Heeren-Modevak, Mient 20. A. D. RIJ NA ARTS. KASTPAPIER KASTRANDEN Amsterdamsche Beurs. de Mederlamden van i84s BOORDEN, DASSEN, FRONTS, MANCHETTEN, OVERHEMDEN, BRETELLES etc. ADVERTENTIE N. Gemengde Mededeelingen. Laatste Berichten Noordhollandsch Landbouwcrediet, 100 st. Veiling van vaste goederen. Japan MARKTBERICHTEN. De markt op het Hof. [BRAND - -1 VERZEKERING j INBRAAK Door deze heb ik de eer U te berichten dat ik aan mijne zaak in Hoeden, Petten en Parapluies door de vele aan vragen heb verbonden, het als Lissabon zijn ook twee unionisten, Augusto de Oas- tilho en Calvet de Magelhaes, candidaat gesteld. Koning Alfonso van Spanje vertrok gisteren van Madrid naar Barcelona. De geheele Koninklijke fa milie, met uitzondering van koningin Victoria, verge zelde Z. M. naar het station, waar hij begroet werd door de ministers en een groot aantal generaals en andere officieren. Een ontzaggelijke menigte juichte den Koning hartelijk toe. De minister-president en de minister van marine vergezelden Koning Alfonso naar Barcelona. Groote brand. In het bij Tokio gelegen plaatsje Rodasoi zijn vier honderd huizen afgebrand. De schade wordt op 6 mil- lioen gld. geschat. Eindelijk ontslagen. Er zijn nu eindelijk eenige honderden Zoeloes in Ratal uit de gevangenis ontslagen. Daar zaten ze nog sedert den opstand van 1906. Aan groot gevaar ontsnapt. De New-Yorksche bankier Pasquale Pata en zijn schoonzoon Luis Barratier, zijn Zaterdagmiddag den dood ontsnapt. Een anarchist, afgezonden door de Zwarte Hand, drong Pate's kantoor binnen, met een revolver in de hand en roepende: Ik kom jou en je vrouw en zoon doodschieten. Maar of ze er op verdacht waren, Pata en zijn schoonzoon hadden dadelijk eder een revolver uit hun lessenaar gehaald en schoten den anarchist neer voor die had kunnen schieten. TWEEDE KAMER. 's-GRAVEHHAGE, 10 Maart. De Tweede Kamer werd heden door Minister Heemskerk met een rede ge opend. Hij leidde het Ministerie in bij de Kamer als een Kabinet van de rechter partijen, wegens de onmoge lijkheid van een Kabinet uit de geconcentreerde Im kerzijde. Het nieuwe Ministerie wil bevrediging schenken, het Zuiderzee-optwerp zal nader worden overwogen. De behandeling van de volgende wetsont werpen werd toegezegd: o. a. tot bestrijding der open bare onzedelijkheid, subsidieering van bijzondere mid delbare scholen, verruiming van het gemeente-belas- tingengebied, wettelijke arbeidersbescherming, inge trokken worden de drankaccijns, de verhooging der in komstenbelasting-ontwerpen zoomede het voorstel be treffende de werkliedenverzekering, ouderdomsvoorzie ning wordt een onderdeel van invaliditeitsverzekering. Grondwetsherziening acht de regeering m deze wetge vende periode onoplosbaar. Op het ingediende Voor stel inzake het blijvend gedeelte zal de herziening der militie- en landweerwet volgen. De aanbouw van groot marinematerieel zal worden beperkt. Een defen sieraad van militairen en burgers zal worden inge steld. Aan het slot van de toespraak riep de regeering de samenwerking der Kamer in, onder wederzij dsch behoud van beginsel. 