, dat de bediening bij het wegen der varkens verbetering eischt, daar er slechts één waagmeester is voor het behandelen van drie schalen, waardoor het wegen van een tweede var ken cp de eerste schaal moet wachten tot de twee an dere schalen behandeld zijn enz. In overweging wordt gegeven aan te dringen op de aanstelling van nog een waagmeester bij de schalen en de tegenwoordige hek ken te vervangen door vaste hokken met deuren. Na discussie wordt dit rapport aangenomen en besloten om bij B. en W. op de bedoelde verbeteringen aan te dringen. Voorgelezen wordt een ingekomen adres van de Ka mer te Bergen-op-Zoom aan den Minister van Water staat, daartoe strekkende dat alle telegraafkantoren in gemeenten van meer dan 5000 zielen op Zon- en feest dagen zullen worden opengesteld des morgens van 7en 'n half tot 8 en 'n half, des namiddags van 12 en 'nhalf tot 1 en 'nhalf en van 6 en 'nhalf tot 7 en 'nhalf daar het in die plaatsen waar thans deze openstelling is bepaald, niet veel helpt of het kantoor al open is nu toch niet geseind kan worden naar verreweg de mees te kantoren, omdat die niet open zijn. De heer Boom komt er krachtig voor op dit adres te ondersteunen. Alles wat uitbreiding en verbetering van verkeer en handel kan opleveren, dient zooveel mogelijk bevor derd te worden en de Kamer van Bergen-op-Zoom heeft hier gewezen op een gebrek, dat werkelijk voor den handel dikwijls groot ongerief oplevert. Met alge- meene stemmen wordt het voorstel van den heer Boom om dit adres te ondersteunen aangenomen. Bij de rondvraag brengt de heer Potgieser het ge- wenschte van een beter telegraafkantoor ter sprake, doch hij zal daaromtrent een schriftelijk voorstel aan de Kamer indienen, waarna de vergadering wordt ge sloten. De heer Sidonius de Jong heeft zijn zaak in lino leums, tapijtwerken enz. verplaatst van het Verdron- kenoord naar de Mient. Deze zaak heeft daardoor een belangrijke verbetering ondergaan. Er is veel werk gemaakt van het etaleeren en alles ziet er keurig uit. Vrijdagavond a.s. zal een vergadering in de „Har monie" worden gehouden, belegd door het bestuur en de commissie voor de wedstrijden tusschen manlijke en vrouwelijke handwerkslieden die in den loop van dit jaar zullen plaats hebben. Allerlei inlichtingen zullen daar gegeven worden. Er is al groote belang stelling voor deze wedstrijden doch vele takken van handwerk hebben zich nog niet voor deelnams opgegeven. Het is zeer gewenscht dat degenen die zich nog niet voor deelname aanmeldden dit alsnog doen. In de week van 2 tot 7 Maart zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen 67 Kuipbaden, 76 regenbaden le kl. en 119 regen- baden 2e kl., te zamen 262 baden. Heden werd aanbesteed het jaarlijksch onderhoud van de Cadettenschool. Ingeschreven werd als volgt: P. Meier, alhier 3677. Gebr. Groot, Woude 3548. L. C. Oudt, alhier 3400. S. Traaiman, alhiei 3372. F. Bike, alhier 3235. J. Joon, alhier 3200, C. Bol 3058, L. de Bover 28.75. Heden werd aanbesteed het sloopen en bouwen van een woonhuis aan den Kennemersingel. Architect D. G. Weisenhom. Ingekomen waren de volgende biljet ten: N. Landman en Zn., alhier 3234.48, D. Mienes, al hier 3224. B. Bruin, alhier 3170. B. L. Blom, al hier 3140. S. Veen, alhier 3025, J. Dorregeest, al hier 3000, J. A. Hoekmeijer, alhier 2950. C. Groen, alhier 2880. H. Louw, alhier 2849. J. J. Velthuis, alhier 28.25,C. Asjes, alhier 2557, J. Bregman, al hier 2490. B. Holman, alhier 2435. G. Beek, aÜiier f 2422. 3 van onwaarde. De raming was 3107.81. Uit Brussel wordt aan den Matin gemeld dat de overeenstemming tusschen de leden van de rechter zijde in de Belgische Kamer omtrent de overneming van den Congo niet zoo volkomen is als men vermoed de. De heer Beernaert, die naar men meende voor het regeerings-ontwerp was, gaat bezwaren maken. Hij heeft n.l. verklaard van meening te zijn geweest, dat de Kamer elk jaar te beslissen zou hebben over een aan den koning uit te keeren som, terwijl in het addi- tionneele verdrag aan den koning een som van 50 mil- lioen francs wordt toegestaan, uit te keeren in 15 jaar. Ook de gematigd-liberalen verzetten zich tegen deze schenking. De Koning van Portugal hield Zater dag weer den eersten ontvangdag, welke door de ko ningin-weduwe werd bijgewoond. Op de verkiezingslijsten van de regeering komen re- geueradores en progessisten in gelijk aantal voor. Voor

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 2