's-GRAVENHAGE, 10 Maart. Tijdens de zitting waren de tribunes stampvol. De voorzitter deelde mede, flat ingekomen was een dankbetuiging namens de Por- tugeesche Koninklijke familie voor de betuiging van deelneming der Kamer wegens den ^°"ingsm°orfC,t Jhr. van Rispen, benoemd lid voor Kinder), zitting genomen, minister Heemskerk las de rege ringsverklaring voor, morgenmiddag zal daarover he, debat plaats hebben. INBRAAK. AMSTERDAM, 10 Maart. Door de 4de Kamer der Amsterdamsche rechtbank werd heden ^roo'^edd^tot een gevangenisstraf van twee jaar Corn. Ruyter van Hilversum wegens diefstal door middel van overklm niing en braak bij den landbouwer J. Kool aan den ouden Amersfoortschen weg no. 3 aldaar van een gou den oorijzer, dito 2 paar beden en andere gouden vooi- werpen, gepleegd 20 °P 21 DeC" AMSTERDAM, 10 Maart. Rechtdoende in hooger beroep sprak het Hof alhier heden vrij der^di^stJ. H. Otten, die door de Amsterdamsche rechtbank tot jaar gevangenisstraf veroordeeld is wegens oplichting van een kostbare pendule met coupes, die hij ten na me van den heer Otto op de Keizersgracht door een firma in de Kalverstraat had doen bezorgen. Hetzelf de rechtscollege bevestigde een vonnis door de Amster damsche rechtbank waarbij dezelfde persoon tot 3 j aai gevangenisstraf veroordeeld was wegens oplichting van eenige kisten eieren ten name van een oom die denzelfden naam draagt. BENOEMING. AMSTERDAM, 10 Maart. De Telegraaf ver neemt dat in plaats van den nieuw benoemden burge meester van Utrecht tot secretaris-generaal van Um- nanlandsche Zaken zal worden benoemd jhr. Mr. J. H. J. Quarles van Ufford, administrateur aan ge noemd departement. BETOOGINGEN TE BOEDAPEST. BOEDAPEST, 10 Maart. Ongeveer 300 socialisten begaven zich gisteravond naar het nationale casino, waarvoor zij op krasse wijze betoogden tegen de regee ring en voor de kiesrechthervorming. Steenen werden naar de ramen geworpen, waarvan een groot aantal gebroken zijn. Van daar trok de menigte naar de Kos- suth-dub, maar werd onderweg door de politie uiteen gedreven. Een aantal betoogers werden gearresteerd. DE BRIEF VAN DEN DUITSCHEN KEIZER. LONDEN, 10 Maart. De algemeene opvatting van de bladen van hedenmorgen is deze, dat het incident van den brief van keizer Wilhelm en lord Tweedmouth geëindigd is. De Times echter verklaart, dat lord Rosebery, toen deze met de gevolgtrekkingen uit het zenden van 's-Keizer's getrokken, den draak staken, zonder kennis van zaken sprak, daar de brief, al was hij dan ook in schertsenden toon geschreven, in hoofdzaak een uit voerige uiteenzetting was, met het doel lord Tweed mouth te overtuigen, dat de maritieme toerustingen van Duitschland geen bedreiging waren voor Groot- Brittannië en daarom dit land geen aanleiding kon den geven in overeenstemming hiermede zijn vloot te versterken. De Times wijst er op, dat de Duitsche marine met koortsachtigen spoed is gebouwd met het bijzondere doel een strijdmacht te vormen, die op korten afstand van haar basis zal optreden. Het blad zinspeelt ver volgens op de houding van Duitschland op de Haag- sche conferentie en wijst op den toon van de Duitsche pers, beide factoren die geen vertrouwen kunnen inboe zemen, evenmin als de verklaringen aan lord Tweed mouth gericht op een zeer critiek tijdstip, met het doel hem in slaap te wiegen. De Duitschers hebben indi rect ,te veel diplomaat willen spelen, de Times hoopt nu, dat het bekend maken van dit voorbeeld van Duitschland's optreden, iets zal doen om van een ver der gebruik van dit stelsel terug te houden. Ongecorrigeerd. INGEZONDEN STUKKEN. te toonen hoezeer ik het oneens ben met Uwe opvat ting betreffende het verhoogen van marktgeld op het Hof in het karakter van beschermende rechten, of waar het geldt uw pleiten tegen marktverplaatsing. Door Uwe verklaring dat de gemeente niet ten voordeele van enkelen (uit die gemeenschap, welke „enkelen" echter het groote deel uitmaken van den ge- meenschappelijken neringdoenden Middenstand) een prijs mag heffen, waardoor met een stelsel (van be voorrechting aan vreemdelingen) wordt gebroken, dat in het algemeen belang moet worden geacht, mag ik opmaken dat U de zaak van uit een zoodanig stand punt beschouwt, dat de koopers als vertegenwoordigers van het algemeen belang, de winkeliers als pleitend; voor hun eigen belang, voor het voetlicht treden. In verband met uwe bovengenoemde verklaring, waag ik I het U het volgende te vragen 1 Acht U het werkelijk in het algemeen belang een ge legenheid te doen blijven bestaan, opdat menschen, rneenende op een markt koopjes te kunnen halen, daar oogenschijnlijk voordeelig zullen koopen, terwijl zij thuis komende meestal bedrogen blijken te zijn Geeft men blijken het algemeen belang in de hand te werken, indien men trots vertogen in geneeskundige blaaen en actie tegen kwakzalverij, hier voor een paar dubbeltjes de gelegenheid opent de menschen minderwaardige, misschien schadelijke emaillewaren te laten koopen, of zich onder-behandeling te stellen van een „dentist op de planken," misschien zich met een nietswaardig zalfje te laten „genezen?" van eksteroogen of an dere kwalen? Is het in het algemeen goed begrepen be lang, dat men juist door zoo'n gering staangeld men schen hierheen lokt, die hun waren meenen te moeten aanprijzen met „moppen" en kwinkslagen waarvoor zelfs zeker soort artisten zich zouden schamen? Zouden de koopers, vertegenwoordigende het algemeen belang, er zoo'n verlies door lijden, indien zij voortaan op de markt geen gekleurd vocht meer konden verkrijgen, dat hen onder den naam van vruchtenlimonade aanbe volen wordt? Zou het algemeen belang er door geschaad worden, indien de kooplui van „echte geïmporteerde Russi sche, Turksche en Egyptische sigaretten" met dito echte geïmporteerde pornograpische reclameplaatjes, door zeer verhoogd staangeld wegbleven, of door ver plaatsing hun rommel weder mede naar huis konden nemen? Is het een hopeloos geval voor de koopers, indien zij op het Hof voor hun bijeengespaard geld geen minderwaardige kwaliteit fietsen en onderdeelen meer zouden kunnen erlangen die, gelet op die kwali teit, veel te duur moeten betaald worden, of dat zij niet langer zilveren ringen tegen 50 cent kunnen machtig worden, die in de beste winkels hier niet meer dan 30 a 35 cent gelden? M. de Redacteur indien men het geheele „Hofmarktwezen" op den keper gaat be schouwen, dan is het m. i. onmogelijk daarin te zien een der steunsels, waarop het algemeen belang moet rusten. En als men dan daarna bovendien nog tot den slotsom komt, dat behalve de koopers, ook de nering doenden van een dergelijk stelsel schade ondervinden, dan meen ik dat men den Middenstand, tengevolge van hun actie in dezen niet alleen „niet hard mag vallen," doch dat het toejuiching verdient, dat zij den handel van kwade practijken zoo mogelijk tracht te zuiveren. Wat wil trouwens de A. W. V. in dezen bereiken? Zij wil niet van de markt weren hen, die op eerlijke wijze een kleine verdienste willen behalen, noch hen die op een „Rommelmarkt" ook alleen met rommel ko men (rommel uiterlijk als zoodanig te erkennen) doch zij wil trachten te verhoeden dat Alkmaar al meer en meer des Zaterdags het toevluchtsoord wordt van hen die speculeeren op de domheid van het Hofbezoekend publiek. Bij het bevorderen van het algemeen belang moet men ook domme menschen in bescherming ne men. Laat Alkmaar's ingezetenen vrijelijk profiteeren van het Zaterdagsche verkeer op het Hof doch laat men vreemdelingen desnoods door het heffen van be schermende rechten zooveel mogelijk verhinderen min derwaardige kwaliteiten voor goed geld aan den man te brengen. Mij dunkt dat is niet op de eerste plaats propageeren voor eigenbelang, doch men dient daar mede zeer zeker het algemeen belang. EEN WINKELIER. U, M. de Red., mijn dank voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, Uw dn. W. MAESSEN, Orgelmaker. Deensche witte kool f 2.50 a 0.2e soort f 2.— a f 2.25, kleinere f 1.— a 1.75 per 100. BROEK OP LANGEDIJK, 9 Mrt. 1908. Heden werd besteed voor Aardappelen (graafjes) f 0.aO.p. 171/2 K.G. (1/^) H.L. Ik dacht dat mijn bericht over het nieuwe orgel duidelijk was, vooral voor iemand die zich orgelma ker noemt. Nu dat niet zoo schijnt, vraag ik, waarom is u het instrument niet gaan zien, de gelegenheid daartoe was tot en met 1 Maart j.l. Men moet vakkennis hebben om over orgelbouw te kunnen oordeelen, juist, en om nu zeker te zjjn, wat ik deed werd mij tot gids verstrekt het „Zeitschrift für Instrumentenbau," waarin de voornaamste orgels die geplaatst worden, vermeld etaan. Waar u zegt, „dat het verschil toch waarlijk zóó groot niet is, als het wel lijkt" geeft u blijk dit nieuwe niet te kennen. Ik zal u daarom even op de hoogte brengen. In bovengenoemd gezaghebbend „Zeitschrift" wordt van de uitvinding voor het eerst melding gemaakt in het Juninumtner van het jaar 1906 en het waren de heeren Walcker und Co., die haar toepasten aan het groote orgel der Musiksaal te Weenen in 1907. De eigenlijke vinding is van Mauracher, en gewijzigd door Gebr. Rieger. Zij dateert van 1906. Is u nu die wereldberoemde orgelmakers Walcker und Co. zóó ver voor geweest dat u kunt zeggen, jaren geleden in Duitschland door mij toegepast."? Ten slotteBevalt dit antwoord U ook niet dan stel ik voor de zaak verder mondeling te behandelen, wij kunnen dan, zoo noodig, den uitslag van dat ge sprek publiceeren. KOOGER Muziekverslaggever. Opgave van het Voordam C 12—13, Alkmaar. Koers van: dito (ronde) Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Deensche Witte kool Uien Bieten 0.a0.- 0.—a0.— 2.50a6.75 d- a7. 1.—a3.— 0.75a 1. lew" ti d- a 11, PURMEREND, 10 Mrt. Aangevoerd 344 runderen, waaronder 127 vette 60 a 75 ct. per kilo en 217 molke en gelde f 120 a 250, prijsh. vlug, 1. prijs vlug, 11 stieren, 54 vette kalveren 80 a 100 ct. per kilo, handel matig, 965 nuchtere id. f 7.— a 22.—, handel stug, 1307 schapen f 18.— a 25.—, —0 overhouders f a de 1ste prijshoud. stug, 292 vette varkens 46 a 50 ct. p. kilo, handel stug, 99 magere id. f 11.a 25. stug, 230 biggen f 6.— a 10.—, stug, ganzen f0.— a 0.zwanen f 0.a 0.24 paarden, manden appelen f 0.a 0.manden peren f 0. a 0.beiden per mand. Kaas. Kleine f 30.50, middelbare f aangev. 50 stapels, handel vlug, 1077 kg. boter f 1.35 a 1.45 per kilo, kipeieren f 3.a 3.50 per 100, eenden dito f 3.60. Het WOONHUIS aan de Sandersbuurt te Alkmaar, wijk D 21, groot 81 centiaren, is in bod gebracht op f 770, door J. DE JAGER. De afslag heeft plaats op 16 Maart 1908, des avonds 6 urenin het Noordhollandsch Koffiehuis alhier aan het Luttik Oudorp. BURGERLIJKE STAND, GEBOREN 10 Maart. Maria Herdorina, d. van Hermanus Simon van Staten en Herderina Schoen. pCt. 2 5 5 M. de Redacteur Naar aanleiding van uw hoofdartikel „Uit den Raad" in uw blad van 7 Maart verzoekt ondergetee- kende in uw blad een kleine plaatsruimte. Bij voor baat mijnen dank. Wat kan uwe bedoeling geweest zijn, waar u op het einde van dat hoofdartikel zegtvoor de belangen van den middenstand vreezen we, maar voor het algemeene belang hopen we dan ook dat de Raad niet zal overgaan tot het nemen van eenen maatregel, welken wij in strijd achten met het welbegrepen be lang der gemeente. Dus volgens uwe redeneering moet eerst aangetoond kunnen worden, dat het in 't alge meen belang is of in het belang der gemeente. Och, Mijnheer de Redacteur, zou er met vele zaken, die door den Raad tot stand werden gebracht, wel over wogen zijn of het algemeen of het belang der gemeente het eischte of dat er sprake van kon zijn dat de meerderheid zulks verlangde? Is bij ons dure Slachthuis wel overwogen of het algemeen belang of de gemeente het eischte Men weet beter, en volgens uw inzien zou, ten opzichte der marktkwestie, er alleen sprake van kunnen zijn om daar verandering in te brengen indien bewezen kon worden dat zij voor 't verkeer hinderlijk bleek te zijn. Het zou bijvoorbeeld in uwe oogen niets betee- kenen als een groot gedeelte der winkeliers met cijfers zou aantoonen, dat door den marktverkoop op 't Hof door hier niet woonachtige winkeliers, jaarlijks 15 20duizend Gulden door hen minder wordt ontvangen. Acht u het in 't algemeen belang of in 't belang der gemeente, dat zoo'n bedrag onttrokken wordt aan den hooge-belasting-betalenden winkelier Er wordt zoo veel geschetterd met dat algemoen belang of belang der gemeente, dat kleinere belangen begraven worden onder de vlag van het algemeen belang of gemeente belang. Ik ben het dan ook volmaakt eens met het ingezonden stuk van „een winkelier" dat er ten op zichte van de oorspronkelijke rommelmarkt, die nu een winkelgalerij begint te worden, zoo spoedig mo gelijk maatregelen worden getroffen om verandering te brengen in 't belang van den winkelstand. EEN WINKELIER. Staatsloeningen. NEDERLAND. Ned. Werkel. Schuld BUITENLAND. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding China 1898 Mexico binnen5 Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Hope4 Consol4 1906 5 1894 6e Em4 Financ. en Industr. ondernemingen. Nederl. Handelmaatschappij resc. div. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Westersuiker aand A'dam Langkat Idem pref. A'dam Serdang Bindjey Deli-Maatschappij aand. Langkat tabak A Medan N. Asahan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum aand. Moeara Enim Sumatra Palembang Perlak Petroleum-Mij Zuid-Perlak Redjang Lebong Great Cobar Pittsburgh Coal Common Steels Car Foundry Amerik. Stoomv.-Mij. Common Marine Preferent Common Peru Preferent Spoorwegleeningen Holl. IJz. Sp.-Mij. Mij. tot expl. van Staatsspoorw. 9 Mrt. 10 Mrt. Aand div, Deli spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert. pCt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. Aand div Erie Kansas City South. pref. Miss. K. Texas C. v. New-York Ontario Norfolk Western C. v. Southern Railway Southern Pacific Union Pacific cert. v. Wabash gew. Rock Island gew. Warschau Weenen Wladikawkas 1885 4 Iwang Dombr. 4% jPremieleeningen. NEDERLAND. Stad Amsterdam /100 3 Gemeente-crediet 3 Antwerpen 1887 2A Theiss 4 Staatsleening 1860 5 Staatsleening 1864 5 1866 5 POLEN. RUSLAND. BELGIE. HONGARIJE. OOSTENRIJK. RUSLAND. 757/8 97 104 95V. 47i3/16 83 98 76% 78 87 76% 155Vs 1101/. f43.75 123 141 193 77 74% 434 92i/s 235 146 384 400 278 139 917/g 137 85 925 118V. 93/i8 316/16 297/s 141 6Vs 177/ie 8V. 331/, 95 104 191 711/16 85% 171/s 1211/16 19s/. 481/s 1916/16 30% 6II/3 101/16 706/8 119% 71/8 129/16 108 81 857/8 1071/ie 1039/i6 9816/16 151% 1521/s 330 264i/s 757/s 956/g 48 98i/j 76% 78 87% 76% 155% 1106/s f43.80 132 186 75 72 430 88% 228 143% 375 400 278% 139 92 137% 85% 925 123% 9% 326/g 297/g 1393/4 7 177/8 8Vs 33% 104 726/16 86% 19% 14i/i6 207/8 503/8 211/16 33 637/g 1016/16 72% 122 8% 139/16 107% 973/4 328 263 Koers van het geld. Prolongatie 31/2 pCt. Mededeelingen. Staatsfondsen prijshoudend evenals Olie. Mijnen vast, vooral voor Great Cobar. Tabakken flauwe op lage taxatiën voor de veiling van Vrijdag a.s. Russen onveranderd. Culturen prijshoudend. Amerika opende vast, verloop levendig en slot prijs houdend Mijnheer de Redacteur Wijzende op de laatste alinea van Uw artikel „Uit den Raad," (7 Maart 1.1.) vertrouw ik geen misbruik te zullen maken van gastvrijheid in Uw blad, door U voor onderstaande weder beleefd een plaatsje te ver zoeken. Ook hoop ik mij in Uw oogen niet te misdragen, om die gastvrijheid juist te gebruiken om te trachten aan Alkmaar, 4 Maart 1908. Aan de Redactie der Allcmaarsche Courant. Mijnheer de Redacteur, Het zij mij vergund uw geachte Muziekverslaggever» van een wederantwoord te dienen. Men mag zeker wel een goed lezer zijn om te he grijpen, dat de nieuwe vinding alleen op het boven- klavier wijst, daar toch in hetzelfde verband en in denzelfden zin ook van het hoofdmanuaal sprake is. Maar juist om dat goed te begrijpen is er, naar mijn bescheiden meening, meer noodig dan muziek- kenniswel ter dege vakkennis. En nu weet de vakman, dat het verschil toch waar lijk zóó groot niet is, als het wel lijkt en, om eens uit de praktijk te spreken, zou ieder gaatje, bij pneu matisch werk meer geboord, een nieuwe vinding kunnen heeten. Voorts kan ik u verzekeren, dat ook die automa tische constructie op het bovenklavier jaren geleden in Duitschland, door mij is toegepast. Station NOORD-SCHARWOUDE, 9 Mrt. Uien f 0.85 a 0.95 per 50 K.G. Roode kool f 6.25 a 6.50, 2e soort f 5.25 a 6.kleinere f 3.a 5.Gele kool f 6 25 a f 7.2e soort f 5.75 a 6.kleinere f 3.a 5. - i DEN HAAG (vroeger Zutphen). Directie KENNY KAPITAALf 4.000 C RESERVEFONDS: ruim 1.335.C AANBEVELEND, CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen nog verschillende ingezonden stukken, waaronder eenige over de quaestie van de markt op het Hof. Door plaatsgebrek moeten deze tot een vol gend nummer blijven liggen. Voor slechts 25 ets. kan men een advertentie van 1—5 regels plaatsen in de rubriek „Vraag en Aanbod" in het Zaterdagavondnummer der Alkmaarsche Cou rant. Voor den in- en verkoop van 2de hands artikelen, voor vraag naar of aanbod van personeel en woning is deze goedkoope rubriek bijzonder aan te bevelen. Zelfs voor de kleinste winkelzaken is hierdoor wekelijks ad- verteeren mogelijk gemaakt. Bij de algemeene verspreiding van de Alkmaarschs Courant zijn ook de kwartjesadvertenties doeltreffend Vraag- en aanbod advertenties moeten uiterlijk Vrij dagmiddag vóór 4 uur ingeleverd en vooruit betaald worden. De Heer en Mevrouw BRUINSTONCKENS geven kennis van de geboorte van hun zoon JOHAN CONRAD HEINRICH CHRISTIAN. Alkmaar, 10 Maart 1908. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden hij het overlijden van onzen Zoon, Broeder en Behuwd- broeder, zeggen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, H. S. CLOECK. Alkmaar, 10 Maart. Ondergeteekende betuigt namens de familie zijn hartelijken dank, voor de vele blijken van belangstel ling, bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer A. BLOKKER ondervonden. Uit aller naam Limmen, 9 Maurt 1908. K. BLOKKER. EN laagste prijzen. Grootste keuze. Voor H. H. winkeliers gratis stalenboeken verkrijgbaar bij W. NEDERKOORN, Langestraat A 11.

Alkmaarsche Courant | 1908 | | pagina 3